jj k •s* 2 Goed lichtplan zorgt voor sfeervol wonen k VEEL VERSCHILLENDE MOGELIJKHEDEN BEORUFSPANDEN TE KOOP/TE HUUR: s mi GOES: Zu*ter»traat 1 SCHRIJVER- VERSLUYS B.V. Halogeenlamp Juiste plaats Gezelligheid Ikea woensdag 2 december 1987 pagina 8 KAPELlf: Oaststnat 29 BOERDERIJ OP 2105 M2 GROND W.O. BOUWGROND VOOR 2 WONINGEN De boerderij bestaat uit vrijst woning en vrijpt. boerenschuur, ligt in het midden van het dorp en is uniek door de grote tuin. Ind. woonhuis: gang. woonkamer, eetkeuken, zijkamer, achterkamer, grote kelder, bijkeuken, douche en toilet. Verd.: 3 sip. kamers en grote open zolderPrijj NO.TA KAPEUL Deethet 9 Goed onderhouden 2-onder-één-kapwoning met grote garage, op mooi punt gelegen met ge heel beschutte tuin op het zuiden. Ind.: hal, toilet, L-vormige woonkamer met open haard en terrasdeuren, open keuken met kunststof hoekkeuken en inbouwapp. 1e Verd.: overloop, 3 sip. kamers, badkamer met bad, 2e toilet en wastafel. 2e Verd.: (vaste trap) grote overloop en grote 4e kamer. De woning is voorzien van div. extra's169.500.- KAPEUfc JA Meistraat 4 Fijne royale woning met voor- en achtertuin gelegen in nette woonomgeving. Het pand heeft achterstallig onderhoud is voorzien van cv en vrije achterom. Ind.: hal, toilet, ruime woonka mer met open keuken, bijkeuken, stenen schuur. Verd.: overloop, 3 royale slp.kamers, ruime douche, 2e toilet, vliering74.500.- 60ES: Adaaaaarstada 43-31 Grote goed ogende halfvrijst. eengezinswoning met cv, grote garage met zolder en geheel be schutte tuin op het zuid-westen. De woning is aantrekkelijk en rustig gelegen. Ind.: hal, met toilet en meterkast, L-vormige woonkamer (ca. 35 m2) met parketvloer, gesloten keuken. Ie Verd.: overloop, 3 slp.kamers, badkamer met bad en 2e toilet. 2e Verd.: grote overloop, sip. kamer135JMML- HEINKENSZAND: Schaagsstraat 4 Grote goed onderhouden 2-onder-één-kapwoning met grote garage en cv met aan drie zijden tuin (tot. 350 m2). Ind. hal met trap, toilet en meterkast, doorzonwoonkamer met open haard, ruime keuken. 1e Verd.: overloop, 3 slp.kamers, moderne luxe badkamer met bad en aparte douche, wastafel en 2e toilet. 2e Verd.: (vaste trap) grote overloop en grote 4e kamer met berging. Deze woning moet men beslist van binnen zien om een indruk te krijgen van het geheel149.000- «-GRAVENPOLDER: Ambaclrtstraat 20 Halfwijst, eengezinswoning met garage, berging en tuin (achtertuin op het zuiden). Ind.: hal met trap en toilet, woonkamer, ruime eetkeuken, aangebouwde bijkeuken/ serre, berging. Verd.: overloop, 3 sip. kamers, geheel betegelde douche, vliering117.500- BAARLAND: Züidhoek»tr..l 3 Aan de rand van het dorp gelegen met uitzicht over de polder, geheel in „Oudhollandse stijl- verbouwde wijst, woning met garage en cv op 245 m2 grond. Ind.: hal, woonkamer, zijkamer, keuken, bijkeuken, luxe badkamer. Verd.: overloop, 2 sip. kamers118.000 - KWADENDAMME: Liagewaeflja 24 Schitterende gelegen vrijst. woning met garage en cv op 888 m2 grond. De bijzonder aantrek kelijke woning is landelijk gelegen grotendeels gerenoveerd en prima onderhouden. Ind.: hal. grote L-vormige woonkamer met balkenplafond, open keuken, douche en toilet. Verd.: sip. kamer met open zolderJ 148.000- OUOELANDE: Oudeliadupolderdipt 4 Landelijk in de polder gelegen ruime wijst, woning met stenen garage en cv op 521 m* grond. Ind.: hal. ruime zijkamer, grote zitkamer met parketvloer, open trap, keuken, toilet. Verd.: overloop, 2 grote slp.kamer met de mogelijkheid voor uitbreiding, douche en 2e toilet 1 129.000.