Sprint Photo Tennistoernooi in trek bij de regionale tennissers ÖLOP IDEEËN EN INFORMATIE IN WV-VAKANTIEGIDSEN Waay-lnn officieel open Info-avond over Crohn Belcanto in 't Beest 'Nonsens'en 'Blok' in Schouwburg Grootse Sound-Mix show in Goese Bar de Nar Lezing door Ko de Korte Elf brochures met kant-en-klare vakanties Activiteiten voor jeugd in Woltershuis Thema-avond MBD-kinderen Geslaagd Cursus transcendente meditatie WV Zeeland stelt haar renners voor SPRINT PHOTO TENNIS TOERNOOI Vergadering Culturele Raad Open dag MDGO Uit-voorstellingen op Walcheren SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 3 FEBRUAR11988 'Balzaal der gebroken harten MUSEUMLAND Jjekker u'eg itt eigen (and CULTUUR WINTERSPORT WATER 311 V BERGEN OP ZOOM - In tennishal Racketsport de Kar- mei In bergen op Zoom wordt op zaterdag 5 en zondag 6 maart het eerste Sprint Photo Tennistoernooi gehouden. Een groots opgezet tennistoernooi waaraan wordt deelgenomen door tennissers uit Zeeland, West-Brabant en België. Het Sprint Photo Tennis toernooi is een logisch vervolg op het vorig jaar zo succesvol verlopen Markiezaatstoemooi. Toen meldde zich een onge kend groot aantal tennissers uit geheel Zuid-West-Neder land voor de door Tennis en Squash Promotions georgani seerde serie wedstrijden. Or ganisatoren Roeland Appels en Dick Waasdorp verwachten deze keer opnieuw zo'n twee honderd sportievelingen. „Het toernooi is deze keer nog grootser van opzet. Aller eerst worden tijdens het Sprint Photo Tennistoernooi nu ook B2-spelers toegelaten. Daardoor wint het evenement ook op het sportieve vlak aan kracht. Daarnaast zijn we bij zonder gelukkig met de komst van een grote sponsor. Door de financiële ruggesteun van Sprint Photo is de speelruimte aanzienlijk vergroot. Ener zijds kunnen we de deelne mers een aantrekkelijker prij zenpakket aanbieden, ander zijds hebben we een meer so lide basis om ook volgend jaar een soortgelijk toernooi te kunnen organiseren. Het is uiteindelijk de bedoeling van dit evenement een jaarlijks te rugkerend gebeuren te ma ken", aldus Roeland Appels, een van de verantwoordelijke mensen achter de schermen. Dat het Sprint Photo Ten nistoernooi gaat uitgroeien naar een volwassen sporteve nement staat ook voor wed strijdleider Gerard Dinge- mans als een paal boven wa ter. Dingemans, een van de stuwende krachten achter het Westbrabantse sponsortennis, is er zelfs van overtuigd dat het toernooi weieens zou kun nen gaan uitgeroeien tot het belangrijkste tennisevene- ment in de Zuidwesthoek. „Hoewel de inschrijftermijn nauwelijks is geopend, is de belangstelling voor het toer nooi enorm te noemen. Niet al leen uit de regio Bergen op Zoom stromen de inschrijffor mulieren binnen, ook in Zee land loopt men warm voor het toernooi. Op zich niet zo ver wonderlijk daar er in het Zeeuwse niet zo gek veel wordt georganiseerd voor de clubtennissers. Het sponsor- tennis in Goes loopt weliswaar voortreffelijk, verder valt er voor de echte liefhebber niet zo gek veel te genieten. Daarom is juist het Sprint Photo Tennistoernooi voor deze groep tennissers zo inte ressant. Het is altijd leuk om eens een ander gezicht aan de andere kant van het net te treffen." Doorbordurend op de grote belangstelling voor het toer nooi is binnen de organisatie reeds het idee geopperd om het toernooi volgend jaar over meerdere dagen uit te smeren. Deze keer lijken wel erg veel kandidaten teleurgesteld te moeten worden. „Er worden alleen dubbels gespeeld. Gezien de capaciteit van de hal kunnen