Mevrouw Vervloed toont patchwork Expositie traditioneel handwerk Geslaagde Italiaanse avond Wandeltocht voor goed doel Hongaren in Razzmatazz REDACTIONEEL MEDEWERKER m/v Pijnappels exposeert Steunpunt wegenonder- zoek Acties van La Reine SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 4 NOVEMBER 1987 313 OOST-SOUBURG - De Zeeuwse Folkclub Razzmatazz heeft de Hongaarse groep Ko- linda uit Hongarije uit genodigd voor een op treden op zaterdag 7 no vember. VLISSINGEN MIDDELBURG MIDDELBURG - Zaterdag 21 en zondag 22 november ex poseert Rini Vervloed-Klous uit Middelburg ongeveer der tig patchwork dekens en wandkleden in de Middel burgse Vleeshal. Patchwork is een traditionele manier van handwerken, met veel symbo liek erin verwerkt. Het vroegst bekende werk, een soort ceremonieel baldakijn uit het oude Egypte, was ge maakt van stukjes gazellehuid en dateert van 980 voor Chris tus. Veel bekender is het patchwork uit Amerika. Noodgedwongen verzamelden de vrouwen van de arme emi granten alle mogelijke restjes bruikbare stof om lappende kens van te maken. Rini Vervloed werkt veel met de authentieke Ameri kaanse motieven die namen hebben als de Blokhut, Door nenkroon en Trouwring. „Ik ben altijd al creatief bezig ge weest. Voor de kinderen maakte ik al kleertjes die net even anders waren. Mijn man was indertijd buurthuis wer ker. Ik werkte dan mee op handenarbeidclubs". Toen haar zoon Jeroen in 1982 aan de P.A. ging studeren, maakte Rini Vervloed haar eerste patchwork deken voor hem. „Dat beviel zo goed dat ik sindsdien de ene na de ander maak. Nu de kinderen de deur uit zijn heb ik daar alle tijd voor", vertelt ze. Er gaat veel tijd zitten in deze hobby omdat bijna alles Mevrouw Vervloed uit Middelburg. - FOTO FOTO ZESA met de hand moet gebeuren. Eerst werkte ze vier uur per dag aan haar werkstukken. Met het oog op de expositie is dat uitgelopen tot zo'n zeven a acht uur. Door de combinatie van verschillende kleuren en motieven is geen enkel werk stuk hetzelfde. Het benodigde materiaal wordt door vrienden uit Ame rika meegenomen. In Pennsyl vania woont een Amish-ge- meenschap. Deze mensen zijn zeer religieus en houden er een eenvoudige bijna starre le vensstijl op na. Rini Vervloed: „Ze zijn bij voorbeeld altijd in het zwart gekleed. Het is dan ook wonderlijk hoe zij in hun patchwork op een donkere achtergrond met de mooiste kleuren werken. In Pennsyl vania hebben ze een winkeltje met allerlei patchwork beno digdheden, zoals speciale ga rens en pennen om het patroon op de stof te tekenen. Ik zou daar graag zelf eens rond kij ken. Voor heel Nederland is er alleen in Utrecht een gespe cialiseerde winkel". Hoewel er clubs zijn werkt mevrouw Vervloed het liefst alleen: „Ik heb het patchwork mezelf aangeleerd. In een groep word je weer beïnvloed door anderen. Je leert er na tuurlijk wel van, maar het wordt meteen zo'n verplich ting om daar elke week weer met je handwerkje naar toe te gaan", zegt ze. De wandkleden en dekens zijn ook te koop. „Het mate riaal en de tijd die je erin steekt maken het niet goed koop. Het is tenslotte hand werk en je hebt een uniek ex emplaar. In mijn werk laat ik me wel beïnvloeden door de modekleuren. Over het alge meen werk ik niet op bestel ling. Er kunnen wel afspraken over de grootte en de kleuren gemaakt worden. Op de expo sitie wordt ook uitgelegd hoe zo'n werkstuk precies tot stand komt. Over een nieuwe expositie wordt op het mo ment al weer druk onderhan deld. (ADVERTENTIE) Op de redactie van De Scheldebode in Vlissingen is plaats voor een free-lance Hij of zij kan worden ingezet voor alle redactionele werkzaamhe den die zich voordoen. Het gaat om een free-lance functie (hono- rering per verrichting) die wekelijks ongeveer zestien uur in be slag neemt. Kandidaten met journalistieke ervaring genieten de voorkeur. Be langrijk is ook inzicht in de werkwijze van dit op Walcheren ver schijnende weekblad, alsmede verantwoordelijkheidsgevoel voor het produkt. Schriftelijke reacties vóór 13 november a.s. aan: Redactie De Scheldebode, t.a.v. Luc Vranken, Postbus 5051, 4380 KB Vlissingen. VLISSINGEN - Tot en met 25 november is in de reeks ten toonstellingen van zes jonge kunstenaars in Galerie Bella- mypark 19 het werk van Mare Pijnappels uit Nijmegen te zien. De tentoonstelling be staat uit recente olieverf- en acryi-schiiderijen van ver schillende formaten. Mare Pijnappels volgde zijn opleiding aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Arnhem, waar hij in 1985 exa men deed. Eerder exposeerde hij onder meer in Galerie het Hooghuis in Arnhem, de Salon der Debutanten in Slagharen en Galerie op het Hemelrijk ken in Eindhoven. MIDDELBURG - De Dienstkring Walcheren van Provinciale Waterstaat opent donderdag 12 november een nieuw steunpunt voor het on derhoud van de provinciale wegen in Zuidwest-Walche- ren. Het nieuwe steunpunt ligt aan de Valkenisseweg te Big- gekerke. De officiële openingshande ling wordt verricht door me vrouw M.W. de Voogd-van Strien, echtgenote van gede puteerde J.D. de Voogd. De opening en het aansluitende programma staan in het teken van de gladheidsbestrijding. VLISSINGEN - Koffieshop La Reine aan de Lange Zelke in Vlissingen heeft inmiddels al 12.010,10 bij elkaar voor de Ponyclub voor Gehandicapten, Stichting Dierenasiel Zeeland- Zuid, Speeltuinvereniging De Oude Stad, Stichting Reptie lenzoo Iquana, Stichting Rampschip Schorpioen en Greenpeace. De eigenaren W. van Dijke en A. Scholten staan een dub beltje van de winst per con sumptie aan deze instanties af. Verder wordt er met evene menten als fietstochten en rommelmarkten geld ingeza meld. Als beschermvrouwe van het Dierenasiel geeft me vrouw L. van der Dief zondag middag 8 november om half- twee het startsein voor een wandeltocht van rond de tien kilometer, uiteraard met hond. Mensen die geen hond hebben kunnen er eentje lenen van het asiel. De heer Van Dijke: „Vorig jaar was het echt een onge loof elijk feest, er waren vijf endertig honden bij. Via de Boulevard en het Nollenbos gaan we naar Westduin en te rug over het strand langs de Boulevard waar de honden los kunnen lopen." Voor deze ge legenheid is La Reine ook op zondag open. Zoals bij elke speciale actie wordt dan een kwartje per consumptie afge staan. Bij de intocht van Sin terklaas in Vlissingen op 21 november wordt er rond de zaak een rommelmarkt opge zet. Tussen Kerst en Nieuw jaar doen de Vlissingers Ed win van Hengst en Jean Vroo- men een gesponsorde record poging Ganzebordspelen in de zaak. Een eerdere poging van beide jongens leverde een re cord van 58 uur op. Dit is in middels verbroken met 60 uur en 10 seconden. Voor een ver melding in het Guiness Book of Records moet nu 61 uur en 10 seconden gehaald worden. De zes instanties hebben het geld wat deze acties opleveren hard nodig. Het dierenasiel bouwt een wettelijk verplicht kattenverblijf van 12.000,-, de ponyclub een stal van 150.000,-. Iquana heeft met het geld van vorig jaar een ge deelte van quarantaine-afde ling gefinancierd en heeft dit jaar grotere waterbassins no dig. De speeltuinvereniging De Oude STad kwam in de pro blemen toen er gif in de grond gevonden werd. De herinrich ting kost ƒ50.000,-. Voor de restauratie van het rampschip De Schorpioen zijn nog ette lijke miljoenen nodig. De groep Kolinda brengt muziek die zich kenmerkt door invloeden uit diverse cul turen (Balkan en Perzië) en genres (folk met invloeden uit de Jazz). De teksten zijn van hedendaagse Hongaarse dich ters. Tussen 1976 en 1987 maakte Kolinda voor een Franse platenmaatschappij drie elpees, die hoge verkoop cijfers haalden. Daarna volgende een groot aantal concerten, radio- en te levisie optredens. In 1978 kwam er aan dit succes voor lopig einde, vanwege privé- perikelen. De grote drijfveer achte Ko linda Peter Dabasi vormde daarna met Unikum een nieuwe formatie en won onder meer een prijs tijdens het Montreux-festival. Na Uni kum begon het muzikale avontuur met Makam es Kon- linda en dit verloopt tot nu toe succesvol. VLJSSINGEN - Vorige week donderdag pakte het Vlissingse Modellenbureau Alienne flink uit met verschillende modeshows voor eigen publiek in Britannia-Watertoren aan de Boulevard. Sport Stijl Sinke, Zijnen Damesmode en Knuyt lieten zien wat ze voor de wintersport en de mode op het winterse straatbeeld in huis hadden. De feestelijke avond had een Italiaans tintje en ondermeer de reisorganisator AMZ onderstreepte dat met een standje met alle informatie over reisjes naar 'de laars'. FIAT-garage Britannia toonde een van haar nieuwe modellen, de haarmode-show van Frans Tammel werd gebracht door modellen in Romeinse gewaden (stoffen La Vaca) en het hele decor deed Romeins aan. Het in fikse aantallen opgekomen publiek in Britannia-Watertoren ging naar huis met attenties van Autobedrijf Britannia (nagelknipper) en Frans Tammel (busje haarlak). - -FOTO FOTO ZESA Tentoonstelling Van 30 oktober tot 12 november is er in de openbare bibliotheek aan de Lange Zelke te Vlissingen een tentoonstelling van de Cen trale voor Pleegzorg uit Middel burg. De titel is „Ouders, pleegou ders, pleegkinderen". Informatie materiaal kan vrijblijvend meege nomen worden. Tevens ligt er ma teriaal van de Kindertelefoon. Na dere inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de Centrale, Lon- dense Kaai 39, 4331 JH Middel burg, telefoon 14955. Expositie Zondag 1 november opent Jan van de Wijst de expositie „Plagiaat in Soif" met etsen van Guido Eek- hardt en foto's van Lex de Meester in Café Soif aan het Bellamypark. De opening is om 17.00 uur. Receptie Reddingsbrigade Ter gelegenheid van het feit dat de heer G.J. de Rooij en de heer A.E van Eek veertig jaar lid zijn van de Vlissingse Reddingsbrigade dr. A. Staverman biedt het bestuur hen een receptie aan. Deze recep tie wordt gehouden op vrijdag 13 november van halfvijf tot zes uur in Hotel Britannia, Boulevard Evert- sen 244 in Vlissingen. Contactavond Astmapatiënten De astmapatiënten vereniging „V.B-B-A." houdt op woensdag 18 november een contactavond in ge bouw S O GPC, Bosweg 7 te Vlissingen. Op deze avond zijn een arts en een fysiotherapeut van de Klokkenberg aanwezig. Aan de hand van een video-presentatie la ten zij het belang van conditie-ver hogende activiteiten zien. De aan vang is om half acht. Toneel te Gent en anderen waren namelijk twee jaar geldig. Het beroepschrift werd in augustus '85 ingediend. In middels zijn er nieuwe machtigin gen verleend met de bepalingen waar de gemeente om had ge vraagd en is er een einddatum be paald voor de stortingen. B. en W. merken op dat het weinig zin heeft een beroepschrift in te dienen als de Raad van State in Brussel niet in staat is dit af te handelen binnen een termijn die kleiner is dan de looptijd van het onderwerp van be zwaar. Gerbrandystraat De bewonersgroep Gerbrandys traat heeft in een brief aan het col lege van Gedeputeerde Staten ge vraagd wanneer het urgentieplan voor de herinrichting van deze straat verschijnt. Tevens verzoekt het comité de aanleg van de S14 een hoge prioriteit te geven in dit