Woninginrichters met nieuwe collectie Interieur aanpassen aan nieuwe leefstijl Wonen als kinderen de deur uit zijn Nieuwe trends in venstermode Ongewoon mooi behang MET EEN GEZELLIG HUIS DE WINTER IN Makkelijk behang kiezen 1 Artistieke 1 gordijnen NATIONALE Wie van plan is zijn huis nog vóór de wijiter knus en gezellig te maken moet binnenkort echt in actie komen. In oktober komen namelijk ook de Nederlandse^ woninginrichters in actie met hun „Oktober Nationale Woonmaand". In de feestelijk versierde winkels zult u een extra groot en aantrekkelijk aanbod vinden van meubelen, woning- en huishoudtextiel, wandbekleding en alles wat verder in het interieur - van zitkamer tot de slaap- en badkamer-zijn plaatsje heeft. Die winkels kunt u herkennen aan feestelijke posters en andere aandachttrekkende plakkaten op de winkelruiten. Nieuwste collecties Let op (Interieur)waarborg Eens komt het moment dat u als ouders weer alleen de beschikking krijgt over de woning. Met andere woorden: de kinderen zijn het huis uit en wat nu? Er zal een tussenbalans moeten worden opgemaakt, waarin de koers voor de toekomst wordt vastgesteld. Een belangrijke fase in uw leven en dan vooral op het gebied van wonen. Boekje De Interdecor in Utrecht, jaarlijkse manifestatie van toeleveringsbedrijven voor woninginrichters, is altijd een feestelijk gebeuren. Er heerst een optimistische inspirerende sfeer. Er liggen prachtige stoffen voor venstermode op de consument te wachten, waaronder een echte noviteit. Schön B.V., in Nederland bekend en gewaardeerd door zijn verticale visio-lux- lamellendecoratie, brengt een gekreukte polyester- chintz met dubbel kleureffect op de markt. Dat is uniek, nog nooit eerder gefabriceerd. Overgordijnen Apart tintje ma Waarom die winkeliers nu juist oktober als „woonmaand" hebben uitgekozen? Heel simpel. Dat komt omdat elk jaar opnieuw de maand oktober voorafgegaan wordt (in de eerste helft van september) door twee grote vakbeurzen op het gebied van woninginrichting: de Internationale Meubelbeurs (voor meubelen, dat spreekt) en Inter Decor (voor woningtextiel in de meest uitgebreide zin). Hier presenteren Nederlandse en buitenlandse fabrikanten en handelaren het nieuwste van het nieuwste en hopen zij erin te slagen de gunst van de winkeliers te winnen. Een „goede beurs", dat wil zeggen tonen de winkeliers flinke belangstelling voor de nieuwe produkten, is voor die fabrikanten dan ook heel erg belangrijk. Want wordt het nieuwe bankstel of de nieuwe collectie tapijt, met zoveel zorg en aandacht samengesteld, een top of een flop? Maar om terug te komen op oktober: dan kunt u bij de meeste winkels dus de oogst vinden van de genoemde vakbeurzen. De winkelier heeft déér ingekocht en vervolgens is het üw beurt... Zou u besluiten het ijzer te smeden als het heet is en wilt u de komende maand uw licht opsteken bij de woninginrichters die u aanspreken, denk dan ook even aan het onderwerp „garantie". Vraag er uitdrukkelijk naar, voordat u tot aankoop overgaat. Bij wie u in ieder geval „goed zit"? Dat zijn de winkeliers die (blijkens een speciaal, W-vormig vignet op hun winkeldeur) de zogenaamde „Interieurwaarborg" geven. Dat is een garantieregeling die kort samengevat de volgende elementen bevat: A. drie jaar kwaliteitsgarantie; B. een regeling waarbij een eventueel door u gedane aanbetaling (maximaal 25 procent) ook bij een eventueel faillissement van de winkelier niet verloren gaat. De aanbetaling is dus volstrekt veilig; C. onpartijdige behandeling van geschillen door de Geschillencommissie Woninginrichting. De Interieurwaarborg-winkeliers geven u graag een informatief foldertje over deze garantieregeling mee. In oktober wensen wij u veel energie op uw weg langs de woninginrichters. De goede woonideeën komen dan vanzelf naar boven. Enkele kamers krijgen een andere bestemming; het veel gebruikte - en meestal voor de kinderen uiterst praktisch ingerichte - interieur kan (en moet) nu eindelijk eens worden opgeknapt zonder dat met andere factoren rekening gehouden hoeft te worden. Dat betekent dan weer dat u alles met heel andere ogen moet gaan zien, iets dat echt niet zo eenvoudig is als het lijkt- Wel is het zo dat de zogenoemde "midden-leeftijdsgroep" (de leeftijdsgroep waarover we het nu hebben) al een ruime ervaring heeft op woongebied. U weet nu wel vrij zeker: dit doen/nemen we wel en dat zeker niet. Want u bent in de loop der tijd kwaliteitsbewuster geworden, terwijl er naast de bereidheid, nu wellicht ook de financiële mogelijkheid is om in het wonen te investeren. Zeker is dat velen dan kiezen voor meer 'rust' in de woning, meer behaaglijkheid en gezelligheid. Wel begrijpelijk want het z.g. 