FOTO SERVICE Kerstkaartenactie van Scheldebode Fout Kerstsurprise van De Scheldebode Opknapbeurt voor wijk komt er aan Amsterdamse popmu ziek in Vlissingse Piek DEfPUNT DEfPUNT HET WEEKBLAD WAAR JE LEKKER VOOR GAAT ZITTEN Kerstbingo Dauwendaeie Wereldwinkel Oost-Souburg Heiligen in de modder"; eerste Middelburgse museumdagen voor jeugd Inleveren voor woensdag 23 december Drie gratis tientoerkaarten VLISSINGEN - Vrij dag 18 december staat De Piek aan de Helle- bardierstraat te Vlissin gen in het teken van Amsterdamse popmu ziek en travestie-enter- tainment. De aanvang is om 21.00 uur. VOOR DE BESTE ^KWALITEIT ^SPRINT PHOTO VLISSINGEN - „We wonen hier met plezier. De wijk op zich is leuk. De flats ook. We laten ons niet wegjagen maar er moet wel wat aan de verpaupe ring gedaan worden", aldus een woordvoerder van het wijkcomité Paauwenburg. Een kleine bloemle zing van zaken waarmee de bewoners dagelijks ge confronteerd worden: inbraak, een welig tierende (hard-)drugshandel, bedreigingen, vandalisme, ge luidsoverlast en overlast van de in de trappenhui zen vertoevende junks. Opknapbeurt Tel. 01184-16012 Verlichting als vorig jaar organi seert De Scheldebode ook voor de kerst van 1987 weer een grandioze kerstkaartenactie. De inzendingen van vorig jaar waren schitterend, vandaar de prolongatie voor het feest van dit jaar. Het gaat erom zelf een kerstkaart te ont werpen en te vervaardi gen en die voor volgende week woensdag op te sturen of te doen bezor gen bij de redactie van De Scheldebode, Postbus 5051 4380 KB Vlissingen of het huisadres Toren- straat 5, 4381 ET in Vlis singen. De vorm, het materiaal: alles mag Snel aan het werk dus, vergeet niet duidelijk naam, adres en tele foonnummer te vermel den op de inzending. Prijzen PTT Aan onze lezers en adverteerders VLISSINGEN - Net BlBLIOr® 301 M V Avondwandelaars zijn schaars geworden in de Vlissingse wijk Paauwenburg. hoofd bewonerszaken: „Een toewijzing, louter op grond van de relatie inkomen-huur en wachtlijst werkt niet lang goed. In de toekomst gaat dat veranderen, we gaan striktere condities toepassen. De pro blemen in Paauwenburg lig gen inderdaad hoger dan in andere wijken van Vlissingen. Vooral in de Troelstra weg en de Mackaytstraat is de situatie sterk verslechterd en groeit de problematiek de bewoners bo ven het hoofd. Door het grote aantal verhuizingen krijg je een onevenwichtige situatie. Het vertrekoverschot van de gemeente en de algehele eco nomische ontwikkeling verer geren dat. Als vereniging heb je weinig juridische middelen. MIDDELBURG - De wijk- vereniging Dauwendaeie (Middelburg) houdt vrijdag 18 december in het Ontmoetings centrum Dauwendaeie de jaarlijkse kerstbingo/dansant. De bingo in het winkelcen trum aan de Vrijlandstrat be gint om 20 uur. De zaai is open vanaf 19.30 uur. Er zijn op de jaarlijkse kerstbingo/dansant verschil lende prijzen te winnen. Bij een huuropzeggingsproce- dure krijgen we meestal nul op rekest We kunnen wel be middelen met maatschappe lijk werkers, maar eerlijke ge zegd valt daar geen eer mee te behalen. Hoe los je de proble men op? Een technische oplos sing helpt maar een beetje. Er moet dus een goed overleg plaatsvinden. Zowel intern als met de lokale belanghebben den". Dat overleg gaat plaatsvin den in een nog op te zetten projectgroep ivaarin vertegen woordigers van de bewoners, politie, gemeente, de woning bouwvereniging en onderne mers zitting hebben. In de eis van de bewoners om de portieken door middel van een deurtelefoon af te sluiten, ziet Jansen weinig heil: „Als er achter die deur ook mensen wonen die zich niet naar behoren weten te ge dragen, los je het probleem niet op. De bewoners zelf zou den wat alerter moeten zijn en de gemeentepolitie wat