Je houdt van het geluid of je haat het Nieuwe cursussen KW Nieuwe Middelburgse Stichting Basiseducatie Plannen 'Ipenoord' gewijzigd Mick Clarke in Bloesbak öontLUcouuc VAN WULNbUAU y SfcH I fcMBLH 1987 309 OOSTBURG/VLISSINGEN - Tijdens het muziek festival op 12 september in Oostburg treedt de enige echte Zeeuwse doedelzakband "Inter Scaldis Pipes and Drums" vanaf 18.45 op. Deze doedelzakband bestaat uit ruim twintig le den waarvan er twaalf de optredens verzorgen. Aan drummers heeft de band een dringend gebrek. Ervaren of nieuw op te leiden drummers zijn van harte welkom. Piper Baspijp Uitwisseling Verandering VLISSINGEN - De Kunstzinnige Vorming Vlissingen (KW) start deze maand weer een groot aantal cursussen. Voor volwassenen zijn zes nieuwe cursussen gepland (die alleen doorgang vinden bij voldoende belangstel ling). Dit zijn de cursus sen Tekenen/schilderen „Abstrakt werken": deze cursus heeft tot doel om abstrakte kunst toegankelijk te maken. De cursisten worden vertrouwd gemaakt met verschillende materia len en technieken. Spe ciale vaardigheden voor deze cursus worden niet gevraagd. MIDDELBURG - Op Walcheren waren tot voor kort heel wat cur sussen voor mensen die sinds de lagere school niet zo veel hebben bij geleerd. Vergelijkbare cursussen, vaak op het gebied van taal, rekenen of algemene onderwer pen, waren er ook voor mensen die uit het bui tenland afkomstig zijn en nog niet goed Neder lands spreken, of voor Nederlandse mensen die het Nederlands niet goed konden lezen en schrijven. Niet alleen waren er veel cursussen, maar ook veel verschil lende instellingen die deze cursussen organi seerden, bijvoorbeeld de Stichting Open School, de Intensieve taalcur sussen van de Z.D.A.S.G., Het Vrou wenleerjaar van de Stichting VOS en het V.J.V. Middelburg. films Superman vliegt weer. Gehuld in een snelle blauwe outfit en - om dat alles nog steeds ge heim moet blijven - in het dagelijks leven als de sullige journalist Clark Kent, bindt hij in „Superman IV" op nieuw de strijd aan met al het kwaad dat de we reld maar blijft teiste ren. In de nieuwste film bestrijdt hij een aantal actuele problemen: zo slingert hij alle be staande kernraketten naar de zon om op die manier een eind te ma ken aan de wapenwed loop Bovendien ont snapt zijn aartsvijand Lex Luthor voor de zo veelste keer uit de nor. Die verdient dik aan de wapenhandel en wil nog immer wraak nemen op Superman. Zijn wapen is ditmaal genetische manipulatie... Christopher Reeve speelt opnieuw Super man en voor de nodige humor zorgt Gene Hackman als Lex Lu thor. „Superman IV" draait vrijdag, zaterdag en zondag om 19.00 uur in Alhambra. MIDDELBURG - Het bestuur van de Stichting verpleeg- en rusthuizen Zeeland (SvRZ) heeft besloten de bestaande plannen betreffende het landgoed 'Ipenoord' in Oostkapelle te wijzigen. Een en ander is gebeurd in nauw overleg met het provinciebestuur, de in spectie en het verbin dingskantoor. VEERE - De pianist Ronald Stevenson en de harpspeelster Savourna Stevenson geven zater dag 12 september in de Grote Kerk in Veere een concert ter ere van de schrijver Hendrik Wil lem van Loon MIDDELBURG Zondag 12 september om 16.00 uur treedt in de Bloesbak te Middelburg de Mick Clarke Band op. Inter Scaldis is een serieuze band met als motto "Mediis Canimus in Undis. Dit bete kent, vrij vertaald naar Ovi- dius "Wij maken muziek in het midden der golven". Het goede woord voor doe delzak is bagpipe. Het instru ment is een soort orgeltje dat bestaat uit een luchtreservoir, de bag, dat via de blaaspijp op druk moet blijven. niet". De leden van de vereni ging blijven goed op de hoogte door regelmatig bij te leren op de Summerschool in Schot land. De melodiepij p wordt met twee handen bespeelt. De ach tergrondtonen worden voort gebracht door twee tenorpij- pen en een baspijp. Er kan geen ogenblik met blazen