UIT HET ZAKENLEVEN het weten waard Globe in Schouwburg Sport- en spelvijfdaagse in de herfstvakantie Videospel Drukwerk Naaicentrum Van Vliet met nieuwe eigenaar La Vaca nu ook in Vlissingen Jeugdmuseumdagen in Oostkapelle Pianoshow in Muziekcentrum Middelburg 'Scheldebode Puzzelsport' Oktober Truien bij „Wallstreet Fashion Parijs-Middelburg Sponsors Uit-programma op Walcheren SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 14 OKTOBER 1987 305 Locatie: Speeltuinvereniging Vlissingen Thema 'Voetje voor voetje' OOSTKAPELLE - Op dinsdag 20 en donderdag 22 oktober wordt in het Zeeuws museum Na- tuurhistorie in Oostka pelle de jeugdmuseum dagen gehouden. Het thema dit jaar is 'voetje voor voetje' en gaat over de voortbeweging van mens en dier, zoals daar zijn rennen, vliegen, zwemmen enzovoorts. VLISSINGEN - Het is de Scheldestraat Win keliers Vereniging ge lukt om het nieuwste „Koopbewust Video- spel" naar Vlissingen te halen. Zaterdag (17 ok tober tussen 10 en 17.00 uur) wordt in de Schel destraat een groot over dekt podium geplaatst, waarop zich een groot beeld t.v.-scherm be vindt. Tijdens dit spel wor den op dit grote beeld scherm, door middel van videoclips van de deel nemende winkels, frag menten aan het publiek getoond. VEEL SUCCES KAPELLE - De wat in de vergetelheid ge raakte Amsterdamse popgroep Drukwerk, enkele jaren geleden flink scorend met num mers als „Je loog tegen mij" en „Wat dom", treedt zaterdag 24 okto ber op in De Voorne in Kapelle. Het concert be gint om 20 uur. VLISSINGEN - De speeltuinvereniging Vlissingen Oost houdt de komende herfstva kantie met handbalver eniging Olympus, op het terrein aan de Irislaan een sport- en spelvijf- daagse voor kinderen. Tijdens deze week zijn kinderen tot en met 12 jaar elke dag van 9 tot 16 uur welkom. VLISSINGEN - Al doet de Vlissingse Wal- straat in niets denken aan de New Yorkse Wallstreet, toch is er in de grootste winkelstraat van de Scheldestad sinds 2 oktober een win kel gevestigd met de naam „Wallstreet Fash ion". Eigenaressen zijn de dames Ien Stuart en Betty Dekker, die de zaak in drie weken „om toverden" tot een knus geheel met een geheel eigen gezicht. Het uniek van Wallstreet Fashion is, dat er alleen truien verkocht worden. In alle soorten, maten, kleuren en prijsklassen. mts Kunst als proces MIDDELBURG „Kunst als proces" is de naam van een tentoon stelling, die van 5 okto ber tot en met 5 novem ber te bezichtigen is in het Zeeuws Museum in de Middelburgse Abdij. De tentoonstelling is een selectie van werken van zes Zeeuwse kunste naars, gedaan door Nico Out en Jan van Westen van het Zeeuws Steun punt voor Kunstzinnige Vorming en Volwasse neneducatie. De exposi tie is een inleiding op tentoonstelling, die on der dezelfde naam „Kunst als Proces" gaat reizen langs de school in Zeeland. VLISSINGEN - Naast de vestiging in Middel burg heeft de stoffen zaak La Vaca er nu ook een filiaal in Vlissingen bij. Het pand aan de Walstraat werd vorige week vrijdag geopend. MIDDELBURG - De actie Parijs-Middelburg was een groot succes. Zonder sponsors hadden de Middelkampers niet eens van negen tandems voor Vijvervreugd kun nen dromen. De geld schieters die verant woordelijk zijn voor de goede afloop van Fiet sen voor fietsen: HUISARTSEN