P. VAN HOVE MAKELAARDIJ P. VAN HOVE MAKELAARDIJ DE JAGER-TOLHOEK VEEL VERSCHILLENDE MOGELIJKHEDEN Gezellig overwinteren bij open haard Bemiddelingsburo Jeeskens" 'S GRAVENPOLDER, Prunusstraat Nieuw gebouwde bungalows met garage. Koopsom vanaf: 210.700.- v.o.n. Nog twee te koop! BAARLAND, Nieuwe weg OUDELANDE, Doelstraat 18 99.000.- WOLPHAARTSDIJK, Lepelstraat 17 HEINKENSZAND, Ganzestraat 19 DRIEWEGEN, Schoondijkse- d ijk 10 227.500.- S' GRAVENPOLDER, Prunisstraat 58 Vandaar dat wij u een uniek voorstel doen: Voor een oriënterend gesprek: EMIDDELINGS 'URO 'nSvedexkastisin elk vertrekopz'ngemak. de vloer naar uw hart! Hen CM{/ira4rtt0* keukens Schore -Tel. 01102-2809 Bent u een huismus dan ziet u waarschijnlijk wel wat in een gezellig avondje rond de open haard. Wie vindt dat eigenlijk niet leuk? Met een heerlijk glas drinken, een toastje of een spannend boek behaaglijk warm bij het knapperende vuur. Het levende vuur van een open haard zorgt altijd voor een aparte sfeer in de kamer. Dit jaar is de variatie in open haard- modellen groter dan ooit. Griekse zuilen Verplaatsbaar Apart woensdag 2 december 1987 Zeer goed gelegen vrijstaand boerderijtje met ruim 6000 m2 grond. Zeer aantrekkelijk object. Prijs: n.o.t.k. Ruim vrijstaand woonhuis met schuur op 415 m2 grond. Degelijk woonhuis met 4 ruime slaapkamers. Vraagprijs: Verrassend modern woonhuis met circa 400 m2 grond. Mogelijkh. voor gar. Zeer sfeervol pand met woonkamer, moderne keuken, 3 slaapk. Vraagprijs: 119.000.- Half vrijstaand woonhuis met garage. Moderne woning met leuke woonk. en open haard, keuken, 3 slaapkamers, badk., 4e slaapk. Vraagprijs: 1 39.500.- Vrijgelegen modern boerderijtje op 1470 m2 grond. Vraagprijs: Formidabel mooi en ruim halfvrijstaand woonhuis met gar. en carport. Naast de ruime woonkamer, luxe keuken, bijkeuken, biedt het pand 4 grote slaapk. en komplete badkamer. Prijs: n.o.t.k. Een vlotte verkoop In de laatste periode noopt ons tot het aan vullen van in portefeuille zijnde panden. WIJ zijn geTnteresseeerd In courante woonhuizen/bungalows, 2-onder-1-kap enz. ongeacht waar gelegen In Zuid-Beveland. Gedurende een periode van 3 maanden bieden wij u een woning aan zonder dat kosten in rekening worden gebracht, dus geen advertentiekosten, taxatiekosten enz. enz. Een reden om ons te bellen. Burgemeester Prümerstraat 28 - 4431 CA 's-Gravenpolder - Telefoon 01103-1703 (ook na kantooruren) Steenweg 9 - 4423 AL Schore Telefoon 01102-2809 Goes, Houtkade 7, tel. 01100-21250 Geopend: ma.-vr. 8.00-17.00 uur Zaterdag 10.00-12.00 uur Middelburg, Lange Noordstraat 67 Tel. 01180-33050 Geopend: ma.-vr. 8.00-17.00 uur BIEZELINGE - Jufferswegje 39 Woon-winkelpand met werkplaats-magazijn Vr.pr. 208.000.- KRABBENDIJKE - Nleukerckestr. 113 Goed gel. 2/1-kapwoning met c.v. en gara ge. Vr.pr. 147.500.- 's-GRAVENPOLDER - Ambachtstr. 19 2/1-kapwoning met c.v., uitgebouwde woonkeuken Vr.pr. 127.500.- GOES - M.D. de Grootstr. 71 Fraai gel. hoekwoning met c.v., garage en stenen berging. Vr.pr. 117.500.- NISSE - Paul Krügerstr. 8 Mooie halfvrijstaande woning met achter vrij uitzicht Vr.pr. 69.000.- KRABBENDIJKE - Deltastr. 30 Ruime 2/1-kapwoning met c.v., garage, uit- geb. keuken, 4 sip.kamers Vr.pr. J 157.500.- YERSEKE - Noordzandstr. 25 In 't centrum, nette tussenwoning, geh. ge renoveerd. Vr.pr. 72.000.- RILLAND - Drie Haasjes 13 Landelijk gel. halfvrijst. woning met c.v. en garage Vr.pr. 78.000.