.Mooi zijn, mooier worden. Trekker-Trek spektakel in Kapelle We hebben een zomerse clanbieding in onze wijnen. I Hardy Optiek I Gespreksgroep FIOM wordt opgeheven Vlissingse sportkampioen gehuldigd Een ingang voor Streekziekenhuis U koopt er zes, u betaalt er maar vijf. service en aandacht 3.75 5.65 6.95 5.95 5.95 7.95 3.95 6.50 450 7.45 Popconcert op Nollestrand Nieuwe truien voor Middelburgs muziekkorps Uw ogen verdienen niet minder. Concert Kerk Vrouwenpolder Tiende ronde Zoutelande Nachtmarathon van Middelburgse reddingsbrigade Kermiskoers Westkapelle Avondmuziek Duin- en strandtocht Expositie grafiek SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 1 JULI 1987 309 Visagiste-opleiding bij Mieke Petiet Kleinschaliger Mieke Of u bi] Hardy komt voor een oogmeting, een nieuwe bril of lenzen, of voor het bijstellen, schoonmaken of repareren van uw bril of voor een contactlenscontrole, u kunt altijd rekenen op een kopje koffie en alle aandacht. Daarnaast is Hardy pas tevreden als u voor de volle honderd procent tevreden bent. U bent tenslotte de klant en hebt daar recht op. Bij Hardy Optiek is dat de normaalste zaak van de wereld. optometrist OV ANVC contactlensspecialist Bellamy park 38 - Vlissingen - 01184-12010 VLISSINGEN - De graficus Tom van der Made exposeert tot en met 14 juli op de „zol der" van de Vlissingse Gevangentoren. De kunstenaar Van der Maden werd in 1944 ge boren in Den Haag, en volgde van 1975 tot en met 1981 de opleiding grafische kunsten aan de Bredase academie Sint-Joost. (ADVERTENTIE) MIDDELBURG - Uiterlijke schoonheid. Voor sommigen iets dat bijna vanzelfsprekend is, voor anderen iets waarmee de dromen gevuld zijn. Hoe dan ook, het kan nauwelijks ontkend worden dat aan uiterlijk in het leven een belangrijke rol is toebedeeld. Zien en gezien worden. Dat geldt zeker voor mensen die van schoonheid hun beroep maken: kappers, schoonheids specialistes en niet te vergeten fotomodellen. Als ergens schoonheid van levensbelang is, dan wel in dit wereldje. En mocht het lijken of deze schoonheden (die vanuit mo debladen en op modeshows de kijker een blik gunnen in een wereld die soms lijkt op een sprookje) die schoonheid al leen te danken hebben aan een fortuinlijke speling van de na tuur, dan is dat schijn. Ook zij kunnen niet zonder de nodige hulp. Iemand die een model helpt haar schoonheid ten volle naar voren te laten komen is bij voorbeeld een visagiste. Een van die visagistes is Mieke Pe tiet uit Middelburg. Naast een parfumerie en schoonheidssa lon in de Lange Geere in de hoofdstad, verzorgt zij oplei dingen voor mensen die visa gist willen worden. Een oplei ding die 9 maanden duurt en zeer intensief ingaat op alles wat bij, het van make-up je beroep maken, komt kijken. Vijftien jaar geleden begon zij met het geven van les, toen nog op een veel kleinschaliger manier. Inmiddels is dat uit gegroeid tot een instituut met twee scholen, één in Middel burg en één in Amsterdam. Jaarlijks kunnen 64 leerlin gen, jongens en meisjes wor den ingeschreven. Voor de Mr Drie fraaie voorbeelden die te zien waren op één van de examendagen van de visagistenopleiding in Middelburg. nieuwe cursus bestaat nu al een overschot van 16. Een te ken dat de cursus en het be roep van visagiste (visagist zich in een grote belangstel ling mag verheugen. Mieke Petiet verwoordt het