15 NOVEMBER GRANDIOZE MODESHOW KLEDING DAN ZIT HET GOED Zaterdag 14 november in Goes: Time Bandits, Mai Tai en Geert Hoste De Bies met rietwinkel Prijsvraag Trouwe Vriend Walcherse fotograaf Nieuwe autowasstraat Autobedrijf Tramper Ruilverkaveling Walcheren in boekwerk: Walacria Jasperina de Jong en Alex D'Electrique X-Ray is verhuisd Morgen in Heinkenszand Thema-dag voor ouderen Natuurfoto's Ko Brouwer in Oisterwijk Themadag Den Berg Regiodag Collie Vereniging Inventarisatie Zeeuwse monumenten KAPSALON HAIRPOINT HOTEL BRITANNIA/DE WATERTOREN in de RUYTERZAAL Uit op Walcheren SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 11 NOVEMBER 1987 Aanpassen Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliiiiiiiiiiiiiiillllillliii m.m.v. Aanvang 20.00 uur Kaarten 5.- verkrijgbaar bij de deelnemende zaken en/of aan de zaal. In de pauze wordt u een kopje koffie aangeboden en zal er een verrassingsoptreden plaatsvinden!! Korte Delft 3 - Middelburg - Tel. 01180 - 11 562 St. Jacobstraat 29 Vlissingen Tel. 011 84 - 141 95 GOES - Volgende week zaterdag is het zover. Dan gaat in de Veilinghallen aan de Fruitlaan in Goes-Zuid de eerste zoge naamde Pop Party van start. Pop Party staat voor een dubbel popconcert van ge renommeerde Nederlandse popgroepen, omlijst door een hoog gekwalificeerde pre sentatie die moet bijdragen tot een aan trekkelijk totaalprogramma. De ingre diënten van de première van de Zeeuwse Pop Party zijn Mai Tai, The Time Bandits en presentator Geert Hoste. Pop Party (logo-ontwerp van Wilfred Gon$alvez) is een door Peter de Jonge uitgedachte formule. De voormalige HEAO-student, zelf liefhebber van muziek, vroeg zich af waar het aan ontbrak in het aanbod van popmuziek voor Zeeuwse jongeren. Hij concludeerde dat er te weinig bands van grote naam naar de provincie trokken, dat ze bovendien te kort speelden en als derde minpunt hingen veel avonden als los zand aan elkaar. Er werd onvol doende totaalamusement geboden. Nieuwe uitgave van heemkundige kring KOUDEKERKE - Het bestuur van de Heem kundige Kring Walche ren presenteert op een speciale bijeenkomst in Hotel Walcheren in Koudekerke vrijdag 13 november het eerste nummer van een nieuwe uitgave van de Kring: Walacria. De Walcherse burgemees ters nemen de eerste ex emplaren in ontvangst op de bijeenkomst die begint om 16 uur. Illlllllllllllllllllllllllllitlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllll 317 HEINKENSZAND- De Stich ting Consument en Veiligheid houdt morgen (donderdag 12 november) in samenwerking met de Stichting Welzijn voor Ouderen Borsele en de plaat selijke ouderenbonden een themadag met als onderwerp Veiligheid voor ouderen. Zo wel in het ochtengedeelte van het programma (van 9.30 uur tot 12 uur) als *s middags van 14 tot 16.30 uur komen een groot aantal uiteenlopende za ken die met veiligheid te ma ken hebben aan de orde. De Stichting Consument en Veiligheid gaat via een video- -diapresentatie in op de vei ligheid in en om het huis. Vei lig Verkeer Nederland doet datzelfde met de verkeersvei ligheid en biedt bezoekers eveneens een gratis ogentest aan. De Borselse Rijkspolitie geeft tips om inbraak thuis te voorkomen, de PZEM licht het verstandig omgaan met gas en electriciteit toe en de Neder landse Brandwonden Stich ting geeft aan wat te doen bij brand en brandwonden. Ook het plaatselijk kruiswerk is aanwezig met informatie over