Zeeuwse Dierenbescherming groeit Zeeuwse Volksuniversiteit met nieuw uitgebreid aanbod Zaalvoetbal harder aanpakken Videokunst in Vleeshal Spiegeltent programma Bewegen voor ouderen Infomarkt Zeeuwse VVV Misstanden in deze regio blijven achterwege Resultaat van Parijs-Middelburg-tocht SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1987 309 MIDDELBURG - „De hond was ernstig ver magerd. Het vel van de borstkas was geschaafd en bloedde licht. Het kniegewricht van de linkervoorpoot was ge heel gebroken, zodat het slechts met het vel aan de achterzijde vast zat aan de bovenpoot. De achterpoten vertoonden op diverse plaatsen doorligplekken en het dier was uitgedroogd. De hond moest geëutha- naseerd worden. De eigenaar verklaarde dat hij de hond niet uit zijn lijden wilde laten ver lossen, maar een na tuurlijke dood wilde la ten sterven". Geen nieuw werk voor Wol kers, maar een citaat uit het jaarverslag 1986 van de Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Dieren. MIDDELBURG - Tot en met 2 september zijn de werken van de video- kunstenaar Servaas in de Vleeshal in Middel burg te bewonderen. Binnen het werk van Servaas speelt de relatie beeld en geluid een be langrijke rol. VLISSINGEN - In de Spiegeltent op de Zeil- markt in Vlissingen tre den de komende week de volgende groepen op: vanavond (woensdag) om 21.00 uur The Soul Stew. Deze band heeft onder andere werk van Aretha Franklin en Marvin Gaye op het re pertoire staan. MIDDELBURG - Half september start de Zeeuwse Volksuniversi teit het nieuwe seizoen met tal van cursussen, lezingen en excursies. BIGGEKERKE - In samenwerking met de Bejaardensoos Bigge- kerke en de Welfare houdt het „Meer Bewe gen voor Ouderen" en de Stichting Welzijn Oude ren op 1 september om 14.00 uur in het Dorps centrum Biggekerke een spelenmiddag voor ouderen. films Weinig nieuws in het Walcherse filmcircuit de laatste week van augustus. Wel twee pre mières in het Vlissingse Alhambra theater, waarvan zeker „Shang hai Surprise", ongeacht de inhoudelijke kant, veel publiek zal trekken. De hoofdrollen in deze prent worden namelijk gespeeld door Madonna en echtgenoot Sean Penn. Tegen een Oos terse achtergrond ko men beide geliefden te recht in een gevaarlijk, maar bovenal roman tisch avontuur. Het jaar 1986 is in veel op zichten een goed jaar geweest voor de Dierenbescherming: De overheid is de vereniging als een volwaardige gespreks partner gaan beschouwen. Daarnaast zijn vele acties met succes opgezet en is het leden tal fors toegenomen; het alge mene ledental met 16%, het jeugd ledental zelfs met meer dan 50%. De stijgende lijn zet zich met gemiddeld 1.000 nieuwe aanmeldingen per maand voort. Bij de afdeling Noord- en Midden-Zeeland, die geheel uit vrijwilligers be staat, is het ledental ook fors toegenomen. Deze afdeling heeft 4 werkgroepen, (Vlissin- gen, Middelburg, Goes en Zie- rikzee) die zich bezig houden met een jaarlijkse sterilisatie- en castratieactie van katten en honden, dierproef vrije cosme tica onder de aandacht van het publiek brengen, er op wijzen dat de vissport beslist niet diervriendelijk is en de jeugd beïnvloeden deze sport niet te gaan beoefenen. Voorzitter A.M. Kannekens: „Onze vereniging onderhoudt goede contacten met bijvoor beeld de plaatselijke asiels, Vogelopvang Walcheren en Pieterburen, vooral nu hier steeds meer zeehondjes aan spoelen. Gelukkig komen er weinig misstanden voor in Zeeland. Bio-industrie bij voorbeeld heb je hier bijna niet. De boeren zijn hier echt boer, die hun vee nooit met op zet zullen verwaarlozen". „Waar