i Zeeland in foto's James-Bondfestival in filmhuis Meccano Vrouwen-opzoekboek Regenboogcourse Haring smaakt best bij Frans de Muynck „Kerngroep" in Vlissingen bemiddelt onroerend goed 'Scheldebode Puzzelsport' Juli Samiera treedt op in Middelburg Verkooppunt Euro-Super bij autobedrijf Joosse „Ook de particulieren heb ik graag" SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 15 JUL11987 KRUISWOORDRAADSEL 'S-HEERENHOEK - Het profveld van de 'Regenboogcourse' die op zondag 9 augustus wordt verreden, gebint zo zoetjes aan gestalte te krijgen. UIT HET ZAKENLEVEN HUISARTSEN TANDARTSEN APOTHEEK DIERENARTSEN KERKDIENSTEN HOOGWATER Kees Wortman, brandbeveiliging 305 jmhiiiiiiiiiiii mum iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii mum mil in mini i illinium iiiiiiiiiiiiiiiiihhiiiiiiiiiihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii hi ii ii i iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiL Krakteristieke foto die te zien is tijdens de tentoon- I stelling „Zeeland in foto's". 5 VLISSINGEN - Tot en met 12 augustus is op de be- gane grond van de openbare nHHHUHUUim Illim llll HHUUHIIIIIHIIIUHIUIHIHIHIIUUIHIIIHIIIIUIHIIIIIIIIIIIIUIHIUIIIIIIHIIIIIHIUIHIHIHIHIIIHIIIHIHIHIHIHIIIUHIIIIIIIlfr bibliotheek Vlissingen een tentoonstelling ingericht van bijna honderd foto's die een beeld geven van Zeeland in de jaren 1945-1955. De foto's zijn gerang schikt in thema's en geven een beeld van bijvoorbeeld de wederopbouw, ontspan ning, woningen, bejaarden, kinderen en straatbeelden. De tentoonstelling is te bezichtigen tijdens de ope ningsuren van de biblio theek in Vlissingen. VLISSINGEN - Sinds kort is op de hoek van de Badhuis- straat/Glacisstraat in Vlissin gen het bedrijf „Kerngroep Vlissingen" gevestigd. De kerngroep bemiddelt on der meer bij onroerend goed, voor zowel bedrijven als par ticulieren, en houdt zich daar naast bezig met hypotheken en assurantiën. De directie bestaat uit de heren J. en P. Miltenburg en de heren R. en L. Kooman. Zij worden bijgestaan door me vrouw C. Miltenburg. „Kern groep Vlissingen" is nauw verbonden met Miltenburg as surantiën, het bedrijf dat er naast gelegen is. Die samenwerking geldt vooral het terrein van de ver- zekeringen. „En als het hier druk is, „leen" ik ook wel eens mensen van ze", zegt de heer L. Kooman. Hij voert samen met de heer R. Kooman ook de directie over Kooman Part ners BV, gevestigd aan het Middelburgse Molenwater. De „Kerngroep" heeft het karak ter van een winkel. Dat is be wust gedaan. „Mensen kunnen hier ge woon binnenstappen. Na een gesprek proberen we de wensen vast te stellen en bekijken we de mogelijkhe den. Die kunnen met een com- MIDDELBURG - Filmhuls Meccano staat geheel in het teken van het jubileum van James Bond. Het is 25 jaar ge leden dat dit fenomeen zijn in trede deed. Elke avond wordt er een James-Bondfilm ver toond. De aanvang is telkens 21.30 uur. Donderdag draait From Russia with Love, vrijdag is de Gold Finger aan de beurt en zaterdag draait You only live twice. Zondag is Live and let die te zien, terwijl The man Met deze 'Nieuwsblad Puzzel- sport'-puzzel is maandelijks een aantrekkelijke prijs te verdienen: een praktisch actueel en uitvoerig woordenboek. Het is een betrouw bare gids voor de