Voorjaarsconcert van Oratoriumvereniging 12.90 795 deVleeschmeester Ceremoniemeesters presenteren groot aantal activiteiten Extra baan voor DOS Stamgasten kanovijver op de bres voor De Brug BAASJE örnd/m BEZOCHT f#™ 300 JAAR NA DE GROOTSTE LANDINGSVLOOT VÖÖR D-DAY De Koperen Tuin Uitgeverij Biedermeier Quintet in burgerzaal van stadhuis RUNDER BRAADLAPJES RUNDER BIEFLAPJES SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 20 APRIL 1988 verkrijgbaar in de Zeeuwse boekhandel Koning-Stadhouder Willem III en de Zeeuwse admiraal Cornells Evertsen Het boeiende verhaal over een Hollands-Zeeuwse vriendschap en een expeditie overzee in 1688 door Doeke Roos )NZE BEKWAAMHEID W 500 GR 500 GR SPECIALITEIT VAN HET Hl IS: ENGELS SPITfE IOOGR VARKENSROLLADE 200 GR PROEF VLISSINGEN - Breed glunderend of diep geconcentreerd zitten de ruiters bij de Vlissingse manege De Brug op het paard. Sommigen begeleid door een vrijwilliger die af en toe wat corrigeert, een enkeling rijdt alleen. De ruiters zijn gehandicapt, toch, ondanks dat, genieten ze niets minder van de brave viervoeter onder hen. Maar voor een gehandicapte betekent paardrij den nog veel meer. Heel simpel kan een lichamelijk gehandicapte gebruik maken van vier benen die hij zolang van het paard 'leent'. Hij gebruikt spieren die anders niet in beweging komen. Een geestelijk gehandicapte overwint door het paardrijden zijn angsten, wordt zelfverzekerder, gaat meer praten, beter luisteren en wordt thuis handelbaarder. i 313 (ADVERTENTIE) De huidige stalling van de pony's is beslist onvoldoende. De gezondheid van de dieren is zelfs in gevaar. - foto cor dorlaud. de rommelmarkt en wordt er gestart met het flipperkam- pioenschap, de kanowedstrij- den en het brugbiljarten. Iedereen kan op de dag zelf in schrijven en deelnemen. Van 12.00 tot 16.00 uur kan er op de manegepony's onder begelei ding een ritje door het bos ge maakt worden. Vanaf 13.00 uur treden diverse artiesten op, totdat ze om 15.00 uur het podium vrijmaken voor de kindersoundmixshow. Na dit evenement volgt een optreden van de heuse Henny Huis man-soundmixer Rick Ashley. De grote barbecque geeft een extra feestelijk tintje aan het geheel. De dag wordt besloten met een bingo-avond in De Kanovijver. Spullen voor de rommelmarkt zijn van harte welkom en kunnen bij De Ka novijver worden afgegeven. Ook kaarten voor de bingo avond zijn daar te verkrijgen. VLISSINGEN - Op zater dag 23 april geeft de Vlissingse Oratoriumvereniging haar voorjaarsconcert. Dit concert is in de r.-k. kerk tegenover het stadhuis in Vlissingen. Het concert begint om acht uur. De begeleiding van de Ora toriumvereniging is in handen van het Westvlaams Orkest. Als dirigent treedt op de heer J. Harinck. Het voorjaarscon cert heeft op het programma de werken, The Choice of Her cules, een oratorium van G.F. Handel, Orfeo, een solo-can tate voor sopraan van G.B. Pergolesi en het Kyrië en Glo ria uit Messa di Gloria van G. Puccini. Aan dit concert wer ken mee, Toos Severens - so praan, Marijke Nieuwen weg - sopraan, Simon Schouten - counter tenor, Wouter Goed hart - tenor en Stoffel Gunst op klavecimbel. The Choice of Hercules is een antieke sage, zoals die op getekend is door de Griek Xenophon in diens „Memora bilia". De dichterlijke inter pretatie van Robert Lowth, bisschop van Oxford en Lon den, inspireerde libretto- schrijver Thomas Morell tot de tekst zoals die door Handel gecomponeerd is. De première van deze partituur vondt plaats in 1751 in Convent Gar den in Londen. Dit „Mytholo gisch Oratorium" is muzikaal gezien een van de rijpste wer ken van Handel. Messa di Gloria is een zeer beeldend geschreven mis waarin Puccini getracht heeft menselijke emoties tot uit drukking te brengen zoals liefde en verdriet, tranen en vreugde, innerlijke vrede en hoop. Hij verbindt bel canto met sacrale muziek