Barrie Stevens imponeert danseressen Personeel rust- en verpleeghuizen voert actie voor projecten in Sahel Scholieren dragen leuke oplossingen aan voor lege plekken in Vlissingen nhk Jubilarisavond van Industriebond FNV Zomeruniversiteit in Zeeland krijgt vorm 'Deep River Quartet' swingt in Middelburg Giselle strikt ook Debbie Jenner Zaterdag grote evenementendag in Middelburg 'De Zeeuwen' 'Heart Cry' in Vlissingen T Info over harmonie Trio Clement in Dangeroe Blue Jeans Big Band geeft concert in Kloveniersdoelen Beurs Agrarisch Totaal verplaatst naar december Broers op stap in Middelburg CAFETARIA LA ROUTE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 20 APRIL 1988 323 V films CAFETARIA LA ROUTE SOFT IJS en MILKSHAKES MIDDELBURG - Zondag 17 april was de eerste zondag binnen een serie van drie waarop Barrie Stevens naar Middelburg kwam om bij bal letschool Giselle een demon stratie jazz- en showballet te geven. Twee demonstraties van anderhalfuur zijn gege ven waarbij de leerlingen vol enthousiasme de nauwkeurige aanwijzingen van Barrie volgden. Balletschool Giselle heeft wegens de vele positieve reacties een derde zondag met Barrie georganiseerd op zon dag 15 mei. Het initiatief heeft echter nog een gevolg. Op 19 juni zal Debbie Jenner, heter bekend van Doris D. and the Pins, die dag drie show- en jazzbailetlessen van vijf kwartier geven. Roos Haase van balettschool Giselle uit Middelburg heeft met dit initiatief om professio nele dansdocenten naar Zee land te halen een juiste gok gewaagd. Het enthousiasme van de deelnemende leerlin gen aan deze gastlessen en de reacties vanuit het publiek waren enorm. Reden te meer dus om hiermee door te blijven gaan. Ook Barrie Stevens zelf was enthousiast. Vol geduld werkte hij in anderhalf uur met een klas van veertig leer- Barrie Stevens gaf in Middelburg een prima dansdemonstratie lingen aan een dans. Zijn ge duld, zijn uitleg en zijn inzicht in de danstechniek hadden een optimale uitwerking op de leerlingen. Op zondag 1 mei wanneer Barrie weer bij bal letschool Giselle is zal de re gionale omroep Radio Wal cheren ook aanwezig zijn. Vanuit de balletschool zenden die een vraaggesprek uit met Barrie Stevens en Roos Haase. Op 19 juni komt Debbie Jen ner naar Middelburg. Zij geeft dan driemaal een demonstra- MIDDELBURG - Onder het motto 'De SVRZ helpt ver der...' hebben personeelsleden van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland onder su pervisie van Foster Parents Plan een aantal projecten gea dopteerd in Burkina Faso, een Sahel-land in Afrika. Om de financiële middelen bijeen te krijgen om deze projecten daadwerkelijk te kunnen steunen hebben de personeels leden een aantal acties in voorbereiding. Een daarvan is een grote evenementendag op de terreinen van Vijvervreugd en scholengemeenschap De Wellinge aan de Koudekerk- seweg in Middelburg. De eve nementendag wordt zaterdag aanstaande gehouden. De evenementendag biedt de bezoekers een scala aan leuke activiteiten. Op het pro gramma staan onder meer een grote snuffelmarkt, een fancy fair, diverse sponsorlopen, op tredens van clowns en arties ten en een video-presentatie van het Foster Parents Plan. Grote uitsmijter wordt de slotmanifestatie: een feest avond in de grote zalen van scholengemeenschap De Wel linge waaraan medewerking wordt verleend door Johnny and the Sukkels, het lichtver- huurbedrijf Fix en Drive-in- show Martin. Tussen de be drijven door wordt een rock and roll-danswedstrijd gehou den. Om voldoende gelden bijeen te brengen om waterputten te kunnen slaan in Burkina Faso, om erosie aldaar te kunnen bestrijden en het land te her- bebossen is veel geld nodig. De commissie 'De SVRZ helpt verder...' heeft daarom meer dere acties in petto dan een evenementendag alleen. Zo is aan het personeel van de Stichting gevraagd een mach tiging te tekenen waarbij men accoord gaat met de maande lijkse