gebruiker van het Nederlands, zoals dat momen teel gebruikt wordt. De 'Grote van Dale' is zowel het oudste als het grootste woordenboek in het Ne derlandse taalgebied. Het is meer dan een eeuw de onbetwiste auto riteit op dat terrein. De 'Heden daagse Van Dale' heeft een winkel waarde van 120,-. Om deze prijs te kunnen verdie nen, moet men in juli alle vijf puz zels oplossen. Van de puzzel van 1 Hor.: 1 deel v/e huis 5 landbouwmotor- rijtuig 11 zweem 16Amerik. indianen stam 17 kleinood 18 dot 20 vergelding 21 vlies op melk 22 dienstmeisje 24 kleur 26 stengeldeel 27 afsluiting 28 Algemene Ouderdomswet 29 stoer 32 restant van sigaret 34 familielid 36 bolvormige koek 38 vogel 40 vloei- stofpeil 42 inwendig orgaan 43 aandoe ning 45 in een molen fijn maken 46 wet 47 Duitse hoofdstad 48 bedvulling 50 schip v/d wilde vaart 51 toestemming 52 draagbalk 53 riv. in Frankrijk 56 witte plek op dierenhoofd 58 het zuiden van Frankrijk 59 mohamm. boetende bedel monnik 61 land in Azië 63 verwoesting 65 vader 66 kwajongen 68 gemelijk mens 69 uiterste 71 vrouw, geestelijke 72 graanpakhuis 75 riv. in Belgié 77 loof boom 78 schildvleugelig insekt 79 et ce tera 81 nauwelijks 83 alle slagen bij het bridgen 85 water in Utrecht 86 bijna loodrecht 88 gebed 90 olierijke vrucht 91 gepeupel 92 borrel 93 zich gemakke lijk behelpend 94 sluier. Vert.: 1 propvol 2 taak 3 wartaal 4 voor malig 5 duur 6 kleine kajuit 7 uitroep bij pijn 8 geheel de uwe (Lat.) 9 deel v/e naald 10 stuk chocolade 12 eb 13 mt. kenteken van Ierland 14 maïsmeel 15 pl. in Italiè 17 drank met vruchten 19 sprookjesfiguur 22 gereedschap 23 republ. in M.-Oosten 25 Rom. maan godin 27 een misdaad toegeven 28 bijb. fig. 30 eikehout ontschorsen 31 hoofd deksel 33 Schotse rok 35 aanhanger 37 bergplaats voor eieren 39 wettelijk 41 heimelijk 43 ondermeer 44 inwendig 45 smaakvol 47 bibliotheek (afk.) 49 so cialist (schimpend)54 vaccineren 55 hel dendicht 57 eerste koning v/h joodse volk 58 vosaap 59 beroemdheid 60 sterkte 62 vrouw, dier 64 duitendief 65 trop. boom 67 grap 69 windzijde 70 grafzerk 73 kraagplooisel 74 riv. in Polen 76 riv. in Spanje 80 Amerik. in lichtingendienst 82 pl. op de Veluwe 84 kleefmiddel 85 bijb. fig. 87 langspeel plaat 89 uitgave 90 onder andere 91 riv. in Italië. with the golden gun op maan dag op het witte doek te zien is. Dinsdag is The spy who lo ved me te gast in Meccano en woensdag For your eyes only. Stuk voor stuk bestsellers. In Electro draait de hele week - behalve op zondag - One flew over the cuckoo's nest. De aanvang is 20.30 uur. Kindermatinee Meccano komt zaterdag met De Speurneuzen. Een leuke spannende film voor de jeugdige kijkers. De aanvang is 15.00 uur. juli neemt men de eerste twee let ters van de oplossing van 2 hori zontaal; van die van 8 juli de tweede en de vierde letter van 2 verticaal; van die van 15 juli de vierde en de eerste letter van 16 horizontaal; van die van 22 juli de laatste twee letters 65 horizontaal en teenslotte de middelste letter van 26 horizontaal van die van 29 juli. Zet men de letters op een rij dan krijgt men aan het eind van de maand een 'afsluitend' woord. Dit woord moet voor 5 augustus wor den ingezonden aan de puzzel red actie van De Scheldebode, post bus 50514380 KB Vlissingen. Uit alle