Wat een dikke, vette oliebol JONGENS HET WEEKBLAD WAAR JE LEKKER VOOR GAAT ZITTEN Tweede strandcross op Vlissingse Badstrand Start Unicef-campagne I Voorstellingen Minitheater Zaterdag tiende zeilrace Vlissingen-Blankenberge Symposium over toekomstige vrouwenwerkgelegenheid in Zeeland Fiësta Band op de radio Brochure kinderverblijven officieel gepresenteerd Kooravond NCRV in Kapelle WNF-avond 301 M V MIDDELBURG - Het Middelburgs Minithea- ter brengt op 12 septem ber de bizarre zedenth- riller „Vulgaris Extre mis" en op 3 oktober de noodlotskomedie „The killing of sister George". VLISSINGEN - Voor de tweede maal is er op zondag 13 september een regionale Zeeuwse Strandcross op het Bad strand te Vlissingen, ge organiseerd door de Mo torsportvereniging "De Uitlaat". VLISSINGEN- Zater dag, 12 september, vindt het jubileum plaats van de bekende zeilrace Vlissingen-Blanken- berge (B). MIDDELBURG- De beroepsbevolking in Nederland vergrijst, terwijl de aanwas van jongeren op de arbeidsmarkt onvol doende is. Vrouw en Werk Zeeland wil op de gevolgen van deze ontwikkelingen bij tijds inhaken door de inzetbaarheid van de vrouw op de arbeismarkt te verbreden, met name in de technische beroepen. Om een heroriëntatie op dat terrein van de grond te krijgen, staat er op 10 november een symposium op het programma in Mid delburg, dat een eerste aanzet moet wor den voor een concrete verandering van de vrouwenwerkgelegenheid in Zeeland. De studiedag is een initiatief van 'Vrouw en Werk Zeeland'. De voorbereiding is in handen van een commissie, die bestaat uit vertegenwoordigers van werkgeversorganisaties in de provincie, ge meentelijke overheid, het Gewestelijk Arbeidsbu reau Walcheren en de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel en de gemeentelijke overheid. Aan de hand van de resultaten van het symposium wil men een werkgroep oprichten, die aan de hand van de conlusies en aanbelingen van de studiedag verdere ontwikkelingen moet stimu leren en coördineren. VI dansorkest de Fiësta Band is vrijdag 11 sep tember te horen op radio 1 en 2 tussen 19.00 en 20.00 uur bij het pro gramma Hobby vitami nen. Er worden drie nummers, waaronder een eigen nummer, uit gezonden. Gemotiveerd VEERE - Het Kinder fonds van de Verenigde Naties, Unicef, staat weer in de startblokken voor de nieuwe najaars actie die vooral gericht is op de verkoop van wenskaarten. De offi ciële start van de actie vindt dit jaar plaats in Veere, waar de commis saris van de Koningin in Zeeland, de heer C. Boertien, in het stadhuis het eerste doosje kaar ten verkoopt aan me vrouw M.E.J. Lubbers- Hoogewegen. MIDDELBURG - De kinderdagverblijven in Middelburg, Terneuzen, Biggekerke en Vlissin gen hebben samen met de stichting Overleg Kindercentra Zeeland hun aanbod samengevat in een brochure. Deze brochure „kinderop vang in bedrijven en in stellingen" wordt woensdag 7 oktober ge presenteerd door de ge deputeerde E. Maris- Koster. De heer Ruules, voorzitter van de kring werkgevers in de Ka naalzone, neemt rond 16 uur de brochure van haar in ontvangst. (14 tot 16 jaar) KOM JE OOK MEEDANSEN??? Er zijn nog enkele clubs op dinsdag, vrijdag en za terdag, waarop het aantal jongens kleiner is dan het aantal meisjes. Laat deze meisjes niet aan de kant zitten en kom ge zellig meedansen. Bel 01100-20176-30428 - 01180-38370 KAPELLE - De Pro vinciale Commissie van de NCRV in Zeeland houdt dinsdag 22 sep tember