Afrikaanse muziek in De Piek Kringloopwinkel in de startblokken TORENPRAOT Onderwijsmarkt in de basisschool de Houtuyn Eric Brandts exposeert raketten in Art-titude Margreet Dolman in het Vestzaktheater Wat doen we met Jenny WIE WERKT MET AAF HET KASBOEK BIJ VAN DE CARNAVALSVERENIGING? LUNDIA. i&MMM-mw-M-mm Thema-avond van het FNV over pensioen Rommelmarkt Johnny van Doorn worstelt in Schouwburg Middelburg redactie: torenstraat 5 vlissingen SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 17 FEBRUAR11988 309 MIDDELBURG - Twee jaar geleden werd er door Progressief Middelburg vanuit de gemeente een verzoek ingediend een milieubrigade op te richten. Hierop besloot de gemeente een ambtelijke werk groep in het leven te roepen om de mogelijkheden te onderzoeken. Zo'n driekwart jaar geleden is de werkgroep,er gekomen met een nota betreffende de doelstellingen en kosten. Gelijktijdig werd er be sloten dat er een Kringloopwinkel zou moeten ko men. Deze Kringloopwinkel zou opgestart en bege leid moeten worden vanuit B.B.S. - Bureau Baan- loze Service - Middelburg. JWJJtkjïft Lundia denkt nuchter over een werkplek in huis. Kom naar de winkel. Aaf deed dat ook. [Lundia°] CDA-Ledenvergadering - Africa Soli - -FOTO JERRY HUISMANS VLISSINGEN - Voor de liefhebbers van Afrikaanse muziek heeft jongerenuit- gaanscentrum De Piek op zon dag 21 februari een tweetal opmerkelijke optredens in petto. Uitgenodigd zijn de for maties 'Africa Soli' en 'Motel Bokassa', twee Nederlandse groepen die zich volledig heb ben gespecialiseerd in Afri kaanse muziek. Het dubbel concert begint om vier uur. Van de twee optredende groepen geniet Motel Bokassa in de Nederlandse muziekwe reld de meeste bekendheid. De groep was meerdere keren te horen op de Nederlandse ra dio. Motel Bokassa wordt ge vormd door drie slagwerkers: Stefan van Campenhout, Paul Jonsthovel en Arend Niks. Hun muziek is een mixture van diverse ritmes en patro nen uit verschillende slag werktradities en culturen. Daarbij wordt gebruik ge Motel Bokassa maakt van zowel authentieke slagwerkinstrumenten als de uiterst onconventionele syn droms. De muziek van Motel Bokassa is weliswaar niet di- - -FOTOADHEYBOER reet afkomstig uit de Afri kaanse tradities, maar heeft wel raakvlakken met de ty pisch Afrikaanse rituele mu ziek. De bandleden omschrij ven hun muziek het liefst als Afrikaanse rock met een Wes ters karakter. Anders gezegd: rituele muziek uit de city jungle. Africa Soli bestaat sinds 1984. De groep maakt originele Westafrikaanse muziek waar bij wordt vastgehouden aan eeuwenoude ritmes, melodieën en dansen. Africa Soli brengt muziek en dans van verschil lende stammen uit West-Afri- ka. De belangrijkste stammen zijn daarbij de Su Su, Baga, Malinke en Peulh. De groep schenkt in haar muziek aan dacht aan de typische muziek die de stamleden maken bij buitengewone gebeurtenissen zoals de geboorte, de dood, het binnenhalen van de oogst en het huwelijk. Daarnaast wor den Afrikaanse liefdesliede ren vertolkt. De musici van Africa Soli maken daarbij ge bruik van originele, meestal handgemaakte instrumenten. Het Bureau Baanloze Ser vice is inmiddels bezig de Kringloopwinkel volop in de publiciteit te brengen. Er wordt naar gestreeft om aan de twee hoofddoelstellingen zo optimaal mogelijk invulling te geven. Enerzijds is B.B.S. vol ledig milieugericht, anderzijds werkt men in samenwerking met Arbeidsbureau Middel burg aan de kringloopwinkel om langdurig werklozen aan werk te helpen. De gemeente levert de startsubsidie en zal de eerste drie jaar garant staan om de Kringloopwinkel kostendekkend te kunnen la ten funktioneren. Het eerste aktiepunt milieu bescherming is iets wat ons al lemaal aangaat. Wie niet mee denkt en meehelpt verdere milieuvervuiling te voorko men werkt zijn eigen toekomst tegen. Door de gemeente Mid delburg is een publiciteits campagne gestart om huis aan huis afval gescheiden op te kunnen