ge stopt worden, omdat anders de druk direct wegvalt. De indi viduele opleiding neemt één tot twee jaar in beslag. Begon- nèn wordt op een practise chanter, een soort blokfluit. De drums zorgen voor een te- genmelodie en zijn onmisbaar voor het unieke pipe-band ge luid. Pipe-Major L. Jobse: "Men houdt van het geluid of men haat het. Een tussenweg is er De Schotse tradities mogen er wezen. De Engelse koningin bijvoorbeeld, heeft op de Hooglanden haar eigen piper, 's Avonds geeft ze de nummers op waarmee ze gewekt wil worden. Ook Charles en Diana hullen zich in een Schotse kilt zodra ze in Schotland zijn. Toch wonen er meer Schoten buiten Schotland. Dit blijkt ook tijdens de kampioen schappen doedelzak spelen, waarbij de afgelopen keer een Canadees kampioen werd. De nadruk bij deze kampioen schappen ligt hier op de tech niek van het snel spelen. De muziek klinkt dan niet echt mooi meer en aan de kleding wordt nauwelijks aandacht besteed. Dit is bij Inter Scaldis an ders. Het uniform van de band Inter Scaldis Pipes and Drums in actie. is afgeleid van het uniform van het regiment de "Kings Own Scottish Borderes" dat in 1944 deelnam aan de bevrij ding van Walcheren. Met dit regiment heeft de band goede contacten. In 1988 vindt er een ontmoeting plaats met voor malige bevrijders en leden van de KOSB. Tot de tradities van Inter Scaldis behoort onder andere de Burns Night. Robert Burns was een Schotse natio nale dichter die zijn werk op doedelza kmuziek afstemde. Zijn geboortedag wordt door de leden gevierd met het zin gen van deze liederen onder het genot van een goed glas. De pipers hebben veel suc cesvolle optredens achter de rug. Het publiek is immer laaiend enthousiast. Zo werd er gespeeld bij de opening van de Pijlerdam en op braderieën, markten en herdenkingen. Dit jaar werd er deelgenomen aan de uitwisseling Folkstone/ Middelburg. Samen met de Folkstone Pipeband werd er op de klippen van Folkstone gespeeld. Er zijn in Nederland slechts vijftien pipebands, aangeslo ten bij de Nederlandse organi satie van Doedelzakspelers, die op zijn beurt weer is aan gesloten bij de Royal Scottish Pipeband Association in Glas gow. Het is financieel dan ook erg moeilijk om goed voor de dag te komen. De heer Tim merman, de voorzitter: "De kosten van de kleding bedra gen tussen de tweeënhalf- en drieduizend gulden. Gelukkig heeft de Haven van Vlissingen hun gebouw als oefenruimte aan ons beschikbaar gesteld. Omdat we de contributie laag willen houden, zodat mensen met een laag inkomen ook lid kunnen worden, zou een beta lende sponsor van harte wel kom zijn. De vereniging is een echte vereniging met een sterk saamhorigheidsgevoel. Tij dens de High Tea presenteert de band bijvoorbeeld een ver andering aan het uniform of een uitbreiding van het reper toire aan familie, vrienden en kennissen. De repetities van de band zijn op dinsdagavond van halfzeven tot halftien aan de Mercuriusweg 27. Belang stellenden kunnen deze vrij bijwonen. Voor meer inlich tingen kan men terecht bij Pi pe-Major L. Jobse, telefoon 01188-1886 en bij de voorzitter G. Timmerman, telefoon 01184-16674. Ook de drummers kunnen zich hierbij aanmel den. In de cursus Fotografie „Vormgeving" wordt aan dacht besteed aan verschil lende vormen van fotografie. Compositie en vlakverdeling staan hierbij centraal. Naast de cursus Fotografie „Vorm geving" bestaat tevens de mo gelijkheid tot het volgen van een cursus fotografie waar binnen de dokatechnieken centraal staan. Voor diegenen die geïnte resseerd zijn in stripboeken bestaat nu de unieke kans in de cursus Striptekenen en ani matiefilm eigen strips te ont werpen en te tekenen. Tevens wordt een begin gemaakt met het maken van een eigen te ken- en animatiefilm. Bij de cursus Ruimtelijke vormgeving komen zowel het maken van functionele vor men (bijvoorbeeld een lamp) als vrije vormen