Intenationale Vrouwendag met nieuwe opzet D AUTO DIJKWEL AUTO DIJKWEL Indoor Zeeland '88 het weten waard i DIESEL? LPG? OF BENZINE? DOORHOBBELEN??? 'cheldebode Puzzelsport' Nieuwe Open cursussen in School Vlissingen SCHELDEBODfVAN WOENSDAG 20 JANUAR11988 Geschidenis Programma VEEL SUCCES KRUISWOORDRAADSEL film: MIDDELBURG/ VLISSINGEN - Na een week vol nieuwe films is het deze week weer wat rustiger aan het Wal- cherse filmfront. Het Vlissingse Alhambra- theater heeft de prent Inner Space als nieuws, de Middelburgse film theaters brengen een Nederlandse première: Hersenschimmen. Te zien in het Schutters hoftheater. VEERSEWEG104, NDDELBURG, TEL 01180-29955 VEERSEWEG 104, IDDELBURG, TEL 01180-29955 Eerste evenement in Zeelandhallen GOES - In de spiks plinternieuwe Zeeland hallen te Goes zal op za terdag 23 januari de elfde editie worden ge houden van Indoor Zee land '88 (atletiek). Het is het allereerste evene ment dat zal plaatsvin den in deze fraaie ac commodatie waar als het ware de verf nog nat is. Voor Indoor Zeeland '88 heeft zich een record aantal deelnemers ge meld. Zo'n 740 atleten en atletes van 22 vereni gingen zullen in actie komen. Ruimer Sponsors Talent HUISARTSEN KRUISWERK TANDARTSEN APOTHEEK DIERENARTSEN ALGEMENE INFORMATIE KERKDIENSTEN Tabel voor de week van 11 januari 1988 t/m 17 januari 1988 305 Ho3 internationaal is Walcheren? TLISSINGEF- Op 8 maart 198 vindt de ering van de Inernationale Vrouwendag Wlcheren wt plaats. Het tlema dit jaai» „Intematio- nile vrouweiag. hoe inter- iationaal is alcheren De tag zal gehoi^n worden in de Concert- er gehoorzaal in Middelburg, iingelstraat 13. Het begint n 10.00 en gaat door tot 24.W Op 8 m»rt 1857 trokken teitielarbesters in New Y<rk de sfiat op om te pro testeren gen de 12-urige we-kdag.s lage lonen en de wffkomstidigheden. In 1908 wa-d 8 nart opnieuw als de da; gepind waarop de ar- bedstersn New York en Chi- ca;o de 'eergetouwen stilzet te». Ze gng<n in staking tegen d< 10-uige werkdag, lage lo- nci en wenomstandigheden, vor de afshaffing van kin- dirarbad ei voor het vrou- venkiesrech. Deze stakingen varen van root belang voor 1st ontwake van het politiek lewustzijn n men ging zich verenigen i vakbonden. In javolging vn deze gebeurte- lis werd der vrouwen uit 16 anden op iitiatief van Clare Setkin, 8 taart uitgeroepen ot Intemaonale Vrouwen- iag. Dit geeurde in 1910 op jen conferetie van socialisti sche vrouwi te Kopenhagen. In Nede»nd werd 8 maart voor het e«t gevierd in 1912. Nu wordt I 8e maart in vele landen ov de gehel wereld gevierd eniet alleen door so cialistisch/rouwen maar ook door alle vrouwen die de emancipa: een warm hart toedrager Enkelenitiatieven tot nu toe hebt» de landsgrenzen overschren zoals bijvoor beeld in983 de STAR (stop the ArnRace) konference in Brussel waar duizenden vrouweuit Europa en Ame rika bi,® kwamen voor een protestsgen de wapenwed loop, on de twintiger jaren toen'8 aart geheel in het te ken std van vrede en anti- fascisi. en in 1970, toen de nadrtwerd gelegd op solida riteit net de Vietnamese vroun. De/a'cherse werkgroep 8 maabestaat uit 14 vrouwen die (Organisatie van de In- temonale vrouwendag op zicWjenomen hebben. De vroien in de werkgroep hefch diverse culturele