/%Qr\ Brigitte Kaandorp in de schouwburg in Middelburg Computer beschermt jonge eendjes Miniatuur Walcheren groeit gestaag Modelspoorvereniging Walcheren houdt jaarlijkse 'treinenshow' Onderscheidingen voor L. Menheere PTT wil reuze-mast aan de Oosterbaan SPRINT PHOTO HET WEEKBLAD WAAR JE LEKKER VOOR GAAT ZITTEN LEKKER VOOR GAAT ZITTEN Met nieuwe show 'Kouwe Drukte' Expo over Middelburgs orgelbezit Thema-avond van de VPH over volkshuisvesting Kruiswerk start cursus ziekenverzorging thuis Boottocht van Zonnebloem Recreatiegids '88 is uit uur foto service DE KRUIDENIER DIE Z'N SCHAPPEN WAT VAKER WIL VULLEN VERPLAATST Z'N TOONBANK NAAR DE SCHELDEBODE M 301 V MIDDELBURG - Bij de opening van Miniatuur Walcheren in Middelburg, traditiegetrouw in de week voor Pasen, werd nog eens extra gewezen op de nieuwe wegverbinding over de Stormvloedke ring. De afstand tussen Schouwen-Duiveland en Walcheren is er aanzienlijk korter door geworden. En de directeur van het Miniatuur, de heer H.J. Baurdoux, verwacht dan ook dat dank zij deze ver binding het aantal bezoekers uit de Schouwse rich ting sterk toe zal nemen. Kunststof ïs» FTj' T>: i T M* Gemotiveerd DE Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren. 35e jaargang. Oplage: Editie Vlissingen 23.300 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg 21.700 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg. Mariekerke, Middelburg en Veere. Kantoor: Torenstr. 5, Vlissingen. Tel. 01184-19910. Openingstij den: 08.30-12.30,13.30-17.00 u. DE SCHFLDEBODE 1 Advertentie-exploitatie: J. v. Emden, tel. privé 01184-60369; Jos Rentmeester. tel. privé 01195-379. Redactie: Redacteur: Mare Molenaars, tel. privé 01640-53031. Correspondenten? Ronald Hagen. tel. privé 01184- 67954, Corine Krul, tel. privé 01184-11633, Tosca Houtstra, tel. privé 01184-71672, UITGAVE ZEEBRA WEEKBLADEN WOENSDAG 6 APRIL 19Rfl KANTOOR TORENSTRAAT 5 - VLISSINGEN - TEL 01184-19910 - POSTADRES: POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEN MIDDELBURG - Brigitte Kaandorp houdt woensdag 6 april 'open huis' in de Schouw burg in Middelburg. In haar nieuwe theatershow 'Kouwe Drukte' draait Kaandorp op leuke wijze de zaken om: zij woont in het theater, blijft lekker een avondje thuis en krijgt een paar honderd man op visite. De visitie wordt in de Schouwburg om acht uur ver wacht. Het merendeel van de gasten is reeds bekend, het aantal nog vrije stoelen is bij zonder klein. Brigitte Kaandorp stelt in 'Kouwe Drukte' dat ze het treurig bestaan van een artiest meer dan beu is. Niet langer wil ze na een voorstelling met een weekendtas richting vun zige hotelkamer slenteren en daarom heeft ze defintief haar intrek genomen in het theater. Om een beetje 'thuisgevoel' te krijgen heeft ze het toneel een beetje gezellig ingericht. De toeschouwers zijn bij haar op visite. In de nieuwe show rekent Brigitte Kaandorp af met haar truttige imago. De oubollige bloemetjesjurk is vervangen door een trendy outfit, de uke- lele heeft plaatsgemaakt voor een moderne muziekband en een stemmige piano. Dat bete kent niet dat het aantal - be wuste - miskleunen kleiner is geworden. In haar nieuwe show plakt Kaandorp de ene absurdistische uitspatting aan de andere. De verhalen die ze haar visite vertelt zijn zonder meer dwaas, de liedjes die zij zingt zeer uiteenlopend van aard. Van snelle disco tot pure kitsch, van levenslied tot ge meende love-song. De visite kan dan ook pas naar huis na een aantal uren