films TANDARTSEN APOTHEEK DIERENARTSEN KERKDIENSTEN HOOGWATER MIDDELBURG - Het West- vlaam.se orkest geeft morgen (donderdag) een concert in de Middelburgse concert- en ge hoorzaal. Het orkest speelt het oratorium van Joseph Haydn. Verdere muzikale medewer king verlenen de koren Run- dadinella en het Westvlaamse vocaal ensemble. Het concert begint om 20.00 uur en kaarten zijn verkrijgbaar bij de V.V.V. en het Uit-bureau. In de Middelburgse schouw burg voert de toneelgroep Globe morgenavond het fami liestuk Turandot op. Acteurs in deze voorstelling zijn Hilde Uiterlinden, Arthur Boni, Bea Meulman en Lou Landré. De opvoering begint om 19.30 uur. Het stuk wordt vrijdag op nieuw gespeeld, eveneens om 19.30 uur. De Shakespeare tragedie Macbeth is woensdag 21 okto ber vanaf 20.30 uur te zien in de schouwburg. Het drama wordt opgevoerd door toneel gezelschap De Tijd, met on- dere andere Lucas Vander- vorst, Bob de Moor, Bart Sie gers en Chris Nietveld. De re gie is in handen van Ivo van schouwburg. Hove. Globe speelt Turandot, morgen en vrijdag in de Middelburgse - FOTO HANS VAN DEN BOGAARD llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Op het programma staan tal van activiteiten voor kinderen van 6 tot en met 16 jaar: een speurspel (door het museum), een zoektocht door het bos en op het strand, natuurbingo, knutselen en filmvoorstellin gen. Als extra wordt er een MIDDELBURG - Muziek centrum Middelburg aan de Lange Delft heeft van 15 tot en met 17 oktober een groots op gezette pianoshow. In de zaak zijn twintig piano's en één vleugel van het Westduitse topmerk Sauter te zien en vooral te bespelen. De heer P.H. Martens, eigenaar van het Muziekcentrum: „Door de veelvoud aan instrumenten die we verkopen hebben we normaal te weinig ruimte om de totale collectie te kunnen laten zien. Vandaar deze show." De belangstelling voor pia no's neemt sterk toe. De heer Martens: „De mensen eisen kwaliteit. Een piano moet ten slotte een mensenleven mee gaan. De aanschaf is een hele persoonlijke zaak. Wat de één mooi vol vindt klinken, vindt de ander juist te vlak. De loca tie, de inrichting van de wo ning, de hoogte van de piano, zelfs een meter verschil in plaats heeft invloed op de klank. De klank heeft daarom een goede begeleiding bij de keuze nodig." Om dit alles nog eens extra te bekrachtigen geeft de heer Martens een per soonlijke demonstratie, waarin duidelijk de verschil len te horen zijn. Het leren spelen is niet leef tijdsgebonden. De heer Mar tens: „Om een topniveau te kunnen bereiken moet je na tuurlijk jong beginnen. Maar als je als volwassene nooit de kans hebt gehad en toch graag wil spelen, waarom niet Al is het maar een simpel stuk, zelf musiceren heeft veel meer waarde dan het spelen van de duurste plaat." Het Muziek centrum organiseerde de voorrondes van het Sauter Concours, dat in mei werd ge houden. Één van de deelneem ster, Kitty Ruis uit Middel burg, bereikte de finale. Zij geeft zaterdag 17 oktober een demonstratie in het Muziek centrum. Van tevoren wordt een se lectie gemaakt om te komen tot een kleinere groep deelne mers, maar het is wel zo dat iedereen kan meedoen (met uitzondering van de winke liers en hun personeel). De deelnemers moeten proberen de naam van de getoonde