we ons momenteel zorgen om maken is de op komst van de pelsfokkerij, sinds korte tijd zijn er al vier aanvragen tot vestiging inge diend. Daar is weinig tegen te doen. Onze manier van protest is legaal, die van de zachte hand, geen harde acties zoals het Dieren Bevrijdingsfront die voert. Hoewel dat doeltref fend is, je krijgt zeker een hoop publiciteit". Binnengekomen klachten worden altijd gecontroleerd en serieuze klachten worden on middellijk doorgegeven aan een bevoegd inspecteur. Kannekens: „Er komen ook wel eens valse meldingen bin nen. Wordt er bijvoorbeeld op gebeld dat de hond van de buurman slecht behandeld wordt en bij controle treffen we gewoon een gezond beestje aan, dan blijkt dat de buren ruzie hebben. Dat de één via ons de ander een loer probeert te draaien". Bewustwording van de mensheid, daar draait alles om. „Bewust worden dat vis sen ook gevoel hebben en pijn kunnen lijden, dat er een De heer A.M. Kannekens, voorzitter van de afdeling Noord- en Midden-Zeeland, kan terugkijken op een geslaagd 1986 voor de Dierenbescherming - foto: foto zesa enorm overschot aan honden en katten is, dat de scharrelkip een uitstekend alternatief is voor de legbatterij enzo voorts", vertelt Kannekens. De vraag naar scharreleie ren is enorm toegenomen en ook de belangstelling voor scharrelvarkensvlees neemt fors toe. Het belangrijkste suc ces in de actie tegen bont was het besluit van de gemeente Steen wijk om de vestiging van een pelsfokkerij te verbieden. Dit dankzij een intensieve voorlichtingscampagne van het Anti Bont Comité. De Dierenbescherming zet zich in voor het welzijn van dieren, binnen en buiten Ne derland, vaak in samenwer king met verwante organisa ties als de Centrale Asielraad, Stichting lekker Dier en het Anti Bont Comité. De Dierenbescherming pro beert met wettelijke middelen onnodig dierenleed te verhel pen en te voorkomen. Onder deze middelen vallen ook ac ties en het duidelijk naar bui ten brengen van hun mening. Door het plaatsen van ad vertenties, het verspeiden van folders en actief te zijn op ten toonstellingen, braderieën en beurzen en het houden van le zingen probeert men het pu bliek bekend te maken met het werk van de Dierenbescher ming en leden te werven. Ieder lid ontvangt het blad „Beestenberichten" van de af deling Noord- en Midden-Zee land en het blad „Dier" van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren. Men kan aktief zijn door zitting te nemen in het bestuur of in één van de werkgroepen. De con tributie bedraagt ƒ28.- per jaar, jeugdleden betalen de helft. Voor meer informatie kan men bellen naar mevrouw Zwager, 01108-1575. GOES - Tijdens de onlangs gehouden applicatiebijeen- komsten voor zaalvoetbal scheidsrechters in Goes, Vlis- singen en Axel is aan de arbi ters gevraagd om in de toe komst strenger te gaan optre den tegen excessen. Volgens Bert Kraak uit Vlissingen, docent zaalvoetbal van de KNVB, vluchten veel scheidsrechters nog al eens in de 2-minutenregel, in plaats van een speler die de spelre gels overtreedt 5 minuten of op non-actief te zetten of defi nitief te verwijderen. Bert Kraak is overigens van mening dat de grens tussen een grove en een mindere zware belediging van een scheidsrechter soms moeilijk is te trekken. Bij randgevallen zullen de scheidsrechters vol gens hem echter toch een zwaardere straf moeten toe passen dan de 2-minutenregel. Vooral provocaties dienen streng te worden aangepakt. In het vorige seizoen gebeurde het meerdere malen dat één provocerende speler de wed strijd verziekte voor de ove rige