Sauna Alliance: ter bescherming van nog steeds groeiende bedrijfstak Uit-programma met Cox en Gratema Stropen was noodzaak Cebeco presenteert Mengmestverspreider met draaizuigerpomp Vierhonderd Judoka's op de mat Bibliotheek houdt onderzoek Gedeputeerde De Vries reikt prijzen Hit 'm or Lose uit SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 9 DECEMBER 1987 309 VLISSINGEN - De Sauna Alliance Nederland is een nieuwe vereniging van exclusieve sauna's. De vereniging onderscheidt zich door hogere eisen aan het lidmaatschap te stellen. Alleen een full-service saunabedrijf dat voldoet aan de strenge eisen van service en hygiëne kan na ballotage lid worden. De vereniging oefent een strenge en continue controle uit op de naleving van de eisen en verkrijgt een ex tra dimensie door directe en verplichte samenwer king op veel niveau's. Doel is bescherming van de naam sauna tegen excessen die in deze branche voorkomen en imago-verbetering van kwalitatief hoogwaardige sauna's. Men waarborgt prijsbe- heersing om afkalven van de kwaliteit en oneerlijk concurrentie te voorkomen. Hout Saunabad Langzaam KRUININGEN - Ju doka's van zo'n dertig Zeeuwse verenigingen komen op zaterdag 12 december in de Rei- merswaalhal in Krui- ningen in actie tijdens het jaarlijkse toernooi van de Judovereniging Reimerswaal. Boekje over Walcherse Polderman Gezondheid Skandia ZEELAND- De afde ling Land- en Tuin- bouwmechanisatie van Cebeco-Handelsraad le vert al jaren de bekende Cebeco - men gmes t ver - spreiders in twee uit voeringen: met een va- cuümpomp of met een wormpomp uitgerust. Zebra-jazzgym in Bergen op Zoom Raad Valkenisse Het typische maar zeer wel luidende woord sauna stamt uit de Finse taal. Overal in Finland, langs de oevers van talloze meren, staan kleine houten badhuisjes, zodat men gerust kan spreken van een nationale badmethode. Toen deze vorm van baden buiten Finland werd overgenomen bleef de naam sauna bestaan. Omdat de saunacabine al tijd van hout is gemaakt kan men hierin ook plaats nemen bij ongewoon hoge temperatu ren welke schommelen tussen 60 en 100° C. Voorwaarde is dat de relatieve vochtigheid van het luchtmengsel in de ca bine zodanig laag blijft dat het gevormde transpiratievocht hier gemakkelijk kan ver dampen. Het daarbij ontstane koelingseffect zorgt er voor dat onze huid niet te ver in temperatuur kan gaan oplo pen. In aansluiting op deze pe riode van 'opwarmen' volgt dan een juist gedoseerde 'af koeling'. Tijdens een saunabad wordt het lichaam 2 3 keer achtereenvolgens aan elkaar wisselende 'opwarm- en af- koelfasen' blootgesteld beter gezegd 2 a 3 sauna-gangen. Alvorens aan het saunabad te beginnen neemt men eerst een warme douche waarna men het lichaam goed af droogt. Dit omdat een droge huid in de cabine sneller tot transpireren komt. Voor men de cabine betreedt kan nog een warm voetbad genomen wor den wat eveneens transpira- tie-bevorderend werkt. In een MIDDELBURG - Gerard Cox en Rients Gratema ver schijnen donderdagavond met hun theaterproduktie 'Be perkte Dijkbewaking" in de Middelburgse Schouwburg. Het is één van de laatste voor stellingen van deze produktie die in oktober 1986 in première ging. Met 'Beperkte Dijkbe waking' hebben Cox en Gra tema hoog gescoord in de Ne derlandse theaters. Het pro gramma, dat met medewer king van een groot aantal vooraanstaande Nederlandse tekstschrijvers tot -stand kwam, bevat mooie luister