DIJKWEL Ronde van Midden-Zeeland belooft spektakel Mars rond Walcheren Zeeuwse doedelzakband in Grote Kerk in Veere Duizend gulden voor gehandicapte sporters Zeelandloop rond het zwemparadijs Roompot NIEUWE BLUEBIRD! Water recreatie Totaal in Zeelandhallen Goes Candy Duller in De Piek CFO Zeeland viert lustrum met een feestlijk concert Afwachtingsprogramma Goed gevulde prijzenpot SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 25 ME11938 El NISSAN v.a. 24.795.- natuurlijk bij AUTO WALCHEREN DIJKWEL B.V. GOES - Een kleine tweehonderd beroepsrenners zullen zaterdag op de Grote Markt in Goes de toe clips dichttrekken om naar de 800 meter verderop gelegen eindstreep te snellen aan de Bergweg. Zij zullen die echter pas bereiken na een omweg van 250 kilometer door het Zeeuwse land en dat bete kend dus een hele hap. Wereldbeker Beloften Zoutwatercursus Amateurs (ADVERTENTIE) Van Veerseweg 104 - 01180-38880 - Middelburg GOES - In de Zeelandhallen in Goes wordt van woens dag 25 tot en met zaterdag 28 mei onder de noemer 'Wa terrecreatie Totaal '88' een waters port beurs voor de con sument gehouden. De beurs wordt woensdagmorgen offi cieel geopend door de gedeputeerde voor recreatie en toe risme J. Ventevogel. Vanaf tien uur zijn de Zeelandhal len toegankelijk voor het publiek. Op ruim zesduizend vierkante meter expositieruimte wordt de consument een breed scala aan producten ge presenteerd, ondersteund door informatie op het gebied van botenbouw, de surfsport, duiksport en hengelsport. Fabrikanten, importeurs en detaillisten geven tijdens de beursdagen een compleet beeld van bestaande materialen en artikelen en nieuwe ontwikkelingen op de markt. Ge toond wordt een groot aantal speedboten, roeiboten, vis- boten, kano's zeilboten, waterfietsen, strandzeilers, bui tenboordmotoren, surfartikelen, accessoires, scheepsbe- timmeringen, hengelsportattributen en meer aan de wa tersport gelieerde zaken. Voor de jeugdige waterrecrean ten zijn er grappige waterattracties, in een groot bassin kunnen bezoekers spelen met radiografisch bestuurbare modelboten. In het kader van Waterrecreatie Totaal wordt op za terdag 28 mei op het Veerse Meer een surf wedstrijd ge houden. De organisatie is in handen van Wave Surfsport in Goes. Gestreden wordt om de Wave-Wisselbokaal. Op geven voor de wedstrijd is mogelijk onder nummer 01100- 21987. Op woensdag 25 en zaterdag 28 mei staan viswed strijden op het programma. De hengelsportwedstrijden worden georganiseerd door de Delta Federatie. Inlichtin gen over de zoutwaterwedstrijden zijn te verkrijgen bij J. Lepoeter, telefoon 01102-2146. De beurs Waterrecreatie Totaal '88 is voor het publiek toegankelijk op woensdag 25 en donderdag 26 mei van tien uur 's morgens tot zes uur 's middags. Vrijdag en za terdag kunnen belangstellenden in de Zeelandhallen te recht van twaalf uur 's middags tot negen uur 's avonds. VLISSINGEN - Een concert van hoog kaliber. Zo mag het op treden van saxofoniste Candy Dulfer in De Piek best genoemd worden. Zaterdag 28 mei is het 18-jarige talent met haar band Funky Stuff in Vlissingen te zien en te horen. Het concert in De Piek begint om tien uur. De Zeeuwse muziekliefhebbers hebben op Hemelvaartsdag reeds met Candy Dulfer kennis kunnen maken. Toen was de groep de hoofdact tijdens Klomppop. Candy Dulfer is het afgelopen jaar definitief doorgebroken. Succesvolle optredens voor radio en televisie, een gastoptreden in de show van Madonna in de Rotterdamse Kuip. Meteen na dit optreden ontbond Candy Dulfer haar band