spelers. Kraak: "Willen we het zaal voetbal clean houden, dan zal ook het te harde spel moeten worden ingedamd. Dat zal on getwijfeld leiden tot meer strafzaken, maar de spelers moeten weten waar de gren zen liggen." Overigens bestaan er bij veel scheidsrechters nog al wat frustaties met betrek king tot de strafmaat die door de tuchtcommissie van de KNVB wordt gehanteerd. Vol gens Kraak zou de tuchtcom missie meer geloof moeten hechten aan de verklaring van de scheidsrechter. Tijdens be roepszaken wordt deze name lijk nogal eens uitgemaakt voor leugenaar, zo bleek uit reacties tijdens de genoemde bijeenkomsten van scheids rechters. Ook zou het mogelijk moe- ten zijn, dat de scheidsrechters Een door hem vaak gehan teerde techniek is de pneuma tiek, die zeer duidelijk tot uit drukking komt in zijn inmid dels klassiek geworden vi deosculptuur PFFT 1983. De openingstijden zijn van dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en zon dags van 14.00 tot 17.00 uur. De toegang bedraagt voor vol wassenen 1,00 en is voor kin deren onder begeleiding gra tis. (of eventueel de Centrale Or ganisatie van Voetbal Scheidsrechters) in beroep kan gaan tegen een zijn inziens te lage straf. Momenteel schijnt dit alleen te kunnen via het afdelingsbe stuur van de KNVB, als deze achter de visie van de scheids rechter staat. Los van dit alles is Bert Kraak van mening dat de scheidsrechters zelf conse quent de spelregels moeten hanteren en overeenkomstig moeten straffen. Aan de rap porteurs is gevraagd om hierop streng toe te zien. Inmiddels heeft het afde lingsbestuur van de KNVB be sloten om in alle Zeeuwse klassen en rayons de lijnrech ter verplicht te houden en dit is bij de scheidsrechters goed ontvangen. De landelijke voetbalbond had eerst besloten om deze lijnrechter in de laagste klas sen niet meer verplicht te stel len. En dat lokte veel protest uit tijdens de bijeenkomsten van de Zeeuwse scheidsrech ters. Via het bestuursbesluit van de afdeling Zeeland kon een en ander ongedaan worden gemaakt met betrekking tot onze provincie. Donderdag 27 augustus 21.00 uur The Koopertest. The Koopertest is geformeerd rond de saxofonist Jan Kooper. An dere leden zijn ex-Doe Maar drummer Jan Pijnenburg en Leon van den Akker. De groep brengt een mix van rock, soul en jazz en speelt voornamelijk eigen composities. Vrijdag 28 augustus 21.00 uur The Fortunato's en de Ne ver Ever Getting Girls. Dit show- en swingorkest is goed voor een avond vol kijk-, luis ter, en dansmuziek. Zaterdag 29 augustus 21.00 uur Charanga la Comparsa. Charanga is een voorloper van de salsa. Zondag 30 augustus 14.00 uur De Karavaan. Dit is een initiatief van Zeeuwse kunste naars. Zij presenteren een doorlopend programma met onder andere Zilte Swing, The End en niet te vergeten de welbekende band Johnny and the Sukkels. Zondag 30 augus tus 21.00 uur Jole Blond. Deze groep brengt een uit Louisiana afkomstige muzieksoort: de zydeco. MIDDELBURG- Vorige week tijdens de avond-fietsvierdaagse van de ZRTC Theo Middelkamp zijn de tandems voor Vijvervreugd aan hun eerste testrit on derworpen. Vier exemplaren, allen het resultaat van de Fietsen voor Fietsen- actie van de wielervereniging Theo Middelkamp, werden bestegen voor een af stand van 25 kilometer, vier avonden lang. Voorop een begeleider en op het tweede zadel een pupil van Vijvervreugd, zo toerden de in totaal honderd kilo meter vorige week. afgewerkt. En de produkten van leverancier Piet Voskamp doen het goed. Zonder noe menswaardige problemen werd volop plezier beleefd aan de gift van alle spon