GIRAFFE M Verse kant en klare maaltijden Nu bij Miro. I MIRO KORTING Beestenboel' in Miro Center VAN LAGE PRIJZEN KRUG JE NOO/T GENOEG. Huisdieren...., bezint eer ge begint AVi Ó?9 Op alle denim dames- en kinderrokken Alléén deze week bij Chinese mix Rauwkostschotel n r BENZINE/DIESEL COUPON 4 CENT KORTING PER LITER* Duizend- dingendoekje set a 3 1 Steeds meer mensen hebben steeds vaker steeds minder tijd om te besteden aan de bereiding van de maaltijd. Dit geldt voor tweeverdieners, maar zeker ook voor gezin nen met kinderen. Hobbies, sportactiviteiten en dergelij ke vragen zoveel tijd, dat ook daar het uitgebreid koken er wel eens bij inschiet. MIRO HALFVOLLE CHOCOLADE MELK ll,iter x^rl.09 Recepten/tips Kaas is al vele eeuwen lang wereldwijd een bijzonder geliefd produkt. In de klassieke Griekse literatuur wordt er al over gesproken. De oude Grieken beschouw den kaas als een geschenk uit de hemel. Zelfs toen al werd kaas niet alleen voor eigen gebruik gemaakt, maar ook verkocht op markten. Opgravingen hebben over blijfselen blootgelegd van een kaasmarkt in Jeruzalem en een kaasfabriek in Noord-Israël. Afgeprijsd Minder vet D Leuke kleren, leuke prijzen. In eerste dagen van okto ber wordt het een ware „beestenboel" op het plein van uw Miro Center. Miro Center laat Werelddieren dag namelijk niet zomaar voorbij gaan. Jonge huisdieren zien er vaak vertederend en lief uit. Naarmate ze groter worden gaat dat schattige er een beetje af, want er komt bij het houden van huisdieren namelijk nog meer kijken dan spelen en eten geven. Per keer tanken kunt u èén coupon voor maximaal 75 liter I benzine/diesel inleveren. Hoeveelheid getankte liters: Naam: Kenteken: (Advertentie) minuten in de oven of 8 minuten op een laag vuurtje in de pan nodig en een smaakvolle maaltijd is gereed." Het Miro-assortiment verse maaltij den omvat gerechten uit binnen- en buitenland, zoals lasagna, macaroni en verse pizza's uit Italië, mousaka uit Griekenland en Hongaarse gou lash. Verder zijn verkrijgbaar nasi, bami, babi pangang en ajam pan gang, terwijl het assortiment in ok tober wordt uitgebreid met oerhol- landse gerechten als boerenkool, zuurkool en hutspot. In alle maaltij den is vlees verwerkt, de Hollandse gerechten kunt u daarnaast nog ide aal consumeren met Zeeuws spek. Een heerlijk gekruid stukje vlees dat u thuis alleen hoeft op te warmen, en bij deze gerechten te serveren. Bovendien heeft iedereen wel eens geen zin om te koken. De oplossing in die gevallen was voorheen altijd een hap uit „de muur" of wat afhalen bij de Chinees. Sinds 1985 heeft Miro echter verse kant-en-klare maaltij den in het assortiment. Dé oplossing voor al diegenen, die eens een keer geen tijd of geen zin hebben om lang durig in de keuken te staan. „En waarom zou men ook 45 minuten in de keuken staan als het bereiden van een maaltijd slechts 20 minuten hoeft te duren", zegt Hans Kartan, chef-slager van Miro Vlissingen. „Onze maaltijden hebben slechts 15 Chef slager Hans Kartan Miro Vlissingen Uitsluitend geldig bij de benzinestations op het Miro Center parkeerterrein in Vlissingen. Assen, Nijmegen. Leeuwarden. 5 r%. Zutphen. Beek. Enschede, Tilburg en Purmerend t/m 31 oktober 1987 Miro maakt tanken weer leuk. MURW J (Advertentie) m Aanbieding is geldig m, t/m zaterdag 3 oktober a.s.. Maak nasi of bami op met babi pan gang. Beide gerechten zijn kant-en klaar verkrijgbaar bij de slagerij. Garneer de schotel met schijfjes ana nas. Meng door de kant-en-klare zuur kool gewelde rozijnen en een blikje (uitgelekte) fruitcocktailLeg de mix op een schaal en gameer deze met schijfjes appel en sinaasappel. Ser veer de rauwkostschotel zo koud mo gelijk. Miro-assortiment Nederlandse kaas telt 40 verschillende soorten Ook in Nederland werd al in het be gin van onze jaartelling kaas ge maakt. In Friese terpen zijn stenen kaasvaten gevonden die uit die tijd dateren. Het is aannemelijk dat kaas toen in Nederland ook al werd ver handeld. En, als het toen wellicht nog niet gebeurde, in latere eeuwen werd kaas voor Nederland een zeer belangrijk exportartikel. In de Gou den Eeuw werden vanuit onder meer Edam scheepsladingen vol kaas geëxporteerd. Nu is Nederland ver reweg de grootste kaasexporteur ter wereld. Ruim de helft van de 500 miljoen