PvdA houdt forumdiscussie over diverse banenplannen Veelheid aan stijlen op vijfde festival Concert Michael Wooldridge in concertzaal in Middelburg service\ SPRINT PHOTO LEKKER VOOR GAAT ZITTEN HET WEEKBLAD WAAR JE Prijsvraag voor jeugdige museumbezoekers Gratis kunstwerk voor de lezers van de Scheldebode „Moskous Kamerkoor" in Middelburgse concertzaal DE sein Heemkundige Kring bijeen Trimloop van Vijvervreugd JEBODEj DE MODEZAAK DIE BIJDETIJDS WIL WERVEN SHOWT Z'N KOLLEKTIE IN DE SCHELDEBODE COMPUTERBOEKEN COMPUTERTIJDSCHRIFTEN STUDIEBOEKEN Cj^l-LtSf J.P.A. Rossël omdat kleurenfoto's afdrukken een vak is; ons vak. MIDDELBURG - Eind 1976 besloten enkele jonge jazzliefhebbers een jazzclub op Walcheren op te richten. JASZ - Jazz Aktiviteiten Stichting Zeeland - zijn de organisatoren en initiatiefnemers bij het jaarlijks terugkerende jazzfestival in mei en de Zeeuwse jazzdag in februari. Bovendien verzorgt JASZ iedere maand een concert voor de liefheb bers. Deze jazzactiviteiten zijn mogelijk door fi nanciële steun van de provincie Zeeland en de do nateurs. Specialist in: Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren. 35e jaargang. Oplage: Editie Vlissingen 23.300 ex. Gemeenten: Valkenisse. Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg 21.700 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. Kantoor: Torenstr. 5, Vlissingen. Tel. 01184-19910. Openingstij den: 08.30-12.30,13.30-17.00 u. Advertentie-exploitatie: J. v. Emden, tel. privé 01184-60369; Jos Rentmeester, tel. privé 01195-379. Redactie: Redacteur: Mare Molenaars, tel. privé 01640-53031. Correspondenten: Bettie Hollestelle, tel. privé 01184-14479, Tosca Houtstra, tel. privé 01184-71672. KANTOOR: TQRENSTRAAT 5 - VLISSINGEN - TEL. 01184-19910 - POSTADRES: POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEN 'zeker adverteren en Howlin Wolf. Het Hein de Vrieskwartet is van oorsprong een huisorkest. De leden heb ben allen ervaring van rock bands tot Dixieland. Het re pertoire bevat muziek uit ver schillende periodes die op eigentijdse wijze invulling krijgen. Dit jaar wordt de Zeeuwse jazzdag voor de vijfde keer ge organiseerd. Ook al zijn de op tredens pas vanaf 20.00 uur heeft JASZ besloten de naam jazzdag niet te veranderen. Vorig jaar was deze dag een enorm succes en zijn er zo'n 700 jazzliefhebbers op afgeko men. De Zeeuwse jazzdag vindt plaats in de schouwburg in Middelburg, 20 februari a.s. Dit programma vol afwisse- The Blue Jeans Big Band Nieuwkomers zijn Am biance Blues, het Hein de Vries kwartet, Gebroeders Te- lepary en The original Jawari Haihepic Tototon Streetpa- rade Jazzband. Deze laatste band is inmiddels al zo bekend geworden dat sommige men sen de naam moeiteloos kun nen uitspreken. Dit oude-stijl straatorkest zal zeker de smaakmaker van deze Zeeuwse jazzdag zijn. Zij heb ben onder meer gespeeld op festivals in Scheveningen, Sluis, Brugge, Zoetermeer, Schiedam en niet te vergeten Middelburg. Ambiance Blue Company speelt gezellige blues uit de dertiger jaren van onder anderen T-bone Walker tandprotheticus Kunstgebitten, reparaties en vernieuwingen Spec.voor slechtzittende protheses en Ingevallen gezichten Spoedig klaar. Tel. afspraken 01184-14533 Hobeinstraat 52, Vlissingen MIDDELBURG - Het Mos kous Kamerkoor geeft dinsdag 23 februari een