Rouwendal en Sumampouw favoriet BMSJl BlIBÜHT Blikverruimende expositie in de Zeeuwse bibliotheek NIEUW! Dierenbescherming roept taxibedrijven tot de orde 5 dagen verantwoord afslanken Verhalenwedstrijd in kader van Vrouwendag Bijeenkomsten van het ACM Snuffelmarkt Foto-expositie SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 24 FEBRUAR11988 313 VLISSINGEN - Het racketcentrum in Vlissingen zal 26, 27 en 28 februari de traditionele Zeeuwse Squash Kampioenschappen houden. Deze typische Walcherse aangelegenheid heeft twee jaar niet plaats kunnen vinden. Het is dan ook niet zo vreemd dat de honger naar het balletje bij de Zeeuwse squashers groter is dan ooit. Nieuwkomer film! MIDDELBURG - In het kader van de Inter nationale Vrouwendag die op 8 maart gehouden wordt heeft de Zeeuwse Bibliotheek een verha lenwedstrijd uitge schreven. Het thema van de dag luidt „Hoe internationaal is Wal cheren". In aansluiting daarop is het naast elk aar bestaan van ver schillende culturen tot onderwerp van de wed strijd gekozen. Strijd om Zeeuwse squashtitels (ADVERTENTIE) In het racketcentrum in Vlissingen wordt momenteel iedere vrije squashbaan benut om extra te trainen voor de Zeeuwse Kampioenschappen. In 1982 werd dit toernooi voor het eerste gehouden in Kapelle en werd Piet Burg kampioen. In 1983 organiseerde Terneu- zen het kampioenschap en was de winnaar Kees Bol. In 1984 en 1985 was het de beurt aan het Racketcentrum in Vlissin gen. Beide kampioenschappen (ADVERTENTIE) werden gewonnen door Jan Willem Rouwendal. Jan Willem is als regerend squashkampioen dit jaar weer een van de kanshebbers voor de titel. De andere favoriet bij de heren is Piet Olieslager uit Terneuzen. Het spel van beide heren zal ongetwijfeld de sup porters rond de court verza melen. Bij de dames zal het minder spannend worden. Rita Sumampouw kan gezien worden als de beste squash- ster binnen dit toernooi. In to taal zullen zo'n 32 heren en 16 dames deelnemen aan dit kampioenschap. De oudste deelnemers is Klaus Bartusek, 53 jaar, die beslist een aardige partij weet mee te spelen. Het kampioenschap begint vrijdag 26 februari rond 18.00 uur en zal zondag met een halve- en hele finale afgesloten worden. Squash is ontstaan in Enge land als collegesport. In kleine inhammen op de schoolterrei nen speelden studenten uit verveling met een klein bal letje en een primitief racket tegen drie muren. Spelregels kenden ze nog niet Versprei ding van de squashsport over de wereld is te danken aan de RAF (Royal Air Force). Er kwamen spelregels en een situatie zich voordoet dat de taxichauffeur echt bang is voor de hond of wanneer de hond in kwestie meer modder dan een hond is, een weigering terecht is. De werkgroep vindt dat de hondenbezitters even eens een stapje in de goede richting kunnen doen. Is een hond erg vies of nat dan kan een handdoek of plaid uit komst brengen. Eveneens kan de hond op de vloer liggen in plaats van op de bank. Oud minister president Drees heeft eens gezegd, „Die renbescherming is een stuk mensenbeschaving". Wanneer iedereen nu een beetje reke ning houdt met de ander hoeft het dier niet de gebeten hond te zijn. Bedenk dat alleen staanden die zonder eigen ver voer met een ziek dier naar de dierenarts moeten de dupe worden van deze misverstan den. De werkgroep Dierenbe scherming West-Walcheren zal de klachen van beide kan ten blijven onderzoeken. VLISSINGEN - De werk groep dierenbescherming West-Walcheren heeft een aantal serieuze klachten tegen taxichauffeurs onderzocht. Regelmatig kwam er bij hen een klacht binnen van mensen die met hun hond toegang tot een taxi geweigerd werd. De klachten kwamen vooral van uit West-Walcheren. Hondenbezitters hebben zich de laatste weken regel matig tot de dierenbescher