Modedag werpt schaduw vooruit Showband na 55 jaar nog altijd springlevend knuijt SPRINT PHOTO HET WEEKBLAD WAAR JE LEKKER VOOR GAAT ZITTEN 'Vlissingen in de lift' op 13 mei Papegaaienburgers stappen op de fiets MANNENMODE Original Wolga Kosaken geven concert in kerk uur \vi s, foto service Biesheuvel spreekt voor CDA Vlissingen Louis van Dijk treedt op tijdens jubileumconcert van het Jongerenkoor Middelburg WOENSDAG 20 APRIL voor de betere Eerste concert van Quodlibet DE KRUIDENIER DIE Z'N SCHAPPEN WAT VAKER WIL VULLEN VERPLAATST Z'N TOONBANK NAAR DE SCHELDEBODE kt\ 301 V MIDDELBURG - Het Middelburgse Drum Bugle Corps Juliana bestaat 55 jaar. Twee dagen - vrijdag 22 en zaterdag 23 april - zal in Middelburg een aantal festiviteiten worden gehouden. Vrijdag avond is er een reünie in de Schouwburg in Middel burg en op de zaterdagmiddag zijn er diverse acti viteiten rond het unieke clubgebouw „De Hoop", de molen op het Vlissingse Bolwerk. Hoogtepunt is ongetwijfeld de sponsorloop waaraan iedereen mag meedoen. In de molen is een uitgebreide tentoon stelling, met foto's, dia's en een video over de afge lopen 55 jaar van het korps. Ook kan men instru menten en voorwerpen bezichtigen. In de middag is er een busrit door de gemeente Middelburg langs diverse plaatsen die in het verle den een belangrijke rol hebben gespeeld. Zaterdag avond is er in de sporthal - De Kruitmolen - de pre mière van de show voor 1988. Achtereenvolgens treden daar op de Junior Drumkorps Johan Friso en Juliana's Drum Buglekorps. Deze show is voor iedereen toegankelijk. St.-Jacobsstraat 10 Vlissingen ZATERDAG 23 APRIL Vlissingen Bergen op Zoom Roosendaal omdat kleurenfoto's afdrukken een vak is: ons vak. Wl T DE SCHE2UEBODE Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren. 35e jaargang. Oplage: Editie Vlissingen 23.300 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg 21.700 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg. Mariekerke, Middelburg en Veere. Kantoor: Torenstr. 5, Vlissingen. Tel. 01184-19910. den: 08.30-12.30, 13.30-17.i DE SCHFLDEBODE 7 Advertentie-exploitatie: J. v. Emden, tel. privé 01184-60369; Jos Rentmeester, tel. privé 01195-379. Redactie: Redacteur: Mare Molenaars, tel. privé 01640-53031. Correspondenten: Ronald Hagen, tel. privé 01184- 67954, Corine Krul, tel. privé 01184-11633, Tosca Houtstra, tel. privé 01184-71672. UITGAVE ZEEBRA WEEKBLADEN WOENSDAG 20 APRIL 1988 KANTOOR: TORENSTRAAT 5 - VLISSINGEN - TEL. 01184-19910 - POSTADRES: POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEI VLISSINGEN - De jaar lijkse Vlissingse modedag wordt gehouden op vrijdag 13 mei. Speciaal voor deze jaar lijkse mode-presentatie heb ben de Vlissingse modezaken een zorgvuldige selctie ge maakt van de voorjaars- en zomermode om deze zo opti maal mogelijk te kunnen pre senteren. De modedag wordt gehouden op het Beliamypark. De modedag begint om elf uur 's morgens. De 'grande finale' is omstreeks negen uur 's avonds. Tijdens de modedag blijft het niet bij modeshows alleen. De organisatie zorgt voor een groot aantal neven activiteiten. De organisatie van de mode dag is in handen van de intia- tiefnemers Mary en Wietske Haak van Bubbles en X-Ray, Gerrie Willemse en Liesbeth van Wezel van La Louna en Lenie van Bodegom van De Drie Tonnetjes. Vol enthou siasme hebben zij gewerkt aan het dagvullende maar toch ge varieerde programma. Vijftien deelnemende zaken en meer dan vijftig sponsors maakten het de organisatoren mogelijk het Beliamypark weer eens om te toveren tot een sfeervolle plaats voor een puur Vlissingse activiteit. Promotioneel is de modedag dan ook een schot in de roos. Al staan de gebeurtenissen op het Beliamypark centraal, het