win kels en de getoonde fragmen ten, die in de video-voorstel ling voorkomen, in de goede volgorde te noteren. Per spel is één winnaar die een volledig verzorgde 10-daagse reis naar Spanje krijg, en daarnaast zijn er nog vele andere prijzen te winnen tijdens dit spel in de Scheldestraat. Mei deze 'Nieuwsblad Puzzel- sport'-puzzel is elke maand een opmerkelijke prijs te verdienen: een praktisch actueel en uitvoerig woordenboek. Het is een betrouw bare gids voor de gebruiker van het Nederlands, zoals dat heden ten dage gebruikt wordt. De 'Grote van Dale' is zowel het oudste als het grootste woordenboek in het Nederlandse taalgebied. Het is al meer dan een een eeuw de onbe twiste autoriteit op dit terrein. De 'Hedendaagse Van Dale' heeft een winkelwaarde van 120,-. Om deze prijs te kunnen verdie nen, moet men in oktober alle vier puzzels oplossen. Van de puzzel van 7 oktober neemt men de op lossing van 12 verticaal in zijn ge heel; van 14 oktober de eerste twee letter van 64 horizontaal en de laatste letter van 20 horizontaal; van 21 oktober de laatste letter van 4 horizontaal en tenslotte van 28 oktober de drie laatste letters van 88 horizontaal. Zet men de letters in deze volg orde achter elkaar dan vormen zij een woord dat in een aanduiding is voor een zoute vis. Dit woord moet voor woensdag 7 oktober worden gezonden aan de Puzzel redactie van Het Nieuws blad, Postbus 50514380 KB Vlis singen. Uit alle goede oplossingen trekt de redactie de winnaar van de oktober-puzzelsene KRUISWOORDRAADSEL Hor.: 2 schudbeker voor dranken 8 klei ne ui 14 verharde huid 16 keten 17 door zichtig weefsel 18 maaltijd gebruiken 2# bocht 21 lage temperatuur 23 komiek 24 flink 25 operatiemes 28 stuk chocola de 31 onbuigzaam 32 steltvogel 35 open baar ministerie 37 naar de mond pruten 39 mannetjesree 40 reeds 41 pers voornw 43 snelschnft 46 namelijk 47 met wettelijk 48 Noorse munt 49 mo notoon 50 maanstand SI gebergte in Zuid-Amerika 53 onder andere 54 ge luid v'e ezel 55 clown 57 kwellen 59 se nior 62 msekteneter 64 strafVoltrekker 66 meer (Schots) 70 smaragd 73 be schroomd 75 uit de hoogte 77 pl in N Brabant 78 gemelijk iemand 80 het zui den van Frankrijk 81 tegen 83 wijfjes- hond 84 heilige vogel (Egypte) 85 ge neesheer 86 zangerskoor achter in de kerk Vert.: 1 half 2 roede 3 klooster 4 herkan wer 5 voorste 6 het Romeinse Rijk 7 aardgeest 8 heilige 9 bezitt vnw 10 Eng bier 11 prettig 12 breekbaar 13 denkvermogen 15 kleiachtig gesteen te 19 manier van lopen 21 graanafval 22 Amerik persbureau 24 voortgezet onderwijs 26 vorm van belasting 27 riv. in Spanje 29 bundel gras met aarde 30 halspel 31 bijsmaak 33 land in Afrika 34 keuren 36 milit. vrouwenafdeling 38 Ital componist 40 anders gezegd 42 Kon Luchtvaart Maatschappij 44 duizend kilo 45 ontkenning 46 wind richting 51 lucht 52 ontspanning 54 ten ger 56 vrl politiebeambte 58 speels 60 mannetjeshond 61 academie laflt 63 onderwijs 64 kerk straf 65 slik 67 Amerik staat 68 pel 69 opgave71 klip 72 Europ voetbalunie 73 geslepen glas 74 Arab titel 76 internationaal (afk. 79 telwoord 82 ihgemeur 83 tegenover tentoonstelling 'voetje voor voetje' ingericht, met als on derwerp voeten in alle facet ten, om aan te hangen, met zuignapjes en om te graven, om maar enkele voorbeelden