lijï Theo Wondergem dingt mee naar Camel-Trophy 1988 Souburgse sportschool „op gezondheidsbasis" FOTO SERVICE Kunst op de veerboot HET WEEKBLAD WAAR JE V /LEKKER VOOR GAAT ZITTEN Ouderen in Middelburg Nieuwe slaapkursussen knuijt Nieuwjaarsreceptie K.v.K. I.D. op Swirngavond De Piek Ypsilon Cafe Soif 'De Fantast' in Schouwburg Zee'uwse boluswedstrijd slaat aan J.P.A. Rossël V OOST-SOUBURG - Elly en Martin Vrielink, eigenaren van Sportcentrum Elmar in Oost-Sou burg zijn initiatiefnemers wat betreft sport binnen de gezondheidszorg. Als tweede sportcentrum in Nederland werken zij op gezondheidsbasis en wil len zij graag de andere zijde van krachttraining belichten. De bezoekers van hun sportcentrum zijn niet aan leeftijd gebonden en zijn zeer zeker niet allemaal bodybuilders. Hun aandacht is vooral ge vestigd op mensen met specifieke problemen zoals overgewicht, gehandicapt zijn, verzwakte spieren hebben of 'het gevoel niet aan Fitness te kunnen doen vanwege lichamelijke klachten. Juist deze doelgroepen met een hogere drempelvrees dan de gemiddeld e sportschoolbezoeker. Energie Ballon Afvallen VOOR DE BESTE ^KWALITEIT ^SPRINT PHOTO Let op MIDDELBURG - Ge durende de maanden ja nuari en fèbruari is het de beurt aan Wim Bak ker om kunst te laten zien op de veerboot Vlis- singen - Breskens. Verschijnt wekeli jks gratis huis aan huis op Wal' ;heren. 35e jaargang. Oplage: Editie Vlissingf 3n 23.300 ex. Gemeenten: V alkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Editie Midde'burg 21.700 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg i 0n Veere. Kantoor: T orenstr. 5, Vlisfiingen. Tel. 011 84-19910. Openingstij den: 08.r 30-12.30,13.30-17.00 u. Bit DE SCHFJ.DEBODE UITGAV' ZEEBRA WEEKBLADFN WOENSDAG 6 JANUARI 1988 Advertentie-exploitatie: J. v. Emden, tel. privé 01184-60369; Jos Rentmeester, tel. privé 01195-379. Redactie: Redacteur: Luc Vranken, tel. privé 01184-62280. Correspondente: Bettie Hol- lestelle, tel. privé 01184-14479. 301 M KANTOOR: TORENSTRAAT 5 - VLISSINGEN - TEL. 01184-19910 - POSTADRES: POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEN OCiST-SOUBTJRG - Zate ;rdag 9 januari vin» Jt op het E urocircuit in Valkens waard de eer *ste van de vijf regio ns ile selectie s plaats van d*Camel Trophy '88. T heo Wonder gem, 29 j aar uit Oost-Souburg is ie enif ;e Midden zeeuwse kandidaat die aan deze regionale se lectiedag r;n meedoet. In september vorig jaar heeft The o zich aangemeld als kandidaa t voor de Camel Tr ophy '88, een ieder jaar terug kerende loodzware prestatie- rit door de jungle. Uit vele duizend .en aanmeldingen voor dit ar inlokkelijke off-road avontu .ur zijn 300 kandidaten gesele jteerd. Deze kandidaten worden uitgenodigd voor vijf regionale selecties. Eind ja nuari worden tijdens de natio nale selectie 30 mensen uitge kozen en hieruit komen weer zes finalisten. Deze zes finalis ten gaan tenslotte naar de fi nale-selectie in Eastnor Castle in Engeland waar men na de laatste testen op de testterrei nen van de Land Roverfabriek beslist wie het Dutch Camel Trophy Team '88 gaan vor men. Het is de eerste keer dat Theo meedoet. De voorselectie is gemaakt op de door de kan didaten ingevulde vragenlijs ten. Theo komt niet geheel on beslagen ten ijs. Als interna tionaal service-monteur en projektleider voor VICON landbouwmachines in Nieuw Vennep heeft hij al heel wat moeten reizen. Zo heeft hij Tropen-ervaring opgedaan en weet wat rijden in de jungle inhoudt. In Noord-Amerika, Brazilië en Australië heeft hij dit volop kunnen beproeven. In Australië heeft hij met een vier-wiel aangedreven jeep veel van zijn vrije tijd in de jungle