als volgt: „Een visagiste gaat uit van de lijn van gezicht en lichaam. Ze brengt daarin door een geraffineerd gebruik van kleuren en materiaal kleine veranderingen aan. Ze verlegt accenten, ze corrigeert, verfijnt en versterkt. Ze creërt voor ieder moment een 'ander gezicht', dat toch een eigen ge zicht is". KAPELLE - Op zater dag 4 juli dendert we derom de grond nabij Kapelle onder het pk- geweld van de trekker- trekwedstrijd, die tradi tioneel op de eerste za terdag van juli gehou den wordt. De vereniging Trekker- Trek Midden-Zeeland heeft weer de organisatie van deze wedstrijd op zich genomen. Het is de enige wedstrijd op dit niveau (A-categorie) die in de zuidelijke provincies plaatsheeft. Ook dit jaar belooft het weer een groot spektakel te worden want er is de afgelo pen winter door de deelnemers veel in hun materiaal geïnves teerd. Aan deze wedstrijd zullen ongeveer 55 trekkers deelne men uit geheel Nederland. Deze zijn onderverdeeld in drie klassen: de Vrije klasse, Superstandaardklasse en de Minipullers. Uit Zeeland nemen deel: het Barenbrugteam uit Biervliet met hun Green Spirit die is uitgerust met een 12 cil. Rolls Roys Griffon motor met een vermogen van ca. 2.500 pk, en verder de minipullers Flash van Rob Schouten/Tholen (puller of the year 1986), Blue Star van Hans Adriaanse/ Oostburg, South West Express van Joop Vermue/Nisse en Di- per Express van Gebr. de Jon ge/Hoek. Het wedstrijdterrein ligt aan de Breyerweg te Kapelle (nabij ANWB Wegenwacht station aan de A 58) en is ge makkelijk te bereiken door de bordjes met het opschrift „Trekker-Trek" te volgen. Op het wedstrijdterrein kan het publiek de verrichtingen van de deelnemers volgen vanaf de aan beide zijden van de baan opgebouwde tribunes. Gratis parkeerruimte is ruimschoots voorhanden op het wedstrijdterrein. Iedere bezoeker wordt vriendelijk verzocht hiervan gebruik te maken. De aanvang van de wed strijden is om 11.00 uur. De opening wordt verricht door de burgemeester van de ge meente Kapelle, de heer J. van Bommel. Het einde is voorzien om 17.00 uur. In de pauze is een optreden van het Show- en Pijperkorps „Jonge Kracht" uit Biezelinge. In samenwerking met het Nieuwsblad voor de Bevelan- den en de Bevelandse editie van de Scheldebode kan men bij de gezamenlijke Ra boban ken in Noord- en Zuid-Beve land en Walcheren toegangs bewijzen verkrijgen tijdens de voorverkoop. Bij aankoop van een toegangsbewijs voor vol wassenen ontvangt men dan 2,50 korting. De voorverkoop duurt tot en met 3 juli. Deze wedstrijd is mogelijk gemaakt door medewerking van het bedrijfsleven. In het bijzonder: Garage van Strien, Goes-Yerseke, de Rabobanken Midden-Zeeland, Jac. Rijk B.V., Heinkenszand, Van Weele l.m.b., Wolphaartsdijk en Zeelands Roem mosselen/ oesters, Yerseke. (ADVERTENTIE) Deze week vieren we de zomer met een bijzondere aanbieding uit onze wijnafde ling. Koopt u van deze zomer- wijnen zes flessen van dezelfde soort, dan betaalt u er maar vijf. Eén fles is dus gratis. Op uw gezondheid! MANOIR BLANC DE BLANCS Franse frisse landwijn* 700 ml MUSCADET SÈVRE MAINE '85 mild droge Loire wijn 700 ml SAUMUR BLANC droge witte wijn uit het Anjou gebied, >1 QC 700 ml H.JsD CORBIÈRES BLANC DE BLANCS gulle wijn met een volle smaak en een lekkere geur, 1000 ml COTEAUX D'AIX EN PROVENCE ROSÉ strak droge rosé uit de Provence, C. CMZ 750 ml J."j SANGRIA Spaanse vruchtenwijn, te gebruiken als bowl, 1500 ml HERXHEIMER HERRLICH KABINETT licht zoet smakende wijn met een geur van bloemen, 700 ml. FRASCAT1 COTO D'ORO typisch Romeinse wijn, bleek geel met veel smaak - 750 ml LAMBRUSCO DEL PRESIDENTE sprankelende Italiaanse robijn rode wijn, 700 ml RETSINA BLANC Griekse wijn met een bijzon dere harssmaak, a qp 700 m!