te noemen. De tentoonstelling wordt geïllustreerd met teke ningen. Deze expositie blijft tot een week na de jeugddagen te bezichtigen. De jeugdmuseumdagen zijn zoals gezegd bedoeld voor kin deren van 6 tot en met 16 jaar. De kosten bedragen 3 gulden per persoon, inclusief alles en de activiteiten worden gehou den van 10 tot en met 15 uur (deelnemers dienen al om 9.30 uur binnen te zijn). Lunchpak ketten en regenkleding dienen te worden meegenomen. Er moet wel vooraf inge schreven worden; 01188-2620. Het optreden is de afsluiting van jeugdsoos De Kelder in verband met het 10-jarig be staan. Drukwerk bestaat uit Harry Slinger (zang), Edwin Gitsels (toetsen), Rabo Snel lenberg (gitaar) en Marcel Lee (drums). Inmiddels versche nen zes elpees van de band. Kaarten voor het concert zijn verkrijgbaar bij Sjiep in Vlis singen en Middelburg en bij Leo in Goes. De sport- en spelvijfdaagse is de voortzetting van de spel vijfdaagse die van 1980 tot 198€ veel kinderen naar de speel tuin aan de Irislaan trok. Om dat dit evenement altijd in de drukke zomervakantieperiode werd gehouden, besloot de or ganisatie (waaronder veel mensen van Speelstad) om nu eens wat te bieden in een stil lere tijd, dus de herfstvakan tie. Omdat het weer in deze tijd van het jaar nogal wissel vallig is, werd er door de speeltuin aan de Irislaan een beroep gedaan op „buurman" Olympus, die bereidwillig het clubhuis ter beschikking stel de. Mocht het regenen dan kunnen de te verwachten 100 kinderen hun spel voortzetten in de binnenaccommodatie. Niet alleen de binnenaccom modatie is uitgebreid: het aan de speeltuin grenzende par keerterrein (bij de voetbalvel den van VC Vlissingen) wordt afgezet om iedereen de ruimte te geven. Ook voor het pro gramma is een nieuwe for mule bedacht. Naast het spel len met de bekende speeltuin toestellen kunnen de kinderen zich dagelijks bezighouden met diverse takken van sport, voet- en handbal, hockey, hardlopen, ver- en hoogsprin gen. Ook aan kinderen die het sportleven niet een warm hart toedragen is gedacht. Als er wordt gesport vindt er in de speeltuin een spel plaats. Na tuurlijk is ook het onderdeel handenarbeid niet uit de vijf daagse te denken. Nieuw is de speciaal ingerichte computer- hoek, waar behalve aandacht aan spelletjes, ook het serieuze programmeren aan de orde komt. De slotdag van de sport en spelvijfdaagse staat in het teken van de Olympische Spe len. Dan zullen de finales van alle behandelde sporten en spellen worden gehouden, voorafgegaan door de traditio nele loop van (clubhuis) Mara thon naar (clubhuis) Olympus. Deze slotdag wordt opgeluis terd met een openings- en slotceremonie naar voorbeeld van de „echte" Olympische Spelen. De sport- en spelvijf daagse wordt gehouden aan de Vlissingse Irislaan op het speeltuin- en parkeerterrein bij de voetbalvelden van VC Vlissingen. Ieder kind van 5 t/m 12 jaar is vanaf maandag 19 tot en met vrijdag 23 okto ber aanstaande welkom van 9.00 tot 16.00 uur. Tijdens de sport- en spelvijfdaagse is het terrein telefonisch bereikbaar onder telefoonnummer 01184- 66020. a „De basis van de collectie zijn de klassieke lamswollen truien. Daarnaast hebben we een snel wisselende collectie, van onder meer coltruien. We proberen echt te reageren op