doorgebracht en ver schillende terreinen verkend. Naast goede rijvaardigheid is ook een flinke dosis auto- technische kennis van groot belang en teamspirit. „Sleute len, verbouwen aan auto's en drie jaar motorcross-competi tie hebben mij voldoende er varing gegeven, bovendien ben ik als projektleider ge wend om met mensen om te gaan en leiding te geven, dus daar ben ik niet zo bang voor", vertelt Theo. De rest van de eisen van de Nederlandse or ganisatoren bestaan uit door zettingsvermogen, intelligen tie en een goede conditie en gezondheid. Op 9 januari zal blijken hoe zwaar de selectie is en hoe sterk de medekandidaten zijn. Die dag zal Theo weten wat er werkelijk van de kandidaten verwacht wordt. Er staan hem dan een groepsinterview, rit ten over een slalomparkoers en opdrachten in het off-road terrein te wachten en hij hoopt hier het beste van. Het is ten slotte geen kleinigheid als je werkelijk in het Dutch Camel Trophy Team '88 terecht zou komen. Het betekent dat je meerijdt in een loodzware tocht van 1000 mijl door de Tropische Wouden op het In donesische eiland Celebes, het huidige Sulawesi, eind maart 1988. Wie weet is de gelukkige wel iemand uit Zeeland. MIDDELBURG - Na de Stromenwijk en 't Zand heb ben ook de Middelburgse wij ken Dauwendaele en de Magi- straatwijk een eigen hulp dienst voor oudere wijkbewo ners vanaf 65 jaar. Wanneer men woonachtig is in deze wijken en omhoog zit met klusjes in en om het huis, boodschappen doen en vervoer en dergelijke kan men bellen naar de contactpersonen van de hulpdienst de heer Roze- mond 01180-27550 of de heer Sohier tel 01180-16371. In totaal zijn twintig vrijwilligers ac tief voor de hulpdienst. In de twee telefooncirkels in Stromenwijk/'t Zand kunnen weer nieuwe mensen mee doen. De telefooncirkel best5aat uit een groepje van acht deelnmers die elkaar elke morgen op een afgesproken tijd even opbellen, Als er iemand niet opneemt, wordt even gekeken wat er aan de hand is. Veiligheid en contact zijn de plezierige gevolgen van deelname aan de telefooncir kel. Voor inlichtingen en deel name kan men bellen naar mevrouw Veenstra 01180- 37523. Omdat de weersomstandig heden slechter kunnen wor den, ligt een beroep op de eigen hulpdienst van de Stro menwij k/'t Zand of een beroep op de informatiegroep voor de hand. Voor alle duidelijkheid nog even de kontactpersonen van de hulpdienst; mevrouw Den Hollander tel 26513 en mevrouw Stroo tel 12814. De kontactpersonen van de infor matiegroep zijn mevrouw Francke tel 11564, de heer Be- suyen tel 13145 en de heer Camper tel 13402. Woensdag 13 januari wordt op 9.30 uur in het Ontmoe tingscentrum van de Stichting Welzijn voor Ouderen in Mid delburg aan de Molstraat een informatieochtend gehouden. Op deze ochtend zijn ouderen welkom die meer willen weten over de cursus kijken en doen, een cursus over kunstzinnige vorming. Verschillende kunst uitingen staan op het pro gramma en ondermeer een da gexcursie. Voor informatie en aanmel ding het Zeeuwst Instituut voor Kunstzinnige Vorming 01180-34711 of bij de Stichting Welzijn voor Ouderen 01180- 27537. ii in nu i mi iiiiin in mi limn in i ii 111111111 ii 111 n i ii i ii 1111111 n 1111111111 miminm 11111111111111111111111111 minimin Goede voornemens in de praktijk Elly en Martin werken in overleg met internisten, fysio therapeuten en een diëtiste. Hun begele iding is vakkundig en gebaseerd op kennis, erva ring en onderzoek. Fitness is bij hun een pre maar dan wel gericht op de persoon. Ieder een in het sportcentrum krijgt een individueel trainings schema aangepast aan het doel waarvoor men komt en aangepas t aan de fysieke con ditie van de