zoals zijn grote voorbeeld Verdi (Re quiem). In de mis is er een be langrijke rol toebedeeld aan het orkest dat in symfonische samenstelling de mis bege leidt. (ADVERTENTIE) MIDDELBURG - Op uitno diging van de gemeente Mid delburg en de Stichting Orga nisatie Oude Muziek geeft het Biedermeier Quintet op vrij dag 22 april een concert in de burgerzaal van het stadhuis in Middelburg. De uitvoering be gint om kwart over acht. Het Biedermeier Quintet bestaat pas twee jaar, maar heeft in een korte periode zo wel nationaal als internatio naal faam gemaakt. Het Bie dermeier Quintet kent een uniek repertoire voor blaas- kwintet. Daarbij worden alle werken uitgevoerd op histori sche instrumenten. Het Bie dermeier Quintet wordt ge vormd door musici uit ensem bles en orkesten die toonaan gevend zijn op het gebied van oude muziek. Enkele voorbeel den daarvan zijn Het Orkest van de 18e Eeuw, The Aca demy of Ancient Music, The Amsterdam Baroque Orche stra en La Petite Bande. Op het programma van het concert van vrijdag aan staande staan werken van Franz Danzi, Ludwig van Beethoven, Gioachinno Ros sini en Anton Reicha, de grondlegger van het blaas- kwintet. Toegangskaarten voor dit concert kosten inclusief een programma vijftien gulden per stuk. Houders van een CJP of een Pas 65 genieten korting. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de receptie van het pand Stad huisstraat 2. De receptie is ge opend van acht tot twaalf uur en van twee tot vier uur. MAGERE FÏJNE 895 VERS GEGRILDE Middelburg: Lange Delft 55-57. MIDDELBURG - Voor het seizoen 1988 hebben de Cere moniemeesters - de evene mentencommissie van de Mid delburgse WV - weer een aantal aantrekkelijke evene menten op het programma staan. Vele van de door allerlei organisaties en verenigingen georganiseerde evenementen worden door de ceremonie meesters financieel onder steund. Het streven is om min stens iedere twee weken een hoogtepunt uit het totaalpro gramma te presenteren. Op die manier hopen de Ceremo niemeesters het aanbod van activiteiten zo evenwichtig mogelijk over het seizoen te verdelen. Het zomerprogramma van de Ceremoniemeesters start in de maand mei. In de week van 9 mei worden tegen sterk ge reduceerde prijzen zeven at tracties aangeboden. Van 19 tot 21 mei is het jaarlijkse jazz-festival. Op 28 mei speelt een Engels orkest op de Pot- tenmarkt, op 23 juni, 7 en 21 juli zijn er in de binnenstad een aantal wagenspelen te be wonderen. Op 25 juni is er een popfestival op het Hof van Tange. De jaarlijkse braderie wordt gehouden van 16 tot en met 18 juni. Op 2 juli en 13 augustus zijn er streetparades door marching bands. In de maand juli staan een ringlij der ij met versierde sjezen en een straatartiestendag op het programma. De maand juli wordt waarschijnlijk besloten met een country- en western festival. Op 11 augustus - de laatste dag van de kermis - wordt een standwerkersconcours gehou den. Ook wordt die dag een wedstrijd ringsteken te paard afgewerkt. Op 16 augustus parkeren in de binnenstad en kele werkende Engelse stoom- voertuigen. Hoogtepunten in september zijn de Stadhou dersfeesten en de internatio nale Taptoe. In de maand ok tober krijgt Middelburg weer bezoek van een groot aantal Rolls Royces, op 7 oktober wordt het seizoen besloten met een Dammenroute voor auto mobielen. Middelburg is zowel plaats van vertrek als eind punt. Tussen alle activiteiten door staat van 28 juni tot 3 augustus de Drole-o-Drome op het Damplein. Dit Belgische kunstproject bestaat uit een spiralende metalen construc tie van twaalf meter breed en veertien meter hoog. Het ge vaarte weegt 26 ton. Het is op gebouwd uit 292 verschillende driehoeken en kan tot in de top worden betreden. Met de financiële hulp van de diverse winkeliersvereni ging zijn de Ceremoniemees ters er in ieder geval opnieuw in geslaagd om van Middel