Jubileumeditie van Vlissings gebeuren Tiende Nieuwjaarssnorkeltocht Ex-Zeeuw maakt furore in omroep-land Bas Westerweel: „Vorig seizoen wil ik het liefst snel vergeten" Kerstkaartenactie afgesloten dansschool ianvicr FOTO SERVICE HET WEEKBLAD WAAR JE LEKKER VOOR GAAT ZITTEN 'Benjamin'in het leger ^'t ~L,S T M 301 V Stroming Prijzen Loek's Boekhandel uitgereikt ALMERE-HAVEN - De Cinevideo-studios in het 'maanlandschap' van Almere-Haven, twintig kilo meter van Amsterdam. Niets wijst op enige activi teit deze woensdag maar binnenin bruist het. Een nieuw damesgroepje 'Toy Toy' geeft zich helemaal voor de opname van hun eerste single. Maandag middag wordt het uitgezonden in AVRO'S TOP- POP. De presentator van dat popprogramma, Bas Westerweel, heeft even gelegenheid de keel te spoe len. Hij bestelt een glas melk aan het buffet in een aparte stukje restauratie binnen het complex. „Het is zweten daarbinnen. De dames zijn al aan de achtste opname toe", grapt de enigszins verhitte presentator. Eerlijk Concurrentie Radio Weekagenda VOOR DE BESTE ^KWALITEIT 'SPRINT PHOTO Vriendin Maple Leaf V Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren. 34e jaargang. Oplage: Editie Vlissingen 22.800 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg 21.300 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. Kantoor: Torenstr. 5, Vlissingen. Tel. 01184-19910. Openingstij den: 08.30-12.30,13.30-17.00 u. E SCHFT.DEBODE UITGAVE ZEEgRA WEEKBLADEN DINSDAG 29 DECEMBER 1987 Advertentie-exploitatie: J. v. Emden, tel. privé 01184-60369; Jos Rentmeester, tel. privé 01195-379. Redactie: Redacteur: Luc Vranken, tel. privé 01184-62280. Correspondente: Bettie Hol- lestelle, tel. privé 01184-14479. KANTOOR: TORENSTRAAT 5 - VLISSINGEN - TEL. 01184-19910 - POSTADRES POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEN VLISSINGEN - Voor de sportievelingen die het nieuwe jaar echt goed willen beginnen is er op 1 januari 1988 voor de tiende maal de Nieuwjaars snorkel tocht van het Duik team „Zeeland". De tocht is weer ter hoogte van de Boule vard Evertsen en bedraagt circa negenhonderd meter. De start is om 14.00 uur, de finish rond 14.30 uur. De kleedac commodatie onder de Boule vard Evertsen is vanaf 12.15 uur geopend. Voor alle deelne mers aan deze jubileumtocht is er een bijzonder herinne ring. Voor de origineelst ge klede snorkelaars zijn er een aantal prijzen beschikbaar. Om 14.00 uur geeft burge meester J.C. van der Doef op het badstrand het startsein voor de zwemmers. Ter ere van het jubileum verlenen de Stichting Vesting Vlissingen en de Schietsportvereniging „De Fles" hun medewerking door voor elk jaar dat de snor- keltocht gehouden werd een kanonschot af te lossen. Het eerste schot wordt gelost bij de kruising Boulevard/Coosje Buskenstraat, het tweede bij de kruising Gevangentoren en het derde bij De Leugenaar. Vervolgens worden de kanon lopen schoongeveegd voor de resterende schoten. Het tiende schot wordt afge vuurd door de burgemeester. De andere schoten worden door de leden van „De Fles" gelost. De schoten worden ge financierd door het Duikteam „Zeeland" in samenwerking met de Vlissingse horeca en andere ondernemers. In het water houden sche pen van Rijkswaterstaat en de politie een oogje in het zeil. Ook „De Dreg", een als Admi raalschip uitgedost schip van de Stichting Behoud Onder- waterschatten Zeeland, is van de partij. Radio Walcheren verzorgt vanaf de boulevard een rechtstreekse uitzending. In het verleden haalde de Nieuwjaarssnorkeltocht het televisieprogramma van Ge west tot Gewest en de BRT. Dit jaar maakt naar alle waarschijnlijkheid de NOS filmopnamen voor het jour naal. Er worden ongeveer hon derd deelnemers verwacht. Secretaris van het Duikteam „Zeeland", Paul Poland: „De tocht is zelfs geschikt voor amateurs. In de afgelopen tien jaar hebben we de toch nooit af te hoeven lassen. Weer of geen weer, we gaan gewoon