inhouding op het salaris van een gulden. Een sympa thieke actie waaraan ook niet- medewerkers van de stichting kunnen deelnemen. Het be drijfsleven wordt gevraagd fi nancieel of materieel de actie te ondersteunen. Een groot bedrag moet de evenementendag van zaterdag opleveren. Om dat te bereiken is een gevarieerd aanbod aan activiteiten op touw gezet. Tussen half elf en de kleine uurtjes na middernacht kun nen de bezoekers zich verma ken met optredens van De Tamboerijnen, de Scladis Squares, The Golden Waves, volksdansgroep De Windroos, het Middelburgs Muziekkorps, The Sea Sound Singers, Me- dioborgum, De Hayman, Blue Spirit en de eerder genoemde Johnny and the Sukkels. De organisatie heeft verschil lende 'blokken' gemaakt waarbij de bezoekers steeds meerdere artiesten aan het werk kunnen zien. Toegangs kaarten voor 'muziekfestivals' zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij Coffeshop St. John, Strip-o-theek Het per ron, de recepties van het Cen traal Bureau van de SVRZ, Vijvervreugd, Der Boede en De Wellinge. De toegangs kaarten voor de slotmanifes tatie zijn slechts verkrijgbaar bij de SVRZ-adressen en de concierge-balie van De Wel linge. De prijzen van de toe gangskaartjes variëren van 2,50 tot vijf gulden. Ook is het mogelijk om een dag-passe- partout aan te schaffen. VLISSINGEN - Een 'prijs vraag' van de Architectenwin kel Walcheren onder scholie ren om een paar markante lo caties in Vlissingen een be stemming te geven, heeft leuke racties opgeleverd. Vrij dagmiddag werden de hersen spinsels van de schoolgaande jongeren gepresenteerd in de hal van het stadhuis. De werk stukken zijn daar tot het eind van volgende week te bezich tigen. De tentoonstelling van de gemaakte werkstukken werd vrijdagmiddag geopend door wethouder Cees de Keijzer. Hij prees de creativiteit van de aanwezige plannenmakers maar vreest het merendeel van de plannen door gebrek aan geld jammer genoeg niet te kunnen verwezenlijken. Het verhaal is bekend. Niet beperkt door een mini maal gevulde bankrekening vulden de deelnemende scho lieren de opgegeven locaties op soms wonderbaarlijke wijze in. Zo pleitte groep acht van de Vlissingse Schoolvereniging voor een verkeerstuin in de Spuikom. Leerlingen van scholengemeenschap De Scheldemond, de Frans Naere- boutschool en de HTS zagen weer geheel andere mogelijk heden. De plannenmakerij le- De maquettes die door uiterst creatieve leerlingen hebben gemaakt in kader van een 'prijsvraag' van de Architectenwinkel Walcheren zijn de komende dagen te bezichtigen in de hal van het stad huis. - -FOTO con DORLAND verde onder meer een botani sche tuin en een tentoonstel lingshal op aan de kop van de Walstraat, een droomfontein aan de Boulevard en een kin derboerderij tegenover de Ka novijver aan de Burgemeester Van Woelderenlaan. Ook ijs banen en een opvangcentrum voor zeehonden staan op de verlanglijstjes van de scholie ren. MIDDELBURG - In de schouwburg in Middelburg geven Frank en René Groot hof op woensdag 27 april een leuke kindervoorstelling. Ge speeld wordt het spannende theaterspel 'Broertjes op stap'. In dit verhaal verlaten de broertjes hun veilige kinder kamer om te vluchten voor het monster Zaragoestra. Het monster wil het speelgoed van de twee verslinden omdat papa niet op tijd zijn belasting heeft betaald. Tijdens hun vlucht beleven de broers de meest bizarre avonturen. Ze ontmoeten Madonna en Mi chael Jackson en belanden bijna in de de heksensoep. De voorstelling is bedoeld voor kinderen vanaf vier jaar. De voorstelling begint om drie uur. Kaartjes zijn in de voor verkoop verkrijgbaar bij het VW in Middelburg. VLISSINGEN - Motor- en Autoclub 'De Zeeuwen' uit Vlissingen houdt zaterdag middag 23 april een oriëntatie- rit voor automobilisten en mo torrijders. Deze rit gaat over de begaanbare wegen binnen de gemeente Valkenisse. Het beginnersreglement oriëntatieritten van de K.N.M.V. is