liedjes, afgewisseld met kol dernummers en conférences, waarin onder andere de Ne derlandse roddelpers op de hak wordt genomen. De voor stelling begint om 20.00 uur. Het Brabants Conservato riumorkest concerteert op 11 december in de concert- en ge hoorzaal in Middelburg. Op het programma staan werken zoals Pacific 231 van Arthur Honegger, een suite uit 'Les Biches' van Francis Poulenc en het 'Concertino' voor Harp en Orkest van Germaine Tail- leferre. Een bijzonder onder deel van het programma vormt de vertoning van de stomme film La P'tite Lili van de cineast Alberto Cavalcanti, waarvan de begeleidende mu ziek, destijds gecomponeerd door Darius Milhaud, door het orkest ten gehore zal worden gebracht Belangstellenden dienen zich uiterlijk een week voor de voorstelling te wenden tot de administratie van het Brabants Conservatorium, Kempenbaan 27 - 5022 KC Til burg, telefoon 013-367755. In het Vestzak in Vlissingen worden vrijdagavond door de Toneelgroep van het Acade misch Genootschap twee een- acters opgevoerd, getiteld 'De Waarheid' van Italo Svevo en 'De Leugen' van Nathalie Sar- raute. 'De Waarheid' is een ko medie, waarin een overspelige echtgenoot alles in het werk stelt om zijn weggelopen vrouw te overtuigen van zijn onschuld. Het stuk gaat spe lenderwijs over in de tweede eenacter 'De Leugen', waarin treffend wordt uitgebeeld, hoe mensen zich in een beschaafd en afstandelijk taalgebruik achter een masker verscholen houden. De voorstelling begint om 20.30 uur. Zaterdag 12 december valt in de Schouwburg in Middel burg de Amsterdamse pop groep 'The Nits' te beluisteren. De groep, die zowel in Neder land als in het buitenland be langrijke successen wist te boeken en al de nodige LP's op haar naam heeft staan, wordt gevormd door Henk Hofstede (zang, gitaar en banjo), Rob Kloet (Slagwerk), Robert-Jan Stips (toetsen) en Joke Geraets (bas). Het optreden begint om 20.30 uur. De Schotse Folkgroep 'The Easy Club' brengt op zondag 13 december traditionele volksmuziek ten gehore in het Vestzaktheater in Vlissingen. Kenmerkend voor dit kwartet is echter dat zij de hoofdzake lijk zelfgecomponeerde folk- melodieën spelen en zingen alsof het jazz is. De groep be staat uit John Martin - viool, Rod Paterson - zang, gitaar en bas, Jack Evans - gitaar en bas en Jim Sutherland - citer en slagwerk. Hun optreden begint om 16.00 uur. Cox en Gratema, donderdag in Middelburg. goed verwarmde cabine neemt men plaats op de middelste of bovenste bank. Men kan gaan liggen of ontspannen zitten maar er moet wel voor ge zorgd worden dat de benen op hetzelfde niveau zijn als de rest van het lichaam, zodat ook de voeten zich in dezelfde temperatuurzone bevinden. Het einde van de opwarmfase wordt bereikt zodra het li chaam voldoende warm ge worden is en men zelf de be hoefte tot afkoeling voelt. Tij dens het verblijf in de sauna cabine stijgt de temperatuur van onze huid tot 39 a 40° C en de kemtemperatuur kan oplo pen tot 38 a 38,5° C. Om goed te kunnen transpireren moet de ongeoefende sauna-bader ze ker 6-8 keer een saunabad nemen. Voor het verlaten van de cabine gaat men eerst rechtop zitten met de voeten omlaag waardoor de bloeds omloop de gelegenheid krijgt zich weer aan de verticale houding aan te passen. Rustig begeeft men zich dan naar het luchtbad. Het lichaam heeft dan een extra behoefte aan zuurstof. Door het inademen van de buitenlucht worden de lucht