topamuse- ment en nadat een ingewik kelde slaapbank door Brigitte Kaandorp in elkaar geknut seld is. Een prima theaterpro ductie van een rasartieste die originaliteit en vakmanschap perfect met elkaar weet te rij men. Brigitte Kaandorp houdt vandaag open huis in de Schouwburg in Middelburg. - foto andre beekman Ook kan vanwege de verbe terde bereikbaarheid een be zoek aan Miniatuur Walche ren gemakkelijker in een aan tal dagtochten worden opge nomen. Door middel van in tensieve promotie heeft direc teur Baurdoux er alles aan ge daan om onder meer de buson dernemingen van dit feit op de hoogte te stellen. En niet zon der gevolgd, want nu al heeft het restaurant van het park meer boekingen dan vorig jaar rond deze tijd. Alle reden om hooggespannen verwachtin gen te hebben voor het nieuwe seizoen. In het park zelf heeft men ook niet stil gezeten. Het aan tal radiografisch bestuurbare bootjes is met vier uitgebreid. MIDDELBURG - Op de tweede verdieping van de Zeeuwse Bibliotheek is tot en met 15 mei de tentoonstelling 'Middelburgs orgelbezit' te zien. De tentoonstelling van het Zeeuws Documentatiecen trum is samengesteld door de bekende Middelburgse orgel specialist J. Snijders. De expo sitie is te bezichtigen tijdens de normale openingstijden van de bibliotheek. Op tien panelen belicht J. Snijders de geschiedenis van de Middelburgse kerkorgels. Uitvoerige aandacht wordt besteed aan de orgels van de Nieuwe Kerk en de Koorkerk en de restauratie hiervan na de oorlogsverwoestingen. Ver der zijn de verdwenen orgels van de Waalse kerk en de St Pieterskerk te zien. De docu mentatie eindigt met het orgel van de gereformeerde Hof- pleinkerk, die in 1985 werd ge bouwd. VLISSINGEN - Het Vlissings Platform voor Huurderskomi- tees houdt op dinsdag 12 april een thema-avond. Onderwerp van gesprek is de volkshuisvesting in de jaren negentig en de conse quenties voor de huurders. De thema-avond wordt gehouden op het adres Boulevard Evertsen 244 in Vlissingen. De bijeenkomst begint om halfacht. Het Vlissings Platform voor Huurderkomitees houdt de the ma-avond in het kader van haar vijfjarig bestaan. Op het pro gramma staat een aantal inleidingen en een forumdiscussie. De thema-avond wordt geopend door VPH-voorzitter P. Dieven- bach. Uitgenodigd als gastsprekers zijn dr. ir. J. van der Schaar, mevrouw ir. I. de Boer, drs. E. Peelen en drs. L. Bobbe. Na de pauze wordt onder leiding van ing. J. Mijnsbergen, voor zitter van de Huurkommissie ressort Middelburg, een forum discussie gehouden. Zitting in het forum hebben de eerder ge noemde gastsprekers. (ADVERTENTIE) zodat de bezoekers met in to taal twaalf boofjes op 'het Veerse Meer' kunnen speleva ren. Verder is er een tweede treinstel aangeschaft. Elkaar kruisend in Middelburg, ver trekt er een vanuit Vlissingen en een uit Arnemuiden. Netjes bestuurd door een (ook nieu we) computer. „Zo komt er meer beweging door het park", legt directeur Baurdoux uit. Dat de uitbreiding van de bootjes een succes is, demon streren op de eerste openings dag een paar Duitse toeristen. Hevig manoeuvrerend achter volgen zij over het hele meer een koppeltje eenden. „Ze kunnen nogal wat hebben hoor", vergoelijkt de heer Baurdoux. De eenden blijken min of meer tot de inventaris van het park te behoren. „Vo rig jaar hadden we een koppel eenden met elf kleintjes. Ik denk dat er daar nu een paar van terug zijn gekomen, want dit jaar zijn er vier koppels en drie nesten." Bij het instellen van de