Zeelandia-Run: Zijspan rit door Midden- Zeeland Mr*. Stichting Bouwwinkel Zeeland verhuist Massada in De Piek 2.49 deVleeschmeester 129 Chemokar haalt flink op Foto-expositie Neeltje Jans SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 27 APRIL 1988 VLISSINGEN - Onder de naam „Zeelandia-Run" zal op zaterdag 14 mei voor de tweede keer een zij- spanrit worden gehouden voor geestelijk en licha melijk gehandicapten. Behalve Walcheren en Zuid-Beveland is dit keer ook Noord-Beveland in de route opgenomen. Start en finish zijn op het Stadhuisplein in Vlissingen. De tocht over zo'n 130 kilometer, met twee rustpunten begint om tien uur 's morgens en het eindpunt be reikt men 's middags om halfzes. PROEF ONZE BEKWAAMHEID SPECIALITEIT VAN HET 111 IS: STEAK WELLINGTON AMERIKAANSE CORNEDBEEF 313 Gehandicapten weer op de motor Tijdens de route over Wal cheren zet men vanuit Vlissin gen eerst koers naar Koude- kerke, waarna men vervol gens de dorpen St.-Laurens, Gapinge en Vrouwenpolder passeert en dan trekt men over de Veerse Dam naar Noord-Beveland. Via Kam perland bereikt men Wisse- kerke, waar het eerste rust punt wordt bereikt (lunchpau ze). Broodjes, dranken etcetera wordt daar aangeboden door de plaatselijke middenstand. De volgende etappe voert over de dorpen Geersdijk, Kortgene, en Kats en dan trekt men via Wilhelminadorp naar Goes, waar op de kinderboer derij „De Hollandsche Hoeve" de tweede stop wordt gehou den. Daarna gaat men nog di verse mooie plekjes opzoeken in Zuid-Beveland, waar onder ander Kloetinge, Nisse, 's- Heerenhoek en Nieuwdorp worden aangedaan. Door de Quarlespolder en via Rittem en Oost-Souburg arriveert men ten slotte weer in Vlissin gen. Onderweg heeft men dan rustig kunnen genieten van het natuurschoon, want er wordt gereden met een snel heid die ligt tussen de dertig en veertig kilometer per uur. Evenals vorig jaar wordt de tocht weer met colonnevoor rang begeleid door rijks- en gemeentepolitie, terwijl even eens in de stoet meerijden het Rode Kruis en enkele wagens die eventueel bij pech kunnen ingrijpen. „Uiteraard hopen we die niet nodig te hebben", zegt Kees Bakker uit Vlissin gen, die samen met zijn stad genoot Gerrit Iliohan en Si mon Kuypers uit Souburg de organisatie op zich heeft geno men van de „Zeelandia-Run" in samenwerking met de „Vereniging Ouders Geestelijk Gehandicapten (VOGG). Bakker, die evenals Kuy pers en Iliohan al eerder als motorrijder actief was in een dergelijke Run buiten de pro vincie, nam vorig jaar met zijn collega.s het intitiatief om aan een dergelijk evenement ook in Zeeland gestalte te geven. Kees Bakker: „Het is een hele klus om dit rond te krij gen, vooral door het financiële plaatje wat er aan vast zit. Niettemin zijn we daarin ge- slaags, dankzij de steunverle ning van een groot aantal sponsors. Tevens kregen we alle medewerking van Gede puteerde Staten, de gemeente besturen in diverse plaatsen en de korpsen van rijks- en gemeentepolitie. Natuurlijk is de organisatie ook zeer content met de mede werking van de motorrijders Vorig jaar waren er 55 deelnemers, deze keer wordt een nog grotere opkomst verwacht. VLISSINGEN - In de afgelopen weken konden een aantal honden zich gelukkig prijzen bij het krijgen van een nieuwe baas. Reden temeer om deze week vanuit dierenasiel Vlissingen weer eens wat aandacht te schenken aan de poeze bees ten. Voor het tweetal dat op de foto poseert wordt het ook echt tijd om weer eens een echt thuis te krijgen. Kater Bas en poes Lotje zit ten al bijna een jaar in het asiel en tot op