uitvoering in Middelburg. Onder leiding van muzikaal en artistiek lei der professor Vladimir Minin concerteert het gezelschap in de Concertzaal Middelburg. De uitvoering begint om acht uur. Het Moskous Kamerkoor werd in 1972 opgericht door professor Vladimir Minin. Het koor heeft een uitgebreid re pertoire. Het oriënteert zich evenzeer op de Westeuropese klassieken als op de traditio nele Russische muziek, varië rend van volksmuziek tot Russische meesters als Rach- maninov, Shostakovich en Sviridov. Het Moskous Ka merkoor werkt nauw samen met een aantal belangrijke or kesten zoals de Virtuozen van Moskou en het Litouws Ka merorkest. Het Moskous Kamerkoor trad overal in de Sovjet-Unie op en maakte reizen naar Po len, de Verenigde Staten, Me xico, Canada en vrijwel alle Westeuropese landen. De Ne derlandse concerttoernee maakt het koor op initiatief van het Nederlands Kamer koor dat dit jaar het vijftigja rig bestaan viert. VLISSINGEN - De afdeling Vlissingen van de Partij van de Arbeid houdt woensdag 24 februari een openbare bijeen komst in 'Bachten Komme' in de Badhuisstraat. Op het pro gramma staat een uitgebreide forumdiscussie over het Jeugd Ontplooiings Banenplan, de Wet Vermeend-Moor en het Jeugdwerkgarantieplan. De forumdiscussie begint om acht uur. De openbare ledenvergade ring van de PvdA-afdeling Vlissingen staat geheel in het teken van de werkloosheids- problematiek. Om helderheid te verschaffen aan iedereen die direct of indirect met werkloosheid te maken heeft, wil de PvdA Vlissingen de ontwikkelingen van de laatste jaren eens op een rijtje zetten. Met name de reeds geldende of juist voorgestelde regelingen ter bestrijding van de werk loosheid worden nader belicht. Aandacht wordt zowel besteed aan de werkgelegenheidsver- ruimende regelingen als de maatregelen die een plaat- singsbevorderend effect sorte ren. Om een zo duidelijk moge lijk beeld te scheppen en ant woord te krijgen op alle mo menteel levende vragen, heeft de PvdA Vlissingen een aantal specialisten uitgenodigd. Zo is J. Swinkels uitgenodigd, de di recteur van het Gewestelijk Arbeidsbureau Walcheren. Hij kent de regelingen die aan de orde komen bij uitstek. Tjeu Strous, districtsbestuurder van het FNV in Zeeland, komt het een en ander vertellen over het overleg dat werkge vers en werknemers met de overheid voeren over de in stelling van een overkoepe lende regeling. A. Willemsen is bedrijfsdirecteur en voorzitter van de Uneto Zeeland. Hij vertegenwoordigt de onderne mers tijdens de forumdiscus sie. A. Veraart, personeelschef van Olau Line in Vlissingen heeft ervaring met de Wet Vermeend Moor. Het forum wordt gecompleteerd door wethouder Kees de Keyzer. Gespreksleider is J. Doorns, voorzitter van de PvdA-afde ling. Na een open gesprek wor den de conclusies van het fo rum voorgelegd aan de aan wezige belangstellenden. Zij kunnen dan gezamelijk over de geponeerde stellingen dis cussiëren. MIDDELBURG - Jonge museumbezoekers zitten in dit museumjaar goed. Niet alleen heeft de Stichting Nederland Museumland 1988 speciaal voor hen een museumpaspoort uitgegeven, voor de Zeeuwse jeugd is er ook een prijsvraag uitgeschreven. De jongeren die meedoen aan de prijsvraag ,Je kamer wordt een mu seum" maken kans op één van de driehonderd beschikbaar gestelde museumpaspoorten. Aan