Ironic in Americain NISSAN-NUMMER 1! AUTO WALCHEREN DUKWEL Vacaturebank op zoek naar vrijwilligers 'Scheldebode Puzzelsport' Februari E3 NISSAN Erwin Krijger bij de tijd èl met 10 mosselvragen, kans op een videorecorder. Benzinestation de Muynck klaar voor de toekomst Goudswaard Schaatssport introduceert unieke noren Ouderen praten over woonvormen Archeoloog Hacquebord houdt lezing over de Zeeuwse walvisvaart SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 17 FEBRUAR11988 305 VEEL SUCCES KRUISWOORDRAADSEL Lezing voor handbal- scheidsrechters HUISARTSEN KRUISWERK film: TANDARTSEN APOTHEEK DIERENARTSEN KERKDIENSTEN MIDDELBURG - De Amsterdamse formatie Ironie geeft op vrijdag 19 februari een concert in de Middelburgse Bar Ameri cain. De aanvang is om 21.30 uur. Ironie is voortgekomen uit de hard-rock bands Savage Isle en Iron-Sight. De muziek van Ironie is moeilijk in een hokje te stoppen, maar laat zich nog het best omschrijven als symfoni sche (hard)rock. De groep speelt hoofdzakelijk eigen werk, afge wisseld met een enkele cover die niets met hard-rock te maken heeft. Met deze 'Scheldebode Puz zelsport'-puzzel is elke maand een opmerkelijke prijs te verdienen: een praktisch actueel en uitvoerig woordenboek. Het is een betrouw bare gids voor de gebruiker van het Nederlands, zoals dat heden ten dage gebruikt wordt. De 'Grote van Dale' is zowel het oudste als het grootste woordenboek in het Nederlandse taalgebied. Het is al meer dan een een eeuw de onbe twiste autoriteit op dit terrein. De 'Hedendaagse Van Dale' heeft een winkelwaarde van 120,—. Overigens staat hieronder de juiste opgave. Door een techni sche fout zijn er in de opgave, die stond in de Scheldebode van 3 fe bruari, enige verkeerde gegevens. Om deze prijs te kunnen verdie nen, moet men in februari alle vier Duzzels oplossen. Van de puzzel van 3 februari neemt men van de oplossing van 26 verticaal de eer ste twee letters; van 10 februari eerst de eerste twee letters van 58 horizontaal en dan de laatste letter van 1 horizontaal; van 17 februari de tweede en derde letter van 43 horizontaal en tenslotte van 24 fe bruari de eerste drie letters van van 6 horizontaal. Zet men de aldus gevonden let tercombinaties in een bepaalde volgorde achter elkaar dan ont staat een aanduiding voor een 'nauwe' geestesgesteldheid. Dit woord moet voor woensdag 2 maart worden gezonden aan de Puzzel redactie van De Scheldebo de, Torenstraat 5, 4381 ET Vlissin- gen. Uit alle goede oplossingen trekt de redactie de winnaar van de februari-puzzelserie. Hor.: 1 Jap. vechtsport 4 maangodin 8 grap 12 de gezamenlijke olieproduceren de landen 15 aangezien 16 deel van Afrika 18 vervallen gebouw 19 Duits componist 20 Gewestelijk Arbeidsbureau (alk.) 21 paard 22 rots in zee 23 Sp. landvoogd 24 deel v/e schoen 25 aanbedene 27 pl. in N.-Brabant 28 paljas 30 afkorting voor Rusland 32 Midden-Europ. gebergte 35 geestdrift 37 Schotse rok 38 prent in steendruk 40 statenbond 42 legerafdeling 43 officierskantine 44 meester in de rech ten 45 opera van Verdi 46 naturel 47 slee 49 republ. in het M.