Unieke markt voor woonconsument in Middelburg 1 3 f Pt fijn! n I NIEUWS VAN HET STADHUIS SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 21 OKTOBER 1987 311 MIDDELBURG - Sinke-Komejan geprogram meerd tussen een poppenkastvoorstelling en een optreden van het Links Collectief. Hij vindt het zelf wel een geslaagd idee. Wim Kooiman van de Middelburgse bouwwinkel in de Bogardstraat. Het staat allemaal te gebeuren op 24 oktober in de Zeeuwse bibliotheek aan de Kousteensedijk in Middelburg. Daar wordt die dag jeen grote open woonconsumentendag gehouden, met een wel zeer bijzonder karakter, uniek voor Nederland. Positief Programma MIDDELBURG - In sa menwerking met de Stichting Organisatie Oude Muziek in Utrecht houdt de gemeente Mid delburg ook dit seizoen weer een reeks van 5 concerten in de Bur gerzaal van het Stad huis. films MIDDELBURG GOES fl F De organisatie van het ambitieuze gebeuren is in handen van de Stichting Zeeuws Overlegplatform voor woonconsumenten, afgekort tot Z.O.W. Daarin zijn tal van instellingen verenigd. Uiteenlopend van woonlastencomités, het F.N.V., het C.N.V. en de vernoemde bouwwinkel. Wat alle deelnemende verenigingen met elkaar verbindt, is het feit dat ze allemaal, in meerdere of mindere mate te maken hebben met wonen en alles wat daarbij komt kijken. Voorzitter van het Z.O.W. is Peter Dievenbach uit Vlissin- gen. Waarom een dergelijke groots opgezette open dag voor woonconsumenten, is de vraag? „Kijk", zegt hij, „voor ver huurders zijn er in het verle den al veel cursussen georga niseerd, bijvoorbeeld door het N.W.R. en N.C.I.V. Het blijkt dat de verhuurders van wo ningen in het algemeen goed op de hoogte zijn van wat ze móeten weten. Aan de kant van de mensen die huren, de woonconsumenten, is er op dat gebied een enorme achter stand. Die kunnen uit al die informatie geen wijs meer worden. Met deze woonconsu mentendag willen we probe ren iedereen die met proble men zit, op weg te helpen". Dat wordt dan gedaan door middel van een grote informa tiemarkt ('s ochtends) waar mensen allerhande folderma teriaal mee kunnen nemen en zich door deskundigen laten informeren, 's Middags zijn er er dan een aantal lezingen en uiteenzettingen, bijvoorbeeld door de wethouder van Volks huisvesting W. Wisse (Vlissin- gen) en de heer Van Doorne van de woningbouwvereni ging Beter Wonen in Zierik- zee. De organisatie heeft zelfs iemand van het Ministerie van V.R.O.M. „weten te strikken" om een toespraak te houden (al was het oorspronkelijke idee de staatsecretaris dat te laten doen, maar die was ver hinderd). Wim Kooiman van de bouwwinkel noemt het orga niseren van de dag „een groot risico": „Je weet natuurlijk niet van tevoren wat het gaat worden. We zijn de provincie Zeeland echt heel dankbaar voor de subsidie die ze gege ven hebben, maar als de res pons van bezoekers tegenvalt, zit zoiets er volgend jaar mis schien niet in". Hij vindt het vooral belangrijk dat er een „informatie-net" wordt opge bouwd. Kooiman: „Niet ieder een kan natuurlijk komen 24 oktober, maar het is eigenlijk - TEKENING H. SINKE ook de bedoeling dat mensen die wél komen, met die infor matie weer anderen bereiken, dat de informatie via ons ver der verspreid wordt. Het is natuurlijk heel nieuw alle maal en zoiets moet je lang zaam opbouwen". Als specifieke zaken die voor hem van belang zijn noemt hij onder meer de ver nieuwde regels voor kwijt schelding van onroerend- goedbelasting. De regels zijn zo aangescherpt dat nog maar de helft van de mensen dat eerst voor kwijtschelding in aanmerking kwam, dat nu nog is. Hij vindt het een zorgwek kende ontwikkeling. Ook het subsidiesysteem voor huur ders noemt hij „hopeloos ver ouderd". Aan de andere kant zijn er ook positieve zaken te melden. Zo staat in een nog niet gepu bliceerd