r* Autotron Win een Citroen BX Autotron Prijzen quiz OUDSTE GROOTSTE Grote schoolprijsvraag Blokker Sportdag ZMLK - scholen Gevonden voorwerpen Muziekavond SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 1 JUL11987 Binnen Buiten Quiz van Autotron i.s.m. uw weekblad film: Brochure „podiumkunst" 313 Nieuw Autotron wordt onvergetelijk dagje uit Kr is een nieuw dagrecreatiepark verschenen aan het Nederlandse fir mament. In een fraai aangelegd park met veel wandelgebieden, een grote vijver en diverse attracties, bevindt zich een groot gebouw. Daarin is een uitgebreide collectie automobielen ondergebracht. Permanent worden er zo'n 250 tentoongesteld. Het automuseum b de paraplu van het nieuwe Autotron Nationaal Themapark Vervoer. Een foto van de ongeveer 250 tentoongestelde old-timers is de Rolls Royce Silver Ghost uit 1912. Het Autotron bestaat al sinds 1972. In dat jaar werd het, door Anton Pieck ontworpen, gebouw geopend in Drunen. Die specifieke sfeer van Drunen is in de nieuwe locatie bij Rosmalen grotendeels gehandhaafd, maar ook flink uit gebreid. Gebouwen en terreinen in Drunen bleken na verloop van tijd te klein om gestalte te kunnen ge ven aan het steeds dynamischer karakter van Autotron. Van auto museum moest het een echt dagre creatiepark worden met als centraal thema Vervoer' in vele varianten. In Rosmalen was de ruimte wel aanwezig om het nationaal The- De Ben/ motorwagen uit 1885 is ongetwijfeld de oudste auto die in het Autotron staat. De eerlijk heid gebiedt om te zeggen dat het om een replica gaat. De oudste wagen in originele staat is de Peu geot Vis-è-Vis uit 1891. IX- grootste personenwagen is de Rolls Royce Silver Ghost uit 1912. Met een waarde van meer dan 75().(XX) gulden is het tegelij kertijd de duurste. mapark Vervoer met veel educa tieve elementen te laten verrijzen. Libéma Vrijetijdsparken BV, ei genaar van het nieuwe Autotron Nationaal Themapark Vervoer, is er in geslaagd om een recreatie park te verwezenlijken, dat zowel binnen als buiten het 'toeristensei zoen' legio mogelijkheden biedt. Al met al zijn er zoveel beziens waardigheden en attracties aanwe zig dat we zonder meer kunnen stellen dat een dagje Autotron een onvergetelijke belevenis zal wor den. Een belevenis op zich is natuur lijk de op een schitterende manier tentoongestelde collectie old-ti mers, die in het hoofdgebouw is opgesteld. Gerankschikt naar tijd perk krijgt u een vrijwel complete indruk van de ontwikkeling van de automobiel. Het betreft hier een expositie van zo'n kleine 100 mer ken waarvan ruim 200 types verte genwoordigd zijn. Het unieke van deze collectie is, dat de wagens compleet gerestaureerd zijn, en ook dat hij zich mag rekenen tot de drie grootste verzamelingen ter wereld. Binnen het automu- seumgedeelte maakt u ook kennis met verschil lende shows en andere zaken die met de automobiel te maken hebben. Zo is er een brandweershow, films, Presentatie Peking-Parijs en een stoomshow. Verder zijn er 's zomers nog extra evenementen waaronder een motorenmarkt, een old-timermarkt, een hoog- cn laagvliegshow etcetera. Eveneens in het hoofdgebouw is een a la carte- en zelfbedienings restaurant omgeven door gezellige terrasjes. Kortom, een uitstekende eetgelegenheid. In het park rondom het Auto tron Nationaal Themapark Ver voer wordt de bezoekers eveneens heel wat fraais geboden. Gezinnen kunnen er een aangename dag ver toeven en kiezen uit vele attracties, alle met vervoer als thema. In het park is een vijver aangelegd, waarin middenin het schittende Holland- paviljoen, geheel van glas, drijft. In het Holland Paviljoen kunt U het Nederlands fabrikaat, o.a. de Spijker, bewonderen. Het pa- viljoen is te bereiken via bruggetjes of door middel van een leuk tocht je met een rondvaartboot. In het park hebt u voorts legio mogelijk heden om te wandelen, te pick nicken en her en der verspreid staan verschillende attracties. Al lerlei speelobjecten voor kinderen: kinderboerderij, een paardetram, vliegtuigen en ook een heuse stopmtrein waarmee u een rondrit door het park kunt maken. LEZ gëwic& Ter gelegenheid van it opening van Autotron Nationaal Themapark Ver voer in Rosmalen organiseert dit nieu we recreatiepark in samenwerking met uw weekblad een fantastische quiz. Wanneer u drie vragen juist beant