Pleuni Touw en Hugo Metsers spelen komedie van Dario Fo Gevarieerd concert van Soli Deo Gloria BMSJt EflOCHT Drs. P. in Middelburg Prijswinnaars mosselpuzzel Open dag Open Universiteit Reckless Fingers in folkclub Razzmatazz Dansavond van Jazz SKW zoekt vrijwilligers voor jeugd-zomerkampen Zeeuwse moslims vieren hemelvaart van Mohamed «p* v VJ Snuffelmarkt Lou de Graaf in Domburg Info-avond hardlopers Concert ONDA Lezing van André Gauthier SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 16 MAART 1988 313 MIDDELBURG - In de Schouwburg in Middelburg spelen Pleuni Touw en Hugo Metsers woensdag 23 maart twee stukken van de auteur Dario Fo. Op het programma staan Ten vrouw alleen' en 'Open Huwelijk'. De voorstel ling begint om acht uur. In 'Een vrouw alleen' speelt Pleuni Touw de rol van Lucy, het prototype van de onzelf standige huisvrouw die zich zelf wegcijfert en volledig leeft voor haar gezin. Ze is een naieve vrouw die geen moge lijkheid ziet om zich niet te la ten gebruiken als sexobject en huishoudster zonder meer. Een nieuwe huurster in het huis tegenover haar vertelt ze de geschiedenis van haar le ven. Daarbij valt heel wat te lachen, zij het dan dat de hu mor een bittere nasmaak met zich brengt. De gegevens voor 'Een vrouw alleen' zijn verzameld door Franca Rame, actrice en echtgenote van Dario Fo. Het aangereikte materiaal heeft uiteindelijk geleid tot een por tret waarin de eenzaamheid en de wanhoop van een vrouw volledig naar het absurdisme worden getrokken. Voor Fo is de lach het beste wapen om theoretische gedachten over relatievormen, rolpatronen, dogma's en zwakheden door te prikken. In 'Open huwelijk' is dat niet anders. In het toneelspel dat na de pauze wordt opge voerd werkt Dario Fo met een gegeven dat gepikt lijkt uit een boulevard-komedie. Me neer maakt af en toe een slip pertje, mevrouw kijkt de an- Pleuni Touw als Lucy in 'Een vrouw alleen' dere kant uit Ieder mag zijn gang gaan zolang het maar in alle openheid gebeurt. Voor meneer een uitkomst, voor de vrouw een situatie waarmee ze niet echt raad weet. Tot... OOST SOUBURG - De Christelijke Zangvereniging Soil Deo Gloria geeft op zaterdag 19 maart een concert In de Nederlands Hervormde Kerk In Oost Souburg. Het concert biedt een afwis selend programma. Jan Wisse zal twee orgel-solo's verzorgen en Anja van de Doel zal als sopraansoliste te horen zijn. Anja brengt muziek van G.F. Handel, maar ook uit West Side Story, Jesus Christ Superstar en The Sound of Music is een lied gekozen wat zij zal zingen. De zangvereniging zelf heeft een heel gevarieerd programma. Het koperensemble Colijnsplaat speelt ter afwisseling weer ge heel andere muziek. Al met al is het programma een afwisselend geheel geworden. Het concert begint om acht uur. De kerk is om halfacht open. M'. ftt v., -4 JJTÏW MIDDELBURG - Op zater dag 23 april houdt de St. Ver pleeg- en Rusthuizen Zeeland een grote evenementendag In Middelburg. Het project waarvoor gekozen is, is Afri ka. Door onder meer een aan trekkelijke snuffelmarkt te organiseren hoopt de organi satie een grote opbrengst bij elkaar te krijgen. Voor deze snuffelmarkt wordt nog gezocht naar oude spulletjes, zoals boeken, kle ding, meubilair, huishoude lijke artikelen of andere te verkopen zaken. Wie iets kwijt wil voor deze snuffelmarkt kan dit brengen naar de re ceptie van de zwakzinnigenin richting Vijvervreugd tussen tien en één, aan de