Klarie de Visser kijkt teleurgesteld terug Ski-aerobic blijft in opmars Kinderdagverblijven organiseren zich Met goed satelliet terug. Met goed mammoetuinker terug. Met goed booreiland terug. Met s:oed Olympisc ietgoe< hstadi on terug. Met goed computers terug. Met goed lkenkra ober teru HYUNDAI. WAT WE DOEN, DOEN WE GOED. Muziekhandel Van Damme gaat nieuwe koers varen HYUnDHI SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 7 OKTOBER 1987 320 KATTENDIJKE - Razendenthousiast was ze vo rig jaar. Klarie de Visser uit Kattendijke. Uit velen was zij verkozen als echt Zeeuws meisje dat twee seconden mocht optreden in de bekende STER-spot die het produkt moest aanprijzen. Drie dagen fil men volgde, eindeloze herhalingen op de 'set' en veel positieve reacties voor- en achteraf van de omgeving. Nu, anderhalf jaar later, kijkt de 19-ja- rige Klarie de Visser zakelijker terug op wat haar destijds overkwam. „Achteraf bekeken ben ik zwaar onderbetaald voor die drie dagen zenuwslopend werk", zegt Kla rie. „Door een keer mee te doen aan zoiets kom je te weten met welke budgetten er gewerkt worden en dan was mijn gage eigenlijk niet meer dan een fooi. Na de opnamen voor televisie werd ik nog ge vraagd voor een fotosessie voor een provinciale VVV-folder. Dat was een middag werk en leverde de helft meer op". Bewust Hooghartig Teleurstellend GOES/MIDDEL- BURG - Voor het tweede jaar heeft het nieuwe ski-aerobic z'n intrede gedaan in het Zeeuwse. Vorige week vonden in Goes en Mid delburg de zogenaamde introductielessen plaats van deze moderne, po pulaire manier van wintersport-voorberei - ding. MIDDELBURG - Vier Zeeuwse kinderdagver blijven hebben zich ge organiseerd in de werk groep Bedrijf sop vang Zeeland. Gezamenlijk hebben zij een eenslui dend aanbod ontwik keld om kinderopvang te organiseren voor werknemers binnen be drijven en instellingen. De kater van het Zeeuws Meisje Ook aan de opnamen zelf bewaart ze niet alleen leuke herinneringen. „Om het alle maal een keer mee te maken is natuurlijk wel een belevenis, maar ik ben wel tot de conclu sie gekomen dat het mijn we reldje bepaald niet is. Rond de eigenlijke opnamen liepen een boel mensen heel gewichtig te doen terwijl ze dagenlang niets uitrichtten". Klarie moets besloot echter de recla mespot-ervaring te benutten en stapte op een van hen toe met de vraag wat haar taak hier nu eigelijk was. „De dame in kwestie zei dat wanneer er technisch iets mis mocht gaan, zij verantwoordelijk was voor de levering van nieuwe appa ratuur. Dat vond ik wel wat ver gezocht maar het karakte riseerde de sfeer wel. Een uit zondering daargelaten kwa men veel betrokkenen op me over als wat kleffe lui". Voor een van de betrokke nen heeft Klarie sowieso geen goed woord over. Dat was de goeiige huisvrouw die volgens de reclamespot bewust voor het gezonde, gemoedelijke .buitenleven had gekozen en besloot dat Zeeuws Meisje daar prima bij paste. Haar 'te genspeelster' dus. „Zoals te zien is in de spot hadden we op zich weinig met elkaar te maken. Alleen wan neer ik haar het kuipje Zeeuws Meisje aanreik werd ik met haar geconfronteerd. Ook alleen op dat moment kon er een glimlach af maar dat was natuurlijk alleen voor de camera's. Voor de rest van de drie opnamedagen heeft ze geen woord met me gewis seld". En moeder De Visser, drie dagen lang van de partij om de verrichtingen van haar dochter mee te maken, voegde daar nog aan toe „Ook ons