Kaas, noten en wijn bij Eric en Sjaan Bolle Als op de Oude Markt. Puzzelwinnaars het weten waard Magnetron-demo bij Radio Ton Loodvrij tanken bij 'Paauwenberg b.v.' Groot formaat kopieën bij Repro Walcheren 'Scheldebode Puzzelsport' UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN Concert Blokfluiten Paardentram rijdt weer Gitaarduo in Soif Big Band in Grote Kerk SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 1 JULI 1987 305 KRUISWOORDRAADSEL %F~ HUISARTSEN Ignac van Swieten TANDARTSEN APOTHEEK DIERENARTSEN KERKDIENSTEN HOOGWATER Scarlett O'Hara in cafe Meccano MIDDELBURG - De „Ster Kaasshop" van Eric en Sjaan Bolle op de Dam in Middelburg heeft sinds vorige week een grotere ruimte ge kregen. Naast het pand was vroeger een win keltje gevestigd dat spullen verkocht voor Derde Wereldlanden. Aangezien dat niet liep, besloot de Stichting er mee op te houden. En dat bood de zuivelspe- cialist de mogelijkheid zijn eigen zaak uit te breiden. De verbouwing duurde twee weken en de winkel was drie da gen gesloten. De „Ster Kaasshop" (een landelijke winkelketen) is door de aanbouw niet alleen groter geworden, ook het be staande assortiment werd uit gebreid en een aantal nieuwe produkten is er bij gekomen. De heer Bolle noemt het zelf de „versformule". Het assorti ment Hollandse kaas is uitge breid met een nieuwe boere- kaas: „Boer Piet", „Het neusje van de zalm, speciaal geselec teerd en een primeur voor onze zaak. Nergens anders in Middelburg kan je deze kaas kopen", zegt de heer Bolle, die drie jaar geleden met de win kel begon. Een andere exclu sieve kaassoort is de Noord- Hollandse „Beemster". Bolle: „De enige echte, met een inge plakt zegel. Er is ook nage maakte te koop, maar alleen hier is „ie echt". Nieuw in de winkel is een notenbar, een afdeling met vleeswaren en een hoek met wijn van het vat. Zo is er ex clusieve buitenlandse worst uit Italië en Spanje, versge maakte salades en enkele soorten patés. De wijnen wor den voor de „Ster Kaasshop" gebotteld en voorzien van een eigen merk. „Ik zal niet beweren dat we het goedkoopst zijn, maar de mensen krijgen hier een eer lijk produkt tegen een eerlijke prijs. En we doen er met ons „team" alles aan om de klan ten terwille te zijn. Service en kwaliteit staan bij ons hoog in het vaandel", besluit de heer Bolle. De vergrote „verswin- kel" is te vinden op de Dam in Middelburg. Het echtpaar Bolle van de uitgebreide Kaas-Ster-Shop in Middelburg. - foto fotozesa De LPG-pomp bij Autobedrijf Paauwenburg BV. - foto fotozesa VLISSINGEN- Het autobedrijf 'Paauwen burg b.v.' in de Vlis- singse Gerbrandystraat is een van de drie be drijven op Walcheren die loodvrije benzine verkoopt. Sinds april wordt aan de pomp 'Eurosuper' verkocht, loodvrije superbenzine. Daarnaast is er uiter aard ook de 'normale' loodvrije benzine. Het garagebedrijf/benzine station heeft nu de ver koop van alle auto brandstoffen die er zijn. Naast de loodvrije ben zine en de gewone su perbenzine kan ook LPG-gas getankt wor den. In het garagebedrijf kunnen zowel LPG-tanks in auto's worden ingebouwd als repa raties worden uitgevoerd. Een deskundige groep personeel voert ook de normale autore paraties uit. „Nu het gas er bij is gekomen is het een stuk drukker geworden" zegt