ming gewend. Een aantal taxi chauffeurs zou geweigerd hebben een hond in hun auto te vervoeren. Om te kijken of deze klachten gegrond waren heeft de werkgroep dierenbe scherming West-Walcheren gesprekken gevoerd met zeven taxibedrijven. Bij drie bedrij ven bleek inderdaad dat chauffeurs geweigerd hadden een hond mee te nemen. De werkgroep dierenbe scherming is het echter met de taxibedrijven eens wanneer de VLISSINGEN - Vorige week in Baasje Gezocht ontbrak de foto van Jeroen, de zwarte kater die op zoek was naar een nieuw thuis. Er zijn bijna geen reacties geweest, vandaar nogmaals wat extra aandacht voor de katten van het asiel. Het betreft hier een vijftal gitzwarte katers. Ze zijn jong, ge zind, gecastreerd en ingeënt. Alle vijf zijn ze tussen de twee en ler jaar oud. Bovendien is er Bo, de acht jaar oude zwart-witte kater. Hij snapt er niets van. Op zijn poesbest zat hij te wachten want de verzorgers hadden hem bezoek beloofd. En voor bezoek moet je je beste pootje voorzetten. Rakker uit Baasje Gezocht van twee weken geleden was eveneens teleurgesteld. Hij denkt dat niemand hem wil hebben omdat hij te oud is. Maar Rakker is met zijn leeftijd van tien jaar beslist niet oud. Hij is sterk en gezond en in optimale condi tie. Ter herinnering, Rakker is is een bastaard met poolhond- kenmerken. Zijn korte-ruwharige vacht is grijszwart van kleur. Het is een rustige hond die lief is voor andere dieren en zich snel bij een baas zal aanpassen. Een prima huisgenoot. Deze week is er in Baasje Gezocht weer een hond aan de beurt. Het betreft Mora. Mora is een teefje van net een jaar oud. Zij komt uit het dierenasiel Den Haag. Toen zij naar Vlissingen kwam was zij broodmager en erg stressgevoelig. Een paar maanden geleden kreeg zij hier een nieuw thuis en binnen drie maanden was zij weer helemaal de oude. Helaas brak er toen voor Mora een periode aan waarin zij vaker alleen thuis moest blijven. Alleen zijn kan ze niet. Ze krijgt stressverschijnselen, raakt volledig uit haar doen en vermagert in snel tempo. Mora is een bastaard herdertje met een schouderhoogte van 40 centime ter. Ze is jong, mooi en lief. Voor Mora wordt echt een baasje ge zocht die met veel liefde, geduld en zachtheid haar het vertrou wen in de mens teruggeeft. Mora heeft een paar maanden aan passingstij d nodig. Wie dit geduld en deze aandacht denkt op te kunnen brengen en graag een jonge hond wil kan contact opne men met Wil van Reine, dierenasiel Vlissingen, telefoon 01184- 60333. vierde wand bij. Vrij snel werd het de conditiesport bij uitstek en op iedere lucht vaartbasis werd de sport beoe fend. Door de RAF is de sport ook geïntroduceerd in de Britse koloniën. Niet voor niets dus dat squash als sport razend populair is in landen als India, Pakistan, Australië, Canada en Nieuw Zeeland. De huidige wereldkampioen, is de 18-jarige Jansher Khan uit Pakistan. De zesvoudige we reldkampioen Jahangir Khan, zijn voorganger, was eveneens middels uitgegroeid tot één een Pakistaan. van de grote sporten. Neder- In Nederland is squash in- land telt ruim 200 squash- courts met een prima baanbe- zetting. De sport wordt steeds populairder en kan door ieder een gespeeld worden. Het is geen elitaire sport en status- verschil kan beslist geen wor tel schieten. Squash kun je op ieder moment van de dag spe len. Je bent niet afhankelijk van teamgenoten of het nemen van lessen. Voordeel bij squash is ook dat een sterkere speler tegen een zwakkere speler kan spelen. Misschien juist daardoor is squash een snelgroeiende, dynamische sport. Een sport die de hoogste conditiewaarde heeft op de bokssport na. Zeeland telt zes squash- courts. Twee in Vlissingen, twee in Bruinisse en twee in Kapelle. Het racketcentrum in Vlissingen is