- RILLAND - A. ButIJnweg 46 Halfvrijstaande woning op 107 m2 grond, 3 sl.kamers Vr.pr. 39.000.- woensdag 2 december 1987 pagina 13 Wat is de functie van een open haard? Waarom schaffen veel mensen zich zo'n warmtebron aan, naast hun bestaande verwarmingssysteem? Een open haard brengt een unieke sfeer in uw huis. Een sfeer van rust, die we in deze jachtige wereld zo hard nodig hebben. Je voelt je echt thuis rond de open haard. Als het in de winter ijzig koud begint te worden, kun je heerlijk warm worden bij de open haard. Het vuur dringt door tot je lichaam en verwarmt je van top tot teen. Tegenwoordig zien we de open haard niet alleen in de woonkamer, maar 4 vinden we hem soms ook in de keuken, de slaapkamer, de werkkamer of de serre. De ombouw rond de open haard noemen we de schouw. De open haard zelf is eigenlijk alleen het gedeelte waarin het vuur brandt Er zijn een groot aantal verschillende soorten open haarden zoals bijvoorbeeld de hoek-open haard, die aan twee zijden (op een hoek) open is. Verder zijn er de driezijdige open haard, de eenzijdige open haard, de half ronde open haard, een open haard die in de hoek geplaatst kan worden. Heel bijzonder is de doorkijk open haard of tunnel open haard die aan twee kanten te gebruiken is en zo bijvoorbeeld in een woonkamer het eetgedeelte van het zitgedeelte scheidt terwijl u toch aan beide zijden kunt genieten van het vuur. Het is ook mogelijk een geheel losstaande open haard midden in de kamer te plaatsen, de rookafvoer bevindt zich dan direct boven de open haard. Hebt u het idee dat een open haard alleen bij een klassiek interieur past, dan zit u er volkomen naast. Er zijn een groot aantal exclusieve modellen ontworpen die nauwkeurig aansluiten bij het moderne interieur. Zo brengt de firma Ringlever een exclusieve inbouw-open haard onder het typenummer Jonna 2000. De bovenbouw is van prachtig rose- aurora marmer en de onderbouw is gemaakt van grijs hardsteen. De haard zelf draagt de naam Servo en is voorzien van een glasdeur. De vlammen verdwijnen via twee afvoerkanalen in de zijwanden van de vuurvaste mantel. Het standaardmodel kan worden aangepast aan uw persoonlijke wensen. U kunt zelf de marmersoort en de vuurhaard bepalen, de styling kiezen en aangeven of u een groot of klein tableau wilt hebben. De firma Boley is sinds 1968 gespecialiseerd in het fabriceren van open haarden voor hen die schoonheid en exclusiviteit in ontwerp wensen. De modellen kenmerken zich door een stijlvolle esthetische lijn, bijzondere materiaalkeuze en schitterende kleuren. Er wordt veel gewerkt met de kleuren wit, creme en grijs. Ook de kleur roze is in een pas ontworpen model terug te vinden. Daarnaast zien we ook een aantal open haarden met goudkleurige afzettingen. Als materiaal is onder andere de glasplaat zeer uniek, verder wordt er veel gewerkt met marmer en bijzondere metalen. We zien bij Boley veel rechte hoeken, strakke lijnen en kunstzinnige vormen. De nieuwste modellen verraden een Griekse invloed door de toepassing van zuilconstructies. Verder brengt Boley een unieke collectie schoorsteenmantels waarin men een open vuur kan laten branden of een gasgestookte verwarmingsbron kan installeren die eruit ziet als een stapel brandende houtblokken. Deze schoorsteenmantels zijn in een aantal stijl- en kleurvariaties verkrijgbaar. Eindelijk zijn ze er: open haarden die mee kunnen als u gaat verhuizen. U hoeft uw dierbare warmtebron niet achter te laten