Voorronden Songfestival in Goes Eén jaar voor het milieu Kom nou SPRINT PHOTO Open dag voor schoolverlaters Veronica voetbalt voor Vijvervreugd ld T L HET WEEKBLAD WAAR JE LEKKER VOOR GAAT ZITTEN VARA zoekt muzikaal talent in Zeeland uur V-s foto service w y y IÜ s0" Muskee Gang in De Piek Gezamenlijk optreden van Radostan en Vranje DE MODEZAAK DIE BIJDETIJDS WIL WERVEN SHOWT Z'N KOLLEKTIE IN DE SCHELDEBODE if SI- L, TS" V ZEELAND - In de maanden maart en april trekt een heuse Milieukaravaan door de provincie Zee land. Zaterdag 5 maart wordt de karavaan officieel in beweging gezet in het centrum van Middelburg, enkele weken later wordt de karavaan ontbonden in St. Philipsland. De deelnemers -alle natuur- en milieuorganisaties die Zeeland rijk is- trekken in de tussenliggende periode van oase naar oase. Op 12 maart worden de tenten opgezet in Goes, 26 maart in Zierikzee, 9 april in Terneuzen, 16 april in St. Maartensdijk op het eiland Tholen. Ruggesteun Weerbaarheid fl omdat kleurenfoto's afdrukken een vak is: ons vak- ZATERDAG 27 FEBRUARI GERSTNER V Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren. 35e jaargang. Oplage: Editie Vlissingen 23.C- Gemeenten: Valkenifce, Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg 21.7Cfe&Ü D t-M Gemeenten: Arnemuiden, Domburg. Mariekerke, Middelburg en Veere. Kantoor: Torenstr. 5, Vlissingen. Tel. 01184-19910. Openingstij den: 08.30-12.30.13.30-17.00 u. DE SCHFLDEBODE Advertentie-exploitatie: J. v. Emden, tel. privé 01184-60369; Jos Rentmeester, tel. privé 01195-379. Redactie: Redacteur: Mare Molenaars, tel. privé 01640-53031. Correspondenten: Bettie Hollestelle, tel. privé 01184-14479, Tosca Houtstra, tel. privé 01184-71672. 301 M UITGAVE ZEEBRA WEEKBLADEN WOENSDAG 24 FEBRUARI 1988 KANTOOR: TORENSTRAAT 5 - VLISSINGEN - TEL. 01184-19910 - POSTADRES: POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEN ZEELAND - De VARA houdt voor de eerste maal een Songfestival op landelijk niveau. Dat betekent dat omroeporganisatie ook gaat jagen op muzikaal talent uit Zeeland. Dat gebeurt tij dens drie voorronden van het Songfestival in discotheater L'Etoile in de Wijngaardstraat in Goes. De meest succesvolle deelnemers treffen elkaar tijdens het VARA Voorjaarsfeest in Ter- neuzen op zondag 17 april. In het Zuidlandthea ter wordt beslist welk muzikaal talent de pro vincie Zeeland mag gaan ver tegenwoordigen tijdens de landelijke finale in Hilversum. De winnaar van de regiofinale in Zeeland wint in ieder geval een radio-optreden en een vol ledig verzorgde reis naar Tu nesië op. De uiteindelijke win naar van het Songfestival de buteert ook nog eens op televi sie. Aan de voorronden van het VARA Songfestival kan ieder een van zestien jaar en ouder deelnemen. Een inschrijfgeld wordt niet gevraagd. De deel nemers aan de voorronden in L'Etoile kunnen zich op twee manieren laten begeleiden: of door een zelf meegebrachte ta pe, of door het Festival-combo Roadrunner. Van de deelne mers wordt wel verwacht dat zij zelf zingen. Voor playbac- kers is het podium in L'Etoile tijdens de voorronden verbo den terrein. De deelnemers mogen maximaal drie num mers ten gehore brengen. Het optreden mag niet langer dan een kwartier duren. De jury beoordeelt de zangers en zan geressen op drie punten: zang kunst, presentatie en origina liteit. Het spreekt voor zich dat kandidaten die een eigen com positie ten gehore brengen het hoogst scoren. Het VARA Songfestival is een direct gevolg van een soortgelijke zangcompetitie