een koor- en sa- menzangavond in de Nederlands Hervormde Kerk aan het Kerkplein in Kapelle. MIDDELBURG - Het comité Zeeland van het Wereld Natuur Fonds houdt op dinsdag 15 sep tember een avond voor donateurs en andere be langstellenden. DIE OREN HEBBEN NAAR VOORDEELKOOPJES EN OPEN OOG VOOR EIGEN OMGEVING GAAN EVEN ZITTEN VOOR Verschijnt wekelijks aan huis op Wj 34e jaargang.' Oplage: Editie Vlissing' Gemeenten: Valk" Vlissingen en Westl Editie Middelburg 21.300 ex Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. DE SCHFTJJEBODE UITGAVE ZEEBRA WEEKBLADEN ia Kantoor: Torenstr. 5, Vlissingen. Tel. 01184-19910. Openingstij den: 08.30-12.30,13.30-17.00 u. Advertentie-exploitatie: J. v. Emden, tel. privé 01184-60369; Jos Rentmeester, tel. privé 01195-379. Redactie: Redacteur: Luc Vranken, tel. privé 01184-62280. Correspondent: Joost Kraak, tel privé 01184-14529. KANTOOR: TORENSTRAAT 5 - VLISSINGEN - TEL 01184-19910 - POSTADRES: POSTBUS 5051 - 4380 KB VUSSINGFN „Vulgaris Extremis" is van Jill W. Flemming. Deze voor stelling werd in mei 1987 be kroond met de Grand Prix du Theótre voor de leukste voor stelling. „The killing of sister Geor ge" is geschreven door Frank Markus. Sister George is een degelijke altijd opgewekte vrome wijkverpleegster in de televisie-serie „Parsons Pla ce". Thuis is ze June Buckrid- ge. Lesbisch, aan de drank en moeilijk in de omgang. Het door elkaar lopen van schijn en werkelijkheid leidt uitein delijk tot the killing of sister George. Kaarten zijn verkrijg baar in de voorverkoop bij Loek's Boekhandel, Nieuwe Burg 19 en bij het VW Mid delburg. Het circuit van circa twee duizend meter is in zijn geheel op het strand uitgezet met daarin opgenomen snelle rechte stukken langs de wa terlijn, passages door het mulle zand, springschansen en al dan niet kunstmatige knip penpaden. Ook dit jaar wordt er weer een massale belangstelling verwacht voor de klassen 125, 250/500 cc en de 'Off the Road' motoren. Deelnemers zijn on der meer R. Strijdbos en Kees Zuidhof. Verder is er op de Boulevard een complete hap pening met live-optredende artiesten zoals de Country Western en evergreenzanger Rick Dean met zijn orkest. Het gebeuren wordt gesponsord door Moton Oil. Het is de tiende keer dat dit zeilgebeuren plaats heeft en de organisatie is in handen van Zeeland Charters. Voor de Boulevard in Vlis singen worden de zeilers om 10 uur 'weggeschoten' door een bulderend kanonschot van een van de stokpaardjes van de Stichting Vesting Vlissingen. De ongeveer twintig deelne mers uit Vlissingen en omge ving wacht daarna een tocht van 25 mijl naar de Belgische kustplaats Blankenberge. Het gevaarte dat het startschot lost van de tiende Vlissingen- Blankenberge zeilrace. m Werkende vrouw moet gevolgen van de vergrijzing opvangen Naar analogie van het sym posium dat verleden jaar werd gehouden 'Zeeland na(ar) 2000' heeft met de studiebijeen komst de titel 'Zeeuwse werk gevers en Vrouwenwerkgele genheid na(ar) 2000' meegege ven. Dit om aan te geven, dat men een duidelijke toekomst planning over langere termijn moet maken wanneer men de situatie op de arbeidsmarkt wil verbeteren. „Recente cij fers van het Sociaal Cultureel Planbureau geven aan, dat in de nabije toekomst de econo mische ontwikkeling van Ne derland in hoge mate afhan kelijk zal zijn van de arbeids kracht van vrouwen," aldus 'Vrouw en Werk Zeeland'. Alle reden dus om na te gaan hoe men de