aan de orde. Er wordt met verschillende materialen en technieken ge werkt. De cursus Sieraden biedt de mogelijkheid om naar eigen ontwerp en met verschillende materialen eigentijdse siera den te maken. Deze cursus is zowel voor leerlingen uit het voortgezet onderwijs als vol wassenen. Dinsdag 22 september start de workshop muziek onder leiding van Dies le Due. Deze workshop is bedoeld voor mensen die een eigen instru ment bezitten en ook kunnen bespelen. Het doel van de workshop is tweeledig. In de eerste plaats het leren musice ren in een grotere groep. In de tweede plaats eigen muzikale improvisaties te ontwikkelen. Voor inlichtingen omtrent deze cursussen, tijd, plaats en kosten en het gehele cursus aanbod kan men terecht bij de Culturele Raad, Badhuisstraat 104 in Vlissingen, telefoon 01184-16672/14928. De overheid heeft een tijd geleden de beslissing genomen dat bovengenoemde cursussen allemaal ondergebracht moes ten worden binnen één instel ling voor „basiseducatie", waar dus allerlei mensen gaan werken die eerst bij die ver schillende instellingen werk ten. In de gemeente Vlissingen is ook een instelling voor ba siseducatie. Deze is hoofdza kelijk bedoeld voor inwoners van die gemeente. In deze nieuwe instelling voor basiseducatie kan men veel verschillende dingen le ren; behalve rekenen, lezen en schrijven kan inzicht worden verkregen in hoe allerlei za ken werken, zoals een post kantoor, de politiek of een zie kenhuis. Er wordt als men wit aandacht besteed aan vrou wenproblemen, Engels of boekhouden en men kan zich voorbereiden op een vervolg opleiding. Dit gebeurt niet al lemaal in één curus. Men geeft zich op voor onderwerpen die men zelf wil, afhankelijk van wat men wil en kan leren. Wél is in alle cursussen hetzelfde dat er op een vrijblijvende manier wordt geleerd. Er zijn cursussen die een week of vijf duren, en cursussen die het hele jaar doorgaan. De nieuwe instelling is er voor Middel burg en alle dorpen op Wal cheren. Veel cursussen van de instelling worden nu nog in Middelburg gegeven, maar de bedoeling is dat in de loop van de komende jaren ook meer cursussen in de dorpen zelf worden georganiseerd, als daar voldoende belangstelling voor bestaat. Wie meer wil weten over de inhoud van de diverse activiteiten kan langs komen bij het gebouw van de nieuwe Stichting aan de La tijnse Schoolstraat 10-12. in Middelburg; men kan ook bel len om zich op te geven voor een cursus of voor het verkrij gen van schriftelijke of mon delinge informatie. Telefoon 01180-16278. Vanaf 10 septem ber wordt gestart met een oriëntatiecursus „Op Stap MAVO". Een andere held weet ook maar van geen ophouden: Ja mes Bond is al voor de tiende week te zien in Vlissingen. „The Living Daylights" draait donderdag, maandag, dinsdag en woensdag om 20.00 uur, vrijdag tot en met zondag om 19.00 uur en 21.30 uur. In het Alhambratheater draait ver der nog de film „Leathal Wea pon" (vrijdag, zaterdag en zondag om 21.30 uur, de ove rige dagen om 20.00 uur) en zondag om 14.00 uur „Een avontuur met een staartje". In het nieuwe Schuttershof theater in Middelburg is nog steeds het filmfestival met Russische produkten aan de gang. Donderdag (morgen) wordt om 20.00 uur begonnen met een talkshow met mede werking van Huub Bals, des kundige op het gebied van de Russische cinema. Na deze in leiding wordt om 21.00 uur de film „Tema" gedraaid. Het verdere programma ziet er als volgt uit: vrijdag om 20.00 uur „Tango Nasheva Detstvo" en om 22.00 uur „Het stadje Ana- ra", zaterdag om 20.00 uur „Sayat Nova" en om 22.00 uur „Les favoris de la lune", zon dag om 20.00 uur „Moskva Sliozam nie vierit", maandag om 20.30 uur „The Nylon Christmas tree", dinsdag om 20.30 uur „Dovryanskoye Gnedzo" en woensdag om 20.30 uur „Het fort van Souram". In Schuttershof worden op 22 en 23 september twee voorstellin gen gegeven