die het dagblad Het Vrije Volk en Adri Troost International Entertainment de laatste ja ren met succes in Rotterdam hebben gehouden. Vandaar ook dat de VARA heeft beslo ten bij de organisatie van het landelijke festival met Adri Troost in zee te gaan. Adri Troost: „De deelne mers aan het Songfestival worden door ons uiterst se rieus genomen. Iedereen krijgt de aandacht die hij of zij ver dient. Het Songfestival mag dan ook beslist niet als een or dinaire talentenjacht worden gezien. Bij ons winnen de beste kandidaten geen vette rookworst. De winnaars van drie voorronden in Goes wacht een portable televisie, de num mers twee gaan nog altijd met een radio-cassetterecorder naar huis. De nummer één van de regionale finale in het Zuidlandtheater in Terneuzen wint een volledig verzorgde vakantiereis naar Tunesië. Plus een optreden in het pro gramma 'Typisch Hollands' van Peter Holland." Bij iedere iiiiiiiniiiimimii 1111111111ii hui mum minimi in iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii mm voorronde is er ook nog een publieksprijs ter waarde van honderd gulden. Muzikaal talent uit de pro vincie Zeeland dat wil probe ren een stapje hoger te komen op de showladder kan zich nog altijd opgeven voor een van de drie voorronden in Goes. Die voorwedstrijden worden afge werkt op woensdag 30 maart, dinsdag 12 april en donderdag, 14 april. De voorronden voor het VARA Songfestival begin nen steeds om acht uur. Kan didaten kunnen zich opgeven bijVARA Songfestival, Post bus 113, 2650 AC Berkel en Ro denrijs, onder vermelding van naam, adres, telefoonnummer, leeftijd en of wordt gezongen op een eigen cassette of band of met het combo Roadrunner. immimmmmmmimmmmmmimmmmm Milieukaravaan trekt door Zeeland (ADVERTENTIE) De karavaan is het ant woord van de Zeeuwse na- tuur- en milieuorganisaties op het Europees Jaar van het Mi lieu. Eind maart wordt dit door de EG georganiseerde milieujaar afgesloten. Dat be tekent dat er een einde komt aan diverse activiteiten varië rend van een 'Schone stranden wedstrijd' tot een serie educa tieve projecten rond de zure regen. Op zich is dat Europese Jaar voor het Milieu een prachtig initiatief, aan de an dere kant is het natuurlijk be lachelijk dat op een dergelijke manier aandacht moet worden gevraagd voor het vraagstuk van behoud en verbetering van het leefmilieu. Een 'Schone stranden wedstrijd' zou eigenlijk helemaal niet nodig moeten zijn. Daarnaast moet ook na het afsluiten van het EJM de aandacht voor al les wat bloeit en groeit blijven. Daarom starten de Zeeuwse natuur- en milieuorganisaties juist nu hun trektocht door de provincie. Ondanks de diverse activi teiten tijdens het Europees Jaar is het nog altijd niet best gesteld met het milieu. De na tuur wordt van alle kanten bedreigd, de gezondheid van mensen, dieren en planten is voortdurend in het gedrang. Om tot werkelijke oplossingen te komen hebben de gezagheb bende politici blijkbaar een steuntje in de rug nodig. Een duwtje dat veelal moet komen van de milieubeweging. Om stevige druk te kunnen uitoe fenen op de betrokken be windslieden heeft de milieu beweging echter heel wat mensen nodig. „Diverse onderzoeken heb ben aangetoond dat de belang stelling voor het milieu erg groot is. Toch is maar een be perkt aantal mensen lid van een natuur- of milieuorgani satie. Dat is geen kwestie van onwil, maar door de enorme hoeveelheid clubjes zien de mensen vaak door de bomen het bos niet meer. Met de Mi lieukaravaan willen we dat veranderen", aldus