wegen gekoeld en vindt er een snelle zuurstofopname plaats. Men moet altijd langzaam inademen en goed uitademen terwijl ondertussen rustig heen en weer gelopen wordt. Vervolgens wordt de huid door afspoelen met koud wa- Zij zijn trouwens niet de enigen want ook een flink aantal deelnemers uit Noord Brabant en uit België heeft zich aangemeld. In totaal zullen rond de 400 personen acteren. Onder hen diverse Zeeuwse toppers en een aantal Nederlandse kam pioenen en ex-kampioenen. Bij de dames zal onder an dere van de partij zijn Anita van de Pas, die bij de laatstge houden Europese kampioen schappen op een derde plaats beslag wist te leggen. Tijdens de morgenuren worden de wedstrijden voor de jeugd af gewerkt en 's middags vanaf twee uur komen de senioren aan de beurt. Ongeveer zeventig vrijwilli gers zullen behulpzaam zijn om alles in goede banen te lei den. De organiserende vereni ging kreeg bij dit groots opge zette toernooi financiële on dersteuning van Fraanje's Dakbedekking uit Kruinin- gen. MIDDELBURG - In haar streven naar een betere dienstverlening aan de gere gelde gebruikers, verstuurt de Zeeuwse Bibliotheek deze da gen zo'n drieduizend vragen lijsten aan haar leden. Met de daarin voorkomende vragen, zoals- om welke reden maakt u gebruik van de bibliotheek, welke boeken leent u, bent u tevreden over de openingstij den - maar ook meer per soonsgerichte informatie, zo als leeftijd, geslacht, opleiding, beroep en inkomen, hoopt de Zeeuwse Bibliotheek een beter beeld te krijgen van de grote groep bezoekers en hoe er over de bibliotheek gedacht wordt. De direktie van de Zeeuwse bibliotheek spreekt van een ri- goreus beleidsvoornemen. Een dergelijk grootschalig onder zoek is nodig omdat er nog van alles hapert aan de dienstver lening. De direktie is ervan overtuigd, dat er naast de vele klachten over de oude katalo- gus en het voortdurende te kort aan ontspannende ro mans er nog vele andere be zwaren leven bij de gebrui kers van de bibliotheek. MIDDELBURG - Met het te boekstellen van de stropershe rinneringen van de 86-jarige Piet Polderman heeft de Zeeuwse historicus drs. Jan Zwemer een uniek stukje Walcherse historie weten bloot te leggen. De terugblik op het jagersleven van de 86- jarige, in Vrouwenpolder ge boren en getogen stroper, waarmee Zwemer tijdens zijn studie voor een doctoraals criptie in contact kwam, le verde zoveel boeiend mate riaal op dat in samenwerking met boekhandel en uitgeverij Fanoy in Middelburg werd be sloten tot de uitgave van een 43 pagina's tellend boekwerkje onder de titel "Een stroper jaagt voor de voet...". De herinneringen uit Pol dermans stroperstijd, die hij in de loop van zijn leven heeft opgetekend, zullen bij menig Walchernaar van zijn genera tie bekende beelden oproepen uit een tijd, waarin keihard gewerkt moest worden voor ter, soms door het inwrijven met vers gevallen sneeuw of door een duik in het zwembad weer tot de normale tempera tuur afgekoeld. Het afspoelen met koud water geschiedt al tijd tegen de stroomrichting van het bloed in naar het hart toewerkend. Aansluitend is er altijd nog de mogelijkheid tot het nemen van een koud dom pelbad. Belangrijk is dat men na de laatste sauna-gang zorgt voor een volledige afkoeling om "nazweten" onder de kle ding te voorkomen. Enige tijd na het saunabad treedt er een gevoel van vermoeidheid op als normale reactie van een gezond lichaam na het leveren