sors die in juni van dit jaar zo gul waren om het goede doel waarvoor Midel- kamp zich inspande, te steunen. Zoals bekend is Rob Voet, voorzitter van de toerafdeling van wielervereni ging Middelkamp de grote initiatiefnemer en organisator van de Fietsen voor Fietsen-actie. Hij kwam op het idee een fietstocht Parijs-Middelburg te organi seren. Later koppelde hij er een goed doel aan: de wielrenners te laten sponso ren en met het geld tandems te kopen voor de pupillen van Vijvervreugd, zodat ook die het plezier van fietsen konden ervaren. Het werd een doorslaand succes dat in totaal negen tandems opleverde. Donderdag 18 juni werd Parijs-Middel burg gereden en de aankomst op de Middelburgse Markt was een triomftocht. De complete pakket tandems word binnenkort officieel overhandigd. Op de foto vier tandems met aanhang vlak voor de start van de eerste avond van de fietsvierdaagse van Middelkamp. Startplaats was de fietshandel van Piet Voskamp aan de Middelburgse Breeweg. FOTO FOTO ZESA. De taalcursussen zijn afge stemd op beginners, gevor derden en meer-gevorderden. Er kan een keuze gemaakt worden uit Nederlands, En gels, Frans, Duits, Spaans, Ita liaans, Portugees, Noors, Zweeds, Russisch, Grieks, La tijn en Bahasa Indonesia. Ook worden er conversatie- en va kantiecursussen gegeven. Nieuw is een cursus Turks. Naast de reeds bestaande cursussen start de Volksuni versiteit verdeeld over ver schillende regio's met nieuwe cursussen. Voor de regio Wal cheren zijn dat onder meer een basiscursus Astrologie, een cursus Restauratie en Conser vatie van Kunstwerken en een cursus Aanloop tot Beleggen. In de cursus Een Eigen Be drijf Beginnen wordt inge gaan op alles wat bij het star ten van een bedrijf komt kij ken. In Veere is er een cursus Paleografie voor beginners. Hierbij wordt men door een archivaris vertrouwd ge maakt met het lezen van zes tiende-, zeventiende- en acht- tiende-eeuwse handschriften. De cursus voor gevorderden is in Middelburg. Uitkeringsge rechtigden in Middelburg kunnen dank zij een subsidie van de gemeente wederom meedoen aan een cursus Com- puterkunde/ Informatica. In Noord- en Zuid-Beveland starten er onder andere de volgende cursusssen: Antiek, met de stijlen goud, zilver en streeksieraden, een cursus Kleine Huisdieren, met aan dacht voor huisvestiging, voe ding, ziekte en verzorging. Ook is er een cursus Belas tingaangifte. In Goes houdt een adjudant van de gemeen tepolitie een lezing over In- braak- en diefstalpreventie. In samenwerking mert de Stichting Jeugd Schouwen en Duiveland staat er in Zierik- zee een cursus Gespreksvaar digheid op het programma, alsmede de cursussen Calli- grafie, Bloemschikken en In formatica voor beginners en gevorderden. Nieuwe cursus sen in Zeeuws-Vlaanderen zijn Cultuurgeschiedenis van de Middeleeuwen, Interieur architectuur en een cursus Wet en Recht. Bij voldoende belangstelling zijn er wederom excursies naar Parijs, Londen en Lille. Meer informatie over de cur sussen staat in het program maboekje van de Zeeuwse Volksuniversiteit dat afge haald of aangevraagd kan worden op het secretariaat in Middelburg, Dam 22, telefoon 01180-34800. Ook is er zaterdag 29 augus tus een Open Dag in Middel burg, Goes, Zierikzee en Oost burg, waar docenten aanwezig zijn om de belangstellenden te informeren. Er zal een aantal oude volksspelen, zoals kegelen, tol- spel, en gardirol gespeeld wor den. Tevens kan men kennisma ken met het spel koersbal, een soort variatie op het bekende jeu de boulespel. w VLISSINGEN - Op maan dag 14 september 1987 wordt er voor