halen. Huisvuil bestaat uit ver schillende componenten. Zo'n 52% is organisch afval waar van een groot deel gebruikt zou kunnen worden voor vee voeder en compost. Het papie- rafval, het blikafval en het VLISSINGEN - In „Baasje gezocht" willen we deze keer wat extra aandacht besteden aan de poezenafdeling van het asiel. Nederland kent een uitgebreide kattenbevolking waarvan het merendeel bestaat uit zwerfkatten. Om nog meer zwervertjes te voorkomen zorgt het asiel er voor dat iedere poes of kater die bij hun een nieuw thuis krijgt gesteriliseerd of gecastreerd is. Ook zijn de dieren voorzien van hun inentingen zoals met name de belangrijke prik tegen niesziekte. Katten worden al eeuwen lang als huisdieren gehouden. Het zijn. fascinerende, intrigerende, nimmer te doorgronden huisge- no'cen die wel aanhankelijk, maar niet afhankelijk zijn. Een kat dopt zijn eigen boontjes wel. Als voordeel op de hond kan een kat, mits goed verzorgd, rustig 1 2 dagen alleen zijn. Bovendien hoeft een kat niet drie tot vier keer per dag uitgelaten te wor den. Ook liggen de kosten voor voeding en verzorging lager dan bij een hond. Mensen die hele dagen werken maar toch graag een huisdier willen kunnen rustig overwegen tot de aanschaf van een kat over te gaan. Het is een huisgenoot bij uitstek die de nodige warmte en gezelligheid schenkt. Jeroen op de foto vertegenwoordigt een groep van vijf prach tige zwarte katers. De katers zien er zo gezond en verzorgd uit dat het nauwelijks te geloven valt dat het allemaal zwervers zijn. Alle vijf zijn ze tussen de twee en vier jaar oud en geca streerd. Het zijn net miniatuurpanters met een aura van myste rie om hen heen zoals vaak bij gitzwarte katten. Deze jonge, goedverzorgde vondelingen zouden best graag hun hok willen ruilen voor wat gezellige speelruimte. Naast dit vijftal is er nog een kater in het asiel die wat extra aandacht verdient. Het liefst zouden de verzorgers van het asiel hem daar willen houden. Zijn innemend, enigszins komisch maar o zo lief karakter maakt hem beslist een geval apart. Hij is bang voor honden, maar kinderen ziet hij graag. Zijn naam is Bo. Bo is zwartwit en acht jaar oud. Hij heeft de kop van een le vensgenieter. Zijn prachtige bolle wangen onder twee zachte ogen geven hem een majestueus uiterlijk. Bo is echter wel een buitenkat en bij plaatsing zal daar rekening mee gehouden wor den. Men zegt wel eens dat er met katten niet te leven valt, maar zonder hen is het leven beduidend minder fleurig. Wie meer in formatie wil kan het dierenasiel in Vlissingen bellen, 01184- 60333 en vragen naar Wil van Reine. MIDDELBURG - De afde ling Middelburg van de Indus triebond FNV houdt op 'woensdag 24 februari een the ma-avond. Onderwerp van gesprek is het 'recht op pen sioen'. De thema-avond wordt gehouden in het pand van de Jongerenbeweging van het FNV op de Dam in Middel burg. De bijeenkomst begint om acht uur. De thema-avond van de af deling Middelburg van de In dustriebond FNV wordt ge opend door districtsbestuur der Ger Deleij. Hij houdt een inleiding waarin het recht op pensioen nader wordt belicht. Na afloop is er voor de aanwe zigen gelegenheid tot het stel len' van vragen. De bezoekers van de avond krijgen tevens een gratis brochure over pen sioenen. Ook zijn folders van diverse bedrijfstak-pensioen- fondsen aanwezig. De thema avond is toegankelijk vor le den van de FNV en andere be langstellenden. VLISSINGEN - De Stich ting Zeeland helpt Polen houdt zaterdag 27 februari een rom melmarkt. Deze rommelmarkt wordt gehouden in de oude vismijn aan de Koningsweg. De opbrengst van de rommel markt is bestemd voor de aan schaf van medicijnen voor jeugdige kankerpatiënten. De Stichting Zeeland helpt Polen wil de rommelmarkt voortaan iedere maand op de agenda zetten. Om een en an der mogelijk te maken heeft de Stichting wel hulp nodig van de inwoners van Vlissin gen. Er moeten immers vol doende spullen komen. Ieder