-Oosten 51 kunstm. ver doving 54 riv. in Rusland 57 deel v/e zuig fles 58 gevierd zangeres 59 platvis 61 klei ne visotter 62 moederkonijn 64 nobel 65 Sp. uitroep 66 babysit 69 scheepsvloer 71 gedrapeerde mantel 72 met betrekking tot 73 ijzerhoudende grond 74 2e zitplaats op motor 76 akker 77 smeltglas 78 systeem voor plaatsbepaling op zee 80 land in Azië 81 Oudgermaans schriftteken 82 manne tjesputter 83 suf door ouderdom 84 mest. Vert.: 1 juichen 2 echter 3 omvertrekken 4 groet 5 republ. in Europa 6 Ned. spoor wegen 7 karakter 8 Mexic. munt 9 ooster lengte 10 verdrietig 11 sloom 12 voorm. Grieks reder 13 vacht 14 levenslied (Fr.) 17 verheven 25 zijriv. v/d Donau 26 hardop 29 Balkanstaat 31 langdurig 33 helleveeg 34 klimplant 36 Ned. inst. voor register ac countants 37 ronde platte pet 38 onderwij zen 39 voorm. Russ. heerser 41 loofboom 43 pulverig 48 harp 50 propaganda 52 Ned. omroep 53 lekkernij 55 moeilijk 56 deel v/e vloot 58 namaakgoud (Fr.) 60 kik 63 toe gankelijk 65 kijken naar 67 Europeaan 68 rijstbrandewijn 70 kade 72 soort brood 75 gewicht 78 Zijne Excellentie (Fr.) 79 het Romeinse Rijk. Nissan was in 1987 weer het meest verkochte Japanse merk. Van alle merken te zamen steeg Nissan van de 10e plaats in 1986 naar de 5e plaats in 1987. Spectaculair, maar voor Nissan-rijders wel begrijpelijk. Kom ook eens gauw kennis ma ken met de NISSAN Collectie. Veerseweg 104 - MIDDELBURG - tel. 01180-38880 Ironie VLISSINGEN - Erwin Krijger uit Vlissingen heeft de hoofd prijs gewonnen in een prijsvraag die werd gehouden in het ka der van de World Cup Surf-wedstrijden, afgelopen zomer in het Nederlandse kustgebied. Erwin Krijger was een van de bezoe kers van deze wedstrijden die de vijf vragen over de historie van de plankzeil-wedstrijden juist wist te beantwoorden. Daardoor is de Vlissinger vanaf afgelopen vrijdag niet alleen bijdehand, maar ook bijzonder bij de tijd. Bij Juwelier van de Ree in Vlissingen mocht hij een waterdicht horloge van het merk Longines ter waarde van duizend gulden ophalen. Op de foto krijgt de gelukkige prijswinnaar het kostbare kleinood overhandigd door Philip Modyefsky, bedrijfsleider bij de Zeeuwse Longines-dealer. Om de feestvreugde nog wat te ver hogen trakteerde Juwelier van de Ree de prijswinnaar ook nog op een fikse taart. foto: foto zesa MIDDELBURG - De Mid delburgse Vrijwillige Vacatu rebank is na de opheffing van die in Vlissingen de enige vrij willige vacaturebank op Wal cheren. Iedereen kan er een beroep op doen. Het beleid van de VVB is erop gericht om het regionaal karakter in de toe komst verder uit te breiden. Daartoe worden er zo snel mo gelijk meer vrijwilligers ge zocht. In het huidige vacaturebe stand is zowel het traditionele vrijwilligerswerk als ook het Landschapsonderhoud, SKWM, Stichting Welzijn voor Ouderen en scholen ma ken gebruik van de diensten van het Buro Baanlozen Ser vice. De Vrijwillige Vacature bank zoekt op korte termijn vrijwilligers voor de admini stratieve, sociaal culturele en technische werkzaamheden. Ook voor de fietsenstalling en de Kringloopwinkel worden medewerkers gezocht. Belang stellenden kunnen terecht op het Buro Baanlozen Service, Stadhuisplein 1 te Middelburg, 1 y-" 1 Mosselen behoren lol de 0 vissen (Ml weekdieren zeeanemonen 2. Mosselzaad beslaat uil: [S] gedroogde mossellarljes kleine mossellies in schelp 0 zaad|es van de mosselplanl 3 Mosselen hechlen zich vasl met 0 byssusdraden [SI mosseldraden [M] kleine uilsteeksels 4 Mosselen hebben natuurlijke vijanden waaronder: 0 de zeesier 0 de inktvis 0 de schol ".N'Ssjiji 5 Nadat de mosselen volwassen zrjn, worden ze opgevist, naar de Oosterschelde gebrachl. geveild en neergelaien Q] in waterbakken 