heden is er weinig in teresse getoond voor hun. Bas is vier, gecastreerd en afkomstig uit het dierenasiel Zie- rikzee, waar hij als zwerver is binnen gebracht. Het is een cy perse kater die erg aanhankelijk is. Lotje is twee jaar oud en ge steriliseerd. Zij is een lapjespoes en beslist heel lief en rustig. Ook zij is als zwerver binnen gebracht in het asiel Vlissingen. Het voordeel van deze iets oudere poezen is dat zij niet zindelijk gemaakt moeten worden en ook het speelse kapotkrabben van menig huisraad al afgeleerd hebben. Door hun lange verblijf in het asiel zijn zij ook makkelijk te plaatsen bij andere poezen en eveneens gewend aan honden. Wie interesse heeft in Bas of Lotje, kan kontakt opnemen met Wil van Reine, dierenasiel Vlissingen, telefoon 60333. De kerngezonde, mooie herder Boris vanuit asiel Vlissingen twee weken geleden is nog niet geplaatst. Boris is werkelijk een schitterende, probleemloze hond. Hij heeft een zachtbruine vacht en een normale herderhoogte. Lief, speels en aktief is deze negen jaar oude reu, en beslist niet het type hond dat gedoemd is een „blijvertje" te worden. Voor informatie over Boris eveneens bij Wil van Reine. Niet alleen de gehandicapten beleven veel plezier aan de zijspanrit, ook voor de motorrijders is de Zeelandia-Run een uniek evene ment. met zijspan, die niet alleen hun combinaties belangeloos beschikbaar stellen maar ook de benzinekosten voor hun re kening nemen. Bakker: „Kijk dit alles steekt ons als organisators na tuurlijk een hart onder de riem en we hopen dit werk dan ook nog lange tijd te kun nen voortzetten. Nogmaals het vraagt vele uren om alles rond te krijgen en we zijn er een heel jaar mee bezig maar het schenkt veel voldoening. Vorig jaar gingen we met 55 zijspan- combinaties op pad en dit keer hopen we nog meer gehandi capten samen met hun ouders een top-plezierige dag te kun nen bezorgen". Evenals vorig jaar komen de deelnemers en de zijspan- rijders in de „Zeelandia-Run" weer uit vele streken van ons land. Het buitenland is verte genwoordigd met acht Belgen en een Engelsman en men re kent ook op de komst van een drietal uit Denemarken. De leeftijden van de gasten die plaats nemen in het „bak kie" variëren nogal. Bakker: De jongste was vorig jaar zes en de oudste dertig jaar. De meesten van hen wonen thuis en juist zij moeten nogal wat ontspanning missen. Daarom is zo'n dag uniek voor hen. Voor ons trouwens ook. En 's avonds koppelen we er een ge zellige feestavond aan vast in de Lammerenburgt". MIDDELBURG - De Stich ting Bouwwinkel Zeeland gaat verhuizen. Met ingang van vrijdag 29 april is de stichting gevestigt op het adres Seisdam 8. Door de snelle groei is een verhuizing vanuit het pand Bogardstraat 7 noodzakelijk. Officieel is de Bouwwinkel op 1 mei geves tigt in het voormalige kantoor van het stedebouwkundige bureau RBOI. Om de ingebruikneming van het nieuwe kantoor extra ca chet te geven wordt het nieuwe onderkomen op vrij dag 6 mei officieel geopend. De eer valt te beurt aan de HID van Volkshuisvesting in Zee land, de heer H. van Hunnik. De openingshandeling wordt verricht om vier uur. Tussen vier en zes uur is iedereen welkom om een kijkje in het nieuwe kantoorgebouw te ne men. De Bouwwinkel Zeeland is een in 1984 opgerichte stich ting die aan particulieren en instanties adviezen verstrekt omtrent wonen en bouwen. Bij de stichting zijn op dit mo ment negen mensen werk zaam. de stichting geeft voor lichting, ondersteunt indivi duele personen en organisaties bij bouwproblemen, geeft be geleiding aan