van de klassieker „Dr. Zhivago". In het kader van de Russische filmweek wordt in het bibliotheekthea ter op 14 en 15 september de film „Tema" gedraaid en 16 september „Oblomow". In het Publiekstheater „Electro" draait een week lang James Bond „The Living Day- laights". Te zien op donderdag en zondag tot en met woens dag om 20.30 uur, vrijdag en zaterdag om 20.00 en 22.30 uur en zondagmiddag om 15.00 uur. Deze film draait maar 1 week. Zoals bekend zal de pacht van het landgoed 'Ipenoord' op 1 januari 1989 beëindigd zijn en zal op die datum een ver vangende oplossing voor de 25 verstandelijk gehandicapte 'Ipenoord'-bewoners beschik baar moeten zijn. Het plan dat de SVRZ daartoe had ontwik keld had als uitgangspunt deze groep bijeen te houden in de hun vertrouwde omgeving van Oostkapelle. De genoemde gesprekspart ners hadden begrip voor dat uitgangspunt, maar waren van mening dat het plan daar mee haaks kwam te staan op de intentie van het rijk het aantal instituutsplaatsen te verminderen ten gunste van gezinsvervangende tehuizen of sociowoningen. Gezien de korte periode die nog rest, is in voornoemd overleg gekozen voor een tus senoplossing: teneinde de groep 'Ipenoorders' bijeen te kunnen houden wordt ver sneld uitvoering gegeven aan de bouw van een woningcom plexje op het terrein van 'Vij vervreugd' in Middelburg. Dat plan is onderdeel van een gro ter plan dat beoogt tot een forse afslanking van het insti tuut 'Vijvervreugd' te komen middels bouw van woningen op eigen terrein en daarbuiten. De SVRZ zal komend voor jaar een plan presenteren, waarin in breder kader de be leidsontwikkeling wordt uit gewerkt voor de komende ja ren. Savouma Stevenson is in Veere op de harp te zien. Het thema voor deze avond is de Keltische harp en Cho pin. Ronald Stevenson licht de muziek die hij en zijn dochter Savourna uitvoeren eerst in het kort toe. Zij vertolken ook werken van Bach, Beethoven en Boccherini. Zij laten horen wat een „Cealtic Harp" (de Clarsach, Ierse of Schotse harp) kan betekenen in de klassieke muziek. Het tweede deel van het programma is lichter. Hierin voeren Savourna en de harp de boventoon in Schotse en Nederlandse traditionele lichtvoetige volksmuziek. Zij begon reeds op haar elfde jaar haar studie op de Keltische harp. Later kwam daar de grote concertharp bij. Haar vader was haar eerste leraar. Hij moedigde haar al vroeg aan haar talent voor het com poneren van eigentijdse harp muziek verder te ontwikkelen. Hiermee bracht zij de moge lijkheden van deze harpmu ziek onder een groter publiek. Onder andere voor deze in spanning werd zij onlangs on derscheiden met „The Music Award 1987" van de „Scottish Arts Council". Ronald Stevenson is mu ziekleraar en dirigent van de Philharmonische orkesten van Londen en Amsterdam. Mo menteel introduceert hij de westerse klassieke muziek in China. Hij werkt als gastdo cent in Amerika en Australië, en is componist en arrangeur van de oude Keltische muziek, in het bijzonder voor harp. Hij is mede-organisator en pro motor van de jaarlijkse Harp Festival concerten en work shops te Edinburgh. Stevenson draagt dit concert op aan de schrijver en illustrator Hen drik Willem van Loon omdat hij een groot bewonderaar van hem is. Het concert in Veere begint om 20 uur. De entree bedraagt 10.