door. Bij erg slecht weer pas sen we de afstand van het par cours aan. O.K., windkracht tien is misschien wel een beetje te gek. We hebben wel eens windkracht negen gehad, toen kwamen er van de hon derd deelnemers maar vijfen twintig door de branding. We hopen dit jaar op sneeuw. Met sneeuw op de achtergrond ziet het er allemaal wat pittores- ker uit. Dat heeft geen invloed op de temperatuur van het water. Die is redelijk stabiel". De tocht is voor Nederland vrij uniek. Paul Roland: „Ze hebben het jaren terug ook in Scheveningen geprobeerd maar die tocht moest altijd af gelast worden vanwege de sterke stroming. Hier in Vlis singen loopt de stroming even wijdig aan de boulevard, dus mocht er iemand afdrijven dan komt ie altijd een stukje verder op het strand terecht". De snelheid waarmee het parcours wordt afgelegd is niet belangrijk sportiviteit én originaliteit is het enige wat telt. „De kleding is meestal in de carnavalssfeer. De prijzen zijn uitsluitend voor het uiter lijk. Het gaat tenslotte om de sportieve gedachte. Het feit dat de deelnemers te water gaan is al een hele prestatie op zich", zegt Poland. De prijsuitreiking vindt tussen 15.15 en 15.30 uur plaats in Hotel Britannia-Waterto ren. Aan de prijsuitreiking vooraf kunnen de deelnemers zich warmen met zeer hete Glühwijn, vervaardigd vol gens het geheime Duikteam „Zeeland" recept. Inschrijving is alleen nog mogelijk op 1 ja nuari in de kleedaccommoda tie onder de Boulevard Evert sen. MIDDELBURG - In de Middelburgse Schouwburg is maandagavond 4 januari het blijspel 'Benjamin in het leger" te zien. Het is een stuk van de Amerikaan Neil Simon en wordt geregisseerd door de 73- jarige Karl Guttmann. Guttmann viert met de re gie van dit toneelstuk zijn vijftig jarig toneeljubileum. Er zijn meer bekende namen in 'Benjamin in het leger'. Belangrijke rollen worden vertolkt door John Leddy (Koos Dobbelsteen), Leontien Ceulemans, Frank Rigter en Paul Rottger. Het verhaal gaat over het wel en wee van zes Amerikaanse jongens, die in een legerkamp worden klaar gestoomd voor de Tweede We reldoorlog in Europa. nJohn Leddy speelt de hardhandige Paul Rottger speelt Benja- ming in 'Benjamin in het le ger'. - FOTO JAN SWINKELS sergeant. Een van die recruten is Benjamin (Paul Rottger). Hij wordt het meest intensief gevolgd, ook als hij zich be geeft op het amoureuze vlak. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillflIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIItlltllllllllllSlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllSllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllllllIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIISIIIIII Bas Westerweel is het gezicht van AVRO'S TOPPOP. Een programma dat ook zeer bekend in de oren klinkt van wat oudere jongeren, een wekelijkse uitzending waar ook de naam van Ad Visser onlosmakelijk mee verbonden is, nog steeds. Cas van Ierssel nam het van Ad Visser over maar na een jaar werd er een nieuwe ster gelanceerd: Bas Westerweel. Duidelijk is dat hij Avro's Top-pop 'de nieuwe tijd' in moet loodsen. Luc Vran ken sprak met 'babbel-de-Bas', een 24-jarige geboren Amster dammer die een groot deel van zijn jeugd in Zeeland door bracht, in Vlissingen om precies te zijn. „Het was vreselijk moeilijk toen ik pas TOPPOP ging doen", vertelt hij enigszins ge haast. De jonge presentator is in feite weinig in beeld wat betreft de uitzending van zijn programma maar TOPPOP kost hem z'n hele woensdag. „Cas hield ermee op en Jan (Steenman red.) vroeg me of ik er wat voor voelde. Ik hapte toe maar die begintijd heb ik echt ervaren als voor de leeu wen geworpen worden. Ik had nooit iets dergelijks voor tele visie gedaan". Bas geeft eerlijk zijn oordeel over de invloed die ondermeer zijn tv-onervarenheid voor het programma had. „Ik, en vermoedelijk ook de kijkers, merkten dat we met TOPPOP in een woelige periode zaten nadat