van toepassing. Vanaf halftwee tot halfdrie kan er worden ingeschreven voor deze rit bij Skandia Resto aan de Zwanenburgseweg in Vlissingen, waar na afsluiting van de rit eveneens de prijs uitreiking zal plaatsvinden. VLISSINGEN - De Ameri kaanse zangeres Karen Laf- ferty en de gospel-popgroep Judah toeren in de komende weken door ons land. Op zon dag 24 april wordt een optre den gegeven in Vlissingen. In de aula van de MTS bregen Lafferty en Judah het pro gramma 'Heart Cry', een naam ontleend aan de titel van een onlangs verschenen plaat. Het optreden in Vlissin gen begint om acht uur 's avonds. De zangeres en componiste Karen Lafferty treedt al bijna twintig jaar op. Ze maakte vier lanspelers en had diverse wereldtoernees. Karen Laf ferty en de drie bandleden van Judah zijn van oorsprong Amerikaans, maar verblijven reeds enkele jaren in Neder land als 'Musicians for Mis sions', een onderdeel van de organisatie 'Youth with a Mis sion'. Kaarten voor het optreden van Karen Lafferty en Judah zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij de VW-kanto- ren in Middelburg en Vlissin gen. RECTIFICATIE Door een misverstand is er een foutje geslopen in het be richtje over het 65-jarig huwe lijksfeest van het echtpaar Veen-van Zwol. Belangstel lenden zijn van harte welkom op de receptie die maandag 25 april van 16.30 uur tot 18.00 uur wordt gehouden in de Grote Zaal van bejaardente huis Ter Reede. tie van vijf kwartier in het ge ven van show- en jazzbailet lessen. Debbie die ooit startte als een schuchter schoolmeisje dat van dansen hield is nu de dance-captain van de meest succesvolle musical van de ja ren tachtig, „Cats". Al heel jong leerde zij in Engeland tappen, jazz, klassiek ballet en volksdansen. Haar tv-debuut kwam op haar tiende. In een hoog tempo volgden tv- en theatershows tot in meerdere landen van Europa. Als ze in 1978 op uitnodiging in Neder land komt werken blijkt dit een goede keuze te zijn. Haar creatieve talent kwam duide lijk tot uiting bij de choreo grafie van het Top-pop ballet en de swingende dansrol in een musical van Seth Gaaike- ma, Swingpop. Haar aanpak en vakmanschap blijven niet onopgemerkt. Via Piet Souer start zij met de groep Doris D. and the Pins, en zij scoren hoog. Nog bekender werd zij bij het introduceren van aero bic, en de daarbij behorende plaat werd goud. In 1983 richtte zij haar eigen ballet studio op en vanaf die tijd geeft ze tevens cursussen in het hele land. Tijd om stil te zitten heeft zij niet. Zij maakt televisieballetten, choreogra fieën voor gala's en staat ar tiesten ter zijde met bewe gingsadviezen. In 1987 staat ze m) Debbie Jenner vier en halve maand in de schijnwerpers van Carré in de musical Cats. Ze zingt, danst en acteert en zet zo een kat met karakter neer. In 1988 volgt voor haar de grootste op dracht op musicalgebied. Zij wordt dance-captain van Cats. Debbie Jenner, negenentwin tig jaar oud, balanceert met professionele zekerheid op de top van de showbizz-wereld. En balletschool Giselle haalt dit talent naar Middelburg. Voor de lesdemonstraties van Barrie kan niemand zich meer aanmelden, maar voor 19 juni met Debbie Jenner nog wel. MIDDELBURG VLISSIN GEN - In de bioscopen in Vlis singen en Middelburg deze week een uiterst actueel film aanbod. In Alhambra in Vlissingen is 'Stakeout' een nieuwkomer. In deze politiefilm -met Richard Drey fuss, Madeleine Stowe en Emilio Estevez in de hoofdrol len- zet de FBI een groot scheepse actie op touw om de ontvluchte moordenaar Stick te pakken. De twee recher cheurs Chris Lecce en Bill Henderson krijgen de opdracht om de vriendin van de moor denaar in de gaten te houden. Wanneer zij hun uitkijkpost bezetten wordt een van de re chercheurs meteen verliefd op de juffrouw. De gevolgen zijn niet te overzien, wanneer Stick komt opdagen en Maria gijzelt. Verder in Alhambra het kas succes 'Fatal Attraction' en het