- (jongeren tot 18 jaar betalen de helft, houders van een pas-65 of CJP krijgen 25% korting). Opwekkingscampagne 10 en 11 september aanstaande houdt de evangelist L.P. Vos op wekkingscampagnes in de Schouwburg te Middelburg, Mo lenwater 99, grote zaal. De gospel groep First Love geeft daarbij haar medewerking. De aanvang is om halfacht, de toegang is gratis. Vrijwilligers Buurthuis De Paraplu zoekt vrij willigers voor het begeleiden van de kinderactiviteiten (spel en han denarbeid, kinderkookclub) en voor de peuteropvang tijdens de cursussen. Tevens zoekt het buurt huis medewerkers voor het be stuurlijke vlak. Belangstellenden kunnen bellen naar 01184-65453. Talencursussen In vijftien wekelijkse lessen kan men bij de Stichting voor Surina- mers, Antillianen en Arubanen, Roozenburglaan 89a te Middel burg de talen Papiamento (Neder landse Antillen) en Sranan Tongo (Suriname) onder de knie krijgen. De cursus Hindi van de stichting duurt het hele jaar. Voor meer in lichtingen: 01180-38070. Poppenspel Woensdagavond 16 september om halfnegen speelt poppenspeel- ster Patricia Suer in buurthuis de Zwaan te Oost Souburg „Stuk". Vragen vormen de draad van een vaak geestig gebeuren dat zich af speelt tussen de poppen, de pop- penspeelster en een aantal plastic atributen. Patricia Suer confron teert vrouwen met zichzelf door ze dicht op de huid te zitten. Een hu morvolle, maar indringende voor stelling. Afasie De Afasie Vereniging Nederland is een patiëntenvereniging voor mensen met taal- en spraakstoor nissen ten gevolge van een her senletsel. De vereniging heeft tot doel het welzijn van mensen met afasie en hun familieleden te be vorderen. Zij organiseert als con tactmogelijkheid onder andere afa- sie-sozen. Deze vinden plaats op elke derde donderdag van de maand, te beginnen op 17 septem ber, van 09.30 tot 11.30 uur in het personeelsrestaurant „Het Koets huis" in Der Boede te Koudekerke. Belangstellenden kunnen informa tie verkrijgen bij het secretariaat: Tineke Derks, Dauwendaelsestraat 32, Middelburg, tel. 01180-26693. Sport en Spel Donderdag 17 september start om 20.30 uur het wekelijkse uurtje sport en spel in de gymzaal te Vee re. De deelnemers bepalen in over leg met de recratiesportleider het overgrote deel van het programma. De kosten zijn 2.00 per avond. Prestatieloop Terres des Hommes houdt za terdag 12 september in samenwer king met Zeeland Sport een presta tieloop langs bos, duin en strand. De start is om 15.00 uur bij cam ping Dishoek. De kosten zijn 3,50. De opbrengst komt ten goede aan kinderen in nood. Informatiegroep ouderen Oudere wijkbewoners van de Stromenwijk/'t Zand te Middelburg kunnen sinds het najaar van vorig jaar een beroep doen op een infor matiegroep van ouderen. Deze in formatiegroep is een onderdeel van het Steunpunt van Ouderen. De groep bestaat uit ouderen die andere ouderen helpen bij het in vullen van formulieren en het doen van aanvragen voor hulp of finan ciële voorzieningen. Tevens is er een hulpdienst die zich richt op praktische hulp, zoals boodschap pen, vervoer en klusjes in en om het huis. De diensten worden be langeloos gegeven. Voor meer in formatie kan men bellen naar één van de volgende leden van de groep: mevr. Francke-Kleinepier tel. 11564, mevr. Frederiks tel. 26126, dhr. Besuyen tel. 13145, dhr. Maas tel. 13476, dhr. Simonse tel. 25649, dhr. Camper tel. 14302. Gevonden Bij de gemeentepolitie te Vlissin gen zijn in de periode van 26 augustus tot 2 september 1987 de volgende voorwerpen aangegeven: 2 pasfoto's, blusapparaat, regen broek, damesjasje, trui, 2 porte monnees met inhoud, zwarte por temonnee met inhoud, groene por temonnee met inhoud, gouden oorbel, zwart witte oorbel en di verse sleutels. Bij het dierenasiel te Vlissingen zijn een zwartwitte half- langharige hond en een zwartwit poesje aangegeven. Orgelconcert In het kader van het 100-jarig bestaan van de Gereformeerde kerk te Koudekerke vindt op zater dag 12 september een orgelcon cert plaats. Dit concert wordt ge geven door de plaatselijke cantor organist Iman de Zwarte. Naast cantor-organist te Koudekerke is hij ook assistent-organist van de St. Jacobskerk te Vlissingen. In Koudekerke voert hij de „kleine or- gelmis" van Johann Sebastian Bach uit. Dit is een verzameling ko raalvoorspelen bij Luthers' cathe- chismuskoralen. Deze bijbeho rende koralen worden gezongen door de aanwezigen in afwisseling met de interkerkelijke