eige naar de heer J. Priester. „Mis schien kan ik binnenkort zelfs aan personeelsuitbreiding gaan denken. Het benzinestation/autobe drijf is zeven dagen per week geopend van 8 uur 's morgens tot 's avonds 9 uur. Volgend jaar is het 'feest' bij het be drijf. Dan namelijk bestaat het 25 jaar. Al die tijd heeft het begrip 'service' hoog in het vaandel gestaan. De Priester: „Bij onze pomp wordt nog steeds door perso neel bediend. Je merkt dat veel mensen dat toch op prijs stellen. Bij een self-service pomp wordt niet gevraagd of de banden even nagekeken moeten worden; bij ons wel." Bij 'Paauwenburg b.v.' is een pand aangebouwd waar buitenboordmotoren en kano's verkocht worden. Canadese 1-en 2 persoons kano's van kunststof. Daar naast zijn er in de winkel aan verwante artikelen als spat zeilen en peddels te koop. Loodvrije benzine, LPG, Su zuki's, buitenboordmotoren en kano's. Bij autobedrijf 'Paau wenburg b.v.' in de Gerbran dystraat 2 in Vlissingen. juli neemt men de eerste twee let ters van de oplossing van 2 hori zontaal; van die van 8 juli de tweede en de vierde letter van 2 verticaal; van die van 15 juli de vierde en de eerste letter van 16 horizontaal; van die van 22 juli de laatste twee letters 65 horizontaal en teenslotte de middelste letter van 26 horizontaal van die van 29 juli. Zet men de letters op een rij dan krijgt men aan het eind van de maand een 'afsluitend' woord. Dit woord moet voor 5 augustus wor den ingezonden aan de puzzelred actie van De Scheldebode, post bus 50514380 KB Vlissingen Uit alle goede oplossingen trekt de redactie de winnaar van de juli- puzzelserie. VEEL SUCCES. Met deze 'Nieuwsblad Puzzel- sport'-puzzel is maandelijks een aantrekkelijke prijs te verdienen: een praktisch actueel en uitvoerig woordenboek Het is een betrouw bare gids voor de gebruiker van het Nederlands, zoals dat momen teel gebruikt wordt. De 'Grote van Dale' is zowel het oudste als het grootste woordenboek in het Ne derlandse taalgebied Het is meer dan een eeuw de onbetwiste auto riteit op dat terrein. De 'Heden daagse Van Dale' heeft een winkel waarde van 120,-. Om deze prijs te kunnen verdie nen, moet men in juli alle vijf puz zels oplossen. Van de puzzel van 1 Hor.: 2 toonafstand 8 overeenkomstig 14 academie (afk.) 16 bezitt, vnw 17 em mertje 18 op zeker tijdstip 20 Europ. vrouw 21 kuur 23 zelfzucht 24 pl. in Z. Jemen 25 verzoeken 28 Eng. adel. titel 32 int. kenteken van Nederland 33 Ver enigde Naties 36 de onbekende 38 PL.O- leider 40 eenheid van stroomsterkte 42 technische commissie 43 kringetje 45 paalwerk ter bescherming tegen ijs 48 pl. in Egypte 50 zonder onderteke ning 51 loofboom 52 paddestoel 53 ver kenner (Eng.) 54 eerste bod 56 kwajon gen 58 lettercode op Ned. vliegtuigen 59 betoog 60 gemeen 61 nummer 63 ge heel 65 riv. in Italië 67 strijd 71 vulkani sche uitbarsting 75 soort onderwijs 77 mopperaar 79 tennisterm 80 scheeps journaal 82 gemalen graan 83 korte nota 85 wederhelft 86 de gezamenlijke olie producerende landen 87 gemeen mens 88 in twist. Vert.: 1 postcheque-en girodienst 2 Ger maanse oppergod 3 Indon. winkel 4 astronom. Ned. satelliet 5 aas aan hen gel doen 6 chem. symb. voor ferrum 7 foedraal 8 en andere 9 eikehout ont schorsen 10 zelfkant 11 dichte menigte 12 wijnsoort 13 opening 15 myth. fig. 19 sultanaat aan de Perz. Golf 21 Neder lands 22 kleinste gemene veelvoud 24 in het jaar 26 onbehoorlijke tijd 27 reus 29 meer (Schots) 30 griffen 31 uitgeput van vermoeidheid 34 zich aan de horizon vertonen 35 hinderen 37 bijb. arkbewo ner 38 borduursteek 39 een der Balearen 41 vrucht v/e eik 42 zeuren 44 toegepast natuurwetenschapp. onderzoek 46 sena tor 47 in orde 49 buidel 53 winterkost 54 zijriv. v/d Donau 55 sier 57 waarne mend dn samenst.) 