ach terenden en hun leeftijd va- rie» van midden twintig tot zevtig- Naast deze werk- gr<> zijn er vrijwilligers om deKtiviteiten te begeleiden. Htbrede scala aanaktivitei- tes iets nieuws en de duide- lijvormgeving aan deze dag is ook voor het eerst. Men wil trachten op één dag te laten zien op hoeveel gebieden vrou wen werkzaam zijn. Daar naast wil men kijken hoeveel nationaliteiten zich hier op Walcheren voor deze dag inte resseren en zien of Walcheren werkelijk zo besloten is als het doet uitkomen en men wel of niet verder kijkt. De dag begint met aktivitei- ten om 10.00 en zal eindigen om 24.00 uur. Het programma ziet er alsvolgt uit: Van 10.00 tot 17.00 is er een koffieochtend met informatie markt en workshops met de nadruk op de laatste twee in de middag. De kunst-tentoon stelling is van 10.00-17.00 uur. Lichaamswerk is er van 10.00- 17.00 uur. Crêhe voor babay's en peuters de gehele dag en kinderovang voor de basis school v.a. 14.30 uur. De gehele dag kan men kiezen uit ver schillende buitenlandse maal tijden tegen kostprijs, 's Avonds vanaf 20.00 uur is er een optreden van de toneel groep ZILT, een maatschap pij-kritische toneelgroep be staande uit vrouwen. Ter af sluiting van de avond is er feest met internationale dans muziek. Tussen de middag kan men een video-opname bekij ken van het smartlappenfesti val door vrouwen gehouden vorig jaar. Het lichaamswerk houdt in, yoga-ontspanningsoefenin- gen, Aura-healing, aerobic dance en ontspanningsoefe ningen. Vier vrouwelijke do centen zullen dit deze dag on dersteunen en begeleiden. Kunstenaressen met eigen werk zijn er de gehele dag. Te bezichtigen valt schilderijen van Inge v.d. Kooy; kerami sche objekten van Teja Haf- ter; beelden van Wies de Bles; beelden, objekten van Elsa Westland, schilderijen van Jelte Ratsma; objekten en schilderijen van Ineke Otten; portretten in potlood en aqua rel - potlood van Joan Brons; beeldende kunst van Anneke Ruimschotel en volksschilde ren van Lies Riemens. De mo gelijkheid dat er nog meer kunstenaressen met hun werk komen is er maar daar zijn nog geen definitieve toezeg gingen op gedaan. Verdere op tredens die dag op het gebied van kunst zijn van Johanna Kruit, dichteres, De Bintjes, accordion-duo en Antreècte een salonorkest. Men probeert voor de avond nog een optre den van een volksdansgroep te organiseren. Erg belangrijk op deze International Vrouwen dag zijn de Workshops. De ge hele dag zullen er stands zijn van: Stichting Basiseducatie, Jet deze 'Scheldebode Puz- sport'-puzzel is elke maand een merkelijke prijs te verdienen: n praktisch actueel en uitvoerig ♦ordenboek. Het is een betrouw- ire gids voor de gebruiker van ,'t Nederlands, zoals dat heden n dage gebruikt wordt. De 'Grote an Dale' is zowel het oudste als et grootste woordenboek in het Jederlandse taalgebied. Het is al neer dan een een eeuw de onbe- wiste autoriteit op dit terrein. De Hedendaagse Van Dale' neeft een winkelwaarde van 120,-. Om deze prijs te kunnen verdie nen, moet men in januari alle vier puzzels oplossen. Van de puzzel van 6 januari neemt men van de oplossing van 79 horizontaal eerst de laatste letter en dan de tweede letter; van 13 januari eerst de tweede en dan eerste letter van 91 horizontaal; van 