cantorij Kou- dekekerke, met medewerking van Térèse Jobse, dwarsfluit. Het con cert begint om 20.30 uur en is gra tis toegankelijk. Hertstcyclus Oude Muziek De werkgroep Muziek van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen start zaterdag 12 september met „de Herfstcy- clus Oude Muziek". Deze concert serie is financieel mogelijk ge maakt door de provincie Zeeland en de gemeente Middelburg. Het eerste concert wordt verzorgd door Anner Bijlsma (cello), in de Kloveniersdoelen te Middelburg, aanvang 20.30 uur. Deze bekende cellist, zijn naam is al een begrip op zich in de muziekwereld, speelt deze avond drie Suites voor violon cello solo van Johann Sebastian Bach (1685-1750). Anner Bijlsma studeerde aan het Koninklijk Con servatorium te Den Haag, waar hem in 1957 de Prix d'Excellence werd toegekend. Hij is een zeer veelzijdig cellist, maar verwierf als interpretator van Barokmuziek vooral naam door de vele concer ten en grammofoonplaten met Frans Brüggen en Gustav Leon- hardt. Bijlsma is als leraar verbon den aan het Koninklijk Conservato rium te Den Haag en aan het Sweelinck Conservatorium in Am sterdam. Gift Vijvervreugd Woensdag 16 september ont vangt de zwakzinnigeninrichting Vijvervreugd een gift van zesdui zend gulden van de Hervormde ge meente Zoutelande. Het bedrag is bijeengebracht door leden van de gemeente. Vijvervreugd zal dit be drag besteden aan terrasmeubelen of aan een volière voor de kinder boerderij. Open monumenten dag De Sint Jacobskerk te Vlissingen is op 12 september, de landelijk in gestelde open monumenten dag, gratis te bezichtigen van tien tot vijf uur. Bram Beekman, de organist van de kerk bespeelt het orgel van halfdrie tot drie uur. Verder is er een fototentoonstelling van foto's uit het kerkelijk archief en verkoop van kaarten, foto's, dia's en infor matiegidsen van de kerk. Expositie In de maanden september en oktober laat de Vlissingse kunste naar Guido Eckhardt vier van zijn werken zijn op de veerboot Vlissin- gen-Breskens. Eckhardt is graficus en beeldhouwer. Zijn etsen zijn geïnspireerd op gebruiksdrukwerk. Op de veerboot zijn daar twee voorbeelden te zien: een trein kaartje en een betaalbewijs voor een rijwielstalling. Experimentele dienst De werkgroep experimentele diensten houdt in samenwerking met het IKV Middelburg op zondag 13 september een experimentele dienst in de Hofpleinkerk te Middel burg. In verband met de vredes- week is als thema „kies dan het le ven" gekozen. Voorganger is do minee Postema. Cursus Donderdag 10 september start de stichting voor basiseducatie te Vlissingen met een opstap-MAVO cursus. De cursus is bedoeld voor mensen die hun lagere-school- kennis op willen frissen of eventu eel naar de MAVO willen. Er wordt aandacht besteed aan Nederlands, rekenen en studievaardigheden. De cursus wordt gegeven in het ZDASG-gebouw in de Rembrandt- laan 1 te Vlissingen. Kinderopvang is aanwezig. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij de stich ting voor basiseducatie, Juliana- laan 13 te Vlissingen, telefoon 01184-17819. Orgelconcert In het kader van het landelijk Jan Zwart orgelprojekt 1987 geeft de organist Gijsbert Lekkerkerker een orgelconcert op zaterdag avond 12 september om acht uur in de Sint Jacobskerk te Vlissin gen. De componist en organist Jan Zwart overleed vijftig jaar geleden. Het orgelprojekt is geheel aan hem gewijd. Gijsbert Lekkerkerker heeft zojuist een tournee door Noord Duitsland achter de rug. Hij be haalde zijn solisten diploma orgel en kerkmuziek aan het Utrechts conservatorium. Daarna studeerde hij drie jaar aan „Die Hochschule für Musik und darstellende Kunst" te Wenen. Hier verkreeg hij de concertvakdiploma's orgel en cla- vecimbel. Lekkerkerker bracht vier elpees uit en gaf afgelopen kerst een concert in de cathedrale Notre Dame te Parijs.

Scheldebode | 1987 | | pagina 9