'avondgebeuren' is nu vaker een familie en/of vriendenaangelegenheid en ook dat richt de aandacht sterker op de eigen woning. Meestal is er nog iets dat invloed zal hebben op het herinrichten van de woning. In de loop van de jaren hebt u er misschien meubelstukken en andere woonartikelen afkomstig uit andere interieurs via erfenis, schenking of aankoop bijgekregen. Meubelen met een eigen verhaal en eigen karakter, waar u sterk aan bent gehecht, maar die evenwel als risico met zich meebrengen dat de combinatie van het één met het ander een wat rommelige aanblik geeft. Wees dus kritisch; probeer niet willens en wetens alles bij elkaar te proppen. Overigens is het goed om te weten dat antiek en modern elkaar perfect kunnen aanvullen, mits wanddecoratie, vloerbedekking, meubelbekleding en gordijnen in een juiste harmonie als tussenschakel worden toegevoegd. En dan komt de grote vraag: hoe kunnen we ons interieur aanpassen aan onze al bestaande Wees kritisch als het interieur opnieuw moet loorden ingericht. Dit interieur is een representatief alternatief voor de conventionele woonvormen. en komende leefstijl? Nu hebt u het rijk alleen! Dat impliceert meestal dat één of meerdere kamers worden ingericht als werk studie/hobby-ruimte. Kortom, er moet een plan worden opgesteld: hoe en in hoeveel tijd kunnen we alles helemaal naar onze zin gaan inrichten. Voor een aantal vertrekken is daar in 't algemeen geen dringende haast bij. U hebt zich al zoveel jaren moeten "behelpen", dat hoeft niet op stel en sprong anders te worden. Toch is het opvallend dat men al vrij snel de knoop doorhakt onder het mom van: als het nü niet doen komt er nooit wat van. Eveneens opvallend is dat er steeds meer belangstelling komt voor Woonbeurzen. En als men dan eens kijkt naar deze midden-leeftijdsgroep dan zijn het juist zij die deze beurzen het meest bezoeken. Een groep die zich uitvoerig wil en laat informeren en dit doet met het vaste doel om ook daadwerkelijk tot aanschaf over te gaan. Gezien de technische ontwikkelingen, ook op woongebied, is het zeker aan te raden zich zo breed en goed mogelijk te oriënteren. Waarbij dan vooral de z.g. suggesties "van...voor..." en "gratis" in hun juiste context moeten worden gezien. U weet het, voor niets gaat alleen de zon op! Bloemen houden van mensen, maar mensen houden van wonen. En ieder kan dit gelukkig op zijn eigen manier, tegen een prijs die in het budget past. Wanneer men hierover zo open mogelijk met de vakman- wooninrichter praat dan zal ook zijn advies worden aangepast. Bedenk daarbij dat uw interieur in zekere zin uw visitekaartje is, een weergave van uw persoonlijke smaak. Het geeft in ieder geval aan waar uw smaak, naar uitgaat. En dat is juist iets waardoor iedere woning zo anders kan zijn. Gelukkig maar! Als men vroeger behang uitzocht, moesten er dikke stalenboeken worden doorgeworsteld. In die stalenboeken stond veel behang wat niet op de smaak van de consument was afgestemd. De Ri jense firma Rath Doodeheefver heeft onlangs een voor behang uniek verkoopsysteem geïntroduceerd. Bij de presentatie van de behangcollecties in de winkel wordt uitgegaan van doelgroepen en de wijze waarop de consument zijn smaak wil realiseren. Door middel van collages kiest de klant de interieurstijl waarmee hij zich het best kan identificeren en pakt daarna het corresponderende stalenboek. Dit voorkomt een hoop onnodig gezoek. De behangcollectie 87-88 van Rath Doodeheefver valt op door haar smaakvol karakter. De collectie is onderverdeeld in de items Flash (voor jongeren), Chess (modem met hoofdtinten zwart en grijs), Fashion voor de consument met een exclusieve smaak, next Generation voor de