Koude- kerkseweg 145 in Middelburg. Wizo-bazar - WIZO-Zee- land houdt zondag 27 maart een bazar in de Lammeren- burcht in Vlissingen. De op brengst van de bazar is be stemd voor kinderen in kin dertehuizen in Israël. De bazar begint om elf uur. Tot vijf uur 's middags kunnen belangstel lenden in de Lammerenburcht terecht. Café Soif - In Café Soif aan het Bellamypark 14 in Vlissin gen is tot en met 10 april een expositie van werken van Sandra Steverink. Getoond wordt een aantal tekeningen in gemengde techniek. De kunstwerken zijn te bezichti gen tijdens de normale ope ningstijden van Soif. Verzilvering - De afdeling Vlissingen van de Bouw- en Houtbond van het FNV houdt op dinsdag 22 maart de jaar lijkse voorjaarsverzil vering. De bonnen kunnen worden in geleverd tussen twee en drie uur 's middags en tussen zeven en negen uur 's avonds in het zaaltje aan de Eedestraat 2 in Vlissingen. Kapel - In de Kapel van Hoogelande houdt de violist Sander Hesselink op zondag 20 maart een lezing. De voorma lige concertmeester van het Utrechts Symphonie Orkest vertelt het een en ander over de Matthaus Passion. De in Veere woonachtige muziekdo cent zorgt zelf voor de muzi kale omlijsting. Dierenarts - Op donderdag 17 maart verzorgt dierenarts W. Roelofsen in samenwer king met de Kynologenclub Zeeland een lezing over oog ziekten bij honden. De bijeen komst wordt gehouden in de schouwburg in Middelburg. De lezing begint om acht uur. De toegang is gratis. Fancy Fair - De Vlissingse Schoolvereniging houdt zater dag 19 maart haar jaarlijkse fancy fair. De fancy fair wordt gehouden in het clubhuis aan de Govert Flincklaan in Vlis singen. Op het programma staat een optreden van de goo chelaar Renando. Ook is er een Rad van Avontuur, een pof fertjeskraam, een grabbelton MIDDELBURG - Deze week komt Baasje gezocht vanuit het dierenasiel Middelburg. Het asiel heeft gelukkig niet veel echte probleemgevallen. Wel is de variatie in dieren groter. Niet alleen honden en katten blijken op zoek te zijn naar een nieuwe baas. Onlangs zijn er twee andere huisdieren in het asiel te rechtgekomen nadat zij gevonden waren langs de weg. De ene vondeling is een prachtig groot wit konijn met rode oog jes. Het konijn zit een beetje bang in het konijnenhok te wachten op wat er zal gebeuren. De vraag is natuurlijk, wie zet er nu zo'n prachtig konijn langs de kant van de weg? De andere vondeling is helemaal een dier dat je niet zomaar in huis neemt. Het is een fret Ten eerste niet echt een typisch huisdier en ten tweede, wat moet er nu van zo'n dier langs de kant van de weg terechtkomen? Iemand die een fret als huisdier neemt, moet toch zeker weten dat je fretjes met z'n tweëen moet houden en niet als éénling. De fret is erg mooi, maar bijt een beetje. Dat kan natuurlijk angst zijn. Mis schien weet iemand een oplossing voor dit diertje. Als hond van de week is gekozen voor Anak, een echte „chien de la rue", oftewel straatfikkie. Anak is een reu van zes jaar oud en is zo'n 25 tot 30 centimeter hoog. De kortha- rige vacht is wit met bruine vlekken. Anak is een afstands hond en zit al zeven maanden in het asiel. De reden waarom veel bezoekers van het asiel aan hem voorbij lopen is waar schijnlijk zijn schattige roze varkensneusje. Anak is heel vriendelijk, gehoorzaam en dol op kinderen. Bovendien is het een echte knuffelhond voor een ieder die hem aanhaalt. Geen probleemhond dus. Wie interesse