Ad ermee ophield. We waren zoekende en kregen maar geen nieuw, eigen ge zicht van het programma. Wat mezelf aangaat dat eerste jaar deed ik mee in de malaise. Ik kijk niet met tevredenheid te rug op mijn debuutjaar als presentator van TOPPOP". Een voorbeeld van die roerige tijden voor het AVRO-pro- dukt was de kortstondige duo presentatie van het pro gramma samen met Leonie Sazias. Ook dat gaf niet de weg aan die TOPPOP in moest slaan, vonden de makers. Tijdens dit seizoen straalt het werkplezier bijna af van het gebruinde gelaat van Bas Westerweel. „De huidige TOPPOP ploeg werkt gewel dig samen en we staan er nu weer helemaal achter. Ik Senk dat we nu duidelijk een eigen gezicht hebben binnen de serie van popprogramma's van de Nederlandse omroepen. We slagen er nu in de artiesten zo goed mogelijk te laten uitko men. Zij staan centraal en worden zoveel mogelijk neer gezet in een passende omge ving en de optredens worden professioneel opgenomen. Dat vind ik de sterke punten van ons programma nu." De concurrentie is hevig in omroepland maar Bas zit niet te beven op zijn stoel. „Voor zover mijn werkzaamheden het toelaten kijk en luister ik naar alles op radio en televisie ivat in mijn straatje past. Countdown bijvoorbeeld vind ik goed. Die sfeer, met dat pu bliek en de live-optredens, geeft dat programma ook een eigen karakter". Bas Westerweel is begonnen bij de radio. Op 18-jarige leef tijd was hij de maker van de zogenaamde 'fake-interviews' voor het programma Praat paal van de huidige Jeugd journaal-presentatrice Birgit. Ook voor de Zwevende Hemel, een radio-programma, raakte hij bij de produktie betrokken. Onder invloed van Jan Steen man, hoofd afdeling amuse ment radio bij de AVRO, ver huisde de vroegere Zeeuw steeds meer naar het pop/pre sentatiewerk, een terrein waarop hij al van jongs af aan mmelde". Nu is Bas Westerweel uitge groeid tot een drukbezet, meer dan full-time, AVRO-mede- Bas Westerweel: „...met Toppop nu de goede weg ingeslagen...." werker. Zijn werkschema mag er zijn. „Maandag doe ik de Arbeidsvitaminen op radio 3. 's Middags monteer ik de Top- Pop 20 en bel zelf stad en land af voor de Kans Clip, een ru briek in Top-Pop. De montage van TOPPOP volgt daarna en dan is het kijken geblazen naar de tv-uitzending van de maandagmiddag, 's Avonds doe ik bij Rik van Veldhuizen nog de Bas-babbel". „Dinsdagmorgen vergade ren we met het hele team van TOPPOP met als enige agen dapunt de uitzending van de (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) De medewerkers van wensen leerlingen, oud-leerlingen, vrienden en bekenden een gelukkig en voorspoedig 1988 UUR Vlissingen: Walstraat 78 Goes: Lange Vorststraat 36 dag ervoor. De rest van de dag gaat op aan het voorbereiden van de opnamen voor woens dag hier in Almere-Haven, re kwisieten en decors uitzoeken en dergelijke. Donderdag och tend ontvang ik de pluggers van de platenmaatschappijen die met nieuw materiaal ko men aanzetten en die middag besteed ik aan de opname van een schoolradio-programma. Vrijdagmorgen is m'n rege- lochtend. Mensen bellen, af spraken maken van die din gen. 's Middags komt de Radio 3 ploeg van de AVRO nog eens bij elkaar voor een vergade ring en 's avonds trek ik het land in voor AVRO'S DiscO- lympics. Ook de zaterdag avond gaat daar vaak aan op. Zaterdagmiddag ga ik met een ploeg de stad in voor de op name van The Voice, ook een rubriek in TOPPOP. Zondag monteer ik die opnamen en doe ik nog wat aan de voorbe reiding voor de radio-uitzen dingen van maandag". Het spelen in een band en vriendin Louise zijn Bas' be zigheden in de schaarse vrije- tijd. „Ik houd van mijn werk maar er zal ongetwijfeld een tijd komen dat ik me er te oud voor ga voelen. Dan ga ik iets anders doen, ik zie wel", legt hij uit. Een 'sentimental journey' naar het Zeeuwse past voor alsnog niet in zijn vrijetijds- programma. „Nee, dat komt er niet van. Ik zou