de tweede keer door de Provinciale VVV Zeeland een infomarkt gehouden met als titel 'Produktontwikkeling en promotie voor kleinschalig toeristisch/recreatief bedrijfs leven in Zeeland'. Het is de bedoeling dat Zeeuwse ondernemers en be stuurders op een informele manier kennismaken met de problemen en mogelijkheden van produktontwikkeling en promotie. Er zullen een aantal sprekers zijn, het Marketing/ Promotieplan 1988 van de Pro vinciale VW wordt gepresen teerd en er zal een discussie worden gevoerd. Dit hele ge beuren vindt plaats in Hotel restaurant Britannia/De Wa tertoren te Vlissingen. „Tough Guys" kent even eens een rolbezetting met een aantal klinkende namen: Burt Lancaster en Kirk Douglas. Het verhaal gaat over twee gangsters, Harry Doyle en Ar chie Long, die na een periode van 30 jaar in de nor op vrije voeten worden gesteld en nog even link zijn als daarvoor. De bejaarde schurken worden op gewacht door de mafketel Leon B. Little, die een 30 jaar geleden gegeven opdracht het tweetal uit de weg te ruimen nog niet is vergeten. Little blijft opduiken, ook als Harry in het bejaardentehuis is be land en Archie een baantje heeft in een ijssalon. Na een tijdje zijn beide ontevreden met hun tweede leven en be- slutien tot het beroven van een geldwagen. Als deze leeg blijkt te zijn voelen zij zich danig in hun eer aangetast en besluiten de wereld te laten zien dat zij nog wel degelijk „Tough Guys" zijn. Plan is het kapen van de stoomtram Gold Coast Fiyer, een daad die ze dertig jaar daarvoor in de cel deed belan den... Het programma in Al hambra voor de week van 27 augustus tot en met twee sep tember ziet er als volgt uit: in Alhambra 1 nog steeds „James Bond, The Living Daylights" in theater II elke dag (behalve 's middags) „Tough Guys", om 20.00 uur: vrijdag, zaterdag en zondag om 19.00 uur „Shang hai Surprise" en zondagmid dag om 14.00 uur „Een Avon tuur met een Staartje". Middelburg is niet ver meer af van de opening van de twee nieuwe filmtheaters op 4 sep tember. Tot die tijd draaien in Meccano en Electro nog enkele films. Dat zijn „The Name of the Rose", donderdag tot en met maandag in Meccano om 20.30 uur en „Children of a Lesser God" donderdag, vrij dag, zaterdag en maandag in Electro om 20.30 uur. De mati neevoorstelling in Meccano is Pietje Kortstaart. Zaterdag 15.00 uur. Jeu de Boules De club Jeu de Boules "Pentan- que" Middelburg houdt op donder dag 27 augustus om 19.15 uur op het strand van Oostkapelle bij de strandtent het Krabbegat haar laat ste toernooi van dit seizoen, leder eeen is welkom, materiaal kan ge leend worden. Voor meer informa tie kan men bellen naar de secreta ris van de club: 01180-26438. Korfbal Het jaarlijkse pupillentoernooi van de korfbalvereniging "Seolto" is dit jaar op zaterdag 29 augustus. Dit toernooi begint om 10.00 uur en vindt plaats op het sportveld Lam mer enburgh" aan de Zuidbeekse weg te Middelburg. Tussen de wedstrijden door is er vrije toegang tot de speeltuin die aan het sport veld grenst. De prijsuitreiking is om 16.00 uur. Beiaardconcert De beiaardier Sjoerd Tamminga geeft donderdag 27 augustus van 19.30 tot 20.30 uur een concert vanuit de Abdijtoren te Middelburg. Tamminga was in 1976 winnaar van de interpretatieprijs van het In ternationaal Beiaardconcours tij dens het Hollandfestival te Tiel. Thans is hij stadsbeiaardier van Goes. Kofflecontact Het Sociaal Kultureel werk de Hay- man start woensdag 2 september het nieuwe seizoen voor de vrou wencontactgroep 'Kom uit je huis' met een open koffiecontactmor- gen. Tijdens deze morgen kunnen vrouwen hun wensen en ideeën voor activiteiten naar voren bren gen, die later daadwerkelijk uitge voerd kunnen worden. Tevens kan men zich opgeven voor een op- stapcursus computers. Het koffie- contact is van 9.30 tot 11.30 uur in het wijkgebouw Zuiderbaken, Las Palmasstraat. De deelnamekosten zijn 1.