mogelijkheden van vrouwen beter kan benutten. Zij hebben daarbij de steun van een toenemend aantal werkgevers, die meer en meer geconfronteerd worden met moeilijk vervulbare vacatu res, vooral in de technische be roepen. „En dat geldt niet al- Tevens is er een telefonisch interview van drie minuten. De nummers staan op een cas sette die in 1985 is uitgebracht. Deze cassette is wegens groot succes uitverkocht. Begin vol gend jaar neemt de groep in de studio een nieuwe cassette met geheel eigen nummers op. De Fiësta Band brengt alle soor ten dans- en achtergrondmu ziek, geschikt voor personeels- avonden, bruiloften en diner dansants. Hun werkgebied be staat uit Zeeland, Brabant en Zuid Holland. leen voor de lagere regionen, maar voor alle categorieën", aldus de heer R Ruules, lid van de begeleidingscommissie (Vice-Voorzitter Raad van Be stuur Dow Chemical Ned.), die ook op het symposium zijn vi sie op de mogelijkheid van de vrouw in de technische beroe pen zal uiteenzetten. Nè het symposium buigt de werkgroep zich dan ook over praktische vragen hoe men de vrouw in die beroepen krijgt. Voorlichting aan de school jeugd zal een onderdeel van het werkprogramma moeten worden, en verder moeten er problemen worden opgelost over de aansluiting van de op leiding van de vrouwen aan de arbeidsmarkt, de noodzaak van het feit dat ook wergkge- vers gemotiveerd moeten zijn om vrouwen in dienst te ne men. Dat betekent, dat ook vragen aan de orde zullen ko men als zwangerschapsverlof, kinderopvang, en het feit dat de vrouw dan ook gelijke kan sen moet hebben op ontplooi ing binnen het bedrijf als de man. Volgens de organisatoren is de studiedag en de daarop aansluitende aanpak van de problematiek uniek. Voor het symposium zijn een aantal deskundigen als inleiders ge vraagd, die hun visie op de vrouwenwerkgelegenheid vanuit hun vakterrein zullen belichten. Daarna buigt men zich in werk- en discussie groepen over stellingen van de sprekers. Onder de sprekers bevinden zich Drs. J. de Koning, Minis ter van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, Gedepu teerde drs. R. Barbé, J. Sie gers, hoofddocent van het Eco nomisch Instituut van de Rijksuniversiteit Utrecht en lid van de SER-commissie Vrouw en Arbeid en onder zoeksters mevrouw drs. R. van Tilburg. Burgemeester J. van der Doef, burgemeester van Vlissingen en lid van de bege leidingscommissie vat aan het einde van de dag de conclusies en aanbevelingen samen. VLISSINGEN- De leer lingen van groep 1 van de Vlissingse Bouwen Ewoutschool staat een glansrijke carriere als bakker te wachten. Af gelopen maandag mochten zij bij bakker Van de Ketterij aan de Scheldestraat hun creatieve talenten bot vieren op het door de bakker voorgeknede deeg. Dit gebeurde in het kader van het schoolproject 'De Bakker'. De Bouwen Ewoutschool houdt meerdere malen per jaar een project, gericht op de belangstelling van de kinderen. Ondermeer het thema Sprookjes is daarbij al aan de orde gekomen, waarbij in de klas een sprookjestuin werd ge maakt. Eergisteren maakten de kinderen een poppetje van brooddeeg versierd met ro zijnen. Vooral dat laatste wekte de motivatie op om dat het restant opgegeten mocht worden. Verder werd er uitgelegd hoe een oven in elkaar zit. Het commentaar van een vierjarige junior-bakker, bezig met een bol krenten bollendeeg, was niet mis te verstaan: "Wat een dikke vette oliebol". Als dank voor de gastvrijheid