-fc5e- D PATRAS volle Griekse wijn met een aan genaam droge smaak^ 750 ml 4S5- SOAVE FALCONI Italiaanse wijn, als aperitief of bij visgerechten, 700 ml MATÉUS ROSÉ de bekende frisse rosé uit Portugal, 700 ml.1 Prijswijzigingen t g v overheidsmaatrege len en/of fabrikantenzijde voorbehouden Prijzen geldig t/m zaterdag 4 juli 1987 LEKKER WINKELEN VOOR MINDER GELD GLACISSENSTRAAT 22 VUSSINGEN Op een van de vier examen- dagen die onlangs in Middel burg gehouden werd, was te zien wat daarmee bedoeld kan worden. In een naast de win kel gelegen leslokaal waren 16 aankomende visagistes bezig met het laten zien van wat ze de afgelopen maanden geleerd hadden, in de hoop het di ploma in bezit te krijgen. In schril contrast met het hondeweer buiten, stond de activiteit die zich binnen af speelde: een bont gezelschap van meisjes bezig met mooi maken, dan wel, mooi ge maakt worden. Elk van de leerlingen had een eigen mo del meegenomen dat binnen bepaalde - strenge - richtlij nen, op een persoonlijke ma nier kon worden ingevuld". Mieke Petiet: „Het is de bedoe ling dat er echt een 'werkstuk' gemaakt wordt. Dus niet zo maar opmaken, maar echt de creativiteit laten werken. En dat deden ze, getuige de foto's die van het gebeuren ge maakt werden. Op één gezicht verscheen een landkaart, op een ander werd een slang ge schilderd en één meisje was gedwongen de gehele middag met een aantal gekleurde pen nen in het haar te lopen („jij gaat op de terugweg maar in de bagageruimte", merkte iemand op). Bollen, stippen en streepjes, alle mogelijke vor men werden aangegrepen om de gezichten van de welwil lende modellen te verfraaien. Ook het haar, al of niet zicht baar, kwam bij de beoordeling aan de orde. De uiteindelijke resultaten deden even de zon schijnen ...wat een beetje make-up niet allemaal vermag. Het mocht geen wonder genoemd worden dat alle kandidaten voor het examen (dat naast dit praktijk - ook nog een theorie gedeelte heeft) slaagden. En dat de meeste modellen opge lucht waren dat na al die uren eindelijk de make-up eraf kon. „Ik voelde me net een pop", zei Veronique Steenmetser, die (gediplomeerd) visagiste Eline een negen voor het examen bezorgde. De opleiding van Mieke Pe tiet behoort samen met die van Dick Peters in Amsterdam tot de beste in ons land. „Er lopen heel wat beunhazen rond, mensen die er alleen maar op uit zijn om geld te verdienen. Hier is het een echte beroeps opleiding, die ook door de overheid erkend is". Voor de opleiding bestaat geen selectieprocedure, maar er blijkt dat een aantal leer lingen vroegtijdig afhaakt. „En eigenlijk ben ik wel blij mee" zegt de Middelburgse visagiste. „Ze moeten het echt willen, anders halen ze het toch niet. En in de opleiding gaat het er behoorlijk ouder wets aan toe. Ik ben heel streng hoor, als ze te laat ko men in de klas pak ik ze hard aan". Wie mooi wil maken, moet pijn lijden.... Overigens kan na voltooiing van de opleiding ook gekozen worden voor de beoefening van „maquillage" (zoals het in het Frans heet) in het theater. De fotomodellenwereld blijft echter het terrein waarop de meeste visagistes zich bege ven. Bij Mieke Petiet kan ook een korte cursus van vier les sen gevolgd worden. 