computer die de treinen be stuurt, is al met het kroost re kening gehouden. In plaats van ontsporen zal de trein moeten stoppen. Een wande ling van moeder en kinderen over de rails is op die manier betrekkelijk veilig. Inmiddels zijn na ruim der tig jaar - Miniatuur Walche ren bestaat sinds 1954 - som mige modellen aan vervan ging toe. Sinds kort wordt hiervoor ander materiaal ge bruikt, namelijk polyester. Een materiaal veel beter tegen weersinvloeden bestand dan het voorheen gebruikte hout. Het onderhoud zal daardoor minder tijd in beslag gaan ne men, zodat in de toekomst de medewerkers zich meer aan de artistieke en creatieve aan- app M J1 v ,TT/, f- iW'. Ctf S '7M; C. '£7-, 1 m 5t-.- -• W% 11 ff 'i 0 4s mt 1 l ^ï'Tt éi i m rJM WÊÊa jSp -$■ V mkWmsÊm Miniatuur Walcheren groeit gestaag. Een prima ontwikkeling temeer daar het park enkele jaren geleden nog met sluiting werd bedreigd. - FOTO COR DORLAND - kleding van het park kunnen gaan wijden. Wanneer een model vervan gen moet worden, bezoekt Baurdoux eerst het betref fende dorpje om te zien of het beter is iets anders karakte ristieks van het dorp over te nemen. De dorpjes zijn dan minder eentonig en krijgen wat meer herkenbare dingen behalve hun kerkjes. Voor sommige vervangingen springt het bedrijfsleven in. De PZEM heeft bijvoorbeeld het model van de centrale Zee land in Vlissingen geleverd. Helaas zonder de pijpen. „Waarschijnlijk wegens tijd nood", zegt Baurdoux. Jam mer want juist de pijpen zijn zo kenmerkend voor het ge bouw. Af en toe komt directeur Baurdoux ook zelf met een sponsorvoorstel. Op dit mo ment wacht hij af of hij een sponsoring rond kan krijgen voor de uitbreiding en aanpas sing van de Vlissingse boule vard. Met behulp van de ge meente Vlissingen en de Stich ting Vlissingen Promotie hoopt hij aan de ene kant van het pad de nieuwe boulevard te bouwen en aan de andere kant het strand met het water. Walcheren groeit in het Mi niatuur bijna net zo hard als in werkelijkheid. Een gerust stellende ontwikkeling, wan neer je bedenkt dat nog maar enkele jaren geleden het park met sluiting werd bedreigd. „Er is keihard aan gewerkt met een fijne gemotiveerde ploeg", aldus Baurdoux. Het resultaat blijft ook voor de Walcherse bevolking leuk om te gaan bekijken. Zeker in de lente met de bloeiende voor jaarsbloemen, de (bescherm de) kikkervisjes en de jonge eendjes in het verschiet is het een leuke tijdsbesteding. Mi- KOUDEKERKE - Model spoorvereniging Walcheren houdt op zaterdag 9 en zondag 10 april haar jaarlijkse trei- nenshow. Tijdens dit show- weekend tonen de leden van de vereniging pronkstukken uit hun verzamelingen, fasci nerende diorama's en een aan tal schitterende modelsppor- banen. De show - de vierde in successie - wordt gehouden in Hotel Walcheren in Koude- kerke. De Modelspoorvereniging Walcheren telt momenteel 59 actieve leden, afkomstig uit geheel Zeeland. De vereniging overweegt dan ook haar naam te veranderen tot Modelspoor vereniging Zeeland. Op de le denlijst van de club komen de namen voor van jeugdige mo- delspoorders van veertien en vijftien jaar tot ervaren ver zamelaars die de pensioenge rechtigde leeftijd inmiddels hebben bereikt. De leden van de vereniging zijn verdeeld over vier ver schillende groepen, de zoge naamde TRAK-groepen. De Tram-Trak groep is de klein ste, de HObby-Trak groep is de grootste. Verder zijn er nog de Mark-Trak groep en de Ned-Trak groep. De namen van de Trak-groepen zijn af geleid van het