- HANSWEERT: Laage Geer 19 Degelijke zeer luxe halfwijst, woning met geheel beschutte achtertuin, direct bij de Wester- schelde Ind.: hal. woonkamer met open haard, schuifpui, open keuken, bijkeuken, aparte ma chineruimte. 1e Verd.: 3 slp.kamers, douche, groot balkon. 2e Verd.: (vaste trap) grote 4e kamer De woning is voorzien van veel extra's o.a. vloerverwarming, natuurstenen vloeren, cv, dubbel glas enz. Moet men beslist van binnen zien om een indruk te krijgen van het ge heel115.000.- KRABBENDUKL Spoerlaai 6 Degelijk gebouwde ruime halfwijst, woning met tuin en stenen berging (225 m2 grond), Ind.: hal met trap en kelderkast, woonkamer, eetkamer, zijkamer, eetkeuken, geheel betegelde ruime douche en toilet. Verd.: overloop, 3 slp.kamers met vaste kasten, vliering68.000- KRABBENDUKE: Noordweg 26 Leuke grotendeels verbouwde halfwijst, woning met flinke tuin, tot. 172 m». Ind.: hal, woon kamer, keuken, toilet. Verd.: overloop, 2 slp.kamers32.500 - TER8EKE: Kijkuit 11 Bijzonder leuk gelegen wijst, geïsoleerde recreatiebungalow met cv op 300 m» eigen grond Ind.: hal, woonkamer/ keuken, 3 slp.kamers, douche en toilet66.000.- WAARDE: Juliaaattraat 35 Jonge eengezinswoning met voor- en achtertuin, vrije achterom en dubbel glas. Ind.: hal. tol let en kelderkast, grote doorzonwoonkamer, keuken. 1e Verd.: overloop, 3 slpk.kamers douche. 2e Verd.: (vlizotrap) overloop en grote 4e kamer87.000.- KRUIMNGEN: Barghoelutriit 6 Goed gelegen degelijke halfwijst, woning in de kom van het dorp. Ind.: hal, zitkamer, eetkeu ken, bijkeuken met douche en toilet. Verd.: 1 slp.kamer met de mogelijkheid voor meerdere kamers65.000.- Op uitstekende lokatie gelegen winkel- of kantoorpand, prima ligging voor i reklame, direkt bij centrum en groot parkeerterrein, opp. ca. 40 m2 verdie- ©Wf» Huurpft|l pef Jaar 18.000.- I T «J* Te huur: winkelpand met bovenwoning. Uitstekend gelegen winkelpand (ca. 130 m*) zeer recentelijk gemoderniseerd met mooie, moderne gevel en pui in zeer druk belopen winkelstraatHuurprijs 52.000.- excl. BTW. GOES, Beestenmarkt 27 Degelijk gebouwd woon/winkelpand met cv en volop parkeergelegenheid voor de deur. Beg. grond: winkelruimte ca. 45 m2, 1e Verd.: portaal met toilet, woonkamer, keurige moderne open keuken, achterplaatsje. 2e Verd. overloop, luxe badkamer met bad en wastafel, twee slaapkamers Prijs: 115.000 - GOES: Zuldvlletstraat Bedrijfsloods met medegebruik van groot geheel bestraat terrein, utstekend bereikbaar voor vracht verkeer, opp. loods 480 m2, voor vele doeleinden geschiktHuurprijs per m2 per Jaar f 40.- GOES, Geldelozepad 6 Zeer courant bedrijfspand (loods) met bovenwoning op 800 m2 grond. Opp. loods 370 m2 bjr 1976 geheel cv met kantoren en magazijn. Luxe grote bovenwoning met cv. Bjr 1980 met o.a. 4 slaapka- mers350.000 - k.k. 'B-HEER ARENDSKERKE Bedrijfsobject, bestaande uit verschillende loodsen en groot vrijst. woonhuis op 3300 m2 grond. Het geheel biedt legio mogelijkhedenj 359.000.- 's-HEER ARENDSKERKE: Varmatstraat 13 Goed gelegen ruim winkelpand met event, woonruimte op 200 m2 grond. Oppervl. winkel met maga zijn ca. 100 m2, event, ook te verbouwen als enkel woonhuis110.OÖO.- GOES: Klaashoek. Gunstig gelegen kavel industriegrond op het industrieterrein, oppervlakte 4580 m2 gemakkelijk be reikbaar, bebouwing ca. 80%Vraagprijs par m' 35.