- en kinderoppas is aan wezig. Voor nadere informatie kan men bellen naar SKW de Hayman, tel. 01180-29004. Rock Roll De Rock Rollband Johnny and the Sukkels, huisorkest van diverse café's is ook dit weekend weer te zien en te horen. Wie terug wil naar de late jaren vijftig kan hier terecht: Donderdag 27 augustus om 22.00 uur lm Weissen Rössl te Vlissin gen, zaterdag 29 augsutus, de Schuur in Westkapelle, 21.00 uur, zondag 30 augustus, 20.00 uur in de Spiegeltent van de Kulturele Ka ravaan in Vlissingen. Vrouwentelefoon Op 24 augustus gaat de vrouwen telefoon weer open. Vrouwen die behoefte hebben aan een gesprek van vrouw tot vrouw in een ano nieme sfeer kunnen bellen naar Vrouwen Bellen Vrouwen, 01100- 32233. De lijn is geopend op maandagmiddag van half twee tot half zes, dinsdagmorgen van ne gen tot twaalfuur en dinsdag- en donderdagavond van half acht tot half elf. Expositie Van 29 augustus tot en met 26 september exposeert Jan Zembsch in Balans 17 te Middel burg. De tentoonstelling omvat twintig schilderijen. Zembsch ex poseerde eerder in Utrecht, Breda en Tilburg. Tegelijk met de ten toonstelling in de Balans is er tot 30 september werk van hem te zien in de Kloveniersdoelen als on derdeel van de tentoonstelling van Stichting Nieuwe Muziek. Gevonden Bij de gemeentepolitie te Vlissin gen zijn in de periode van 12 tot 19 augustus 1987 de volgende voor werpen aangegeven: zonnebril met geslepen glazen in etui; inhaler met capsules; fototoestel; agenda; trainingsjack; portemonnee AH; zwarte en bruine portemonnee; rode portefeuille; lichtblauwe baby schoen; 3 sleutels aan zwart/bruin label; 2x2 sleutels aan hanger; fietssleutel aan rood labél; leger- tas; losse kledingstukken; wieldop. Deze week geen aangifte van aan getroffen dieren. Spoorwegen De informatieauto van de Neder landse Spoorwegen reist door het land met informatie voor iedereen die meer wil weten over reizen met de trein in binnen- en buitenland. Maandag 31 augustus komt de auto in de Alexander Gogelweg in Vlissingen van 10.00 uur tot 12.00 uur en bij de Papegaaienburg van 13.00 tot 16.00 uur. In Middelburg is de auto op dinsdag 1 september te bezoeken van 10.00 tot 12.00 uur in de Generaarl Hazewill Smithlaan en in Dauwendael van 13.00 tot 16.00 uur. In de auto zijn speciale aanbiedingen verkrijg baar. Orgelconcert Vrijdag 28 augustus om 12.00 uur verzorgt Wim van Wege uit Terneu- zen het laatste concert in de serie marktorgelconcerten in de Vlis singse Sint-Jacobskerk. Hij zal werken uitvoeren van onder an dere Krebs en Böhm. Van de Wege is vierdejaars leerling aan het Bra bants Conservatorium. Zijn hoofd vakken zijn orgel en piano. Origami De Origami Sociëteit Nederland start in september in diverse plaat sen in Zeeland met nieuwe cursus sen Japanse Vouwkunst. In acht lessen kan men leren om van een simpel papiertje een waar kunst werk te maken. Voor meer inlich tingen kan gebeld worden naar Origami Zeeland, 01102-3207. China In het Zeeuwse Museum in de Ab dij te Middelburg geeft Dr. R L. Fal- kenburg, kunsthistoricus op maan dag 31 augustus om 20.00 uur een lezing getiteld: "Johan Nieuhof's beelden van een Chinareis". Het( onderwerp van de lezing is de rela tie tussen de tekeningen en pren ten van Johan Nieuhof en hij