0 vrij. op de bodem van de Oosterschelde (D op verwalerpercelen Wil 6 De Dolen waarmee de mosselen vervoerd worden zijn (m) mossellrawlers 0 mossel loggers [0 mossel kollers 7 Om de meeuwen weg Ie houden worden [5] nellen gespannen (li een valk ingezet [7] ullrasonore (rillingen opgeweki 8 In de Oosterschelde raken de mosselen zand en slib kwijl. [T] door een pompende beweging van de mossel zeil (D door eb en vloed 0 doordal de bodem van de Oosterschelde hard en gelijk is De hooldlellers vóór de goede antwoorden (één per vraag) vormen een woord uil de mosselvisseni Verwerk dil woord in een 4 regelig ri|m en sluur dil op naar de redactie van deze kram 9. Mosselen zijn geen dikmakers per 100 gr bevallen ze [N] 57 kalorieen [7] 75 kalorieen 0 90 kalorieen 10 De mosselliid loopt van 0 juli-apnl 0 september-|um [n] mei-mei naam adres postcode VLISSINGEN- Het Mossel- kantoor en weekblad De Scheldebode houden in sa menwerking met de Belgische televisiekok Etiënne Cocquit een mosselenprijsvraag. Door de letters voor de juiste ant woorden op een rij te zetten kunt u een woord vormen. Als u dat woord verwerkt in een rijmpje van vier regels, maakt u kans op een onvergetelijke dag uit in Yerseke met Etiënne Cocquit. Met andere winnaars maakt u kans om daar een videorek- order te winnen want tijdens het gezellige mosseldiner wordt onder leiding van Etiënne „Kwiezien" een quiz gehouden met vragen over de mossel. De winnaar daarvan gaat met een videorekorder naar huis. Naast degene die naar Yer seke wordt afgevaardigd, heb ben we nog een aantal troost prijswinnaars. Zij krijgen een zilveren mosselenhanger met collier. De oplossingen, dus verpakt in een vierregelig rijmpje, moeten uiterlijk 22 februari binnen zijn op de redaktie van deze krant: Torenstraat 5 te Vlissingen. Met de nieuwe overkapping is benzinestation De Muynck he lemaal klaar voor de toekomst. VLISSINGEN - Het benzinestation De Muynck aan de Paul Krugerstraat in Vlissingen bestaat dit jaar al weer 40 jaar. In 1969 heeft Adrie de Muynck het station van zijn vader overgeno men. Het is een goed lopend benzinestation dat aan veel wensen van de passant-automobilist kan voldoen. Naast de benzinepompen telt het service-station van De Muynck een garage en een uitgebreide autowasserette. De auto wasserette heeft vier wasplaatsen die tegelijkertijd gebruikt kunnen worden. „Het is wel een doe-het-zelf-wasserette, maar waar kun je dat met vieren tegelijkertijd doen", aldus Adrie de Muynck. Verder wordt er gebruik gemaakt van de hefbrug-ver- huur. Eenieder die zelf sleutelt aan de auto weet dat het ideaal is om je wagen af en toe op een hefbrug te kunnen zetten. De Muynck biedt deze mogelijkheid. Adrie de Muynck, „Als extra service zijn we nog een stapje verder gegaan. We hebben onze klanten een paraplu aangeboden en de stad een stukje verfraai ing". De paraplu is de nieuwe gevel in de Avia kleuren rood, wit en groen. Voortaan blijft de automobilist droog als hij moet tan ken bij slecht weer. Onder deze paraplu helpt Adrie de Muynck zijn klanten nog steeds zelf. Ook dat is nog een stukje service wat niet veel meer voorkomt. telefoon 01180-35790. Het buro is op dinsdag, woensdag en donderdag van 10 tot 16 uur geopend. VLISSINGEN - De scheids- rechterscommissie van de af deling Zeeland van het Neder lands Handbal Verbond houdt woensdag 2 maart een infor matieve bijeenkomst voor