nieuwe dingen", vertelt Ien Stuart. De collectie van Wallstreet Fashion omvat zowel dames als herentruien. De herencol lectie van dit moment kan worden omschreven als de „marine look", wollen truien met leer ingezet. Daarnaast worden voor zowel heren als dames truien verkocht in de zogenoemde collegestijl. De sfeer bij Wallstreet is er een van ongedwongenheid. Waar komt het nog voor dat je als klant een kopje koffie krijgt aangeboden, of bij aan koop een attentie onvangt?. Wallstreet fashion is te vin den in de Walstraat 97 in Vlis singen. MIDDELBURG - Naaicen trum Van Vliet aan de Se- geersstraat in Middelburg is op 24 augustus jongstleden ge ruisloos van eigenaar veran derd. De heer A. van Ouwer- kerk was voor de overname al zes jaar in de zaak werkzaam als bedrijfsleider. „Spectacu laire veranderingen komen er niet. We gaan gewoon op oude voet verder. Wel hebben we een sterk verbeterde service", aldus de heer van Ouwerkerk. Het naaicentrum is een offi cieel erkend Singerdealer. De zaak heeft een eigen werk plaats, waardoor reparaties aan naaimachines onder nor male omstandigheden binnen twee dagen klaar zijn. Als de klant geen vervoer heeft, wordt de machine opgehaald en teruggebracht. Desgewenst wordt er eerst een prijsopgave gegeven. Op alle nieuwe naai machines geeft van Vliet drie jaar garantie. Van Ouwerkerk: „Singer geeft drie jaar garantie op de machine zelf en één jaar op de motor. Wij geven zelf op de motor nog eens twee jaar ex tra garantie." Brei- en naai machines kunnen thuis gede monstreerd worden. Bij aan koop krijgt de klant een aantal gratis lessen van een deskun dige. De stoffen- en foumituren- afdelingen zijn flink uitge breid. Kwaliteit staat voorop. De heer van Ouwerkerk: „De Bremsilck-voering die we ver kopen is de beste kwaliteit die je kunt hebben. Klanten uit heel Walcheren komen die speciaal bij ons halen." De zaak heeft voor alle mogelijke kledingreparaties een naaister in dienst. Lastige karweitjes zoals nieuwe ritsen inzetten worden voor een betaalbare prijs door een professional op geknapt. In november komt er een compleet nieuwe serie lockmachines in de zaak. De naam is gekozen om de volgende redenen: „Kunst als Proces" geen kunstwerken, die men stoicijns bekijkt, nee, kunstwerken die vertellen over het hoe en waarom van de keuze van de kunstenaar. In de rondreizende tentoon stelling naar de scholen zal het proces van het vervaardigen van kunst nog meer op de voorgrond treden. De werken zijn van Marinus Boezem, Wies de Bles, Jan Haas, Joop Dam, Ineke Otte en Piet Diele- man. De werken zijn afkom stig uit de provinciale collectie of uit de collectie van de kun stenaar zelf. Het Zeeuws Steunpunt en Het Zeeuws Mu seum houden woensdag 28 ok tober om 20.00 uur een bijeen komst voor onderwijsgeven den en geïnteresseerden, om zowel de tentoonstelling in het museum te bezichtigen, als de delen van de tentoonstelling die naar de scholen gaat rei zen. Het museum is geopend van maandag tot en met zaterdag van 10.00-17.00 uur Eigenaren Rijk-Jan Koppe- jan en Henk Jobse: „In Mid delburg hadden we ontzettend veel klanten uit Vlissingen. Er is hier duidelijk een markt voor een goede stoffenwinkel. La Vaca staat vooral bekend om de ruime sortering aan stoffen en fournituren tegen zeer lage prijzen. Die lage prijzen zijn mogelijk doordat de beide eigenaren het assorti ment zelf in het buitenland in kopen. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllifllllllllllllllllllllllllllllimillllllllllllllllllllllll Hoofdsponsors Ri|wielhandel Pief Vos kamp, Algemene Zeeuwse. Rabo Bank, Jakob- sen Meubelen. Superconfex. Carlier Tours, Trefcenier, Vlieger Verdonk Hemekentxer. Auto Poppe Andere geldschieters: fa Martens, Amro Middelburg, Decorette Geere, Hollander Bo- gaert, Ganseman Groenten, Hij Herenmonde, Hooflman Kleding, KM De Schelde, Jac Cla- rijs. Bosman en zn., Pri|sslag Middelburg Groentebandei Jacoose/Lerjnse, Meulbtok Kwadendamme, Homeüght. Jazzdans Joke Louwerse, Henk van de Veen, Sauna Middel burg, Sturm en Dekker, Gazelle, fissink ban den Pechiney. Weststrate, Oijkwel Middel burg Meizon, Talamim. Massee, NMB Goes. Vli- meta. Huissoon Sport, pastoor Slagerij Blankenburg. Baars antiek, schoenen, Blokker Middelburg. HEMA Middel burg, Juwelier v.d Berge, Van Benthem Jut ting. Bruidshuis Fiesta, Henk Sies. Visser Speelgoed. Bijou lederwaren, De Leeuw v d Wouw. Lunchroom Panache, Herder B V Teums van Nes, Jeremiasse Goes. NMB Mid delburg Van Westen, Vofmet, fa De Nood, W Vo gel, Kreijmborg, Hotel van Leuven, Hertel, To tal. Peca. Amstel, De Arend, Ftoha Sport, Loek, De Vlijt, Ronde Midden Zeeland, Bakkerii Raas, Ned Loodsen Soc., Joziasse, Hobby huis Geschiere, Rosenburgschool, Schilders bedrijf Janse. Smit, Meyer, Ziekenfonds Bel Ftoy, Wapen van Sluis, Conny's Coun ter, Van Doorn, Hotel Duinheuvel. Cok, Koo ien, Hotel Golfzicht, Hendrikse, Zeelands Ftoem v.d. Heijden, Fladio Westen, Meyers, Eversdijk. AFtS. Hoechst, ta De Jonge, Vrico- tex, Van Wijnen, 't Hoekje, APV. Tramper, Ka- relse. Timmerhuis, Citadel, RVH, Houtzager, Werkplaatsen Middelburg, Panba, Dextro. Ba- tavus, St.-Willibrord college Gegevens voor deze rubriek moeten de vrijdag voor plaatsing uiterlijk om 11.00 uur op het kan toor aan de Torenstraat 5 te Vlis singen binnen zijn. Vlissingen - Za. Snijder, Burg v. Woelderenlaan 12, tel. 13933. Zo. Mijnlieff, Nic. Beetslaan 15, tel. 12525. Spreekuur voor dringenot gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30- 18.00 uur (zonder afspraak). Huis bezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - Za. v.d. Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637. Zo. de la Hayze, Bellinkplein 3, tel. 28574. Spreekuur voor spoedgevallen (zonder afspraak) 12.30-13.30 uur en 17.30-18.00 uur. Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Ar- nemuiden en Nieuwland. Za. Meijer, De Krammer 14, Middel burg, tel. 14664. Zo. Groot, dr. v.d. Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. West- en Midden-Walcheren - Za. en zo. Valkenisseweg 14, Big- gekerke tel. 01185-2190. Domburg, Aagtekerke, Westka- pelle, Meliskerke, Zoutelande, Koudekerke, Biggekerke - Vr. 18.00 uur - zo. 24.00 uur v.d. Ma de, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. Hoe maak je als ambitieuze yuppie in twee weken tijd car rière bij een grote multinatio nal? Dat is het thema van de film The secret of my succes', met in de hoofdrol Michael J. Fox (Family ties, Back to the future) wiens ster in Amerika inmiddels tot grote hoogten is gerezen. Ook