goede oplossingen trekt de redactie de winnaar van de juli- puzzelserie. VEEL SUCCES. puterberekening vrij nauw keurig worden vastgesteld", aldus Kooman. Hij is van me ning dat er in Vlissingen te weinig bouwgrond beschik baar is, ondanks de bestaande behoefte. De „Kerngroep" kan ook berekeningen maken voor mensen die op een eigen stuk grond een huis willen bouwen. „Wij kennen de problemen. Ons werk is de mensen een af gerond produkt met een vaste prijs te geven", zegt een van de vier directieleden. Momenteel is de kerngroep ook betrokken bij een beleg gingsproject op Ameland. Het project bestaat uit een hotel met appartementen. Klantenbegeleiding van A tot Z, daar komt het op neer bij de „Kerngroep Vlissingen". „Service, service en nog eens service", verwoordt mevrouw Miltenburg de filosofie. De ligging van de winkel is volgens de heer Kooman ide aal, vlak naast Miltenburg en op een punt dat iedereen min stens een keer per week pas seert. Het enige dat momenteel nog ontbreekt is het logo op de voorgevel. „Kerngroep Vlis singen" komt daar te staan. MIDDELBURG - De Gro ningse fakir/buikdanseres Samiera komt ook deze zo mer weer naar Plein 40 op de folkloristische dag in Mid delburg. Deze wordt 16 juli gehouden. Zorgde ze vorig jaar nog voor de nodige opschudding door haar buikdansact eventueel topless uit te voe ren, dit jaar heeft ze een act met slangen aan haar pro gramma toegevoegd. Sa miera is te zien op Plein 40 op een podium op de hoek van Plein 40/Zusterstraat De aanvang is 19.30 uur. Vlissingen Autopuzzelrtt In samenwerking met het Vlis- sings Actie Fonds houdt de Motor en Autoclub De Zeeuwen uit Vlis singen een puzzelrit voor automo bilisten en motorrijders op donder dagavond 16 juli. Er is een rit in de A- en B-klasse. Het puzzelregle ment Midden-Zeeland is van toe passing. J. van der Hagen zette de rit uit. Tussen 19 en 20 uur kan worden ingeschreven in de kantine van de sporthal Baskenburg. De prijsuitreiking vindt daar eveneens plaats. Gevonden voorwerpen In de periode tot 8 juli zijn bij de gemeentepolitie Vlissingen de vol gende voorwerpen aangegeven: bankbiljet, zonnebril, kindervest, babymuts, sjawl, tabakszak met in houd, 2 portemonnees, paar kin derschoenen, goudkleurige broche met steen, parelketting, lipssleutel, twee fietssleutels, twee fietssleutels aan ring, sleutels auto in bruin etui, sleutel aan hanger, 11 sleutels aan ring, vier sleutels aan ring, plastic tas met onder meer sleutels. Aangegeven dieren: in asiel lap jespoes, cypers gec. volw. kater. Inlichtingen maandag tot en met vrijdag van 9 tot 12 uur en tussen 14 en 16 uur. Elke laatste vrijdag van de maand kijkavond tussen 18 en 19 uur. Marktconcert Ook dit zomerseizoen zullen in de St. Jacobskerk in Vlissingen de zogenaamde marktconcerten wor den gegeven. Deze korte orgelcon certen, die gratis toegankelijk zijn, worden dit jaar vanaf 17 juli tot en met 28 augustus iedere vrijdag (marktdag) gehouden tussen 12 en 12.30 uur. Het eerste concert wordt verzorgd door Jaco Simons, de jonge Vlissingse organist, stu dent aan het Brabants conservato rium. Hij speelt werken van Johan Seb. Bach, Dragt, Reger en Vierne. Expo olieverf In het Vlissingse strandhotel is tot en met 13 augustus een exposi tie te zien met olieverfschilderijen en tekeningen van de kunstenaar Marcel Robbe. Openingstijden: openingstijden hotel. Avondwandeling WSV Marathon uit Vlissingen houdt woensdag 22 juli weer een avondwandeling. Startplaats is de kantine van camping „In den Bon gerd" in Oostkapelle. Inschrijven gebeurt vanaf 18.30 uur, de start is om 19 uur. Inschrijfgeld 2.