de inzendingen en de prijsuitreiking wordt op een bijzondere manier „museale" aandacht besteed. In het museumpaspoort kunnen stempels verzameld worden van ruim driehonderd Nederlandse musea. De Zeeuwse musea die aan deze actie meedoen zijn Het Land van Axel (Axel, De vergulde garnaal (Brouwershaven), Het museum voor Noord- en Zuid- Beveland (Goes), Het land bouwmuseum West-Zeeuws Vlaanderen (Heille), West- Zeeuws Vlaanderen presen teert (IJzendijke), Zeeuws Mu seum (Middelburg), Delta Expo (Neeltje Jans), Zeeuws museum/ Na tuurhistorie (Oostkapelle), De Schotse hui zen (Veere), Stedelijk Museum (Vlissingen), Maritiem mu seum (Zierikzee) en het Stad huismuseum (Zierikzee). Met tien verschillende stempels en het maken van een slagzin winnen alle inzenders een mu seumjaarkaart. Hele snelle in zenders kunnen een spel win nen. Het paspoort is verkrijg baar bij de deelnemende mu sea. Met de prijsvraag „Je ka mer wordt een museum" is het de bedoeling om de negenen twintig Zeeuwse musea nog eens uit te breiden met een flink aantal kinder- en tiener- kamermusea. De prijsvraag luidt als volgt: „Stel je voor dat jouw kamer een museum wordt. Kijk eens goed wat daar nu al staat of hangt. Maak een lijstje van alles wat je in je kamermuseum wilt be waren. Wat wil je er nog meer bij hebben Wat is het topstuk van je verzameling en hoe heet je kamermuseum Alle ma terialen om aan de prijsvraag vorm te geven zijn toegestaan. De inzendingen moeten vóór 18 maart binnen zijn bij de provinciaal museumconsulent Wim Schol ten, p.a. Zeeuws Museum, Abdij 3, Postbus 378, 4330 AJ Middelburg. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH Zeeuwse jazzdag wordt volwassen Met zo'n wervelende advertentiekampagne. Die gaat huis aan huis aan huis. In stad en wijk en dorp. ledereen krijgt 'm, iedere week; en gaat er even lekker voor zitten. Oude mensen, jonge mensen; man en vrouw. Dat hebben NIPO-onderzoeken wel bewezen. Want de Scheldebode is eigen. De Scheldebode biedt de adverteerder tal van kombinatiemogelijkheden tot marktverruiming. Liever in de buurt? Ook dat kan. En als u daar die kiene kombinatieprijzen, die kraakheldere druk en die vlekkeloze verspreiding bij optelt, en sowieso, dat lage tarief, dan moet u toch wel tot de slotsom komen, dat zo'n advertentiekampagne in de Scheldebode wel eens heel voordelig voor 'n maatgevende omzet zou kunnen zorgen. Bel dus meteen voor meer informatie. tref vnoord voor tref> MIDDELBURG - De En gelse organist en entertainer Michael Wooldridge geeft vrijdag aanstaande een con cert in Middelburg. Wool dridge speelt op het Compton- concertorgel in de Concert- en Gehoorzaal in de Singelstraat. De uitvoering begint om acht uur. Michael Wooldridge is een veelgevraagd organist, zowel in zijn eigen land als daarbui ten. In Engeland geniet Wool dridge veel waardering bij vooral jeugdige concertbezoe kers. Wooldridge speelt dan ook niet de overwegend klas sieke concertwerken van de grote componisten, maar eigentijdse en populaire mu ziek. Op zijn repertoire staan onder meer nummers uit be kende films en musicals, ever greens en nummers uit de re cente hitlijsten. Kaarten voor het concert van Michael Wooldridge de organist Michael Wool dridge zijn vrijdagavond ver krijgbaar aan de zaal. Een en treebewijs kost tien gulden. In de