Marten Wiersma, Consulent Natuur- en Milieu-Educatie in Zee land. „De grote verscheidenheid aan organisaties is juist de kracht van de milieubewe ging. Hoe gevarieerder een systeem, hoe groter de weer baarheid. Een bijkomend voordeel is dat iedereen wel een organisatie vindt die bij hem of haar past. Iedereen kent Greenpeace of het We reld Natuur Fonds, maar het is nu eenmaal niet voor iedereen weggelegd om met een rub berboot de zee op te gaan of de jacht op zwarte neushoorns te beletten. Het is echter wel voor iedereen weggelegd om in eigen omgeving daadwerke lijk actief te zijn binnen een regionale organisatie. Wat er op regionaal niveau te koop is willen we de komende weken laten zien." Om zoveel mogelijk mensen te bereiken komt de milieube weging naar de Zeeuwse be- milieukaravaan zeeland milieukaravaan zeeland milieukaravaan zeeland Sara voelt zich thuis VLISSINGEN - Sara heeft het blijkbaar goed naar haar zin in Vlissingen. Vorig jaar meldde de hartsvriendin van Abraham zich op het adres Giessenburg 13 om daar de vijftigste verjaar dag van mevrouw Laros-Schaap luister bij te zetten. Meestal vindt Saar het aan de eind van de verjaardag wel welletjes en zoekt zij haar heil bij een andere vijftiger. Deze keer echter heeft Sara zich bijzonder honkvast getoond. In de woonkamer van de familie Laros heeft ze haar eigen plekje gevonden, een plaats die ze een heel jaar niet heeft afgestaan. Zondag was ze dan ook weer gewoon van de partij toen de vrouw des huizes haar 51e verjaardag vierde. Een standvastige tante die Saar De olieramp die enkele weken geleden de Zeeuwse stranden teisterde heeft nogmaals aangetoond dat waakzaamheid geboden is. De natuur wordt voortdurend bedreigd. Duidelijk toerd ook dat er voor de natuurliefhebbers nog heel wat werk aan de winkel is. volking toe. In de plaatsen waar de karavaan de komende weken neerstrijkt worden al lerhande activiteiten gehou den. In alle plaatsen wordt een informatiecentrum ingericht, worden excursies gehouden en wordt via allerlei spelletjes, wedstrijden, muzikale optre dens en video-presentaties ge toond waarmee de verschil lende natuur- en milieuorga nisaties zich concreet bezig houden. Veel activiteiten waaraan jong en oud actief kan deelnemen. „De mensen krijgen via de kranten vaak alleen slecht nieuws voorgeschoteld. In de komende weken willen we ook laten zien waar het wel goed gaat. Dat stimuleert de men sen. De natuur heeft nog altijd heel wat moois te bieden en het is dan ook onze eerste taak dat zo te houden. Dat bewust zijn proberen we de Zeeuwse bevolking in de komende we ken bij te brengen. Het is leuk en aardig om te ijveren voor openbaar vervoer, maar als er niemand in de bus gaat zitten, schieten we er met z'n allen gewoon niets mee op. Dan kun je tien extra bussen laten rij den, het effect blijft nul." Volgens datzelfde principe hopen de deelnemers aan de Milieukaravaan de inwoners van Zeeland warm te maken voor hun organisatie. Zonder steun vanuit de bevolking kunnen de diverse milieuclubs immers niet echt aan de slag. Met hun activiteiten in de ko mende weken hopen de loka len en provinciale milieu-or ganisaties heel wat nieuwe le den binnen te halen. „De een voelt nu eenmaal meer voor natuurstudie, een ander voor beinvloeding van het beleid, weer een ander houdt meer van actie. Of dat nu het werken in de natuur is of het demonstreren bij de kerncentrale maakt dan niet zoveel uit. Daarnaast zijn er ook mensen die het zo ver schrikkelijk druk hebben dat