Zaterdag spelletjesdag In Open Hof Speel-o-theek viert eerste lustrum Scholieren zetten eigen bedrijf op Zwemvierdaagse in Sportfondsenbad Baantjes trekken voor Unicef SPRINT PHOTO HET GRENENPALEIS Lj HET WEEKBLAD WAAR IE LEKKER VOOR GAAT ZITTEN LEKKER VOOR GAAT ZITTEN uur \viisi foto service Libris. Uw Complete Boekhandel Extra service voor onze adverteerders I fo J.P.A. Rossël DE KRUIDENIER DIE Z'N SCHAPPEN WAT VAKER WIL VULLEN VERPLAATST Z'N TOONBANK NAAR DE SCHELDEBODE Startkapitaal Betrokkenheid Intercultureel voetbaltoernooi Vlissingen I Goes I Bergen op Zoom i Roosendaal omdat kleurenfoto's afdrukken een vak is; ons vak NIEUW IN GOES - NIEUW IN GOES De grootste sortering Scandinavisch, geloogd grenen meubelen, antiek, curiosa, verlichting, cadeau-artikelen Goes - Groene Weidje 16 [bij Stenenbrug) tel. 01100-15631 TELEAC CURSUSPAKKETTEN de Ruiter Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren. 35e jaargang. Oplage: Editie Vlissingen 23.300 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg 21.700 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. Kantoor: Torenstr. 5, Vlissingen. Tel. 01184-19910. Openingstij den: 08.30-12.30,13.30-17.00 u. f DE SCHFLDEBODE O Advertentie-exploitatie: J. v. Emden, tel. privé 01184-60369; Jos Rentmeester, tel. privé 01195-379. Redactie: Redacteur: Mare Molenaars, tel. privé 01640-53031. Correspondenten: Ronald Hagen, tel. privé 01184- 67954, Corine Krul, tel. privé 01184-11633, Tosca Houtstra, tel. privé 01184-71672. 301 UITGAVE ZEEBRA WEEKBLADEN WOENSDAG 13 APRIL 1988 KANTOOR TORENSTRAAT 5 - VLISSINGEN - TEL. 01184-19910 - POSTADRES POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEN VLISSINGEN - De speel-o- theek in Paauwenburg bestaat vijf jaar. Dit heuglijke feit zal een feestelijk tintje krijgen. Op zaterdag 16 april van 10.00 tot 13.00 uur zullen er diverse spelletjes worden gedaan in het wijkcentrum „Open Hof'. Men kan er touwtrekken, be schuit versieren of gewoon naar de poppenkast kijken. Als de kinderen ook nog de kleurplaten inleveren die zijn uitgedeeld op alle peuterspeel zalen en de onderbouw van de basisscholen van Vlissingen dan kan men rekenen op een leuke verrassing. Voor de be langstellende ouderen is er een videofilm over „verantwoord" speelgoed. Oprichtster van het eerste uur Yvonne Slemmer: „De speel-o-theek leent speelgoed uit aan kinderen van 0 tot 10 jaar. Men mag het zelf uit de kasten nemen. Er is voor elke leeftijd wat, zo hebben we speelgoed voor baby's ontwik kelingsmateriaal, bouw-/con- structiemateriaal, muziekin strumenten, puzzels, spellen en vrij materiaal. Vijf jaar geleden is de speel- o-theek gestart met behulp van een kleuterschool en het opbouwwerk. Het was eigen lijk bedoeld voor de wijkbe woners maar nu komen de mensen uit geheel Vlissingen, Souburg en Koudekerke. We hopen dat er toch nog mensen lid willen worden want de aanschaf van nieuw speelgoed is behoorlijk kostbaar. Als we nieuw materiaal gaan kopen dan letten we op de opvoed kundige waarde en op dege lijkheid. Oorlogsspeelgoed wordt niet aangeschaft. De speel-o-theek is een goed mid del om te kijken wat een kind leuk vindt. Bevalt het speel goed dan kan men het altijd nog kopen in de winkel want het is zonde als duur speelgoed in de hoek blijft liggen. Omdat de speel-o-theek geen subsidie krijgt moet al het werk gedaan worden door vrijwilligers. Een van de elf vrijwilligers is Sonja Stronk horst: „Als het speelgoed terug komt moet ik het controleren en het uitgegeven speelgoed weer inschrijven. Het enige wat we nog missen is een gro tere ruimte want hier zitten we nogal krap". Het lidmaatschap van de speel-o-theek bedraagt ƒ25.- per gezin per jaar. Voor elk geleend speelgoed moet men 0.50 betalen. Het speelgoed mag door de kinderen 3 weken geleend worden. Als men lid wordt op 16 april dan krijgt men een uitleenkaart ter waarde van 5.- kado. De ope ningstijden zijn woensdag middag van 14.