burg weer een uiterst attrac tieve stad te maken. Over de diverse activiteiten worden de inwoners van Walcheren de komende maanden uitgebreid op de hoogte gehouden, onder meer door publicaties in De Scheldebode. Hoeksteen - Vandaag - woensdag 20 april- houdt de Provinciale Werkgroep Fami lieleden van (ex-) psychisch zieke mensen een ontmoe tingsavond in kerkcentrum De Hoeksteen in de Vrijland straat in Middelburg. De bij eenkomst begint om kwart voor acht. Delta Band - De Delta Band uit Vlissingen houdt zaterdag 23 april weer een snuffel- markt. Deze wordt gehouden in de voormalige jeugdherberg aan de Breewaterstraat Be langstellenden kunnen daar zaterdagmorgen tussen half tien en één uur terecht. De op brengst van de snuffelmarkt is bestemd voor de reparatie en vernieuwing van instru menten en uniformen. Gevonden - Bij de gemeen tepolitie in Vlissingen zijn in de periode van 6 tot en met 13 april de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: bankbiljetten, dameszonne bril, een zwarte kat met witte bef, een wit-bruin vuilnisbak- kenhondje, een fietsslot, een groen knuffeldier, een grijze herenhandschoen, een horloge, een damesarmband, diverse sleutels, krantenfietstassen en twee wieldoppen. Aldegonde - Buurthuis Al- degonde in Vlissingen zoekt medewerkers voor de te orga niseren kinderspelen met Ko ninginnedag. Met name wor den vrijwilligers gezocht voor de begeleiding van de aller jongsten. Voor de jeugd van vier tot en met zes jaar wor den kinderspelen gehouden, de jeugd van zes tot en met twaalf jaar wordt geamuseerd met Vlaamse volksspelen. Be langstellenden kunnen zich melden bij Lies Luikenaar. Zij is bereikbaar op de nummers 66318 en 11458. Op dinsdag 26 april wordt voor de medewer kers een bijeenkomst gehou den in buurthuis Aldegonde. Deze bijeenkomst begint om acht uur. Afasiesoos - De Afasiesoos Walcheren houdt op donder dag 21 april een diamorgen. De beelden die worden vertoond hebben te maken met de lente. De dia-voorstelling wordt ge houden in het Koetshuis op het terrein van verpleegtehuis Der Boede in Koudekerke. De dia-voorstelling begint om half tien. Country - De liefhebbers van echte country en westem- muziek worden vrijdag aan staande verwacht in buurt huis Scheldebuurt. Voor gezel lige muziek wordt gezorgd, daarnaast mogen de bezoekers ook zelf platen of bandjes meenemen. De country en western-avond begint om acht uur. De toegang is gratis. Groei en Bloei - Op dinsdag 26 april houdt de afdeling Walcheren van Groei en Bloei een dia-lezing. De bijeenkomst vindt plaats in Hotel Walche ren in Koudekerke. De lezing begint om half acht. De lezing wordt verzorgd door mejuf frouw H. Joziasse en de heer H. Mandemaker. Titel van de dia-presentatie is 'Lente in de duinen'. In de pauze is er gele genheid tot het ruilen van za den. Leden en belangstellen den zijn welkom. Tourtocht - De Tourclub Walcheren houdt zaterdag 23 april de Walcheren-Beveland- tocht. Het gaat daarbij om een vrije toertocht over een af stand van ruim honderd kilo meter. Deelnemers kunnen in- schrijven tussenb half negen en half tien in Hotel Walche ren in Koudekerke. Voor na dere inlichtingen kan telefo nisch contact worden opgeno men met J. de Klerk. Hij is be reikbaar op het nummer 01180-16243. Kinderclubs - In buurthuis De Paraplu staan voor de kin deren nieuwe activiteiten op het programma. Zo is er op dinsdagmiddag een kookclub waarbij de kinderen gerechten klaarmaken die zij zelf lekker vinden. De kookles begint om half vier. Op woensdagmiddag staan activiteiten gepland zo als het maken van sieraden, collages en het werken met papiermaché. De knutselmid- dag begint om twee uur. Rode Kruis - Het bestuur van de afdeling Oost- en West-Souburg en Ritthem van het Nederlandse Rode Kruis nodigt alle leden uit voor de algemene ledenvergadering. De jaarvergadering wordt ge