de voorberei ding en uitvoering van bouw activiteiten en doet onder zoeken op het gebied van de volkshuisvesting. Ook worden scholingsprojecten ontwik keld. tevens biedt de stichting huisvesting aan het Zeeuws Overlegplatform voor Woon consumenten en het secreta riaat van de Woningwacht. De Stichting Bouwwinkel Zeeland is een volledig onaf hankelijke organisatie. Vanuit die positie kan zij consument- gerichte voorlichting geven. Uitgangspunt is dat het rende ment voor de klant hoger is dan de kosten die het inscha kelen van de Bouwwinkel met zich brengt. De diensten die de stichting verleent zijn bere kend op non profit basis. In bepaalde gevallen wordt met verlaagde tarieven gewerkt. Voor nadere informatie over de Bouwwinkel of Wo ningwacht Zeeland en alle problemen op bouwtechnisch gebied kan men bellen naar 01180-27962. Iedere donderdag tussen 16.00 uur en 18.00 uur houdt de Bouwwinkel spreek uur in het pand Seisdam 8 in Middelburg. De voorlichting en adviezen die tijdens het spreekuur worden gegeven zijn geheel gratis. VLISSINGEN - In de afge lopen week hield de gemeente Vlissingen weer een inzamel- actie voor klein chemisch af val zoals batterijen, fotoche- micaliën, verfresten en afge werkte motorolie. Dat ge beurde met een speciaal voor dit doel ingerichte vrachtwa gen, de zogenoemde chemokar, die standplaatsen in de diverse wijken had. De actie vond voor de tweede maal plaats in het kader van het actieve mi lieubeleid dat de gemeente Vlissingen voert. De deze week bij de chemo kar ingeleverde hoeveelheden klein chemisch afval bedroe gen: 180 kilo batterijen, 2340 kilo verfresten, 150 kilo medi cijnen en cosmetica, 90 kilo be strijdingsmiddelen, 210 kilo fotochemicaliën, 380 liter afge werkte motorolie, 45 oude ac cu's en nog eens 300 kilo di verse chemische stoffen. In to taal een in één week ingele verde hoeveelheid van 3.270 kilo chemisch afval plus 45 oude accu's en 380 liter afge werkte motorolie. Met de inzamelactie van deze week komt het totaal van het tot nu toe in 1988 door de afdeling Reiniging van de ge meente Vlissingen ingeza melde chemisch afval op 7.882 kilo (voorlopig cijfer, o.a. op basis van de tot nu toe in 1988 afgevoerde vaatjes met che misch afval). De totale hoe veelheden in Vlissingen inge zameld klein chemisch afval bedroegen in de afgelopen ja ren: 11.757 kilo in 1987, 4.140 kilo in 1986 en 3.740 kilo in 1985 (vastgestelde cijfers). Het cijfer van 1987 is beïn vloed door de inzamelactie met de chemokar die in dat jaar voor het eerst werd ge houden. Het voorlopige cijfer van het nu verstreken deel van 1988 is dat ook, als gevolg van de actie die deze week is gehouden. De actie met de chemokar zal dit najaar voor de derde maal worden gehou den. Overigens kunnen particu lieren het gehele jaar door chemisch afval inleveren bij de afdeling Reiniging van de gemeente Vlissingen aan de Edisonweg 9 op werkdagen van 07.30-12.00 uur en van 13.00-16.30 uur. NEELTJE JANS - In het ir. J. W. Topshuis op Neeltje Jans (Burgh-Haamstede) wordt van 1 mei tot en met 30 juni een foto-tentoonstelling gehouden over het eiland Schouwen Duiveland. De expositie is samengesteld door oud-cursisten van Kreatief Centrum De Hof uit Amersfoort. Na drie jaar ervaring te hebben opgedaan tijdens een fotocursus voor amateurs besloot men om maandelijks bij elkaar te ko men. Na een aantal werkweekends op diverse lokaties in Nederland viel het oog in 1985 op Zeeland en met name op Schouwen Duiveland. Na een lange periode van voorbereidingen heeft men in twee dagen tijde een