van een flinke prestatie. Voor veel sauna-bezoekers geeft dit een garantie voor een goede nachtrust. Regelmatig gebruik maken van de sauna heeft een heil zame werking op de gezond heid van de sauna-badgast. Een saunabad bevordert de stofwisseling en maakt de spieren losser, heeft een gun stige invloed op het hart en de bloedvaten en vergroot de energie en weerstand tegen infectieziekten. Ook op de nie ren, de luchtwegen, de huid en de hormoonvormende klieren is de uitwerking zeer positief. Een saunabad is zelfs uitste kend voor een hartpatiënt mits de persoon een goede in dividuele begeleiding krijgt. Ook voor de zwangere vrouw is een saunabad aan te beve len. Uit ervaringen is gebleken dat het kind zich er rustiger bij voelt, de moeder meer borstvoeding heeft en er een sneller herstel na de bevalling is. Belangrijk blijft echter al tijd de goede voorlichting en begeleiding. Skandia Sauna, recreatie park Westduin 1 in Vlissingen, schaart zich onder de beste sauna's van Nederland en is een van de sauna's die toege treden is tot de Sauna Alliance Nederland. Piet Hardenberg, eigenaar, is een van de initia tiefnemers van deze Alliance eveneens een van de vijf be stuursleden. Samen met zijn vrouw Rinie is Piet Harden berg alweer 18 jaar geleden begonnen met een van de eer ste sauna's in Zeeland. In de afgelopen jaren hebben zij een zeer goede naam opgebouwd in de regio Zeeland, maar ook in Brabant en België hebben zij bekendheid. Skandia Sauna is een schitterend com plex met veel faciliteiten. Naast een zeer complete sauna wordt hier ook de mogelijk heid geboden tot een zonne- kuur, uitgebreide massage en diverse schoonheidsbehande lingen. Eveneens zijn er ver schillende rustruimten, ook voor niet-rokers en is er een restaurant. Voor gezelligheid, ontspanning en een verfris send element is de sauna niet alleen een gezondheidsbevor derend instituut maar tevens een waarborg voor een plezie rige avond voor een ieder die eens iets anders wil. Dit seizoen is een uitvoering met een Vogelsang-draaizui- gerpomp op de markt ge bracht. Voordeel van de draai zuigerpomp is de mindere ge voeligheid voor drooglopen. Bovendien worden door deze pomp ongerechtigheden ge makkelijk verwerkt. Verder valt de pomp op door de een voudige constructie, die wei nig onderhoud vraagt en door de rustige loop. Met de Cebeco-mengmestver- spreider kan men niet alleen mest uitrijden over het land, deze mengmestverspreider is ook uitermate geschikt voor mixen en verpompen van mest. een schamel loontje. Stropen, hoe strafbaar dan ook, was één van de weinige mogelijk heden om aan de ergste ar moede te ontsnappen. Een pure noodzaak dus. Maar ook een hartstocht, van mensen, die weigerden zich te laten knechten tot een karig be staan. Uitvoerig wordt in het boekje ingegaan op het stro persambacht. Knap worden ook de diverse eigenschappen beschreven van het wild, waarop gejaagd werd, kennis die de stroper zichzelf eigen maakte, om zijn vak goed te kunnen uitoefenen. Maar ver reweg het boeiendst en amu santst is het laatste hoofdstuk je, waarin Piet verhaalt over de stropers zélf. Pure roman tiek uit vervlogen jaren over mannen die het jagen in hun bloed hadden, voortdurend in conflict met de wet en solidair met elkaar, als het ging span nen. Jammer eigenlijk, dat Piet Polderman hier niet in zijn eigen taal spreekt. VLISSINGEN - Gedepu teerde G. de Vries-Hommes reikt vrijdag 