een die spulletjes voor de rom melmarkt wil geven wordt dan ook verzocht contact op te nemen met J. Lipowski, Ho- beinstraat 22 in Vlissingen. De spullen kunnen ook bij hem worden afgegeven. Tot op he den hebben de acties van de Stichting Zeeland helpt Polen bijna dertig duizend gulden opgebracht. glasafval zou, mits gescheiden opgehaald, opnieuw verwerkt en gebruikt kunnen worden. Bij het groot (grof) vuil zitten vaak gebruiksgoederen die opgelapt kunnen worden of waarvan onderdelen nog nut tig te gebruiken zijn. Tot slot kan van klein chemisch afval zoals batterijen, terpetijn en olie opnieuw gebruikt worden. De gemeente heeft in de hal van het gemeentehuis nu een nieuw soort afvalemmers weggezet met verschillende compartimenten. Deze afva lemmers zijn te koop voor 70 gulden. Zo kan ieder huishou den dat milieubewust wil meewerken al een scheiding van het afval maken. Het tweede aktiepunt is de op te starten Kringloopwinkel. Gebruiksgoederen die mo menteel richting afvalhoop verdwijnen kunnen in het vervolg naar de Kringloop winkel worden gebracht. Veel gebruiksgoederen kunnen dan worden opgeknapt of hersteld waarna ze opnieuw in omloop gebracht kunnen worden. Een belangrijk doel hierachter is om werkzoekenden, met name langdurig werklozen, zinvol werk aan te bieden en de mo gelijkheid werkervaring op te doen. Werkervaring, begelei ding en indien nodig scholing kunnen de kans op doorstro ming naar een betaalde baan vergroten. Het Arbeidsbureau steunt dit projekt. De vrijwil ligers die binnen de Kringloopwinkel starten zul len gestimuleerd worden in het ontplooien van hun vaar digheden. Na ervaring wordt er bekeken of het arbeidsbu reau bij bemiddeling naar vast werk kan helpen. Een an dere mogelijkheid is het toe kennen van subsidie voor een opleiding als aanvulling op de werkervaring en de capacitei ten van de werkzoekende. De vrijwilligers die de BBS zoekt voor dit projekt moeten achter de doelstelling van de winkel staan. Er worden geen opleidingseisen gesteld maar wel enig zakelijk inzicht. Ook mensen die gevoel voor mana gement of publiciteit hebben zijn welkom. Ben je gewoon verschrikkelijk handig ook dan kun je bij de kringloop winkel terecht. De vrijwilli gers kunnen aan dit projekt meewerken met behoud van uitkering waarnaast een ge ringe onkostenvergoeding wordt gegeven. Vrijwilligers die zich willen aanmelden of meer informatie willen kun nen zich wenden tot Bureau Baanloze Service, de heer Abe Kramer, projectcoördinator, Stadhuisstraat 1 in Middel burg, telefoon 01180-35790. MIDDELBURG - De schrij ver, dichter en entertainer Johnny van Doom treedt vrij dag aanstaande op in de Schouwburg Middelburg. De momenteel weer erg populaire Van Doom brengt zijn jongste one-man-show 'Worsteling door de weken heen'. De voor stelling begint om half negen. Johnny van Doom staat de laatste jaren weer volop in de belangstelling. Zijn nieuwste boek 'Langzame Wals' is een bestseller, zijn rol in het pro gramma 'Herenleed' oogstte bewondering en vermaak. Gastoptredens in het land trekken keer op keer volle za len. 'Worsteling door de weken heen' is een avondvullend theaterprogramma waarbij het in november van zijn hand te verschijnen Revueboek als vertrekpunt dient. In de show slaat Johnny van Doom zich verhalend, dichtend en zin gend door de variété van het leven. Met een blij Toon Her- mans-gevoel wroet Van Doom niet alleen in het verleden, maar raakt hij met een poli tieke conference ook de actua liteit. Uniek in de theatershows van Johnny van Doorn is de begeleidende muziek. In iedere plaats maakt de schrijver ge bruik van de diensten van een lokale formatie. In de Stads schouwburg van Middelburg laat Van Doorn zich begelei den door de Zeeuwse percus siegroep Zilte Swing. Kaarten voor de theater voorstelling van Johnny van Doorn zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij het VW in Middelburg. VLISSINGEN - In het ge bouw van de