Middelburgs Theater ambitieus '88 in FOTO SERVICE DANSLES „Stiefmoeder nog altijd een rotwoord" HET WEEKBLAD WAAR JE f LEKKER VOOR GAAT ZITTEN Zaterdag in concertzaal Middelburg Optreden van Ruyterstadsingers en Vocaal Ensemble Sint Laurens X r jr üiëm MS «s# m 1 1 Middelburgse begint praatgroep voor tweede moeders Westhoveloop Cursus voor ouderen Verslag van Vrouwenkerk J.P.A. Rossël Volgende week: „Lang weekend", in september unieke muzikale komedie Cf Si s T 301 M V VLISSINGEN/MID- DELBURG - Om de an derhalf a twee jaar treedt het Vlissingse koor De Ruyterstadsin- gers groots naar buiten. Komende zaterdag 23 januari, is het opnieuw zover. In de Concert- en Gehoorzaal in Middel burg verzorgt het gezel schap samen met Vocaal Ensemble Sint Laurens een avondvullend con cert. De twee groepen onder leiding van Riet Westerweele (Ruyter- stadsingers) en Hans van den Broeke (Sint Laurens) beginnen om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur en kaar ten zijn alleen daar ver krijgbaar. A-capella Programma - w f* MIDDELBURG- Nog voor het einde van dit jaar, dan inmiddels het elfde speelseizoen, brengt het Middelburgs Theater voor het eerst in haar be staan een muziek-theater stuk. Ans Schilders uit Kapelle en Leonard van de Berge uit Vlissingen le verden een soort muzikale komedie in onder de titel „Een toekomst achter tralies". Maandagavond be sloot het bestuur van de Middelburgse amateur-to neelclub te kiezen voor dit Zeeuwse werk als ope ning van het nieuwe theaterseizoen in september. „Blaffen tegen de maan" van Dimitri Frenkel Frank dat voor het lopende theaterjaar in de plan ning staat om uitgevoerd te worden, komt in mei op de planken. Het stuk „Lang weekend" van de Belg Lode Pools is het dichtste bij. Volgende week zater dag, 30 januari, is daarvan de premiere in het Mid delburgs Mini-theater aan de Verwerijstraat. VOOR DE BESTE .^KWALITEIT SPRINT PHOTO Vanaf 20 januari starten er nieuwe clubs voor paren en jongelui Informatie dagelijks na 18.00 uur 01100-20176/30428 of 01180-38370 Gecompliceerd Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren. 35e jaargang. Oplage: Editie Vlissingen 23.300 Gemeenten: Valkenisse^ /- Vlissingen en Westkapelte. O E Editie Middelburg 21.700 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. Kantoor: Torenstr. 5, Vlissingen. Tel. 01184-19910 den: 08.30-12.30,13.30-17.1 DE SCHFJDEBODE O Advertentie-exploitatie: J. v. Emden, tel. privé 01184-60369; Jos Rentmeester, tel. privé 01195-379. Redactie: Redacteur: Luc Vranken, tel. privé 01184-62280. Correspondente: Bettie Hol- lestelle, tel. privé 01184-14479. JITGAVE^EEgRA^EEKB^D^^INSDA^^ANUARM98^ KANTOOR: TORENSTRAAT 5 - VLISSINGEN - TEL. 01184-19910 - POSTADRES: POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEN De Ruyterstadsingers be staat als naam van het koor pas sinds 1979. In 1966 werd dezelfde groep als Tienerkoor Jong Leven officieel opgericht. Omdat het grootste gedeelte van de leden na verloop van tijd uiteraard geen tiener meer was, werd dat gewijzigd in De Ruyterstadsingers. Het koor telt 37 leden, ver deeld over 4 partijen: sopraan, (ADVERTENTIE) alt, tenor en bas. Klassiek, mo dem, Nederlands en buiten lands; het repertoire is heel breed. Dat wordt uitgezocht en gedeeltelijk bewerkt door de dirigente Riet Westerweele. Repeteren (maandagavond van halfacht tot halftien in de Souburgse Van Duyvenvoor- deschool) begint met oefenen in ademhalingstechniek en stemvorming. Ook individueel oefenen komt aan bod. Het aantal grote uitvoerin gen is beperkt maar De Ruy terstadsingers zijn wel regel matig actief op iets kleinere schaal. Men verleent mede werking aan uitvoeringen van andere verenigingen, vereert bejaardentehuizen regelmatig met een optreden en neemt deel aan concoursen in Mid delburg en Rotterdam. De mu sical De Kleine Parade van Wim Sonne veld, die De Ruy terstadsingers in 1986 in de Middelburgse Schouwburg opvoerde, bewees dat het ge zelschap de grote klussen nog altijd aankan. Het