scheidsrechters, trainers en begeleiders van teams. De bij eenkomst wordt gehouden in het clubhuis van de sportver eniging Walcheren. Uitgeno digd is bondscoach Ton van Linder. De bijeenkomst begint om halfacht. De scheidsrechterscommis- sie in Zeeland houdt jaarlijks een aantal informatieve bij eenkomsten voor haar leden. Begin dit seizoen werd een bij eenkomst gehouden waarin aandacht werd besteed aan de omgang binnen de lijnen van het speelveld, deze keer wordt gesproken over de verhouding tussen de scheidsrechters en de trainers. Daarom ook no digt de scheidsrechterscom- missie alle trainers en coaches uit de regio uit. De bijeenkomst wordt ge opend door bondscoach Ton van Linder. Na de pauze is er ruimte voor een onderlinge discussie. VROUWENPOLDER - De Stichting Welzijn voor Oude ren Platteland Walcheren en de Stichting voor Basiseduca tie en Vormings- en Ontwik kelingswerk houdt in Vrou wenpolder een wooncursus voor ouderen. De eerste bij eenkomst vindt plaats op woensdag 24 februari in het Verenigingsgebouw aan de Dorpsdijb. De gespreksmid- dag begint om halfdrie. Samen met de oudere inwo ners van Vrouwenpolder wil len de medewerkers van de or ganiserende stichtingen gaan praten over woonervaringen en woonwensen. Ook wordt aandacht besteed aan de be staande woonvormen. Ener zijds worden tijdens de ge spreksbijeenkomsten hand vatten aangereikt om op een prettige manier zelfstandig te wonen, anderzijds wordt het leven in eenbej aardenwoning of verzorgingstehuis belicht. De cursus is speciaal bedoeld voor inwoners van Vrouwen polder in de leeftijd van vijftig jaar en ouder die nog altijd zelfstandig wonen. De eigen bijdrage bedraagt drie gulden per bijeenkomst. MIDDELBURG - Hoewel de ijskoningen dit jaar niet bepaald actief zijn, is er voor de echte schaatsliefhebbers toch goed nieuws te melden. De firma Zandstra Sport uit Joure heeft namelijk een unieke nylon noor op de markt gebracht. Een futuristisch ogende schaats waaraan zowel de wedstrijdsporter als de re creatieschaatser veel plezier kunnen beleven. De nylon schaats is enkele weken gele den in een beperkte serie op de markt gebracht, maar is toch reeds op Walcheren verkrijg baar. Goudswaard Schaats sport in Middelburg heeft de superschaats in het assorti ment. De nylon noor van Zandstra heeft op papier heel wat voor delen ten opzichte van de con ventionele stalen noor. De schaats is beduidend lichter en heeft een absoluut rechte schaats. Omdat de stalen glij ders in de kunststof zijn gego ten wordt de kans op breuk verkleind en is de kans op roestvorming gereduceerd tot nul. Door het gebruik van de kunststoffen hoeven de schaatsen niet meer gepunt- last te worden. Juist bij die I techniek komen zuren vrij die roestvorming in de hand wer ken. De nieuwe schaats is aëro dynamisch gevormd. Bij de ontwikkeling van de schaats heeft Zandstra gebruik ge maakt van windtunnelproe- ven. Daarnaast is de schaats erg sterk, veilig en zelfs bij ex- HOOGELANDE - In de Kapel van St. Maarten in Hoogelande -even ten oosten van Middelburg- vertelt de archeoloog dr. Laurens Hacquebord wetenswaar digheden over de Zeeuwse walvisvaart in de zeven tiende eeuw. De Groningse hoogleraar houdt een lezing over de aanwezigheid van Zeeuwse Walvisvangst Sta tions op Spitsbergen. Het ge sproken woord wordt daar bij ondersteund met een dia serie. De lezing begint om halfdrie. De aanwezigheid