goede voeding en veilig medi cijngebruik. Er gebeurt nog meer mor gen in De Stenge in Heinkens zand. Het Ministerie van Volkshuisvesting geeft via een bemande stand informatie over de mogelijkheden van het aanpassen van woningen, er wordt uigelegd hoe het zoge naamde bejaardenalarm werkt. De Nederlandse Ver eniging voor Slechthorenden toont hulpmiddelen voor slechthorenden. De Stichting Consument en Veiligheid heeft 1987 uitgeroe pen tot het ouderenjaar. Dit naar aanleiding van onthul lende statistieken. Onderzoek wijs uit dat jaarlijks 1600 mensen boven de 65 jaar over lijden tengevolge van onge vallen in de privé sfeer. Dat is bijna tachtig procent van alle dodelijke ongevallen die in of om het huis plaatsvinden. Af gezien daarvan komen ook nog eens jaarlijks 45000 men sen in genoemde leeftijdscate gorie in het ziekenhuis terecht als gevolg van een ongeluk dat hen thuis is overkomen. De Stichting Consument en Vei ligheid is ervan overtuigd dat een groter deel van de onge lukken te voorkomen is en trekt in dat kader in 1987 het land door. MIDDELBURG - Na Over ijssel, Rotterdam en Friesland gaat op vrijdag 13 november in Zeeland het Monumenten Inventarisatie Project officieel van start. Het doel van dit project is om binnen twee jaar „gebouwd Zeeland" uit de pe riode van 1850-1940 in kaart en beeld te brengen. Gedurende deze periode worden interes sante gebouwen en gebieden beschreven, gefotografeerd en in kaart gebracht. Dit initiatief van het minis terie van WVC wordt in sa menwerking met provincies en vier grote gemeenten uitge voerd. Het ministerie van So ciale Zaken schakelt voor het project werkloze academici in. Als het project afgerond is kunnen zowel rijk als gemeen ten belangrijke, te behouden gebouwen op de monumenten lijst plaatsen. Daarnaast zijn de gegevens van belang voor de praktijk van ruimtelijke ordening en stads- en dorps vernieuwing. MIDDELBURG - Stoelenmatterij De Bies aan de Korendijk in Middelburg is sinds kort uitgebreid met een riet-afdeling. Het assortiment varieert van rieten bloempotten tot banken en kasten. Er zijn vele verschillende kleuren verkrijgbaar. Op de foto het echtpaar Ludie van de Ven en Rinske Tuinstra middenin de nieuwe afdeling van Stoelenmatterij De Bies. - -foto: foto zesa. [|estepj/e|d ARNEMUIDEN - Vorige week vond bij de dierenspeciaalzaak De Trouwe Vriend in Amemuiden de prijsuitreiking plaats van de speciale actie die een verkooporganisatie van dieren speciaalzaken in het kader van Werelddierendag had georga niseerd. Een slagzin afmaken en een aantal vragen beantwoorden, dat was de taak van de deelnemers aan de actie en velen uit Middelburg en Amemuiden waagden een poging. Op de foto hier de winnaars verzameld. - -foto foto zesa. voorverkoop voor de eerste Pop Party zijn verkrijgbaar bij Trendhopper, Opus 7 en Leo's Platenbar (Goes), Sjiep Hifi (Middelburg), Parfumerie Louisse (Vlissingen) en Radio Weltevreden (Zierikzee). Dat zelfde Opus 7 vangt alle moge lijke dode momenten op met een professionele drive-in show. Daar beginnen ze mee om 19.00 uur. IJverig ging de 25-jarige Bevelander organisatorisch aan de slag, kreeg banken geïnteresseerd, buitte zijn goede contacten met artiesten bureaus goed uit en kan als Evenementenverzorging De Jonge in elk geval wat de eer ste Pop Party betreft een pro gramma presenteren dat staat als een huis. Peter de Jonge is ook realist. „De