heeft voor Anak, kan kontakt opnemen met mevrouw Nederlof, dierenasiel Mid delburg, tel. 01180-13579. MIDDELBURG - De afde ling Walcheren van de Al liance Francaise des Pays-Bas houdt zaterdag 19 maart een bijeenkomst in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Uitgenodigd is de kunsthisto ricus en musicoloog André Gauthier. De bijeenkomst be gint om kwart over acht. André Gauthier is een van de meest gevraagde conferen ciers binnen de Alliance Fran ca ise. Zaterdag komt hij voor de leden van de afdeling Wal cheren het een en ander ver tellen over het Parijs in de ro mantische tijd. Speciale aan dacht wordt daarbij geschon ken aan de kunst en de mu ziek. Het gesproken woord on dersteund Gauthier met licht beelden en muziek. t en meer van dat soort attrac ties. Belangstellenden kunnen van half elf tot vier uur in het clubgebouw terecht Beheerscommissie - Dinsdag 22 maart zal de algemene jaarver gadering van de beheerscom missie Vrouwenhuis 't Pand, Kerksteeg 5, Middelburg gehou den worden om acht uur. Naast de vaste agendapunten staat centraal de vraag 'Hoe verder met het pand?". Na de vergade ring treedt cabaretgroep 'Handje pepermuntje' op. Ter afronding volgt er een discussie. Rommelmarkt - Zaterdag 26 maart houdt buurthuis Schelde- buurt een rommelmarkt met om tien uur een veiling. Daarnaast zal er een grote verloting zijn. Spullen kunnen dagelijks wor den afgegeven in het buurthuis. De rommelmarkt is van half tien tot half vier in het buurthuis van de Verk. Quakkelaarstraat 95. Bingo-avond - Op vrijdag 18 maart is er weer de jaarlijkse bin go-avond in buurthuis Schelde- buurt. Aanvang is acht uur. De toegang is gratis en er zijn leuke prijzen te winnen. Openlngstocht - Toerclub Walcheren begint het fietssei- zoen weer met haar openings- tocht die zal zijn op zaterdag 19 maart. Het betreft een toertocht met een lengte van plus minus zestig kilometer, en wordt gere den op heel Walcheren. Inschrij vingen zaterdag 19 maart 's mor gens om negen uur in Hotel Wal cheren te Koudekerke. Computerclub - De Hobby Computerclub Zeeland heeft zijn eerstvolgende bijeenkomst maandag 21 maart in wijkcen trum Open Hof in Vlissingen. Er zal een lezing gehouden worden over besturingssystemen zoals MS Dos, GEM besturing, Unix, OS 2 en meer. Het tweede deel van de avond bestaat uit het so ciëteitsgedeelte. Leden en be langstellenden zijn van harte welkom. De avond begint om acht uur. Pletepeutertje - Peuterspeel zaal het Pietepeutertje houdt een kleding- en speelgoedbeurs op woensdag 23 maart van tien uur tot kwart voor elf. Dinsdag 22 maart kan er kleding die schoon en hersteld is ingeleverd worden - tijdens de speelzaaluren. De kle ding die overblijft na de beurs kan vanaf elf uur dezelfde dag weer opgehaald worden. Van de opbrengst van de beurs is twee derde bestemd voor de peuter speelzaal. Gemeentepolitie - In de pe riode van 2 tot 9 maackzijn bij de gemeentepolitie VlisfWgen de volgende voorwerpen aangege ven: 2 multomappen, een boek, een kinderzitje, een wollige sjaal en een kleine portemonnee met inhoud. Bij het dierenasiel Vlis singen is een rode kater aange geven. Bloedafname-avond - De af deling Oost en West Souburg/ Ritthem van het Nederlandse Rode Kruis houdt op woensdag 23 maart haar jaarlijkse bloedaf name-avond vanaf 's avonds half zeven in de J.H. van Daleschool, aan de Priesterstraat 4 in Oost- Souburg. Bent u gezond en tus sen de 18 