serie foto's gemaakt op dit eiland. Het resultaat is vanaf 1 mei te zien op de Delta Expo die is ondergebracht in het Topshuis, het bedieningsgebouw van de Stormvloedkering op het voormalige werkeiland Neeltje Jans. Naast zwart wit en kleuren foto's maakt ook een dia- overvloei-presentatie met geluid deel uit van de foto-ten toonstelling. Deze expositie is te bezichtigen tijdens de openingstij den van de Delta Expo: mei tot en met oktober dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. VLISSINGEN - Op zaterdag 30 april viert jongereuuitgaans- centrum De Piek de jaarlijkse Koninginnedag met een optreden van Massada. Het concert begint om tien uur. De zaal is twee uur eerder open voor publiek. Een toegangskaartje kost tien gulden. In de voorverkoop zijn entreebewijzen verkrijgbaar in De Piek. (ADVERTENTIE) /f 100 GR ORKil.NKI.l: 100 GR Middelburg: Lange Delft 55-57. Geldig t/m .-al a.s. Dienstenbond FNV - Vandaag -woensdag 27 april- houdt de afdeling Midden- en Noord Zee land van de Diensten bond FNV haar jaarlijkse vorj aarsvergadering. De bijeenkomst wordt ge houden in wijkgebouw Zuiderbaken aan de Rentmeesterlaan in Mid delburg. De vergadering begint om acht uur. Na zaken van huishoudelijke aard houdt algemeen se cretaris Miek Vaarten een inleiding over het thema 'Vrouwen in de Vakbeweging'. Tijdens de voorj aarsvergadering worden tevens enkele ju bilarissen gehuldigd. Balans 17 - In exposi tieruimte Balans 17 in Middelburg is momenteel werk te zien van Sander Littel. Getoond worden schilderijen en tekenin gen. Littel ontving zijn opleiding aan de kunsta cademies van Rotterdam en Breda. In Middelburg voerde hij opdrachten uit bij het gebouw van Rijkswaterstaat en in de aula van het Delta-colle ge. In 1973 kreeg hij de aanmoedigingsprijs van de provincie Zeeland. De nieuwste ontwikkelingen in zijn werk zijn tot 30 april in Balans 17 te be zichtigen. Leverpatienten - De regio Zeeland en West- Brabant van de Neder landse Leverpatienten Vereniging houdt don derdag 28 april een infor matie-avond. De bijeen komst wordt gehouden in het Oosterschelde-zie- kenhuis in Goes. De in formatie-avond begint om acht uur. Gastspre kers zijn professor Terp stra en drs. R. Porte. Zij vertellen respectievelijk over levertransplantatie en bloedstollingsproble- matiek. Aansluitend is er gelegenheid tot het stel len van vragen. Welkomdienst - Sa menwerkende kerken in Middelburg houden zon dag 1 mei een welkom- dienst in de Ontmoe- tingskerk. Deze dienst begint om kwart voor ze ven. Voorganger is domi nee Kiers uit Rijsbergen. Medewerking wordt ver leend door de zang- en speelgroep Sjaloom uit Temeuzen, het Wel- kombo en organist An- dries Hoogerheijde. Handwerkbazar - De Unie van Vrijwilligers in Middelburg houdt don derdag 28 april een voor- j aars-handwerkbazar. Tussen tien en twaalf uur tonen de leden van de handwerkclubs in het UW-gebouw aan de He rengracht 52 wat zij de afgelopen wintermaan den zoal hebben ge maakt. De opbrengst van de verkoop is bestemd voor de aanschaf van nieuwe materialen. Gevonden - Bij de ge meentepolitie in Vlissin gen zijn in de periode van 14 tot en met 20 april de volgende voorwerpen als zijnde gevonden aange geven: een werkmans mes, een handboortje en een priem, een herencol bert, een trui, een regen pak, drie sleutels aan een label, zeven sleutels aan een hanger, een sleutel aan een roos haakje en een bos sleutels aan een musketonhaak. Oranjeloop - Zaterdag aanstaande houdt Zee land Sport een Oranje loop. Om elf uur wordt het sein voor vertrek ge