persoon. Elly en Martin hebben door de jaren heen veel ervaring opgedaan met Fitness. Zij hebben onder zoek verricht en seminairs en lezingen gevolgd. Daarnaast overleggen zij regelmatig met deskundigen uit de gezond heidszorg en in sommige ge vallen werken zij hiermee sa men. Wat betekent Fitness voor hun Fitness betekent niet allef »n je spieren soepel maken en aan een mooi figuur werk> en. Het betekent ook meer ener gie. Het opbouwen van 'een goede lichaamsconditie werkt ook als een bescherming voor je lichaam. Zonder voldoende lichaamsbeweging verouderen we waarschijnlijk sneller, vermindert de soepelheid en stevigheid van de spieren en ontstaan er sneller klachten, problemen met overgewicht en soms zelfs sterke vermoeid- heid en depressiviteit. Fitness betekent ook een verbetering in de souplesse van de gee.st, meer evenwichtigheid en een positieve instelling. Hun d.oel is; de mensen die hun sportcen trum bezoeken zo bewust mo gelijk van hun lichaam te ma ken, en duidelijk is dat dit niet alleen bestaat uit begeleiding van krachttraining. Naast vol doende lichaamsbeweging is goede, uitgebalanceerde voe ding ook van belang. Overvoe ding is een reëel gevaar voor de gezondheid en kan emotio nele en psychologische proble men tot gevolg hebben. Voor ieder mens is even wicht tus sen energiegebruik en ener gieverbruik van g?*oot belang. Fitness is hier ideaal voor en past bij iedere leeftijd. Het is Een kijkje in de Sportschool Elmar van de familie Vrielink. De nieuwe forr natie I.D. uit Vlissingen. VLISSINGEP j - Uitgaanscentrum D»e Piek staat zaterdag 9 ja nuari in het tf iken van live-muziek. Vanaf 20 uur is de Vlis- singse groep I.' D. aan het werk te zien.. I.D. is een n ieuwe band, die na een fikse periode van repeteren nu de tijd rijf j, acht, zich aan het publiek te presenteren. Hun op treden in De Piek aan de Hellebar dierstraat betekent dan ook het debuut van de vijf-mansformatie. I.D. maakt melodieuze rockmuziek ondersteund door zangpartijen, regelmatig vier stemmig. I> in lichtshow begeleidt het optreden. I.D. best aat uit Geert van Enekevort, Rinus Wijgman, Rein Corbijn, L eon Caron en Frank Engels. nooit te laat om je zwakke plekken te overwinnen en je grenzen te verleggen. Het is ook nooit te laat om je drem pelvrees te overwinnen en eens te gaan praten in een sportcentrum. Zo kwam op een goede dag de 16-jarige Simon de Jong bij hun. Simon was voor 90% spastisch aan één kant van zijn lichaam. De therapiën die hij kreeg gaven echter niet meer genoeg voldoening voor hem. Hij voelde dat hij meer kon en op aanraden van zijn vrienden is hij naar het sport centrum van Martin en Elly gegaan. Sinds een paar maan den volgt hij hier krachttrai ning onder constante begelei ding en de resultaten zijn meer dan positief. Zijn ene voet had een afstand tot de grond van 5 cm. Inmiddels is dit terugge bracht tot 3% cm en Simon weet dat hij nog veel verder kan gaan. Hij probeert nu een zelfde evenwicht voor zijn heupen en schouders te vinden en werkt ook langzaam aan nieuwe spierfuncties van zijn hand. Simon staat onder dage lijkse controle van zijn fysio therapeut dhr. Piet van der Mans - revalidatiecentrum Zonneveld Oost Kapelle - en dhr. van der Mans is al even enthousiast. De samenwer king tussen sportschool en fy siotherapeut zorgt ervoor dat iedereen constant op de hoogte blijft van Simons resultaten en van zijn fysieke conditie en maken deze zeer positieve re sultaten mogelijk. De samenwerking met fysio therapeuten is heel erg goed. Regelmatig wordt iemand doorgestuurd naar het sport centrum om een sneller herstel van een specifieke klacht te bewerkstelligen, te