20 januari de eer ste twee letters van 7 verticaal en tenslotte van 27 januari de laatste twee letters van van 16 horizon taal. Zet men de aldus gevonden let tercombinaties een bepaalde volg orde achter elkaar dan ontstaat een benaming voor een versteende nars. Dit woord moet voor woensdag 3 februari worden gezonden aan de Puzzelredactie van De Schelde bode, Torenstraat 5, 4381 ET Vlis- singen. Uit alle goede oplossingen trekt de redactie de winnaar van de (anuari-puzzelserie. Hor.: 2 uitgelezer 8 verkrijgen 14 mest vocht 16 riv. in Dutsland 17 luchtinfanter- ist 18 Austr. struisvogel 20 beroep 21 baardje 23 metiode 24 lekkernij 25 loon 28 bekendheid 31opera van Verdi 32 café- bediende 35 de «nbekende 37 soort kaas 39 plotseling 40 laagfrequent (alk.) 41 reeds 43 golferrein 46 omroepvereni ging 47 fair 48 lcfdicht 49 meetkundige fi guur 50 Duitse nunt (afk.) 51 klem aantal 53 voorzetsel 54 achter 55 begroting 57 ta kel 59 Zjjne E>cellentie (Fr.) 62 levensge zei 64 riv. in Risland 66 Amerik. boerderij 70 Europ. repjbliek 73 volkerenverbond 75 stukgesla(«n steen 77 mak 78 eigenbaat 80 moutovet 81 notie 83 openbaar ver voermiddel 84 aanspreektitel van vorsten 85 rechtop 46 medestander. Vert.: 1 soort onderwijs 2 ent 3 Ital. munt 4 Europeaan 5 zwarte bessendrank 6 tele graaf restant 7 bijb. fig. 8 geheel verbruikt 9 juist zoveel betalen als moet 10 droog (bij sherry) II rustige plek in onaangename omgeving 12 oomzegger 13 diepe bewuste loosheid 15 kleiachtig gesteente 19 Mid delbaar Icon. Adm. Onderwijs 21 groente 22 omroepvereniging 24 deel v/h gezicht 26 stand der edelen 27 heilige vogel (Egyp te) 29 gek 30 betref, de endeldarm 31 in stemming 33 zeilwedstrijd 34 nylonpro- dukt 36 leer van lamsvel 38 land in Azië 40 een weinig scheel 42 eer 44 elektr. gela den deeltje 45 spie 46 bijb. fig. 51 landb. werktuig 52 eikehout ontschorsen 54 ver- waard meisje 56 overhellen 58 niet deze 60 ztker iemand 61 myth. fig. 63 deel v/d wet afk 64 jong schaap 65 weerkundig in- stitaut 67 pl. in W.-Duitsland 68 indien 69 arofeet 71 langzaam 72 klont 73 Sovjet- Urie 74 Europ. taal 76 gravin van Holland 79bitter vocht 82 en dergelijke 83 Techn. Hogeschool Werkgroep Zuid-Afrika/Na- mibia, Terre des Hommes, Goed Werk, SOS Wereldwin kel, Werkgroep Chili en de Zeeuwse bibliotheek. Vanaf 14.00 uur zijn er workshops die bestaan uit: Workshop Zuid Afrika Vrouwen onder Apartheid! In deze workshop wil men samen kijken naar de feiten van Apartheid en één verzet van vrouwen hier tegen vormen. Leven onder Apartheid is van invloed op persoonlijke rela ties en beïnvloedt eveneens de leef-/werkomstandigheden. Belangrijk is de vraag welke houding de vrouwen als een eenheid tegen Apartheid moe ten innemen, hoe zich op te stellen. Workshop Vrede - gaat over internationale vrede. Over de vraag hoe vrouwen in belang rijke mate kunnen meewerken aan het streven naar vrede zal deze workshop zijn rond de spreekster Dominee Elly de Boer-Hessel uit St. Laurens. Workshop Feministische Theologie - „Terug naar de wortels van het verzet". Bezig zijn met feministische theolo gie betekent aandacht geven aan de eigen vragen van vrou wen met betrekking tot hun geloof en hun positie binnen de kerk. Het betreft