we 124 kop pels plaatsen. Dat lijkt erg veel, maar toch kunnen we niet alle aanmeldingen hono reren. We willen namelijk niet afwijken van het poule-sys teem zoals we dat momenteel hanteren. De deelnemers wor den verdeeld over poules van vier zodat ieder koppel mini maal drie wedstrijden van 35 minuten speelt. Laten we meer deelnemers toe dan moeten we dit voor de spelers aantrekke lijke systeem loslaten." Tijdens het Sprint Photo Tennistoernooi wordt er ge speeld in de disciplines heren- dubbel, damesdubbel en ge mengd dubbel. De organisatie hanteert zes verschillende ca tegorieën: B2, Cl, C2, Dl en D2 voor spelers van 18 jaar en ouder en E-spelers van 25 jaar en ouder. Aanmelden voor het toernooi is mogelijk tot woensdag 10 februari om acht uur 's avonds. Inschrijfformu lieren zijn te verkrijgen bij alle Sprint Photo-zaken. In Goes is dat op het adres Lange Vorststraat 36, in Vlissingen in de Walstraat 78, in Bergen op Zoom in de St. Josephstraat 20 en in Roosendaal in de Dr. Braberstraat 1. Daarnaast zijn inschrijfformulieren te verkrijgen bij Tennis en Squash Promotions, Abelen- berg 92 in Roosendaal en in tennishal De Karmel in Ber gen op Zoom. VLISSINGEN - Om kinde ren kennis te laten maken met het buurthuiswerk heeft het Vlissingse buurthuis Wolters- huis in de maand februari een aantal gratis kinderactivitei ten. Er is een Instuif, een tim mer/knutselclub, twee kook clubs en een huisinrichtings- pel. Op woensdag 10 februari is er een voorstelling van het kindertheater „Uit de koffer van meester Julius". Voor kinderen van zes tot en met acht jaar is de kookclub op maandagavond van 18 tot 19 uur. De kinderen van negen tot en met twaalf jaar kunnen op dinsdagavond van 19 tot 20 uur in het Woltershuis terecht. Dezelfde leeftijdsgroep kan zich op maandagavond tussen 19 en 20 uur uitleven bij de timmer/knutselclub. Voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar is er op woensdag middag van 14 tot 15.15 uur een instuif. Woensdag 3 februari wordt er een huisinrichtingsspel ge speeld. Thema is „Energie". De spelers richten een woning in en dienen daarbij rekening te houden met allerlei aspecten van energiegebruik. De voorstelling van het kin dertheater gaat over een hoe- denboom. De boom staat in Petten en niemand, behalve meester Julius weet hoe hij daar gekomen is. Meester Ju lius heeft namelijk alle verha len in zijn koffer. Zowel de mensen in Petten als de kinde ren in Vlissingen willen een verhaal horen. In de haast vergeet meester Julius zijn verhalenkoffer. MIDDELBURG - Met het onthullen van een naam bord met de restaurant- naam Waay-lnn en het doorkruisen van een kamer vol balonnen gaf onder- ivijsinspectrice A.R. van Dellen vorige week offi cieel het startsein voor de ingebruikname van het nieuwe lesrestaurant met vernieuwde keuken van de Christelijke Scholenge meenschap voor beroepson derwijs De Waayenburgh in Middelburg. De opening werd vooraf gegaan door toespraken van directeur L. de Waard, voorzitter van het bestuur J. Wisse, vakgroephoofd huishoudkunde Willemein Post, de heer J. Mesu van het gelijknamige bouwbe drijf en de inspectrice me vrouw Van Dellen. De informele receptie na afloop in het nieuwe lesres taurant toas een topper. De leerlingen die de hapjes en de drankjes verzorgden, waren in topvorm en ver zorgden de gasten tot in de puntjes wat de hapjes en de drankjes aanging. Op de foto inspectrice Van Dellen na het balonnenfestijn. - FOTO FOTO ZESA GOES - De afdeling Zeeland van de Crohn Vereniging Ne derland