Woonconsumenten dag MASSASCHOEN HERFSTVOORDEEL! MOIRA O hypo-allergene kosmetika BUITEN DIENST- FUNKTIONARISSEN Veerse avond Boekpresentatie Politiesport Cursussen Zilveren Schor ROLLUIKEN - ZONWERING - MONTAGE (m/v) VAN LOOY 9x13 cm pixyfoto vroom VIdreesmann SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1987 VEERE - Vrijdag wordt in de Grote Kerk van Veere de zoge noemde Veerse Avond gehouden. De aanvang van het evenement is 19.30 uur. MIDDELBURG - In de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg wordt zaterdag het boek „Wie keert het getij" van de auteur Miek Dorrestein gepresenteerd. MIDDELBURG - De rijkspolitie sportvereni ging Luctor uit Middel burg bestaat donderdag 8 oktober 40 jaar. In ver band hiermee houdt Luctor die dag het Ne derlandse kampioen schap hardlopen (25 km) van de Nederlandse Po litie Sportbond. Bij de NPSB zijn aangesloten gemeentepolitiekorpsen, koninklijke marechaus seekorpsen en nagenoeg alle sportverenigingen van de diverse districten en afdelingen van de rijkspolitie in Neder land. Tevens zijn enkele sportvereningingen van bedrijfsbewakingen aangesloten. Raad Mariekerke MARIEKERKE - De gemeenteraad van Ma riekerke houdt dinsdag 6 oktober de maande lijkse raadsvergadering. Die wordt gehouden in het gemeentehuis vanaf 19.30 uur. MIDDELBURG - Het Zeeuws overlegplatform voor woonconsumenten houdt 24 oktober in Middelburg een woon consumentendag. Thema van de bijeen komst is de positie van de woonconsument in Zeeland. ARNEMUIDEN - Het vormingsinstituut Het Zilveren Schor in Arne- muiden komt ook dit najaar weer met een aantal korte cursussen. Op 6, 7 en 20 en 21 no vember wordt van half- acht 's avonds tot de vol gende dag vier uur de cursus „discussiëren en vergaderen" gehouden. De cursus is bedoeld voor bestuursleden en vrijwilligers van ver enigingen, kerk- en jeugdwerk, welzijnsin- stellingen en club- en buurthuisverenigingen. Het doel is kennisver groting en vaardig heidstraining. De kosten bedragen 36 gulden per persoon. Tiemozon is specialist in levering en montage van rollui ken, binnen- en buitenzonwering. Tiemozon voor deskundig advies en kwaliteitsprodukten. Tiemozon, voor eenvoudige uitvalzonneschermen t/m luxe cassette Weinor knikarmzonneschermen. Tiemozon, voor particulier en projectzonwering. Tiemozon, uw zonweringsspecialist, vraag vrijblijvend in lichtingen. Lange Delft 1 7, Middelburg. RPC voor de zeer gevoelige huid! 317 Reptielenzoo In verband met het wintersei zoen kent de Vlissingse reptielen zoo Iguana op het Bellamypark vanaf 1 oktober gewijzigde ope ningsuren. Het reptielenhuis is, met uitzondering van eerste kerst en nieuwjaarsdag, dagelijks ge opend van 14.00 tot 17.00 uur. Tuinstad Het bewonerscomité WV/Tuin- stad vergadert morgen (donder dag) vanaf 19.30 uur in Bachten Komme in de Badhuisstraat. Op de agenda staat onder meer een toe lichting van de heer J. Tevel - di recteur Volkshuisvesting Vlissingen - over nieuwbouwplannen in Tuin stad. Baslsedukatle In de centra voor basisedukatie in Vlissingen en Middelburg start vrijdag 9 oktober de cursus Scho ling en Beroep. In de cursus wordt, na een oriëntatie op de arbeids markt, aandacht besteed aan Ne derlands, rekenen, computers en studievaardigheden. De cursus duurt 1 jaar. In Middelburg wordt hij gehouden elke vrijdag van 9 tot 11.30 uur in de Latijnse School straat. In Vlissingen op dezelfde dag en tijd in het gebouw Juliana- laan 13. Skl-trtmmen Op de parkeerplaats van het Vlissingse Nollebos wordt vanaf zondag 11 oktober wekelijks een uurtje ski-trimmen gehouden. Deelnemers worden