Kanaalstraat krijgt 'een ander gezicht' 'Sherryconcert' in het Vestzaktheater Echtpaar Veen 65 jaar getrouwd Minder oponthoud bij draaibruggen Kanaal Pleuni Touw en Hugo spelen komedie van Metsers Fo 'Hit'm or Lose' start in De Piek Exposities in Kunstuitleen Engelse organiste speelt op compton Theaterorgel Groot feest in Ter Reede Kemkens bij Vrije School Concert van Con Amore Frans van Dooren houdt lezing over werk van Dante Bijeenkomst computerclub Rommelmarkt De Westbruch Zaaltoernooi van de SSVW Stille Tocht SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 13 APRIL 1988 NAC en Sparta In toernooi van De Noormannen Jazz bij Jasz Kruisvereniging start cursus I 322 VLISSINGEN - De derde editie van het Zeeuwse pop- concours 'Hit'm or Lose' gaat zaterdag 16 april officieel van start. De eerste voorronde in een serie van drie wordt ge houden in jongerenuitgaans- centrum De Piek in Vlissin- gen. Optredend zijn de forma tie 'Avital' uit Middelburg, 'Under License' uit Zierikzee en 'Scarlett O'Hara' uit Mid delburg. De eerste avond van het popconcours begint om streeks half negen. Het derde 'Hit'm or Lose'- festival is een logisch vervolg op de twee eerder gehouden concoursen. Deelnemende groepen hebben aan een op treden tijdens deze festivals veel optredens, de nodige pu bliciteit en zelfs plaatopnamen opgeleverd. Reden voor de or ganisatie -de stichting Rhythm 'n Booze en de Cultu rele Raad Vlissingen- om op de ingeslagen weg door te gaan. „Hoewel er iedere keer aar dige prijzen te verdienen zijn is het zo dat eigenlijk alle deelnemende groepen tot win naar kan worden uitgeroepen. Immers, de voorronden bete kenen optredens voor volle za len in een regio waarin de be treffende groep wat minder bekend is", aldus een van de organisatoren. 'Hit'm or Lose' wordt deze keer afgewerkt in drie zalen: De Piek in Vlissingen, Brogum in Zierikzee en het Zuidland- theater in Terneuzen. Steeds krijgen drie veelbelovende groepen de kans zich aan een groot publiek te presenteren, steeds ook wordt het festival besloten met een optreden van een bekend artiest of bekende groep. In Vlissingen is dat de Brabantse formatie 'Quite Simple', in Zierikzee de Ame rikaanse zangeres Sue Shallo- ner, in Terneuzen niemand minder dan good-old Wally Tax. De presentatie van de drie voorronden is in handen van Bert van Leerdam, voor malig medewerker van de ter ziele radiopiraat Radio Vrij. De bands die deelnemen aan 'Hit'm or Lose' strijden onder ling om een aantal aantrekke lijke prijzen. Allereerst is er voor drie groepen een finale plaats weggelegd. De drie fi nalisten ontmoeten elkaar tij dens een groot openlucht festi val dat dit jaar voor de achtste keer in Vlissingen wordt ge houden. Een van de finalisten wordt in de gelegenheid ge steld om in Studio Ron Ko- nings in Vrouwenpolder een single op te nemen. De win naars kunnen rekenen op een uitgebreide persmap die wordt samengesteld door de redactie van het Zeeuwse popblad Gimmick. Het popconcours 'Hit'm or Lose' heeft overigens niet te klagen over belangstelling van sponsors. Zo worden de plaat opnamen door Studio Ron Ko- nings gedeeltelijk door dit be drijf voor rekening genomen. Het resterende bedrag wordt aangevuld door een aantal Zeeuwse gemeenten. Ook de provincie doet een aanzien lijke duit in het zakje om de organisatie van het concours mogelijk te maken. Het Anjer fonds heeft zich bereid ver klaard de kosten van het ont werp en de aanmaak van de posters op zich te nemen. De zaaleigenaren contracteren bij iedere voorronde een artiest van naam. De formatie Quite Simple. MIDDELBURG - In de expositieruimtes van de Stichting Beeldende Kunst Zeeland aan de Kuiperspoort in Middelburg zijn in de maanden april en mei twee tentoonstellingen te be zichtigen. Op de eerste verdieping van de kunstuitleen zijn gouaches te zien van Inge van der Kooij, in de ruimte van de kunstuitleen zijn werkstukken te zien van Ineke Otte. In de werken van Inge van der Kooij staat het Ierse landschap