Rondvluchten per KLM-heli over de Vlissingse Braderie Oldtimers op Zeilmarkt ALS U BIJ^xDE TIJD WILT ZIJN DONDERDAG VRIJDAG 'ZATERDAG Zestig Riley's doen zaterdag Vlissingen aan Demonstratie Vechtsporten F99,— F199,- F525 Zaterdag vanaf het Nollebos 's morgens van 10.00 tot 10.30 uur ^Zilveren slavenband 4mm van F29,50 voor Fl5,— 's middags van 16.00 tot 15.30 uur .Wit of geelgouden groeibriljant ring van F148,— voor 's avonds van 20.00 tot 20.30 uur Granaat collier met goud slot en armband met goud slot normaal F555,- onze prijs F246,— nu een half uur lang voor 's morgens van 10.00 tot 10.30 uur Zilveren oma broche van F75,— voor F49,— 's middags van 16.00 tot 15.30 uur Wit of geelgouden groeibriljant hanger van F98,- voor IF 65,excl.collier Een paar verlovings ringen 5mm breed van JF747,voor 's morgens van 10.00 tot 10.30 uur4^'^*** Zoetwater parel collier van F49,— voor F30, 's middags van 15.00 tot 16.30 uur Wit of geelgouden groeibriljant oorknopjes van F168, voor F115,— Braderie bij: 't Gouddoppertje Vlissingen Walstraat 88 Middelburg Goes Terneuzen Nieuwe Burg 14-16 Lange kerkstraat 48 Axelsestraat 28 tel.01180-35275 tel.01100-14863 tel.01150-13904 VLISSINGEN - Samson, het bekende merk shag, is bezig met een actieve landelijke promotie- toer. De brullende leeuw is inmiddels al jarenlang verdwenen van de Shadow formule 1-wagen van Jan Lammers. Samson zoekt het nu met behulp van de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij hogerop. Een grote helicopter van de KLM trekt het land door en op elk evenement van importantie kan het publiek een rondvlucht maken met het ding dat plaats biedt aan vierentwintig personen. Zaterdag 22 augustus, op de laatste dag van de Braderie Maritiem in Vlissingen, is de KLM-heli in de Scheldestad. VLISSINGEN- Tijdens de Vlissingse Braderie zal ook de Vlissingse sportschool Randori Jigo zich presenteren. Leerlingen van de sportschool van Peter Smid tonen alle mogelijkheden die Randori Jigo te bieden heeft op een podium op de Oude Markt achter de HEMA. Zaterdag zijn ze stuk voor stuk te bekijken op de Zeilmarkt in Vlissingen, van 10 tot 15 uur. VLISSINGEN - Oldtimers zijn een passie voor sommigen. Uren, dagen zelfs weken worden gestopt in het keurig onderhouden van het oude beestje terwijl moeder de vrouw beteuterd naar Dallas of Dynasty moet kij ken, zielsalleen. Binnen het Oldtimerarsenaal heb je dan weer „gekken" die verknocht zijn aan één type oude auto. Zo is er een club speciaal voor de liefhebbers van het merk Riley. Die enthousiastelingen komen ook naar de Vlissingse braderie, met z'n zestigen. 't Gouddoppertje Tljdent de braderie ln VUiilugen kunt u op de aangefeven tijden iteedi profiteren van neer lage prijzen, p.*. Ala uw horloga niet helemaal goed meer la koopt u nu dan eerat een goede, zodat u op tijd voor deze zeer ipeclale aanbiedingen kunt zijn, van t Oouddoppertje natuurlijk. De Samson/KLM-helikopter maakt zaterdag op de derde braderiedag een hele dag rondvluchten over en vanuit Vlissingen. Vanaf 10.30 uur zaterdag vliegt het kleurige KLM- gevaarte af en aan. De route ligt voor de hand. Een prachtige, exclusieve kijk op de bruisende braderiestad vormt de hoofdmoot van de tocht met de helikopter. Start en landingsplaats is het grasveld in het Nollebos aan de Burgemeester van Woelderenlaan. De KLM-heli die in Vlissingen te zien is, staat bekend als de grootste van het arsenaal dat de luchtvaartmaatschappij in haar bezit heeft. De officiële benaming is Sikorsky en het ding heeft