aan de hand van specifieke en recreatieve oefenvormen voorbereid op een wintersportvakantie 'zonder kleer scheuren'. Het ski-trimmen begint om10:30uur. Slultlngstocht De toerclub Walcheren houdt zaterdag de 'Sluitingstocht', over een afstand van 80 kilometer. Voor deze 'tocht achter voorrijders kan zaterdag vanaf 8.30 uur worden in geschreven bij Hotel Walcheren in Koudekerke. Afasiesoos De afasiesoos Walcheren houdt donderdag 15 oktober een bijeen komst met zang in het Koetshuis bij Der Boede. Medewerking verle nen de heren Jo den Hollander en Wim van Otterdijk. De aanvang van de bijeenkomst is 9.30 uur. Zelden rust Tot 4 november is in de Zeeuwse bibliotheek nog de ten toonstelling 'Zelden Rust, vrou wenarbeid in Zeeland 1900-1940' te zien. De expositie probeert door middel van foto's en gebruiksvoor werpen een beeld te schetsen van arbeidsomstandigheden van vrou wen in deze periode. Alle facetten van vrouwenarbeid komen, in zes verschillende onderdelen, aan de orde. De openingstijden zijn maan dag 17.30 tot 21.00 uur. dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 21 uur en zaterdag van 10 tot 13 uur. Fancy Fair De Franciscusschool uit Vlissin gen viert het tienjarige bestaan met een fancy fair op drie oktober van tien tot drie uur in de tuin van de school aan de Flamingoweg. Naast allerlei spelletjes, eettentjes en een rommelmarkt is er ook een rad van avontuur. Nike Basketbal-Clinlc De Nederlandse Basketball Bond houdt op 20 oktober in sa menwerking met Nike importeur Warming Up Sports en Sportlife een jeugdbasketballclinic in het sportcomplex aan de Nassaulaan te Middelburg. Een clinic is trainingsdag waarbij alle facetten van basketball beoefend wordt, met een oefenprogramma dat past bij elk niveau, de clinic is bestemd voor jongeren van twaalf tot acht tien jaar en duurt van tien tot vier uur. De deelnamekosten bedragen vijftien gulden. Voor aanmelding en informatie kan men terecht bij Will Sweere van BV Dynamo '70, tele foon 01180-34288. Omdat in het verleden de Veerse avond nogal eens uit liep is dit jaar gekozen voor een andere opzet waarbij het aantal deelnemende vereni gingen in tweeën is gesplitst. Ieder jaar, om de beurt, geeft dan de helft van dat aantal een uitvoering. Het programma voor vrij dag ziet er als volgt uit: voor de pauze is er onder meer jazzgymnastiek, een optreden vna de christelijk gemengde zangvereniging „Een in geest en streven" uit Serooskerke en de volksdansgroep van de Stichting Welzijn Ouderen. Na de pauze is er opnieuw jazz gymnastiek, een voordracht van de heer J. de Voogd Het jeugdboek, over de re cente geschiedenis van de Oosterschelde wordt tijdens deze bijeenkomst aangeboden aan de schrijfster en de burge meesters van Veere, Wester- schouwen en Wissenkerke. Op de bijeenkomst worden ook de korte films „Nederland Delta land" en „Delta Finale" over de bouw van de stormvloedke ring vertoond. De presentatie van „Wie keert het getij" be gint zaterdag om 14.00 uur en is rond vier uur afgelopen. Genoemd kampioenschap wordt gelopen op het parkoers van de AV Dynamo. De start vindt plaats om 13.00 uur. Deelname, buiten mededin ging, is ook mogelijk voor niet leden van de NPSB. Tevens worden er prestatielopen ge houden van 6 en 12 kilometer (eveneens start om 13.00 uur) De organisatie is mede moge lijk gemaakt door Van Fraas- sen, en het metaal-recyclings- bedrijf Tonny Leynse uit Vlis singen. Informatie kan wor den verkregen op de nummers 01184-61587 en 01180-32111. Op de agenda van de raads vergadering staan onder meer wijzigingen in het algemeen ambtenarenreglement, de