om in recordtijd de Funky Stuff uit de grond te stampen. Een groep die borg staat voor een smaakvolle mix van allerlei stijlen zoals funk, rock, jazz en hardcore. Kaarten voor het optreden van Candy Dulfer en Funky Stufi zijn te reserveren bij jongerenuitgaanscentrum De Piek. Een entreebewijs kost tien gulden. MIDDELBURG - Ter gelegenheid van het eerste lustrum vai het CFO-district Zeeland houdt de afdeling Middelburg van d CNV-bond op vrijdag 10 juni een feestelijk jubileumconcert Aan dat concert werken me Louis van Dijk, Rob van Dijk, he Westkappels Dameskoor en het Zoetermeers Mannenkoor. He concert wordt gehouden in de Concert- en Gehoorzaal aan d« Singel in Middelburg. Louis van Dijk en zijn broer Rob spelen composities uit de vai televisie bekende productie 'Musica di Gloria'. Zij bespelen af zonderlij k en samen zowel orgel als vleugel.Beide koren bren gen voor de pauze een aantal geestelijke liederen, na de pauz< wordt een wat meer populair repertoire ten gehore gebracht Kaarten voor het lustrumconcert van het CFO Zeeland zijn ti verkrijgen bij de secreatirs van de CFO-afdeling Middelburg mevrouw Boone-Riemens in de Griffioenstraat 14. Een ewntree bewijs kost vijf gulden. VLISSINGEN - De wandelsportvereniging Willen is Kunnen uit Vlissingen houdt zaterdag 28 mei de jaarlijkse Mars rond Walcheren. Het is de achttiende keer dat Willen is Kunnen deze 65 kilometer lange wandeltocht organiseert Start en finish zijn in het clublokaal van de organiserende vereniging aan de Oran jestraat De starttijd is negen uur precies. Het inschrijfgeld be draagt 21 gulden, inclusief herinnering, lunch en verzorging. Wandelaars die geen herinnering wensen betalen 1230 gulden. De medische begeleiding is in handen van het Rode Kruis. De minimum leeftijd voor deelname aan de mars is zestien jaar. Wandelboekjes kunnen voor aanvang van de trip op het start bureau worden afgegeven. Het startbureau gaat zaterdagmor gen om acht uur open. VEERE - Interscaldis Pipes and Drums, de eerste Zeeuwse doedelzakband, treedt zater dag 28 mei op in de Grote Kerk in Veere. Het concert begint om acht uur. De band Interscaldis telt momenteel twintig leden. De band speelt authentieke Schotse doedelzakmuziek. Eerder was Interscaldis Pipes and Drums te horen bij her denkingen, op braderieën en bij andere festiviteiten. Hoog tepunt vormde een optreden bij de ingebruikname van de stormvloedkering in de Oos- terschelde. In 1987 werd deel genomen aan een uitwisseling met Folkstone. Interscaldis Pipes and Drums treedt op in een uniform dat is afgeleid van het Schotse regiment "Kings Owns Scottish Borde rers", het regiment dat in 1944 heeft deelgenomen aan de be vrijding van Walcheren. Uiteraard behoren originele kilts tot de standaarduitrus ting. De band staat onder lei ding van Pipe-Major L. Lobse. Kaarten voor het concert zijn zowel in de vorverkoop als op de avond van de uitvoering te verkrijgen in de kerk. Een toegangskaartje kost zes gul den. is men na acht jaar weer op een paar oude 'stekkies' terug gekeerd. Het geneutraliseerd vertrek (11.30 uur zal weer plaatsvin den op de Grote Markt en de finish wordt om 17.25 ver wacht aan de Bergweg, nog steeds de meest geschikte aan komstplaats. Er staan daar doorkomsten gepland om 16.28 en 16.56 uur. Zoals gebruike lijk worden na de eerste door komst nog twee lussen van 23 kilometer gemaakt via Kapel- Ie, Wemeldinge en Kattendij- ke. „Zowel in kwantitatief als in kwalitatief opzicht mag het deelnemersveld het beste wor den genoemd wat we ooit heb ben vastgelegd", deelde Piet Louwerse mee. Wel voegde hij er aan toe dat er overigens niet al te veel waarde moet worden gehecht aan contracten in de wielersport. Vorig jaar bij voorbeeld lieten renners met internationale faam als Lau rent Fignon en Sean Kelly on danks hun toezegging present te zullen zijn toch verstek gaan. Overigens ziet het er dit keer wat beter uit om even tuele beloften na te komen. De Zeeuwse Ronde telt namelijk mee voor het F.I.C.P.