feministi sche vrouwen die van mening zijn dat de bestaande machts verhoudingen geen toeval zijn en het geheel geen „natuur lijk" gegroeid gegeven is. De feministische theologie geeft vragen als „kan religie bijdra gen tot bevrijding?" of „Is er een beloofd land waar vrou wen willen wonen?" Tijdens deze Workshops worden er Internationale hap jes verzorgd. Tot slot is er ook nog een expositie van Stich ting Amazone, thematentoon stellingen voor en door vrou wen bestaande uit 29 panelen, 2 video's (animatiefilm en car toons) en 12 stripboeken. De organisatie achter deze Internationale Vrouwendag hoopt veel vrouwen op deze dag bij elkaar te zien en nodigt iedere vrouw uit die zich hier voor interesseert. Voor nadere informatie: Margreet van de Donk, Kanariesprenk 287 in Vlissingen, telefonisch 01184- 72384. Hersenschimmen is een film met Heddy Honigmann als verantwoordelijke voor de re gie. In de hoofdrol spelen Marja Kok en Joop Admiraal een Nederlands echtpaar dat naar Noord-Amerika is geë migreerd. Hen vergaat het echter niet zo denderend want in dit sociale drama wordt de lijdensweg geportretteerd van de man die langzaam dement wordt. Hij doet daardoor ook onverwachte dingen maar Hersenschimmen is in de eer ste plaats een aangrijpende film. Hersenschimmen is te zien in het Schuttershoftheater op donderdag om 20.30 uur, vrij dag en zaterdag om 20.00 en 22.30 uur en van zondag tot en met woensdag om 20.30 uur. De jeugdfilm in het Schutters hoftheater is deze week de Ne derlands gesproken Peter en Elliot de Draak. Te zien op woensdag-, zaterdag- en zon dagmiddag om 14.00 uur. In het Middelburgse Electro gaat Donna Donna de laatste week in. De perikelen van een schuwe, onhandige student die zich in de boeken veel beter thuisvoelt als op de versier- derstoer is verfilmd door de gebroeders Van Beek. Simone Walraven speelt overtuigend de vlotte Esther, die in eerste instantie een fikse hulp voor onze mislukte Don Juan is. Op den duur keert zij zich van hem af. De student (Rene van 't Hof) komt toevallig op het spoor van het fotomodel Don na, zijn onbereikbare liefde. Donna, Donna, een leuke film, is te zien in Electro don derdag om 22.30 uur, vrijdag om 19.00 en 21.00 uur, zaterdag om 14.00, 19.00 en 21.00 uur en zondag om 14.00 en 19.00 uur. Van maandag tot en met woensdag is Donna Donna om 20.30 uur te zien. Woensdag middag is er om 14.00 uur ook nog een voorstelling. In Electro is het oudje 9Vt weeks teruggekeerd. De film van Adrian Lyne (ook Fatal Attraction is van hem) met Mickey Rourke en Kim Basin- ger is vrijdag en zaterdag om 23.00 uur te zien en zondag om 21.00 uur. Inner Space gaat over een Amerikaanse luitenant die verkleind via een capsule in een proefkonijn moet worden geïnjecteerd. De chip die alles moet rege len wordt echter gestolen en zo komt luitenant Tuck niet in een konijn maar in de sukkel achtige Jack Putter terecht. Jack merkt dat Tuck in hem zit en verneemt dat kleine Tuck maar 24 uur te leven heeft in zijn capsule. Een jacht op de dieven wordt geopend. Inner Space is te zien in Al- hambra vrijdag om 19.00 uur, zaterdag om 14.00 en 19.00 uur, zondag om 19.00 uur en van maandag tot en met woensdag om 20.00 uur. Dirty Dancing blijft volle zalen trekken