plan. Door realisatie van de S14 kan de verkeersbelasting in de Gerbrandystraat teruggebracht worden naar een niveau dat bij een woonstraat past, aldus de bewo nersgroep. Dit in verband met de gevaarlijke stoffenroute die door deze straat loopt en de uitbreiding van ziekenhuis Bethesda-St. Jo seph tot Streekziekenhuis Walche ren, waarvoor de straat niet bij kan dragen aan een veilige en snelle bereikbaarheid. Het ziekenhuis deelt deze zorg. Verkoopdag Zaterdag 7 november, in de zendingsweek, houdt de Her vormde zending een verkoopdag in het wijkcentrum 't Anker aan de Bonedijkestraat. 11 Stands verko pen goederen naar elk wat wils. De opbrengst komt ten goede aan de zending en de Derde Wereld. Een stand van de zending en Wereld winkel om hierover inlichtingen te verschaffen is aanwezig. De dag duurt van tien tot zes uur. Na afloop is er gelegenheid tot dansen op de muziek van dansor- kest „Musette". Handwerkbazar In Bachten Komme aan de Bad huisstraat te Vlissingen is op don derdag 12 november van halftwee tot vier uur een handwerkbazar van de Stichting Welzijn voor Ouderen. Te koop zijn onder meer tafelkleden, babykleertjes en sokk- ken. Buurthuis Paraplu Vrijdag 6 november is er in Buurthuis de Paraplu een disco avond met breakdance demonstra ties. De muziek wordt verzorgd door de d.j.'s Lincoln P. en Moega Rasta. De aanvang is om 20.00 uur. Verder start het buurthuis met de cursus „Werken met droog bloemen". De cursus bestaat uit vijf lessen die op donderdagmid dag van kwart voor twee tot kwart over drie gegeven worden. Er wor den werkstukken zoals wandstuk- jes en tafelstukjes gemaakt. Voor aanmelding kan men bellen naar 01184-65453. Excursie Zaterdag 21 november is er een excursie van Kunstzinnige Vorming Vlissingen naar de tentoonstelling „Het mysterie van de abstracten" in het Haags Gemeentemuseum. Deze tentoonstelling feeft een overzicht van het ontstaan en de ontwikkeling van de abstracte schilderkunst van 1890 tot 1985, belicht vanuit een nauwe samen hang met het spirituele en mys tieke gedachtengoed. Er zijn twee honderdvijftig schilderijen en teke- ningne van bijna honderd Euro pese en Amerikaanse kunstenaars te zien. De rondleiding wordt ver zorgd door Nico Out, docent kunstbeschouwing van KW. Voor aanmelding kan men voor 15 no vember bellen naar de Culturele Raad Vlissingen, 14928 Gevonden Bij de gemeentepolitie te Vlissin gen zijn in de periode van 21 okto ber tot 28 oktober 1987 de vol gende voorwerpen aangegeven; dameszonnebril, klein zwarl hoed je, pen met inscriptie, 2 horloges, regenpak in mapje, regenoverall in mapje, rode portemonnee met in houd, zwarte portemonnee, paarse portemonnee met inhoud, bedeltje, Assa sleutel aan label, lipssleutel aan hanger sterrebeeld, zundapp- sleutel aan koord, 2 sleutels aan hanger en een gestreepte fietstas. Bij het dierenasiel te Vlissingen is in die periode een jong zwart-wit katertje aangegeven. IJzeren Gordijn De heer P. Wilderrom geeft 9 november een lezing in het wijk centrum „Open Hof" in Vlissingen, met als onderwerp zijn reizen ach ter het IJzeren Gordijn. De lezing wordt toegelicht met dia's. De aan vang is om 20.00 uur. Kaarten zijn in de voorverkoop bij de beheerder van Open Hof en aan de zaal ver krijgbaar. Accord eola Zaterdag 14 november geeft „Accordeola" uit Vlissingen haar jaarlijkse uitvoering in het Schelde- kwartier. Medewerking wordt ver leend door „Scouting Ritthem" en het Middelburgse Musical- en Ope rettegezelschap „Groep Papilion". „Accordeola" is alle drie de orkes ten te horen. De muzikale leiding berust bij Harry Schroevers. De aanvang is om 20.00 uur. De af loop is er.gelegenheid tot dansen. Prestatieloop De trimafdeling