Win een helicoptervlucht over Vlissingse Braderie HET WEEKBLAD WAAR JE LEKKER VOOR GAAT ZITTEN Donderdag 13, vrijdag 14 en zaterdag 15 augustus in Oost-Souburg. Met De Scheldebode FLORA EN TAPTOE DEBODEj Standwerkers Met de bus naar Breda: INSCHRIJVING NIEUWE DANSCURSUS IV VLISSINGEN - De Vlissingse braderie is op komst. Volgende week donderdag, 20 augustus, opent de heer Van Gent van de Stichting Vlis singen Promotie het driedaags gebeuren en tot zaterdagmiddag vijf uur is er in Vlissingen van alles te beleven. Kraampjes met koop waar, grandioze aanbie dingen van Vlissingse winkeliers, modefestivi teiten en veel muziek. OOST-SOUBURG - Ondanks subsidieperikelen en het gebrek aan een eigen gebouw gaat morgen in Oost-Souburg voor de 7e keer het Driedaagse Midzomerfestival van de Molukse Stichting Mae-Uku van start. De organisatie geeft toe dat het samenstellen van een aantrekkelijk programma elk jaar moeilijker wordt, maar als belangrijkste evenement in de Molukse wijk in Oost- Souburg heeft Mae-Uku er een halszaak van gemaakt het Midzo merfestival elk jaar te laten terugkomen. Donderdag, vrijdag en zaterdag is de feesttent achter de Kr omwegesingel in Oost-Sou burg het middelpunt van het beleven van de Molukse cultuur. Een uitgebreide reeks activiteiten voor jong en oud levert een vol driedaags programma op dat elke dag vroeg begint en tot mid dernacht doorloopt. Het begin lag in 1981 toen een werkgroep in leven werd geroepen om ver schillende sociaal-culturele activiteiten te organiseren voor de Molukse ge meenschap in de gemeente Vlissingen. De werkgroep is inmiddels uitgegroeid tot een welzijnsstichting met het Driedaagse Midzomerfeest als belangrijkste visitekaartje. De gemeente en de Provincie Zeeland zijn financieel mede ver antwoordelijk voor de continuïteit van het cultureel gebeuren in Oost-Sou burg. Saljuco Programma DIE TUK ZIJN OP NIEUWS UIT EIGEN OMGEVING GAAN EVEN ZITTEN VOOR MIDDELBURG - Na de gebruikelijke voet- balloze zomertijd zijn momenteel de voorbe reidingen op het nieuwe seizoen in volle gang. Trainingen, oefenwed strijden en toernooien. Het Zeeuwse voetbal maakt zich klaar voor de competitie 1987-1988. MIDDELBURG Donderdag 13 augustus is er in de binnenstad van Middelburg een groot standwerkerscon cours. VANAF 18 AUGUSTUS Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren. 34e jaargang. Oplage: Editie Vlissingen 22.800 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg 21.300 ex. Gemeenten: Arnemuiden. Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. i DE SCHFT.DEBODE ITGAVE ZEEBRA WEEKBLADEN WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1987 Kantoor: Torenstr. 5, Vlissingen Tel. 01184-19910. Openingstij den: 08.30-12.30,13.30-17.00 u Advertentie-exploitatie J. v. Emden, tel. priv( 01184-60369; Jos Rentmeester tel. privé 01195-379 Redactie: Redacteur: Luc Vranken, tel. privé 01184-62280. Correspondente: Marloes Wilbers, tel. privé 01189-3096. 301 v KANTOOR: TORENSTRAAT 5 - VUSSINGEI 184-19910-POSTADRES: POSTBUS 5051 - 4380 KB VI 'SfilN - Een van de hoogtepunten van de Vlissingse Braderie is de mogelijkheid tot het maken van een helicoptervlucht bo ven het bruisende Vlissingen in Braderie-sfeer op zaterdag 22 augustus. De Scheldebode De KLM heli die zaterdag 22 Augustus boven Vlissingen rond vluchten maakt. Met De Scheldebode maakt U kans op een gratis vlucht. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltltllllllllljlllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllillltilllllfllllllllllllll geeft vijf gratis Boarding Pas ses voor de KLM helicopter weg. Snel handelen is wel ver eist. De bijgevoegde bon moet uiterlijk maandagmorgen 17 augustus op de redactie van De Scheldebode zijn. Afgeven op het kantoor in de Toren straat kan, een briefkaart of briefje opsturen kan ook onder vermelding van helicopter vlucht, als het maar maandag morgen binnen is. Samson organiseert deze zo mer in samenwerking met de KLM de zogenaamde Samson helipromotie. Een tweemoto- rige Sikorsky helicopter, waarin plaats is voor 24 perso nen, vliegt op plaatsen die de toer aan doet, af en aan. De KLM'heli's worden normaal gebruikt voor vluchten van en naar de booreilanden in de Noordzee. Ten behoeve van de Samson Helipromotie is een van die lllllllllllllllillllimiilillliliilllimiillllllllllimilllllllll reusachtige machines nu op toernee in Nederland. Op de laatste braderiedag in Vlissin gen, zaterdag 22 augustus, doet de Samson heli de Scheldestad aan. Voor vijfenveertig gulden krijgt men een zeer exclusieve kijk op de stad aan de Wester- schelde. Start en landings plaats is het Nollebos aan de Burgemeester van Woelderen- laan. Vanaf 10.30 uur beginnen de rondvluchten. Het Samson Promotieteam is die dag ook in Vlissingen aanwezig om genummerde folders uit te delen voor het winnen van een gratis heli coptervlucht. De winnende nummers staan vermeld bij de speciale Samson stand, in de Lange Zelke. Dat is tevens het verkooppunt voor de tickets. Dezelfde folder bevat bo vendien een leuke wedstrijd. Het afmaken van een slagzin en het inzenden van het deel nameformulier geven kans op aaie prijzen, zoals een Sony v ideocamera, Canon Topshot- camera's en leuke troostprij zen. Dit staat allemaal los van De Scheldebode-prijsvraag. Scheldebode lezers hebben dus een extra kans op een helicop tervlucht. Vul de bon in en doe die zo snel mogelijk op de re dactie van De Scheldebode (Postbus 5051 4380 KB Vlissin gen) belanden met duidelijke vermelding van naam adres en telefoonnummer. Uit de goede inzenders trekt de re dactie van De Scheldebode vij f winnaars die een gratis Boar ding Pass voor een helicopter vlucht krijgen. De winnaars krijgen persoonlijk bericht. De Vlissingse Braderie heeft natuurlijk nog veel meer te bieden dan een vlucht met de Samson Helicopter. Volgende Vraag Vul onderstaande bekende "Samson. Een slagzin verder van een shag." b. c. d. Dijk Kei Reus Leeuw Vraag Hoeveel keer staat krantenbericht. het woord "Samson" in dit maal Vrai Wat is de hoofdprijs van de extra (landelij- ke) wedstrijd in de Samson helikopterfolder a. Pakje Samson shag b. Canon Topshot camera c. Sony Video 8 camera week, woensdag 19 augustus brengt De Scheldebode een speciale, kleurige Braderie- bijlage met alle evenementen, de programma's en een gra- dioos spel van de adverteer ders waarmee prachtige koop jes weg te halen zijn. iiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiii;iiiiiiiii!iiniiiiiiiiiMiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiii!iiiifiififiiiimiiii!imiiiiiiiiiiiiiiiiiii; Zevende Molukse Midzomerfestival naarCircusHoliday Donderdagavond staat een optreden van The Cave ge pland. Om half elf brengt het gezelschap The Manhattens traditionele Molukse dansmu ziek in de feesttent. De Molukse cabaret- en dansgroep Putus Pingan vult vrijdagavond een deel van de avondprogrammering. De za terdag moet het hoogtepunt vormen van het driedaags ge beuren. 