en is te zien op donderdag en van maandag tot en met woensdag om 20.00 uur. Vrijdag om 19.00 en 21.30 uur, zaterdag om 14.00, 19.00 en 21.30 uur en zondag eveneens op die tijden. Peter Pan en Full Metal Jacket vullen het Vlissingse programma aan. De kinder film Peter Pan is te zien zon dag om 14.00 uur. De Vietnam- film Full Metal Jacket speelt donderdag om 20.00 uur, vrij dag, zaterdag en zondag om 21.30 uur. VLISSINGEN - De kinde ren willen helpen bij het huls- werk, kennis op willen halen en vergroten, meer zelfver trouwen krijgen, meer zicht krijgen op alles wat er in de maatschappij gebeurt, moge lijkheden vergroten in werk en/of studie. Dit is een greep uit redenen waarom volwas senen weer de draad van het leren op willen pakken: in Vlissingen kan dat. De Open School biedt man nen en vrouwen, die vroeger minder kans hebben gehad zich te ontwikkelen deze mo gelijkheid. In een groep van tien tot waalf personen komt men we kelijks bijeen, op een ochtend. Tijdens zo'n bijeenkomst wordt er gewerkt aan de hand van onderwerpen uit het da gelijks leven. Voorbeelden zijn: gezondheid, opvoeding, arbeid, sociale zekerheid. De ervaringen, de eigen kennis en datgene wat cursis ten zelf willen weten over een onderwerp neemt een belang rijke plaats in de cursus. In aansluiting op het thema ko men de leervakken aan bod. Deze zijn: Nederlands, reke nen, Engels, sociale vaardig heden en werken met de com puter. Zo wordt er geoefend in tekst schrijven, formulieren invullen, de „kleine lettertjes" lezen, je eigen bank- en giro zaken regelen. Maar ook je mening durven uiten en op leren komen voor eigen rechten. De Open School cursus duurt een jaar. Vrou wen die graag in een vrou- wenleergroep willen leren kunnen dit in het vrouwen leerjaar. De cursussen worden gege ven in het centrum voor Basis educatie. De cursusdagen zijn: Vrou wenleerjaar ma. ochtend van 09.00-11.30 uur. Di. ochtend of wo. ochtend van 09.00-11.30 uur (kinderopvang aanwezig). Voor alle cursussen kan men zich inschrijven bij: Centrum voor Ba siseducatie, Julianalaan 13, Vlissingen, tel. 01184-17819 (Joke Pais, ook voor meer in formatie). (ADVERTENTIE) ER IS ALTIJD VOLOP KEUS IN OCCASIONS BIJ (ADVERTENTIE) Maak kennis met het ongekende comfort van een CITROËN BX OCCASION. Nu ruime keus in volledig geïnspecteerde en gega randeerde BX-occasions. Ook in diesel- en break-(combi)mo- dellen. Na tien succesvolle edities van Indoor Zeeland, die plaatsvonden tussen 1966 en 1987 in de Goese veilinghallen, speelde de onzekerheid om verder te kunnen met Indoor - atletiek in Goes geruime tijd mee bij de organisatie-com missie. Men had voor dit jaar afgestemd op de Zeelandhal len, waar een groot sporteve nement als Indoor Zeeland be ter tot zijn recht zou komen. De vraag was echter of de nieuwe accommodatie tijdig gereed zou zijn. Want traditie getrouw stond Indoor Zeeland in januari op de agenda. Ge lukkig kwam alles in kannen en kruiken en zullen zaterdag de deuren opengaan voor vele atleten en hun supporters. De nieuwe Zeelandhallen bieden voor de sporters die in actie komen meer mogelijkhe den dan men voorheen ge wend was. De bochten zijn bij voorbeeld ruimer te lopen en er is meer plaats voor kogel stoten en verspringen. Dat