van de sportver eniging „Astrow" uit Souburg houdt in samenwerking met sv „Zeeland Sport" op zaterdag 7 no vember de veertiende Rammekens Prestatieloop. De route loopt langs de Westerschelde en het natuurge bied de Ritthemse Hoek. De pres tatielopen van vier en negen kilo meter starten om 14.00 uur. De start en finish zijn bij het sportveld in Ritthem. Inschrijven is mogelijk vanaf 13.00 uur. Kleedgelegenheid is aanwezig. Postzegel Ruilbeurs Zaterdag 7 november houdt i.v. „Philacelica" afdeling Vlissingen haar halfjaarlijkse internationale ruilbeurs voor postzegels in de kantine van de R.S.G. „Schelde- mond" aan de Paul Krugerstraat te Vlissingen. De zaal is geopend van tien tot vijf uur. Rond drie uur is er een verloting. Geïnteresseerden kunnen al het benodigde materiaal om een verzameling op te zetten op deze beurs aanschaffen. Omroep Zeeland De Adviesraad Omroep Zeeland heeft naar aanleiding van het be leidsprogramma van Gedepu teerde Staten Zeeland in beginsel besloten om een Stichting Omroep Zeeland op te richten. Gedepu teerde Staten werden in principe mee aan de totostandkoming van een onafhankelijke regionale om roep. Een andere organisatievorm is bovendien nodig omdat het on der de nieuwe Mediawet praktisch niet meer mogelijk is om een regio nale omroep, die onderdeel van de NOS is, op te richten. In plaats van de Adviesraad komt er een breed samengesteld bestuur. Voorzitter van de stichting is drs. G.C.G. van den Heuvel, burgemeester van Borsele. Experimentele dienst Het thema van de experimentele dienst van zondag 8 november in de Hofpleinkerk te Middelburg is „Vriendschap". Voorganger is ds. K. Hendrikse. De dienst begint om halfvijf. Nacht van Scheldegouwen De Middelburgse motor- en autoclub „Scheldegouwen" houdt zaterdag 7 november haar vijf tiende „Nacht van Scheldegou wen". Aan dit autosportevenement kunnen zowel wedstrijdrijders als toerrijders deelnemen. De tocht bestaat uit twee trajekten van on geveer vijftig kilometer met daar tussenin een pauze van een uur. Naast vele prijzen worden er ook enkele benzinebonnen verloot. De er. aren rijders strijden om de „Scheldegouwencup", voor de toerrijders is er naast de wedstrij- drit ook een puzzeltocht uitgezet. De start is om 19.00 uur bij Hotel Walcheren te Koudekerke, hier kan men zich vanaf 18.00 uur inschrij ven. Inschrijving is ook mogelijk bijvoorzitter Piet de Ruijter, Veer- seweg 109, Middelburg. Video Dag De Federatie Christelijk Jeugd werk Zeeland houdt op zaterdag 7 november een video dag voor het christelijk jeugdwerk in Zeeland in „De Hoeksteen" in Middelburg. In totaal zijn er vierenvijftig banden te zien in zes verschillende catego rieën: kerkelijk/algemeen, ontwik kelingssamenwerking/vorming/ emancipatie, agrarisch/milieu en jongeren-, tiener- en kinderpro gramma's. Naast de commerciële videotheken komen er steeds meer uitleenorganisaties waarvan de be kendheid binnen het christelijk jeugdwerk niet groot is. Met deze dag laat het FCJZ zien wat er zoal op de markt is. Er worden banden gedraaid van onder meer de IKON, de Provincie Zeeland en een aan tal ministeries. De dag duurt van elf tot halfvijf. Voor inlichtingen en het programmaboekje kan men bellen naar 01100-11130. Uitwisseling VW informatrlces In de week van 9 tot en met 14 november vindt er een onderlinge uitwisseling plaats tussen de me dewerkers van de 32 Zeeuwse WV kantoren. De uitwisseling is bedoeld om ervaringen te wisse len, het opdoen van ideeën en op lossingen voor knelpunten. De week is opgezet door de diensten coördinator van de Provinciale WV Zeeland en is het begin van een aantal bijeenkomsten in het kader van de verdere ondersteu ning van de