62 trant 64 toom 65 de post 66 voertuig 68 landbouw werktuig 69 betaalmiddel 70 bezitloze 71 voorm. koningin-regentes 72 bloem bed 73 vuur 74 kijken naar 75 edel 76 pl. in W.-Duitsland 78 Europeaan 81 lof zang 84 in orde 85 Jap. bordspel. VLISSINGEN - Een „Leidseplein" in de Scheldestad? Het is dat de weergoden al ge ruime tijd sjagrijnig zijn, anders zou dat best tot de mogelijkheden kunnen behoren. Een lo venswaardig initiatief in elk geval: het neer zetten van een terras op de Vlissingse Oude Markt. Initiatiefnemer is Harm Dekker, eige naar van Petit-restau- rant „De Punt" aan de kop van de Vlissingse Sint-Jacobsstraat. Twee weken geleden ging het terras open. De heer Dek ker heeft er hoge verwachtin- gen van. „Kijk, dat het nu al die tijd zulk slecht weer is ge weest, daar kan niemand iets aan doen, maar er zijn andere dingen die je wel zelf in de hand hebt. Het is de bedoeling dat de Oude Markt uitgroeit tot een „cultureel pleintje", en daar zet ik me voor in", zegt hij. Dat betekent dat de horeca ondernemer alle ruimte biedt aan muzikanten en andere ar- tiesten die hun kunnen aan publiek willen vertonen. „Ik denk bijvoorbeeld aan blaas- bands en dansgroepen. Daar voor sta ik open. Het is wel de voorwaarde dat de muzikan ten akoestisch spelen, dus zon der versterkers", aldus de heer Dekker. Ook wil hij in samenwer king met de Culturele Raad een aantal activiteiten ont wikkelen. „Als het kan wil ik bijvoorbeeld elke woensdag middag een poppentheater op het terras laten optreden. Er is in principe weinig voor kinde ren in Vlissingen". Momenteel gebeurt de terrasbediening vanuit een houten gebouwtje (het terras ligt te ver af van MIDDELBURG- Voor de klanten is er weinig veranderd, voor hemzelf des te meer: Hans Slik- boer uit Middelburg. Sinds 1 april is hij eige naar van 'Repro Wal cheren'. Dat bedrijf heette voorheen 'Ahrend Repro Service Middel burg', maar de landelijk keten van 'Ahrend' was door specialisatie op an dere terreinen genood zaakt haar vestiging in Middelburg af te stoten. Dat maakte de weg vrij voor de jonge onderne mer, die van werknemer plotseling 'baas' werd. De bedrijfsvoering doet hij alleen, ook de administratie. Het werken met de appara tuur heeft hij zichzelf aange leerd, in de tijd dat hij werk zaam was bij de vestiging van 'Ahrend' in Vlissingen. Zoals gezegd, voor de klant is alleen de naam veranderd. 