twee krachtbronnen voor de voortbeweging. De Sikorsky's worden vooral gebruikt door de KLM voor vluchten van en naar de booreilanden in de Noordzee. De vluchten van de KLM-heli gaan gepaard met de aanwezigheid van het fleurige Samsom-promotieteam. Het team is zaterdag de gehele dag aanwezig op de Vlissingse braderie. In een stand aan de Lange Zelke delen ze genummerde folders uit die kans geven op het winnen van een gratis rondvlucht met de KLM-heli. De winnende nummers staan vermeld bij de speciale Samsons tand in de Lange Zelke. Daar worden bovendien de tickets verkocht 45 gulden) voor een vlucht per heli over Vlissingen en omgeving. Diezelfde folder die grif uitgedeeld wordt onder het winkelende braderiepubliek bevat overigens nog veel meer. Er wordt tevens in aangekondigd hoe een fraaie Sony-videocamera, een Canon Topshotcamera en vele troostprijzen bemachtigd kunnen worden. In de folder staat een prijsvraag waarbij de lezer een slagzin moet afmaken en een vragenformulier moet invullen. De Scheldebode heeft inmiddels vijf vrijkaarten die als boarding pass dienen weggegeven. De prijswinnaars die een gratis rondvlucht over Vlissingen per KLM-heli mogen maken, staan in De Scheldebode van deze week. Naast het demonstreren van allerlei verschillende sporten van het veelzijdige sportcentrum is er ook een doorlopende video-presentatie van de sporten. Een terras op de Oude Markt vormt een prima uitzicht op de judo-ende jeugd en de jiu jitsuka's. Ook voor vragen over krachttrainingfitness en vechtsporten kan men terecht De demonstraties van wat Randori Jigo te bieden heeft, j vindt plaats op donderdag 20 I augustus van 18 tot 19 uur. Dit jaar viert de Riley Club Holiand haar tienjarig bestaan. Om dit heugelijke feit extra luister bij te zetten, houdt de Riley Club Holland een groots Internationaal Weekend in de provincie Zeeland en de Vlissingse Braderie Maritiem krijgt de primeur. Dat is mede te danken aan de VW-Zeeland en de Stichting Vlissingen Promotie. Voor zaterdag valt er een unieke verzameling Riley's te verwachten. Engeland is present, uit Ierland komen er Riley- fanatiekelingen en het zit er dik in dat ook uit Zwitserland zeldzame exemplaren opdoemen op de Vlissingse Zeilmarkt Naast de zeldzame Dropheads van het type „12" en RM, komen er twee Tricars uit 1904 (van deelnemers aan de competitie Londen-Brighton), er komt een V-twin Torp Torpedo uit 1911. Specials en Saloons als speciale uitvoeringen van het merk zijn aanwezig en als klap op de vuurpijl komt er een zogenaamde M.P.H. naar Een verzameling Riley's bij elkaar. Deze zijn ook alle te zien op de Zeilmarkt zaterdag. Vlissingen, een soort superuitvoering zowel op motorisch gebied als wat betreft de uitvoering van het koetswerk. Bij elkaar dalen dus zo'n zestig bijzondere automobielen of naar het Zeeuwse. Na 15 uur op zaterdagmiddag zet de historische stoet zich in beweging en rijdt dan naar het recreatiecentrum Scheldeoord in Baarland. Daar kampeert het'gezelschap tot en met maandag. Op zondag staat een rondrit door Zuid-Beveland gepland, onderweg staat een Concours d'Elegance op het programma. Na terugkomst op Scheldeoord volgt een borrel en de prijsuitreiking. De slotdag van het bezoek aan Zeeland van de Riley Club Holland wordt gevormd door een bezoek aan de Deltawerken. Dat is maandag 24 augustus. De variatie in kleuren tvas nog niet zo groot in de prille jaren van het produkt automobiel. Verder dan zwart, wit en bordeaux ging het meestal niet.

Scheldebode | 1987 | | pagina 21