rapport dat de wo- ningbouwcoörporaties met in gang van 1 januari 1988 ver plicht zijn minstens eenmaal per jaar direct overleg te ple gen met huurders. Een demo cratisering dus, want tot voor kort waren ze dit niet ver plicht Aan het wonen kleven voor veel mensen enorm veel on duidelijkheden en moeilijkhe den. De woonconsumentendag in Middelburg is er in eerste instantie voor bedoeld die pro blemen in elk geval zichtbaar te maken. „je kunt natuurlijk niet alle problemen oplossen, en we verwachten ook van de woonconsument zelf wat inzet. Maar iedereen met problemen moet dus beslist wél komen", besluit Peter Dievenbach. De open woonconsumenten dag begint zoals gezegd 's morgens. Om 10.30 uur (toe gang vanaf 10.00 uur) opent de heer E. Molenaar, plaatsver vangend H.I.D. van de volks huisvesting Zeeland (V.R.O.M.) de dag en de eigen lijke markt begint om 10.45 uur. Van 10.45 uur tot 12.30 uur zijn er drie poppenkastvoor stellingen, bedoeld voor mee gebrachte kinderen maar ook de ouderen zullen heel wat herkennnen. De markt duurt de hele ochtend, 's Middags wordt begonnen met een inlei ding door Peter Dievenbach (Z.O.W.) om 13.00 uur, om 13.10 uur gevolgd door een uiteen zetting door de heren Wisse en Van Doorne. Tot de sluiting, rond vier uur, zijn er verder onder meer toespraken van het L.O.S., het L.O.B.H., het V.A.C. en de bouwwinkel. Het is nadrukke lijk de bedoeling dat mensen na afloop daarvan met vragen komen. Tussendoor is er dan een ongetwijfeld luidruchtig optreden van het Links Col lectief Wlcheren (om 15.15 uur). Ook het makelaarskan toor Sinke-Komejan geeft in formatie over de aanschaf van een eigen huis, waarmee de dag zeker ook voor eigen huisbezitters de moeite van een bezoek waard is. NIEUWS VAN HET STADHUIS MIDDF.IBIJRG MIDDELBURG - Ter gele genheid van de 40-jarige her denking van de bevrijding in mei 1985 is de officiële start gegeven van het project „Adopteer een monument". Dit project is een initiatief van de Stichting Februari 1941. Deze stichting beoogt de her innering levend te houden aan het verzet in Nederland tij dens de Tweede Wereldoorlog en de strijd die ter verkrijging van de vrijheid is geleverd. De opzet van de actie is dat een school in de plaats waar zij gevestigd is, een monument met betrekking tot de periode 1940-1945 adopteert voor een periode van 15 jaar, waarbij de leerlingen van de 7e/8e groep van de basisschool c.q. de eer ste klas van het voortgezet on derwijs de adoptiezaak op zich nemen. Het doel dat met de adoptie wordt nagestreefd is driele dig.: de leerlingen vertrouwd te maken met de ontstaansge schiedenis van het monument en hen te leren begrijpen, waarom „hij" of „zij" bereid is geweest zijn of haar leven voor het verkrijgen van de vrijheid in de waagschaal te stellen of op te offeren en waarom zovelen zijn omge bracht, of op andere wijze het leven hebben verloren; de leerlingen meer inzicht te ge ven in de wezenlijke waarden van het begrip „vrijheid", en de leerlingen inzicht te geven in historische en hedendaagse ontwikkelingen die - openlijk dan wel sluipend - een bedrei ging vormen voor de funda mentele waarden van ons de mocratisch systeem. Nadat het bestuur van de stichting Fe bruari 1941 zich begin van dit jaar tot het college had ge wend heeft de stichting beke ken op welke manier de adop tie verwezenlijkt zou kunnen worden. Het Delta College neemt het monument van de algemene begraafplaats, de r.