's Middags is het kin dertheater Delta te zien met medewerking van Hakim uit Sesamstraat. De dans- en zanggroep Sampari Mambe- sak is 's avonds te zien en de salsaband Saljuco sluit het Midzomerfestijn swingend af. De entreeprijzen voor de avondprogramma's in de feesttent zijn een rijksdaalder voor kinderen en 65-plussers en 7.50 voor volwassenen. Een passé-pa rtout voor drie dagen kost een tientje voor eerstge noemde groep en 17.50 voor volwassenen. Donderdag 13 augustus 10 - 12 uur zeskamp in de wijk (4 t/m 12 jaar), 12 - 13 uur geza menlijke middagmaaltijd, 14 - 16 uur knutselmiddag (feest tent versieren), 18 - 21 uur mi- nikamp voor jong en oud vanaf 15 jaar, 21 - 21.15 uur Pauze, 21.15 - 22.30 uur optre- Ook allerlei lekkere Molukse hapjes zijn te krijgen op het Mid zomerfestival in Oost-Souburg. den van "The Cave" (met Rudy de Queljoe), 22.30 - 23.30 uur optreden van "The Man hattens", 23.30 - 01.15 nacht film. Vrijdag 14 augustus 9.15 uur verzamelen op het plein, 10 - 12 uur bezoek Oranjemo len in Vlissingen, 12 - 13 uur gezamenlijke middagmaaltijd (eigen lunchpakket meene men), 14 - 15 uur video- en dia presentatie van het project "Voeding" (in het ontspan ningslokaal van de kerk), 20 - 22.30 uur optreden van "Putus Pingan" uit Opheusden, een Molukse culturele cabaret- en theatergroep, 22.30 - 24 uur op treden van een traditionele Molukse band. Zaterdag 15 augustus hele dag kraampjes met hapjes verkoop op het plein, 9-16 uur vrijmarkt - gelegenheid om overtollige spullen te verkopen (deelname gratis), 12 - 15 uur Fancy Fair voor kinderen, 15 - 16 uur kin dertheater Delta m.m.v. Ha- kim uit Sesamstraat, 19.30 - 21.30 uur dans/zanggroep "Sampari/Mambesak" een Papuase groep, 21.30 - 22 uur pauze, 22 - 24 uur Swingende Salsa Formatie "Saljuco". (ADVERTENTIES) Inschrijven tot 30 sept. van 19.00-20.00 uur. De muzikale clown Les Rigo's uit Zwitserland zorgen voor humor in de piste van Circus Holiday. Dne jeugdige Middelburgers klaar voor 87-88 en het Stadhuistoemooi zaterdag: v.l.n.r. Mark Roose, Jan de Rijke en Jurjen Swiers Foto: foto ZESA Een traditioneel voorberei- dingstoernooi in het Walche- rese is het jaarlijkse Stadhuis- toernooi van de MV AV Middelburg. De vereiniging uit de Zeeuwse hoofdstad heeft als altijd drie sterke te genstander naar sportpark De Nadorst gehaald en zaterdag 15 augustus moet de thuis ploeg van trainer Ron Schrier zich bewijzen tegen Arnemui den, Halsteren en Spijkenisse. Naast het seniorenspektakel komen ook de A-junioren van de deelnemende verenigingen tegen elkaar uit. Alle wed strijden nemen twee keer der tig minuten in beslag. Wat de tegenstand van de Walcherse zondag tweede klasser betreft: Arnemuiden komt uit in de 2e klasse van de zaterdagcompetitie, Halsteren is een hoofdklasser bij de zon- Ongeveer 20 standwerkers zullen in de Lange Delft tus sen 10.00 u. en 16.00 u. op een zo orgineel mogelijke wijze hun artikelen aan de man probe ren te brengen. dagamateurs en Spijkenisse is een gevestigde naam binnen de le klasse van de zaterdag- completitie. WEDSTRIJDPROGRAMMA STANDAARDTEAMS 13.00 uur Halsteren-Middel- burg veld 1, 13.00 uur Arne- muiden-Spijkenisse veld 2, 14.30 uur Verliezersronde veld 1,15.45 uur Finale veld 1. WEDSTRIJDPROGRAMMA A-JUNIOREN: 13.00 uur Halsteren-Middel- burg veld 3, 13.00 uur Ame- muiden-Spijkenisse veld 5, 14.30 uur Verliezersronde veld 3,14.30 uur Finale veld 2. Van Fraassen Tours organiseert in samenwerking met de VW-Breda op vrijdag 21 augustus twee arrangemen ten naar Breda. Men kan 's avonds een bezoek brengen aan de Nationale Taptoe in het Kasteel óf men kan een volledig verzorgde dagtocht maken naar Breda, met een stadswandeling, bezoek aan de Flora, diner en tot besluit de Taptoe. Voor de dagtocht is het vertrek: 12.00 uur Vlissingen (Stadhuisplein), 12.25 uur Middelburg (station) 12.45 uur Goes (station) en 13.00 uur Kruiningen (Uitkijk). Bij aan komst in Breda maakt men onder leiding van een WV- hostess een stadswandeling door de historische binnen stad. Tijdens deze twee uur durende tocht worden o.a. het Kasteel van Breda, de Grote Kerk, het Begijnhof en de Waalse Kerk bezocht. Deze 'historische kilometer' eindigt in de Grote Kerk, waar