aangesloten bij de Nederlandse Squash Rac kets Bond. Dit betekent dat iedere speler met een lidmaat schap verzekerd is tegen bles sures in speeltijd. Aankomend weekend worden er toch weer zo'n 300 toeschouwers in drie dagen verwacht. Een prima kennismaking met de squash sport voor een ieder die nog niet veel van deze sport weet. Squashfanaten zullen onge twijfeld genieten van de staaltjes topsquash die er te zien zullen zijn. MIDDELBURG VLIS SINGEN - De film 'Amster- damned' heeft nogal wat los gemaakt in Zeeland. De be langstelling voor de jongste productie van Dick Maas is zondermeer overweldigend. Reden voor Alhambra in Vlis singen en Electro in Middel burg om de film nogmaals op het programma te handhaven. Een tweede succesfilm in Al hambra is 'Dirty Dancing'. Voor de kinderen draait in de Vlissingse bioscoop 'De Red- dertjes'. In het Schuttershoftheater is de nieuwe film 'Zegen' van de Japanse cineast Shohei Imamura te zien. De film komt juist van het Filmfestival in Rotterdam. De film beleeft zijn Zeeuwse premiere op donder dagavond om half negen. Vrij dag en zaterdag is de film te zien om half elf 's avonds, zon dag tot en met woensdag is er een voorstelling om half ne gen. De film Witches of Eastwick gaat in Schuttershof zijn tweede week in. De film met een glansrol van Jack Nichol son is vrijdag en zaterdag te bezichtigen om acht uur. Voor de kinderen wordt de film Duimelientje gedraaid. De film is gebaseerd op een sprookje van Hans Christian Andersen. De tekenfilm is ge schikt voor kinderen vanaf zes jaar. De voorstellingen zijn op zaterdag-, zondag- en woens dagmiddag om twee uur. MIDDELBURG - Tot 14 maart zal op de eerste verdie ping van de Zeeuwse biblio theek in Middelburg de ten toonstelling Arquitectonica, gisteren vandaag en morgen te bezichtigen zijn. De Rotter damse kunststichting en de stichting Kunstprojecten heb ben deze zeer leerzame ten toonstelling naar Europa ge haald. De Zeeuwse bibliotheek heeft ruimte beschikbaar ge steld om het publiek kennis te kunnen laten maken met deze bijzondere en leerzame ont wikkelingen binnen de archi tectuur. De naam „Arquitectonica" is verbonden aan een grote groep Amerikaanse architec ten die zich op geen enkele wijze binden aan een beperkte vorm varf ethisch denken. Het team van architecten onder leiding van Laurinda Spear en Bernardo Ford-Brescia geves tigd in Miami, Florida trekt momenteel veel internationale belangstelling. In Miami zijn veel gebouwen die geken merkt worden door deze nieuwe verfrissende stijl van ontwerpen. Een stijl die even eens gezien wordt als pro bleemoplossend voor typische „stedelijke" bouwstijl die vaak kenmerkend is voor grote stadcentra's. De bouwstijl wordt omschreven als weelde rig, ontwapenend, surrealis tisch en verwachtingsvol. De evenwichtige, verrassende ar chitectonische beeldvorming is er evenzo belangrijk als het commerciële aspect. De relatie die deze Ameri kaanse architecten met Ne derland hebben is terug te vinden in de invloed die de Nederlandse architect Rem Koolhaas in New York en Londen heeft gehad. Rem Koolhaas is compagnon en leermeester van de belang rijkste Arquitectonica archi tecten en heeft het architec tenbureau OMA (Office for Metropolitan Achitecture) in Rotterdam. Hij is onder meer bekend door zijn boek „Dile- rious New York" geschreven in de periode dat hij zijn ar chitectenbureau in New York had. Het ontwerp en de bouw van het danstheater in Den Haag en het ontwerp voor het stadhuis in Den Haag zijn ont werpen van allure. Al jaren wordt gezocht naar dieetkuren waarmee men in korte tijd snel, maar ook verantwoord overtollig ge wicht kan verliezen. Vooral mensen die slechts enkele kilo's kwijt willen raken, blij ken hier veel interesse voor te tonen. Het