-k. be graafplaats is bestemd voor de Gaudehamusschool, het mo nument Joodse begraafplaats is voor de Kozakschool, het monument begraafplaats Sint Laurens is toegekend en aan de Prins Willem Alexander- school en het monument van de begraafplaats in Nieuw- en Sint Joosland wordt geadop teerd door de Van Rand wij ck- school en De Wegwijzer. Vrijdagmiddag 6 november worden op het stadhuis de be vestigingen van de adopties gehouden. De concertreeks vormt een onderdeel van een circuit, op gezet door de Stichting Oude Muziek (met name bekend als organisator van het jaarlijkse Festival Oude Muziek) waarin authentieke oude muziek op verschillende qua architec tuur of sfeer interessant te achten locaties ten uitvoering zal worden gebracht. De concertreeks begint vrij dag om 20.15 uur met een con cert van Jaap ter Linden - viola da gamba en Tini Mathot op clavecymbel. Zij voeren werken uit van J.S. Bach. Deze werken worden zelden uitge voerd, omdat er maar weinig gambisten zijn, die zich aan de uitvoering van deze veelei sende muziek durven te wa gen. Als er een gambist (en cellist) is die men meer dan berekend mag achten voor deze opgave, dan is dat wel Jaap ter Linden, bekend als lid van The Amsterdam Baroque Orchestra en als kamermu- ziekpartner van Ton Koop man. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de receptie van het pand Stadhuisstraat 2 (telefoon 01180-26251) toestel 410. VLISSINGEN/MIDDEL- BURG - Jonathan Switcher heeft in de film „Mannequin" een hartstochtelijke liefdesre latie met de door hemzelf ge maakte etalagepop Erna. Erna is rond 2500 voor Christus geboren en heeft van de goden het privilege gekre gen om in later tijden te speu ren naar haar ideale man. Zij komt alleen tot leven als er, behalve Jonathan, niemand in de buurt is. Jonathan is in dienst van het noodlijdende warenhuis Prince. Met Erna in de etalage stroomt het publiek weer toe. Dit tot groot onge noegen van de concurrent II- lustra, in de persoon van B.J. Wert, die opdracht geeft om de pop te stelen. Na een reeks doldwaze avonturen weet Jo nathan Erna nog net van de vernietiging te redden. Hoe moet het verder met deze ware liefde tussen pop en mens? „Mannequin" met Andrew McCarthy en Kim Cattrall in de hoofdrol draait in Alham- bra van donderdag tot en met zondag om 14 en 19 uur, maan dag en dinsdag om 20 uur en woensdag om 14 en 20 uur. De betweterige yup Michael J. Fox bemoeit zich nog steeds met de gang van zaken bij een multinational in de film „The secret of my succes". Deze film is van donderdag tot en met zondag om 19 en 21.30 uur en van maandag tot en met woensdag om 20 uur te zien. „Beverly Hills Cop II" draait van donderdag tot en met zondag om 21.30 uur in Al- hambra. In de middagvoor stelling van donderdag tot en met zondag en woensdg om 14 uur is de tekenfilm „Bambi" te zien. De komieken Danny De- vito en Richard Dreyfuss spe len de hoofdrol in „Thin Men". Beide heren verkopen alumi nium raamwerken voor con currerende firma's. Ze ont moeten elkaar bij een aanrij ding. De schuldvraag levert al direct onoverkomelijke pro blemen met catastrofale ge volgen op. De film werd met lovende kritieken ontvangen en is in Electro van donderdag tot en met zondag om 19 uur en van VLISSINGEN SCHELDEBUURT Maandag 26 oktober is er in Buurthuis Scheldebuurt, Verkuil Quakkelaarstraat 95 van tien tot halfelf een informatiemorgen over de cursus gezonde voe ding. Deze cursus wordt gedu rende vijf maandagmorgens ge geven door diëtiste Diana Kluijf- hout. In buurthuis Aldegonde wordt dezelfde cursus op maan dagmiddag gegeven. Meer infor matie hierover op 26 oktober van halftwee tot drie uur in het buurt huis of bij Lies Luikenaar, tele foon 11458. COUNTRY Zaterdag 31 oktober treedt Jimmy Lawton met zijn Hot Bever Band op in de Lammerenburcht. Dit éénmalig optreden begint om 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijg baar aan de zaal en in de voor verkoop bij kapsalon van Mun ster, Gerbrandystraat 148 in Vlis- singen. JEUGDSP AARACTIE Tot en met 13 november geldt de ABN-jeugdspaaractie. In Sou burg overhandigde Ajax-speler Danny Blind ABN-cheques ter waarde van vijftienhonderd gul