-klasse- ment. Een daarin zijn zowel individueel als in ploegver- band punten te verdienen waardoor men zich kan verze keren van deelname aan de belangrijkste wedstrijden voor de wereldbeker. Vrijwel zeker is dan ook de komst van Fignon, met diverse ploegma ten van Systeme „U", waaron der Charles Mottet. Tevens is er een reële kans dat ook Kelly zijn opwachting zal maken. Trekkers van formaat zijn er trouwens genoeg. Alle win naars van de voorjaarsklas sieker geven acte de presence. Van de 18 deelnemende ploe- Het ligt dan ook voor de hand dat niet iedereen dit kar wei zal klaren, want al vele keren fungeerde bijvoorbeeld de sterke wind als scherprech ter tijdens de Zeeuwse wieler ronde. Een dergelijk weertype garandeert trouwens pas een boeiend en spectaculair wed strijd ver loop. Organisatoren en de vele duizenden toe schouwers die jaarlijks getui gen zijn van het grootste spor- tevement in Zeeland zitten dan ook niet te springen om bladstil weer, zoals vorig jaar. Toen werd het immers een vlakke vertoning. Alleen het slot maakte nog iets goeds dank zij het vinnige spring- duel dat uitgevochten werd tussen de supersnelle mannen Jean-Paul van Poppel, Eric Vanderaerden en Wim Arras, die in deze volgorde over de streep gingen. De Internationale Ronde van Midden-Zeeland beperkt zich niet meer zoals voorheen tot Zuid- en Noord-Beveland en Walcheren, nu ook Schou wen Duiveland in de route is opgenomen. Men zou dus kun nen gaan denken aan het kie zen van een nieuwe naam. En wellicht komt die er ook. Tij dens de samenkomst voor pers en genodigden in De Roompot in Kamperland deed de voor zitter van het organiserend co mité Piet Louwerse uit de doe ken dat men grootste plannen heeft voor de toekomst. Er is een basisovereenkomst geslo ten met een nieuwe hoofd sponsor voor volgend jaar, on der de voorwaarde dat de ca- ravaan dan ook de Randstad moet aandoen. Dat heeft ove rigens nog wel wat haken en ogen want uiteraard zullen dan diverse overheidsinstan ties daaraan hun fiat moeten geven. Wat betreft de 29e editie van de Ronde van Midden-Zeeland GOES - Tijdens de Ronde van Midden-Zeeland zullen twee afwachtingswedstrijden worden gehouden op het Bergwegparcours. Als eersten komen dames in actie. Voor hen klinkt het startschot om 12.00 uur. Zij moeten 60 kilometer afleggen. Onder de 55 vertrekkers bevinden zich drie Zeeuwse meisjes namelijk Mariëtte Zoetewei uit Kapelle, Agneta van den Dries uit Oost-Souburg en Karin Taillie uit Breskens. Van hen moet Mariëtte Zoetewei in staat wor den geacht om te reiken naar een ereplaats. Favorieten zijn voorts Monique en Petra de Bruin, Gonnie de Koert, Gre Tijmes, Angelique Greupink en Jolanda Cools. Liefhebbers vetaranen krijgen vanaf 15.00 uur gele genheid om hun talenten te tonen. Zij rijden 50 kilometer. Er prijken 73 namen op de deelnemerslijst. Als promi nente Zeeuwen zijn van de partij: Nout Westerbeke, Leo de Jonge, Hans Harinck, Gerard van Antwerpen, Wim Blok, Frans Meijaard, Kees Schroevers, Wim Oosse, Sam Broersma, Edward Koets en Kees den Hartog. De concur rentie