soort model spoor waarmee door de leden wordt gewerkt. Tijdens de show laten de vier Trak-groepen allemaal een grote baan zien. Daar naast wordt een aantal leuke diorama's getoond. Dat zijn kleine tafels met een tot in de kleinste details uitgewerkt model van bijvoorbeeld een dorpsplein of een spoorweg emplacement. De banen wor den opgebouwd volgens het geldende Trak-systeem. Dat betekent dat tafels worden ge bruikt met een vaste stan- daardmaat waardoor ver schillende banen eenvoudig aan elkaar gekoppeld kunnen worden. Op die manier zijn meterslange banen mogelijk. Een mooi voorbeeld daarvan KOUDEKERKE - De drie Walcherse Kruisverenigingen star ten een cursus 'Ziekenverzorging Thuis'. Deze cursus is bedoeld voor alle inwoners van Walcheren. Leslokaal is het Kruisge- bouw aan de Weststraat in Koudekerke. Tijdens de cursus 'Ziekenverzorging Thuis' komen onderwer pen aan bod als de dagelijkse verzorging van een zieke, de ge volgen van het langdurig op bed liggen, de voeding voor zieken en het medicijngebruik. Aan deze onderwerpen wordt aandacht besteed tijdens vijf lesbijeenkomsten. De lessen worden gegeven op de woensdagen 13,20 en 27 april, 4 en 11 mei. Steeds wordt be gonnen om twee uur. De kosten voor deelname bedragen 7,50 voor leden van de Kruisvereniging, tien gulden voor niet-leden. De kosten voor een speciaal cursusboekje zijn in deze bedragen inbegrepen. Opgeven voor de cursus is mogelijk bij de Kruisvereniging Walcheren-Oost, telefoon 01180-14366. Het maximale aantal deelnemers is gesteld op twaalf. niatuur Walcheren is dage lijks geopend van 9.30 uur tot 17.00 uur. De entreeprijzen be dragen voor volwassenen ƒ4.50; 65-plussers ƒ3.50 en voor kinderen 2.50. gaf de Modelspoorvereniging Walcheren tijdens de show van vorig jaar. Toen werd een baan aangelegd met een totale lengte van meer dan vierhon derd meter. Naast bewonde ring van de bezoekers leverde het de organiserende vereni ging een vermelding in het Guiness Book of Records op. De show van de Model spoorvereniging Walcheren is zaterdag aanstaande te be zichtigen van tien tot zes uur. Zondag kunnen belangstellen den van tien tot vijf uur in Ho tel Walcheren terecht. Kinde ren tot vier jaar hebben gratis toegang, kinderen van vier tot twaalf jaar wordt een entree van een gulden gevraagd. Vol wassenen betalen twee gulden voor een toegangskaartje. MIDDELBURG - De Zonnebloem, afdeling Middelburg, or ganiseert haar jaarlijkse boottocht op vrijdag 22 april. Alle aan huis gebonden of in een inrichting verblijvende invaliden en be jaarden kunnen deelnemen aan deze boottocht. De boot vertrekt om negen uur van de Loskade en zal daar om halfzes weer terug zijn. Er wordt gevaren met de Scheldevallei. Vervoer naar het schip moet door de deelnemers zelf geregeld worden. Aanmelden voor deze boottocht moet voor 15 april. En kele telefoonnumers hiervoor zijn: mevrouw Smit, tel. 12790, mevrouw Jongerius, tel. 37065, mevrouw van Rooyen, tel. 36540, mevrouw van Wingerden, tel. 13178, de heer Janssen, tel. 13127 en mevrouw Edel, tel. 01182-1275. VLISSINGEN - Tijdens de Paasdagen is de heer L. Men heere, dirigent van bet naar hem vernoemde Lambertus- kooronderscheiden met de gouden speld en eremedaille van St Gregorius. De versierselen werden de heer Menheere paaszaterdag opgespeld in de parochiekerk van O.L. Vrouw en St Jacobus door pastoor Van de Riet De heer Menheere is ruim veertig jaar actief binnen de koorwereld. De laatste twintig jaar als dirigent van