deelname aan het landelijke verkeersplan „Actie -25%" en de opvang van asielzoekers in de gemeente Mariekerke. Verder komt een verzoek voor nieuwe vloerbedekking in de diaconieschool De Springplank aan de orde en wordt vergaderd over het ge bruik van grond bij het be stemmingsplan „Loodhol". Het doel is de kennis over leef- en woonsituatie te ver groten en de consument te le ren hoe het mogelijk is invloed uit te oefenen. Dit gebeurt door middel van een presenta- tiemarkt voor woonconsu mentenorganisatie en voor drachten door woonconsu mentenorganisaties en des kundigen. De consumentendag wordt gehouden in de Zeeuwse bibliotheek in Mid delburg en duurt van 10 urn- tot in de namiddag. In ver band met de organisatie wor den deelnemers verzocht een bon in te vullen. Die is ver krijgbaar in de Middelburgse Bogaardstraat. Telefoon 01180-27962. Op 27, 28 en 29 november wordt de cursus strategisch vergaderen gehouden, bedoeld voor mensen die zich willen oefenen in belangenformule- ring, het beïnvloeden van me ningen en overtuigingskracht. Duur van de cursus is van 19.30 tot 16.00 uur de volgende dag. De kosten bedragen even eens 36 gulden per persoon. Op 11 en 12 december, van twee uur 's middags tot vier uur de dag daarna, wordt de cursus „zelf folders, affiches en ad vertenties verzorgen" gehou den. Door middel van prakti sche informatie wordt aan dacht besteed aan de verzor ging van eenvoudig druk- en kopieerwerk. De kosten be dragen 25 gulden per persoon. Belangstellenden kunnen zich vóór 20 oktober opgeven bij het Zilveren Schor (01182-1610) of het REC Walcheren (01180- 34200). Keetweg 17-4341 BJ Arnemuiden - 01182-3170 Vraag vrijblijvend prijsopgaaf. U bent verzekerd van een deskundig advies. massaschoen MOIRA is een zelfstandige verzekeringsmaatschappij, ruim 75 jaar geleden opgericht, die zich specialiseert in verzekerd spaarprodukten. Dit specialisme, de voordelen van sparen en verzekeren kom- binerend, is uitgewerkt in een compleet produktenpakket, dat deelnemers in staat stelt aangepaste voorzieningen te treffen in de diverse perioden van hun leven. In verband met uitbreiding van onze buitendienst zoeken wij voor aanstelling per 1 januari 1988 in Middelburg en omgeving representatieve die gesprekken zullen voeren met het doel interesse te wek ken voor deelname aan onze verzekerde spaarvormen. Vereisten: opleiding MAVO MEAO niveau organisatorische, commerciële en kontaktuele eigenschap pen vermogen om zelfstandig te kunnen werken, waarbij een grote mate van eigen-initiatief dient te worden ontplooid bereidheid veelal in de avonduren te werken leeftijd 25-35 jaar in bezit van rijbewijs B. Wij bieden: goede honorering uitstekende secundaire arbeidsvoorwaarden, o.a. premie- vrij pensioen, onkosten- en autokostenvergoeding afwisselende werkzaamheden een degelijke opleiding en begeleiding, alsmede een schrif telijke vakcursus. Sollicitaties dienen schriftelijk, binnen 14 dagen na het ver schijnen van dit blad, te worden gericht aan NV Verzekerings bank MOIRA, Postbus 8585, 3503 RN Utrecht, t.a.v. de heer J.A. van Zetten, Hoofd Personeelszaken. PpC Voor advies en verkoop: DROGISTERIJ PARFUMERIE Winkelcentrum Dauwendaele Middelburg 01180-12862 Voordeel bij Pixyfoto een schitterende kleuren foto van uw kind. Formaat ca. voor slechts Kinderen tot 16 jaar onder begeleiding van één der ouders. Hiermede vervallen alle overige aanbie dingen. Deze aanbieding kan slechts eenmaal per gezin gegeven worden. vueekt/m zaterdag .^Yl!; 10 0 J A A R ALTIJD iets nieuws onder de zon

Scheldebode | 1987 | | pagina 23