centraal. Inge van der Kooij is een maand lang in Ierland ge weest. Zij verbleef in het kleine plaatsje Mullaghglass in de streek Connamara. Het imponerende en ruige landschap hebben haar geinspireerd tot het maken van een serie nieuwe gouaches. De vele aanwezige kleuren in het Ierse landschap zijn in de kunstwerken terug te vinden. Van de hand van Ineke Otte zijn in de kunstuitleen zuilen, schalen en sieraden te bezichtigen. De kunstuitleen is voor belangstellenden geopend van dins dag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en op donderdag avond van 19.00 tot 21.00 uur. MIDDELBURG - Op vrij dag 15 april treedt de bekende verteller Johannes Kemkens op in het gebouw van de Vrije School Zeeland, Willem Aro- neusstraat 59 in Middelburg. Kemkens' keuze is het prachtige Russische volks sprookje „Marja Morjéwna", wat betekent dochter van de zee. Voor iedere generatie zal de betekenis verschillend zijn zodat het zowel voor jeugd vanaf zeven jaar alswel vol wassenen aantrekkelijk zal zijn naar deze beelden en ver telling te gaan kijken en luis teren. Na de voorstelling wordt er getracht door middel van een gesprek deze beelden meer tot leven te brengen. En tree is vijf gulden voor vol wassenen, en twee gulden vijftig voor scholieren tot zes tienjaar. WESTKAPELLE - De Commissie Betaalde Club van voetbalvereniging De Noormannen trak teert de voetballiefheb bers in de komende zo mermaanden op een sterk bezet toernooi. Op woensdag 27 en vrijdag 29 juli ontmoeten elkaar op het sportpark Prelaat in Westkapelle de eerste elftallen van NAC, Spar ta, Amemuiden en De Noormannen. Zowel op woensdag als op vrijdag worden twee wedstrijden gespeeld. De eerste ont moeting begint om zes uur, de tweede wedstrijd om kwart voor acht. Scheidsrechters zijn de heren Uitterhoeve en Vermeulen. Doreen Chadwick. MIDDELBURG - De Zeeuwse Theater Orgel Stich ting houdt op vrijdag 15 april een concert op het Compton theaterorgel in de Concert- en Gehoorzaal aan de Singel straat in Middelburg. De orga niste deze avond is de niet on bekende Engelse Doreen Chadwick. Het concert begint om acht uur. Doreen Chadwick speelt al orgel sinds haar zevende jaar en heeft sindsdien heel wat ja ren studie achter de rug. Zij heeft als organiste bij Gra nada cinema's en het ABC- theater concern gewerkt, waar zij alle grote orgels bespeelde. Verder heeft zij meegewerkt aan drie televisie-uitzendin gen en meer dan tweehonderd radio-uitzendingen, en wist daarnaast ook enkele lang speelplaten te maken. Haar populaire repertoire bestaat uit muziek in Big Band stijl, muziek van Fats Waller, marsmuziek, evergreens, mu sical- en filmmuziekbewer- kingen en licht klassiek. Toe gangskaarten zijn verkrijg baar aan de zaal en in de voor verkoop bij Muziekcentrum Middelburg aan de Lange Delft. VLISSINGEN - Zaterdag 16 april geeft het Mandoline-or kest Con Amore een concert in de Johanneskerk, Bonedijke- straat 163 in Vlissingen. Het orkest staat onder leiding van Jo Eckhardt. Het Smalstadse mannenkoor uit Sint Maar tensdijk verleent hieraan haar medewerking onder leiding van Jan Wesdorp. Het concert begint om acht uur en de toe gangsprijs is zes gulden. Door de origineel voor mandoline orkest geschreven werken is het programma zeer geva rieerd. Het koor verzorgt we reldlijke en geestelijke liede ren uit verschillende stijlpe rioden. VLISSINGEN - Deze week is een beging gemaakt met de her inrichting van de kanaalstraat. De herinrichting betreft met name de herstrating van de trottoirs. Voorts worden er zitban ken, bloembakken en leunstangen geplaatst. De aannemer en zijn medewerkers voeren de plannen uit zo als die door de winkeliersvereniging Nemidso en de gemeente Vlissingen op papier zijn gezet. In totaal zal de herinrichting van de Kanaalstraat circa anderhalve maand in beslag nemen. Mochten de weergoden zich niet al te vriendelijk gedragen dan is het mogelijk dat de aannemer wat langer nodig heeft. Voorlo pig wordt begonnen ter hoogte van de Paspoortstraat. Het