den aan de voetbalvereniging RCS. In Vlissingen overhandigde Mr. A.Ch. Gimbrère, directeur van de ABN-kantoren regio Vlis singen vijfhonderd gulden aan VC Vlissingen. De ABN steunt hiermee de jeugdactiviteiten van de beide verenigingen. Tijdens de spaaractie ontvangt iedereen die een rekening opent met een inleg van minimaal tien gulden een gratis stopwatch, die ook ge bruikt kan worden als wekker en als horloge met maand- en dag aanduiding. GEVONDEN Bij de Gemeentepolitie te Vlis singen zijn in de periode van 07 tot 14 oktober 1987 de volgende voorwerpen aangegeven: jon- gensbril, helm, grasmaaier, spin (snelbinder), kindertrainingspak, zwart portemonneetje met in houd, zwarte portemonnee met inhoud, diverse sleutelbossen, sportbroekje en shirtje, tas met jas, jongenshandschoenen en een leeg geldkistje. Bij het diere nasiel te Vlissingen is in die pe riode een cyperse lapjeskat en een cyperse kater aangegeven. SNUFFELMARKT De Delta-Band houdt zaterdag 24 oktober een snuffelmarkt in de voormalige jeugdherberg aan de Breewaterstraat in Vlissingen. De markt is geopend van 9.30 tot 13.00 uur. De opbrengst is be stemd voor reparatie en vernieu wing van de instrumenten en de uniformen. KLEURPLATENACT1E Bij de Amrobank in Vlissingen om halfdrie en bij de bank in Souburg om halftwee deelt op vrijdag 23 oktober een clown kleurplaten en ballonnen uit. Aan deze actie is een kleurwedstrijd verbonden waarmee drie geld prijzen te winnen zijn. Sin terklaas verzorgt op 4 december de prijsuitreiking. THEMA-AVOND GEZONDHEIDSZORG De FNV, afdeling Vlissingen, houdt op dinsdagavond 27 okto ber een thema-avond over de ge zondheidszorg. Gastpreekster is beleidsmedewerkster Sociale Zekerheid mevrouw Kitty Rooze- mond. De avond wordt gehou den in "t Anker, Boned ij kestraat 163 te Vlissingen en begint om halfacht. SESAMSTRAAT De kleuters uit groep 1 en 2 van de Frans Naereboutschool zijn op de volgende data's in het televisieprogramma Sesamstraat te zien: 23 en 29 oktober, 14 no vember, 2 en 25 december. De herhalingen zijn in 1988 op 8 en 18 januari, 1 februari, 16 maart, 10 april, 1 mei, 13, 21, 15 juni en op 10 en 30 juli. BINGOAVOND De supportersvereniging "Rood-Wit" houdt op vrijdag 23 oktober een bingoavond in het clubhuis van de V.C. Vlissingen, aan de Irislaan. Naast bingo is er ook een rad van avontuur. De avond begint om acht uur, de toegang is gratis. VROUWENPRAATGROEP Dinsdagmiddag 27 oktober van halftwee tot halfdrie start de vrouwenpraatgroep in het Wol- tershuis, Hogeweg 103-105 te Vlissingen. Deze middag worden de thema's besproken die in na der overleg verder behandeld zullen worden. Voor nadere in formatie kan gebeld worden naar 01184-14660. maandag tot en met woensdag om 20.30 uur te zien. Donderdag tot en met maandag hangt Madonna de preutse missiezuster uit in de film „Shanghai Surprise", waarin ook echtgenoot Sean Penn een hoofdrol speelt. De voorstelling begint om 14 uur. „La Bamba" draait voor de tweede week in Electro van donderdag tot en met zondag om 21.30 uur. In het Schuttershoftheater draait „Vroeger is dood" met Jasperina de Jong in de hoofd rol. Deze film ontving tijdens de Nederlandse Filmdagen een Gouden Kalf. De relatie tussen een dochter met haar demen terende moeder staat centraal, „vroeger is dood" is van don derdag tot en met zondag om 20 uur te zien. Verder draait in het Schut tershof de concertfilm „Home of the Brave" van en door Lauri Anderson. De voorstel lingen van deze film zijn van donderdag tot en met zondag om 22 uur en van maandag tot en met woensdag om 20.30 uur. Wie woensdag naar het stuk „MacBeth" in de Middelburgse Schouwburg is geweest krijgt bij inlevering van het kaartje vijf gulden korting op de film voorstelling in het Schutters hoftheater. MacBeth, een film van Roman