toekomst van het Pop Party valt of staat met het verloop van de eerste keer, za terdag 14 november. Ik wil er een maandelijks terugkerend popgebeuren van maken. Elke keer met grote namen en op den duur met de nieuwe Zee landhallen in Goes als vaste locatie". Geert Hoste neemt de presentatie op zich. Zaterdag 14 november gaan de Veilinghallen om 19.00 uur open voor het publiek. Om 20.30 uur komt de bekende Belgische straatartiest Geert Hoste op met de eerste aan kondiging van de avond. Ge heel volgens Hostes stijl zal dat zonder twijfel met de no- Een opname uit de serie van vier over een pasgeboren Moeflonlam. - foto ko brouwer. AAGTEKERKE - Foto graaf Ko Brouwer uit Aag- tekerke houdt tot en met 15 januari in het Bezoekers centrum Natuurmonumen ten in Oisterwijk een ten toonstelling van zijn werk. Onder de titel „Ontmoeting met de Natuur" zijn 31 op namen te zien van flora en fauna in de Veluwse bossen. Vervallen eiken en foto's van edelherten en moeflons nemen een fiks deel van de expositie in beslag. Ko Brouwer exposeerde eerder in Demerary in Middelburg, het Zeeuws Biologische Mu seum in Oostkapelle en in Galery Close Up in Antwer pen. Ontmoeting met de na tuur in het Bezoekerscen trum Oisterwijk is te zien op zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. dige humoristische toeters en bellen gebeuren. De formatie Mai Tai begint vervolgens aan een optreden van veertig mi nuten. De daaropvolgende pauze houdt Geert Hoste het publiek opnieuw bezig. Om 22.00 uur kondigt hij The Time Bandits aan die dan hun eer ste optreden afwerken van drie kwartier. In de pauze komt Geert Hoste weer aan bod en om 23.15 uur starten The Time Bandits hun tweede sessie. Alle pijlers waarop de eer ste Pop Party is gebouwd staan momenteel volop in de belangstelling (vandaag, woensdag, zijn beide groepen in Nederland Muziekland). The Time Bandits scoren mo menteel aardig met hun nieuwe single Wild Fire, af komstig van de nieuwe (4e) el pee Can't Wait For Another World en geproduceerd door Dan Hartman (Relight My Fi re). Vorige week woensdag ging bij Countdown de nieuwe single met videoclip in pre mière, ook Mildred, Caroline en Jetty van Mai Tai doen het goed. Fight Fire with Fire heet het nieuwste produkt en de bijbehorende elpee komt nog dit jaar uit Geert Hoste is in het Zeeuwse in eerste instantie bekend van zijn bijdrage aan het Vlissingse Straatfestival, maar de Belg is op veel meer terreinen actief. Op zondag morgen BRT 1 presenteert hij het radioprogramma Taal strijd en ook een debuut op de Nederlandse televisie zit er aan te komen. Goedkopere kaarten in de GOES - Stichting „Den Berg" te Goes, een woonvoor ziening voor verstandelijk ge handicapten, viert in 1987 het vijfentwintigjarig bestaan. Ter gelegenheid daarvan wordt op zaterdag 21 novem ber voor ouders, groepsleiding en alle anderen die zich be trokken voelen bij de zorg voor verstandelijk gehandi capten een themadag gehou den onder het motto „Meer doen door mee doen". De inleiding wordt verzorgd door mevrouw Vos-Olyslager, bestuurslid van de Federatie van Ouderverenigingen en moeder van een verstandelijk gehandicapt meisje. Verder verzorgt de cabaretgroep „Klein Foutje" een optreden en staan er gespreksgroepen over thema's zoals de zelfstan digheid van de bewoners, de verwachtingen van de ouders en de leefgroep als tweede huis op het programma. Na dere