kleintjes. Verder is er het kunststof behang en de collectie Assorti, afgestemd op de neutrale consument, bestaande uit verschillende kwaliteiten behang, textiel, vinyl en glasweefsels. Ook met praktische zaken is rekening gehouden. Zo is het wat zwaardere behang splijtbaar zodat de bovenlaag gemakkelijk van de muur losgetrokken kan worden en men verder een prima ondergrond heeft om verder te werken. Heeft men behang met een reliefpatroon dan is er toch voor gezorgd dat de achterkant glad is. Ook heeft Rath Doodeheefver een handzaam boekje met als titel „Behangen hoe gaat dat" uitgegeven, waarin de klant op eenvoudige wijze wordt uitgelegd hoe te behangen. lllllllllllllllllllillllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIHIIIIIIIItlllllllllllllHIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIilllllllllllllllllllllllllllllllllllMIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIHIIItlllllllllH^ Gele chintz wordt gekreukt (Duitse term is „krinkeln"!) en daarna opnieuw (bijv.) blauw geverfd. Waar de plooien „staan", blijft de chintz geel. Door de gordijnen een beetje te rekken èn door de plooival, licht het geel op in het blauw (of andersom). De willekeurig kronkelende plooitjes vormen een interessante, gestructureerde belijning en zorgen voor een verrassend sprankelend, maar geenszins onrustig effect. Het geheel is juist bijzonder rustig, maar ver van saai. Men gaat nog een stap verder bij Schön: de gekreukte duplochintz kan ook nog geplisseerd worden. Chintzgordijnen hebben een grote isolerende werking. Bij Wyers Woningtextiel spreekt men van een explosieve stijging van de vitragemarkt. Er stonden 300 cm hoge zilvervoiles als blikvanger. Het schitterende materiaal (in de ware zin van het woord) filtreert èn reflecteert het licht. De belangstelling voor valletjes van broderie houdt aan. U kunt kiezen uit een veel tal ingeweven plaatjes, bijv. uw lievelingsdier, vogels, zwanen, paardekoppen etc., maar ook klassieke bloem-blad- broderie. Veel belangstelling voor multicolor drukstoffen in uitgebalanceerd ingetogen kleurgammas. (De pastels zijn dieper, donkere kleuren komen opzetten). Voor „Rubens" (Aristo) werden meerdere schablones gebruikt, die in steeds andere overlappingen een fraai kleurenspel opleveren. Bij de warme tinten, bijv. „Napoli". Geraffineerde dessins bij Kobefab Int. (een van 's lands grootsten op het gebied van gordijnstoffen). Voor de liefhebbers van de typisch Engelse bloemenweelde in Lange vitrage keert terug. Jaquard weefstoffen ziet men gecompliceerde dessins in natural colours brengt Crwoson zijn prachtige katoenen satijns, verder gestyleerde flora voor het klassieke interieur en - nieuw - geometrische dessins, vakken, diagonaalstrepen, bepoederd met veelkleurige motieven: „Tabriz" uit de Arabesque collection, „Cameo", „Athena", „Silhouette" vond ik bijzonder mooi. De stoffen zijn 140 cm breed, beschermd door „Scotchgard", ook leverbaar voor meugels. Opvallend waren cotton satijns met goudeffecten! „Scorpio", zwarte schuinlopende velden, pointillistisch overspoeld met „beheerste" maar duidelijke kleuren en op willekeurige plaatsen bepoederd met een kwastje goudstof. Een bezoek bij uw woninginrichter zal u zeker inspireren. Kobefab biedt verder fijne pastels in chintzkatoen en zeer kostbaar ogende (en zijnde) subtiele Moirees in onalledaagse uniekleuren. De trouwe klantenkring van Romanex de Boussac kan nu op kortere levertijden rekenen: Boussac heeft een vestiging in Nederland gerealiseerd. „Refelts du XVIIIeme siecle" is puur romantique. Met moderne stroming houdt Boussac rekening met bijv. „Prisme" en „Pyramide". Voor de kinderkamer is er de Eijffinger Bambino-collectie, behang plus gordijnstof, uitblinkend in heldere pastels met lieve dieren, bloemetjes, beestjes. Niet zoetig, gewoon mooi voor moeder- en baby/kleuterdromen!. Samenvattend: trendkleuren zijn bordeaux, mint, roest, aqua /lila, koper en goud. Pastels hebben een extra (diepte)dimensie (grijs, oudroze enz.). Grofgeweven- rustikaal maakt plaats voor jacquard. Multicolors scoren hoog. In dit verband wijs ik u uitdrukkelijk op het Multicolor-palet van Dersimo-vloerbedekking in Antron-Stainmaster