Polanski, zou eerst donderdag vertoond worden. Dit is veranderd in dinsdag 20.30 uur. Het Kindertheater in het Schuttershof brengt in de middagvoorstelling op zater dag, zondag en woensdag om 14 uur de Russische tekenfilm „Pinockio". De film is Neder lands ingesproken en geschikt voor kinderen vanaf 4 jaar. In het Bibliotheektheater draait maandag om 20.30 uur de film „Lili Mariene" van Fassbinder. De hoofdrol wordt vertolkt door Hanna Schygul- la. ZEELAND WOONKRANT Zeeland Woonkrant bestaat dit jaar tien jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum verschijnt er een jubileumnummer van dit blad, dat inmiddels een oplage van 22.000 stuks heeft. Het eerste ex emplaar wordt 2 november uite- reikt aan mevrouw E. Maris-Kos- ter, Gedeputeerde Volkshuisves ting in de Provincie Zeeland. HERFSTWANDELTOCHT Zaterdag 24 oktober houdt MTV'69 haar Herfstwandeltocht. Er kunnen afstanden gelopen worden van 5,10,15, 25 en 40 ki lometer. De start vindt plaats bij het Clubgebouw van de Voetbal vereniging Dauwendaele, Kruit- molenlaan 123, Middelburg Zuid en is voor de 40 kilometer om halftien, voor de 25 kilometer om 11.00 uur en voor de overige af standen tussen 13.00 en 14.00 uur. Opgave bij de start. Voor meer inlichtingen kan men na 18.45 uur bellen naar 01180- 34876. JUBILEUMCONCERT Het christelijke Dameskoor "Soli Deo Gloria" uit Middelburg viert haar negentigjarig jubileum met een concert op 30 oktober in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg. Het koor staat onder leiding van mevrouw J.C. de Wit te. Medewerking wordt verleend door het Gereformeerd Kerkkoor uit Middelburg. Het comptonor- gel wordt bespeeld door Jan van Weelden. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. ZOMERAVONDZANG De uitgestelde Zomeravond zang in de Hervormde kerk te Aagtekerke wordt op 30 oktober om 19.30 uur gehouden. Mede werkenden zijn het Ouderenkoor "De Zilverstem" uit Arnemuiden, het Hervormd Kerkkoor uit Grijpskerke, het Evangelisatie koor "Internos" uit Middelburg, N.C.V.B. dameskoor uit Aagte kerke en een Koperenensemble uit Middelburg. Organist is Piet Fey, dirigent Floor Bakker. CURSUS NATUURONDERHOUD De Stichting Landschapsver zorging Zeeland geeft in samen werking met de gemeentelijke projecten Mensen zonder Baan en de Provinciaal Consulent Na tuur- en Milieu-educatie enkele cursussen voor het onderhou den van kleine landschapsele menten. Dit zijn stukjes natuur gebied met een grote natuurwe tenschappelijke waarde, zoals heggen, knotbomen en rietland jes. Onderhoud is voor particu lieren een kostbare zaak, vrijwilli gers zijn daarom belangrijk. De cursus is in de eerste instantie bedoeld voor mensen zonder baan en duurt, met één dag per week, zes tot acht weken. Voor inlichtingen en/of aanmelding: Stichting Landschapsverzorging Zeeland, Grote Markt 28, Goes, telefoon 01100-30936 of 01180- 35692. KAPASI Alleenstaanden tot maximaal 45 jaar kunnen zaterdag 24 okto ber naar een dans- en ontmoe tingsavond in café-restaurant Slot Ostende te Goes. De avond begint om 21.00 uur en is geor ganiseerd door de Vriendenkring Kapasi. Voor meer informatie kan men bellen naar 01100- 12316 of 01102-2709. POPCONCERT Zaterdag 24 oktober treedt in 't Beest in Goes de Nieuw-Zee- landse formatie Sneaky Feeling op. Deze band maakt tijdloze, sterke composities met een har monieuze samenhang. In Enge land wordt de band vergeleken met The Smiths. Het optreden begint om 22.00 uur. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Leo, de Waterput en 't Beest, allen te Goes. SPIRITUELE COMMUNICATIE Zaterdag 24 oktober houdt de School voor Spirituele Commu nicatie een open morgen in Hotel Terminus, Stationsplein 1 te Goes. Op deze dag wordt infor matie gegeven over de cursus sen en kan men zich aanmelden voor de oriëntatiecursus van de school. De oriëntatiecursus is bedoeld voor mensen die meer willen weten over de wisselwer king tussen lichaam en geest. Belangstellenden zijn welkom tussen halfelf en halféén. Voor nader informatie kan men bellen naar 01180-11753. AANVRAGEN SUBSIDIES In samenwerking met het Van Eeghenhuis geeft de Zeeuwse Vrouwenraad op 10 november in Terneuzen en op 17 november in Zierikzee een cursus waarin wordt getracht vrouwengroe pen) de juiste weg naar de subsi diekanalen te wijzen. Cursusleid ster is Netty Verhage. Beide cur sussen zijn van tien tot drie uur en staan open voor alle Zeeuwse vrouwen. Deelname is gratis. Cursisten dienen zich vóór 1 no vember op te geven bij de Zeeuwse Vrouwenraad, postbus 429, 4330 AK Middelburg, tele foon 01180-34733. KOKEN VOOR MANNEN Mannen vanaf 55 jaar kunnen de basiscursus Koken volgen die de Stichting Welzijn Ouderen op dinsdag 27 oktober start. De cur sus wordt gegeven in het ont moetingscentrum van de Stich ting aan de Molstraat in Middel burg en omvat acht wekelijkse bijeenkomsten. Voor inlichtingen en aanmelding kan men terecht bij de Stichting, Molstraat 13, te lefoon 01180-27537 (vragen naar Gert Geleijnse). RUIL- EN VERKOOPBEURS Zaterdag 24 oktober tussen '13.00 en 15.30 uur houdt vogel vereniging 't Goudhaantje uit Middelburg haar najaarsbeurs in het Dorpshuis te Nieuw en Sint Joosland. Iedere liefhebber kan vogels en gebruikte materialen zoals kooien inbrengen voor ruil of verkoop. Enkele bestuursle den van de vereniging zijn aan wezig met een informatiestand. Verder zijn er enkele handelaren voor de verkoop van zaden, voor de inkoop van overtollige kweek- vogels. POSTZEGEL- EN MUNTENBEURS In "De Schakel", Bachten- steene 14 te Middelburg is op 24 oktober een grote postzegel- en muntenbeurs. De beurs is toe gankelijk voor publiek tussen tien en vijf uur. Naast de handel is er een veiling van unieke ka vels en een verloting. De beurs is georganiseerd door de Commis sie Ruildag 1987, I.V. Philatelica en F.V. Delta West. STUDIEDAG MILIEUZORG De Zeeuwse Vrouwenraad houdt op maandag 2 november een studiedag met als thema "Milieuzorg, ons een zorg" in de Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg. In het kader van het Euro pese Jaar van het Milieu geven enkele deskundigen hun mening over dit onderwerp. Belangstel lenden kunnen zich tot 23 okto ber opgeven bij de Zeeuwse Vrouwenraad, postbus 429, 4330 AK Middelburg. Bij op gave dient men het aantal deel nemers en het eventuele aantal kinderen voor de kinderopvang te vermelden. Deelname is gratis. SINGELLOOP A.V. Dynamo houdt op 24 ok tober haar zesentwintigste Sin gelloop. Om 13.00 uur starten de pupillen en om 16.00 uur de prestatielopers. De start en de fi nish zijn op de Noordsingel in Middelburg. In verband met deze loop zijn de Noordsingel en de Nadorstweg afgesloten voor alle verkeer behalve voetgangers. SPEELWERK LANGE JAN Met ingang van 1 november worden de volgende melodieën op het speelwerk van de Lange Jan in Middelburg gezet: Hele uren: Saltarello-Pietro Borrono; Kwart over: Motief Volkslied; Halve uren: Rondeau-Chr. Neefe; Kwart voor: Volkslied "Friih Mor gens da die Sonne aufgeht". STILLE TOCHT Het Zeeuws Comité Stille Tochten houdt op donderdag 29 oktober voor de dertiende keer een Stille Tocht. Het Comité is van mening dat steun aan de "Dwaze Moeders" nodig blijft. De Latijns-Amerikaanse landen hebben grote buitenlandse schulden. De regeringen leggen daarom bezuinigingsprogram ma's op waartegen de bevolking in opstand komt. Men is bang dat er weer mensen zullen gaan ver dwijnen om de bevolking te dwingen zich bij de bezuinigin gen neer te leggen. De tocht start om 10.15 uur op de Los- kade te Middelburg. Om 11.00 uur wordt een petitie aangebo den aan de Commissaris van de Koningin, Dr. C. Boertien