onder meer het Gregoriaans Herenkoor en het Lambertuskoor. De heer Menheere, inmiddels 75 jaar oud, wil dit jaar de diri geerstok overdragen aan een jonger iemand. Overigens is L. Menheere reeds begiftigd met de Pauselijke onderscheiding Pro Eclesia. Deze onderscheiding werd hem destijds toege kend vanwege zijn inzet binnen het parochieleven. ZEELAND - Het is de Provinciale VW van Zeeland gelukt om de Recreatiegids '88 nog juist voor Pasen gereed te hebben. De gids is dan ook nu verkrijgbaar op alle VW-kan to ren en in een groot aantal boekhandels en kiosken. De gids voor "Vakantie en Vrije Tijd' kost evenals vorig jaar 3,95. De Recreatiegids biedt als vanouds uitgebreide informatie over het toeristisch-recreatieve product van Zeeland. In de juist verschenen uitgave zijn zelfs nog een aantal nieuwe rubrieken opgenomen, zoals galeries en expositieruimten, fitnesscentra, kanovaren en zeilvliegen. De gids is dermate volledig dat niet alleen toeristen en dagjesmensen veel plezier aan de uitgave kunnen beleven, ook voor de inwoners van Zeeland is de Recra- tiegids '88 een praktisch naslagwerkje. WEST-SOUBURG - De PTT heeft aan de gemeente Vlissingen vergunning ge vraagd voor de bouw van an tenne-mast bij de telefooncen trale aan de Oosterbaan. Het gaat om een metalen mast met een hoogte van 53J> meter. Het gevaarte is nodig voor het autotelefoon- en semafoon- verkeer. Voor de PTT is het neerzet ten van de reuze-mast noodza kelijk om een goede gespreks- kwaliteit te kunnen garande ren voor de gebruikers van autotelefoon. De antenne voor de semafoon vormt een uit breiding van het netwerk om een grotere oproepzekerheid te krijgen. De gemeente Vlissingen wil de PTT tegemoet komen en een vergunning afgeven, on danks het feit dat het geldende bestemmingsplan West-Sou burg voor de grond waarop de mast moet komen een bestem ming 'tuin' aangeeft Het be stemmingsplan laat dus eigen lijk geen bebouwing toe. De gemeenteraad wordt gevraagd een voorbereidingsbesluit te nemen waardoor de bouw van de mast alsnog mogelijk wordt gemaakt. Tegen dit voorstel kunnen inwoners van Vlissingen -en dan met name bewoners van de Oosterbaan, de Zuiderbaan en de Noord beekseweg- tot 8 april schriftelijk bezwaar aantekenen bij het college van B en W. In een openbare ver gadering van de vaste com missie van advies en bijstand voor de ruimtelijke ordening op dinsdag 12 april kunnen de bezwaren mondeling worden toegelicht. Deze vergadering wordt gehouden in het stad huis. Aanvang halfacht (ADVERTENTIE) In zo'n stuntende advertentiecampagne. Die gaat huis aan huis aan huis. In stad en wijk en dorp. ledereen krijgt 'm, iedere week; en gaat er even lekker voor zitten. Oude mensen, jonge mensen; man en vrouw. Dat hebben NIPO-onderzoeken wel bewezen. Want de Scheldebode is eigen. De Scheldebode biedt de adverteerder tal van kombinatiemogelijkheden tot marktverruiming. Liever in de buurt? Ook dat kan. En als u daar die kiene kombinatieprijzen, die kraakheldere druk en die vlekkeloze verspreiding bij optelt, en sowieso, dat lage tarief, dan moet u toch wel tot de slotsom komen, dat zo'n advertentiekampagne in de Scheldebode uw kassabei heel voordelig heel wat vaker zou kunnen laten rinkelen. Bel dus meteen voor meer informatie. TREFWOORD VOOR TREF Walstraat 78 Vlissingen Lange Vorststraat 36 Goes St Josephstraat 20 Bergen op Zoom Dr Brabersstraat 1 Roosendaal omdat kleurenfoto's afdrukken een vak is; ons vak

Scheldebode | 1988 | | pagina 1