van Zeeuwse vangsstations op Spitsbergen is aangetoond door een onderzoeksteam van het Arctisch Centrum van de Rijks Universiteit van Groningen. Laurens Hacquebord is als hoofd-do- cent aan dit Arctisch Cen trum verbonden. Tijdens onderzoekingen in de jaren 1979, 1980 en 1981 hebben de medewerkers aan het zoge naamde 'Smeerenburg Pro ject' op Spitsbergen drie tr- aankokerijen vafi Zeeuwse oorsprong ontdekt, te weten uit Vlissingen, Veere en Middelburg. Naast histo risch onderzoek in Neder land werd ook archeologisch veldonderzoek verricht. Daarbij werden onder meer schelpen uit de Scheldemond gevonden, die enkele eeu wen geleden in ballastzand mee naar Spitsbergen zijn vervoerd. Gegevens voor deze rubriek moeten de vrijdag voor plaatsing uiterlijk om 11.00 uur op het kan toor aan de Torenstraat 5 te Vlis singen binnen zijn. Vlissingen - Zat. Snijder, Burg., v. Woelderenlaan 12, tel. 13933. Zo. v.d. Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30- 18.00 uur (zonder afspraak). Huis bezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - Zat. Meijer, De Krammer 14, tel. 14664. Zo. Reyerse, Seisweg 29, tel. 13456. Spreekuur voor spoedgevallen (zonder afspraak) 12.30-13.30 uur en 17.30-18.00 uur. Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Ar- nemulden en Nieuwland - Zat. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuw land, tel. 01182-1340. Zo. Visser, Roosenburglaan 20, Middelburg, tel. 01180-37431. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende geval len: 12.30 - 13.00 uur, 17.30 - 18.00 uur. Oostkapelle, Serooskerke, Grljpskerke en Veere-Zat. en zo. Oosterhof, Markt 10, Veere, tel. 01181-271. West- en Midden-Walcheren - Zat. en zo. Stutterheim, Benkei- manstraat 8, Meliskerke, tel. 01186-1760. Domburg, Aagtekerke, Westka- pelle, Meliskerke, Zoutelande, Koudekerke, Biggekerke - Vr. 18.00 u.-zo. 24.00 u. Van der Ma le, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. Verloskundigen Middelburg - Vr. 18.00 uur tot zo. 24.00 uur de Crom, tel. 27325. Vlissingen - Vr. 18.00 uur tot ma. 8.00 uur De Gaaij, tel. 71768. Groepspraktijk voor alternatieve geneeswijzen: Van vr. tot en met zo. voor dringende gevallen tel. 01184-65200 van 9.00 tot 10.00 uur. Openingstijden magazijnen Kruis werk Leliënlaan 1 te Vlissingen en C. van Perestraat 8 Oost-Souburg: op werkdagen van 10 tot 12 uur en De heer Goudswaard toont de nieuwe supernoor van Zandstra Sport, -foto foto zesa- treem lage temperaturen bij zonder aangenaam. Het nylon heeft namelijk een dempend effect en is isolerend. Voor de schaatser betekent dat minder snel last van koude voeten. Tenslotte is de supemoor re delijk geprijsd. Zowel de toer- schaatsen als de wedstrijd- schaatsen zijn niet duurder dan hun conventionele soort genoten. Dat de Zandstra noren de markt gaan veroveren staat voor de heer Goudswaard als een paal boven water. „Een dergelijke noviteit heeft even nodig om zich te bewijzen, maar ik ben er van overtuigd dat dit de schaats van de toekomst is. Momenteel worden de schaatsen getest door wedstrijdrijders in Cal gary, binnenkort wordt er ook op gereden in de Alternatieve Elstedentocht in Finland. Daar worden de nylon noren onder extreme omstandighe den getest. De eerste reacties zijn echter stuk voor stuk uiterst positief", aldus de heer Goudswaard. Voorlopig is de Zandstra-noor slechts beperkt verkrijgbaar. Op Walcheren