geeft een toelichting op de tentoonstel ling in het Zeeuws Museum. Cartl ionbespeling en De carillonbespelingen op het Veerse stadhuis zijn in volle gang. 27 Augustus bespeelt Helleen van de Weel uit Den Haag het carillon van 15.00 tot 16.00 uur. Kees van Eersel uit Kloetinge is op de vol gende data te horen: k 29 augustus 19.00 tot 20.00 uur, 3 september 15.00 tot 16.00 uur, 5 september 19.00 tot 20.00 uur, 10 september 15.00 tot 16.00 uur, 12 september 19.00 tot 20.00 uur, 17 september 15.00 tot 16 00 uur, 24 september 15.00 tot 16.00 uur, 26 september 19.00 tot 20.00 uur. 19 September van 19.00 tot 20.00 uur bespeelt Sjoerd Tamming uit Goes het carillon. Tweede-Kanskrant Op Walcheren zijn er ruim twee honderd cursussen en opleidin gen. Het Regionaal Educatief Cen trum Walcheren verspreidt daarom deze week de Tweede-Kanskrant met een duidelijk overzicht van wat er dit jaar aan cursussen en oplei dingen te volgen is. De krant kan tijdens kantooruren afgehaald wor den bij het REC, Damplein 19 te Middelburg. Tel. 01180-34200 Ook mensen die advies of extra in lichtingen nodig hebben over een opleiding kunnen hier terecht. Kunstzinnige Vorming Het Zeeuws Instituut voor Kunst zinnige Vorming start begin sep tember met haar nieuwe seizoen Voor iedereen die meer wil weten over dansante vorming voor kinde ren en jazz- en klassiek ballet voor zowel jongeren als volwassenen zijn er open lessen op 28 augus tus. Het programma ziet er als volgt uit; 16.00 tot 17.00 uur. alge mene dansvorming voor vier- tot vijfjarigen. 17.00 tot 18.00 uur: combinatie van algemene dansvor- ming en klassiek ballet voor zes tot en met negenjarigen 19.30 tot 20.30 uur jazzdans voor jongeren en volwassenen. De lessen vinden plaats bij het Z.I.K.V., Kuiperspoort 21, Middelburg. Voor meer infor- matie kan men tijdens kantooruren bellen naar 01180-34711. Basiseducatie De stichting Basiseducatie voor Volwassenen (voorheen Open School) start in september met nieuwe cursussen onder de naam Themagroep voor Volwassenen. In deze cursussen wordt gewerkt aan algemene ontwikkeling, rekenen en taal. In de lesgeving wordt aan dacht besteedt aan onder meer het invullen van formulieren, brieven schrijven, omgaan met buitenlands geld en eenvoudige berekeningen maken. De cursussen worden ge geven in Vlissingen en Oost-Sou burg, duren een jaar en kosten 2.50 per bijeenkomst. Een kin deroppas is aanwezig. Voor meer informatie en aanmelding: Stich ting voor Basiseducatie, Juliana- laan 13 Vlissingen. Tel. 01184- 17819. TOERTOCHT De Toerclub Walcheren houdt zaterdag weer een vrije toertocht voor toerfietsers. Het gaat dit keer om de zogenoemde „Eilanden- tocht" over een afstand van onge veer 200 kilometer. De rit voert on der meer naar Goeree Overflak- kee. Inschrijven kan 8.30 en 9.30 uur bij Hotel Walcheren in Koude- kerke. Kindertelefoon De Kinder- en Jeugdtelefoon houdt maandag 31 augustus een informatiebijeenkomst in de Zeeuwse bibliotheek in Middel burg. De bijeekomst is bedoeld voor mensen van 17 tot 35 jaar die belangstelling hebben voor vrijwilli gerswerk bij deze instelling. De te lefoonlijn heeft ongeveer 15 nieuwe mensen nodig om de plan nen voor de komende tijd te kun nen uitvoeren. Op de informatie avond wordt voorlichting gegeven over hoe de Kinder- en Jeugdtele foon werkt en hoeveel tijd er voor de vrijwilligers in gaat zitten. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. Tot 4 september kan ook schriftelijk worden aangemeld. Telefonisch kan worden aangemeld op num mer 01180-15553.

Scheldebode | 1987 | | pagina 9