voor de Zeeuwen is echter groot. Grote kansheb bers zijn bijvoorbeeld ook: Chris van de Bergh, Arie Goossens, Paul Sager en John Hage. GOES - Voor de profs die acteren in de Ronde van Mid den-Zeeland worden dertig geldprijzen uitgeloofd met een totaalbedrag van bijna zesen twintigduizend gulden. De winnaar ontvangt drieduizend vijfhonderd gulden. De renner die als tweede de finishlijn passeert kan rekenen op twee duizend gulden en de derde aankomende kan ook nog een aardig bedrag opstrijken, na melijk vijftienhonderd gul den. Het prijzengeld loopt ver der af tot vijfenzeventig gul den. Zoals gewoonlijk worden er onderweg weer een aantal premiesprints betwist. De meest aantrekkelijke daarvan is de premiesprint van Mas- see-Goes, waarvoor drie keer gespurt moet worden. De eer ste keer gebeurt dat in Hein- kenszand na 47,5 kilometer. Vervolgens kan men zich schrap zetten in Renesse, na honderddrieënvijftig kilome ter en ten slotte kan men pun ten scoren voor de Massee- sprint aan de finish in Goes. De prijs die Massee uitlooft is sanitair van Sphinx ter waarde van tweeduizend gul den, of zevenhonderd aan con tanten. Voor de premiesprint van Micro-Elektro, een VHS-vi- deorecorder ter waarde van duizend gulden wordt gespurt bij de eerste doorkomst in Goes, die gepland staat om 16.28 uur. De strijdlustige ren ner in de karavaan ontvangt een horologe van Faberij De Jonge en de grootste pechvogel wordt bedacht met een fiets computer van Stenman. Grote namen aan vertrek in Goes MIDDELBURG - De triathlon-estafette van AV Dynamo is een onverdeeld succes geworden. De deelnemende trio's trak teerden de toeschouwers op een fascinerend kijkspel, de op brengst van de triathlon-estafette was groter dan verwacht. Mede door de inbreng van hoofdsponsor Maartense Tapijt kon woensdagavond een bedrag van duizend gulden worden overge maakt aan de Middelburgse basketballclub voor rolstoelers. Om de benodigde gelden bijeen te krijgen had het organise rende AV Dynamo een aantal sterke atleten aan het vertrek ge bracht. Publiekstrekker nummer een was ongetwijfeld het su pertrio John Vermeule, Kim Reynierse en Bram Moens. Dit drietal realiseerde als verwacht de allersnelste tijd. De drie top pers gaven een prima demonstratie. Weliswaar rondden zij het parkoers als eersten, grote winnaars van de triathlon-estafette waren het publiek en de gehandicapte sporters. OOSTKAPELLE - In het Zeeuws Museum Natuurhisto- rie aan de Duinvlietweg in Oostkapelle wordt in de maand juni een zoutwatercur sus gehouden. De cursus is ge organiseerd door de werk groep Natuur- en Milieu-edu catie van de KNNV. Deelnemers aan de cursus ontmoeten elkaar op 4 juni op het strand bij Westhove. Daar wordt materiaal verzameld en wordt gevist naar zee-orga nismen. Op de dinsdagen 7 en 14 juni worden de vondsten uitgebreid besproken, onder zocht met microscopen en ver geleken met voorwerpen uit de museumcollectie. Opgeven voor de zoutwater cursus is mogelijk bij E. van Elsacker-Paauwe. Zij is tele fonisch bereikbaar onder nummer 01184-64212. De kos ten voor deelname bedragen vijftien gulden. Jan Siemons, Bert Oosterbosch en Maarten Ducrot namen deze week alvast een kijkje in startplaats Goes. Een bezoek dat de heren wielrenners blijkbaar prima is bevallen. gen (maximale teambezetting 12 man) is de ploeg van Jan Raas Superconfex sterk verte genwoordigd. Behalve de win naar van vorig jaar Van Pop- pel heef dit team onder andere in de gelederen de winnaar van de Waalse Pijl Rolf Gölz, Jelle Nijdam (winnaar Gold