openbare basis school De Houtuyn wordt woensdag 24 februari een on derwijsmarkt gehouden. Tij dens deze markt wordt aan dacht besteed aan het gebruik van computers binnen het on derwijs. De computer-werk plaats in De Houtuyn is in de middaguren geopend van twee tot vier uur. Woensdagavond kunnen belangstellenden ook van zeven tot acht uur in de Houtuyn terecht. De onderwijsmarkt in De Houtuyn is een direct gevolg van experimenten met compu ters op de Van Duyvenvoorde- school, De Stellepit, de Jacob Catsschool en De Houtuyn. Enkele jaren geleden hebben deze scholen de computer bin nen hun onderwijssysteem geintroduceerd. Een gezamen lijke evaluatie heeft geleerd dat de verschillende experi menten erg gunstig zijn verlo pen. Niet alleen is tijdens de proefperiode veel geleerd van computers, ook is duidelijk ge worden op welke manieren de kinderen het best met de com puter kunnen werken. Wat die mogelijkheden pre cies zijn wordt getoond tijdens de onderwijsmarkt. De deel nemende scholen laten een aantal mogelijkheden van de computers zien. In de werk plaats zijn kinderen aan het werk met diverse onderwijs programma's. De leerlingen tonen onder meer hoe de com puter nuttig gebruikt kan worden binnen de rekenlessen. Daarnaast worden program ma's getoond die kunnen wor den gebruikt bij de leeslessen, spellingsoefeningen en alge mene ontwikkeling. Leer krachten wordt getoond hoe de computer kan worden inge zet bij de verwerking van ad ministratieve gegevens. Aan de onderwijsmarkt wordt me dewerking verleend door de PABO en het RPCZ. De onder wijsmarkt is bedoeld voor ouders van schoolgaande kin deren en leerkrachten. VLISSINGEN - In galerie Art-titude aan de Singel in Vlissingen exposeert tot en met 26 maart de beeldend kunstenaar Eric Brandts. De in Vlissingen werkzame kun stenaar toont een serie raket ten en gemengde technieken. Eric Brandts volgde zijn op leiding aan de fotovakschool en de Akademie voor Beel dende Kunsten in Breda. Vanaf 1978 werkt hij in Vlisin- gen. Brandts geniet vooral be kendheid door zijn pijlenpro ject in de stroomgang van de Oosterscheldedam. Eric Brandts houdt van uit dagingen. Dat komt vooral tot uitdrukking in zijn ideeen en de wijze waarop hij kunst vorm geeft. Materiaalkeuze en de behandeling van het mate riaal getuigen van een eigen zinnige visie op hedendaagse vormgeving. Zo roept het thema van de tentoonstelling, •Raketten', mogelijk associa ties op met het wapentuig dat inzet is bij de tegenwoordige vredesonderhandelingen. Eric Brandts heeft met zijn raket ten echter een geheel andere bedoeling. Zijn kunstwerken gelden als visuele uitnodigin gen om op reis te gaan in een wereld vol fantasie. De raket ten van de kunstenaar zijn slechts voertuigen waarmee fictieve planeten kunnen wor den bereisd. Werkstudies en ontwerpen die aan de uitein delijke kunstvoorwerpen voorafgingen completeren de expositie.De tentoonstelling in Art-titude is slechts op af spraak te bezichtigen. Paul Haenen - -FOTO CAREL VAN RIEMSDIJK VLISSINGEN - Het Vest zaktheater in Vlissingen is komend weekend het do mein van Paul Haenen. Sa men met pianist Willem Jeths en Dammie van Geest brengt de geestelijk vader van Margreet Dolman zowel zaterdag als zondag het pro gramma 'Mens Gevoe lens'. De show van zaterdag is inmiddels uitverkocht, voor het optreden op zondag is nog wel een beperkt aan tal kaarten beschikbaar. In het theaterprogramma 'Mens Gevoelens' haalt Paul Haenen alle door hem bekend geworden persona ges uit de kast: Margreet Dolma, dokter Valentijn, Bennie Guttering en domi nee Gremdaat. De jongste productie van Haenen is dan ook meer dan een Dolman voorstelling. Weliswaar krijgt het 'chansonerende gevoelsmens' aan het eind van het programma gele genheid tot het voeren van telefoongesprekken, ook an dere talenten van Haenen worden aangesproken. On der meer draagt Paul Hae nen in de persoon van Dol man voor uit een recente dichtbundel, daarnaast ver schijnen Haenen en Van Geest ook in eigen persoon op het podium. Gezamenlijk zorgen zij voor een perfecte combinatie van cabaret, li teratuur, improvisatie en actualiteit. 