100% MIDDELBURG - De groep voor weduwen en weduwnaars van het FIOM-Zeeland is vanaf morgen niet meer. De Stichting stopt met haar activiteiten als ontmoe- VROUWENPOLDER - Kees van Eersel, organist van de Grote Kerk in Goes en beiaar dier van Veere en Zierikzee, laat maandag 6 juli tijdens een concert dat om 20 uur in de Gereformeerde Kerk van Vrouwenpolder begint, nieuw werk horen. Een van de stuk ken die hij voor die avond heeft gepland is een eigen va riatie op Psalm 25. De Kerk in Vrouwenpolder houdt traditioneel enkele con certen tijdens de zomer. Kees van Eersel en Henny van Eer sel zijn de eersten in de serie. Naast het nieuwe werk van Van Eersel staat er verder nog vijf stukken op het program ma. tingsplaats voor deze groep, vanwege het feit dat zij geen subsidie van de provincie Zeeland toegewezen heeft gekre gen. Ook een moeizaam verlopen onderhandeling over een eventueel ander onderdaka dres, heeft het FIOM dusdanig teleurgesteld dat nu besloten is de 'strijd' om erkenning op te geven. Met het besluit is volgens het FIOM-Zeeland een eind gekomen aan een lange pe riode van onzekerheid over een eventueel voortbestaan, dat door de (afgewezen) subsi die of een ander onderdak vei lig gesteld was geweest. De gespreksgroep voor we duwen en weduwnaars is vanaf 1981 actief geweest. Het is nog onduidelijk of er in de toekomst al dan niet nieuwe groepen zullen worden opge start. Voor informatie kan men in elk geval terecht bij het FIOM-Zeeland. Telefoonnum mer daarvan is 01180-27311. VLISSINGEN/OOST-SOU- BURG - Gisteren, dinsdag, zijn in De Zwaan in Oost-Sou burg, de Vlissingse sportkam- pioenen in het zonnetje gezet. De lijst van Vlissingers die in een jaar aansprekende spor tieve prestaties neerzetten, lijkt elk jaar langer te worden. De, als altijd, gezellige am biance in De Zwaan maakte het afwerken van de stoet van gehuldigden toch nog te verte ren. Wethouder De Keijzer nam de honneurs waar en Patrick Braam (Nederlands Kam pioenschap op de 200 meter schoolslag in 2.16.82, Neder lands record), mevrouw Ada van Oyen van de Vrolijke Tip pelaars (vijfentwintig maal deelgenomen aan de Nij meegse Vierdaagse) en de be kende Jaap Verkerk (al meer dan vijftig jaar bezig met sport „voor anderen") ontvin gen een extraatje in de vorm van een fraaie pennenset met inschriptie. De rest van de om vangrijke lijst kreeg een oor konde en een draagtas van Sportbelangen Vlissingen, het verantwoordelijke orgaan voor sport in de gemeente. De diversiteit binnen zowel de huldiging van individuele sportmensen, die als er eerste werden afgewerkt, en de teamsporters was groot. De ZOUTELANDE - Volgende week woensdag, 8 juli, staat voor de tiende keer de Ronde van Zoutelande op het pro gramma. Deze jubileumuit gave van de ronde biedt een wielerwedstrijd voor dames en voor amateurs. Bij de amateurs zijn al ze ventig inschrijvingen binnen bij het wielercomite Zoutelan de. Aan de koers, die om 19 uur van start gaat en over 80 kilo meter loopt, hebben zich al aangemeld Kees de Nooyer, Piet Wisse en Chris de Visser als plaatselijke coryfeeen en verder Karei van Goethem, John