deskundigheidsbevor dering. Wandeltocht 7 November houdt de Zeeuwse Wandelsport Bond de eerste Mae- neblusserstocht. De start vindt plaats bij het Ontmoetingsgebouw van winkelcentrum Dauwendaele, Vrijlandstraat 51, Middelburg. De start is voor de 30 kilometer om 10.00 uur en voor de 5, 10 en 15 kilometer om 13.00 uur. Voor na dere inlichtingen kan men terecht bij mevrouw R. Huige, telefoon 01100-15102. Openbaar schoolfeest Zaterdag 7 november is er in de Vrije School, Willem Arcodeus- straat 59 in Middelburg een open baar schoolfeest, het feest begint om 10.00 uur. Leerlingen van zes tot zestien jaar laten iets zien uit hun lesprogramma van de afgelo pen tijd, onder andere muziek, to neel en Franse les. Er is een boe kentafel. Na afloop is er gelegen heid om iets te drinken. Speelgoedbeurs Het kinderdagverblijf „De kin derdijk" houdt op 7 november haar jaarlijkse speelgoedbeurs. De beurs vindt plaats in de depen dance aan de Zuidsingel 126a te Middelburg. Speelgoed is goede staat kan vrijdag 6 november tus sen 18.30 en 21.00 uur ingeleverd worden op hetzelfde adres. De prijs mag zelf bepaald worden, vijf entwintig procent van de op brengst komt ten goede aan het kinderdagverblijf. De beurs wordt gehouden tussen 10.00 en 12.00 uur. Stadhoudersfeest Maandagavond 9 november om zeven uur wordt de opbrengst van het Stadhoudersfeest op gepaste wijze overhandigd aan de Stichting Filmtheaters in „Electro" te Mid delburg. Stichting Filmtheaters biedt aansluitend een film aan. Bazar Donderdagmiddag 12 november is er in Jac. Rog. „Buitenrust", Buitenruststraat 221 te Middel burg, de jaarlijkse bazar. Er is een verscheidenheid aan handwerk te koop, een rommelmarkt en stands met lekkere hapjes. Verder is er een verloting en een rad van avondtuur. De bazar begint om 14.00 uur. Evangelist Maandag 9 november spreekt de jonge evangelist Renée Ham uit Zwijndrecht in de Schouwburg te Middelburg met medewerking van de Gospelgroep „Frist Love". De aanvang is om 20.00 uur, de toe gang is gratis. Diaklankbeeld In samenwerking met de aquari umvereniging Barbus Conchonius en de Purperkop verzorgt de Stich ting voor Maritieme Ecologie een diaklankbeeld met als titel „Be houd het leven in de zee". De avond wordt gehouden in het vere nigingsgebouw, Herengracht 52 te Middelburg en begint om halfacht. De zaal is open vanaf zeven uur. Bazar Zaterdag 7 november wordt er in het kerkgebouw, Klein Vlaande ren 75 te Middelburg een bazar ge houden waarvan de opbrengst ten goede komt aan de zending. Er is een rommelmarkt, een kraam met tweedehands kleding en een kraam met koffie en soep. De ba zar vindt plaats tussen tien en vijf uur. Hondenvereniging De hondenvereniging Walche ren houdt op dinsdag 10 november een contactavond voor hondenlief hebbers. De dierenarts drs. Albert Meijns geeft een lezing over erfe lijke afwijkingen bij de hond en het voorkomen en genezen daarvan. De lezing wordt gehouden in het Zuiderbaken, Rentmeesterlaan 245 te Middelburg en begint om 20.00 uur. Vrouwenvereniging Persis De vrouwenvereniging „Persis" houdt op 7 november haar na jaarsverkoping in de Mavoschool aan de Koninginnelaan te Middel burg. De verkoop duurt van tien tot twaalf en van twee tot halfvier. Er zijn artikelen te koop zoals kleding, haakwerk en sokken en gebak en oliebollen. Voor de kinderen is er speelgoed en een grabbelton. Wereldwinkel Van donderdag 5 tot en met 7 november houdt de Wereldwinkel aan de Dam 47 te Middelburg kijk en koopdagen voor de nieuwe col lectie van SOS Wereldhandel en Novib. In de collectie zijn houten lepels uit Indonesië, sisaltassen uit Kenya en zilveren sieraden uit Me xico. Verder worden de nieuwste dia's over biologisch