Vocaal Ensemble Sint Laurens is opgericht in sep tember 1985 en bestaat mo menteel uit tien man onder leiding van Hans van den Broeke. Ook hier een breed re pertoire dat zonder muziek wordt uitgevoerd. Het Vocaal Ensemble is een zogenaamd a capella-koor. Oude kerkmu ziek komt aan bod, negro spi rituals, barbershop melodiën, chansons maar ook het rustige popwerk heeft een plaats, bij voorbeeld Yesterday van het vermaarde duo Lennon/ McCartney van The Beatles. Ondanks de nog relatief korte periode dat het Vocaal Ensemble Sint Laurens actief is, heeft het gezelschap al flink wat optredens achter de rug. Erediensten, koffieconcerten, het internationale muziekfes tival in Goes en het Eerste fes tival voor Vocale Ensmeble in Eist heeft de groep allemaal al gehad. De Ruyterstadsingers heb ben alles in het werk gesteld het concert met het Vocaal En semble Sint Laurens in Vlis singen te laten plaatshebben. Zalen waarin een dergelijk koor tot z'n recht komt, zijn schaars en voor een beschei den clubje van liefhebbers on betaalbaar. Daarom is uitge weken naar de Middelburgse Concert- en Gehoorzaal. Het programma voor de 23e januari is veelbelovend. De Ruyterstadsingers openen het concert om 20.00 uur met het eerste deel van him bijdragen aan de avond. Daarin zitten al vier talen verwerkt. Na dit be gin, dat zeven werken omvat, komt het Vocaal Ensemble Sint Laurens aan bod met lou ter Engelstalig werk. Na de pauze is het weer de beurt aan De Ruyterstadsin gers die dan brengen: The Tree Fishers, Je ne l'ose rien dire, Quand mon mari, Canon in Swing 1, Ring Around A Rosy Rag en tot slot Lemon Tree. De organiserende Vlis singse vereniging wordt bege leid door Rob van de Meule (piano) en Arnold van Rossum (slagwerk). Het Vocaal En semble sluit de avond af met tien nummers: Engelse, Duitse en Franstalige. Die slotreeks wordt beëindigd met de pop- klassieker Yesterday van het onvergetelijke componisten duo Paul McCartney en John Lennon. tandprotheticus Kunstgebitten, reparaties en vernieuwingen Spec, voor 8lechtzittende protheses en ingevallen gezichten Spoedig klaar. Tel. afspraken 01184-14533 Hobeinstraat 52, Vlissingen RK SF*- i-J.:rr n '3s9 v f Kf&è WMkM i. Beide koren in actie tijdens de repetitie voor het concert van zaterdag 23 januari. Uiterst rechts dirigente Riet Westerweelde van De Ruyterstadsingers. - foto fotozesa llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMinilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll (ADVERTENTIES) De unieke produktie die voor later dit jaar op de nominatie staat, is een vrucht van de cabaret-workshops cabaret die Ans Schilders (Theaterwinkel Magazijn) samen met Willem-Jan Gevers de leden van het Middelburgs Theater aanboden. In eer ste instantie kwam er weinig uit. Voor de zomervakantie vorig jaar stelde Ans Schilders dat er nu maar eens wat concreets moest gebeuren. Samen met Leonard van de Berge zette zij zich achter de schrijftafel en leverde een muziektheater-productie af met tien stukken muziek. Gevers zorgt voor een pianist die het geheel moet begeleiden. Er was sprake de opvoering nog dit theaterseizoen te laten plaatshebben maar het bestuur vond „enig uitdiepen" nog noodzakelijk mede doordat de muziek een grote rol speelt als extra moeilijkheidsfaktor. Willem Huybregts wordt gevraagd voor de regie en september is de streefdatum voor opvoering. „Het stuk gaat over een vrouw van veertig, Susan, die zich geen raad weet met haar leven", vertelt Ans Schilders, een van de makers. „Ze is ge trouwd. Haar man heeft een goede baan, ze heeft een fraai huis maar voelt zich nutteloos. Als haar schoonmoeder, me vrouw Vermeulen, intrekt bij zoonlief wordt het alleen nog maar erger. Beide vrouwen liggen elkaar niet. Omdat er wat verbouwingen nodig zijn in huis, komt Susan in contact met een bouwvakker, Sjors. Hij bemiddelt als het ware tussen de twee vrouwen en laat Susan naar zichzelf kij ken. Sjors en zijn vrouw Lie- die schrijven actief brieven voor Amnesty International