geven aan de deelnemers aan de loop over 2500 me ter, een kwartiertje later worden de deelnemers aan de loop over zeven kilometer op pad ge stuurd. Inschrijven voor de Oranjeloop van zee land Sport is mogelijk vanaf 10.15 uur op de parkeerplaats in het Nol- lebos in Vlissingen. Elke deelnemer ontvangt een herinneringslint. Bingo - In buurthuis Aldegonde aan het Wes- terzicht in Vlissingen wordt dinsdag 3 mei een bingo-avond gehouden. Liefhebbers van het po pulaire kansspel worden om halfacht in Alde gonde verwacht. De bal letjes gaan rollen om acht uur precies. Foto-kabinet - Gedu rende de maand mei is in het foto-kabinet van het Zeeuws Kunstenaars Centrum in de biblio theek in Middelburg een serie kleurenfoto's te zien van Sabine Joosten. Zij maakte de serie in het laatste jaar van haar op leiding aan de Rietveld Academie. De onderwer pen lopen van galabal tot miss-verkiezing, van Sinterklaas tot gemas kerd bal. Vechtsport - In jonge- rengebouw Poortershove in Middelburg wordt donderdag 28 april een vechtsportavond gehou den. Enkele sporters ver zorgen demonstraties. Bezoekers die mee willen doen moeten sport kle ding meebrengen. Een toegangskaartje kost een gulden. De demonstratie avond begint om acht uur. Bazar - De Tooren- vliedtsehool in de Grif fioenstraat in Middel burg houdt vrijdag 29 april een bazar annex rommelmarkt. De op brengst van de activitei ten is bestemd voor de school in Afrika waar mee de Middelburgse scholieren al enkele jaren corresponderen. De bazar begint om zeven uur. Disco - In buurthuis De Paraplu wordt vrijdag 29 april een disco-avond ge houden. De muziek wordt verzorgd door dj Moga Rasta en enkele gasten. Op het programma staan enkele leuke breakda nee- demonstraties. De disco avond begint om acht uur. Surant - De Stichting Surant houdt op vrijdag 29 april een spontane- feest voor de Antillianen en Arubanen. Het feest wordt gehouden in de schouwburg in Middel burg. De muziek wordt verzorgd door de forma tie Bomba en de platen- draaiers Dennis en Herol. Het feest begint om ne gen uur. American - In Bar American aan het Plein 40 in Middelburg treedt vrijdag 29 april de for matie Fat Freddy's Freak Federation op. Het optre den begint om half tien. F.F.F.F. brengt Ameri kaans getinte muziek waarin de oudste wortels van de hedendaagse pop zijn terug te vinden: van blues tot rock and roll, van country tot rock. Alliance - De afdeling Walcheren van de Al liance Francaise houdt vrijdag 29 april een bij eenkomst in hotel Bri tannia in Vlissingen. Uit genodigd is de schrijfster en journaliste Jacqueline Chesta. Zij houdt een in leiding over het stripver haal. De bijeenkomst be gint om kwart over acht Playback - In buurt huis De Paraplu in Vlis singen wordt zaterdag 21 mei een playback-show gehouden voor kinderen van alle leeftijden. De show wordt gehouden in de open lucht op het plein van de Paauwenburg- school. Kandidaten die nen zich zo snel mogelijk op te geven bij het buurt huis in de Alexander Go- gel weg. Batavia - Op koningin nedag speelt in kasteel batavia in Westkapelle de formatie Joke Schmid Band. De groep speelt pure rock 'n roll en pop uit de jaren zestig. Het optreden begint om ne gen uur. Open Hof - De activi teitencommissie van Open Hof houdt in sa menwerking met COF op koninginnedag een aan tal activiteiten. Voor de jeugd van acht tot twaalf jaar wordt een film ver toond, voor de kleuters is er een poppenvoorstel ling door Ko de Vos. Beide voorstellingen be ginnen om tien uur. De toegang is gratis.

Scheldebode | 1988 | | pagina 13