Mosselen steeds populairder Prijzen te winnen met Mini Metro MIIIRIO Wij hoeven u niette vertellen hoe lekker Zeeuwse mosselen zijn. Maar weet u ook dat de verse mosselen die dagelijks in onze winkels worden aangevoerd bijzonder rijk zijn aan vitaminen? Dat verse mosselen evenveel eiwitten bevatten als biefstuk en maar 1/4 van de calorische waarde? En dat mosselen de basis vormen van veel verrukkelijke recepten? Daarom ligt er voor u een gratis recepten - boekje klaar in onze winkel. Deze week smult u dus bijzonder voordelig. Verse super mosselen, Nieuwe vangst zandvrij gereinigd en een zakje mosseikruiden GRATIS per zakje van 2 kg 5.95 Verse gepelde mosselen, Nieuwe vangst in eigen kookvocht per 100 gr L59 Verse gepelde mosselen, Nieuwe vangst in tomatensaus. per 100 gr L39 Kom deze week gratis proeven van onze mosselen. Op vrijdag zaterdag en de koopavond kunt u gatis proeven van onze heerlijke mosselen Bij de aanblik van de nieuwe wintertruien en -sweaters van MARC A lopen de ijskoude rillin gen over je rug. Je voelt bijna lijfelijk de gure wind, die over de pool- vlakte raast. Zo levens echt zien de ingebreide of opgedrukte taferelen met ijsberen, bevroren poollandschappen, pin- guins en iglo's, rendie ren, hondensleden, ijs bergen en meer van die ijselijke taferelen uit het gebied binnen de pool cirkel, eruit. Centraal staan Groenland, La pland, Noord-Canada en het Zuidpool-gebied 'An- tartica', gebieden dus waar beroemde, bepaald niet kouwelijk aangeleg de ontdekkingsreizigers als Amundsen en Scott en veel eerder al Willem Barentsz (die op Nova Zembla overwinterde) op expeditie gingen. 'Besneeuwde' broeken Mannen op pool expeditie Kleuren Het spreekwoord 'een profeet wordt in eigen land niet geëerd' geldt zeker voor een oer-Nederlands produkt als de mossel. Want hoewel de provincie Zeeland één van de grootste producentiecentra van mosselen ter wereld is, worden deze schelpdieren in ons land relatief weinig gegeten. Dit in tegenstelling tot onze zuiderburen die de mossel zeer waarderen; zij eten liefst vijf maal zo veel van deze schelpdieren als wij. Gekookte mosselen Blokkenspel Gratis winkelen U heeft inmiddels al ge merkt dat er veel activitei ten worden georganiseerd op het plein voor het Miro center bij u in de buurt. Wij hebben'n aantal ideeën voorde opening van het nieuwe mossel-seizoen. De nieuwe truien en sweaters zijn ijselijk leuk Gelukkig zijn de nieuwste truien en sweaters voor de hele familie dik ge breid en dus warm genoeg. En 'ijse lijk' leuk bovendien! Ook de swea ters in poolsfeer met eskimo's en ren dieren, soms voorzien van glinster en glitter-effect zijn zonder meer een lust voor het modieuze oog. Bij al die pool-truien staan 'be sneeuwde' denim spullen, ofte wel snow-washed jeans jackets gewei- dig goed. Die zijn er in indigoblauw en in zwart. In de hele grote, warm gevoerde par ka's met of zonder capuchon en voor zien van grote, diepe zakken, kun je lekker helemaal schuilen voor de koude herfstwind, Broeken in wijde en strakkere modellen zijn er even eens van snow-washed denim. De nim dus, dat eruit ziet alsof er net een laagje verse sneeuw op gevallen is. Daarnaast zijn er warmgemaakte katoenen broeken (broeken dus met een warme voering) en broeken van sportieve corduroy in bij dit mode thema passende kleuren. Volgens de laatste mode dragen echte modefans er grove wollen sokken bij over de broekspijpen en uiteraard stevige halfhoge bergbeklimmersschoenen op dikke profielzolen. Een trend voor meisjes, jongens, dames en heren. Natuurlijk kan 't dan ook héél an ders. Want de mode is tegenwoordig een hoogst individuele zaak. Ieder een draagt gewoon wat hij of zij het allerleukst vindt. MARCA houdt in elk geval met heel veel verschillende smaken rekening! Voor jongens en mannen zijn de nieuwe sweaters ook met ijsbeer-, poolhond- en andere ver-beneden- nul-graden-Celcius motieven uitge voerd. De mannentruien en -vesten niet te vergeten hebben vaak warme, dik- gebreide sjaalkragen en zijn speels voorzien van Lapland