kilo die er jaarlijks in ons land wordt gemaakt, gaat naar het buitenland. Het overige is voor de binnenlandse consumptie, hetgeen inhoudt dat Nederlanders echte kaasliefhebbers zijn. We eten ook steeds meer kaas, van 7,5 kg in 1960 tot bijna 14 kg per jaar in 1986. We zijn ook meer gaan variëren met kaas. Vroeger werd kaas beschouwd als het lekkerste en meest gebruikte broodbeleg. Vandaag de dag is 'kaas- uit-'t-vuistje' het meest populairste hapje van Nederland. Kaas is er in allerlei soorten, maten en smaken. Hij kan robuust of deli caat van smaak zijn, scherp of zacht, romig, kruidig, pikant, hartig, droog of zoet. Er wordt het meest jonge kaas verkocht. In het algemeen wordt de volgende leeftijdsindeling aangehouden: jong (4 weken), jong belegen (8 weken), belegen (4 maan den), extra belegen (7 maanden), oud (10 maanden), en oveijarig (ouder dan 1 jaar). In de Miro wordt deze week een kaas actie gehouden, waarbij vele kaas soorten uit het assortiment sterk zijn afgeprijsd. Het voordeel bij het ko pen van één kilo kaas kan oplopen tot zo'n 3,00. Miro voert ruim 40 soorten. Daaronder natuurlijk de Goudse en Edammer kaas die het meest bekend zijn in ons land. De Goudse kazen (48+ of volvet), waar van het vetgehalte 48% bedraagt, zijn rond als een wagenwiel, met bol le zijkanten. De jonge Goudse is zacht en romig. Naarmate de kaas ouder wordt, wordt ze pittiger en dro ger. Goudse is ook verkrijgbaar met komijn en in klein model: baby Goudse of lunchkaas. De meeste kaas, die bij de boer wordt gemaakt is ook Gouds en heet dan Boeren- Gouda. Deze kaas is meestal iets vet ter, omdat de melk op de boerderij niet wordt afgeroomd. De Maaslan- der is ook een Goudse maar heeft een 25% lager zoutgehalte dan Goudse. Verder heeft Miro rauwmelkse ka zen, zoals de Kollumer en IJssel- kaas, hebben dezelfde lage zoutge haltes. Ook biedt Miro kazen, die aanmerkelijk minder vet bevatten, zoals de Westlite. Ook de hierboven genoemde rauwmelkse kazen zijn ook minder vet. De Gatenkazen, heb ben een vochtachtige, doch ietwat zoetige smaak die aan de Emmenta- ler doen denken, ontbreken niet in het rijtje, evenmin als de Leerdam mer en de Westberg. De boerenkazen zijn ook met kruiden verkrijgbaar. Naast de Goudse is ook de Edammer kaas (40+) niet vergeten. Die kaas is bekend door zijn kogelronde vorm. Vanwege het lagere vetgehalte is de Edammer droger dan de Goudse, ze is ook hartiger. Voorts biedt Miro de Leidse Pan Pan, de Leidse Kanters en kazen met ham en met Mexicaan se kruiden aan. En nog veel meer. (Advertentie) (Advertentie) 30% MKF343 Op zaterdag 3 oktober kan iedereen, tegen een geringe vergoeding van 2.50, met zijn hond, kat, cavia of ander favoriete huisdier op de foto. U kunt het dier dan gelijktijdig gratis laten onderzoeken door de dieren arts die in het Center aanwezig is. Vanaf donderdag 1 oktober tot en met zaterdag 3 oktober vindt u bo vendien op het plein van uw Miro Center kramen van onder meer de Dierenbescherming, het dierenasiel, de dierenambulance en de werk groep Scharrelei. Deze instanties verschaffen u volop informatie over hun werkzaamheden. In de stand van het dierenasiel treft u bovendien een groot bord aan met foto's van honden en katten die een goed tehuis zoeken. Geïnteresseerden in een huisdier krijgen een foto van het dier, dat hen het meest aanspreekt, mee naar huis en een begeleidende brief. In deze brief wordt een duide lijk idee geschetst van wat er alle maal komt kijken bij het houden van een huisdier. Aanbiedingen zijn geldig t/m zaterdag 3 Het is verstandig uzelf eerst een aan tal vragen te stellen voordat u een huisdier neemt: Is er genoeg ruimte in huis voor het dier van uw keuze? Is iedereen, die deel uit maakt van uw gezin, het eens met de eventuele aanschaf? Heeft u genoeg tijd het dier te verzor gen en het uit te laten? Past het dier in uw gezin? Zijn de kosten, zoals die voor het da gelijkse portie eten, de jaarlijkse inentingen, een geneeskundige be handeling bij ziekte van het dier, vachtverzorging (trimmen), etc. op te brengen? Heeft u alle voor- en nadelen tegen elkaar afgewogen en besluit u een huisdier te nemen, ga dan naar een asiel. Daar zitten veel lieve en gezon de dieren te wachten op een nieuw tehuis.

Scheldebode | 1987 | | pagina 11