voorverkoop kunnen kaar ten worden gekocht bij Mu ziekcentrum Middelburg aan de Lange Delft. Een kaartje is dan een rijksdaalder goedko per. ÏJÏJ Y Walstraat 78 I Lange Vorststraat 36 j St. Josephstraat 20 I Dr B.abersstraat 1 Vlissingen I Goes Bergen op Zoom Roosendaal H-u De Zeeuwse jazzdag is de kans bij uitstek voor een aan tal Zeeuwse orkesten om zich aan het publiek te presente ren. Naast enthousiaste muzi kanten en swingende arrange menten wordt er gezorgd voor een warme presentatie die traditiegetrouw in handen is van Ineke Timmerman. In het jazzprogramma voor de jazz dag op 20 februari zijn de meest uiteenlopende stijlen binnen de jazz vertegenwoor digd. Er is oude-stijl jazz, be bop, mainstream, blues en jazzrock. De organisatoren trachten ieder jaar weer hun publiek groter te krijgen door uitbreiding van muziekstijlen binnen de jazz. Dit jaar had men gehoopt zelfs wat funk te kunnen brengen maar op de oproep is weinig respons van jongeren gekomen. Eén van de hoogtepunten van de jazzdag zal het optre den van de gebroeders Tele- pary zijn. Dit zijn twee talent volle gitaristen die al diverse malen op radio en T.V. hebben opgetreden. Vanaf hun vijfde jaar kregen Eddy en Michael KOUDEKERKE - De Heemkundige Kring Walche ren houdt woensdag 24 fe bruari een bijeenkomst in Ho tel Walcheren in Koudekerke. Voor deze bijeenkomst heeft de kring drs. J. Kluiver uit Middelburg uitgenodigd. Hij zal een lezing houden over het prinsenlogement in de Abdij van Middelburg. Het gespro ken woord wordt daarbij on dersteund met een dia-voor- stelling. De bijeenkomst be gint om acht uur. Behalve voor leden van de kring is de lezing ook toegankelijk voor andere belangstellenden. les van hun vader. Een vir tuoze speelstijl kan worden beschouwd als acoustische jazz-rock, vermengd met bos sanova- en sambaritmes. Het wordt hun eerste optreden binnen een Zeeuws jazzevene- ment. De optredens zullen zijn van 20.00-02.00 uur en zullen worden verdeeld over de foyer, het beneden- en het bo- venrestaurant. De Foyer is groot genoeg om naast luisteren ook swingend de avond door te brengen. Als oude bekenden zullen op deze jazzdag optreden The Blue Jeans Big Band, Workshop, Pihama en de Salt Lake Jazz band. The Blue Jeans Big Band neemt nog steeds toe aan kwaliteit en heeft een snel groeiende supportersschare. De volledige bezetting bestaat uit zes saxen, vier trombones, vijf trompetten en een vier man sterke ritmesectie. Zowel bekende big band stukken als- wel nieuw jazzy werk zal ge bracht worden onder leiding van Jack de Boo van Uijen die inmiddels alweer vier jaar hun vaste bandleider is. De Salk Lake Jazzband is een be grip in het Zeeuwse jazzcircuit en staat onder leiding van een jazzfanaat en stuwende kracht achter jazzevenementen Hans Hamelink. Pihama is een vijf mans for matie die twee jaar geleden bij JASZ te gast was. Zij brengen muziek uit de vijftiger jaren gebaseerd op de bebop-stijl en de cool-jazz. Als oude bekende op de jazzdag zal zeker Work shop niet ontbreken. Het zijn geroutineerde mensen thuis op velerlei gebied binnen de jazz. Hun specialiteit is de Dixie land-Mainstream maar hun repertoire biedt eveneens evergreens, latin nummers en veel swingend werk door de kracht van hun zeer hechte ritmesectie. MIDDELBURG - De Commissaris der Koningin in