als u een nieuwe De Jonna 2000 van Ringlever kan geheel naar eigen smaak worden aangepast, kies zelf uw marmersoort en uw vuurhaard. woning betrekt Charles Sol brengt ze op de markt het eerste model kreeg de naam Quadro. Deze open haard is opgebouwd uit aluminium profielen en gemoffeld staalplaat De fabrikant kan met een en het zelfde standaardpakket aan onderdelen vijf verschillende haarden opbouwen. Aangebouwde tafeltjes kunnen apart in de gewenste maat worden besteld. Naast het Quadro-model zijn er nog drie andere demontabele modellen verkrijgbaar: Delta, Linea en Rondo. De naam zegt het al: het laatste model is rond. Bij het woord „open haard" denken we aan een open vuur gestookt op houtblokken. Het is echter ook mogelijk een open haard te stoken op kolen. Daarnaast zijn er namaak open haarden die gestookt worden op gas of electriciteit Een gasgestookt blokkenvuur is in feite een gaskachel. De hete verbrandingsgassen die van de gasbrander komen, verhitten enkele op houtblokken lijkend gloeistaven. Deze staven kleuren door de brander zachtrood en stralen warmte uit. Om alles nog echter te laten lijken, zijn er ook gas-open haarden met gaten in de gloeistaven. uit deze gaten komen kleine dansende vlammetjes, het voordeel van deze gas-open haarden is dat er niet gesjouwd hoeft te worden met houtblokken of kolen. Het voordeel van een electrische- open haard is dat u geen schoorsteen nodig heeft Heeft u misschien interesse in een open haard die u als u niet stookt ook niet ziet? Dat kan. Kies voor een haard die vlak tegen de muur staat, bouw er twee smalle kasten of boekenplanken naast en een schuifpaneel dat voor de haard wordt geschoven als het vuur niet brandt Opgeruimd staat netjes. Een zeer aparte haard is de warme lucht-haard. Ringlever brengt er een op de markt onder de naam: Bully Rendite. Deze warme lucht-haard geeft het vertrek waarin hij staat een behaaglijke warmte maar dat niet alleen. Door middel van flexibele slangen wordt er ook warme lucht naar andere vertrekken gebracht. Ook na het doven van het vuur blijft Fireplace vervaardigt een exclusieve schouw uit Carraramarmer. Het leuke van deze Fireplace schouw is dat van de stukken marmerplaat die overblijven nadat de schouw klaar is, lampvoeten kunnen worden gemaakt In elk gewenst formaat de warme luchthaard geruime tijd een aangename warmte uitstralen. Het vuur in de Bully Rendite kan worden afgeschermd met inschuifbare glasdeurtjes. Waar gestookt wordt, vliegen vonken in het rond. Houdt daar altijd rekening mee als het vuur in de open haard brandt. Moet u weg terwijl de houtblokken nog in vuur en vlam staan, plaats dan een vonkenvanger of vonkengordijn voor de open haard. Er zijn speciale vonkenvangers voor hoek open-haarden en ook is het mogelijk een gordijn in te bouwen met een leuke sierlijst Als er roet in de schoorsteen zit, kunnen meedwarrelend vonken de schoorsteen in brand zetten. Zorg daarom dat uw schoorsteen voor het winterseizoen goed is geveegd. Is uw woning niet voorzien van een schoorsteen en wilt u toch graag zonder veel hak- en breekwerk een open haard laten installeren? Dat kan. Er zijn namelijk veilige en eenvoudige pijp-elementen waarmee een rookdicht schoorsteenkanaal kan worden gebouwd. Zo kan iedereen op een koude winteravond genieten van een warm knapperend haardvuur. Quadro, de vierkante open haard van Charles Bol kan mee als u gaat verhulzen.

Scheldebode | 1987 | | pagina 22