'Mens Gevoe lens' begint zaterdag om half negen, een dag later gaat het doek reeds om drie uur 's middags open. MIDDELBURG - SKW de Hayman heeft voor de jeugd van Middelburg tijdens de krokusvakantie een leuke ac tiviteit in petto. Op donderdag 18 februari houdt de Hayman in wijkgebouw Zuiderbaken een spelenkermis. Kinderen van vier tot en met acht jaar worden donder dagmorgen tussen tien uur en halftwaalf in het Zuiderbaken verwacht om met elkaar een aantal aardige spelletjes te spelen. Op het programma staan onder meer ballengooi- en, popcorn eten en het bou wen van een puzzel. Ook kan een bezoekje worden gebracht aan een waarzegster. De kin deren van negen tot en met twaalf jaar werken in de mid daguren hetzelfde programma af. Zij worden om twee uur in de M. de la Palmastraat ver wacht. De kosten voor deel name bedragen een gulden. Fragment uit „Wat doen we met Jenny", een blijspel over een 70-jarige vrouw die zich gedraagt als een tiener. MIDDELBURG - De toneelvereniging „Heer Hendrik" speelt op zaterdag 20 februari het toneelstuk „Wat doen we met Jen ny". Het door de auteur Don Wilde geschreven toneelstuk wordt gebracht in het Middelburgs Mini Theater in de Verwerijstraat. De voorstelling begint om halfnegen. Kaarten zijn in de voor verkoop verkrijgbaar bij het VVV in Middelburg en bij Loek's Boekhandel aan de Nieuwe Burg 19, eveneens in Middelburg. Een entreebewijs kost acht gulden. Houders van een CJP of een Pas 65 genieten twee gulden korting. Breda, Houtmarktpassage 24-26, Tel. 076 - 143731. Kindercabaret - Woensdagmid dag 10 februari treedt in het Vlis- singse buurthuis Het Wolters- huis, Hogeweg 103-105 het kin dercabaret 'Franky en zijn Vro lijke Vrienden' op. De aanvang is om 14 uur. Het optreden is be doeld voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar. De toegang is gratis. Kynologenclub - De Kynologen- club Zeeland houdt op donder dag 18 februari een vachtverzor- gingsavond in de Vroone in Ka- pelle. De aanvang is om 20 uur. Spreekster is Lia Verniel. Ypsilon - De Vereniging voor ouders en andere familieleden van chronisch, psychotische en schizofrene mensen Ypsilon houdt op woensdag 24 februari een contactavond op Vlasmarkt 6 te Goes. De aanvang is om 19.45 uur. Op de avond wordt gepraat en gediscussieerd over de problematiek van het naaste familielid. Voor nadere informatie kan gebeld worden naar het hoofdkantoor van Ypsilon, 010- 4183050 of naar het secretariaat van de afdeling Zeeland, 01100- 12221. Grafitti - In het jongerengebouw Poortershove, Poortershove 1 te Middelburg wordt op donderdag 18 februari een grafitti-avond ge houden. Tussen 20 en 22.30 uur geven de specialisten op dit ge bied, 'Reusiey' en 'Scate' een demonstratie. De bezoekers mo gen ook proberen om een 'kunstwerk' te creëren. Daar naast is er muziek en gelegen heid tot tafelvoetbal, tafeltennis en biljart. Wlnterwandeltocht - De wandel sportvereniging Willen is Kunnen Vlissingen houdt zaterdag 20 fe bruari haar vierde en laatste win- terwandeltocht over vijf, tien en vijftien kilometer. De start is bij het clublokaal aan de Vlissingse Oranjestraat tussen 13 en 14 uur. De zaal is een uur voor de start geopend. VARA-Ledenvergaderfng - De VARA afdeling Walcheren houdt op 22 februari haar ledenverga dering in Het Anker aan de Vlis singse Bonedijkestraat. Alle le den, zowel tientjesleden als abonnees op de VARA Gids kun nen tijdens deze vergadering hun ideeën kwijt. Ook het in 1987 gevoerde VARA-beleid komt aan de orde. Verder staan de verkie zing van het afdelingsbestuur en de kandidaatstelling voor het dis- trictsbestuur op de agenda. De vergadering begint om 19.30 uur. Leren onderweg zijn - Anne-Ma- rie Vester en Annetien Heering starten op 12 maart met hun pro