imposante meesterwerk van Bertolucci The Last Emperor', een film over de opkomst en ondergang van een Chinees keizerrijk. Voor de kinderen draaien de films 'Jungle Boek' en 'De Troetelbeertjes in Won derland'. In Electro in Middelburg staat 'Dirty Dancing' nog al tijd op het programma. Ook 'Barfly' gaat op herhaling. In dit onconventionele liefdes verhaal zijn de hoofdrollen weggelegd voor Mickey Rourke en Faye Dunaway. Zij spelen de relatie tussen twee verliefde "barflies'mensen die zich bewust uit de gewone maatschappij hebben terugge trokken om hun tijd door te brengen in morsige kroegen. In Schuttershof deze week vier verschillenden films. Voor de kinderen draait Niels Hol- gersons Wonderbare Reis'. Donderdag, vrijdag en zater dag is de film 'Suspect' te zien, een gecompliceerd verhaal rond een geheimzinnige moord. De advocate van de verdachte (Cher) en een jury lid gaan op eigen houtje op on derzoek uit Iedere dag, behalve zondag, wordt de komende filmweek de film 'Jean de Florette' ver toond. De zondagvoorstelling is gereserveerd voor 'Othello', een verfilming van de gelijkna mige opera van Guiseppe Ver di. De film verbeeldt het lief desverhaal tussen de Moor Othello en Desdemona. Een film vol passie, hartstocht, ja loezie, ambitie, wraak, ontroe ring en drama. MIDDELBURG - Op don derdag 21 april organiseert het Middelburgs Muziek Korps een informatie-avond Harmonie. Dit zal zijn in de kleine zaal van de Concert en gehoorzaal aan de Singel straat in Middelburg. Tijdens deze avond zullen blokfluiters en jeugdige mu zikanten laten horen wat er in korte tijd op muzikaal ge bied gepresteerd wordt. Voor belangstellenden is er de gelegenheid om kennis te maken met de samenstelling van een harmonie-orkest en allerhande zaken daarom heen, zoals de instrumenten die gebruikt worden, de op leidingsmogelijkheden, con tributie, enzovoort. De avond begint om zeven uur. v/h Johns Corner start op 22 april met de verkoop van Bij aankoop van 5,- verse frites een beker mayonaise GRATIS. Wij wensen onze klanten een smakelijke zomer toe. Pres. Rooseveltlaan 651 - Vlissingen MIDDELBURG - In Café Dangeroe is er op donderdag avond 21 april een optreden van het trio Johan Clement Het concert begint om negen uur. Ter ondersteuning van het trio treedt de Belgische trombonist Phil Abraham op als solist Café Dangeroe is aan de Vlasmarkt in Middel burg. Het jazztrio van Johan Cle ment werd anderhalf jaar ge leden opgericht en heeft sinds dien nationale bekendheid verworden. De leden van het trio zijn allen docent aan het conservatorium. Johan Cle ment speelt piano, Fred Krens slagwerk en Koos Wiltenburg bas. Phil Abraham speelt naast trombone, piano, gitaar en orgel. Phil is de vaste solist van onder anderen de Big Band Brussel en de B.R.T. Big Band. Zowel het trio als Phil hebben diverse radio- en tele visie optredens verzorgd. Het rio hanteert diverse jazzstijlen en brengt eigen arrangemen ten van diverse grootheden uit de jazzwereld. MIDDELBURG - De afde ling Middelburg van de Indus triebond van het FNV houdt donderdag 21 april een jaar vergadering annex jubilaris avond. De ledenvergadering vindt plaats in De Schakel in Middelburg. De vergadering begint om acht uur. Op de vergaderagenda staan naast de gebruikelijke zaken van huishoudelijke aard de noodzakelijke bestuursverkie zingen, Afdelingsvoorzitter Simon Wondergem is aftre dend en niet meer herkies baar. Dat betekent dat staande de vergadering een nieuwe voorzitter moet worden geko zen. Door het bestuur is Adrie Zwemer voorgedragen als kandidaat om de voorzitters hamer over te nemen. Simon Wondergem wordt dan tweede voorzitter. Secretaris Dolf Dons is weliswaar aftredend, maar hij is voor een nieuwe termijn herkiesbaar. Speciale gast tijdens de jaarvergadering is districtsbe stuurder Pieter Hazelager. Voor de pauze houdt hij een inleiding over actuele zaken, na de pauze huldigt hij