winkelhart van Vlissingen wordt geheel betrokken bij het modefeest. Alle deelnemende winkeliers passen hun etala ges aan, overal in de stad wor den ballonversieringen aange bracht. De modedag wordt geopend door wethouder Daan Bruy- nooge. Daarna zorgt Mode Promotion Team Aliënne uit Vlissingen voor een vlotte aaneenschakeling van tal van activiteiten. Mode Promotion Team Aliënne staat zelf ga rant voor zeven sprankelende modeshows en de muzikale omlijsting. In de eerste knip oogt Aliënne naar het ko mende sixties-weekend dat in de maand september wordt gehouden. In de overige shows wordt getoond dat de mode dit jaar een geraffineerd spelletje speelt. Supervrouwelijk, kleurrijk en nostalgisch zijn de goed gestyleerde outfits. Getoond wordt een ongelimi teerde variatie: van klassiek tot nonchalant, van sportief tot gewaagd, van vrijetijds- kleding tot zakelijk. Mode voor jong en oud, van trendy tot punk. Een oogverblindend kleurpalet. Naast de modeshows is er op en rondom het Beliamypark nog heel wat meer te genieten. Sportschool Randori Jigo geeft demonstraties in gevechts- sporten. Optredens worden ook verzorgd door de break- dance-groep Double Cross Rock. Op de kruising van de Lange Zelke met de Walstraat geeft het jeugdcircus Hogerop uit Goes drie variété-shows. Voor aanvang van de grote fi nale is er een optreden van het trio Burin Maze and Silk. Dit trio brengt nummers van Rick Ashley. Byron Maze and Silk was een van de finalisten in de show van Henny Huisman. Tijdens een van de modeshows laten leerlingen van de MDGO uit Vlissingen eindesxamen- werk zien. Rond het podium op Belia mypark wordt speciaal voor de modedag een kolossaal ter ras aangelegd. Mede-organi satoren Willem Houtman van café Soif en Peter Nette van Frapo's nemen de honeurs op horecagebied waar. Inspelend op de modedag zorgen zij voor ranja en koekjes voor de kin deren en een speciale cocktail voor de wat oudere bezoekers. Geserveerd wordt de Cocktail Couture, een verfrissend drankje in de modekleuren rood en geel. De cocktail is bij inlevering van een door de deelnemende zaken uitgege ven bon gratis verkrijgbaar op het terras. Uiteraard kan het drankje ook worden gekocht. Aaardig is dat het glas waarin de Cocktail Couture wordt ge serveerd niet terug naar de eigenaar hoeft. Het is voor de bezoekers een aandenken aan de modedag. Tot slot mag de medewer king van de Vlissingse scou ting niet onvermeld blijven. De scouts hebben tegen ge ringe vergoeding een van hun tenten beschikbaar gesteld zo dat de modellen zich in alle rust kunnen omkleden. Ook helpen zij bij het opzetten en afbreken van de tent en het podium. Het podium wordt voor de modedag fleurig ver sierd door bloemist Van Bel- zen. De modedag heeft als motto 'Vlissingen in de lift'. Modellen in actuele mode poseren op de Leeuwentrap voor de lens van foto graaf Lex de Meester. Deze foto is later terug te vinden op nog te verspreiden affiches. VLISSINGEN - Vanaf 26 april organiseert het wijkcomité Papegaaienburg iedere dinsdagochtend, voor zover het weer het toelaat, een fietstocht De bedoeling is een rustige toer tocht waarbij gezelligheid en genieten van de omgeving voorop staat. Per keer worden er twee routes uitgezet, één voor begin ners, 15,25 kilometer en één voor gevorderden, 35,45 kilome ter. De fietstochten starten 's morgens om precies negen uur bij het mededelingenbord aan de Flamingoweg. Er zijn geen kosten aan verbonden. Bij slecht weer verschuift de fiets tocht een week. MIDDELBURG - Het Jongerenkoor Middelburg en Combo vieren vrijdag aanstaande het tien-jarig bestaan met een jubi leumconcert. De uitvoering wordt gehouden in de Concert- en Gehoorzaal in de Zeeuwse hoofdstad. Het concert begint