motieven, ijs kristal-jacquards en reliëfbreisels. Overhemden in chambray met klei ne motiefjes erin geweven, kunnen er bijvoorbeeld onder worden gedra gen. Voor hem zijn er ook snowwashed jeans en jacks (versierd met badges in wintersport- en poolsfeer) in zowel 'blue' als 'black'. Ter afwisseling worden er ook ruime corduroybroe- ken bij getipt. Winter- of wol wit, grijs melee en een beetje zwart worden gecombineed met pastels als roze, bleu, mint en jeansblauw. Ook die zachte pastels stralen een poolsfeertje uit, ze wor den ook wel bevroren pastels of ijs- pastels genoemd. Wie de glazige, koele kleuren van een ijspegel goed bekijkt, weet precies wat bedoeld wordt. En zo niet, dan hangen die nieuwe winterkleuren breeduit ge meten bij MARCA, waar u ze op uw gemak kunt komen bekijken. En gelijk hebben ze, want mosselen zijn heerlijk. Gelukkig ontdekken steeds meer landgenoten dit. In vele huishoudens komen nu regelmatig gekookte mosselen voor op het me nu. Terecht, want mosselen zijn niet al leen heel lekker, ze zijn ook goed koop en gemakkelijk en snel klaar te maken. Verder zijn mosselen ge zond, voedzaam en rijk aan vitami nen. Door haar veelzijdigheid kan de mossel worden gebruikt voor de meest uiteenlopende gerechten. Van soepen tot kleine hapjes, van sausjes tot volledige maaltijden, van frituur tot pasteitjes. De bereidingswijze is gemakkelijk, waardoor een ieder heerlijke maaltijden en hapjes met mosselen op tafel kan brengen. Verse mosselen zijn vanaf half juli tot april doorlopend te koop. Mosse len in het zuur, diepgevroren en an dere soorten verduurzaamde mosse len zijn het gehele jaar door te koop in de winkel. Van 1 kg mosselen houdt men onge veer 200 250 gram over; reken daarom per maaltijd voor vier perso nen 3 a 4 kg ongekookte mosselen. Ingrediënten: 4 kg mosselen, 200 gr uien, 100 gr worteltjes, 100 gr prei, peterselie, selderij, 30 peperkorrels, 2 laurierblaadjes, 2 dl witte wijn. Maak de uien, worteltjes en prei schoon, snijd alles fijn en bedek hier mee de bodem van de pan mee. Voeg daarbij enkele takjes peterselie en selderij, vervolgens de gekneusde peperkorrels en de laurierblaadjes. Giet daarop een scheutje witte wijn. Was de verse mosselen enkele malen in water, zodat het achtergebleven zand wordt verwijderd. Doe de mos: selen met het lek water in de pan en zet deze met gesloten deksel op het vuur. Breng de mosselen aan de kook en schud ze zo nu en dan om, zodat de onderste schelpen boven komen té liggen. Kook ze in ongeveer tien mi nuten gaar. Giet het kookvocht door de fijne zeef over in een pan en laat daarin de mosselen afkoelen. Let op! Mosselen worden gegeten zonder be stek. Met de lege schelp wordt uit de andere schelp de mossel genomen. Om u er spelenderwijs op te wijzen dat de Mini Metro een handige bood- schappenauto is, is het blokkenspel ontworpen. Hieraan kan iedereen meedoen. Een groot schuimrubberblok is in zes delen gesneden. Deze delen kunnen maar op één manier „net zoals een puzzel" achter in de Mini Metro ge plaatst worden. Degene die het snelst de blokken op de enige juiste wijze in de auto krijgt, wint een auto radio/cassetterecorder. Er is nog een ander spel dat tijdens de twee weken van de aktie gespeeld zal worden. Er zullen folders over de Mini Metro aanwezig zijn waarin een prijsvraag is opgenomen. U moet antwoord geven op drie multiple choice-vragen en een slagzin zo ori gineel mogelijk afmaken. Bij inleve-! ring van de antwoorden ontvangt u een sleutelhanger als cadeautje.' Heeft u de vragen goed beantwoord en een leuke slagzin bedacht, dan dingt u mee naar één van de vijf prij-r zen ter waarde van 50.- gratis boodschappen bij Miro. De prijsuit reikingen van beide wedstrijden zijn op zaterdag 31 oktober om 15.00 uur.; Van donderdag 8 tot en met vrijdi w 16 oktober a.s., eist een auto alle aandacht op. Austin Metro Neder land zal met de Mini Metro geduren de bijna twee weken op het plein voor het Miro Center aanwezig zijn. Daarbij zijn leuke prijzen te winnen.

Scheldebode | 1987 | | pagina 15