kar wei eindigt ter hoogte van de Spoorstraat en de Bermweg. Eerst wordt de linkerkant van de straat onder handen genomen, daarna de rechterkant. De rijbaan valt buiten de werkzaamhe den. VLISSINGEN - Zondag 17 april wordt er een Sherrycon cert gehouden in het Vestzak theater in Vlissingen. Het be gint om vier uur 's middags. Marijke Miessen en Bob van Asperen zullen een blokfluit klavecimbel duo vormen en werken brengen van Johann Sebastiaan Bach en Italiaanse muziek uit de zeventiende eeuw. Marijke Miessen behaalde in 1971 'cum laude' haar solis tendiploma aan het Sweelinck Conservatorium in Amster dam. Sindsdien heeft zij onaf gebroken concerten gegeven in de meeste Europese landen en is zij onlangs begonnen met tournees door Amerika, Australië en Nieuw-Zeeland. Als blokfluitpedagoge heeft zij veelvuldig meestercursussen gedoceert in Rome, Parijs en Barcelona. Bob van Asperen behaalde zijn 'cum laude' solistendi ploma in 1971 aan het Amster dams Conservatorium waar hij studeerde bij Gustav Leon- hardt. Zijn concertreizen heb ben hem ook naar de meeste Europese cultuurmetropolen gevoerd, gevolgd door tour nees in Rusland, Amerika en Australië. Verscheidene van zijn langspeelplaten werden onderscheiden met belang rijke internationale prijzen. Bob van Asperen heeft tegen woordig een functie als hoofd vakleraar klavecimbel aan het Koninklijke Conservatorium te den Haag en Marijke Mies sen doceert aan het Sweelinck Conservatorium in Amster dam. Kaarten voor dit concert kosten twaalf gulden vijftig en voor CJP/Pas 65 tien gulden. Voor de jeugd t/m twaalf jaar kost het drie gulden vijftig. VLISSINGEN - Samen vijf enzestig jaar lang lief en leed delen is voor de 90-jarige Jan Veen en zijn 85-jarige bruid Gesina Catharina van Zwol reden genoeg om er een groot feest van te maken. Op maan dag 25 april vieren ze hun bril janten huwelijksfeest in de grote zaal van bejaardente huis Ter Reede. Belangstellen den kunnen het echtpaar die dag tussen 16.00 uur en 20.00 uur komen feliciteren. Mevrouw Veen blikt terug naar haar verkeringstij d. „Het is maar één keer uit geweest", vertelt ze. „En dat was omdat ik volgens Jan te laat klaar was toen me op kwam halen voor een bezoek aan het Fras- cati theater in Amsterdam. Met de smoor in vertrok hij. Gelukkig is het de volgende dag tijdens een boottochtje weer goed gekomen". Inmiddels is het echtpaar acht kinderen, zeventien kleinkinderen en vijftien ach terkleinkinderen rijker. Vol verwachting zien ze het feest - MIDDELBURG - In de toe komst is er minder oponthoud voor scheepvaart- en wegver keer bij het passeren van het Kanaal door Walcheren. In de loop van april zal de scheepvaart met minder op onthoud de twee draaibruggen over het Kanaal door Walche ren kunnen passeren, doordat de zogenaamde zij-openingen voor de recreatievaart worden opengesteld. Daardoor staan de draai bruggen naar verwachting 15% korter en minder vaak open zodat ook het wegver keer tijdwinst boekt. Als de bruggen openge draaid zijn, is er naast een hoofdopening ook een kleinere zij-opening. Tot nog toe ging alle scheepvaart door de hoofdopening. Door technische aanpassingen kunnen straks de recreatievaartuigen, in 1987 dertienduizend stuks, ook door de zij-opening, mits hun diep gang niet meer dan twee me ter is. De zij-openingen zullen maar voor één richting wor den opengesteld, die van de draaibrug bij Souburg voor Het echtpaar Veen kijkt met spanning uit naar het 65-jarig huwelijksfeest - FOTOCORDOOLANO waarvan de organisatie in handen van de kinderen - te gemoet. „Het is een verrassing, ik zeg het nu niet, maar ik v denk dat ik al wel iets weet, zegt mevrouw Veen. MIDDELBURG - De Stich ting Literaire Aktiviteiten Zeeland presenteert in samen werking met Boekhandel Fa- noy, de Nutsakademie, de Zeeuwse bibliotheek en het Zeeuws Kunstenaars Centrum weer een hoogwaardig literair evenement. Op vrijdag 18 april om acht uur zal in de aula van de Zeeuwse bibliotheek Frans van Dooren spreken over „Dante" en