'Repro Walcheren' is nog altijd gespecialiseerd in het maken van lichtdrukken en kopieën. Naast een enorme licht drukmachine, die altijd al in de zaak stond, heeft Hans Slikboer onlangs een Rank Xerox 2510, een kopieerappa raat voor grote formaten, in gebruik genomen. Daarmee bestaat de mogelijkheid per fecte kopieën te maken tot het A-0 formaat (118 x 84 centime ter). Op vrijwel alle soorten pa pier kan worden afgedrukt, ook op transparant. „Het ma ken van afdrukken met licht druk is nog steeds goedkoper, maar ik verwacht dat de markt ervoor in de toekomst kleiner wordt. Het gaat heel snel met de ontwikkeling van de kopieerapparaten, en de re sultaten zijn stukken beter", aldus Slikboer. Ook een gewone kopieer- machnine is in de zaak aanwe zig. Daarnaast wordt extra service verleend door een 'vouwmachine' die de afdruk ken keurig opvouwt tot het ge wenste A-4 formaat. „Ik moet er niet aan denken dat ik dat zelf zou moeten doen." De ligging van 'Repro Wal cheren', in de nauwe Nieuw- straat, stemt Hans Slikboer niet tevreden. „De klanten willen voor de deur parkeren, en dat kan hier niet. Het liefst zou ik ergens aan de rand van de stad zitten, omdat ik ook veel klanten uit Vlissingen heb. Bovendien is het hier eigenlijk al te klein", zegt hij. Die gedachte zal nog wel even toekomstmuziek blijven. Het vertrouwde adres voor af drukken van bouwtekeningen, A-4 kopietjes of het inbinden van Scripties blijft voorlopig Nieuwstraat II in Middelburg. VLISSINGEN - Op de Braderie in de Scheldes- traat in Vlissingen, vrij dag 3 en zaterdag 4 juli, staat bij Radio Ton op de eerste dag van het gebeuren de magnetron in de belangstelling. Een speciaal daarvoor opge leide demonstratrice zal het gemak en de voordelen van de steeds populairder wordende magnetron-oven duidelijk uit een zetten. In de huishoudens waar Hans Slikboer van Repro Walcheren bij zijn apparatuur. - foto: foto zesa VLISSINGEN - De Scheldebode- redactie had afgelopen week het voorrecht weer twee trouwe puzzelaars ge lukkig te maken. De we kelijkse Scheldebode- puzzels, zoals bekend, leveren maandelijks een Nederlands woordt op. Dat woord moet op een briefkaart naar de re dactie van de Schelde bode gestuurd worden. Voor elke maand heeft De Scheldebode een prachtige Dikke Van Dale als prijs. De win kelwaarde daarvan is honderdtwintig gulden. De moeite waard dus. ging. De gelukkige van de Ga- limatias-puzzel komt uit Vee- re. T. Barentsen-Krombout had dat woord feilloos gespeld en naar ons doen toekomen. Assonantie was blijkbaar niet zo'n moeilijke oplossing. Het aantal goede inzendingen was omvangrijk en de familie P. Sohier uit Vlissingen werd door de redactie getrokken als winnaar van de Dikke Van Dale. Galimatias en Assonantie, dat zijn de woorden waar het de afgelopen twee keer om MIDDELBURG - Het blok fluitensemble onder leiding van Dick Boon verzorgd zon dag 5 juli een concert in de Lu- thersekerk in Middelburg, de aanvang is 16 uur. Er worden werken gespeeld van ondermeer Guami, Tra- baci, Locke, Bach en Cooke. Toegangskaarten zijn ver krijgbaar op de middag van het concert bij de kerk. VLISSINGEN - Op negen achtereenvol gende zaterdagen tot en met zaterdag, 22 augus tus a.s. zal de Vlissingse Paardentram een gere gelde dienst onderhou den tussen de boulevard en het centrum van Vlissingen. Deze ritten vinden plaats tussen 13.30 uur en 16.30 uur. De ritten starten op de boule vard bij het Strandhotel en gaan over de boulevard via de Coosje Buskenstraat, Spui straat naar de Lange Zelke (nieuwe bibliotheek). Vandaar gaat het weer via Lange Zelke, Spuistraat, Ke nau Hasselaarstraat naar het uitgangspunt terug. De vertrekplaatsen