-. De te lopen afstand is 5 of 10 kilome ter en de route voert de lopers door bos en duin van Oostkapelle. Rommelmarkt Het showkorps Vlissingen houdt 18 juli een rommelmarkt. Plaats van handeling is de Koestraat. Aanvang van de markt is 's mor gens. De opbrengst van de rom melmarkt is bestemd voor de aan schaf van nieuw lesmateriaal. MIDDELBURG In de Nieuwe kerk in Middelburg is dinsdag 21 juli een concert van het „Britisch Columbia Boys Choir" uit Vancouver (Canada) te beluisteren. Het koor staat onder leiding van Donald Forbes en van componisten uit alle tijden wordt werk gebracht. Organist bij het concert is Klaas Mulder. Aanvang 20 uur. Exaudi Niet het Engelse „Boys Choir of St. George" maar het Westkapelse „Exaudi" concerteert op woens dag 22 juli in de Hervormde kerk in Zoutelande. Aanvang 20 uur. Rommelmarkt Tijdens de toerdag Zandijk- Veere wordt op dinsdag 21 juli een rommelmarkt gehouden op het Oranjeplein. Dat gebeurt 's mor gens tien tot 's middags vier uur. De opbrengst is bestemd voor het opknappen van het wijkgebouw. Origami In september gaan de nieuwe cursussen Origami (vouwkunst) weer van start. Deze cursussen worden gegeven door docenten van de Origami Sociëteit Neder land. Men kan er erecht voor de- MIDDELBURG - Op dins dag 23 juni j.l. werd het tweede „Vrouwen opzoek boek" Luchtkasteel een uit gave van het Zeeuws Vrou- wenoverleg aangeboden aan gedeputeerde D. Maris-Kos- ter. Het Luchtkasteel is een overleg van vrouwen die op professionele wijze met en voor vrouwen bezig zijn. Be roepskrachten die ervaringen uitwisselen en gezamenlijk initiatieven ontplooien. De eerste uitgave van het „opzoekboek" dateert uit 1980. Het voorzag jaren in een be hoefte omdat allerhande adressen van verenigingen, groepen en instellingen die met vrouwenzaken te maken hebben er in vermeld waren. Emancipatie is geen stil staand water, aldus het Luchtkasteel, maar een gebied waarop zich steeds nieuwe ontwikkelingen voordoen. Veel informatie bleek niet meer actueel te zijn. Daarom werd besloten tot het uitbren gen van een tweede opzoek boek. Een nieuw gedeelte is de subsidiewijzer: een baken in de wir-war van regelingen. Het tweede „Vrouwen opzoek boek" is voor 2 gulden te ver krijgen op de kantoren van de Stichting Vrouwenemancipa tie Zeeland. Van de ploeg van Jan Raas zullen aan het vertek staan de super-sprinter Jean Paul van Poppel, pro loog winnaar Jelle Nijdam en de Zeeuwen Cees Priem en Patrick van Passel. Verder is het vrijwel ze ker dat uit de ploeg van Pe ter Post de Australiër Alan Peiper van de partij zal zijn, alsmede Guy Nulens en Pe ter Harings. Van de ploeg van Jan Gis- bers staan voorts op het ver langlijstje de rappe man wim Ar ras, die vergezeld wordt door zijn ploegmaats Peter Hoondert, René Beu ker en Henk Boeve. Met meerdere prominente beroepsrenners uit binnen- en buitenland worden ver der onderhandelingen ge voerd en men kan er dan