denken aan iemand met rugklachten of be schadigde kniebanden. Een heel ander aspect van het sportcentrum is de bege leiding van mensen met over gewicht. Ineke van den Anker is iemand die hier al jaren ernstige problemen mee heeft. Na veel diëten besloot zij aan een laatste serieuze poging te beginnen. Zij heeft sinds sep tember vorig jaar een ballon in haar maag. Daarnaast volgt zij een constant 400-caloriën- dieet onder deskundige bege leiding. Het doel was 40 kilo af te vallen. Sinds november doet zij aan Fitness in het sportcen trum van Elly en Martin. 20 Kilo is er inmiddels af en zij voelt zich fitter dan ooit. Heel bewust wordt hier begeleiding gegeven en nauwkeurig wor den de verrichtingen en resul taten genoteerd. Zo is er niet allen de voldoening van ge wichtsverlies maar ook de zichtbare gegevens van centi- meterverlies wat heel stimule rend werkt. Het enthousiasme rond Inekes afvalrace is groot waardoor de wil om verder te gaan extra wordt versterkt. Elly en Martin weten dat er meer mensen zijn die deze dieettherapie volgen en ook andere mensen die met het probleem van overgewicht te kampen hebben. Zij hopen dat ook deze mensen hun drem pelvrees kunnen overwinnen. Sportcentra's zijn niet noodza kelijk alleen voor bodybuil ders maar zijn er voor ieder een. Juist het sportcentrum van Elly en Martin is ingesteld op deze doelgroepen, d emen- sen met overgewicht, de ge handicapten en iedereen die niet zomaar een sportschool binnen stapt. Ook hier is trou wens weer een samenwerking met internisten en een erkend diëtiste. - FOTO: FOTO ZESA Voor degenen tot slot die geen Fitness of krachttraining willen maar toch naar iets zoeken om lekker ontspannen wat te bewegen zijn er ook nog de Aerobic lessen die gegeven worden door gediplomeerde leraressen. En zelfs hier is re kening gehouden met het feit dat niet iedereen even jong is en van springen houdt. Er zijn speciale uren voor wat oudere dames of voor hen die wat minder in conditie zijn. Bo vendien zijn deze wat rustiger Aerobics ook geschikt voor zwangere vrouwen. De lessen zijn in kleine overzichtelijke groepen zodat er ook aandacht gegeven kan worden aan juiste houding en het niet for ceren van het lichaam. Martin heeft tenslotte voor de geïnte resseerden de coördinatie van de trimlopen in Zeeland onder zijn beheer. (ADVERTENTIE) Medio januari starten Elly en Martin een afvalcursus. Tweemaal per week zal deze cursus op speciaal gereser veerde uren gegeven worden. Naast aangepaste Fitness en Aerobic oefeningen krijgt men een persoonlijk dieet en voor lichting van de diëtiste. Door de volledige persoonlijke be geleiding is succes gegaran deerd. MID DELBURG - Het idee van de Provinciale VW Zee land o m samen met de federatie Bakkerspoatroonsorgani- satie Zeeland de bolusbakker van het jaar te kiezen, slaat aan. De verwachting it} dat een deelnemersaantal van vijft;i g bakkers gehaald zal worden. De. jurering vindt plaats op dinsdag 19 januari in Res- taui - ant De Campveerse Toren in Veere vanaf 17 uur. In- mict.dels is er ook ee'n voorzitter van de jury gevonden, AL loert Mol neemt die verantwoordelijkheid op zich en dei iXt de prijzen uit. ALbert Mol kiest mede de Zeeuwse bolusbakker van het jaar. MIDDELBURG - De slaap kursussen die het Kruiswerk de afgelopen maanden in Zee land lanceerde, zijn goed aan geslagen en brengen boven dien goede resultaten met zich mee. Meer dan driekwart van de deelnemende cursisten spreken uit dat ze er iets aan gehad hebben. Een deel is van de slaapmiddelen af, een an der gedeelte zegt ook overdag beter te functioneren. Reden voor het Kruiswerk om met een nieuwe serie slaapkursus