- Goes, M.A. de Ruyterlaan 80 Keurig en grondig opgeknapte middenwoning met voor- en achtertuin en schuur op loopafstand van openbaar vervoer en centrum. Deze woning moet u beslist van binnen gezien hebben. De gehele woning is geïsoleerd en gedeeltelijk voorzien van dubbel glas. Indeling: gang, ruime woonkamer, keuken, bij keuken, toilet. Verdieping: 3 slaapkamers, badkamer met douche en 2e toilet, overloop. Prijs79.000.-k.k. Hansweert, Plulmpot 21 Keurige, jonge eengezinswoning met voor- en ach tertuin en stenen schuur. Het geheel is voorzien van een cv-ketel. De woning verkeert in prima staat van onderhoud. Indeling: hal, grote woonkamer, open keuken, toilet. 1e Verdieping: 3 slaapkamers, badka mer, overloop. 2e Verdieping: ruime slaapkamer. Nu In prijs verlaagd89.000.- k.k. Hetnkenszand, Dorpsstraat 80 Keurige vrijstaande woning met achtertuin op zui den, gelegen op totaal ca. 155 m2 eigen grond. Dit pand is gelegen in een groeiend dorp. Indeling: hal, kamer en suite, keuken, bijkeuken, toilet. 1e Verdie ping: 3 slaapkamers, overloop, douche. 2e Verdie ping: bergzolder. Prijs119.000.- k.k. I WolphaartsdIJk, Lepelstraat 1 Op 1 km van het Veerse Meer en recreatiegebieden gelegen vrijstaande woning met garage en tuin. In deling: 2 kamers, keuken, winkelruimte, kelder, toi let. Verdieping: 3 slaapkamers, veel bergruimte. Prijsƒ78.000.- k.k. Dichtbij Veerse Meer Op prima stand gelegen vrijstaande woning op ca. 500 m2 eigen grond. Het geheel is voorzien van cv en keurig onderhouden. De ligging is op loopafstand van de winkels en jachthavens. Indeling: gang, woonkamer, eetkamer, keuken, bijkeuken, toilet. Stenen schuur in de tuin. verdieping: 1 slaapkamer, open zolder met mogelijkheid voor 3 slaapkamers, douche. Vraagprijs 137.500.- k.k. Voorschoten: Leldseweg 232 Halfvrijst. woning met garage, grote voor- en achter tuin en zomerhuisje. Het geheel bevat veel ruimte. Inruil eigen woning mogelijk. In- en verkoop en bemiddeling onroerend goed 's-Heer Hendrikskinderendljk B4 4461 EC Goes Tel 01100-14352 Segeersstraat 35 4331 JM Middelburg Tel 01180-11339 woensdag 2 december 1987 oagina 9 „Mag het licht uit?" zingt een Nederlands popgroep. „Wat voor licht?" kun je je afvragen, de TL-buis, de haloeeen spotlightlamp, de SL-lamp of de kaarslampen in de antieke kroonlucnter. Licht speelt een belangrijke rol in het interieur. De lichtsterkte, de stralingsrichting en de kleur van het licht bepalen voor een groot deel de sfeer in de kamer. Koop uw lampen daarom niet op de gok maar bedenk een passend lichtplan voor uw woning. Bij het aanbrengen van lampen in uw woning moet u met twee aspecten rekening houden. Ten eerste moet er genoeg licht zijn om de nodige huiselijke werkzaamheden te kunnen uitvoeren (koken, schoonmaken, verkleden, lezen, werken, enzovoort). Ten tweede moet er licht zijn dat zacht en sfeervol is en waarbij u zich heerlijk kunt ontspannen. Deze twee lichtaspecten vragen elk om een geheel eigen benadering. Als u gaat bekijken welk licht u nodig heeft om bij te „werken" dan begeeft u zich op het terrein va de lichttechniek. U kunt uitrekenen en uitmeten welke lichtbron het meest effectief zal zijn. U bekijkt wat de „oogtaak" precies is, dus wat uw oog allemaal moet kunnen zien en hoeveel licht daarvoor nodig is. De leeftijd van de