houden op donderdag 28 april in het Rode Kruisgebouw in de Rehobothstraat. De vergade ring begint om acht uur. ANBO - De afdeling Sou- burg-Ritthem van de Alge mene Bond voor Ouderen houdt dinsdag 26 april een bij eenkomst in de bovenzaal van Bachten poorte in Oost-Sou burg. Uitgenodigd is Dick Schinkel, auurantie-adviseur in Oost-Souburg. Hij vertelt het een en ander over verzeke ringen. Na afloop worden nog een paar ronden bingo ge speeld. De bijeenkomst begint om half drie. Personen van vijftig jaar en ouder zijn wel kom. MS-stichting - Tijdens de soosochtend van de MS-stich- ting op dinsdag 24 april in het Koetshuys van Der Boede ver telt mevrouw Wondergem- Siebenga over haar reis naar Pakistan. Familie van haar was daar enkele jaren werk zaam als artsenechtpaar. Ge sproken woord ondersteund de gastspreekster met zelfge maakte dia's. De soosochtend begint om half elf. Bluesbak - In de Bluesbak in Middelburg treedt vrijdag 22 april de Zwolse blues-for matie Sugar Mama op. De groep brengt stevige blues. Het optreden begint om half negen. De toegang is gratis. American - Vrijdag 22 april is er weer een trash-avond in Bar American aan het Plein 40 in Middelburg. Optredend is de formatie Hatred. Het optre den begint om half negen. ICTO - Het Interkerkelijke Comité Tweezijdige Ontwape ning houdt donderdag 21 april -de dag waarop de staat Israël zijn veertigste onafhankelijk heidsdag viert- een openbare bijeenkomst in verenigingsge bouw Ons Huis in Meliskerke. Uitgenodigd is dominee J. Poort. Hij spreekt over Is raël en Ismaël, Gods Volk in de greep van de Islam. De bij eenkomst begint om kwart voor acht. Trefcenter - In Trefcenter Middelburg zijn de afgelopen weken weer heel wat spul letjes blijven liggen. Als ge vonden voorwerp zijn bij de gemeentepolitie van Middel burg ingeleverd: een groene boodschappentas, een brei naaldenkoker met daarin zes breinaalden en vijf plastic vis jes, een paar zwarte motor handschoenen, twee wollen sjaals, een groene wollen handschoen, twee riempjes, een katoenen tasje, een regen kapje, een zwart lederen por temonnee, een foto-negatiefje en drie paraplu's. Kledingbeurs - Vrijdag 22 april wordt in peuterspeelzaal De Zandvretertjes in Zoute- lande een speelgoed- en kin- derkledingbeurs gehouden. De beurs is geopend van half drie tot half vijf. Van de opbrengst is een derde deel bestemd voor de organiserende peuterspeel zaal. VLISSINGEN - De Lawn Tennis Club DOS mag van de gemeente Vlissingen haar accommodatie in Westduin uitbreiden. Het College van Burgemeester en Wethouders en de adviescommissies zien geen planologische bezwa ren tegen de aanleg van een zevende tennisbaan. Alleen de gemeenteraad moet nu nog groen licht geven. Aan de toezegging van het college is voor de tennisvere niging overigens wel een maar verbonden. Evenals de grond waarop de huidige banen van DOS zijn gesitueerd rust op de nieuw uit te geven grond een erfpacht Tot op heden werd daarvoor een symbolische erfpachtcanon in rekening gebracht. Voor andere verenigingen geldt ech ter dat een huursom op basis van de economische huur waarde in rekening wordt gebracht voor in erfpacht uit gegeven gronden. Die regeling geldt in het vervolg ook voor DOS. Voor iedere vierkante meter grond moet de tennisvereniging de komende jaren 2,82 gaan betalen. Actie voor nieuwe paardenstal Op deze manier bekeken is paardrijden niet eens een luxe, maar min of meer noodzaak om voor een gehandicapte tot een betere ontwikkeling te ko men. Gelukkig wordt dit ook mogelijk gemaakt. Onder an dere door een groot aantal vrijwilligers en de Stichting Ponyrijden Gehandicapten Zeeland. De S.P.G.Z., eigenaar van de accommodaties van De Brug, bouwde en bemande in 1985 met zijn vrijwilligers de bin- nenmanege en de foyer. Maar zoals zo vaak bleven er nog heel wat wensen liggen. De paarden waren slecht