en 65 jaar en hebt u het afgelopen jaar geen ernstige ziekte, operatie of bevalling ge had, dan kunt u u opgeven bij mevrouw Joziasse, Ritthemse- straat 106 in Ritthem. Lezing - Op 18 maart zal Pro fessor Dr. J. Hilgevoord van de Rijksuniversiteit Utrecht een le zing houden over 'Het vreemde in de Quantum Mechanica'. De lezing vindt plaats in de Zeeuwse bibliotheek om acht uur en gaat uit van het Natuurkundig Gezel schap Middelburg. Wandeltocht - De sportvereni ging Aagtekerke (SVA) houdt za terdag 19 maart haar elfde wan deltocht. Er kan gekozen worden uit vier afstanden, de 5,10,15 en 25 kilometer. De start is bij het verenigingsgebouw Amicitia in de Agathastraat te Aagtekerke. De start van de 25 kilometer is tussen twaalf en een, de 15 kilo meter tussen een en twee en de overige afstanden tussen twee en drie. Het startbureau is open vanaf half twaaf. ACM - Het activiteiten centrum Middelburg brengt een cursus vergader- en discussietechniek bestaande uit bijeenkomsten. De cursus wordt gehouden in maart en april in de vergaderruimte van het Zeeuws Servicebureau aan de Roozenburglaan in Middel burg. De cursus staat onder lei ding van een vormingswerker van het Zilveren Schor. Drs. P. MIDDELBURG - Dinsdag 22 maart treedt Drs. P. op in de schouwburg in Middelburg. Samen met het Amsterdams Phil- harmonisch Trio brengt Drs. P. een progromma van en door een zingende droogkomiek en drie virtuose musici. De voorstelling begint om acht uur. Drs. P. streeft nog altijd naar de meeste extreme afwisseling en zet zijn teksten op allerlei soorten muziek. Van middeleeuws tot mexicaans, van blues tot barok. Hij wordt daarbij onder steund door Paul Prenen, Taco Kooistra en Erne Olao. Op het repertoire staan liedjes waarin kennis van de Nederlandse taal, stijl en humor zijn gecombineerd. Uiteindelijk resyltaat is een avond kostelijk amusement. Een tijd geleden publiceer den wij een mosselprijsvraag, die ons door het Mosselkan toor en de Belgische televisie kok Etiënne Cocquit werd aangeboden. Uit tien antwoor den op evenzoveel vragen moest het woord 'Mosselbank' worden gevonden. Dat woord moest verwerkt worden in een vierregelig rijmpje. De winnaar, die namens ons naar de speciale Cocquit-dag in Yerseke wordt afgevaar digd, is A. Steyn, Tapperhof straat 7 te Middelburg. Tijdens die leuke mosselbijeenkomst zal onze winnaar kunnen ge nieten van een mosseldiner, terwijl tijdens een quiz over mossels een videorecorder ge wonnen kan worden. Onze hoofdprijswinnaar krijgt be richt wanneer zijn Yerseke- feestje gehouden wordt. De zilveren mosselhangers met collier, die we als troost prijzen in het vooruitzicht hadden gesteld, zijn gewonnen door: L. Witkamp, Schapen- dreef 9, 4631 BK Hoogerheide; A. Leydekkers, Visstraat 4, 4301 CC Zierikzee; A. van Ex- sel, Wiek 7, 4851 VN Ulven- hout; C. Van Gaans, Bas- tiaansblok 23, 4613 GB Bergen op Zoom; Henk Veerman. Bu- teuxstraat 5, 4388 CV Oost- Souburg; L. Minnebach, Dorpsstraat 48, 4634 TS Woensdrecht; J. Klink-Lok- ker, Essenlaan, 3241 BE Mid- delhamis; A. van Oers, Lange Brugstraat 50, 4871 CR Etten- Leur; Anne van Giels, Den nenlaan 10, 4881 AD Zundert; M. Wal thuis-van de Lisdonk, Molenstraat 78, 4841 CG Prin senbeek; Ans van Nielen, Strijenlaan 39, 4835 RD Breda en Rita Velthuizen-Eendebak, Deltastraat 3, 3251 AC Stellen dam. Ook deze prijswinnaars krijgen van ons bericht MIDDELBURG - Het stu diecentrum van de Open Uni