zag ze niet staan en ze kwam hooghartig over". Klarie is evenmin trots op het uiteindelijke produkt. Drieëntwintig seconden recla mespot waarvan zij er nauwe lijks twee close in beeld is. „Je weet natuurlijk van te voren dat het secondenwerk is maar ik vind dit achteraf toch wel minimaal. Het opnemen van het lopen op klompen nam het meeste tijd in beslag en dat kan in feite iedereen". Na de opnamedagen op Noord-Beveland en in Zierik- zee heeft Klarie niets meer ge hoord van het reclamebureau dat verantwoordelijk was voor de produktie. Haar loon werd keurig gestort maar ver der zijn alle contacten ter zie le. Het enige verrassende wat haar naar aanleiding van het Zeeuws Meisje-gebeuren nog is overkomen is de radio-spot. „Ik zat een keer thuis op de bank en plotseling hoor ik me zelf op de radio schreeuwen 'Geen cent te veel, hé'. Het ging om de radioversie van de spot waaraan ik had meege werkt. Daar is mij vooraf niets Peter Wessel en Peter Pruijsers van de vernieuwde Muziekhan del Van Damme. - FOTO FOTO ZESA MIDDELBURG - Muziek handel Van Damme aan de Lage Noordstraat in Middel burg is vorige week officieel heropend. Na een inwerkpe- riode van twee jaar hebben Peter Wessel en Peter Pruij sers definitief het heft in han den genomen. Hoewel de naam van de zaak hetzelfde is geble ven, is er in het interieur en het assortiment heel wat ver anderd. Naast het klassieke assortiment is de popafdeling uitgebreid en werd de voor raad geactualiseerd. Beide heren zijn geen onbe kenden in de Zeeuwse popwe reld. Peter Wessel is actief als gitarist bij de band Dreams Die First, dezelfde groep waarin Peter Pruijsers als bassist optrad. In Zeeland was een groot gebrek aan een goede muziek handel volgens Peter Wessel: „De meeste muzikanten koch ten hun spullen in de Rand stad of in België. De prijzen liggen daar een stuk lager en de keuze is groter." Dat is nu dus niet meer nodig. Van kla rinet tot drumstel, van viool tot synthesizer, Van Damme heeft alles in huis in elke prijsklasse. Nieuw zijn de af delingen effecten, synthesisers en drumcomputers. Op de af deling homerecording is meer- sporenbandapparatuur ver krijgbaar. In de winkel is een aparte lesruimte ondergebracht. Hier worden gitaar-, keyboard-, basgitaar- en drumlessen ge geven. De lessen zijn zowel in dividueel als in groepsverband te volgen. van verteld maar ik weet ze ker dat ik dat ben". Een herhaling op STER-ge- bied zit er niet in volgens Kla rie al adviseert haar vader 'daar nog eens goed over na te denken'. Klarie, die in Leiden leert voor operatiekamer-as sistente: „Ik heb geen ambities in dit vak en door mijn erva ringen met het Zeeuws Meisje is dat ook zeker niet aange wakkerd. Ik zeg niet dat ik het nooit meer zal doen maar dan zullen de verdiensten wel een stuk beter moeten zijn". De wintersport komt er weer aan en steeds meer Ne derlanders beseffen de nood zaak van een goede voorberei ding op de niet geringe licha melijke inspanningen die dan geleverd moeten worden. Ski aerobic, vorig jaar een succes volle debutant binnen het aanbod van de mogelijkheden, gaat dat succes herhalen. Het is uitgegroeid tot een profes sionele organisatie met des kundige docenten. De unieke gips-garantie onderschrijft dat. Iedereen die na het volgen van een ski-aerobic cursus on verhoopt toch in het gips te rugkeert van de wintersport gebieden krijgt het cursusgeld terug. Het sterke punt van ski-aerobic is „de manier