Race), Ludo Peeters, Edwig van Hooydonck en de Zeeu wen Maarten Ducrot en Pa trick van Passel. Phil Anderson en Johan Ca- piot zijn de prominenten in de TVM ploeg van Cees Priem en Jan Gisbers laat in zijn PDM team opdraven de winnaar van Luik-Bastenaken-Luik Adri van der Poel, Wim Arras, Gerrie Kneteman, Stephan Mutter en de Zeeuw Peter Hoondert. Omdat Panasonic met di verse renners in de Ronde van Italië zit stuurt Peter Post niet zijn sterkste troeven naar Zee land. Nietemin zijn John Ta len, Comé van Rijen en Peter Harings wel in staat om be hoorlijk te presteren. Veel belangstelling zal voorts uitgaan naar de in Spaanse dienst rijdende Ma- thieu Hermans, die onder an dere in de Ronde van Spanje furore maakte met zes etappe zeges. In de kijker zal eveneens rijden de Zeeuwse debutant in het profgezelschap Patrick Tolhoek, die deel uitmaakt van de ploeg Roland, evenals Herman Frison en de winnaar van de Omloop Het Volk Ronny van Holen. Eddy Planckaert (winnaar Ronde van Vlaanderen) en al eerder zegevierend in de Ronde van Midden-Zeeland presenteert zich met Dirk de Mol (winnaar Parijs Roubaix) in de ploeg Ad Renting, terwijl de pas herstelde Hennie Kui per aanzet bij Sigma. Veel na men dus met een bekende klank en hopelijk laait het strijd vuur hoog op. De amateurs vertrekken eveneens op de Grote Markt om 10.30 en na 185 kilometer finishen zij aan de Bergweg om 14.40 uur. Er staan 23 teams van zes man ingeschreven. Daarbij zijn drie Zeeuwse clubploegen. De ZRTC Theo Middelkamp komt uit met: Pierre Raas, Heddie Nieuws- dorp, Nap Hage, Richard de Vrieze, Peter Mol en Wim van Kooten. De WV Zeeland stuurt op pad: John en Eric de Crom, Nico en Peter van de Klundert, renners vooraf gaat zal uit vertrekt om acht uur 's mor- zo'n 120 voertuigen bestaan en gens. Anton van Putten en Rob Bij- vank en de WV Zeeuwsch- Vlaanderen laat opdraven: Karei van Goethem, Conno van de Sande, Eddy Crom- heecke, Frank Gommers, Niek de Taeye en Ab Verplanke. Uit dit rijtje behoren zeker tot de favorieten: Raas, Nieuwdorp, De Crom, Bijvank en Nico van de Klundert. De concurrentie voor hen zal wellicht in hoofdzaak ko men uit de ploeg van Jo van Aarle met in hun midden Jo han Melsen, Willem-Jan van Loenhout, Menno Vink en de Zeeuw Jacco Schroevers. De Goesenaars Dick van Zanten en Janus de Visser ac teren in de ploeg van De Pe daalridders uit Made en nog twee andere Zeeuwen Ad Po lak en Toon van der Steen ko men respectievelijk uit voor WV Oudenbosch en WV Bre da. De reclamecaravaan die de KAMPERLAND - De KNAU-afdeling Zeeland houdt op zaterdag 28 mei in Kamperland de eerste „Zee landloop". Behalve aan deze halve marathon (eenentwintig kilometer) kan men ook deel nemen op de afstanden drie of zeven kilometer. Start en fi nish liggen bij het zwempara dijs van Roompot Recreatie aan de Sophiaweg in Kamper land. De route voert vandaar naar Wissenkerke, met door komst in het centrum van het dorp. De halve marathon gaat over drie ronden. Gezien het karakter van het evenement zullen er geen prijzen worden uitgeloofd voor de eerst aan komenden. Wel zijn er geld prijzen te verdienen via de premiesprints in Wissenkerke. Aan de finish ontvangt elke deelnemer een fraaie tegel. De start van alle lopen is om 15.05 uur. Men kan op de wedstrijd dag inschrijven in Resto Pier rot, op het terrein van het golfslagbad. Daar is ook was- en kleddgelegenheid. Hoofd sponsor is Roompot Recreatie en ook enkele kleinere spon sors geven mede gestalte aan dit atletiekevenement.

Scheldebode | 1988 | | pagina 13