sen te starten. In Vlissingen start de cursus volgende week op 12 januari, in Middelburg begint het 17 maart en in Westkapelle op 3 mei. Opgave daarvoor kan bij het Kruiswerk in Middelburg, Roozenburglaan 18, telefoon 01180-14366, op werkdagen vanh 9 tot 12 uur, met uitzon- derding van woensdag. De slaapcursussen geven in formatie en tips om zelf met het slaapprobleem om te kun nen gaan, De motivatie om dAar thuis mee aan de gang te gaan is erg belangrijk voor het baat hebben bij de cursus. UUR Vlissingen: Walstraat 78 Goes: Lange Vorststraat 36 (ADVERTENTIES) VOOR DE BETERE MANNENMODE HOEDEN EN PETTEN Nu ook een ruime sortering in de grotere matenkleding St. Jacobsstraat 10 VLISSINGEN tandprotheticus Kunstgebitten, reparaties en vernieuwingen Spec.voor slechtzlttende protheses en Ingevallen gezichten Spoedig klaar. Tel. afspraken 01184-14533 Hobeinstraat 52, Vlissingen Wim Bakker is geboren in Yerseke en woont in Wilhel- minadorp. Hij kreeg zijn op leiding aan de academie voor beeldende kunst in Tilburg. Sinds 1978 houdt Bakker zich bezig met schilderen en grafi sche, gemengde en ruimtelijke technieken. Hij heeft onder andere ge ëxposeerd in het Zeeuws Kun stenaarscentrum in Middel burg, galerie De Westpoort in Goes, galerie La Strada in Goed en galerie Pothuis in Hoeven. Werk van hem be vindt zich in de kollektie van de provincie Zeeland. Op de veerboot laat Wim Bakker vier werken in ge mengde techniek zien die spe ciaal voor de boot gemaakt zijn. ZEELAND - Ypsilon, de vereniging voor ouders en an dere familieleden van chro nisch psychotische of schizof rene mensen, houdt woensdag 6 januari een contact/infor matieavond op de Vlasmarkt in Goes. Het begint om 19.45 uur. Het thema is Hoe gaan we met onze naaste familielid om en de heer J. Bakker, psychia ter, houdt er een inleiding over. De avond is toegankelijk voor leden en ieder familielid van chronisch, psychotisch of schizofrene patiënten. Voor meer informatie; 01100-12221. VLISSINGEN - Vrijdag be gint in Cafe Soif aan het Vlis- singse Bellamypark een expo sitie van de kunstenaar Rijn- hard Schregardus. De ten toonstelling is te zien tot en met zondag 7 februari. Aanstaande zondag, 10 ja nuari, is er klassieke muziek te beluisteren in het cafe. Vanaf 13.30 uur treedt het trio II Flanto Canto op. Karin Bijl en Pann de Wit (beiden op dwarsfluit) en Fransje Dorst (piano) vertolken werken van Vivaldi, Chopin, Sima Rosa en Doppler. VLISSINGEN - Op maan dag 11 januari houdt de Ka mer van Koophandel de nieuwjaarsreceptie in Hotel restaurant Britannia/Water toren in Vlissingen. Vanaf 17.00 tot 19.00 uur zijn alle geinteresseerden welkom. De voorzitter van de Kamer spreekt tijdens de nieuwjaars receptie een nieuwjaarsrede uit en bij deze gelegenheid vindt tevens de uitreiking plaats van de Prijs voor Crea tief Ondernemersschap 1988. MIDDELBURG - Dinsdag 12 januari is in de Middel burgse Schouwburg het stuk De Fantast te zien. Het is oor spronkelijk een Amerikaans werk geschreven door Herb Gardner. I'm not Rappaport' heet het daar en het trekt al jaren volle zalen op Broad way. Wat de Nederlandse uitvoe ring betreft berust de regie bij JOhn van de Rest. John Kraaykamp, Donald Jones, Frederik de Groot en Martine Grefcoeur spelen de belang rijkste rollen. De Fantast is een stuk over in de eerste plaats ouder worden. Andere thema's zijn ouder-kind rela ties en het recht van ieder mens voor zichzelf op te ko men. Het stuk begint in Central Park, New York. Twee man nen, een neger en een blanke, treffen elkaar op een bankje. John Kraaykamp en Donald JOnes in De Fantast. - FOTO JUTKA RONA

Scheldebode | 1988 | | pagina 1