in deze film speelt hij het bekende betwe terige ventje. Als Brantkey Foster begint hij als postjon gen bij een multinational, wordt hij verleid door de vrouw van de directeur en be gint hij zich al snel met de gang van zaken in het slecht geleide bedrijf te bemoeien. Via allerlei komische ontwik kelingen weet hij uiteindelijk tot directeur te schoppen. The secret of my succes' draait donderdag en maandag tot en met woensdag om 20 uur, vrij dag, zaterdag en zondag om 19.00 en 21.30 uur. In verband met de vakantie draait 'Bam- bi', de tekenfilm van Walt Dis ney, zaterdag tot en met woensdag om 14 uur in Vlis singen. 'Beverly Hills cop II' is eveneens dagelijks te zien in Alhambra, donderdag en maandag tot en met woensdag om 20 uur, vrijdag tot en met zondag om 19 en 21.30 uur en zondagmiddag om 14 uur. Het leven van de op tragi sche wijze overleden muzikant Richie Vallens staat centraal in de muziekfilm 'La Bamba'. Het portret van een eenvou dige aardige jongen die voor zijn moeder een mooi huis bij elkaar zong en uiteindelijk bij een vliegtuigongeluk werd ge dood. Met de sfeer van de ja ren 50 en uiteraard veel mu ziek (onder meer Los Lobos). 'La Bamba', met de onbekend Lou Diamond Philips, draait donderdag en maandag tot en met woensdag om 19.30 en 21.30 uur, vrijdag en zaterdag om 19.30 uur en zondag om 14 en 19.30 uur in Electro in Mid delburg. 'Zoeken naar Eileen' draait daar ook nog steeds, vrijdag tot en met zondag om 21.30 uur, en ook 'Crocodile Dundee' is geprolongeerd. Die film draait zaterdag en maandag tot en met woensdag om 14 uur. In Schuttershof draait don derdag, vrijdag en zaterdag de Italiaanse film 'Speriamo che sia femina' een film over vrouwen, gemaakt door een man (Mario Monicelli). Don derdag om 20.30 uur, vrijdag om 20 en zaterdag ook om 20 uur. 'Pessi en Illusia' is een sprookje over oorlog en vrede, waarin de fee Illusia (een kind van het licht) en de trol Pessi (een kind van de aarde) de hoofdrol spelen. Deze kinder film draait zaterdag, zondag en woensdag om 14 uur in Schuttershof. Verdere voorstellingen in Middelburg zijn "Sleepwalk' (vrijdag en zaterdag om 22.30 en maandag tot en met woens dag om 20.30 uur in Schutters hof) en, in het kader van het filmcollege, The dresser" (zon dag om 20.30 uur in Schutters hof). Oostkapelle, Serooskerke, Grljpskerke en Veere - Za. Gunst, Torenstraat 46, Seroosker ke, tel. 01189-1212. Zo. Ooster- hoff, Markt 10, Veere, tel. 01181- 271. VERLOSKUNDIGEN Middelburg - Vrijd. 18.00 uur tot zo. 24.00 uur Drijdijk, tel. 26045. Vlissingen - Vrijd. 18.00 uur tot ma. 8.00 uur Klompen, tel. 71140. Groepspraktijk voor alternatieve geneeswijzen: Van vr. tot en met zo. voor dringende gevallen tel. 01184-65200 van 9.00 tot 10.00 uur. Voor heel Walcheren - Spreek uur voor spoedgevallen tussen 11 en 12 uur. Za. en zo., Bruijnzeel, Londensekaai 35, Middelburg, tel. 25963. Vlissingen - Vr. 16 okt. - vr. 23 oktober. Apotheek Souburg, C. v. Perestraat 1Souburg, tel. 61593. Middelburg - Vr. 16 okt. - vr. 23 okt. Apotheek Hummelen, Markt 69. Kleine huisdieren - Za. en zo Driehuis-van Haselen, Vlissingen, tel. 66548. Dierenartsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. Kleine huisdierenpraktijk Oost- Souburg, v.d. Akker, Kanaalstraat 3, Oost-Souburg, tel. 01184- 60860. Behandeling uitsluitend na tel. afspraak. Praktijk Oostkapelle - Oude Domburgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak R.