en halen Susan over dat ook te doen. Gaandeweg verschuift het schrijven voor Amnesty in Susans geval naar het schrij ven over haarzelf en haar le ven. Op den duur identificeert ze zich met politieke gevange nen achter tralies. Het opge sloten zitten ervaart zij dan des te meer", aldus Ans Schil ders. Zaterdag 30 januari toont het Middelburgs Theater eerst het resultaat van de inspan ningen van de afgelopen maanden. Vanaf oktober oefe nen Dini Ploegaert, Sitah Lampert en Peter Adriaanse onder regie van Gerard Bayens op „Lang Weekend". Een van oorsprong Belgisch stuk dat naar Nederlands taalgebruik is herschreven. Herman van Duimen, een yuppie-achtige kantoorchef (Peter Adriaanse), denkt een avontuurtje aan te gaan met zijn secretaresse Lia Neve (Dini Ploegaert). Er staat een lang weekend voor de deur want bevrijdingsdag levert na het weekeinde een extra vrije dag op. Herman heeft geboekt voor een paar dagen Nice. Omdat de werkster op het kantoor Betsy Bogaert (Sitah Lampert) zo treuzelt tegen het eind van de dag, blijkt dat het drietal, wanneer eindelijk be sloten wordt op te stappen, op gesloten zit in het pand. Er zijn geen sleutels voorhanden, de telefoon deed het de hele dag al niet dus in plaats van een lang weekend overspel met juffrouw Neve, zit Her man opgesloten. Juffrouw Neve krijgt steeds meer schuldgevoelens over wat ze van plan was en trekt „in gevangenschap" meer en meer naar mevrouw Bogaert toe, die goedgemutst een ona flatende stroom ouwehoer- -verhalen ophangt, dit tot grote ergernis van haar baas Herman. Mevrouw Bogaerts rol wordt echter steeds nadrukke- lijker. Als enige heeft zij eten en drinken bij zich. Een heel brood en een fles sinaasappel sap. Zij wordt zich steeds beter bewust van haar machtsposi tie, zeker als blijkt dat het „overwerken" het hele lange weekend in beslag zal nemen. Dini Ploegaert zet het qua- si-onschuldige typetje van juffrouw Neve charmant neer, Peter Adriaanse komt welge meend geirriteerd over maar Sitah Lampert steelt met haar ratelende, grappige optreden de show. „Lang weekend" is voor het eerst te zien op zater dag 30 januari in het Mini- theater vanaf 20.30 uur. Daarna volgen voorstellingen op zaterdag 6 februari, vrijdag 12 februari, zaterdag 27 fe bruari en zaterdag 5 maart. Allemaal beginnen ze om half negen in het Minitheater. Kaarten in de voorverkoop zijn te verkrijgen bij het VW in Middelburg en bij Loek's Boekhandel op de Nieuwe Burg. UUR Vlissingen: Walstraat 78 Goes: Lange Vorststraat 36 OOSTKAPELLE/MID- DELBURG - De atletiekvere niging Dynamo houdt zater dag 23 januari de jaarlijkse Winter Westhoveloop tussen Domburg en Oostkapelle. De aanvang van deze negende editie van het sportevenement is om 14 uur. Het parcours gaat door het natuurgebied van Hoogduin en Westhove over duidelijk uitgezette bos- en duinpaden. De afstanden waaruit deelne mers kunnen kiezen bedragen vier, negen en vijftien kilome ter. Inschrijven kan vanaf 13 uur op het parkeerterrein bij het kasteel Westhove. Voor meer inlichtingen: 01188-2084 of 01180-27067. MIDDELBURG - Het alge meen bestuur van de Stichting Welzijn voor Ouderen in Mid delburg, houdt morgen, don derdag 21 januari, een verga dering. Deze wordt gehouden in de Molstraat (13), begint om 14.00 uur en gaat onder meer over het evaluatieoverzicht vanuit het werkplan 1987. Volgende week, 27 januari, gaat in het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming (Kuiperspoort, Middelburg) een kursus Kijken en Doen van start. Deze is bedoeld voor ouderen vanaf vijftig jaar die kennis willen maken met de mogelijkheden van kunstzin nige vorming en de verschil lende technieken onder bege leiding willen uitproberen. Opgave dient te geschieden voor vrijdag 22 januari bij het Zeeuws Instituut voor Kunst zinnige Vorming tel. 34711. Ook voor meer informatie kan men daar terecht. De Stichting Welzijn voor Ouderen kan ook inlichtingen verschaffen over de cursus, tel. 27537. Dini Ploegaert, Sitah Lampert en Peter