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 10.30 tot 12.30 uur. De speel-o-theek is ge vestigd in het buurthuis „De Paraplu" Alex. Gogelweg 59 (achterzijde Open Hof) in de wijk Paauwenburg. De speel-o-theek heeft haar bestaansrecht in de afgelopen jaren zeker bewezen - fotocor dorland "III""""""Ill"HUIminiumIminiminimnnnnninnmminnnnnnnnnnnnmmnmnmiminiminiminminiminminiimnnnnmmmnmnninnmminnnnnnnnnnnnnnnnnnmnnnnnnnnnm Schoolproject schot in de roos MIDDELBURG - Yuppie-directeur Freddy Dale bout hangt nonchalant in zijn zetel. Het enigste wat volgens hem nog ontbreekt is een grote Havanna sigaar, een privé-secretaresse en een dikke BMW. Dalebout voelt en gedraagt zich als top-manager van een multi-national. Deze ondernemerssfeer heerste de afgelopen weken op de MDGO "De Waayenburgh" te Middelburg, waar de opleiding civiele dienst/consumptief technische dienst een leerproject hield, met werkzaamheden en situaties die men later in de praktijk ook kan verwachten. Het idee achter een leerproject is niet nieuw. Enige weken ge leden hield een Mavo in Vlissingen een sollicitatie-project, een school in Terneuzen het Homed project. Alles berustte echter op fictieve situaties waardoor leerlingen geen emotionele binding met het project kregen. Een project dat een aantal jaren geleden door de MTS uit Vlissingen is uitgevoerd, kan het best worden vergeleken met het project van De Waayenburgh. De leerlingen van de geren. De andere leerlingen Waayenburgh kregen als op- zijn mijn werknemers. De eer dracht om een bedrijfje op te richten waar ze diverse soor ten dranken en etenswaren moesten verkopen. Naast de voorbereiding en de verkoop werden de leerlingen ook ver antwoordelijk gesteld voor de schoonmaak en onderhoud van het restaurant en de kost bare apparatuur. Men moest alles zelf regelen, alleen in uiterste nood kon men terug vallen op de docenten. Deze hadden een raamwerk ge maakt, de leerlingen moesten het zelf invullen. In de lessen had men wel aandacht ge schonken aan diverse aspecten van het leerproject. Zo had men bij het vak Nederlands uitvoerig de vergadertechniek besproken, leren brieven schrijven, solliciteren en notu leren. Economie behandelde de boekhouding en deze kon bij informatica worden verwerkt in de computer. Bij huishoud kunde werden kostprijsbere keningen gemaakt, recepturen opgezocht en bereidingstech nieken uitgeprobeerd. Kortom alle vakken stonden in het te ken van het project. De start van het bedrijf - De Proefkonijnen - was niet een voudig. Leerlingen moesten allereerst een goed onderne mersplan overleggen. Dit on dernemersplan is een manier om alle ideeën die men had eens helder te bekijken. In de tweede plaats moest het on dernemersplan geschreven worden voor de eventuele fi nanciers, waarbij gelet werd op concurrerende bedrijven in de omgeving. Op 14 maart startte men uiteindelijk de on derneming, een leerproject dat uiteindelijk een aantal weken zou duren. Yuppie-directeur Dalebout: „In onze onderne ming hebben we een financieel beheerder, een voorraadbe- heerder en een public relation girl. Ik zelf ben eigenlijk een soort werkvoorbereider. Mijn taak is het leiden van de on derneming. Ik moet bespre kingen voeren met de school directie, vergaderingen bijwo nen, alles controleren en dele- (ADVERTENTIE) tandprotheticus Kunstgebitten reparaties en vernieuwingen Spec, voor 8lechtzlttende protheses en ingevallen gezichten Spoedig klaar Tel. afspraken 01184-14533 Hobeinstraat 52, Vlissingen ste week was het best wel moeilijk, maar nu loopt alles op rolletjes". Dalebout is te vreden over deze vorm van onderwijs, je krijgt een goede indruk wat je later kan ver wachten, je leert met mensen en geld omgaan. Chantal van Waes, finan cieel beheerder: „We hebben een startkapitaal van ƒ250,- gekregen van school. We moesten wel een brief schrij ven en een gesprek voeren. Verder moet ik elke dag de boekhouding controleren en het geld tellen. Bij mij klopt het altijd. Ik had weieens een tekort van 60,- maar een van de werknemers had het verge ten af te geven, het zat gewoon nog in zijn broekzak". De re clame en posters worden ver zorgd door public-relation girl