Brabantse bedrijf GLN- voeding is er nu in geslaagd een speciale 5-daagse Mini- kuur te ontwikkelen van nog geen 500 calorieën per dag. Inmiddels heeft het ministe rie van Volksgezondheid aan deze Minikuur een spe ciaal toestemmingsnummer toegekend. Deze kuur vol doet daarmee aan de strenge samenstellingsei- sen die het ministerie van Volksgezondheid stelt aan verantwoorde dieetvoeding. Normaal eet een doorsnee volwassene gemiddeld 2500 calorieën per dag. De gebruiker van zo'n minikuur eet dus pakweg 5x zo wei nig als normaal. Daardoor wordt het lichaam gedwon gen de eigen vetreserves aan te spreken. Omdat Mi nikuur alle noodzakelijke voedingsstoffen bevat, blijft men zich ook gewoon fit voelen. Er hoeven dan ook geen vitaminepillen of an dere preparaten geslikt te worden tijdens deze kuur. Ook wordt men niet futloos, wat nogal eens voorkomt bij intensief lijnen. Het vijfdaagse pakket biedt voor elke dag een ontbijt, een smakelijke lunchreep en een gevulde maaltijd soep. Ook aan de trek tus sendoor is gedacht in de vorm van een pittige bouil lon. De handzaam verpakte lunchreep maakt deze Mini kuur overigens ook ideaal voor mensen die buitens huis werken of veel onder weg zijn. Minikuur is verkrijgbaar bij de betere drogist, reform zaak en alle apotheken in de regio. linnmi Alle jonge vrouwen, met de nadruk op die met een buiten landse nationaliteit kunnen in verhaalvorm beschrijven hoe verschillende culturen elkaar versterken, bestrijden of nege ren. Op 21 maart is er in de bi bliotheek een bijeenkomst in het kader van de boekenweek. Deze avond is volledig gewijd aan het thema van de wed strijd: het zoeken naar jezelf in een land met meerdere cul turen. Na de vertoning van haar film „Het land van mijn ouders" houdt de schrijfster Marion Bloem een lezing over haar boek „Geen gewoon In disch meisje". Tien winnaars van de wedstrijd worden voor deze avond als speciale gasten uitgenodigd. De tien beste inzendingen worden als bundel uitgegeven. Voor de drie beste schrijvers zijn er boekenbonnen beschik baar gesteld. Alle inzendingen worden na de wedstrijd opge nomen in de collectie van het Zeeuws Documentatiecen trum. De verhalen worden be oordeeld door een jury be staande uit Jan van Gilst (do cent Nederlands), Ronald Rijkse (Neerlandicus), Jo hanna Kruit (dichteres) en Wim Hofman (schrijver). Aan de wedstrijd mogen uitsluitend vrouwen tussen de vijftien en twintig jaar mee doen. Aan de lengte van de verhalen is geen limiet ver bonden. De inzendingen moe ten voor 8 maart binnen zijn en kunnen kosteloos verzon den worden naar de Zeeuwse Bibliotheek, ter attentie van Ida van der Groot, antwoord nummer 69, 4330 VZ Middel burg. Bij het verhaal moeten naam, adres, leeftijd en even tueel de school vermeld wor den. Alle inzenders krijgen be richt. Verdere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Ida van der Groot van de Zeeuwse Bi bliotheek, telefoon 01180-30314. Geslaagd - Aan het Centrum voor Beroepsoriëntatie en Beroepsoefening Zeeland te Middelburg zijn twaalf dames geslaagd voor de cursus tekstverwerken en kantoor praktijk. Geslaagd voor het examen zijn H. Adriaans, S. Boejharat, E. Cuelenaere, R. Dest, L. de Heer, J. Janse, N. Hoefkens, R. Jansen, L. van Klaveren, M. van der Tak, E. Vrugt, M. van de Velde. Geen enkele kandidaat werd afge wezen. Zangavond - In de Marnix- kerk in West-Souburg wordt donderdag 25 februari een evangelisatie-zangavond ge houden. Spreker is ds. C. Vreugdenhil uit Vlissingen. Muzikale medewerking wordt verleend door het mannen koor De Lofzang uit Goed. De evangelisatie-zangavond begint om half acht. Bijbelstudie - Donderdag 1 maart start aan de Breem- hof 28 te Koudekerke een bij belstudiecyclus. Thema van de eerste avond is: 'De pre