houdt op maandag 8 februari een bijeenkomst in Goes. De info-avond wordt ge houden in het gebouw van het Sociaal Centrum in de Frans den Hollanderlaan. De bijeen komst begint om kwart voor acht. De informatie-avond begint met een videopresentatie. Ge toond wordt de band 'Leven met de ziekte van Crohn en Colitis Ulcerosa'. Op de band wordt informatie gegeven door Crohn- en Colitis Ulcero- sa-patiënten en een aantal deskundigen. Na afloop is er voor de aanwezigen mogelijk heid tot het uitwisselen van ervaringen. Joke Smits, als maatschappelijk werkster verbonden aan het Sociaal Centrum, zal de gesprekken leiden en aan het einde van de avond een korte samenvatting geven. De informatieve bijeen komst in het gebouw van het Sociaal Centrum is bedoeld voor leden van de organise rende afdeling, voor familiele den en andere belangstellen den. Nadere inlichtingen om trent de Crohn Vereniging zijn te verkrijgen bij C. van Osch- Karhof, telefoon 01100-16045. MIDDELBURG - De leden van de sectie cultuurbehoud van de Zeeuwse Culturele Raad worden donderdag 4 fe bruari verwacht in het kan toor van de Stichting Zeeland op het adres Dam 31. De ver gadering begint om twee uur. Op het programma van de sectie-vergadering staan een aantal belangrijke punten. Aandachtspunten zijn bij voorbeeld een subsidieverzoek van de werkgroep portretfoto grafie en een subsidieverzoek van de gemeente Middelburg ten behoeve van Ramschip Schorpioen. Ook een concept subsidieverzoek van de Fede ratie van Zeeuwse Musea en Oudheidkamers komt ter sprake. De federatie heeft om een financiële bijdrage ge vraagd voor de opbouw van een expositie in het kader van de actie Nederland Museum- land. GOES - In jongerencentrum t Beest aan de Beestemarkt is zaterdag 6 februari de thea tershow 'Balzaal der gebroken harten' van Guido Belcanto te zien. De romaqtische zwerf tocht langs het tranendal des levens, zoals de Vlaamse ar tiest zijn jongste productie noemt, begint om negen uur. Guido Belcanto heeft zich in korte tijd opgewerkt van ano nieme straatzanger tot ge waardeerd theaterman. De Vlaamse artiest is met de re gelmaat van de klok te horen op de Belgische radio en was onlangs te gast in Vara's Nachtshow en het praatpro gramma 'Mike'. Guido Belcanto zingt in een decor dat het meest doet den ken aan een oude ballroom liedjes over de wereld van al leenstaande mannen, onge huwde moeders, weeskinde ren, travestieten en temeiers. Daarnaast vertelt Belcanto een aantal verhelen die stuk voor stuk doorspekt zijn met iiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim VLISSINGEN - De Ge meentelijke Scholengemeen schap voor MDGO en MHNO in Vlissingen houdt zaterdag 6 februari een open dag. Van elf uur 's morgens tot vier uur 's middags kunnen belangstel lenden een kijkje komen ne men in het schoolgebouw in de Troelstraweg. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll MIDDELBURG - Een puur Middelburgs programma wat de Uit-aanbiedingen op Wal cheren aangaat de komende week. Woensdag 3 en donder dag 4 februari is steeds om 20 uur in de Schouwburg de mu sical .Nonsens" te zien. Zater dag aanstaande, 6 februari, is er een kindervoorstelling van het gezelschap Theater Sirkel. Zij brengen vanaf 15 uur ook in de Schouwburg het stuk Blok. Nonsens is zoals de titel al zegt een onzinmusical. Het is van oorsprong een Ameri kaans stuk, van de hand van Dan Goggin. Deze voert ook in Nederland de regie van Non sens. Het verhaal gaat over vijf vrolijke, levenslustige nonnen, die zingen en dansen