mens is van grote invloed op zijn lichtbehoefte. Om met gemak een boek te kunnen lezen, heeft iemand van zestig jaar vijftien maal zoveel licht nodig dan een kind van tien jaar. Dit blijkt uit een onderzoek dat dr. Fortuin in samenwerking met Philips heeft gehouden. Als u sfeerverlichting gaat aanbrengen, moet u veel op uw gevoel afgaan. U kiest die lampen die een sfeer creèren waarin u zich behaaglijk voelt. Uw stemming beïnvloed de lichtkeus en het licht beïnvloed op zijn beurt uw stemming. Licht kan gevoelig zijn en creatief. Het kan muziek, voorwerpen en kleuren een extra dimensie geven. U kunt met licht spelen. U kunt licht gebruiken om wonen tot een genot te maken. De voorwerpen en de hoekjes die u het meest dierbaar zijn, kunt u extra in het zonnetje zetten door er een lichtstraal op te laten schijnen. Zorg dat uw verlichting optimaal is aangepast aan uw interieur zodat u met veel genoegen uw licht zal opsteken. dan bij een gloeilamp. Daardoor is het licht sterker. De halogeenlampen hebben een levensduur van 1500 branduren. De gloeilampen gaan 1000 branduren mee. Verder is de halogeenlamp tweemaal zuiniger dan een normale gloeilamp. Het enige nadeel van de halogeenlamp is dat vet van uw handen door de hoge temperatuur onmiddellijk inbrandt in het glas. Dit verkort de levensduur van de lamp. Het is dus beter halogeenlampen niet met de handen aan te raken. De TL-lamp werkt zonder gloeidraad. In de glasbuis (in plaats van de glasbol) is een starter en een transformator ingebouwd. Het gas in de buis (ontladingsgas) straalt een helder licht uit. TL-lampen zijn vijfmaal zuiniger dan gloeilampen en branden 7000 Er is naast de gewone TL-buis een nieuwe generatie gasontladingsbuizen ontworpen. Een voorbeeld is de SL-lamp. Deze lamp bestaat uit één of meerdere gevouwen TL- buisjes. De transformator is kunstig weggewerkt in de lamp zelf. Daardoor is het mogelijk geworden de lamp een bolvorm te geven. Door de traditionele schroefdraadfitting is deze lamp in vrijwel alle normale gloeilamp-armaturen te gebruiken. De lamp is net zo zuinig als de 16000 TL-buis en heeft 1 I branduren. Een lamp bestaat uit twee delen. De lichtbron (de lamp zelf) en de ombouw (de lampckap, bol, standaard). De laatste jaren zijn er een aantal nieuwe lampsoorten geïntroduceerd die unieke mogelijkheden bieden voor de verlichting van uw woning. Woonwarenhuis Ikea heeft voor zijn klanten een handige lampcnkoophulp waarin u een overzicht vindt van de belangrijkste soorten lampen die er zijn. Verder wordt uitgelegd hoe ze werken, welke voordelen ze bieden en hoe u ze in uw interieur kunt gebruiken. Een van de nieuwste lampen is de halogeenlamp. Deze lamp werkt volgens hetzelfde principe als de gewone gloeilamp: een gloeidraad in een met gas gevulde glasballon. Het verschil is dat de halogeenlamp wordt gevuld met een ander gas namelijk het halogeengas jodium. De temperatuur van de gloeidraad is veel hoger Elk vertrek van uw woning vraagt om een speciale opbouw van de verlichting. Het basislicht in de woonkamer moet sfeervol zijn. Harde schaduwen geven een onprettig Ïevoel en moeten worden vermeden, iaarom is het raadzaam diffuus licht (zacht, verspreid licht) aan te brengen. De staande lamp is hiervoor zeer geschikt. Ook indirecte verlichting zorgt voor een aangename sfeer. U kunt de woonkamer verlevendigen met accentverlichting. Een spotje op een