zijn tijd, over Flo rence, over Dante's liefde voor Beatrice en vooral over de in houd, de bouw en de betekenis van de Divina Commedia, het belangrijkste werk uit de Ita liaanse letterkunde. Divina Commedia is een omvangrijk gedicht dat be staat uit ruim veertienduizend verzen waarin Dante zowel de hoofdpersoon als de verteller is. In het gedicht wordt een denkbeeldige reis door de drie rijken van het hiernamaals beschreven: hel, louterings berg en paradijs. Deze „godde lijke comedie" bevat naast een individuele poëtische bood schap een politieke opvatting die typerend is voor de late middeleeuwen. Dante's werk heeft vele filosofen, kunste naars, dichters en musici uit latere tijden meermaals gein- VLISSINGEN - De Hobby Computerclub Zeeland heeft haar eerstvolgende bijeen komst op maandag 18 april in wijkcentrum Open Hof in Vlissingen. Het thema van de lezing is dit keer de spreads heet, oftewel. Het elektronisch rekenblad. Ieder computermerk heeft wel een spreadsheet in zijn softwarepakket, en al ver schillen de details de opzet is vrij universeel. Het tweede deel van de avond wordt zoals gebruikelijk benut voor de on derlinge kontakten en het uit wisselen van kennis en erva ring. Leden en belangstellen den zijn van harte welkom. De avond begint om acht uur. MIDDELBURG - Jasz - Jazz Activiteiten Stichting Zeeland - biedt weer de moge lijkheid tot een gezellig avondje swingen, luisteren en genieten in de „Jazzclub" DSM aan de Blindenhoek in Mid delburg. Zij heeft daarvoor de Burgundy Street Jazzmen uit genodigd, een oude stijl for matie met een all-round ka rakter. Leider-cornettist Dick Se- sink is al vijftien jaar de spil van dit orkest en weet on danks de aanwinst van jonge muzikanten de typische sound van het orkest te behouden. De all-round spelende jazzband heeft specialiteiten op het ge bied van New Orleans Jazz en de Engelse traditionele jazz. Knap is het feit dat de band zowel strak als gedisciplineerd kan staan spelen alswel in losse vrolijkheid kan overgaan wat een heel gevarieerd optre- als resultaat heeft. spireerd. De „goddelijke come die" is al twaalf keer in het Nederlands vertaald. De laat ste vertaling, van Frans van Dooren, verscheen bijna vijf tig jaar na de vorige en is in proza. Frans van Dooren is een classicus en romanist die al vele vertalingen op zijn naam heeft staan. Hij is docent en publicist en als medewerker voor de Italiaanse letterkunde verbonden aan NRC Handels blad. In 1978 was hij al bezig met deze vertaling van Dante en in 1988 was het werk af. Frans van Dooren heeft be kendheid door vertalingen van Martiales - Epigrammen -, De heerser van Machiavelli en de sonetten van Petrarca en Mi chelangelo. Kaarten voor deze avond zijn gratis af te halen bij Boekhandel Fanoy aan de Nieuwe Burg in Middelburg en bij de Zeeuwse Bibliotheek. zuidgaande en die bij Middel burg voor de noordgaande re creatievaart. Hierbij wordt dus steeds rechts aangehouden. In de te gengestelde richting gaat de recreatievaart met de be roepsvaart mee door de hoofd opening. MIDDELBURG - De open bare basisschool De West- burch in Middelburg houdt zaterdag 23 april haar jaar lijkse rommelmarkt en fancy- fair. Dit vindt plaats in het schoolgebouw aan de Bene- luxlaan. De belangstellenden zijn van harte welkom tussen tien en een. Traditiegetrouw begint er een half uur na opening een veiling. Onder de veilingka vels bevinden zich een aantal echte olieverfschilderijen, schilderijlijsten, aardewerk, waaronder Delftsblauw, en diverse surfplanken. Daarnaast is er een doorlo pende verkoop van door ouders vervaardigde artike len, zoals chintz-kussentjes en Origami-correspondentie- kaarten. Koffie, frisdrank en kleine hapjes zijn verkrijg baar, en er is een cakeverlo ting. De kinderen kunnen zich vermaken met spelletjes en vi deofilms. De opbrengst van deze middag is bestemd voor de aanschaf van computer-ap- paratuur wat bestemd is voor onderwijs aan de school. MIDDELBURG - De Kruis vereniging in Middelburg start