en die om bizarre redenen voor de show business kiezen. Ze worden neergezet door Sylvia de Leur, Josine van Dalsum (moeder overste), Nelly Frijda (Ma Flodder), Nelleke Burg en Milly Scott. Nonsens was na de voorstellingen in New York en Londen een veelbesproken stuk en in Nederland duidt de rolbezetting op eenzelfde toe komst. De vertaling van het stuk was in handen van Boudewijn de Groot en Lennaert Nijgh, een duo dat voor vele hits te kende en nu voor Nonsens na jaren weer samen achter de schrijftafel hebben plaatsge nomen. Milly Scott, een zange res, maakt haar debuut op het toneel. Blok is een soloproduk- tie geschikt voor de groep van kleuters tot volwassenen. Frans Malschaert, artistiek leider van Theater Sirkel, De hoofdrolspelers in Nonsens: v.o.n.r.: Nelleke Burg, Sylvia de Leur, Milly Scott, Nelly Frijda en Josine van Dalsum. heeft het gemaakt. Blok is een beeldende thea tervoorstelling waarin alle verschillende elementen op een bijzondere wijze worden geïntegreerd. Een grote hou ten kubus is het uitgangspunt van de voorstelling. Welke ge heimen deze in het eerste in stantie uiterst saaie vorm alle maal onthult, wordt duidelijk in de loop van de voorstelling. Enkel met licht, beelden en ge luiden wordt gespeeld en te genstellingen als groot-klein, zwart-wit, en open-dicht ko men aan de orde. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllillllllllllllllllllllilllllllllillllllllllilllllllllllllllll GOES - De contactgroep voor ouders van MBD-kinde ren houdt donderdag 11 fe bruari een thema-avond. On derwerp van gesprek is het thema 'Onderwijs en het jon gere MBD-kind'. De bijeen komst vindt plaats in het PMD-gebouw in de Zonne bloemstraat. De thema-avond begint om acht uur. De contactgroep voor ouders van MBD-kinderen heeft voor de thema-avond twee gast sprekers uitgenodigd. Inlei dingen worden verzorgd door B. Veldhuizen van het medisch kleuterdagverblijf en C. Beun, hoofd van de LOM-school en de IOBK-afdeling. Beiden zul len voorlichting geven over hun school en instelling. lilllllllllllllllllllllllllllBlllillllllllllllllllllilllllllllllllllllIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Guido Belcanto verborgen dromen en heime lijke verlangens. Steeds terug kerend thema is de dualiteit van het leven: glamoureus maar ook verloederend, ko misch maar ook tragisch. ZEELAND - W Produc tions houdt in samenwerking met Bar de Nar een grote soundmixwedstrijd. Deze gaat op vrijdagavond 26 februari plaatsvinden in Bar de Nar. VLISSINGEN - Aan de Ho geschool Zeeland, studierich ting fysiotherapie, slaagden de studenten P. Aarden uit Vlis singen en J. Houtekamer uit Middelburg voor het eerste Eindexamen 1988. Het examen werd ook gehaald door F. van der Zee uit Vlissingen, R. Vos uit Middelburg en M. de Ko ning uit Burgh-Haamstede. MIDDELBURG5's-HEER ABTSKERKE - Na lange tijd is er in Zeeland weer gelegen heid om de transcendente me ditatie techniek te leren. Er staat een cursus gepland die begint in Middelburg en een vervolg krijgt in 's-Heer Abts- kerke. Donderdag 4 februari houdt T.M. docent Wim Kooy in gebouw De Schakel (Bach- tensteene 14) in Middelburg een informatie-avond over het onderwerp en het verloop van de cursus. De vrijblijvende in formatiebijeenkomst begint om 20 uur. De cursus bestaat uit 7 les sen. Na de persoonlijke in structie (zaterdag 6 februari) zijn er drie vervolgavonden op 7, 8 en 9 februari en nog twee avonden eind februari en eind maart. Een weekend in een conferentieoord op de Veluwe sluit de cursus