onder gebracht in een kleine oude varkensstal en de stichting ontkwam er niet aan een be roep te doen op de gemeen schap haar financieel te on dersteunen. Er werden acties op poten gezet: eerst de tafel ronde, later het spijkerplan. Samen bracht dat ruim 18.000 gulden op. Helaas is dat nog steeds niet voldoende voor de bouw van een nieuwe stal. De paarden daar nog langer laten staan is niet meer verant woord. Soms is het er bloed heet, soms waait het binnen net zo hard als buiten. De paarden krijgen ademhalings problemen en door het stof en het ruimtegebrek treden er re gelmatig irritaties bij de die ren op en gezonde paarden is nu eenmaal een eerste vereiste voor deze gehandicaptensport. Bovendien kan in een ruimere stal de verzorging voor een deel worden gedaan met de gehandicapten samen. Op dit moment is dat in de kleine stal te gevaarlijk. De stichting heeft het plan de bouw van de nieuwe stal deze zomer te starten. De fi nanciering is niet helemaal rond, maar naast de Spijker plan-actie die nog doorloopt, weet de S.P.G.Z. zich nu ge steund door een grandioze ko ninginnedag-viering in en rondom café De Kanovijver. Toen hen de financiële pro blemen omtrent de bouw van een nieuwe stal ter ore kwa men, zijn enkele stamgasten van De Kanovijver spontaan aan het organiseren geslagen. Ze deden een oproep aan di verse artiesten om gratis op te treden, gingen naarstig op zoek naar sponsors en staken zelf ook de nodige handen uit de mouwen. Met als resultaat een grote feestdag ten bate van de Stichting Ponyrijden Gehandicapten op zaterdag 30 april. De festiviteiten vinden plaats op het parkeerterrein van De Kanovijver (naast het Nollebos). Om 10.00 uur begint MIDDELBURG - Baasje gezocht deze week komt weer vanuit het dierenasiel Middelburg. Waren de twijfels nog aanwezig omtrent plaatsen van de Dobermann met handicap bij het schrijven van het stukje, dan zijn deze twijfels nu volledig weg. De reacties waren overweldigend en dat er volop dierenvrien den en houdenliefhebbers zijn blijkt. De Dobermann heeft een fijn thuis gekregen en gaat beslist een goed hondeleven tege moet. Helaas ook weer een kleine negatieve melding. In Baasje gezocht van 16 maart stond er ook een hond vanuit asiel Mid delburg in deze rubriek. Dit was Anak met het duidelijk herkenbare roze varkensneus je. Niemand heeft interesse getoond voor deze hond, van daar dat hij nog een keer ver meld wordt. Anak is een reu van zes jaar oud en wordt in gedeeld in de categorie Boere- foks-hondjes. Hij is zo'n 25 30 centimeter hoog en heeft een kortharige witte vacht met bruine vlekken. Anak zit nu acht maanden in het asiel. Hij is vriendelijk, gehoorzaam en dol op kinderen. Bovendien is het een echte knuffelhond zonder problemen. Als hond van de week is ge kozen voor een probleemgeval, echter geen problemen waar niets aan gedaan kan worden. Brian is een St. Bernard die al een jaar in het asiel in Middel burg zit. Groot als hij is schrikt hij de asielbezoeker al snel af met zijn diepe blaf. Kwaadaardig is deze begroe ting niet, eerder een bang af stand houden. Brian is vijf jaar oud en bij het asiel bin nen gebracht wegens een al lergie. Reden waarom er niet gemakkelijk een geschikt te huis voor Brian te vinden is, is het type baas. Brian is duide lijk een hond die een lieve baas nodig heeft, maar wel een baas met „overwicht". Bo vendien zal deze baas niet in een klein huis moeten wonen of op een flat. Brian is lief maar duidelijk niet meer ge wend aan een normale omge ving. Al een jaar lang ziet hij die eeuwige tralies van zijn hok voor zijn neus, en kent hij inmiddels ieder plekje van het kleine grasveld bij het asiel. Is er nog een beetje hoop voor deze goeie trouwe lobbes? Voor meer informatie, diere nasiel Middelburg, teleoon 01180-13579, mevrouw Neder- lof of mevrouw Quist.

Scheldebode | 1988 | | pagina 13