zongen de leerlingen een speciaal voor dit project geleerd bakkers liedje voor de bakker Van de Ketterij en zijn vrouw. Op de foto de leerlingen van de Bouwen Ewout school. Links juf Sylvia en achter de groep de heer en mevrouw Van de Ketterij. De verkoop van wenskaar ten vormt voor Unicef de op twee na grootste bron van in komsten. Wereldwijd werden er vorig jaar 117 miljoen ver kocht De opbrengst werd on der meer gebruikt voor de campagne tegen de zes ge vaarlijke kinderziekten die in de Derde Wereld nog steeds slach tof feitjes eisen. Met inentingen tegen uitdroging zijn inmiddels anderhalf mil joen kinderen van de dood ge red. Unicef streeft er naar dat getal dit jaar op zeven miljoen te brengen. De wenskaarten verkoop vormt daarbij een van de belangrijkste „instru menten". Kinderen zijn tegenwoordig niet langer een belemmering om te blijven werken. Op ver zoek van de werkgevers zetten de Zeeuwse kinderdagverblij ven de deuren open voor kin deren van personeel. Voor een bedrag van 11.500.- per jaar kunnen er gemiddeld twee kinderen terecht voor opvang. De werkgever maakt afspra ken over de verdeling van de kosten met de werknemer, die gebruik maakt van de opvang. Het Zeeuwse initiatief is uniek in Nederland, omdat de be staande kinderdagverblijven hierin samenwerken. De kinderdagverblijven te Middelburg, Vlissingen, Ter- neuzen en Biggekerke zijn hiertoe verenigd in de werk groep bedrijfsopvang Zeeland. De Stichting Overleg Kinder centra Zeeland ondersteunt de werkgroep. Steeds meer vrouwen wer ken en willen blijven werken, nadat zij kinderen krijgen. Hierdoor worden de wachtlij sten bij de kinderdagverblij ven steeds langer. Niet alle kinderen kunnen terecht, waardoor bedrijven en instel lingen met lede ogen capabele mensen zien vertrekken. Hier mee verdwijnt opgebouwde kennis en ervaring. Bovendien kost het aantrekken en inwer ken van nieuwe medewerkers tijd en geld. Een oplossing ligt in het aanbieden van kinder opvang als secundaire ar beidsvoorwaarde. De Provincie Zeeland heeft op deze wijze - als uitvloeisel van haar beleid - kinderop vang voor het eigen personeel gerealiseerd. Een aantal grote bedrijven volgen dit voet spoor. Ook kleinere bedrijven hebben reeds de wens geuit gebruik te willen maken van deze vorm van kinderopvang. (ADVERTENTIE) Aan deze bijeenkomst, die om 19.30 uur begint en gratis toegankelijk is, wordt mede werking verleend door „Nova Melodica" uit Kapelle onder leiding van Stoffelien den Dekker, „Harpe Davids" uit Colijnsplaat onder leiding van Piet Karman en de „Christe lijk Oratorium Vereniging Goes", geleid door Izaak Ruis- sen. De koren worden aan het orgel begeleid door Stoffel Kunst. Verder is er orgelspel van Gommert de Kok en be- De van tv bekende Piet Steltman geeft een lezing met vertoning van dia's onder de titel „Werken aan een leefbare wereld, ja natuurlijk". De avond begint om halfacht. De entree is 3,00 voor volwasse nen en 1,50 voor kinderen. Tevens wordt afscheid geno men van de heer K. van Ben- nekom, die vele jaren lid van het comité is geweest. Ook de Panda winkel is aanwezig. Th. Jansen, NCRV-voorzitter, sluit de koor- en samenzang- avond in Kapelle af. spelen Kees Burger, Ad Slab- bekoorn en Chris Nijsse de trompet. Tenslotte houdt de voorzit ter van de NCRV, drs. Th. D. Jansen een korte toespraak. (ADVERTENTIE) Inschrijven tot 30 sopt. van 19.00-20.00 uur.

Scheldebode | 1987 | | pagina 1