Zeeland dr. C. Boertien heeft vrijdag in de Kapittelzaal van het Abdij-complex in Middelburg de tentoonstelling 'Verbeeld Verleden' geopend. Deze expositie is opge bouwd uit vijftig tekeningen over de VOC van Leendert van der Pool. Bij de opening van de tentoonstelling kreeg de heer Boertien een van de geëxposeerde werken aange boden. Lezers van de Scheldebode kunnen een gesig neerde litho van dat kunstwerk gratis in hun bezit krij gen. In het kader van het VOC-jaar heeft het bestuur van de Teeken Akademie Middelburg de kunstenaar Leendert van der Pool opdracht gegeven om in vijftig tekeningen de historische relatie tussen het huidige Zeeland en het Zeeland ten tijde van de Gouden Eeuw vast te leggen. Daarbij is vooral gekeken naar overblijfselen en sporen van de Verenigde Oostindische Compagnie en de mari tieme geschiedenis van de provincie. In de meeste teke ningen is een deel van Middelburg vastgelegd, maar er zijn ook tekeningen van andere gebouwen en plekjes in Zeeland. meer dan 1500 computerboeken In voorraad geopend: maandag t/m vrijdag van 9.00-12.30 uur en van 13.30- 18.00 uur, zaterdag van 9.00- 16.00 uur. de Ruiter Paul Kruwrstraat SS-ST 4382116 lüijfinwn, t»l.<mS4-12733 MIDDELBURG - In samen werking met AV Dynamo houdt Vijvervreugd op zater dag 20 februari een trimloop. De opbrengst van deze activi teit is bestemd voor de spel-o- theek van Vijvervreugd. Deelnemers aan de trimloop worden omstreeks 13.00 uur verwacht op het terrein van Vijvervreugd. In de gymzaal kunnen de trimmers zich aan melden. Het sein voor vertrek wordt gegeven om twee uur. Deelnemers kunnen zelf de te lopen afstand bepalen. Op het terrein van Vijvervreugd is een parkoers uitgezet met een lengte van 2450 meter. Dat rondje dienen de sportieve trimmers minimaal een keer te volbrengen. De echte door bijters kunnen kiezen voor een trimloop over zes ronden. Bij de opening van de tentoonstelling 'Verbeeld Verle den' mocht CdK dr. C. Boertien een tekening mn Leen dert van der Pool in ontvangst nemen. Een litho mn dit kunstwerk ligt klaar voor alle lezers mn het Nieuivsblad voor de Bevelenden die het bij de expositie behorende boek kopen. Gratis zelfs. De tekeningen van Leendert van der Pool zijn niet al leen te zien in het Abdij-complex, de sfeerbeelden zijn ook terug te vinden in een boekje dat eveneens onder de titel 'verbeeld Verleden' is uitgebracht. In dat boekje zijn alle tekeningen voorzien van begeleidende teksten van Lodewijk Wagenaar. De Teeken Akademie heeft het boekje in samenwerking met de stichting VOC-publica- ties uitgebracht. Het boekje kost dertig gulden en is ver krijgbaar in vrijwel alle Zeeuwse boekhandels. Voor de lezers van de Scheldebode is de aanschaf van het boekje 'Verbeeld Verleden' extra interessant. Alle le zers namelijk die het boekje aanschaffen krijgen bij inle vering van onderstaande bon een door Leendert van der Pool gesigneerde litho gratis. De waarde van het kunst werk bedraagt ruim vijftig gulden. Deze bon geeft -indien volledig ingevuld- recht op een gratis litho van Leendert van der Pool bij aankoop van het boek 'Verbeeld Verleden'. Naam Adres Woonplaats: - FOTO: JELLE BINSMA 1 ling en met veel uiteenlopende stijlen binnen de jazz mag ze ker door de echte jazzliefheb ber niet gemist worden.

Scheldebode | 1988 | | pagina 1