Silvia Wondergem: „Elke dag bespreek ik wat de werkne mers de specialiteiten die we de volgende dag willen verko pen, deze gegevens verwerk ik dan in mijn reclamefolders". Een leerproject is dus op een andere wijze dan de gewone lessen bezig met een onder werp. Het is eigenlijk erva ringsleren. Een docent kan iets in theorie voor de klas mooi verkondigen maar in de prak tijk kan het wel anders uit pakken. De leerlingen bleken enthousiaster en controleer den elkaar. Spijbelen was uit den boze, men was verant woordelijk voor iets. Tevens is dit leerproject gemaakt om de aansluiting tussen onderwijs en bedrijfsleven te verkleinen. Adjunct-directeur van de Waayenburgh Pim de Regt: „Het is een uitermate geschikt project, het past geheel in de sfeer van de opleiding. Ze heb ben later ook te maken met groothuishouding in een in stelling, grootkeukens, cate ring, horeca enz. Voor de leer ling lijkt in het begin zo een project heel eenvoudig maar als men tot een taakverdeling komt zie je dat iedereen af hankelijk is van elkaar. Als iemand geen boodschappen doet kan de ander het niet ver werken en kan er dus niets worden verkocht. Men leert efficiënt werken en plannen, je gaat afstemmen op de vraag. Dit ervaringsleren slaat veel meer aan dan dat men alles uit de boeken haalt. Door dit soort projecten laat je de leerlingen al een soort praktijk ervaren en dit heeft duidelijke gevolgen naar de stages en het bedrijfsleven. Men krijgt tevens een grotere betrokkenheid bij de school c.q. opleiding waardoor het beroep nog meer gaat leven". Door de deelnemers aan het leerproject wordt keihard gewerkt. De betrokkenheid bij het 'eigen bedrijf is enorm. - foto: cor dorland Teamleidster Marike Hak- kesteegt: „Wij zijn de enigste MDGO CD/CT in Zeeland. Je mag ons niet vergelijken met een hotelschool want wij lei den meer op voor instellingen, maar toch komen onze leerlin gen ook terecht in de horeca. De leerlingen zijn met dit pro ject zelfstandig bezig, ze kun nen zich voorbereiden op de komende stages want daar moeten ze ook zelfstandig functioneren. Verder moeten ze in dit project zich verdiepen in inkoop, opslag, bereiding en distributie van voedsel. We houden om de week een ver gadering en verder neem ik steekproeven ten aanzien van de hygiëne". Dalebout staat ondertussen handenwrijvend bij de kassa. Hij ziet zijn klantenkring elke dag groeien. „Vette winst, voorspelt hij, alleen jammer dat ik geen ATV heb geregeld. Ik zal toch mijn werknemers eens aansporen anders blijft mijn moeder vanavond weer met het eten zitten". VLISSINGEN - Van 25 tot en met 29 april wordt voor de zwemliefhebbers in het Sport fondsenbad in Vlissingen weer een zwemvierdaagse gehou den. Het jaarlijks terugke rende sportevenement staat deze keer geheel in het teken van Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties. Deelnemers aan de veertiende zwemvierdaagse kunnen zich laten sponsoren om op die ma nier geld bijeen te zwemmen voor het goede doel. De deelnemers aan de Na tionale Zwemvierdaagse wor den in de periode van 25 tot en met 29 april vier dagen ver wacht in het Sportfondsenbad. Dagelijks moeten de deelne mers -geheel in eigen tempo vijfhonderd meter zwemmend afleggen. Kinderen tot tien jaar zwemmen 250 meter per dag. De baantjes worden ge trokken in de binnenbaden van het Sportfondsenbad. Als beloning voor de geleverde prestatie kunnen de deelne mers iedere dag uitrusten in het subtropische golfslag-re- creatiebad en aan het eind van de rit een herinneringsme daille in ontvangst nemen. Zoals gezegd staat de Zwemvierdaagse dit jaar ge heel in het teken van Unicef. Bij inschrijving ontvangen de deelnemers naast de gebruike- lij ke zwemvierdaagse-krant, een sticker en een deelnemers kaart deze keer een speciale 'Zwemmen voor Unicef Spon sorkaart'. De bedoeling is dat de deelnemers zich door zoveel mogelijk familieleden en ken nissen laten belonen voor de geleverde prestaties. Het to taal door de zwemmers bijeen gekrabbelde bedrag dient uiterlijk.20 mei bij de reeptie van het Sportfondsenbad