dinsdag 3 mei met een cursus waarin aandacht wordt besteed aan de opvoeding van peuters. De cursus is opge bouwd uit zes bijeenkomsten die worden gehouden in het wijkgezondheidscentrum aan de Roozenburglaan. De bij eenkomsten beginnen steeds om kwart over negen 's mor gens. ^Tijdens de bijeenkomsten kunnen ouders van jonge kin deren met elkaar en met des kundigen praten over de op voeding van hun peuter. On derwerpen die daarbij aan bod komen zijn onder meer de ont wikkeling van het kind, gren zen en regels, zindelijkheid, slapen en eten, jalouzie en agressie, spel, speelgoed en veiligheid en de rol van de ouders. De kosten voor deelname aan deze cursus bedragen tien gulden per persoon. Inlichtin gen omtrent de inhoud van de cursus zijn te verkrijgen bij het wijkgezondheidscentrum. Telefonisch is het centrum be reikbaar van negen tot twaalf uur op het nummer 01180- 14366. Belangstellenden kun nen zich op hetzelfde nummer aanmelden. De bijeenkomsten staan gepland voor 3, 10, 17 en, 31 mei, 7 en 14 juni. MIDDELBURG - De Spoor weg Sportvereniging Walche ren houdt zaterdag 16 april haar jaarlijkse zaalvoetbal toernooi. De wedstrijdenreeks wordt afgewerkt in sporthal De Kruitmolen in Middelburg. Het twaalfde zaalvoetbal toernooi van SSVW heeft deze keer een internationaal ka rakter. Naast twee teams van de organiserende vereniging wordt deelgenomen door De Draadkrabbers, de PZEM, Sportvereniging SW '72, de ge meentepolitie Vlissingen, NS Roosendaal en een team van het stadsvervoer uit het West- suitse Neunkirchen. Het toer nooi begint om kwart over ne gen. Omstreeks vijf uur reikt Th. Vermeirssen, voorzitter van SSVW, in de kantine van de sporthal de prijzen uit. De wedstrijden worden geleid door de heren Bos en Leka- tompessy. MIDDELBURG - Het Zeeuws Comité Stille Tochten houdt op donderdag 21 april weer een tocht. De stoet ver trekt vanaf de Loskade in Middelburg om half elf. Stille tochten worden ge houden in solidariteit met alle familieleden van verdwenen gevangenen in Latijns-Ameri- ka. Dit keer krijgt Guatemala de bijzondere aandacht Nadat een petitie is aangebo den aan Dr. C. Boertien, Com^ missaris der Koningin in Zee land wordt in de Hofpleinkerk een gebedsdienst gehouden waaraan Lieve Troch zal mee werken. Pleuni Touw en Hugo Metsers in 'Open Huwelijk'. dfn MIDDELBURG - In de schouwburg in Middelburg spelen Pleuni Touw en Hugo Metsers op donderdag 14 april twee stukken van de auteur Dario Fo. Op het programma staan de stukken 'Een vrouw alleen' en 'Open Huwelijk', twee producties waarmee Touw en Metsers ook al in de maand maart in Middelburg te zien waren. Evenals enkele weken geleden begint de voor stelling om acht uur. In 'Een vrouw alleen' speelt Pleuni Touw de rol van Lucy, het prototype van de onzelf standige huisvrouw die zich zelf wegcijfert en volledig leeft voor haar gezin. Ze is een naieve vrouw die geen moge lijkheid ziet om zich niet te la ten gebruiken als sexobject en huishoudster zonder meer. Een nieuwe huurster in het huis tegenover vertelt ze de geschiedenis van haar leven. Daarbij valt heel wat te la chen, zij het dan dat de humor een bitere nasmaak met zich brengt. De gegevens voor 'Een vrouw alleen' zijn verzameld door Franca Rame, de echtge note van Dario Fo. Het aange reikte materiaal heeft uitein delijk geleid tot een portret waarin de eenzaamheid en de wanhoop van een vrouw vol ledig naar het absurdisme worden getrokken. Voor Fo is de lach het beste wapen om theoretische gedachten over rolpatronen, relatievormen, dogma's en zwakheden door te prikken. In 'Open Huwelijk' is dat niet anders. In het toneelspel dat na de pauze wordt opge voerd werkt Dario Fo met een gegeven dat gepikt lijkt uit een boulevard-komedie. Me neer maakt af en toe een slip pertje, mevrouw kijkt de an dere kant uit. Ieder mag zijn gang gaan zolang het maar in alle openheid gebeurt. Voor meneer een uitkomst, voor mevrouw een situatie waar mee ze niet echt raad weet. Totdat A

Scheldebode | 1988 | | pagina 15