actie ver". Een woordvoerster van het bewonerscomité: ,4e wordt het wel beu om de politie te bellen. Je krijgt voortdurend een sussend verhaal te horen. Ze willen geen zakje heroïne maar een schip vol. Als je op eigen initiatief stappen onder neemt loop je zelf de kans slachtoffer te worden". Optredens worden verzorgd door „The Indians Autumn", „A Sceptic View", „Bum the Blankets" en het theaterduo „The Pink Dragons". Deze groepen hebben zich verenigd in het project „Groeten uit Amsterdam" dat vanaf sep tember tot december 1987 door heel Nederland trekt. - foto: foto zesa De politie vindt niet dat de criminaliteit in Paauwenburg erger is dan elders in Vlissin gen. Een aanpassing van het beleid zit er dus niet in. In specteur J. Putter: „Ik geloof wel dat er meer gedeald wordt dan in andere wijken. Op het moment hebben we te weinig mensen om er iets aan te doen. We hopen er in januari weer meer aandacht aan te kunnen besteden". Van de gemiddeld 200 inbraken die er in Vlissin gen per maand gepleegd wor den vonden er in augustus 25, september 20, oktober 29 en in november 39 in Paauwenburg plaats. De woningen aan de Troelstra weg zijn daarbij fa voriet. Brigadier L.C. Voshol, hoofd van de wijkgroep: „Dat er in de wijk meer mensen wonen die inbraakjes plegen, zou kunnen. Verder lijkt mij de criminaliteit net zo erg als er gens anders. Het drugsbeleid van de politie is op de dealers gericht. Als we die pakken zijn ze tenminste voorlopig weg. Op het moment wordt er veel gedeald in Paauwenburg. Als er ingegrepen wordt, ver plaatst het zich weer. Het sa- mengroepen kun je in een openbaar gebouw niet verbie den. De Basco denkt dat het afsluiten van de deuren niet helpt. Ik vind dat ze dat eerst maar eens moeten proberen. Dat geldt ook voor de huu- OOST-SOUBURG - De We reldwinkel is bij uitstek ge schikt voor het kopen van ka- dootjes, kaarsen en kerstkaar ten. De Wereldwinkel-Sou burg is te vinden aan de Ka naalstraat 10 te Oost-Souburg. De winkel is normaal geopend op donderdagavond van 19 tot 21 uur en op zaterdagochtend van 10 tot 12 uur. In verband met de feestdagen is de winkel de laatste twee weken van de cember en op 2 januari 1988 gesloten. Op woensdag 23 en donder dag 24 december is de winkel van 10 tot 12 uur geopend. UUR Vlissingen: Walstraat 78 Goes: Lange Vorststraat 36 MIDDELBURG - De Zeeuwse Museumstichting be zorgt kinderen van zes tot zes tien jaar een dag vol verras singen tijdens de jeugdmu- seumdagen op 22 en 24 decem ber. De dagen, die van tien tot drie duren, staan in het teken van de tentoonstelling „Heili gen in de Modder". Ook de ouders zijn welkom. Bezoe kers wordt aangeraden voor warme kleding, goede schoe nen en een lunchpakket te zor gen. De tentoonstelling geeft een overzicht van alle pelgrimste kens die in Zeeland gevonden zijn. Verder zijn er twee heili genbeelden en kaarten die de route van de pelgrims-reizen aangeven te zien. De bezoekers kunnen zich met een pelgrimsmantel (de pelerine) en hoed vermommen als een echte pelgrim. Daarna kunnen zij deelnemen aan een kleine pelgrimsreis door de abdijhet museum en omhoog in de Lange Jan. In de kapit telzaal wordt op z'n „pel- grimst" geluncht en in de de wandelkerk wordt onder be geleiding een eigen pelgrim steken gemaakt Door deelname aan de acti viteiten kan elk kind een in signe verdienen: voor het be klimmen van de Lange Jan, een Lange Jan-insigne en voor het spelen van een abdij spel een Abdij-insigne. Ook voor de museumreizigers is er één. Na de lunch ontvangt men het „Eindelijk m'n buikje rond ge geten in de pelgrimsherberg" insigne. Deelnemers moeten zich vóór 21 december 12 uur opgeven bij het Zeeuws Mu seum in Middelburg 01180- 26655. Het trappenhuis van één van de torenflats: braaksel en an dere viezigheid, spuiten en stukjes zilverpapier die duiden op het zogenaamde „Chinezen". In de open hokken, voor de brand weer bij de liften aangebracht, maken sommige bezoekers het zich extra gemakkelijk door er bijvoorbeeld stoelen neer te zet ten. In het afgelopen jaar werden er een aantal taxichauffeurs overvallen. In het verleden constateerden ouders dat hun kinde ren werden gebruikt als drugskoerier. Mensen durven 's avonds niet meer alleen over de galerij te lopen. Een triest beeld. Toch geeft de vaste kern van de bewoners het niet op. Gesteund door de Stichting Opbouwwerk Vlissingen wer ken ze samen met de gemeente en de woningbouwvereniging Basco hard aan een beter leefklimaat In maart 1988 begint Basco met een opknapbeurt van de torenflats, die er sinds 1969 staan. De heer B. Baerd, hoofd technische zaken van de wo ningbouwvereniging: „Om te beginnen worden de flats wa ter- en winddicht gemaakt door de plaatsing van kunst stof ramen. De brievenbussen (ADVERTENTIE) pETIT RESTAURANT Waar u lekker eten kunt 2e Kerstdag geopend Ook voor al uw koude schotels De Bovenzaal (25 pers.) kunt u ook reserveren voor recepties, verjaardagen en vergaderingen. U vindt ons St.-Jacobstraat 1, VLISSINGEN Geopend: Dagelijks v.a. 08.00 uur 's zondags v.a. 11.00 uur Graag tot ziens bij pETIT RESTAURANT die nog al eens opengebroken worden, verhuizen naar de ga lerij. Sociale controle vanaf de galerij werkt goed. Ook die vervelende gaten bij de liften worden afgesloten. De zoge naamde droge brandleiding wordt aan de buitenkant van de flats aangebracht. Verder proberen we er door middel van andere kleuren iets aar digs van te maken". In een grootschalig woongebied tre den vandalisme en verveling eerder op. Je kunt van de flats wel een gevangenis maken, maar waar ben je dan mee be zig?" Voor de face-lift is 5,8 miljoen gulden uitgetrokken. Daarvan is 1,2 miljoen rijks subsidie. Baerd: „We kunnen nu alle torenflats in nog geen jaar tijd opknappen". Ook de gemeente Vlissingen is bereid een steentje bij te dragen. Op alle begrotingspos ten werd bezuinigd, op die van de openbare verlichting niet Wethouder W. Wisse: „Dat geld voor de verlichting wordt natuurlijk niet alleen in Paau wenburg besteed. Het staat wel vast dat er wat moet ge beuren. Wat ons betreft wordt de wijk stadsvernieuwingsge bied. De gemeente werkt sa men met de Basco. Omdat de veranderingen zo ingrijpend kunnen zijn, zijn we er nog niet over uit. Mede in verband met de vergrijzing moeten de woningen aangepast worden. Ze zijn te groot. In de Van Kempenstraat zijn van een aantal woningen studenten woningen gemaakt. Dat is een groot succes en gaat ook bij een volgend blok weer gebeu ren". Op met name het toewij zingsbeleid van de Basco is veel kritiek. De heer Jansen, Uiteraard hebben we er ook dit jaar weer enkele leuke prijzen aan verbonden. Loek's Boekhandel aan de Nieuwe Burg in Middelburg stelt ze beschikbaar. Er is een fraaie kalligrafie-set van het be kende merk Shaeffer te win nen, een pennenset van Parker en een leerzaam boek: Teke nen leren, stap voor stap. De redactie van De Schelde bode legt samen met Freek Verdoes van Loek's Boekhan del op woensdag 23 december alle inzendingen op een rijtje en bepalen wie in aanmerking komen voor een van de drie prijzen. De winnaars krijgen van ons bericht en in de oudejaars krant van De Scheldebode, die op dinsdag 29 december ver schijnt, wordt de uitslag van de wedstrijd gepubliceerd met een leuke foto. Elkaar met de kerstdagen en oud en nieuw een kaart sturen met daarop de beste wensen is in ons land een goede gewoonte. De PTT heeft er jaarlijks een hele kluif aan. De afgelopen jaren had de post in de decembermaand rond de 120 miljoen kaarten