Breda Flora wordt gehouden. Een unieke zomer bloemenexpositie: 300.000 snijbloemen, planten, struiken, bomen en waterpartijen tegen het schitterende decor van het interieur van deze 16e eeuwse gotische basiliek. Na een bezoek aan de Flora gaat men naar Hotel Breda of Hotel Brabant voor een 3-gangendiner. Daarna rijdt de bus naar het Kasteel van Breda voor de Taptoe. Een muzikaal festijn van klank, kleur, licht, muziek en show, waaraan 1500 militaire en burgermuzikanten uit binnen- en buitenland deelnemen. Het dagarrangement kost 82,50 p.p., waarin inbegre pen: busvervoer, stadswandeling met hostess, entree Breda Flora, diner en bezoek Taptoe met zitplaats op overdekte tribune. Het avondarrangement kost 39,50 p.p., waarin inbe grepen: busvervoer en bezoek Taptoe met zitplaats op overdekte tribune. Voor het avondarrangement, de Tap toe, vertrekken de bussen om 18.00 uur Vlissingen, 18.15 uur Middelburg, 18.45 uur Goes en 19.00 uur Kruiningen. Voor reservering kan men terecht bij Holland Interna tional Reisbureau Van Fraassen, Paul Krügerstraat 21; Middelburg, Londensekaail 19 en Goes, Voorstad 18. VLISSINGEN - Circus Ho liday, nog steeds het grootste circus van Nederland, doet binnenkort Walcheren aan. En hoe Vanaf morgen, donder dag 13 augustus is het circus in Vrouwenpolder te zien. Daarna trekt het naar Vlissin gen (het Miro-terrein), Zoute- lande, Domburg en Westka pelle. Aan het eind van de maand is het circus nog twee dagen op het Hof van Tange in Middelburg. Lezers van De Scheldebode boffen. Bij inle vering van de hier bijge voegde bon krijgen zij vijf gulden korting op alle rangen, behalve derde. Uitknippen dus Circus Holiday heeft alles wat een circus met aanzien behoort te hebben. Jong en oud heeft de kans op een ge zellig middagje of avondje uit. Alberto Althoff, chefdresseur van Circus Holiday is aan het werk te zien met vijf jonge Afrikaanse olifanten. Ook zes koolzwarte Friesche hengsten leidt hij de piste rond. Benny Althoff pakt een heus zwaargewicht aan. Hij zal enkele rondjes rijden op een neushoorn. Lothara is een hoogdraadkunstenaar die zon der vangnet de meest angst aanjagende kunsten uithaalt. De Rigo's zijn twee Zwitserse clowns die de komische noot voor hun rekening nemen. La chen wordt het ook tijdens het optreden van de twee voetbal lende honden Manuela en Marco. De zevenkoppige Geronimo V Company verzorgt een da verende Wild West show waarbij een rasechte Indiaan flink met messen, bogen en to mahawks in de weer gaat. Ge noeg variatie dus voor een aantrekkelijke circusmiddag of -avond uit. De Walcherse toernee van Circus Holiday: donderdag 13 augustus Vrouwenpolder - Fort de Haakweg, voorstellin gen om 16 en 20 uur; zaterdag 15 en zondag 16 augustus Vlis singen - Miro-terrein, voor stellingen om 16 en 20 uur; maandag 17 augustus Zoute- lande - Westkapelseweg, voorstellingen om 16 en 20 uur; dinsdag 18 en woensdag 19 augustus Domburg - Roosjes- weg, voorstellingen om 16 en 20 uur; donderdag 20 augustus Westkapelle - Evenementen terrein, voorstellingen om 16 en 18.30 uur; zaterdag 29 augustus Middelburg - Hof van Tange, voorstellingen om 15 en 19 uur, zondag 30 augus tus Middelburg - Hof van Tange, voorstellingen om 13 en 16.15 uur. Voorverkoopadressen zijn de plaatselijke VW-kantoren. GOES - MIDDELBURG - ZIERIKZEE - MIDDELHARNIS ■lekker voor gaat zit ten 3ij inlevering van deze bon REJÜKTIE van F 5.- Pt H P£ H SOON op alle Hangen, behalve de 3e rang Alleen volledig ingevulde oonnen worden geaccepteerd Naam: Adres: Postcode: Plaats V.egens administratiekosten bedraagt de korting aan de voorverkoopadressen f U. 50 Per bon wordt per toegangsbewijs slechts één maal reduktie gegeven.

Scheldebode | 1987 | | pagina 1