om kwart voor acht Speciale gast is de pianist Louis van Dijk. Tijdens het jubileumconcert worden optredens verzorgd door het Jongerenkoor Mid delburg en Combo, het koor Sheborim en Louis van Dijk. Hij zal zowel solistisch als ge zamenlijk met het koor optre den. Tijdens de concertavond maakt de Stichting Vivente - waarvan het Jongerenkoor Middelburg, Combo en Shebo rim deel uit maken- van de gelegenheid gebruik om diri- gente Jeanne Ovaa in het zon netje te zetten. Zij legt na tien jaar de dirigeerstok van het Jongerenkoor neer. Wel zal zij binnen de stichting het koor Sheborim blijven leiden. Kaarten voor het jubileum concert zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Mannenmode Robert Bijleveld aan de Lange Delft 19 in Middelburg. Een entreebewijs kost tien gulden. (ADVERTENTIE) Juliana viert jubileum uitbundig heropening 55 Jaar geleden ging het an ders, geen mooie instrumen ten, glimmende uniformen en felgekleurde vaandels. Zelfs vrouwen waren in de gelede ren een taboe. In de crisisjaren was het financieel moeilijk om een muziekkorps op te richten. Toch reageerden men op de C.M. J. V. - bestuursvergadering positief op het verzoek van 16 jongelingen die een fluitclub wilde beginnen onder het vaandel van de C.M.J.V. Op 20 mei 1933 klink uit het gebouw in de Singelstraat 11 in Mid delburg de eerste vrolijke to nen van het Drum- en Pij perskorps Juliana. Men moest wel zelf voor alles zorgen zo dat het uniform uit een een voudig piccolopetje bestond. Een wit overhemd en een blauwe broek had iederen wel thuis liggen. Op de fiets ging men naar Domburg voor een uitvoering. Na afloop kreeg men het vor stelijk bedrag van wel tien gulden. Tijdens de mobilisatie in 1939 bleken veel leden hun militaire plicht te vervullen. Het ledental daalde drastisch. Toch speelde men bij de ge boorte van prinses Irene in augustus '39 op de markt in Middelburg, niet wetende dat dit het laatste optreden zou worden voor de oorlog. Tijdens de oorlog in 1942 komt plots het bericht van de cultuurkamer dat het Juliana- korps niet meer in het open baar mocht optreden. Prompt werden de repetities gestopt. Onder druk van de cultuurka mer werd Julianan lid van de Nederlandse Federatie van Christelijke Muziekbonden. Augustus 1939. Ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Irene was er feest in Nederland. Juliana trad op op de markt zoals we die nu niet meer kennen. Dit optreden van het pijperkorps was tevens het laatste voor de oorlog. Original Wolga Kosaken MIDDELBURG - In de Lutherse Kerk in Middelburg treden 6 mei de Original Wolga Kosaken op. De zanggroep uit Keulen brengt onder meer werken van Tschesnokoff, Bortnijanskij en Glinka. Het optreden begint om kwart over acht. Kaarten voor dit concert zijn te verkrijgen bij antiekhandel Raedhuijs in de Lange Noordstraat in Middelburg en VQor aanvang van het con cert aan de ingang van de kerk. Direct na de oorlog besloot het bestuur tot heroprichting van „oud-Juliana". Op gebrekkige wijze - een groot deel van het instrumentarium was zoek of verloren - kwam het korps tot nieuw leven. Op Koninginne dag 1945 kon de Middelburgse bevolking op een danig geha vende Markt de eerste uitvoe ring meemaken van het nieuwe korps, echter zonder uniformen en met uitgedeukte en zelfgemaakte instrumen ten. Na de sobere oorlogsdagen een hoogtepunt. Het ging zelfs zo goed dat de vereniging in 1946 naar Dordrecht ging, een reis die twee dagen zou duren. Tegenwoordig gaat alles an ders. Simon van de Paal, p.r.