-K. Kerk Walcheren, Souburg, Zoute Viever za. 9.00 uur. Martinuskerk, zo. 10.00 uur parochiekoor. Vlissingen, Paau- wenburg Open Hof, zo. 11 uur eigen zanggroep. Ter Reede za. 17.00 uur. Lieve Vrouwekerk, za. 19.00 uur Lambertuskoor. zo. 9.30 uur dameskoor. Bethesda St.-Jo- sephziekenhuis zo. 11.15 uur. Mid delburg Petrus en Pauluskerk, zo. 10.00 uur. Hoeksteen zo. 11.30 uur, Domburg (Badhuisweg), za. 19.15 uur. Prot. Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren - Zo. v.d. Putte. Chr. Ger. Kerk Vlissingen - Zo. 9.30 uur en 17.00 uur Huisman. Geref. Kerk en Ned. Herv. Gem. Souburg - Oranjeplein zo. 9.30 uur v. Buiren, Kanaalstraat 9.30 u. Melse, 19.00 uur Mink. Evang. Gem. de Wijngaard, Middelburg - L.T.S. Klarenbeek 9.30 uur sa menkomst. Geref. Kerk Vrijgemaakt, De Lannoystraat, Vlissingen - Zo 9.30 uur Zomer. 16.30 uur de Boet. Middelburg 9.30 uur en 16.30 uur de Graat. Anglicaanse Kerk - (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort: zo. 10.30 u. Morning Prayer 19.30 u. Holy Communion. Zevende Dags Adventisten: Mid delburg: za. Altink, Vlissingen. Za. Altink. Kristen Zuidmolukse Kerk in Ne derland - Oost-Souburg 17.30 uur Waisapy, H.Avondmaal. Herv. Gem. en Ger. Kerk te Vlis singen: Zo. St. Jacobskerk 10.00 uur Glashouwer, 17.00 uur, Ca- zander, Petruskerk 9.30 u. Makkin- ga, 17.00 uur Johanneskerk 9.30 uur v. Vellekoop, 17.00 uur, Kalks- ma. Open Hof 9.30 uur Kalksma, 17.00 uur, Makkinga.De Schaaps kooi 9.30 uur Wondt, 19.00 uur, Makkinga. Ev. Lutherse gemeente - Vlissin gen/Middelburg zo. 10.00 u. Mid delburg Buissing-van Beers. Hervormd Middelburg - Nieuwe Kerk 10.00 uur Otte. Koorkerk 10.00 uur Geers. Oostkerk 10.00 u. de Boer. Ontmoetingskerk 10.00 uur Else- man 17.00 uur Korporaal Thomaskapel 10.00 uur Schokking Engelse kerk de Boer 19.00 uur. Vrljz. Herv. en Remonstrantse Kring Koorkerk - Middelburg zo. 10.00 uur Geers. Chrlstengem.: Kapel St.-Maarten, 10.00 uur Buising-van Beers. Pinksterkerk Vrljdomweg 1, Vlis singen, wo. 19.30 uur, vr. 19.30 uur, zo. 14.30 uur. Lofpr. dienst. Leger des Hells, Vlissingen - Zo. 10.00 uur Heiligingssamenkomst, 17.00 uur Avondsamenkomst. Evangelische Baptisten Ge meente, Damplein, Middelburg. Zo. 10 uur Goemaere. Baptisten Gemeente, Middel burg - Kapel Bree 8, 10.00 uur ds. Ezinga. Slon-gemeente Oost-Souburg, Ritthemsestraat 43a, zo. 10.00 uur Lofprijsdienst. Ned. Ger. Kerk te Middelburg, Zo. 9.30 en 17.00 uur Smit. Der Boede zo. 10.30 uur Weijs Doopsgezinde Gemeente Vlis singen, Vrijdomweg 1, zo. 9.30 uur Postema. Doopsgezinde Gemeente Mid delburg, zo. 11.00 uur Postema. Singelkerk, di. 19.00-19.30 uur Eucumenisch avondgebed. Chris tengemeenschap St. Maarten, Hoogelande 20, 10.30 u. Mensen- wljdingsdienst. Pinkstergemeente, Emmastraat 10, Vlissingen Zo. 14.30 u. gemeentedienst, zo. 19.30 uur, opwekkingssamen komst. vr. 16 okt. - za. 17 okt. zo. 18 okt. ma. 19 okt. di. 20 okt.- wo. 21 okt. do. 22 okt. -8.16 en 21.33 uur -10.26 en 23.00 uur 11.30 en 23.53 uur -12.00 uur -0.34 en 12.49 uur -1.08 en 13.19 uur -1.37 en 13.49 uur

Scheldebode | 1987 | | pagina 5