af. Daarna moet men in staat zijn zelf standig thuis deze eenvoudige, natuurlijke techniek te blijven beoefenen. Voor informatie vooraf: Iris de Leeuw, 01103-1434. Naast een beker is er ook een geldprijs beschikbaar voor de winnaar. De organisatie wil met deze wedstrijd Zeeuwse talenten een eind op weg hel pen. Deelnemers moeten zelf een band meenemen ter bege leiding en zich voor vijf ten fe bruari opgeven. Dat kan op te lefoonnummer 01100-30809. KRABBENDIJKE - Bioloog Ko de Korte houdt vrijdag 12 februari een lezing voor de Vogelvrienden van Krabben- dijke. De informatieve bijeen komst wordt gehouden in het Cultureel Centrum aan de Noordweg. Ko de Korte begint om half acht Bioloog Ko de Korte ver toont tijdens de informatie avond van de Vogelvrienden dia's van zijn laatste expeditie naar de Zuidpool. De Korte heeft daar in de zomer van 1987 onderzoek gedaan naar de zeevogels die daar voorkomen. VLISSINGEN - De wieler vereniging Zeeland houdt haar ploegenvoorstelling op zaterdag 20 februari. In café-restaurant Solskin op de Boulevard in Vlissingen zullen aan genodigden, pers en publiek worden voorgesteld renners die behoren tot de vol gende categorieën: amateurs, junioren, nieuwelingen, dames en liefhebbers/veteranen. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. Vijf jaar geleden verschenen de eerste VW-reisgidsen op de Nederlandse markt. Bundeling van het toeristische aanbod per regio bleek noodzakelijk vanwege de samenstelling of kleinschaligheid van het produkt. Inmiddels zijn deze VW-vakantiegidsen niet meer weg te denken al9 bronnen van ideeën en informatie voor de 4,2 mihoen zomervakanties van 5 dagen en langer die jaarlijks in Nederland worden doorgebracht. In de nieuwe reisgidsen haken veel VW's en bedrijven in op de campagne Nederland Museumland 1988. De elf VW-vakantiegidsen zijn verkrijgbaar bij de meeste ANVR-reisbureaus, bij grote VW-kantoren en op vakantiebeurzen. Voor Nederlanders die in eigen land op vakantie gaan, speelt het weer een onder geschikte rol, mits er voldoende alternatie ven zijn. Zij maken dankbaar gebruik van de mogelijkheden voor stads- en museum- bezoek, gaan surfen, fietsen en wandelen of bezoeken de meer of minder bekende attracties. Het is een open deur, maar toch: Nederland heeft wat dit betreft veel te bieden. In de elf VW-vakantiegidsen, die heel Nederland beslaan, vinden vakantie gangers zo'n 700 vakantie-ideeën en in formatie over bungalowparken, hotels en boten. Belangrijk nieuws is dat de provincie Bra bant nu voor 't eerst een Vakantiereisgids heeft, waaraan alle Streek VW's hebben meegewerkt. Ook is er een boekingscentra le voor de hele provincie. Vorige jaren bracht de Streek WV Hart van Brabant nog een aparte gids uit. De Brabantse gids '88 heeft met 150.000 exemplaren de hoogste oplage en is met zijn 108 pagina's tevens de dikste. Vooral het aantal vaararrange- menten op Maas en Amer, in de Biesbosch en op de binnenwateren van West-Brabant is vogr 1988 flink uitgebreid. De provincies Noord-Holland, Utrecht en Zuid-Holland geven dit jaar weer een geza menlijke gids uit. Verder zijn er gidsen van alle provincies afzonderlijk. Texel heeft als enige niet-provincie ook dit jaar een eigen Vakantiereisgids. Binnenlandse vakantiegangers kunnen in 1988 kiezen uit diverse trips met als thema „Nederland Museumland". Dergelijke ar rangementen zijn er onder meer in Dren the, Leeuwarden, Leiden en Nijmegen. In Drenthe is het idee van fietsprovincie en Nederland Museumland gebundeld in een