tentie van het Christendom'. De avond begint om acht uur. De cyclus gaat niet uit van een bepaalde kerk of groep. Inlichtingen bij J.C. van Wettum, tel. 01185-2962. Expositie - Wegens grote belangstelling wordt de ten toonstelling van Kees Roo- vers met vier weken ver lengd. De tentoonstelling is in de showroom van Ahrend concern aan de president Rooseveltlaan in Vlissingen. Experimentele dienst - De Werkgroep experimentele diensten houdt op 28 fe bruari de zestiende experi mentele dienst. De dienst vindt plaats in de Hervormde kerk te Oost Souburg en be gint om 19.00 uur. Het thema is „Uw wil geschiede." Open huis - Het weefate- lier Multi-Colour, Grootmede 85 te Middelburg heeft op za terdag 27 februari van 11.00 tot 16.00 uur open huis. In het weefatelier zijn onder meer truien, jassen, kleden en stoffen te vinden. Bingo - Dinsdag 1 maart is de maandelijkse bingoavond in buurthuis Aldegonde, Westerzicht 386 te Vlissin gen. De avond begint om 20.00 uur. De zaal is ge opend vanaf 19.30 uur. Sriiankaanse Keuken - Een aantal Tamiljongeren die sinds november 1987 in Vlis singen wonen geven in buurthuis Aldegonde een de monstratie van de gerechten uit hun vaderlandse keuken. Belangstellenden kunnen kij ken, meedoen en proeven. Wanneer er voldoende be langstelling is, worden de de monstraties op woensdag middag vanaf 16.30 uur ge geven. Wie meer wil weten kan bellen naar mevrouw Francke, 01184-79955. Sociaal Organisme - De Initiatiegroep van de Antro posofische Vereniging Zee land heeft vrijdagavond 4 en zaterdag 5 maart een werk weekend met als thema „Driegeleding van het so ciale organisme. Rudolf St- einder bracht onder deze titel zijn ideeën over de vernieu wing van de maatschappij. Een folder met informatie is verkrijgbaar via het telefoon nummer 01180-37019. Bingo - Aktiva Bachten Poorte te Oost Souburg houdt op 1 maart een bingo middag, aangevuld met ver tellingen van de heer Sinke. De aanvang is om 14.00 uur. Kaarten zijn op 1 maart voor de aanvang aan de zaal de koop. CNV - De jaarvergadering van het CNV Afdeling Middel burg is op dinsdag 29 maart in de Getuigeniskerk aan de A. Lauwereyszstraat te Mid delburg. De aanvang is om 19.45 uur. Na de behandeling van het jaarverslag vertoont het Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg de film „Middelburg, duizend jaar jong". Gevonden - Bij de ge meentepolitie te Vlissingen is in de periode van 10 tot 17 februari 1988 het volgende aangegeven; bankbiljet, zon nebril, grijs/witte kater, da meshorloge, lege knipporte- mennee, 2 ripa sleutels, 4 sleutels in een mapje, 4 sleu tels aan een hanger, 2 sleu tels aan een ring en een ny lon tas. Bij het dierenasiel te Vlissingen is in die periode niets aangegeven. Vrouwenbond FNV De af deling Oost Souburg van de Vrouwenbond FNV houdt op woensdag 24 februari haar maandelijkse bijeenkomst in het Schaakclubgebouw aan de Burchstraat/hoek Decke- restraat te Oost Souburg. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. Medewerkers van Blij van m'n Lijf geven een inlei ding over hun werkwijze en doelstellingen. Ook niet-le- den van de bond zijn wel kom. Houtactie - „Koop hout van een scout" is het motto waaronder scoutingsgroep de Lutem de eerste actie van het jaar 1988 start. Samen met hun leiding worden zak ken openhaardhout verkocht op zaterdag 27 februari van tien tot één uur. De op brengst is een aanvulling op de clubkas. Jeugddienst - De Evange lisatie-commissie organiseert zondag 28 februari in de Her vormde kerk in Biggekerke een jeugddienst. Thema is 'Het nieuwe begin'. De dienst begint om 20.00 uur. Muzi kale medewerking is van het jongerenkoor Sjaloom uit Ar- nemuiden en organist Jos van Keulen. Voorganger is ds. de Nooy uit Vlissingen. Artiestencafé - Het