de Crom, Peter Hofland, Heddy Nieuwdorp en Werner Wieme. De dames moeten vijftig ki lometer afleggen. Ze starten om half zes en aan de start staat ook de Oostkapelse Ma rianne Wagemakers. MIDDELBURG - De Van Dixhoornbrigade is jarig. De Middelburgse club bestaat 15 jaar en op dat luister bij te zetten vindt van vrijdagavond 3 tot en met zaterdagochtend 4 juli in het zwembad Poelen- daele de eerste Middelburgse nachtmarathon plaats. Het eerste team neemt de klus voor de thuisploeg voor zijn rekening. Naast de Middelburgse ploeg nemen teams deel uit Vlissingen, Bergen op Zoom, Zierikzee en ook Folkstone. Om 21.00 uur worden door wethouder Boersma de eerste zwemmers 'weggeschoten'. Twaalf uur later moet het karwei afgerond zijn, dat is zaterdagochtend om 9.00 uur. naam van de Vlissinger Jack Marijs kwam veelvuldig voor. Voor zijn Zeeuwse titel Po- werdrukken en zijn tweede plaats op de Nederlandse Kampioenschappen powerlif- ten werd hij gehuldigd, maar daarnaast moest hij ook op draven voor zijn Zeeuwse titel in het judo en zijn tweede stek op de Zuid-Nederlandse kam pioenschappen in die sport. In de individuele categorie reikte de variatie in sporten van sjoelen (Johan Daane, 2e op Ned. Kampioenschappen) tot modelvliegen (G. Hanegraaf en P. Keim van Modelvlieg club Walcheren resp. 2e en le op Ned. Kampioenschap). Handboogschieten kwam voor (mevrouw J. Veerhoek van D' Eendracht) en ook Scheepsmo delbouwvereniging Vlissingen leverde Albert de Kroo aan, in 1986 sterk acterend op natio naal niveau. De familie Knoester en Patrick Braam van zwemvereniging De Stormvogel namen, traditio neel, veel huldigingstijd in be slag. Hun prestatielijst was dan ook indrukwekkend. Teams van Walcheren (voet bal), Vlissingen (voetbal) de Souburgse Ringrijdersvereni- ging opnieuw. De Stormvogel, de Zuidwesters, KIAI werden na de pauze gehuldigd. Ook KV Atlas, vsv Marathon, de dr. A. Stavermanbrigade, Schijf 83, damclub Lamme- renburg en Animo mochten de prijzen in ontvangst nemen. WESTKAPELLE- Vandaag (woensdag 1 juli) wordt in Westka pelle weer de jaarlijkse kermisronde afgewerkt. Het is de twaalfde uit gave van het gebeuren in het Walcherse dorp. Een liefhebberskoers staat op het programma om 18.15 uur, maar de hoofdmoot is de wedstrijd van de amateurs. Die worden om 20.00 uur weg geschoten door profwielrenner Jacques Hanegraaf voor een wedstrijd over vijfenvijftig ronden (80 kilometer). De liefhebbers moeten vijf tig kilometer afleggen en dat. betekent vijfendertig ronden door de straten van Westka pelle. Leo de Jonge uit Lewedorp, Wim Oosse uti Middelburg, Jack de Groot uit Vlissingen en Edward Koets uit Bigge- kerke gaan onder andere van start. Ook plaatselijk favoriet Nout Westerbeke is van de partij. Ruim vijfenzestig renner zijn nu al bekend voor de start t van de amateurkoers. Karei van Goethem, Toon van der Steen, de gebroeders Van de Klundert, Heddy Nieuwdorp en John de Crom worden ver wacht in de voorste regionen van het sportieve gebeuren. VLISSINGEN - De SKW Vlissingen houdt op vrijdag 3' juli, overmorgen, een popcon cert op het Nollestrand bij het windorgel onder het motto Be- achpop 1987. Vanaf 19.30 uur tot 23.00 uur zijn verschillende beginnende Zeeuwse bands te horen. Hoofdact is een optre den van Dreams Die First, dat wordt om 22.00 uur verwacht. Beachpop moet een jaarlijks