worden met halteborden aangeduid. Deze ritten zijn geheel gratis, 'waar zowel toerist als inwoner gebruik van kan maken en een VLISSINGEN- Mor gen (donderdag 2 juli) treden vanaf 21 uur op in het nieuwe Café Soif aan het Vlissingse Bel- lamypark de gitaris ten/zangers Gert de Meyer en Tony van de Buuse. Gert de Meyer genoot in de jaren zeventig bekendheid als folkzanger en gitarist. Zijn eerste elpee "Clear tunes" maakte die bekendheid inter nationaal. „De Punt" om van daaruit te serveren). Die situatie blijft voorlopig gehandhaafd. Dekker: „In het najaar is er een gesprek met de gemeente over het neerzet ten van een kiosk of een vast gebouwtje, dat in de winter maanden kan worden wegge haald". Overigens, mensen die geïn teresseerd zijn in het aanbod om in de zomermaanden solo of met een groep op het terras op te treden kunnen met hem contact opnemen op nummer 01184-16012. Als op de Oude Markt de lichtjes toch eens branden gaanAan Harm Dekker zelf zal het in elk geval niet liggen. Gegevens voor deze rubriek moeten de vrijdag voor plaatsing uiterlijk om 11.00 uur op het kan toor aan de Torenstraat 5 te Vlis singen binnen zijn. Vlissingen - za Kant, Sabalaan 3, tel. 71017. Zo. Snijder, Burg v. Woelderenlaan 12, tel. 13933. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30- 18.00 uur (zonder afspraak). Huis bezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - Za. De la Hayze, Bellinkplem 3, tel 28574. Zo. Bruynzeel, Herengracht 68, tel. 15814. Spreekuur voor spoedgevallen (zonder afspraak) 12.30-13.30 uur en 17.30-18.00 uur. Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Ar- nemuiden en Nieuwland. Za. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuw land, tel. 01182-1340. Zo. Kodde, Oude Vlissmgseweg 13, Middel burg, tel. 01180-15810. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. West- en Midden-Walcheren Za. en zo. Bouwense, Valkemsse- weg 14, Biggekerke, tel 01185- 2190. Zoutelande, Meliskerke, Bigge kerke, Koudekerke, Westkapel- le, Domburg, Aagtekerke - Vrijd. 18.00 uur tot zo. 24.00 uur: Vaan drager, Weststraat 7, Domburg, tel. 01188-1271. Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke en Veere - Za en zo Rullens en Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Verloskundigen Middelburg - Vrijd 18.00 uur tot zo. 24.00 uur. mw. De Crom, tel. 27325. Vlissingen - Vrijd. 18.00 uur tot ma. 8.00 uur mw. De Gaaij, tel 71768 Groepspraktijk voor alternatieve geneeswijze: Van vr. tot en met zo. voor dringende gevallen tel 01184-65200 van 9.00 tot 10.00 Ton van Radio Ton (r) samen met het bekende Moulinex-ge- zicht van televisie. Vrijdag zijn er doorlopend demonstraties te zien van de handige keukenhulp beide partners werken kan een magnetron een uitkomst bieden. Ook wanneer de één kampt met ongeregelde werk tijden kan de magnetron-oven van veel gemak zijn. Daar blijft het echter niet bij. Wie het huishouden ook runt, een magnetron betekent altijd een fikse besparing van kostbare tijd. Snel ontdooien, opwarmen en koken, de mag netron kan het allemaal en vrijdag kan men van 14 tot 21 uur alles over het apparaat te weten komen bij Radio Ton, Scheldestraat 52, Vlissingen. bezoek te brengen aan het winkelcentrum van Vlissin gen. De Vlissingse Paardentram