mini- theater te Middelburg heeft zondag 28 februari „Arties tencafé". ledereen die wil op treden is welkom. De avond begint om acht uur. Wie zich wil opgeven kan bellen naar Nicky Robinson, tel. 01180- 33908. Avondgebeden De geza menlijke kerken van Oost- Souburg houden ook dit jaar weer een viertal avondge bedsdiensten gedurende de lijdenstijd. Deze korte dien sten worden gehouden in de N.H. Kerk op het Oranjeplein. De diensten vormen een voorbereiding op Goede Vrij dag en Pasen. De diensten worden gehouden op 26 fe bruari, 1118 en 25 maart. De diensten beginnen steeds om zeven uur. Jaarvergadering - De afde ling Vlissingen van het CDA Vrouwenberaad houdt don derdag 25 februari haar jaar lijkse ledenvergadering. De jarvergadering vindt plaats in het Verenigingsgebouw van de Petruskerk in de Dr. Otte- straat in Vlissingen. De ver gadering begint om half acht. Na het huishoudelijke ge deelte van de statutair ver plichte vergadering houdt de heer Den Broeder een dia presentatie. Appeldienst - In de St. Ja- cobskerk in Middelburg wordt zondag 6 maart een zogenaamde appeldienst ge houden. Thema van de dienst is 'vreemden voor elk aar'. Voorganger is dominee J. de Boer. De dienst begint om kwart voor tien. Muzikale medewerking wordt verleend door organist Bram Beekman en de Zuiderzangers onder leiding van Jan Heuseveldt. Na de dienst is er gelegen heid tot het drinken van een kopje koffie. Woestijnen - Zaterdag 27 februari houdt R. Struijck voor leden van de Neder landse Reisvereniging een lezing over Israel. De lezing draagt de titel 'Tussen woes tijnen en watervallen'. De bij eenkomst vindt plaats in Ho tel Walcheren in Koudekerke. Aanvang 14.00 uur. Illlilillillilllllllllllllllllllllllilililllllllllllilllilllllllllllllllllllllllllilllllllllllillllllllllllllllllllllllll Net zoals de betrokkene zelf worden ook de huisgenoten met een aantal problemen ge confronteerd. De bedoeling van de bijeenkomsten is om ervaringen uit te wisselen en elkaar steun te geven. Er is geen vooraf opgesteld pro gramma. De punten die aan de orde komen worden door de deelnemers zelf bepaald. De bijeenkomsten worden begeleid door mevrouw H. Vermunt, oud-leidster van het ACM en de heer J. Scheffers, industrie-pastor. Meer infor matie is via hen verkrijgbaar op de telefoonnummers 01186- 1896 en 01180-35156. MIDDELBURG - Partners en huisgenoten van langdu rige werklozen, arbeidsonge schikten en lichamelijk ge handicapten kunnen op de woensdagmorgen 9, 16 en 23 maart terecht op de bijeen komsten van het Activiteiten Centrum Middelburg. De bij eenkomsten vinden plaats in ontmoetingscentrum Dau- wendale, Vrijlandstraat 51 in Middelburg. De bijeenkom sten beginnen om 9.00 uur en eindigen om 11.30 uur. VLISSINGEN - De Delta Band uit Vlissingen houdt za terdag 27 februari een grote snuffelmarkt. Plaats van han deling is de voormalige jeugd herberg in de Breewater- straat. Snuffelaars kunnen daar tussen half tien en een uur terecht. Tijdens de snuffelmarkt wordt door de leden van de Delta Band een groot aantal gebruikte artikelen te koop aangeboden. Het assortiment bestaat onder meer uit meubi lair, radio's en huishoudelijke apparatuur. De opbrengst van de verkoop is bestemd voor het instrumenten- en uniformen fonds van de organiserende muziekvereniging. VLISSINGEN - In het Vlis singse buurthuis Scheldebuurt aan de Verkuil Quakkelaar- straat is op vrijdag 26 februari vanaf 20.00 uur een fototen toonstelling met werk van An- dré Sloos en Udo Claessens. De tentoonstelling is bedoeld als aanzet voor de bezoekers om zelf een fotohobbyclub op te zetten. De deelnemers mogen zelf weten hoe ze de club op zetten, dat kan bijvoorbeeld in cursusvorm of in de vorm van een echte hobbyclub.

Scheldebode | 1988 | | pagina 13