11 december de prijzen uit die zijn verbonden aan het muziekconcours Hit 'm or Lose, dat zich in de eer ste helft van dit jaar in Zee land afspeelde. De uitreiking vindt plaats in jongerencen trum De Piek in Vlissingen. De prijswinnaars. Dreams die First?, The Noise en Car Trou ble, verzorgen dan ieder een optreden van ongeveer drie kwartier. Hit 'm or Lose werd dit jaar voor de tweede keer gehouden. Het concours had tot doel de Zeeuwse bands te selecteren voor het Rhythm 'n Booze-festival dat jaarlijks in Vlissingen wordt gehouden. Om de deelname voor de groe pen aantrekkelijker te maken, werd besloten aan de selectie enkele prijzen te verbinden. De opzet van Hit 'm or Lose, dat in verschillende zalen, verspreid over heel Zeeland werd afgewerkt, was voor de provincie aanleiding de aan moedigingsprijs voor jong Zeeuws talent dit jaar ter be schikking te stellen van de winnaar. De jury die de groe pen tijdens de finale beoor deelde kende die eerste prijs, een cheque ter waarde van 5000 gulden, toe aan Dreams die First? uit Middelburg. Dank zij de medewerking van tien Vlissingse horeca-on- dernemingen en studio Ron Konings was het voor de orga niserende stichting Rhythm 'n Booze mogelijk om de tweede plaats te belonen met de op name van een single. Die prijs werd toegekend aan de Zierik- zeese groep The Noise. De single is inmiddels opgenomen en zal vrijdag 11 december ten doop worden gehouden. De Vlissingse formatie Car Trouble, ten tijde van het fes tival nog opererend als kwar tet, maar inmiddels terugge bracht tot een trio, legde be slag op de derde plaats, goed voor een pakket promotiema teriaal, samengesteld en ver zorgd door het Zeeuwse mu ziekblad Gimmick. De feite lijke uitreiking van de prijzen vindt plaats tussen 21.30 en 22.00 uur, na afloop van het optreden van de eerste band. De groepen hebben tijdens hun optreden de beschikking over de professionele geluids apparatuur en lichtinstallatie van SMP Rotterdam, dat die zaken ook tijdens Hit 'm or Lose en Rhythm 'n Booze ver zorgde. Het eerste optreden begint vrijdag 11 december om 20.45 uur. De presentatie tij dens deze avond is in handen van Hans Walrave, die ook tij dens het openluchtfestival en de Hit 'm or Lose-voorronden de presentatie verzorgde. BERGEN OP ZOOM - Ruim vijfhonderd danseressen van de Zeeuws-Brabantse Turn kring zullen op zaterdagmid dag 12 december optreden op het ZEBRA-JAZZ-GYMNAS- TIEK FESTIJN in „De Stoele- mat", Westersingel 20 te Ber gen op Zoom. Het evenement wordt georganiseerd door de turnvereniging U.D.I. uit Ber gen op Zoom ter gelegenheid van haar negentigjarig be staan. De Jazz-danseressen, die onder andere afkomstig zijn uit Bergen op Zoom, St. Annaland, Krabbendijke, Goes, Vlissingen en Middel burg, brengen een programma in de meest uiteenlopende stij len, dat in totaal 37 nummers omvat. Aansluitend op het Jazz-festijn geeft het bestuur van de U.D.I. een receptie van 18.00-20.00 uur in het clubhuis café 't Hoefke, Sibeliusstraat 55 in Bergen op Zoom. Ieder een is van harte welkom. Na dere inlichtingen zijn te ver krijgen bij Mw. E. Meesters, Sibeliusstraat 7 in Bergen op Zoom, tel. 01640-54135. Afscheid leidster ACM Volgende week donderdag, 17 december wordt middels een re ceptie in het wijkgebouw Ontmoe tingscentrum Dauwendaele aan de Vrijlandstraat in Middelburg af scheid genomen van mevrouw H. Vermunt uit Oostkapelle. Vanaf het begin was zij