jekt 'Leren onderweg zijn'. Dit project is bedoeld voor mensen die bewuster met zich zelf willen omgaan via ervaringsgericht werken vanuit Gestalt, psycho- synthese en Healing. Het project omvat het weekend van 12 en 13 maart, gevolgd door zeven dins dagavonden in Namascara, de voormalige kleuterschool in Ka- pelle. Folders en inlichtingen zijn verkrijgbaar via de telefoonnum mers 01106-2977 en 01184- 19868. Soulparty - In Buurthuis De pa raplu aan de Alexander Gogel- weg te Vlissingen is er vrijdag 19 februari een soulparty. Aan bod komen de traditionele Suri naamse muziekstijlen en de he dendaagse disco, soul en reg gae. Verder zijn er Surinaamse hapjes verkrijgbaar. Het vaste D.J. duo Dennis en Herol wordt deze avond aangevuld met Ebby en Corry. De avond begint om 21 uur. Inkomstenbelasting - Ouderen die hulp willen bij het invullen van het aangiftebiljet inkomsten belasting 1987 kunnen hiervoor terecht in de dienstencentra van de Stichting Welzijn voor Oude ren. Deze hulp is gratis en alleen bedoeld voor mensen die geen belastingconsulent kunnen beta len. Afspraken kunnen worden gemaakt in Bachten Komme op woensdag 24 en donderdag 25 februari tussen 14 en 16 uur en in Bachten Reede en Bachten Poorte op maandag 22 en dins dag 23 februari tussen 14 en 15 uur. Het CDA Middelburg houdt op maandag 22 februari om 20 uur een algemene ledenvergadering in de Getuigeniskerk aan de Mid delburgse Adriaan Obrysstraat. Op de agenda staan onder meer de verkiezing van een nieuw be stuurslid en een lezing van Drs. M. Beinema over 'Het Ouderen beleid'. Na afloop is er gelegen heid tot vragen stellen en discus sie. Ook niet-leden zijn welkom. Energie - Annetien Heering start op 2 maart met een cursus be wuster om leren gaan met je eigen energie. In zes avonden wordt aandacht besteed aan aar ding, afvoeren en aanvullen van energie, verkennen van de eigen ruimte en grenzen en verkennen en werken met chakra's (ener giecentra). Folders en informatie zijn verkrijgbaar bij Annetien Heering, telefoon 01184-19868. Telefoon werk: 01100-15802. Zelfbezinning - Het centrum voor zelfbezinning, werkgroep regio Zeeland, start op 26 fe bruari met een cursus zelfbezin ning in Middelburg. De cursus is bedoeld voor mensen die kennis willen maken met zelfbezinning vanuit verschillende invalshoe ken. Het accent ligt op het werk van Dr. C.J. Schuurman, grond legger van het centrum voor zelf bezinning. Wie meer wil weten kan bellen naar 01180-29094/ 34352/34620. UW-MIddelburg - De UW Mid delburg houdt op vrijdag 26 fe bruari een Stuif 'ns in in het UW- gebouw aan de Middelburgse Herengracht. Op het programma staat onder meer gezamenlijk koffie drinken, lunch en spel letjes. De aanvang is om 11 uur. Deelnemers dienen zich vóór 23 februari op te geven via telefoon nummers 01180-34305/26290, na 18 uur. Kapasl - De Vriendenkring Ka- pasi houdt op zaterdag 20 fe bruari een dans- en ontmoe tingsavond in café-restaurant Slot Oostende aan de Singel straat in Goes. De aanvang is om 21 uur. De Vriendenkring is be doeld voor alle alleenstaanden in Zeeland tot maximaal vijfenveer tig jaar. Wie meer wil weten kan bellen naar 01100-12316 of 01102-2709. Bingo-avond - De Supporters vereniging 'Rood-Wit' houdt op vrijdag 19 februari een bingo avond met Rad van Avontuur in het clubhuis van V.C. Vlissingen in de Irislaan. De aanvang is om 20 uur, de toegang is gratis. Feminisme - De Werkgroep Fe ministische Theologie Walche ren start op 9 maart met een ba siscursus over feminisme en fe ministische theologie. De cursus wordt begeleid door Jed Meur- ders, theologe en part-time func tionaris 'Vrouw en Geloof' te Breda. Van de deelnemende vrouwen wordt verwacht dat ze alle vier de avonden bijwonen. De cursus wordt gehouden op 9, 16, 23 en 30 maart in het Eman cipatiegebouw te Middelburg. Voor opgave en informatie kan tussen 18 en 19 uur gebeld wor den naar 01188-3108.

Scheldebode | 1988 | | pagina 9