te verwer ken. Toch is het fenomeen kerstkaart nog niet zo gek oud. Nederland kent het einge- lijk pas sinds het begin van deze eeuw. Wie de kaarten van tegenwoordig bekijkt, kan zien dat sneeuw en nostalgie het nog steeds goed doen. De bekende beelden van de pas overleden Anton Pieck behoe ven bijvoorbeeld geen verdere introductie. De laatste jaren zijn er wel wat humoristische ondeu gende en alternatieve kaarten bijgekomen maar wie echt iets aparts wil, zal zelf aan de slag moeten. Een eigen fotokaart is een van de meest voor de hand liggende mogelijkheden maar er zijn natuurlijke talloze an dere keuzes te maken, zeker wat betreft deze actie van De Scheldebode. Borduren, knippen, plak ken, schilderen, drukken, alles kan en mag. Duidelijk is na tuurlijk dat ook originaliteit meetelt in de beoordeling van het product. Succes De Scheldebode is onderdeel van Zee bra Weekbladen. Het Nieuwsblad voor de Bevelanden is dat ook. Door een fout op de opmaakafdeling van de krant is vorige week een stuk dat bedoeld ivas voor het zusterblad Nieuwsblad voor de Bevelanden terecht ge komen in De Schelde bode. De kerstkaarten actie die U hiernaast ziet staan is de enige echte voor De Schelde bode. Onze excuses. In de kerstweek geldt voor De Scheldebode een gewijzigde af- sluittijd en bezorgdatum. Afsluittijd advertentie-opdrachten en rubrieksadvertenties: vrijdag 18 december om 11.30 uur afsluittijd redactie-kopij: vrijdag 18 december om 9.00 uur Bezorging dinsdag 22 december Tevens zullen onze kantoren op 24 december om 16.00 uur ge sloten zijn. Directie Zeebra Weekbladen B. V. VLISSINGEN - De Schelde bode heeft voor de drie omcir kelde tieners op deze foto's een avontuurlijke kerstsurprise. In samenwerking met de Neder landse Spoorwegen bieden wij de drie jeugdigen op de foto een gratis Tienentoer aan. Zij kunnen daarmee tijdens de kerstvakantie vier dagen op avontuur met de trein door heel Nederland. De drie winnaars kunnen hun kaarten afhalen bij de re dactie van De Scheldebode Torenstraat 5 in Vlissingen. Als je niet op de foto staat (en niet ouder bent dan 18 jaar) maar in de kerstvakantie ook op avontuur wilt, kun je van 18 december tot en met 3 ja nuari op het NS-station na tuurlijk altijd ook zelf een Tie nertoerkaart kopen. Voor veer tig gulden reis je (binnen tien dagen) vier dagen lang onbe perkt door het hele land. Voor een tientje extra krijg je de Tienertoer Plus en daarmee kun je ook onbeperkt met me tro, tram en bus reizen. De Scheldebode wenst je alvast een prettige kerstvakantie. - foto's: foto zesa lL. in i ii i ii 1111 ii 1111 i 1111 111 ti 11111111111 mmmmminimmiiiimilmmmiliumiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmmmmimmmmmmimmmimiiiimiiiimimmimmmimmmmimimmmi (ADVERTENTIE) Paauwenburg: vijf voor twaalf Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren. 34e jaargang. Oplage: Editie Vlissingen 22.800 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg 21.300 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. Kantoor: Torenstr. 5, Vlissingen. Tel. 01184-19910. Openingstij den: 08.30-12.30,13.30-17.00 u. JDEBODE Advertentie-exploitatie: J. v. Emden, tel. privé 01184-60369; Jos Rentmeester, tel. privé 01195-379 Redactie: Redacteur: Luc Vranken, tel. privé 01184-62280. Correspondente: Bettie Hol- lestelle, tel. privé 01184-14479. KANTOOR: TORENSTRAAT 5 - VLISSINGEN - TEL. 01184-19910 - POSTADRES: POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEN Een glimp van de productie van vorig jaar met een passend decor. De inzendingen in 1986 waren zonder twijfel indrukwekkend. - foto: foto zesa rontzeggingsprocedures. Bij de geluidsoverlast is er even eens een taak voor de Basco weggelegd". V

Scheldebode | 1987 | | pagina 1