Adriaanse (vlnr) als respectievelijk juffrouw Neve, Betsy Bogaert en Herman van Duimen in „Lang weekend". FOTO FOTO ZESA. r ft MIDDELBURGVLISSIN- GEN- Hoewel het aantal echt scheidingen iets terugloopt, ligt het aantal van 1 op de 3 een ieder nog vers in het ge heugen. De kinderen zijn het eerst aan bod als over de ge volgen gepraat wordt. Hoe be trokkenen het ouder-zijn van andersmans kinderen ervaren, een veel voorkomend gevolg van een scheiding als een van de twee partners een nieuwe relatie begint, stond tot nu toe minder in het daglicht. De Middelburgse Ankie Boon be gint daarom een gespreks groep, in eerste instantie voor stiefmoeders. De initiatiefneemster: „Ik heb gekozen voor stiefmoeders omdat die het er toch het moeilijkst mee hebben. Voor de meeste mannen gaat het le ven na een scheiding gewoon door. Ze blijven naar hun werk gaan en zitten niet voortdurend middenin de nieuwe situatie. Voor vrouwen die zich ten dienste gesteld hebben van het gezin en daar uit vertrekken, staan voor een volledig nieuwe situatie". „De grootste fout die wordt gemaakt en waardoor veel vrouwen in de problemen ko men, is dat de vrouw die in een nieuw gezin stapt zich geroe pen voelt als een soort super- moeder te functioneren. Dat werkt dan vervolgens niet en de vrouw komt in zak en as te zitten en denkt dat ze faalt. Het zoeken naar en het bewust worden van je positie in dat nieuwe gezin is een belangrijk onderdeel van de cursus", al dus Ankie Boon. Geen overdreven doel, legt ze verder uit. „Het aantal mo gelij ke gezinssamenstell ingen waarin je terecht kunt komen is zo uitgebreid dat het alleen maar ingewikkelder wordt. Als je bijvoorbeeld je eigen kinderen meeneemt en je nieuwe partner heeft ook kin deren of wanneer alleen de nieuwe partner kinderen heeft, dan kom je altijd in een nieuwe situatie terecht waar binnen je je draai moet vin den. De problemen die dat op levert zijn altijd onbesproken gebleven. Er rust nog altijd een taboe op de term „stief moeder" en een begin maken met het doorbreken daarvan is ook een van de doelstellingen van de cursus". Ervaringen uitwisselen is een belangrijk onderdeel van de reeks gesprekken. Herken ning bij anderen levert steun op. De oorsprong van het aan pakken van de stiefmoeder- -problematiek ligt bij Mar- greet de Jong-Kruiswijk. Zij schreef het boek „Je hoeft niet echt te zijn" (Je hoeft je niet voor te dcxsn als de natuurlijke moeder) en verzorgde kader- opleidingen voor vrouwen die in de regio met een gespreks groep aan de gang wilden. An kie Boon, zelf stiefmoeder, volgde deze vorig jaar en be gint als eerste en voorlopig enige in Zeeland met de cur sus. Ze wil starten begin februa ri. Het gaat voorlopig om zeven bijeenkomsten die om de twee weken plaatshebben in het ge bouw van het FIOM aan de Varkensmarkt in Middelburg. Voor opgave en of inlichtingen Ankie Boon: tel. 01180-11240. Ankie Boon: „Als stiefmoeder moet je eisen durven stellen aan partner en kinderen". FOTO FOTO ZESA. MIDDELBURG - De werk groep Feministische Theologie Walcheren heeft voor dins dagavond 26 januari de Bre dase theologe Lieve Troeh naar Middelburg gehaald. Zij spreekt die avond vanaf 20 uur in het Emancipatiegebouw aan de Nieuwstraat, nummer 47. Lieve Troch brengt verslag uit van de door haar bijge woonde tweede conferentie van de zogenoemde Vrouwen kerk die begin oktober vorig jaar in Cincinnati, Verenigde Staten, gehouden werd. Daarna is er mogelijkheid voor discussie. Voor meer in formatie over de Vrouwen kerk kan men bellen met Yvonne Hoogers 01184-63697. Zij heeft ook een folder be schikbaar. VLISSINGEN - Buurthuis De Paraplu houdt aanstaande vrijdag, 22 januari, een soul- party. De avond begint om 21 uur. Centraal staan de klanken van traditionele muziek als de Kaseko en de Cadanz maar ook moderne muzieksoorten zoals disco, soul en reggae ko men aan bod. De DJ's Dennis en Herold verzorgen de mu ziek en op de avond zijn ook Surinaamse hapjes verkrijg baar.

Scheldebode | 1988 | | pagina 1