ze niet meer kunnen doen dan een organisatie door middel van een donatie moreel en fi nancieel steunen. Feit blijft echter dat er relatief weinig mensen daadwerkelijk actief zijn binnen de Zeeuwse mi lieubeweging. Dat moet de ko mende weken gaan verande ren. Zeg nu zelf: wat is er leu ker dan een hobby waarmee je ook nog helpt je eigen omge ving leefbaar te houden?" De Zeeuwse Milieukara vaan is in principe een eenma lige manifestatie. Mochten de activiteiten van de deelne mende natuur- en milieuorga nisaties aanslaan bij het grote publiek dan is een vervolg niet denkbeeldig. „De deelnemende organisa ties reageren uitermate en thousiast. Of de Milieukara vaan over enkele jaren terug keert is echter nog niet be kend. Na de eerste uitgave gaan we eens rsutig met elk aar rond de tafel zitten. Moge lijk dat we dan weer eens voor iets anders kiezen. Misschien dat we gezamenlijk eens wat projecten gaan starten. Onze eerste zorg is nu de bewoners van Zeeland te bereiken en ze ervan te doordringen dat al leen met hun steun een ge zonde omgeving gecreëerd kan worden. Een leefwereld die de moeite waard is!" (ADVERTENTIE) Walstraat 78 Lange Vorstsiraat 36 Sl. Josephstraat 20 Dr Biabersstraat 1 Vlissingen Goes Bergen op Zoom Roosendaal MIDDELBURG - Het Gewestelijk Arbeidsbureau Walcheren houdt zaterdag 27 februari een open dag voor schoolverlaters. Het open huis is speciaal bedoeld voor scholieren die dit jaar eindexamen doen en plannen hebben om te gaan werken of te gaan werken en studeren. De schoolverlaters worden samen met hun ouders of verzorgers verwacht in het informatiecentrum en het beroepen- en studie-informatiecentrum van het Arbeidsbu reau Walcheren in de St. Sebastiaanstraat 12 in Middelburg. De open dag begint om tien uur. Tijdens de Schoolverlatersdag '88 kunnen afzwaaiende scho lieren informatie krijgen over werkmogelijkheden in diverse bedrijfstakken. Daarnaast wordt door de deelnemende instan ties informatie gegeven over de combinatie van werken en leren via bijvoorbeeld het leerlingwezen. Voor belangstellenden is er verder de nodige documentatie over zaken waarmee de school verlater te maken krijgt op het moment dat een baan wordt aangenomen. De informatie wordt verstrekt door medewerkers van het ar beidsbureau, de sociale dienst, de raad van arbeid, het regionaal orgaan leerlingwezen en het SKOA, een samenwerkingsver band voor keuzebegeleiding en onderwij s-arbeidscontacten. Vertegenwoordigers van diverse bedrijfstakken zijn eveneens aanwezig. De open dag wordt muzikaal omlijst door de pop groep 'Dreams die First'. De Schoolverlatersdag 1988 is een co-productie van het Ar beidsbureau Walcheren, het Regionaal Orgaan Leerlingwezen Zeeland, een samenwerkingspartner van het SKOA. Deelne mers aan de schoolverlatersdag zijn de Stichting Metaal- en Electro-opleidingen, Samenwerkingsverband Bouwopleidingen Zeeland, Samenwerkingsverband Praktijkopleiding Schilderen, Stichting Vakopleiding Horeca, Streekziekenhuis Walcheren, Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland, Stichting Ecabo, Streekschool Zeeland, Gemeentelijke Sociale Dienst Middel burg, Raad van de Arbeid, Regionaal Orgaan Leerlingwezen Zeeland, SKOA, In ter levensbeschouwelijk Vormingsinstituut en het Gewestelijk Arbeidsbureau Walcheren. MIDDELBURG - Het zaterdagteam van de Middel burgse voetbalvereniging Zeelandia speelt op 25 juni een wedstrijd tegen het artiestenteam van Veronica. De wed strijd wordt gespeeld op het sportpark De Nadorst De opbrengst