kwaliteit, perfect inspelend op de overgordijnentrend. Een ideale afronding voor uw raamdecoratie. Uw woninginrichter helpt u verder. Katja Lobbe ^jlllllllllllllllilllllllillllllillllllllilllllllllllllË De gordijnenfirma E Boras-Cotton uit E Zweden, sinds 1980 in ons E land vertegenwoordigd, E maakt zijn naam als E trendzetter ook dit j aar s E waar. De kleurrijke E ontwerpen zetten zich af E van vastgelopen E patronen. Een jonge lijn, E maar niet uitsluitend E voor jonge mensen. Vaak E geïmiteerd, nooit E geëvenaard. Designers E van klasse zijn in E teamverband bezig. De E ontwerpen op hoog E artistiek niveau vormen E E een eenheid met de E kwaliteit van het E prachtige materiaal waarop ze de consument E E bereiken. Onwerpers zijn E E o.a.Sven Fristedt E (Grappo, Grizly, Squash, E Square), de Nederlander E E Carl Johan de Geer E (Monster) en Helen Trast (Tutti Frutti). fflIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIli Het beeld dat wij van behang hebben wordt voor een groot deel bepaald door wat we „en passant" in de etalages van behang- en verfwinkels zien en verder door full-colour reclamefolders die in de brievenbus glijden. Maar dat behangmodebeeld is, eerlijk gezegd, vrij onvolledig. Want op die manieren krijgt u alleen de meest gangbare en populaire behangkleuren en - dessins onder ogen. Wij zouden ons kunnen voorstellen dat u die te weinig spectaculair of te algemeen vindtWant misschien is wat u zoekt nou juist iets dat een ander niét heeft! Is dat voor u een reden om de aanschaf van nieuw behang maar uit te stellen? Dan is het nu tijd om eens een kijkje échter de etalage van de behangwinkel te nemen en u zult dan tot de conclusie komen dat er veel méér mogelijkheden zijn dan u wellicht had gedacht. De vakman of -vrouw in de behangspeciaalzaak kan u een zeer uitgebreid assortiment laten zien van behangprodukten die nét dat beetje extra cachet hebben dat u zocht Misschien niet de goedkoopste, maar wél bijzondere, aparte of zelfs exclusieve collecties. We doen een greep uit de vele mogelijkheden. Liefhebbers van klassiek interieur kunnen een keuze maken uit behangsoorten met een klassiek of origineel stijlpatroon. In dit genre zijn heel exclusieve kwaliteitsprodukten verkrijgbaar. Wat dacht u van een behang, uitgvoerd in oliedruk en voorzien van echte (Lodewijk-, Empire-, Biedemeij er-)stij lmotieven? Bij dit behang kunt u kiezen üt een kleine dertig kleuren en diverse stijlmotieven, maar u moet wel rekening houden met een levertijd van enige weken. Want het wordt exclusief op bestelling gemaakt. Maar.u hebt dan ook wèl iets heel aparts in huis! Voor de ware liefhebbers zijn ook behangsels met dessins van de beroemde WOW-: ""j v I I j -»«♦« - ié» - X* i *<f* Behang, behangrand en gordijnstof voor golf-liefhebbers. ontwerper William Morris leverbaar. Er is keuze uit origineel handgedrukte behangsels in authentieke kleuren, naast de wat minder kostbare machinaal gedrukte behangsels. Uiteraard zijn bij deze behangsels ook stoffen leverbaar. Houdt u van modem? Wat dacht u dan bijvoorbeeld van een eigenzinnig zwart/wit behang, bijvoorbeeld met meetkundige figuren, een ruit, bolletjes, vlecht- of driehoekvormen, al dan niet met mat/glans effecten. Ook modern design is te vinden op behang. Deze ontwerpen bestaan bijvoorbeeld uit lijnen die zijn aangebracht met geschuimd vinyl. Doordat horizontale, verticale of diagonale lijnen in verschillende dikten zijn gecombineerd, zijn fraaie grafische dessins ontstaan. Net als bij de klassieke behangsels, staan beroemde kunstenaars borg voor hoogstaande ontwerpen, die uw interieur gegarandeerd een apart tintje geven. Heel bijzonder is ook behang met het ui terlij k van marmer. Het is gemaakt van kreukelpapier en voorzien van een waslaagje. Nadat dit behang is aangebracht, kan de toplaag worden opgewreven zodat het materiaal niet alleen gaat glanzen maar ook nog vocht en vuilwerend wordt. Dit type behang is leverbaar in een groot aantal aan de qatuur ontleende kleuren. We hebben maar een beperkte greep kunnen doen uit de veelheid van mogelijkheden die u ter verfraaiing van uw interieur ter beschikking staan.

Scheldebode | 1987 | | pagina 17