is een jaarlijks terugkerend evenement, dat wordt aange boden door de Vereniging Winkelcentrum Vlissingen. NIEUWDORP - De bekende topscheids- rechter Ignac van Swie ten komt op zaterdag 1 augustus naar Zeeland om mede cachet te ge ven aan het voetbaltoer nooi dat georganiseerd wordt door de clubs Nieuwdorp en Lewe- dorpse Boys. Van Swieten zal de finale wedstrijd leiden in dit twee daagse toernooi dat op 31 juli begint. Na een afwezigheid van enige jaren is De Meyer weer terug op de podia met een nieuw repertoire. Enkele try- outs (in Café Meccano te Mid delburg en op het Klomppop festival) werden enthousiast ontvangen. Ging het hier vooral om een repertoire op electrische gitaar, in Café Soif zal juist het akoestisch gitaar- werk de overhand krijgen. De samenwerking met me demuzikant Anthonie van de Buuse bepaalt een belangrijk deel van het repertoire, dat het best te omschrijven valt als een moderne variant op di verse muziekstijlen (jazz, folk, blues, pop). uur. Voor heel Walcheren - Spreekuur voor spoedgevallen lussen 11 en 12 uur. Za. Laverman, Meander laan 218, Middelburg, tel. 01180- 35787. Zo. Kootstra, Korenbloem laan 1a, Arnemuiden, tel. 01182- 2929 Vlissingen - Vrijd. 3 juli - vrijd. 10 juli Apotheek Souburg, C. v. Pere straat 1, tel. 61593. Middelburg - vrijd. 3 juli - vrijd. 10 juli Apotheek Ringeling, Lange Delft 133 Kleine huisdieren - Za en zo mw. Driehuis-van Haselen te Vlis singen, tel. 01184-66548 Dierenartsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren 01180-33803. Visites aanvragen van 8 00 - 9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Domburgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. R.-K. Kerk Walcheren, Souburg, Zoute Viever za 9.00 uur. Martmuskerk, zo. 10.00 uur parochiekoor. Vlissingen, Paau wenburg Open Hof, zo. 11.00 uur eigen zanggroep. Ter Reede za. 17.00 uur. Lieve Vrouwekerk, za. 19.00 uur Lambertuskoor, zo. 9.30 uur Dameskoor. Bethesda St.-Jo- sephziekenhuis zo. 11.15 uur. Mid delburg Petrus en Pauluskerk, za. 19.00 uur, zo. 10.00 uur. Hoek steen zo. 11.30 uur, Domburg (Badhuisweg) za. 19.00 uur en zo. 10.00 uur. Zoutelande, za. 19.00 uur en zo. 10.00 uur. Dishoek zo. 10.00 uur, Vrouwenpolder (Fori de Haakweg), Za. 19.00 uur en zo. 10.00 uur Oostkapelle (N.H. Kerk) Za. 19.00 u. Prot. Ziekenhuispastoraat Streek Ziekenhuis Walcheren. Zo. ds. Joosse. Chr. Ger. Kerk Vlissingen - Zo. 9.30 uur en 17.00 uur ds. Brons. Geref. Kerk en Ned. Herv. Gem. Souburg - Kanaalstraat zo 9.30 uur dhr. v.d. Putte en 19.00 uur drs. Burema. Oranjeplein zo. 9.30 uur ds. Krij ger. Évang. Gem. de Wijngaard, Mid delburg - L T S Klarenbeek, zo. 9.30 uur F. Roelofsen. Geref. Kerk Vrijgemaakt, De Lannoystraat, Vlissingen - Zo. 9.30 uur ds. Zomer en 16.30 uur ds. Zomer. Middelburg 9.30 uur (H A.) en 16.30 uur ds. de Graaf. Anglicaanse Kerk - (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort: zo. 10 30 uur Holy Commu nion en 19.30 uur Evening Prayer. Zevende Dags Adventisten: Mid delburg, za. 11.00 uur geen dienst, za. 10.00 uur, jeugddienst in Mar- nixkerk, West-Souburg. Kristen Zuidmolukse Kerk in Ne derland Oost-Souburg Zo. 17.00 uur en Koudekerke zo. 12.00 uur pdt. Waisapy Doopsgezinde Gemeente Vlis- singen^o 9.30 uur geen dienst. Middelburg