het wel weer eens willen. Het is me altijd prima bevallen in Vlissingen. Die Boulevard, de zee, een leuke stad. Dat er nog maar veel frisse zeewind mag waaien in het Zeeuwse!", wenst hij tot slot zijn vroegere provincie-genoten toe voor 1988. MIDDELBURG - Kerstmis 1987 is ten einde en zo ook de kerstkaartenactie van De Scheldebode. Vele inzenders hebben hun best gedaan en de zelfgemaakte kaart naar de redactie van De Scheldebode gestuurd of gebracht. Drie kwamen voor een prijs in aan merking van Loek's Boekhan del aan de Nieuwe Burg in Middelburg. Veel meer echter verdienen een eervolle ver melding. Het niveau van de inzenders lag ook dit jaar be hoorlijk hoog. De redactie en Freek Ver does van Loek's Boekhandel kwamen vorige week bij elk aar voor de jurering van de vele ingezonden kaarten. De prijzen gingen naar Agnes Baas uit Middelburg, Gerrit Geers, eveneens uit de Zeeuwse hoofdstad en de fa milie Ch. Verheul uit Vlissin gen. De drie winnende inzendin gen mogen er zijn. Agnes Baas stuurde twee kaarten in waarin droogbloemen de hoof- moot vormden. Fraai afge werkt, met gebruik van ver schillende gedroogde plantjes en bloemen fabriceerde ze een kerststukje 'achter glas'. Het onderliggende blad is een zo genaamde 'maple leaf'. Via een familielid had ze het re gelrecht uit Canada betrok ken. Niet speciaal voor de Scheldebode-kerstkaartenac- tie want droogbloemen ver werken is een grote hobby van de Middelburgse en zelf kerst kaarten maken staat ieder jaar op haar programma. De Scheldebode-redactie mocht daar dit jaar ook van meege nieten. Zij ging na de prijsuit reiking naar huis met een fraaie Parker pennenset van Loek's boekhandel. De heer Gerrit Geers uit Middelburg stortte zich op de vlinders. Ook hij maakt samen met zijn vrouw ieder jaar een eigen kerstkaart die de familie wordt toegezonden. "Dit jaar heb ik het idee bedacht en sa men met mijn vrouw in de Twee van de drie winnaars bijeen met Freek Verdoes van Loek's Boekhandel. Links Agnes Baas, in het midden Freek Verdoes en rechts de heer Geers. praktijk gebracht", zegt de heer Geers. Hij tekende een Koninginnepage nauwkeurig na, kleurde hem in en ver werkte de vlinder in een kaart-ontwerp 'met diepte'. De heer Geers nam in Loek's Boekhandel het fraaie boek 'Tekenen leren, stap voor stap' mee naar huis. De derde prijswinnaar was de familie ClL Verheul uit Vlissingen. Een zeer opvallend ontwerp, helemaal anders dan anders en dus in elk geval heel origineel. Veel streep- en vlakkenwerk leverde een fraai geheel op dat alleen wat be treft de kleuren en de erbij ge schreven wens aan de kerst tijd doet denken. Een kunstig werkje. De familie Verheul sleepte met die inzending de Shaeffer Kalligrafie-set in de wacht Er waren zoals altijd, na tuurlijk vele andere noemens waardige kerstkaarten bin nengekomen bij De Schelde bode. Bijvoorbeeld die van Ankie Steutel uit Vlissingen, zij had een kaart in 'kerst- boomvorm' ontworpen met verschillende tinten groen en - FOTO FOTO ZESA zwart en een kalligrafie-pen maakte het karwei met een wens af. Ella Janse-v.d. Horst uit Middelburg stortte zich ook op die laatstgenoemde techniek. De wens voerde de boventoon en rondom de geschreven woorden in een mooie stijl vulden ingekleurde kerst-te keningen het ontwerp aan. De twee dochters van de Middelburgse familie Wiele- maker deden ook lange tijd mee in de strijd. Met name het ontwerp van Evalien Wiele- maker gooide hoge ogen. Een getekende wereldbol met daarop alle rassen broederlijk samen, de kerstgedachte in optima forma. Een eervolle vermelding verdient ook Petra de Visser uit Nieuw en St. Joosland. Ze maakte een uitklapbaar model met daarin uitgeknipt de wens 'Een goed 1988'. Het vele pre cieze knipwerk dat dat heeft gekost wilden we niet onver meld laten. Alle deelnemers hartelijk bedankt voor het meedoen aan de kerstkaartenactie van De Scheldebode.

Scheldebode | 1987 | | pagina 1