informatie, alsmede pro grammaboekjes en inschrijf formulieren zijn te verkrijgen via Stichting „Den Berg", tele foon 01100-16840. VLISSINGEN- Autobedrijf Tramper aan de Vlissingse Mercu- riusweg heeft afgelopen zaterdag een nieuwe autcrwasstraat in gebruik genomen. Niet zo maar één overigens. De nieuwe wasinstallatie bij Tramper is computergestuurd en zorgt er voor dat binnen vijf minuten de heilige koe van onder tot bo ven zonder krassen of strepen schoon is. De mogelijkheden zijn legio, de korte tijd die de machine nodig heeft, blijft. De heer J. Tramper: „Je kunt nu echt even tussen het boodschap- pen-doen door je auto wassen". Op de foto de nieuwe auto wasstraat in actie. - -foto. foto zesa. De eerste Walacria staat in het teken van de ruilverkave ling en de invloed die dat heeft op het Walcherse landschap. In de eerste Walacria, op lage 750 stuks, belichten een aantal deskundige auteurs het thema ruilverkaveling op Walcheren, ieder vanuit zijn of haar invalshoek. Het openingsartikel is van de hand van prof. dr. D.P. Blok met als onderwerp de naam Walcheren. Daarna behandelt drs. A.P. de Klerk het aandeel van de mens in de wording en verdere ontwikkeling van het stukje Zeeland. MIDDELBURG - Jasperina de Jong is de grote trekpleister voor het Uit-programma van komende week. Vandaag en morgen is ze steeds vanaf 20.00 uur in de Middelburgse Schouwburg te zien met haar nieuwe one woman musical Victoria. Vrijdag 13 november is de theater-comedy Venijnig Variété te zien en te horen van Slagerij Van Kampen. In De Piek in Vlissingen is die dag vanaf 21.30 uur de voorronde van de Grote Prijs van Nederland. Deelnemende groepen: Dreams Die First, Carbazol, Shoot the Moon en The Noise. Larissa Groeneveld (cello), Hein Wiedijk (klarinet), Frank van Laar (piano) samen het Trio Dante geven in de Klove niersdoelen in Middelburg op zondag 15 november vanaf 11.30 uur een koffieconcert. Op het programma staan werken van onder meer Beethoven en von Zemlinsky. Het blijspel Mijn zuster in ik, geschreven door Jos Brink, is dinsdag 17 november in de Middelburgse Schouwburg te zien. Vanaf 20.00 uur is onder meer Jose phine van Gasteren in actie. Het doldwaze Alex D'Elec trique in actie met hun Venij nig Variété, vrijdag in de Mid delburgse Schouwburg. FOTO ANDRE BEEKMAN. VLISSINGEN - De kledingszaak X-Ray is verhuisd. Sinds enige tijd zit de winkel van Wietse Haak in de SintJacobsstraat. De mering van de opening van de zaak gebeurde op wél zeer ori ginele wijze. Twee levende etalagepoppen namen een groot deel van de openingsdag plaats achter het glas. De geslaagde stunt is hier vastgelegd. - -foto foto zesa. Wie WESTKAPËLLE - meer wil weten over de Schotse Collie kan op zondag 15 november terecht in ma nege „De Zandkooi" in West- ka pe 11e, alwaar de Schotse Collie Vereniging Regio Zee land haar Regiodag houdt. De aanvang is om 10 uur. Aanwezig zijn enkele be kende foksters. Er is een zelf gemaakte video-opname van de geboorte van enkele collies te zien. Verder zijn van de vereniging de vice-voorzitter en de secretaris aanwezig. Uiteraard nemen alle leden De „Lassie-hond" staat cen traal op de Regiodag in West- kapelle. hun hond mee. Met deze hon den wordt 's middags een strandwandeling gemaakt. Aanmelding voor de Regio dag kan telefonisch via de re giocommissaris van Zeeland, Leny Jansen, telefoon 01184- 19515.

Scheldebode | 1987 | | pagina 17