Museum-Fiets-Tour met overnachtingen in eenvoudige middenklasse hotels. Voor drie overnachtingen kost het arrangement 223 gulden per persoon, inclusief nabrengservi- ce van koffers, fietsgebruik en op basis van half pension. In het Rijk van Nijmegen omvat het mu seum-arrangement (naar keuze met één of twee overnachtingen) gratis bezoek aan acht musea, waarbij Velorama, Afrika Mu seum en het Bevrijdingsmuseum 1944. Met twee overnachtingen inclusief diner komt dit arrangement op 165 gulden p.p. Nederland is Museumland en Leiden, met elf musea, al jarenlang Museumstad. Bij het arrangement „Leiden Museumstad" is een Museumjaarkaart inbegrepen. Met de ze kaart zijn alle Leidse musea gratis toe gankelijk. De rest van het jaar is de kaart ook elders in Nederland bij andere musea bruikbaar. De kosten voor dit arrangement, met een overnachting en fietshuur voor een dag, bedragen 80 gulden per persoon. „Ontdek Frieslands Musea vanuit Leeuwar den" heet de Friese Museumland-trip. Friesland heeft 65 grotere en kleinere, meer en minder bekende musea, waarvan vijf in Leeuwarden, zoals het Fries Museum, één van de grootste regionale musea in Neder land en bij uitstek een plaats voor de bezoekers om kennis te maken met de Friese cultuur. Dit arrangement met twee overnachtingen kost 265 gulden p.p. en geeft reducties op de toegang van de musea. Limburg biedt als nieuwtje van oktober tot maart een wintersportarrangement. Tijdens een driedaags verblijf kan de toerist ge bruik maken van de nieuwe kunst-langlauf baan in het rotspark te Valkenburg. De banen hebben een lengte van 900 en 1300 meter met een hoogteverschil van 30 me ter. Inbegrepen is een uur les, huur van materiaal en een ochtend of middag vrij langlaufen. Prijs vanaf: 101,=. Sportvermaak op en langs het Veluwemeer biedt de WV Flevoland. Overnachting in de eigen tent, huurtent of trekkershut op het Aquacentrum Bremerbergse Hoek. Voor de huur van (water)fietsen, kano's, surfplanken, zeilboten en seaflyers (eenper soons mini-catamaran) gelden kortingen. In Noordgouwe op Schouwen-Duiveland (Zeeland) opent in voorjaar '88 een beauty farm haar deuren. Naast een schoonheids salon is er een sauna, stoombaden, moge lijkheid voor een zonnekuur en een huid verzorgend kuurprogramma „Thalassothe- rapie". Inclusief overnachting en gastrono misch menu kost een arrangement ƒ465,- p.p. De „Turfstekers Achterna", te voet, te kano en op de fiets, is een nieuwe aanbieding van de VW Overijssel met een tocht door het prachtige Wieden- en Weerribbenge- bied, een Nationaal Park ontstaan door de veenafgravingen. Op basis van half pen sion kost dit arrangement 215 gulden p.p., inclusief een dag fiets en kanohuur. Uit haar VW-Vakantiereisgids komt Gro ningen als watersport-dorado naar voren. Deze provincie heeft vijf meren en 850 kilometer bevaarbare kanalen en ander wa ter, zoals meertjes, maar dit is nauwelijks bekend. Nieuw in de gids zijn de kano tochten. Men kan echter ook van het Gro ningse water genieten per eigen of gehuur de motorkruiser, electrokruiser of huifboot. De VW-Vakantiereisgidsen dienen vooral om te voldoen aan de vraag naar kant- -en-klare vakanties. Ze hebben dezelfde functie als de bekende reisprogramma voor het buitenland. In de gidsen vindt de consument prijzen, faciliteiten en andere gegevens, nodig voor het kiezen van een vakantiebestemming in eigen land. Voor alle informatie over vakantie en uit stapjes in Nederland kunt u terecht bij dp VVV-kantoren en ANVR-reisburo's.

Scheldebode | 1988 | | pagina 11