versiteit in Zeeland houdt za terdag 19 maart een open dag. De deuren van het studiecen trum in Middelburg staan die dag open voor volwassenen die meer willen weten van het studiesysteem en het cursus aanbod van de Open Universi teit Belangstellenden kunnen tussen 10.00 en 15.00 uur te recht op het adres Kousteen- sedijk 7. De open dag van de Open Universiteit maakt deel uit van een grote landelijke cam pagne om vrouwen te wijzen op de mogelijkheid tot het vol gen van hoger onderwijs door thuisstudie. Met de campagne „Meer kansen voor vrouwen" wordt een vervolg gegeven aan het vorig jaar opgezette DOMBURG - Het Gemeen telijk CDA-verband Domburg houdt maandag 21 maart haar jaarlijkse ledenvergadering. De vergadering vindt plaats in hotel The Wigwam aan de He renstraat Een gedeelte van deze jaarvergadering is open baar. Voor dat openbare ge deelte is uitgenodigd Lou de Graaf, staatssecretaris van so ciale zaken en volksgezond heid. Hij houdt een inleiding over de actuele politiek. Naar aanleiding van deze inleiding volgt later op de avond een openbare discussie. De bijeen komst begint om kwart over acht (ADVERTENTIE) MIDDELBURG - Jazz Ak- tiviteiten Stichting Zeeland houdt zaterdag 19 maart een dansavond. In de 'jazzclub' DSM aan de Blindenhoek wordt een muzikaal optreden verzorgd door de Marktown Syncopators. De Marktown Syncopaters hebben reeds grote successen project „Vrouwen kiezen voor de Open Universiteit". Resul taat van dat project was een beduidend grotere instroom van vrouwelijke studenten. Speciaal thema binnen de campagne is de herintreding van vrouwen op de arbeids markt. Daar vrouwen vooral zijn ondervertegenwoordigd in technische en economische functies wordt een keuze voor deze studies benadrukt. Gedurende de informatie dag ligt het volledige cursus aanbod van de Open Universi teit ter inzage en is er tevens de mogelijkheid kennis te ma ken met computerondersteu nend onderwijs, beeldplaat- en audio-programma's. Con sulenten en studiebegeleiders van de Open Universiteit zijn aanwezig om uitleg te geven over de studie-mogelijkheden. Voor belangstellenden is tegen een geringe vergoeding de stu diegids 1988 beschikbaar. Tijdens de open dag wordt tevens over elk leerstofgebied een inleiding gehouden. Om elf uur wordt aandacht be steedt aan economische we tenschappen, om twaalf uur worden inleidingen gegeven over natuurwetenschappen, technische wetenschappen en cultuurwetenschappen. Om 13.00 uur wordt het een en an der verteld over de studies so ciale wetenschappen, bedrijf s- en bestuurswetenschappen en rechtswetenschappen. MIDDELBURG - In het clubgebouw van E.M.M. aan de Nadorstweg in Middelburg wordt op woensdag 23 maart een 'info-avond' gehouden voor hardlopers (trimmers). Adviezen worden verstrekt over training, voeding, schoei sel en blessure-preventie. Na afloop wordt een informatie pakket uitgereikt en de trim- kalender voor dit jaar. De aanvang is halfacht en de toegang is gratis. RITTHEM - Brassband ONDA uit Ritthem geeft vrij dag 18 maart een uitvoering in ontmoetingscentrum Ons Dorpsleven. Het optreden van de brassband begint om half acht De uitvoering van ONDA wordt geopend met een optre den van het jeugdorkest On der het motto 'Oefening na den Arbeid' vertolken de jeug dige muzikanten werken van Dvorak, Purcell, Mozart en Tsjaikowsky. Na een optreden van Accor- deola, het jeugdorkest en de scouts van St Willibrordus