waarop". Een bezoekster in Goes: „Voor mij is het gewoon een gezellig avondje uit dat nog gezond is ook. Goede ac tuele dansmuziek nodigt wat mij betreft gewoon uit om te gaan springen en hier vertel len ze hoe je dat het beste kunt doen als je wilt gaan skiën". Een enthousiaste deelnemer die voor het tweede jaar aan ski-aerobic gaat doen. „Een leuk aspect voor mij is dat je in feite toewerkt naar iets heel leuks, namelijk wintersport vakantie. Ik ga al jaren naar Oostenrijk en deed nooit veel aan voorbereiding. Ik heb nog nooit wat gebroken maar door ski-aerobic voel ik me na af loop fitter. M'n'ski-conditie is verbeter^", aldus de Middel burger. Voor meer informatie kan men bellen naar het coördina tiepunt van de ski-aerobic cursussen in heel Nederland: 070 (Den Haag)-649419 of 453261. Op 7 oktober vindt de offi ciële presentatie plaats van deze brochure in de Statenzaal van het provinciehuis te Mid delburg. Om vier uur zal daar me vrouw Boerbooms, bestuurslid van het Kinderdagverblijf in Middelburg deze bijeenkomst openen. Verder zal het woord worden gevoerd door me vrouw E. Maris-Koster, gede puteerde van de provincie Zeeland, mevrouw A. de Beaumont, vice voorzitter van de Stichting Kindercentra Terneuzen en de heer R. Ruu- les, voorzitter van de Kring Werkgevers uit de Kanaalzo ne. De Stichting Overleg kin dercentra Zeeland te Middel burg coördineert de werk zaamheden rond de werk groep Bedrijfsopvang. Daar kunnen belangstellenden in formatie vragen. Het telefoon nummer is: 01180-23475. (ADVERTENTIE) Met auto Bij alles wat u nu gaat lezen over onze nieuwste auto, de Pony XP, moet u een ding goed in uw hoofd hou den. Wij vertellen niet alleen dat-ie goed is. Wij maken het ook hard. Onthoud dus bij alles wat u leest: iedereen die een Pony XP koopt mag hem binnen 2 maanden omruilen als hij of zij niet tevreden mocht zijn. Omruilen tegen een auto van elk ander merk van dezelfde prijs of, met bijbetaling, tegen een duurdere auto. Het enige dat dan in rekening wordt gebracht, is 20 cent per gereden kilometer. Wij zijn zo overtuigd van de kwaliteit van de Pony XP dat wij zelfs nog verder durven te gaan. U krijgt niet alleen een omruilgarantie. Inruilgarantie krijgt u ook zwart op wit. Binnen 2 jaar is dat 70% van de katalogusprijs. Wie Hyundai dan wel is om dat allemaal waar te kunnen maken?Hyundai is een Koreaans concern dat in zeer korte tijd is uitge groeid tot een van de oed grootste ondernemingen ter wereld. En Hyundai verbaast de wereld niet alleen met per- 1 fekte auto's zoals de Pony XP. Met hetzelfde ontzag wordt er gesproken over de schepen, bruggen, satellieten, computers, boor eilanden, wolkenkrabbers en treinen die wij bouwen. En vooral ook over de mentaliteit die er achter zit. Want wat we doen, doen we goed. Andere produ cerende landen worden daar een beetje nerveus van. En terecht. Want zoals u nu weet, laten wij het niet bij mooie woorden. Bent u dus op zoek naar een moderne voorwiel- aangedreven auto met sterke 1500 cc schone motor in een 3, 4 of 5 deurs uitvoe ring, die standaard al zeer kompleet is uitgerust en die toch al te koop is vanaf f15.295,-, dan kan het niet anders of wij zien u bij een van onze dealers voor een overtuigende proefrit. Prijzen ai'lmporteur. inkt. BTW. De Pony XP is een produkt van Hyundai Motor Company. OOST-SOUBURG: AUTOBEDRIJF WOUTERS, KANAALSTRAAT 75, TELEFOON 01184-67658/61844.

Scheldebode | 1987 | | pagina 11