schilderij of een grote plant geeft een leuk effect. Voor dit doel zijn lampen met een smalle lichtbundel zeer geschikt. Bijvoorbeeld een minispotje met een kopspiegellamp of een halogeenspot. Wilt u een zeer smalle lichtstraal dan is een halogeen lightpoint de oplossing. Deze lamp geeft krachtig, helder wit ücht, dat duidelijk Os halogeenlampen zijn tweemaal zo zuinig als een normale gloeilamp. De nieuwe Newton lampenserie van Ikea. het reliëf van het belichte voorwerp accentueert. Tot slot moet u in de woonkamer lampen aanbrengen die tijdelijk ontstoken kunnen worden als u wilt lezen, handwerken, schrijven enzovoorts. Een werklamp met een klemschroef, een bureaulamp of een speciale spot tegen de wand of aan het plafond zijn handige oplossingen. In de keuken kunt u als werkverlichting aan het plafond een TL-lamp aanbrengen. Deze lamp geeft een zee van licht en is toch zeer zuinig. Als werkverlichting is ook indirecte verlichting onder de afzuigkap en onder de hoge aanrechtkastjes zeer handig. Accentverlichting geeft ook in de keuken leuke effecten en gezelligheid. De slaapkamer vraagt om knus en tegelijk functioneel ücht. Indirecte verlichting langs de wanden of staande lampen met de üchtbron naar het plafond gericht zorgen voor dit aangepaste ücht. Een ideale leesverlichting verkrijgt u met een reflectorlamp in een spotje boven het bed. Voor de verlichting van de spiegel is een buislamp zeer handig. Deze lamp geeft egaal, schaduwrijk ücht met een goede kleurweergave. Voor wie niet geheel in het donker wil zitten als het ücht uitgaat is er de stopcontactlamp. Een Uchtpuntje in het duister waardoor u de omgeving kunt onderscheiden. Speciaal in de kinderkamer is dit lampje goed bruikbaar. De nieuwe lampen waaronder de halogeenlamp en de SL-lamp, vragen om eigen lampmodellen. Eén van de ontwerpers die zich met de halogeenlampen bezighoudt, is Hans Ansems. Hij ontwierp onder andere model „La Not te": een hanglamp bestaande uit twee onderdelen: een transparante schijf en een halogeen straler die in hoogte verstelbaar is. Een ander model van Hans Ansems is de „Strings": een lamp die zeer flexibel is en daardoor naar eigen wens in model kan worden gebracht. Ook S. Eikelenboom van „Li ht en Vorm" in Amsterdam brengt vele bij ondere modellen voor halogeenlamp n op de markt. Zeer uniek is model „lntek" ontworpen in samenwerking inet Premsela: een ijzeren frame met vierkante vorm. dat aan de bovenzijde is omspannen met crèmekleurige stof. Het woonwarenhuis Ikea besteedt in haar collectie uitgebreid aandacht aan verüchting. Bij veel lampen uit de enorme sortering van Ikea zijn kap en lampvoet apart te koop zodat de klant precies dié lamp kan kopen die het best bij zijn interieur past. Er zijn tafellampen, wandlampen, en een uitgebreide collectie halogeenlampen. Verder spotjes, waarbij ook een rail verkrijgbaar is die de gebruiker in staat stelt zijn lampen precies op die plek te richten waar hij ze op dat moment wil hebben. Dan zijn er ook nog hanglampen, staande lampen en buraulampen. Een opvallende serie nieuwe bureaulampen is de Newton lampenserie. Slanke lampen van zwart gelakt metaal. Bekijken we het totale aanbod op de Nederlandse lampenmarkt dan zien we dat er enorm veel keus is, waarbij sommige lampmodellen zo mooi zijn dat u ze zelfs zonder bolletje in uw kamer zou willen zetten.

Scheldebode | 1987 | | pagina 26