van de wedstrijd is bestemd voor het muziek korps van Vijvervreugd, de inrichting voor verstandelijk gehandicapten. De wedstrijd tussen Zeelandia en Veronica wordt om lijst met een verloting en diverse activiteiten voor de jeugd. VLISSINGEN - In het jongerenuitgaanscentrum De Piek in Vlissingen is het podium zaterdag aanstaande beschikbaar voor Harry Muskee en zijn Gang. De nu al legendarische Muskee -in de jaren zestig akelig populair met zijn Cuby and the Blizzards- begint zijn optreden om tien uur. Een concert dat zowel de Vlis- singse jeugd als de oudere jongeren moet aanspreken. Immers, Harry Muskee is weliswaar weer gewoon Harry Muskee, hij kreunt en steunt de blues nog altijd als vanouds. Een goed be wijs daarvan is de recent verschenen langspeler 'Rimshots in the Dark'. Op deze elpee laat Muskee horen in de afgelopen ja ren niets aan stemgeluid verloren te zijn. Tijdens het concert in De Piek laat Muskee zijn publiek kennismaken met het jongste blues-document. Uiteraard worden ook een aantal successen van weleer al swingend van het stof ontdaan. VLISSINGEN - Zaterdag 27 februari verzorgen de theater groep Radostan' en volks danstheater 'Vranje' een geza menlijk optreden. Liefhebbers van internationale folkloristi sche muziek en dans kunnen zich verheugen op een werve lende, afwisselende en kleur rijke show. Muzikale onder steuning wordt verleend door Dansensemble-orkest Rados tan onder leiding van Tim de Wijs. Het gebeuren vindt plaats in Hotel Britannia in Vlissingen. Het optreden van beide groepen vindt plaats in het kader van een uniek initiatief van het landelijk Centrum volksdans in samenwerking met 'Radostan'. Door deze combinatie kunnen verschil lende ervaringen en ideeën uitgewisseld worden. Rados tan heeft veel aanwezige erva ring op het gebied van grime, aankleding, expressie en cho reografie. Radostan wordt begeleid door een eigen koor en orkest onder leiding van Tim de Wijs. De groep brengt authentieke volksdansen uit Nederland, Is raël, Zweden, Hongarije, Joe goslavië, Bulgarije en Roeme nië. Het volksdanstheater 'Vranje' is afkomstig uit Vlis singen. Deze amateurgroep bestaat uit een vijfentwintig dansers en danseressen met een orkest. Het Nederlands dansgedeelte zal in Walcherse kostuums uitge voerd worden. In totaal zullen ruim honderd medewerkers aan de wervelende avond meewerken. De avond vangt aan om 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Hotel Britan nia in Vlissingen. (ADVERTENTIES) VERLOVINGSRINGEN Onze BIJZONDERE collectie ringen begint bij 200.- p. paar vanaf 400.- een GRATIS BRILJANT (of een reductie op de prijs) Juwelier VAN DERS ADEN Klaar fcUihi I Wabuut promcoadr) Vkmngen. ld 011*4-12605 vnjdag koupa-ood Met zo'n wervelende advertentiekampagne Die gaat huis aan huis aan huis. In stad en wijk en dorp. ledereen krijgt 'm, iedere week; en gaat er even lekker voor zitten. Oude mensen, jonge mensen; man en vrouw. Dat hebben NlPO-onderzoeken wel bewezen. Want de Scheldebode is eigen. De Scheldebode biedt de adverteerder tal van kombinatiemogelijkheden tot marktverruiming. Liever in de buurt? Ook dat kan. En als u daar die kiene kombinatieprijzen, die kraakheldere druk en die vlekkeloze verspreiding bij optelt, en sowieso, dat lage tarief, dan moet u toch wel tot de slotsom komen, dat zo'n advertentiekampagne in de Scheldebode wel eens heel voordelig voor 'n maatgevende omzet zou kunnen zorgen. Bel dus meteen voor meer informatie. TREFWOORD VOOR TREF

Scheldebode | 1988 | | pagina 1