heeft alleen Goudswaard een aantal exemplaren in voor raad. De echte enthousiaste lingen dienen zich dus snel te melden op het adres Achter de Houttuinen 32 in Middelburg. van 16 tot 17 uur. tel. weekend dienst: 01184-13769 Voor heel Walcheren - Zat. en zo. Sterrenberg, Westerbaan 18, West-Souburg, tel. 60104. VLISSINGEN/MIDDEL BURG - Weinig nieuws deze week in de Walcherse biosco pen. Zoals verwacht trekt de Dick Maas-film Amsterdam- ned zowel in Vlissingen als Middelburg volle zalen. Nieuw in het Middelburgse Schutter- hoftheater zijn de films Dag boek van een Oude Dwaas en The Witches of Eastwick. In j Alhambra blijft Dirty Dan- i cing op het programma staan. Amsterdamned, een span nende thriller met Huub Sta pel en Monique van de Ven is in Alhambra te zien op don derdag en vrijdag om 19.00 en 21.30 uur, zaterdag om 19.00, 21.30 en 23.30 uur, zondag om 19.00 en 21.30 uur en van maandag tot en met woensdag om 20.00 uur. In Electro kan gegriezeld worden op donder dag om 14.00,19.00 en 21.30 uur, vrijdag en zaterdag om 14.00, 19.00, 21.30 en 24.00 uur, zondag om 14.00, 19.00 en 21.30 uur en van maandag tot en met woensdag om 19.00 en 21.30 uur. Woensdagmiddag om 14.00 uur is er een extra voor stelling van Amsterdamned. Patrick Swayze en Jennifer Grey swingen in Dirty Dan cing op donderdag en vrijdag om 14.00,19.00 en 21.30 uur, za terdag om 14.00, 19.00, 21.30 en 23.30 uur, zondag om 14.00, 19.00 en 21.30 uur en van maandag tot en met woensdag om 20.00 uur. Dit alles in Al hambra. In de kindermatinee draait de tekenfilm De Red dert] es, waarin twee dappere muizen het meisje Penny te hulp komen. Penny is ont voerd door mevrouw Medusa, een enge dame die op zoek is naar de Duivelsoogdiamant. De film draait van donderdag tot en met zondag om 14.00 uur. In het Middelburgse Schut tershoftheater draait donder dag 20.30 uur, vrijdag en zater dag 20.00 uur en van zondag tot en met woensdag om 20.30 uur The Witches of Eastwick, Drie dames, waaronder Cher en Michelle Pfeifer, beginnen een relatie met een duivel- sachtige man, gespeeld door Jack Nicholson. Als ze uitein delijk doorkrijgen dat de man het om zijn voortplanting is te doen, gebeuren er vreemde dingen. Vrijdag en zaterdag om 22.30 uur is in het Schut tershof Dagboek van een Oude Dwaas te zien. In deze film van Lili Rademakers, met on der meer Derek de Lint, wordt een oude man verliefd op zijn schoondochter. De intenties van de schoondochter zijn niet helemaal respectabel. Voor de kinderen is er deze week de Walt Disney- film Dombo, het vliegende olifantje, te zien op zaterdag, zondag en woensdag om 14.00 uur. Vlissingen - Vr. 19 febr. tot vr. 26 febr. apotheek De Singel, Singel 9, tel. 12739. Middelburg - Vr. 19 febr. tot vr. 26 febr. Apotheek v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79. Kleine huisdieren - Zat. en zo. v.d. Akker, Oost-Souburg, tel. 60860. Dierenartsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Domburgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. MAATSCH. DIENSTVERL. Gezinsverzorging Valkenisse en Vlissingen: Brou- wenaarstraat 4, Vlissingen, tel. 17810. Middelburg en Arnemui- den: Loskade 29, Middelburg, tel. 26951 Westkapelle, Mariekerke, Domburg en Veere: Molenwater 33, Middelburg, tel. 11255. MAATSCHAPPELIJK WERK Regio Walcheren - Zuid (Vlissin gen en Valkenisse) Brouwenaarstraat 4, Vlissingen, tel. 19820. Regio Walcheren, Noord: Molenwater 33, Middel burg, tel. 11255. Voor crisissituaties buiten kantoor tijd is de dienstdoende maatsch. werker bereikbaar via het door het antwoordapparaat gegeven tele foonnummer. NVSH MIDDEN-ZEELAND Tel. 01100-21724. Landelijke tele fonische hulpdienst. 