actief bezig met het begeleiden van het Aktiviteiten Centrum Middelburg (ACM), on derdeel van de Stichting Sociaal Kultureel Werk Middelburg en ge richt op lichamelijk gehandicapten, arbeidsongeschikten en langdurig werklozen. De receptie, aangebo den door het SKW begint om 16 uur en duurt tot 17.30 uur. Mevrouw Vermunt was vanaf de start van het ACM, in 1984, betrok ken bij het project en neemt onder meer vanwege haar leeftijd af scheid. Ze wordt opgevolgd door mevrouw M. Tempelaars-Ie Due. MBK-kinderen - De Ouder Zelf hulpgroep „Ouders van MBD-kin- deren" houdt op donderdag 10 de cember om 20.00 uur een avond met als thema MBD en Fysiothera pie in het PMD-gebouw aan de Zonnebloemstraat in Goes. De gastspreker, de heer P. van de Hoove uit Vlissingen, heeft veel er varing met kinderen met een lichte hersenstoornis en gaat in op vra gen van ouders en andere belang stellenden. Wfnterwandeltocht - De eerste van de vier winterwandeltochten van de Vlissingse Wandelsportver eniging „Willen is Kunnen" is op 12 december. Er kunnen afstanden afgelegd worden van vijf, tien en vijftien kilometer. De start is tussen 13.30 en 14.00 uur vanuit het club lokaal aan de Oranjestraat te Vlis singen. Het lokaal is vanaf 12.30 uur geopend. Voor verdere inlich tingen kan gebeld worden naar het secretariaat, telefoon 01184- 60294. Buurthuis de Paraplu - In buurt huis de Paraplu is op vrijdag 11 december een disco-avond. De muziek wordt verzorgd door DJ Moga Rosta met als speciale gast DJ Swerie. Verder zijn er break dance demonstraties. De disco is bedoeld voor jongeren vanaf veer tien jaar. De aanvang is om 20.00 uur. De Oude Bakkerij - SKW Middel burg start donderdag 10 december met activiteiten voor jongeren van twaalf tot vijftien jaar in „De Oude Bakkerij" in Nieuw en Sint Joos- land. De avond begint om 19.00 uur met een video. Verder kunnen er ideeën geopperd worden voor andere activiteiten. De jongeren bepalen voor een groot deel zelf hoe het programma eruit komt te zien. De avond duurt tot 21.00 uur. Openbare les - De Scholenge meenschap voor Beroepsonder wijs en Middelbare School voor Scheepswerktuigkundigen, Kruis weg 2 te Middelburg houdt woens dag 16 december van 14.00 tot 16.00 uur en donderdag 17 de cember van 14.00 tot 16.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur een open bare les. Advent Zang- en Orgelavond - Vrijdag 11 december is er in de Zuiderkerk te Middelburg een Ad vent Zang- en Orgelavond. Mede werking wordt verleend door „Het Walchers Mannenkoor" onder lei ding van J.P. de Ridder, het Kin derkoor „Jong Begonnen" onder leiding van Joop de Visser en het gemengd koor „Schüsan E'duth" onder leiding van Kees Proos. De organisten zijn respectievelijk Si mon van Keulen, Jan Roeleveld en Jaap Coppoolse. Verder bespelen Lenneke van der Toorn en Marijke Joosse de fluit en verzorgt Jaap Coppoolse de orgelsoli en de be geleiding van de samenzang. Snuflelmarkt - De Vlissingse Del ta-Band houdt op 12 december tussen 09.30 en 13.00 uur een snuflelmarkt in de voormalige Jeugdherberg aan de Breewater- straat in Vlissingen. De opbrengst is bestemd voor de vernieuwing van de instrumenten en uniformen. Open dag Teachers - Stichting Teachers, Segeersstraat 22 te Mid delburg, houdt op zaterdag 12 de cember tussen 13.00 en 16.00 uur open huis. De stichting verzorgt éénjarige opleidingen voor secre taresse, hostess en receptioniste/ informatrice. Tijdens de open dag geven directie, docenten en stu denten informatie over opleidin gen, stages, examens en werkge legenheid. Ook inschrijving voor het nieuwe cursusjaar is mogelijk. Aanmelding voor de dag kan dage lijks tussen 09.00 en 12.30 uur via telefoonnummer 01180-37007. Reggae - COC regio Walcheren houdt op vrijdag 11 december een reggae-avond voor homoseksuele mannen en vrouwen. De avond be gint om 21.00 uur in het pand aan de Eigenhaartstraat 2 te Middel burg. Voor inlichtingen kan men bellen naar 01180-12280. Ledenvergadering PvdA. Woensdag 9 december is er in het „Kasteel van Batavia", Zuid straat 143 te Westkapelle om 20.00 uur een algemene leden vergadering van de Partij van de Arbeid afdeling Westkapelle. Op de agenda staan onder meer een aantal jaarverslagen en de ver kiezingen van de afgevaardigden voor het gewestelijk bestuur en voor het bestuur van de afdeling zelf. Na de vergadering is er ge legenheid tot napraten. De muzi kale omlijsting wordt verzorgd door de heer W. de Haan van het Delta Trio. Experimentele dienst. Zondag 13 december is er om 16.30 uur een experimentele dienst in de Hofpleinkerk te Mid delburg. Voorganger is pastor J. Scheffers. Het thema van de dienst is „Toekomstverwach ting". KOUDEKERKE - Donder dag 10 december (morgen) komt de gemeenteraad van Valkenisse weer bijeen voor de maandelijkse openbare vergadering. Deze wordt ge houden in het gemeentehuis in Koudekerke en begint om 19.30 uur. Op de agenda staat onder meer het verlenen van een krediet voor verbetering van het 2e gedeelte van de Nieuw- straat en voor aanpassing van het kruispunt Bosweg/Oost straat en Langendam, de in trekking van de jaarlijkse subsidie voor de Zeeuwse Vis serij school, verhogingen van diverse gemeentelijke belas tingen, en deelname in een ge meenschappelijke regeling voor de financiering basisedu catie op Walcheren en het aangaan van een geldlening tot maximaal anderhalf mil joen. Dit voor het financieren voor de in de loop van '88 te fi nancieren uitgaven, dit in het kader van de nieuwe Wet fi nanciering lagere overheid. Deze dient om het aangaan van kortlopende schulden bin nen de perken te kunnen hou den. NIEUWS VAN HET STADHUIS VLISSINGKN Wethouder Wisse. VLISSINGEN - Bij het nieuwe pompgemaal op de Stenenbeer zullen op woensdag 16 decem ber om 14.00 uur de nieuwe rioleringswerken officieel in gebruik worden gesteld. Dezer dagen wordt de laatste hand gelegd aan de omvangrijke rioleringswerken in Vlissin gen. De officiële handeling zal worden verricht door de wet houder van openbare werken de heer W. Wisse. VLISSINGEN - Op uitnodi ging van de gemeente Vlissin gen zullen op vrijdag 11 de cember enige fractieleden van de Partij van de Arbeid, die zitting hebben in het Europees Parlement een bezoek brengen aan de vismijn van Vlissingen. Met de burgemeester van Vlissingen, de heer J.C.Th, van der Doef, de wethouder van visserij de heer T.R.K. Meijers en met vertegenwoordigers van de vissers en vishandela ren zullen zij gesprekken voe ren over de huidige problemen die de visserij ondervindt van de vangstbeperkende maatre gelen, die de Europese Ge meenschap heeft vastgesteld. Naar verwacht wordt zal het gezelschap bestaan uit de Europarlementariërs E. Woltjer, A. Metten en P. Danc- kaert. Het bezoek begint om halftien 's ochtends in de vis mijn van Vlissingen aan de Binnenhaven 11.

Scheldebode | 1987 | | pagina 9