verbouwde koffie vertoond en kunnen er zes soorten koffie geproefd worden. De Wereldwinkel is geopend op donderdag en vrijdag van tien tot twaalf, twee tot vijf en zeven tot ne gen uur en op zaterdag van twee tot vijf uur. Muziek- en showavond Het muziek- en marjoretten- korps MTV '69 houdt op zaterdag 7 november de jaarlijkse muziek- en showavond in de concert- en ge hoorzaal aan de Singelstraat te Middelburg. Medewerking wordt naast het muziekkorps verleend door de marjorettengroepen Bright-Stars, Twilight-Stars en de Mini-Stars. Ook de jazz-dance af deling van MTV geeft een demon stratie. De aanvang is om acht uur. Kaarten zijn aan de zaal verkrijg baar. Expositie In het ir. J.W. Tops-huis 'op het werkeiland Neeltje Jans is in de maanden november en december een expositie van zeefdrukken van Jos Brouwers te zien. In verband met de openstelling van de weg op 5 november is er een gelegen heidsuitgave van een zeefdruk van de Pijlerdam verkrijgbaar in een oplage van tachtig stuks, genum merd en gesigneerd. Tevens zijn er nog enkele zeefdruk-exemplaren van de ingebruikstelling van de Stormvloedkering te koop. Mediums De heer F. Snel van de vereni ging voor Parapsychologie Neder land geeft op 11 november een le zing met als onderwerp mediums in de concert- en gehoorzaal in Middelburg. Naar hun prestatie kunnen mediums in twee groepen ingedeeld worden: de fysieke me diums zijn verantwoordelijk voor materiële verschijnselen als klop geesten en tafeldansen, de men tale mediums hebben rechtstreeks contact met overledenen. De be kende mediums D.D. Home en Flo rence Cook uit de negentiende eeuw worden in de lezing bespro ken. De aanvang is om acht uur. Strandmars De wandelsportvereniging 't Zand uit Middelburg houdt 14 no vember de jaarlijkse strandmars over het strand langs de Walcherse kust. De start voor de twee afstan den van 25 en 35 kilometer is tus sen tien en kwart over tien, bij „Resto Vrouwenpolder", aan het begin van de Veerse Dam. Meer in lichtingen zijn verkrijgbaar bij het secretariaat, 01180-28602. Toneelvereniging De Stee speelt op de zaterdagen 7 en 14 novem ber het blijspel „Een beeld van een man" in buurthuis De Zwaan te Oost Souburg. Het stuk gaat over een barones die kunstschatten ver zamelt en haar butler en wordt door de vereniging omscherven als „een spel dat elke eigenschap be zit die men zich wensen kan". De aanvang is om halfacht, de zaal is open om zeven uur. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal en op de volgende adressen: Kromwegesin- gel 6, Regentessestraat 20 en bij „Floortje's Fashion", Paspoort- straat 36, alle drie te Oost Sou burg. Afvalstoffen De gemeente Vlissingen heeft het beroepschrift tegen door het Belgische ministerie van volksge zondheid verleende machtingen voor het dumpen van afvalstoffen in zee ingetrokken. De machtigin gen aan het bedrijf NL Chemicals Snuffel markt In de voormalige Jeugdherberg aan de Breewaterstraat houdt de Vlissingse Delta-Band op zaterdag 7 november een grote snuffel- markt. De opbrengst is bestemd voor reparatie en vernieuwing van de uniformen en instrumenten. De snuffelmarkt wordt gehouden tus sen halftien en één uur. Uitvoering „Caecllia" De Vlissingse Muziekvereniging „Caecilia" houdt op zaterdag 7 november haar jaarlijkse voorstel ling in het Scheldekwartier te Vlis singen. De avond begint om half acht met een optreden van het Jeugdorkest onder leiding van Ad Elshout. Daarna volgt een optre den van het KNF orkest dat bestaat uit muzikanten van diverse muziek verenigingen, onder leiding van Johan de Witte. Na de pauze met •verloting treedt de Brassband on der leiding van Jan Meliefste op.'

Scheldebode | 1987 | | pagina 13