076-600010. Ma. vr. geopend van 10-22.30 uur. R.-K. Kerk Walcheren, Souburg, Zoute Viever, zat. 9.00 u. Martinus- kerk, zon. 10.00 uur Parochiekoor. Paauwenburg, Open Hof, zon. 11.00 uur eigen zanggroep. Vlis singen, Ter Reede, zat. 17.00 uur. Vlissingen, Lieve Vrouwekerk, zat. 19.00 uur, Lamberluskoor, zo. 9.30 u. dameskoor. Bethesda St.- Josephziekenhuis, zon. 11.15 uur. Middelburg Petrus en Pauluskerk, zon. 10.00 uur. Middelburg, Hoek steen, zon. 11.30 uur, Domburg, Badhuisweg, zat. 19.15 uur. Elke 1 e en 3e zat. Prot. Ziekenhuispastoraat Streek ziekenhuis Walcheren - Zon. 10.00 uur Melse. Evang. Gem. de Wijngaard, Mid delburg - LTS-Klarenbeek, zon. 9.30 uur Suurmond. Geret. Kerk Vrijgemaakt, De Lannoystraat, Vlissingen - Zon. 9.30 uur en 16.30 uur Zomer, Mid delburg, Klein Vlaanderen. 09.30 en 16.30 u. Kamphuis. Anglicaanse Kerk - (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort: zo. 10.30 uur Holy Commu nion, 19.30 uur Evening Prayer. Zevende Dags Adventisten: Mid delburg in Doopsgezinde kerk Lange Noordstraat 69, za. Steens, 10.00 u. Bijbelstudie, 11.00 u. Ere dienst. Vlissingen 't Anker, Bonedijke- straat 163, Za. 09.30 u. Steens. Kristen Zuldmolukse Kerk in Ne derland-Oost-Souburg zo. 13.00 Waisapy. Koudekerke zo. 12.00 u. Siwabessy. Herv. Gem. en Ger. Kerk te Vlis singen - zo. Evangelisch-Lutherse kerk 10.00 u. Kohier, Petruskerk 9.30 u. Joosse, 17.00 u. de Boer. Johanneskerk 09.30 u. Hiensch. Open hof 9.30 u. Kalsma. De Schaapskooi 09.30 u. Woudt, 19.00 u. Sinkel, Ophir 10.00 uur v. Bork. Ev. Lutherse gemeente - Middel burg -10.00 u. Van Klaveren, Vlis singen zo. 10.00 u. N.H. dienst in Lutherse kerk. Hervormd Middelburg - Nieuwe- kerk, 10.00 uur Hendrikse, 17.00 u. Elseman Koorkerk 10.00 uur geen dienst. Oostkerk 10.00 uur De Boer. Ontmoetingskerk 10.00 uur Geen dienst. Thomaskapel 10.00 uur Jorritsma. Engelse kerk 19.00 u. Klijnsma. Getuigeniskerk 9.30 u. Ijkel en El seman. Christengemeente: Kapel St.- Maarten Hooglande Middelburg 10.30 u. Leger des Hells Vlissingen - zo. Heiligingssamenkomst 10.00 uur avondsamenkomst 19.00 uur. Evangelische Baptisten Ge meente Damplein 12, Middel burg.-zo. 10.00 u. Kamp. Baptisten Gemeente Bree 8, Middelburg-Zo. 10.00 u. Ezinga. Sion Gemeente Oost-Souburg - Zo. 10.00 u. Lofprijzingsdienst. Ned. Ger. Kerk. Middelburg, Slmpelhulsstraat 10 - Zo. 09.30 Huisman, 17.00 u. Kiers Rijsber- gen. Doopsgezinde Gemeente, VriJ- domweg 1, Vlissingen - Zo. 09.30 uur dienst, Middelburg - Zo. 11.00 u. geen dienst. Pinkstergemeente - Emmastraat 10 Vlissingen Zo. 14.30 u. ge meentedienst, 20. 19.30 u. Opwek kingssamenkomst. Eucomenlsch avondgebed. Zij kapel Singelkerk - di. 19.00 u. avondgebed. Pinksterkerk, Vrijdomweg 1, Vlissingen - Wo. 19.30 u., vr. 19.30 u., zo. 14.30 u. Lofprijzings dienst. Christelijk Ger. kerk Vlissingen - Zo. 09.30 u. en 17.00 u. Brons. Ger. en Ned. Herv. kerk. - Oost- Souburg, Kanaalstraat 09.30 u. Vroom. Oranjeplein 09.30 u. v. Buiren, 19.00u. v. Buiren. Ger. Gem. Nederland. - Arnemui- den. zo. 09.30 u. Verhoeks, 14.00 u. leesdienst, 19.00 u. Verhoeks. r

Scheldebode | 1988 | | pagina 5