zo. 11.00 uur geen dienst. Herv. Gem. en Ger. Kerk te Vlis singen: St. Jacobskerk zo. 10.00 uur ds. De Boer H.A. Petruskerk 9.30 u. ds Makkinga H.A. en 19.00 u. ds. De Mooij H.A Open Hof zo 9.30 uur ds. v. Bui- ren. De Schaapskooi zo. 9.30 uur Ïs. de Nooij. ohanneskerk 9.30 uur ds Glashouwer H.A. Ev. Lutherse gemeente - Vlissin gen zo. 10.00 uur geen dienst, Middelburg, 10.00 u. ds. Buissing- v. Beers Hervormd Middelburg - Nieuwe Kerk 10.00 uur ds. Dubbink en 17.00 u. ds. Blom (GB).Koorkerk, 10.15 uur ds. Reitsema. Oostkerk, 10.00 uur ds. de Jonge Ontmoe- tmgskerk, 10.00 uur ds. Elseman Thomaskapel 10.00 uur ds De Baer-Hessel Getuigeniskerk 19.00 u. ds. Elseman. Vrijz. Herv. en Remonstrantse Kring Koorkerk - Middelburg zo 10.15 u. ds. Reitsema. Christengem.: Kapel St -Maarten, Hoogelande, zo. 10.30 uur men- senwijdmgsdienst Pinksterkerk Vrijdomweg 1, Vlis singen, wo. 19.30 uur, vr. 19.30 uur, zo. 14.30 uur. Lofpr. dienst. Leger des Heils, Vlissingen - Zo 10.00 uur Heiligmgssamenkomst, 17.00 uur Avondsamenkomst. Evangelische Baptisten Ge meente, Damplein, Middelburg. Zo. 10.00 uur br. Lok. Baptisten Gemeente, Middel burg - Kapel Bree 8, 10.00 uur ds. Ezinga Sion-gemeente Oost-Souburg, Ritthemsestraat 43a, zo. 10.00 uur Lofprijsdienst. Ned. Ger. Kerk te Middelburg, zo. 9.30 uur dhr. Riemens en 17.00 uur dhr. De Leur Der Boe- de, Zo. 10.30 uur ds. Simons. Do. 2 juli 6.45 en 19.04 uur Vr. 3 juli 7.28 en 19.48 uur Za. 4 juli 8.19 en 20.40 uur Zo. 5 juli 9.18 en 21 41 uur Ma. 6 juli 10.19 en 22.46 uur Di. 7 juli 11.24 en 23.52 uur Wo. 8 juli 12.26 en 24.51 uur MIDDELBURG - Voor het laatst is de groep Scarlett O'Hara in de huidige bezetting te zien. Vanavond woensdag 1 juli, treedt de band op in Cafe Meccano aan het Middel burgse Damplein. Het optre den begint om 22 uur. Toetsenist Jan Sinke stapt wegens een verhuizing uit Scarlett O'Hara. De andere le den van de groep zijn Jeroen van der Slikke (zang en mond harmonica), Jan Piet de Klerk (gitaar en zang), Raf van Es sen (sax, piano en synthesizer, Wim Beun (bas) en Peter Geervliet (drums). Scarlett O'Hara heeft rock op het re pertoire waaraan funk en la- tin-invloeden toegevoegd worden. VEERE - De Blue Jeans Big Band onder leiding van Jack de Boo van Uijen treedt op in de Grote Kerk te Veere op za terdag 4 jui 1987, aanvang 20.00 uur. Toegangsprijs 5,-. pas 65 en CJP 25% korting. Kaartver koop is mogelijk op de avond zelf en in voorverkoop in de kerk gedurende de openingsu ren van de exposities van 10- 17 u. De band bestond op 1 april tien jaar. Dat geeft al enigs zins aan dat er veel belang stelling voor deze vorm van muziekbeoefening is. Maar het publiek kan deze muziek ook waarderen. Zij zijn regelmatig te beluisteren tijdens concer- ten voor verenigingen, straat feesten en braderieën, het Jazz straatfestival in Middelburg is een voorbeeld. Men speelt met achttien musici in een originele bezet ting met vijf trompetten, vier trombones, vijf saxofoons, slagwerk, bas, gitaar en piano. Er staan bekende nummers op het programma die vroeger door de grote orkesten van Count Basie, Glenn Miller en Duke Ellington gespeeld wer den. Ze worden met een eigen stijl gebracht. The Blue Jeans Big Band/ - foto: jelle binsma

Scheldebode | 1987 | | pagina 5