te worden afgedragen. De mede werkers van het zwembad zorgen er dan voor dat het to taalbedrag op de rekening van Unicef wordt gestort. De deelnemers die het hoog ste bedrag bijeen weten te brengen kunnen rekenen op een passende prijs. De scholen uit Vlissingen en Valkenisse die aan de zwemvierdaagse meedoen dingen eveneens naar een leuke attentie. Om aandacht te vragen voor Unicef en de sponsoractie wordt het Sportfondsenbad Vlissingen de komende tijd versierd met vlaggen en pos- VLISSINGEN - Buurthuis De Paraplu houdt maandag 18 april een intercultureel zaal- voetbaltoernooi. Het toernooi wordt gehouden in sporthal De Belt in Oost-Souburg. De wedstrijdenreeks begint om zes uur. De officiële opening wordt verricht door wethou der De Keyzer. Aan het toer nooi wordt deelgenomen door een Moluks team, een Suri naams team, een Hindoe- staans team, een marokkaans team en een Nederlands team. Gevoetbald wordt om een door de gemeente Vlissingen be schikbaar gestelde beker. Doelstelling van het toernooi is om door middel van sport en ontmoeting het begrip tussen de verschillende bevolkings groepen te vergroten. ters van Unicef. Tijdens de Zwemvierdaagse staat in het gebouw een informatiestand van Unicef, ingericht door de afdeling Vlissingen van deze organisatie. Op donderdag 28 en vrijdag 29 april kunnen in de stand diverse artikelen worden gekocht. Het kraampje is tijdens de vier daagse dagelijks geopend van half vier tot half acht. De directie van het Sport fondsenbad Vlissingen hoopt deze keer ongeveer tweedui zend deelnemers te mogen be groeten. Gezien het steeds gro ter wordende aantal zwemlus- tigen in de afgelopen jaren moet de magische grens over schreden kunnen worden. Deelname wordt dan ook bij zonder aantrekkelijk ge maakt. De zwemliefhebbers betalen voor deelname slechts 9,50. Daarvoor in ruil krijgen zij niet alleen een krant, een sticker, een sponsorkaart en een medaille maar ook vier dagen zwemplezier. a (ADVERTENTIE) Walstraat 78 Lange Vorststraat 36 i St. Josephstraat 20 i Dr Brabersstraat 1 Openingstijden: di. t.m. za., do. koopavond. Behalve meer dan 1500 computerboeken zijn de nu te koop via Boekhandel de Ruiter Actueel zijn: Ni Hao cursus Chinees pakket (ine.) 200.- i cursusboek (eeb.) f 59.- Steden en hun verleden cursusboek (éeb.) f Wandelen door twaalf steden (ing.) 19.50 Steden en hun verleden wandelingen set 2 delen (d.w.z. cursusboek en wandelgids (geb.) 75.- Ketel, Milieuvriendelijk tuinieren in de moestuin (geb.) J 19.75 In voorraad (of te bestellen) bij Paul Kruger straat 55-5? 4382 MB Ulissiricien, tal.01184-12733 iiiiiiiiiifiiiiiifiiiiiiiiitiiiiitiiiifiKiriiiifiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiifiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiii VLISSINGEN - Als extra service voor de adverteerders is het kantoor van De Scheldebode voortaan op maandag een uur ex tra geopend. Ondernemers en particulieren die een advertentie willen plaatsen in deze krant kunnen in het vervolg naast de ge bruikelijke kantooruren ook terecht op ons kantoor in de Toren- straat van half één tot half twee. Deze extra service wordt al leen geboden op maandag. Op alle andere werkdagen kunnen advertenties worden opgegeven van negen uur tot half één en van half twee tot vijf uur. In zo'n stuntende advertentiekampagne. Die gaat huis aan huis aan huis. In stad en wijk en dorp ledereen krijgt 'm, iedere week; en gaat er even lekker voor zitten. Oude mensen, jonge mensen; man en vrouw. Dat hebben NIPO-onderzoeken wel bewezen Want de Scheldebode is eigen. De Scheldebode biedt de adverteerder tal van kombinatiemogelijkheden tot marktverruiming. Liever in de buurt? Ook dét kan En als u daar die kiene kombinatieprijzen, die kraakheldere druk en die vlekkeloze verspreiding bij optelt, en sowieso, dat lage tarief, dan moet u toch wel tot de slotsom komen, dat zo'n advertentiekampagne in de Scheldebode uw kassabei heel voordelig heel wat vaker zou kunnen laten rinkelen Bel dus meteen voor meer informatie. n-it

Scheldebode | 1988 | | pagina 1