ook verzekerd van zijn dat de 'Regenboogcourse 1987' als vanouds een zeer sterke be zetting krijgt. monstraties en materiaal. Iedere woensdag is het depot geopend van 14.30 tot 16 uur behalve in de schoolvakanties. Inlichtingen: 01102-3207. Borstvoeding De moedergroep van La Leche League komt in de zomermaanden twee keer bijeen. Woensdagmor gen 25 juli in de Julianastraat om 10.00 uur in Oost-Souburg en woensdagmorgen 19 augustus Van Bourgondiëlaan 13 te Veere. Ook om 10 uur. Voor hulp en pro blemen en informatie kan men te recht op het nummer 01180-16812 of 37833. Middagpauze Donderdag kan men in de koor kerk Albert Clement het orgel be luisteren. Ds. Geers uit Middelburg houdt een korte meditatie. Om 12.15 uur begint Clement. Het ge heel neemt een half uurtje in be slag. Daarna is er gelegenheid tot koffie drinken. Met deze pauze diensten willen de samenwerkende Middelburgse kerken de aanwezi gen een moment van stilte en be zinning bieden. Artiestencafé Zondag begint de avond om 20.00 uur. Wie zich van tien minu ten op de bühne wil verzekeren kan zich telefonisch opgeven bij mevrouw Marianne Colijn (29567). Groepen van meer dan drie perso nen krijgen de gelegenheid 15/20 minuten op te treden. Tentoonstelling Tot 28 augustus is er op de eer ste verdieping van de Zeeuwse bi bliotheek aan de Kousteensedijk in Middelburg een expositie te be zichtigen over het werk van George Gerswin. De muziekafde ling van de Zeeuwse bibliotheek heeft ter gelegenheid van de vijftig ste sterfdag een tentoonstelling in gericht. De openingstijden zijn: maan dag van 17.30 tot 21 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 21 uur en op zaterdag van 10 tot 13 uur. Expositie In de kapel van St. Maarten te Hoogelande is van 11 juli tot en met 24 juli een expositie te zien van gemengde technieken van Liesbeth van der Zee. Openingstij den dagelijks van 14 tot 18 uur. Haar werk verwijst naar krachten uit de natuur. Orgelconcert In Gapinge wordt woensdag een orgelconcert gegeven door Jan Hekhuis. Hij geeft dat concert op het kabinetsorgeltje in de gerefor meerde kerk in Gapinge. Op het programma staan werken van Van Kerckhoven, Pachelbel, Buxtehu- de, Scheidt, Sweelinck, Bach, Pool, Selby en natuurlijk de orga nist zelf. NIEUW EN SINT JOOS- LAND - Autobedrijf Joosse in Nieuw en Sint Joosland heeft de gehele ondergrondse op slaginstallatie voor motor brandstoffen vernieuwd. Daardoor is men thans in staat honderd procent lood vrije benzine te leveren, na melijk de Euro-Super. Deze vormt de vervanger voor de loodvrije normale benzine. Deze benzine is geschikt voor auto's met zogenaamde schone motoren en auto's voorzien van een katalysator. Autobedrijf Joosse heeft dus een primeur aan de weg rich ting Veerse Meer en westelijk Zuid-Beveland, waarbij ver meldenswaard is dat de prij zen gelijk zijn aan de prijzen van de zelfbedieningsstations langs de grote weg. Momenteel zeer belemmerd door werkzaamheden aan de weg langs het bedrijf hoopt men toch met deze primeur en prijzen in een behoefte te voorzien. WESTKAPELLE/VLIS- SINGEN/MIDDELBURG - Rond 1600 vond Willem Beu- kelszoon in het Zeeuws- Vlaamse Biervliet het haring kaken uit Hij had misschien niet kunnen vermoeden wat zijn uitvinding van de haring zou maken: een oer-Hollandse snack met een faam die tot ver buiten de landsgrenzen reikt. Een stukje „Holland promo tie". Maar een haring in Scheve- ningen is niet hetzelfde als een haring in pakweg Katwijk. En een haring smaakt in Zeeland nergens zo lekker als in West- kapelle. Dat blijkt uit een grote „haringtest" die onlangs in opdracht van het Algemeen Dagblad werd uitgevoerd. De resultaten waren onlangs te lezen in die krant en op een glorieuze tweede plaats stond de Westkapelse zaak van Frans de Muynck. Een negen kreeg hij van de Jury", bestaande uit de AD- joumalist Jan Warners en TNO-deskundige Cees Weber. En of dat nog niet genoeg was ontving ook Anton de Muynck van vishandel „De Muynck" op de Oude Markt in Vlissin gen een negen. Een vierde plaats werd daarmee in de wacht gesleept Hij is er zichtbaar mee in z'n nopjes, Frans de Muynck. „Als je weet wat voor een sores ik in Westkapelle heb gehad, al dat zand van de Zeedijk en steeds maar naar een andere plek moeten verhuizen. Maar Gegevens voor deze rubriek moeten de vrijdag voor plaatsing uiterlijk om 11.00 uur op het kan toor aan de Torenstraat 5 te Vlis singen binnen zijn. Vlissingen - Za. v.d. Berg, Gies- senburg 12, tel. 65253. Zo. v. Dijk, Koudekerkseweg 52, tel. 13459. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30- 18.00 uur (zonder afspraak). Huis bezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - Za. v.d. Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637. Zo. Berghauser Pont, Bellinkplein 1, tel. 37393. Spreekuur voor spoedgevallen (zonder afspraak) 12.30-13.30 uur en 17.30-18.00 uur. Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Souburg, Mlddelburg-Zuld, Ar- nemulden en Nleuwland. Za. Bergen, Kanaalstraat 89, Oost- Souburg, tel. 01184-61500. Zo. Visser, Roosenburglaan 20, Mid delburg, tel. 01180-37431 Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Weet- en Midden-Walcheren - Za. en zo. Stutterheim, Beukei- manstraat 8, Meliskerke, tel. 01186-1760. Zoutelande, Meliskerke, Blgge- kerke, Koudekerke, Westkapel le, Domburg, Aagtekerke - Vrijd. 18.00 uur tot zo. 24.00 uur: Vaan drager, Weststraat 7, Domburg, tel. 01188-1271. Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke en Veere - Za. en zo. Oosterhoff, Markt 10, Veere, tel. 01181-271. Verloskundigen Middelburg - Vrijd. 18.00 uur tot zo. 24.00 uur. mw. de Crom, tel. 27325. Vlissingen - Vrijd. 18.00 uur tot ma. 8.00 uur A.M. de Gaaij, tel. 71768. Groepspraktljk voor alternatieve geneeswijze: Van vr. tot en met zo. voor dringende gevallen tel. 01184-65200 van 9.00 tot 10.00 uur. Voor heel Walcheren - Spreek uur voor spoedgevallen tussen 11 en 12 uur. Za. en zo. v.d. Schoot, Tramstraat 9, Koudekerke, tel. 01185-2660. Vlissingen - Vrijd. 17 juli - vrijd. 24 juli Apotheek Paauwenburg, Troelstraweg 2a, tel. 70717. Middelburg - Vrijd. 17 juli - vrijd. 24 juli Apotheek Stromenwijk-'t Zand, Maasstraat 56. Kleine huisdieren - Za. en zo. Schofaerts, Vlissingen, tel. 01184- 10910. Dierenartsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Domburgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. R.-K. Kerk Walcheren, Souburg, Zoute Viever za. 9.00 uur. Martinuskerk, zo. 10.00 uur parochiekoor. Vlissingen, Paau wenburg Open Hof, zo. 11.00 uur eigen zanggroep. Ter Reede za. 17.00 uur. Lieve Vrouwekerk, za. 19.00 uur Lambertuskoor, zo. 9.30 uur Dameskoor. Bethesda St.