sluit het a-orkest van ONDA het programma af. Onder lei ding van dirigent Rinus Kra mer brengt het A-orkest de Europa Mars van Blom, Top of Evergreens van Waldvogel, Showtime van Bui, fragmen ten uit Anatevka en tot slot het nummer Washington Post. Beide orkesten staan onder leiding van Harry Schroevers. achter hun naam staan. De band, die vorig jaar het 25-ja- rig bestaan vierde, heeft in middels drie el pes op de markt gebracht en opgetreden in vele plaatsen in zowel binnen- als buitenland. Hoogtepunten wa ren onder meer eerste plaatsen tijdens festivals in Beek en Donk en Loosdrecht, alsmede een derde prijs in het West- duitse Viersen. Ook waren de heren meerdere malen te zien en te horen op radio en televi sie. VLISSINGEN - Deze zomer houdt de Stichting Sociaal Kultu- reel Werk Vlissingen weer een aantal zomerkampen voor kin deren van zes tot twaalf jaar. Doel van de reis is deze keer een camping op Zeeuws - VI aanderen. Het zomerkamp wordt gehou den in de periode van 1 tot en met 9 juli. Om de kampen moge lijk te maken zoekt SKW een aantal vrijwilligers om de deelne mende kinderen te begeleiden. Gedacht wordt daarbij aan zeven groepsleiders en drie programmaleiders. Mensen die belangstel ling hebben om op zomerkamp te gaan kunnen voor inlichtingen terecht bij Kees Catsman, telefoon 01184-14660. Reckless Fingers VLISSINGEN - De folkclub Razzmatazz presenteert zaterdag 19 maart een optreden van de beroemde 'Reckless Fingers'. Het blue-grass en country trio begint het optreden in de Souburgse folkclub om negen uur. 'Reckless Fingers' debuteerde in maart 1986 op het vierde Bluegrass Convention in Utrecht Sindsdien is het trio een veel gevraagde groep op country- en folkfestivals. In mei van het vo rig jaar won de groep een eerste prijs op de nationale country- talentenshow in Oss. Reckless Fingers brengt een mengelmoes van country, blue grass en folk. Het repertoire telt zowel klassiekers als eigen nummers. Reckless Fingers wordt gevormd door Bruno van Hoek, Elly Beurskens en Jean-Paul Piquard. Kaarten voor het optreden van Reckless Fingers in Razzma tazz zijn telefonisch te reserveren op het nummer 01100-30168. Een entreebewijs kost tien gulden. VLISSINGEN - Op zondag 20 maart vieren Surinaamse, Marokkaanse en Turkse mos lims gezamenlijk de hemel vaart van de Heilige profeet Mohamed. De viering van de Meraadj Sharief vindt plaats in de ontmoetingsruimte aan de Oranjestraat 8 in Vlissin gen. De viering begint om half twee. De Meraadj Sharief vertelt de gelovige moslims de levens-, wandel van de mensheid op aarde en wat hen te wachten staat na de dood. Meraadj Sharief is voor de moslims een dag van bezinning. Tijdens deze jaarlijkse gebedsdag wordt de moslim er op gewe zen dat op zijn schouders een grote verantwoordelijkheid rust: iedere daad wordt opge tekend en meegedragen tot op de dag des oordeels. Op 20 maart wordt aan dacht geschonken aan deze za ken door een zestal voorgan gers. Onder hen de eerwaarde Munazire Islam Piretariqat Hazrat Allama Maulana Mu hammad Abdul Wahab Siddi- qi. De voorgangers houden le zingen in het Urdu, Turks, Marokkaans en in het Neder lands. Naast de samenkomst in de gezamelijke ontmoe tingsruimte is er voor de mos lims ook een aparte gebeds ruimte ingericht. De organisa tie van Meraadj Sharief is in handen van Shane Rasoel Zee land, de stichting voor mos- lims in deze provincie.

Scheldebode | 1988 | | pagina 13