terugkerend evenement wor den waarin onervaren bands een kans krijgen om op te tre den. Daarnaast moet het eve nement een versterking bin nen de Zomerprogrammering Vakantieactiviteiten voor jon geren opleveren. GOES - Onder de titel „Avondmuziek" wordt in de Grote of Maria Magdalena- kerk in Goes op zondag 5 juli een programma gebracht door de cantorij van genoemde kerk en instrumentalisten. De leiding heeft de cantor organist Kees van Eersel. De aanvang is 19.00 uur. Uitge voerd worden onder andere werken van Purcell, Vivaldi, Fasch en Mozart. De toegang is vrij VLISSINGEN - Om tot een logischer bereikbaarheid te komen en om de toenemende criminaliteit het hoofd te bie den heeft de Stichting Streek ziekenhuis Walcheren vanaf vandaag de ingang van het ziekenhuis aan de Joost de Moorstraat voor het publiek gesloten. De maatregel de receptie aan houdt in dat de voorzijde van het ziekenhuis aan de Koudekerkseweg ook in de avonduren na het bezoek en op weekend- en feestdagen ge opend is. Ook de patiënten voor de EHBO moeten langs de hoof- ingang naar binnen. Mede werkers, specialisten, de am bulancedienst en huisartsen kunnen wel van de ingang aan de Joost de Moorstraat ge bruik blijven maken. Sinds 1983 is hij als docent op deze school werkzaam. Zijn werk bestaat voornamelijk uit etsen; daarnaast houdt hij zich bezig met het maken van ob jecten, litho's en zeefdrukken. Hij exposeerde eerder op groepstentoonstellingen in Breda, Tilburg en Utrecht. Werk van hem is opgenomen in een aantal art-o-theken. De geëxposeerde prenten vinden hun oorsprong in de ruimtelijke objecten die hij maakte. De mogelijkheden van de grafische techniek worden benut om vormen ruimtelijk te maken. Uitge sneden, steken ze in diepzwart en grijsstructuren af tegen het wit: een spel van begrenzing. De tentoonstelling is dage lijks geopend vanaf 11.00 uur. VLISSINGEN - De wandelsportvereniging De Vrolijke Tippelaars te Vlissingen houdt op zaterdag 4 juli 1987 haar Duin- en strand-wan- deltocht over de afstan den 5, 10, 15 en 20 kilo-, meter. Het startburo is gevestigd in "De Kano vijver", bij het Nollebos te Vlissingen. Parkeer gelegenheid is aanwe zig. Starttijd: van 10.00 uur tot 14.00 uur. De wandelroutes zijn uitge zet langs het strand, over de duien en en door het bos. Aan deze tocht nemen weer enkele verenigingen van bui ten Zeeland deel. Ook worden er veel deelnemers verwacht van de camping op Walcheren. Aan deze wandeltocht kan iedereen deelnemen. Elke wandelaar, die de tocht voor de eerste maal volbrengt, ont vangt een speciaal ontworpen medaille. Nadere inlichtingen verkrijgbaar bij het secreta riaat: 01184-64753 of 18273. MIDDELBURG - Het juniorenkorps van het Middelburgs Muziekkorps heeft zich onlangs in nieuwe seaters kunnen steken. De aanschaf van de nieuwe kleren kon worden gedaan dank zij een financiële bij drage van het Elektrotech nisch bureau de Klerk in de hoofdstad. Nu het eerste gedeelte van het uniform er is, wil de mu ziekvereniging, die nog altijd groeiende is, binnenkort ook de broeken gaan vernieuwen. Daartoe is inmiddels een 'Uni formfonds' in het leven geroe pen. Zondag geeft het Middel burgs Muziekkorps het laatste openluchtconcert van dit sei zoen. Dat concert wordt gege ven op het Middelburgse Ab dijplein. Het gebeuren begint om 11.30 uur.

Scheldebode | 1987 | | pagina 9