-Jo- sephziekenhuis zo. 11.15 uur. Mid delburg Petrus en Pauluskerk, za. 19.00 uur, zo. 10.00 uur. Hoek steen zo. 11.30 uur, Domburg (Openluchttheater), za. 19.00 uur en zo. 10.00 uur. Zoutelande, za. 19.00 uur en zo. 10.00 uur. Dis hoek zo. 10.00 uur, Vrouwenpol der (Fort de Haakweg), Za. 19.00 uur en zo. 10.00 uur, Oostkapelle (N.H. Kerk) Za. 19.00 u. Prot. Ziekenhuispastoraat Streek Ziekenhuis Walcheren. Zo. dhr. P.A. Trimpe. Chr. Ger. Kerk Vlissingen - Zo. 9.30 uur en 17.00 uur ds. Brons. Geref. Kerk en Ned. Herv. Gem. Souburg - Kanaalstraat zo. 9.30 uur dhr. Westhoff. Oranjeplein zo. 9.30 uur ds. Voorst-Vader en 19.00 uur dhr. Heemskerk. Evang. Gem. de Wijngaard, Mid delburg - L.T.S. Klarenbeek, zo 9.30 uur v.d. Zanden. Geref. Kerk Vrijgemaakt, De Lannoystraat, Vlissingen - Zo. 9.30 uur ds. de Mey en 16.30 uur ds. de Mey. Middelburg 9.30 uur ds. Feenstra en 16.30 uur ds. de Graaf. Anglicaanse Kerk - (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort: zo. 10.30 uur Morning Prayer en 19.30 uur Evening Prayer. Zevende Dags Adventis ten: Middelburg, za. 11.00 uur ds. Altink, Vlissingen, het Anker, za. 19.30 uur ds. Altink. Kristen Zuidmolukse Kerk In Ne derland - Oost-Souburg Zo. 10.00 uur Waisapy. Doopsgezinde Gemeente Vlis singen: geen dienst, Middelburg, geen dienst. Herv. Gem. en Ger. Kerk te Vlis singen: St. Jacobskerk zo. 10.30 uur ds. de Boer, 17.00 uur de Rij ke. Petruskerk 9.30 u. ds. Makkin- ga. Open Hof zo. 9.30 uur ds. Köther. De Schaapskooi zo. 9.30 uur Hon- dius. H.A. Johanneskerk 9.00 uur ds. De Boer. Ev. Lutherse gemeente - Vlissin gen zo. geen dienst. Middelburg, 10.00 u. ds. Buissing-v. Beers. Hervormd Middelburg - Nieuwe Kerk 10.00 uur ds. Rinkema en 17.00 u. ds. Veldhuizen (GB). Koorkerk, 10.00 uur ds. Hendrikse Oostkerk, 10.00 uur ds. van der Meer. Ontmoetingskerk, 10.00 uur ds. Fonteyn. Thomaskapel 10.00 uur ds. Jorritsma. Getuigeniskerk 19.00 uurds. de Boer. Vrljz. Herv. en Remonstrantse Kring Koorkerk - Middelburg zo 10.00 uds. Hendrikse. Christengem.: Kapel St.-Maarten, Hoogelande, zo. 10.30 uur geen dienst. Pinksterkerk Vrijdomweg 1, Vlis singen, wo. 19.30 uur, vr. 19.30 uur, zo. 14.30 uur. Lofpr. dienst. Leger des Hells, Vlissingen - Zo. 10.00 uur Heiligingssamenkomst, 19.00 uur Avondsamenkomst. Evangelische Baptisten Ge meente, Damplein, Middelburg. Zo. 10.00 uur br. Lok. Baptisten Gemeente, Middel burg - Kapel Bree 8,10.00 uur ds Ezinga. Slon-gemeente Oost-Souburg, Ritthemsestraat 43a, zo. 10.00 uur Lofprijsdienst. Ned. Ger. Kerk te Middelburg, zo. 9.30 uur dhr. v. Veelen en 17.00 uur dhr. v. Veelen. Der Boede zondag 10.30 uur past. Ro senberg. Do. 16juli 6.48 en 19.08 uur Vr. 17 juli 7.42 en 20.01 uur Za. 18 juli 8.37 en 20.56 uur Zo. 19 juli 9.35 en 21.58 uur Ma. 20 juli 10.41 en 23.08 uur Di. 21 juli 11.52 en 0.18 uur Wo. 22 juli 12.56 en 1.20 uur ze hebben me weten te vinden, ondanks dat ik op een rotplek sta, en ik vind dat we als zaak bijzonder goed naar buiten zijn getreden en daar ben ik heel blij mee", zegt de be kroonde vishandelaar. De tweede plaats in de test acht hij ook van groot belang voor Westkapelle. „Want daar