op het Abdijplein. Om 11.30 uur wordt er in de Hofpleinkerk een korte gebedsdienst gehouden, met een collecte voor de "gaarkeu kens in Chili". EXCURSIE HAAGS GEMEENTEMUSEUM Het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming houdt op vrijdag 6 november een excursie naar de tentoonstelling 'Het mys terie van de abstracten' in het Haagse Gemeente Museum. Hieraan vooraf geeft Nico Out op donderdag 29 oktober een lezing in de Zeeuwse Bibliotheek. De aanvang is om 20.00 uur. Inlich tingen en prijsopgave worden te lefonisch verstrekt onder num mer 01180-33987 en vanaf 26 ok tober tussen 09.00 en 15.00 uur bij het Z.I.K.V., telefoon 01180- 34711. GEZONDHEIDSZORG De patiëntenvereniging Sa men Beter, de ANIB en het dis trict FNV Zeeland houden op 29 oktober een informatieavond met als thema de bezuinigingen in de gezondheidszorg volgens het plan van de commissie Dekker. Op deze avond komen zowel voor- als tegenstanders van het plan aan het woord. Het gebeu ren vindt plaats in wijkgebouw het Zuiderbaken, Rentmeester laan 245 in Middelburg en begint om halfacht. Over meer informa tie beschikken mevrouw R. Wee- zeman-Willemsen, telefoon 01180-12243 en Ton Paardeko- per, telefoon 01180-33174. r-H vl IS5INGFN VLISSINGEN - Binnenkort wordt het resterende deel van de Zuidwateringstraat in Vlis singen herstraat. Daarvoor wordt de beplanting van de straat aangepast. De populierenbomen zullen worden afgeknot, onder meer omdat ze te kampen hebben met insecten in de stamvoet De omvorming van de popu lieren gebeurt in gedeelten. Eerst worden de 14 bomen aan de oostkant onder handen ge nomen. Ook de ondergroei wordt dan verwijderd, ter voorkoming van Iepenziekte. VLISSINGEN - Donderdag 22 oktober vindt om 15.30 uur in het stadhuis van Vlissingen de ondertekening plaats van een samenwerkingsovereenkomst tussen de gemeente Vlissingen en M.B.O., de Maatschappij voor Bedrijfsobjecten N.V. De desbetreffende samen werking heeft ten doel uitvoe ring te geven aan de gemeen telijke beleidsvoornemens ten aanzien van het Vlissingse kernwinkelapparaat, zoals deze zijn aangegeven in de nota Binnenstad 1986. In eerste instantie heeft de overeenkomst betrekking op de ontwikkeling en realisatie van een tweetal winkelpolen, en wel de kop van de Wal- straat (het Scheldewerfge- deelte en de hoek Walstraat/ Betje Wolff plein) en de locatie van het gebouw van de Pro vinciale Zeeuwse Courant aan de Kleine Markt. Behlave om woningen en parkeeraccommodatie gaat het hierbij om in totaal circa 7.000 ml winkelruimte. De be doeling is om een en ander eind 1990 te hebben gereali seerd. Overigens wordt parallel aan genoemde nieuwbouw ook zorg gedragen voor een alge hele herinrichting van het kernwinkelgebied, waarbij dan gedacht zou kunnen wor den aan zaken zoals luifels en sierbestrating. De (her) ontwikkeling van het Vlissingse kemwinkelge- bied wordt ter hand genomen door een uit vertegenwoordi gers van Gemeente en M.B.O. samengesteld beleidsteam, dat bij de uitvoering van zijn ta ken terzijde zal worden ge staan door de Adviesgroep Kernwinkelgebied, waarin be halve de gemeente Vlissingen en M.B.O. ook de Vlissingse Ondernemers Centrale, de Vereniging Horacabelangen Vlissingen, de Vereniging Winkelcentrum Vlissingen, de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland, het Coördine rend Instituut voor het Mid den- en Kleinbedrijf, en het Rijksconsulentschap voor Handel, Ambacht en Diensten zijn vertegenwoordigd. M.B.O. is een dochteronder neming van de N.M.B.-Bank, die in de afgelopen twintig jaar - behalve een grote hoe veelheid kantoor- en ander soortige bedrijfsruimte - meer dan hondervijftien winkelcen tra heeft gerealiseerd met een gezamenlijke oppervlakte van ruim 720.000 m* bedrijfsvloer.

Scheldebode | 1987 | | pagina 11