- manager van de Julianaband en twintig jaar actief lid: „We zijn nu een stuk groter en mo derner geworden, er is in die periode van pij per korps tot showband nogal wat veran derd. Wat echter hetzelfde is gebleven in al die jaren is de gezellige en gemoedelijke sfeer, we zijn en voelen ons een grote familie. In 1983 kwam er een muzi kale splitsing, een aantal jon gere leden wilden graag het Amerikaanse genre terwijl de ouderen meer het zittende werk prevaleerden. Natuur lijk zijn we trendgevoelig, het hedendaagse pop-gebeuren speelt een belangrijke rol bij het samenstellen van het mu zikale programma. Arrange menten, slagwerkcomposities, choreografie en instructie van de verschillende groepen is helemaal in handen van onze eigen mensen. Het is ook zake- lijker geworden, konden we vroeger een tientje krijgen voor de clubkas, tegenwoordig is elk optreden contractueel vastgelegd met tijden en tarie ven. Dit moet ook wel want we treden op in Duitsland, België en Frankrijk". Simon van de Paal vertelt enthousiast over de hoogte punten van de band. Daarbij hoort ook het optreden in het beroemde Wembley-Arena in Londen. De Julianaband werd daar uitgeroepen tot de beste overzeese drumband. Simon geniet nog steeds van het suc ces, met pretogen tuurt hij naar het plafond. Ook de tap toe in Breda en het optreden bij de opening van de pijler- dam in 1986, waar het Juliana- korps als enige op Neeltje Jans mocht optreden voor de hoge gasten kan Simon zich nog herinneren als de dag van gis teren. Niet altijd is het voor de wind gegaan vooral in de ja ren '60 was er geen interesse van de jeugd voor muziek korpsen, daarbij was er ook nog een splitsing door een me ningsverschil. Dit bracht het ledental op een bedenkelijk minimum. Gelukkig zijn er nu, anno 1988, ruim 200 leden die zeer fanatiek en enthousiast de muziek beoefenen. Men speelt veel in de vrije tijd, is er een concours dan doet men er vaak nog een schepje bovenop. Het resultaat is er dan ook naar. Het Drum Bugle Corps Juliana blijkt een van de topkorpsen van Nederland te zijn MIDDELBURG - Het zang koor Quodlibet geeft zaterdag aanstaande voor de eerste maal een concert. De uitvoe ring wordt gegeven in de Koorkerk. Het concert begint om acht uur. Medewerking wordt verleend door de orga nist Bram Beekman. Uitge voerd worden werken van on der meer Mendelssohn, Schu mann en Poulenc. (ADVERTENTIES) ^-N nnniitii a Walstraat 78 Lange Vorststraat 36 Goes St Josephstraat 20 i Dr Brabersstraat 1 VLISSINGEN - Op maandag 25 april spreekt mr. P. Bies heuvel, lid van de CDA-fractie in de Tweede Kamer, op de jaarvergadering van de christen-democraten in Vlissingen. Biesheuvel spreekt om kwart over acht Vanaf dat moment is de vergadering van het CDA Vlissingen openbaar. Mr. P. Biesheuvel was lid vn de enquêtecommissie. Over zijn werkzaamheden binnen die commissie en de andere ac tuele zaken zal de gastspreker het een en ander zeggen. Ook ontwikkelingssamenwerking en het ouderenbeleid zijn on derwerp van gesprek. De bijeenkomst vindt plaats in het verenigingsgebouw van de Petruskerk aan de Dr. Ottestraat in Vlissingen. In zo'n stuntende advertentiekampagne. Die gaat huis aan huis aan huis. In stad en wijk en dorp. ledereen krijgt 'm, iedere week; en gaat er even lekker voor zitten. Oude mensen, jonge mensen: man en vrouw. Dat hebben NIPO-onderzoeken wel bewezen. Want de Scheldebode is eigen. De Scheldebode biedt de adverteerder tal van kombinatiemogelijkheden tot marktverruiming. Liever in de buurt? Ook dat kan. En als u daar die kiene kombinatieprijzen, die kraakheldere druk en die vlekkeloze verspreiding bij optelt, en sowieso, dat lage tarief, dan moet u toch wel tot de slotsom komen, dat zo'n advertentiekampagne in de Scheldebode uw kassabei heel voordelig heel wat vaker zou kunnen laten rinkelen. Bel dus meteen voor meer informatie. TRff WOORP ^OORTREf ADVERTEREN

Scheldebode | 1988 | | pagina 1