gaat het natuurlijk ook om hè, dat je toeristen zoiets kunt bieden, een kwalitatief goede haring voor een normale prijs". Anton de Muynck viel in voorgaande jaren al in de prij zen. (Symbolisch, want aan de test zijn geen prijzen verbon den). Twee jaar geleden kreeg hij eveneens een negen. „Ik zou Cees Weber wel eens wil len zien", zegt hij. „Je merkt er eigenlijk nooit iets van, het gaat heel snel. Niet dat je van tevoren weet dat ze komen dus", laat hij weten. Een eervolle negende plaats (op een totaal van 74 testpun- ten) was weggelegd voor de Middelburgse haringkraam ,,'t Beste Maatje" op de Konings- brug. Een acht kreeg Ben Lan- gendonk van het AD en daar mee heeft hij het bestaans recht van zijn zaak ruim schoots bewezen. Drie Zeeuwen in de boven ste regionen van het „ha ringklassement". Liefhebbers hoeven dus niet naar Scheve- ningen om een „harinkie te happen". Een van de aldaar geteste kramen kan, volgens de test, „beter vermeden wor den". VLISSINGEN - In het Al- hambra filmtheater kunnen de filmliefhebbers weer en kele leuke films op het witte doek bekijken. The Living Daylights be leefde vorige week zijn pre mière en de film sloeg aan, zo dat prolongatie natuurlijk geen nieuws betekent. Donderdag, vrijdag, zater dag, zondag, maandag, dins dag en woensdag draait deze film om 14.00, 19.00 en 21.30 uur. Nieuw is de film Een avontuur met een staartje. Deze film is de Nederlandse versie van de eerste animatie film die door Steven Spielberg gepresenteerd werd. De Amerikaanse titel van Een avontuur met en staartje is een film van Don Bluth, voor Amblin Entertainment en Universal Pictures. Een avontuur met een staartje ge tuigt van de liefde voor klas sieke animatie. Het plezier in het ontwikkelen van de ka rakter en het vertellen van een goed verhaal. Deze film draait in Alharu bra op donderdag om 14.00 en 19.00 uur en ook de rest van de week is de film te zien op deze tijdstippen. Children of a les ser God is opnieuw present in Vlissingen. Donderdag en vrijdag om 21.30 uur, zaterdag om 21.30 uur en eveneens op de andere dagen om 21.30 uur. Voor de seksfilmliefhebbers draait Sex op advertentie op vrijdag en zaterdag. Wat de Living Daylights be treft wordt de hoofdrol van James Bond gespeeld door Ti mothy Dalton. De Russische generaal Koskov heeft de En gelse regering laten weten dat hij naar het Westen wil over lopen. Aangezien hij meldt dat de KGB sluipschutters heeft ingezet om hem dit te beletten, wordt geheim agent 007 naar Bratislava gestuurd om hier een stokje voor te steken. De film is geschikt voor alle leef tijden. VLISSINGEN - In het ar tikel van „Bedrijf brandbe veiliging nu ook in Vlissin gen", dat vorige week in De Scheldebode stond is een storende fout geslopen. „Ook de particulieren heb ik graag, we zijn er niet al leen voor de bedrijven. Alle soorten blussers controleren wij. We zijn de hele week geopend en op zaterdag tot 13 uur voor iedereen die dan wel tijd heeft langs te ko men", aldus Kees Wortman. Deze woorden moesten er staan in plaats van dat Wortman veel liever parti culieren zou hebben die ge regeld komen in plaats van bedrijven die slechts spora disch de hulp inroepen. Deze woorden kwamen immers niet uit de mond van Wort man.

Scheldebode | 1987 | | pagina 5