kan uiteraard de prestaties bevor deren maar ook het publiek kan beter aan zijn trekken ko men. Het wedstrijdprogramma duurt van halftien 's morgens tot zeven uur 's avonds. Alle groepen vanaf de pupillen tot en met de senioren zullen hun talenten tonen. Ook doen er weer gehandicapten sporters mee want Indoor Zeeland staat immers al jaren garant voor integratie in de sport. In het programma zijn ook dit keer geen nieuwe punten op genomen. Men werkt met de beproefde opzet: sprint en lan gere loopnummers, versprin gen en kogelstoten. Ook dit keer ontkomt men niet aan improviseren, aan passen en uitproberen. Zo zal bijvoorbeeld de baan met alle verschillende start- en finish- punten opnieuw moeten wor den opgemeten. De voorberei ding zal dan ook twee dagen in beslag nemen. In inzet van de vele vrijwilligers is dan ook niet in geld of uren uit te drukken. Op de wedstrijddag zullen zo'n 150 personen actief zijn om alles in goede banen te leiden. Indoor Zeeland '88 wordt gesteund door subsidies van Goese Sportraad en de Zeeuwse Sportraad. Daar naast is er een zeer belang rijke inbreng van hoofdspon sor Installatie-bedrijf Van Halderen te Goes. Andere sponsors zijn: De Bruijne en van Riet, Hoechst, Datam ad ministraties, Fiat Dagevos, Schelde International en Koole Transporten. Zeker in een district als Zeeland, met relatief maar weinig KNAU-leden, is de jaarlijkse ontmoeting in Goes van groot belang. Gezien het groot aantal inschrijvingen wordt dat trouwens ook on derkend. Vrijwel alle Zeeuwse toppers van de baanatletiek zijn present en men verwacht dan ook dat diverse Zeeuwse records gebroken zullen wor den, mede door de betere ac commodatie. Welke nummers spectacu lair zullen worden is moeilijk te voorspellen. Populair bij de deelnemers is zeker het ver springen, maar ook wel de sprintnummers die in twee kamp 60 en 100 meter) ver werkt zullen worden. Op dit onderdeel wordt bij de senio ren een vinnig duel verwacht tussen André Verwei en Theo Dingemans (beiden van AV '56). De junior Ivan Beck uit Hulst heeft kortgeleden een nieuwe Zeeuws record geves tigd met de kogel, maar kan dat wellicht in Goes nog scherper stellen. Bij het hoogspringen zullen de Brabantse René van Loon en Hans van Drunen de 2 me ter wel een eind gaan over schrijden en middenafstander Gert van de Weele (AV '56) vertrekt op de 3000 meter als de favoriet Johan de Vlieger en Van de Broecke (beiden Marathon) zijn naar wordt verwacht zijn grootste concur renten. Bij de juniorgroepen be vindt zich veel aankomend ta lent als Egbert Lakroes, Petra Provoost, Liesberth van Ac ker, Anja Versta ten, Christian van Riet, Tom van den Ouden, Gidi Kroon en natuurlijk Gre gory Leede. Bij de gehandi capte sporters bestaat veel be langstelling voor verspringen en hoogspringen. Op het num mer kogelstoten zal Diny Wests tra te zeker weer van zich doen spreken. Tussen de bedrijven door zullen enkele waarderings- en prestatieprijzen worden uitge reikt aan junioren en er is ook een tentoonstelling in het res taurant van foto's en kranten knipsels over de historie van 'Zestig jaar Zeeuwse atletiek. Indoor Zeeland '88 wordt za terdag om vijf voor halftien officieel geopend door burge meester van Goes, Mr. W. Blanken. Gegevens voor deze rubriek moeten de vrijdag voor plaatsing uiterlijk om 11.00 uur op het kan toor aan de Torenstraat 5 te Vlis singen binnen zijn. Vlissingen - Zat. Van Dijk, Koude- kerkseweg 52. Tel. 13459. Zo. Kant, Sabalaan 3, tel. 71017. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30- 18.00 uur (zonder afspraak). Huis bezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - Zal. De Doelder, Bellinkplein 1, tel. 11721. Zo. Buij- tendijk, Noordweg 353, tel. 12460. Spreekuur voor spoedgevallen (zonder afspraak) 12.30-13.30 uur en 17.30-18.00 uur. Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Ar- nemuiden en Nleuwland - Zat. Bloos, Kanaalstraat 70, Oost-Sou burg. Tel. 61212. Zo. Groot, Dr. v.d. Moerstraat 15, Arnemuiden. Tel. 01182-1308. Visites aanvra gen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30 - 13.00 uur, 17.30-18.00 uur. Oostkapelle, Serooskerke, Grljpskerke en Veere-Zat. en zo. Gunst, Torenstraat 46, Seroosker ke. Tel. 01189-1212. West- en Mldden-Walcheren - Zat. en zo. Stutterheim, Beukei- manstraat 8, Meliskerke. Tel. 01186-1760. Domburg, Aagtekerke, Westka pel Ie, Meliskerke, Zoutelande, Koudekerks, Biggekerke - Vr., zat. en zo. v.d. Made, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. Middelburg - Do. 18.00 uur tot zo. 24,00 uur De Crom, tel. 27325 Vlissingen - Do. 18.00 uur tot ma. 8.00 uur De Gaaij, tel. 71768. Groepspraktijk voor alternatieve geneeswijzen: Van vr. tot en met zo. voor dringende gevallen tel. 01184-65200 van 9.00 tot 10.00 uur. Openingstijden magazijnen kruis werk Lelienlaan 1 te Vlissingen en C. van Perestraat 8 Oost-Souburg: op werkdagen van 10 tot 12 uur en van 16 tot 17 uur. tel. weekend dienst: 01184-13769 Voor heel Walcheren - Zat. en zo. Ton, Badhuisstraat 45, Vlissin gen. Tel. 14643. Vlissingen - Vr. 22 jan. tot 29 jan. Apotheek Papegaaienburg, Pape gaaienburg 24-26, tel. 66345. Middelburg - Vr. 22 jan. tot 29 jan. Apotheek Hummelen, Markt 69, Middelburg. Kleine huisdieren - Zat. en zo. Brink, Middelburg, tel. 01180- 11011. Dierenartsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Domburgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. MAATSCH. DIENSTVERL. Gezinsverzorging Valkenlsse en Vlissingen: Brou- wenaarstraaf 4, Vlissingen, tel. 17810. Middelburg en Arnemui den: Loskade 29, Middelburg, tel. 26951Westkapelle, Marlekerke, Domburg en Veere: Molenwater 33, Middelburg, tel. 11255. MAATSCHAPPELIJK WERK Regio Walcheren - Zuid (Vlissin gen en Valkenlsse) Brouwenaarstraat 4, Vlissingen, tel. 19820. Regio Walcheren, Noord: Molenwater 33, Middel burg, tel. 11255. Voor crisissituaties buiten kantoor tijd is de dienstdoende maatsch. werker bereikbaar via het door het antwoordapparaat gegeven tele foonnummer. R.-K. Kerk Walcheren, Souburg, Zoute Viever, zat. 09.00 uur. Sou burg, Martinuskerk, zon. 10.00 uur Parochiekoor (oecumenische dienst). Paauwenburg, Open Hof, zon. 10.00 uur eigen zanggroep (oecumenische dienst). Vlissingen, Ter Reede, zat. 17.00 uur. Vlissin gen, Lieve Vrouwekerk, zat. 19.00 uur, Lambertuskoor. Zo. 9.30 uur dameskoor. Bethesda St.