de ju bilerende leden van de afde ling. Na de officiële huldiging wordt de bijeenkomst van de Industriebond besloten met een bingo. MIDDELBURG - The Blue Jeans Big Band geeft zaterdag aanstaande onder leiding van Jack de Boo van Uijen een mini- concert in de Kloveniersdoelen in Middelburg. Het optreden duurt van vier tot vijf uur. Met het mini-concert sluit The Blue Jeans Big Band een uitgebreide repetitiedag in het historische gebouw af. Tijdens het concert worden dan ook enkele nieuw in gestudeerde nummers gespeeld. Een toegangskaartje voor het mini-concert kost een rijksdaalder. The Blue Jeans Big Band GOES - De vakbeurs Agrarisch Totaal die van 2 tot 4 mei zou worden gehouden in de Zeelandhallen in Goes, gaat niet door. Ondanks een grote belangstelling vanuit het bedrijfsleven heeft het organisatiebureau Omed besloten de beurs te verplaatsen naar december. De beurs wordt nu gehouden in de periode van 7 tot en met 9 december. De reden om een nieuwe datum te prikken voor Agrarisch To taal is tweeledig. Enerzijds hebben de boeren het momenteel veel te druk op het land. Door het slechte weer van de afgelopen maanden hebben de boeren een forse achterstand opgelopen bij het inzaaien en bij het poten van aardappelen. Om die achter stand in te lopen zijn de boeren momenteel zo hard aan het werk dat een bezoek aan de vakbeurs haast niet mogelijk zou zijn. Daarnaast verwachten de exposanten momenteel een geringe belangstelling tot investeren omdat de boeren door mindere landbouwprijzen uiterst voorzichtig zullen zijn. In overleg met alle exposantyen is daarom besloten de beurs naar het einde van het jaar te verplaatsen. (ADVERTENTIE) VLISSINGEN - Deze week is op initiatief van een vijf tiental personen de Stichting Zomeruniversiteit Zeeland opgericht. Doel is een bijdrage te leveren aan de verdere ont wikkeling van een intellec tuele cultuur in Zeeland. De eerste zomeruniversiteit vindt plaats van 22 tot en met 26 augustus in Vlissingen en Middelburg. Centraal thema is „informatisering van de sa menleving". De eerste zomeruniversiteit moet gezien worden als een test voor de hele opzet. In de toekomst zullen daar zeker aanvullende activiteiten bij komen. Tijdens deze zomeru niversiteit wordt er aandacht geschonken aan workshops, colleges, debatten en excursies waarbij belangrijke maat schappelijke ontwikkelingen aan de orde zijn. De organisatiestructuur van de Zomeruniversiteit Zeeland bestaat uit drie delen. Het be stuur van de Stichting bestaat uit vijftien personen die voortkomen uit bestuurlijke en maatschappelijke kringen. Het bestuur staat onder voor zitterschap van de burgemees ter van Vlissingen, de heer J. van der Doef. Het bestuur wordt terzijde gestaan door een adviesraad van ongeveer 20 leden die gevraagd zijn vanuit hun uiteenlopende des kundigheid. Tenslotte waakt er een wetenschappelijk raad, bestaande uit personen uit kringen van universiteiten en wetenschapscentra over het wetenschappelijk gehalte en de inhoud van de Zomeruni versiteit. Voor de financiering van de Zomeruniversiteit wordt een beroep gedaan op de gemeen telijke en provinciale overhe den, op diverse fondsen en be drijven. MIDDELBURG - The Deep River Quartet treedt zaterdag aanstaande op in de schouwburg in Middelburg. De befaamde Nederlandse vocal-group brengt een avondvullend programma met authentieke traditionals, ballads en negro-spirituals uit de Verenigde Staten van de jaren veertig. Het optreden begint om acht uur. In de Middelburgse schouwburg presenteert The Deep River Quartet het nieuwe theaterprogramma 'Swing, Sweet and Hot'. In dat programma worden bijna vergeten nummers van illus tere voorgangers als The Mills Brothers, The Golden Gate Quartet en The Ink Spots op een heel eigen manier vertolkt, zonder dat daarbij tot de zangers daarbij tot klakkeloos imite ren vervallen. The Deep River Quartet

Scheldebode | 1988 | | pagina 9