-Joseph- ziekenhuis, zon. 11.15 uur. Middel burg Petrus en Pauluskerk, zon. 10.00 uur. Middelburg, Hoeksteen, zon. 11.30 uur, Domburg, Bad huisweg, zat. 19.15 uur. Elke 1e en 3e zat. Prot. Ziekenhuispastoraat Streek ziekenhuis Walcheren - Zon. 10.00 uur Lukasse. Evang. Gem. de Wijngaard, Mid delburg - LTS-Klarenbeek, zon. 9.30 uur, Nieuwkerk. Geref. Kerk Vrijgemaakt, De Lannoystraat, Vlissingen - Zon. 9.30 uur v.d. Scheer, 16.30 uur v.d. Scheer. Anglicaanse Kerk (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort: zo. 10.30 uur Holy Commu nion, 19.30 uur Evening Prayer. Zevende Dags Adventisten: Mid delburg za. Ponte. Vlissingen 't Anker, Boredljke- straat 163, Za. Ponte. Kristen Zuldmolukse Kerk In Ne derland - Oost-Souburg 10.00 u. Waisapy. Koudekerke 12.00 uur Waisapy. Herv. Gem. en Ger. Kerk te Vlis singen - Jacobskerk 10.30 u. De Boer. Petruskerk 9.30 u. Makkin- ga, 17.00 u. De Boer. Johannes- kerk: geen dienst. Open Hof 10.15 u. (falksma en Rosenberk De Schaapskooi: zie Martinuskerk. Martinuskerk, 10.00 u. De Nooij en Burm, 19.00 u. De Nooij-Ophir, 10.00 u. v. Bork. Ev. Lutherse gemeente - Middel burg - Zo. geen dienst. Vlissingen, zo. dienst in Jacobs kerk, De Boer. Hervormd Middelburg - Niewe- kerk, 10.00 uur Rinkema, 17.00 uur De Rijke. Koorkerk 10.00 uur Vonck. Oostkerk 10.00 uur de Boer. Ontmoetingskerk 10.00 uur Hiensch. Thomaskapel 10 uur Brummelkamp. Engelsekerk 19.00 u. Elseman. Vrfjz. Herv. en Remonstrantse Kring Koorkerk - Zo. 10.00 u. Vonck Christengem.: Geen dienst. Ev. Lutherse Gemeente, geen ge gevens ontvangen. Beth el-Pinksterkerk, Vrijdom- weg 1, Vlissingen wo. 19.30 u. vr. 19.30 u. zo. 14.30 u. Lofpr. dienst. Leger des Hells, Vlissingen - Zo. 10.00 uur Heiligingssamenkomst, 19.00 uur Avondsamenkomst. Evangelische Baptisten Ge meente, Damplein, Middelburg. Zo. Lok. Baptisten Gemeente, Middel burg - Kapel Bree 8, 10.00 uur ds. Ezinga. Sion-gemeente Oost-Souburg, Ritthemsestraat 43a, zo. 10.00 uur Lofprijsdienst. Ned. Ger. Kerk te Middelburg, 9.30 u. Brands, 17.00 u. Riemens. Doopsgezinde Gemeente Vlis singen, Vrijdomweg 1zo. 9.30 u. Schroevers. Doopsgezinde Gemeente Mid delburg, zo. 11.00 u. geen dienst. Singelkerk, di. 19.00-19.30 uur Eucomenisch avondgebed. Pink stergemeente, Emmastraat 10, Vlissingen Zo. 14.30 u. gemeen tedienst, zo. 19.30 uur, opwek kingssamen komst Volle Evangelische Gemeente „Filadelfia" Vrouwestraat 5, Vlis singen zo. 9.45 u. samenkomst. Christelijk Gereformeerde Kerk Vlissingen - Zo. 9.30 en 17.00 u. Brons. Gereformeerde Kerk en Ned. Herv. Gemeente Oost-Souburg - Kanaalstraat 9.30 u. Melse, Oran jeplein 9.30 u. v. Boven, 19.00 u. Melse en Burm. Gereformeerde Gemeente Arne muiden - Langebeeksestraat 16, zo. 9.30 u. Verhoeks, 14.00 u. leesdienst, 19.00 u. Verhoeks. ENERGIEBEDRIJVEN ZEELAND in samenwerking met: DE SCHF^DEBODE 1 bij een hoorteen en een totaal jaarverbruik van: streefverbruik voor streefverbruik sinds de afgelopen week 12 oktober 1987 van; 800 25 297 1000 31 371 1200 38 445 1400 44 519 1600 50 593 1800 56 668 2000 63 742 2200 69 816 2400 75 890 2600 81 964 2800 88 1039 3000 94 1113 3300 103 1224 3600 113 1335 3900 122 1446 4200 131 1558 4500 141 1669 5000 156 1854 5500 172 2040 6000 188 2225 Het werkelijke streefverbruik wordt bepaald aan de hand van de gemiddelde etmaal-temperatuur en enkele andere gegevens I

Scheldebode | 1988 | | pagina 5