woordt en da^fhaast een slagzin maakt, waarin het woord "Autotron" voorkomt (slagen maximaal 20 woor den), dan maakt u kans op een gran dioze hoofdprijs. Misschien staat straks bij u wél een spiksplinternieuwe Citroen BX 14 voor de deur! Mocht u echter niet de hoofdprijs winnen, dan maakt u altijd nog kans op enkele andere mooie prijzen. Bij voorbeeld een weekend voor het hele gezin 0i een van de Libéma Vrijetijds parken: Vinkeloord, Beekse Bergen en Elfejjfmeer. Verder zijn er nog tien tallen toegangskaarten voor AUtotron, Safaripark Beekse Bergen uit te delen. U kunt dus aan de slag. Een deskundige jury be oordeelt de inzendingen. De winnaars krijgen persoonlijk bericht. Over de quiz kan geen corres pondentie worden gevoerd. Uw oplos sing en slagzin moet vóór I augus tus aanstaande binnen zijn. Veel succes en tot ziens in het Au- tron! Het Autotron Nationaal Themapark Vervoer in Rosmalen viert feest. Nadat ZKH Prins Claus het spiksplinternieuwe gebouw officieel heeft geopend, kan het publiek vanaf donderdag 28 mei zelf getuige zijn van een grote variatie aan attrac ties. Een bezoek aan dit nieuwe park in de sector dagrecreatie zal ongetwijfeld ook voor u een onvergetelijke belevenis worden. Maar, als we het over een feest heb ben, dan moeten we ook het cadeau ter sprake brengen. Naast het onvergetelij ke dagje uit biedt Autotron Nationaal Themapark voor lezers van uw weekblad de kans op het winnen van een prachtige prijs. Een fantastische in dit geval want het gaat hier om een Ci- troën BX en wel om een exemplaar van de tweede generatie uit deze serie. Een toepasselijke prijs want deze BX is evenals het Autotron net zo nieuw, zo wel van binnen als van buiten. Daarnaast zijn er nog tal van prijzen te vergeven, waarondereen weekend in een van de Libéma Vrijetijdsparken, Vinkeloord, Elfenmeer of Beekse Ber- 2. Maak vervolgens eenslagzin vanma- ximaal 20 woorden, waarin het woord 'Autotron' voorkomt. Vraag 1. Sinds welk jaar bestaat Auto tron? Vraag 2. Op welke dag opende ZKH Prins Claus het nieuwe Auto tron Nationaal Themapark in Rosmalen? Vraag 3. Wat is de grootste oid-timerin het Autotron? Stuur uw oplossing en uw slagzin vóór I augustus aanstaande per briefkaart op naar: Libéma Vrijetijdsparken BV Postbus 142 5240 AC Rosmalen. gen; toegangskaarten voor Autotron, Safaripark Beekse Bergen en Strand- park Beekse Bergen. Kortom, redenen te over om mee te doen aan deze Auto- tronquiz. Wat moet u doen? 1. U moet de volgende vragen beant woorden. Vermeld ook op de briefkaart "Auto tron Quiz" en verder uw naam, adres, plaats, telefoonnummer en geboorte datum. Inzendingen worden door deskundige jury beoordeeld 1 Over de lacsteg wordt geen correspondentie gevoerd De winnaar vrr leent automat ach medewerking aan pubic i tea van prijsuitreiking LEZ VLISSINGEN-MIDDEL- BURG - In het Vlissingse Al- hambra is komende week de nieuwe film No Mercy te zien. Nieuw maar niet onbekend want de rol van onze eigen Je roen Krabbe erin heeft al voor veel publiciteit gezorgd. Krabbe speelt samen met Ri chard Gere en Kim Basinger. Verder blijft in Vlissingen Children of a lesser God en Police Academy 4 draaien. No Mercy is een politiefilm. Eddie Jillete, een harde poli tieman uit Chicago arresteert een heroinedealer en komt dan op het spoor van een geplande moord. Losado is eerst het slachtoffer van dat plan en hoewel Eddie in eerste instan tie dat wil voorkomen, ont wikkelt het verhaal zich zo dat de politieman zelf de jacht opent op Losado en geen ge nade kent. No Mercy is te zien in Alhambra op donderdag, maandag dinsdag en woens dag om 20 uur en van vrijdag tot en met zondag om 21.30 uur. De Amerikaanse film Children of a Lesser God is nog een weekje langer te zien. De prent met Oscar-winnares Marlee Matlin slaat ook aan bij het Walchers publiek. James (William Hurt) werkt op een school voor doven en gehoorgestoorden. Zijn aan dacht valt op de schoonmaak ster, beweegt deze weer naar school te gaan, wordt verliefd en gaat een woelige relatie te gemoet met Sarah. Ze is doof en staat als lastpost bekend. Children of a lesser God is donderdag, en van maandag tot en met woensdag om 20 uur in Vlissingen te zien en in het weekeinde om 19 en 21.30 uur. Police Academy 4 is de vierde in de inmiddels be kende reeks. Het onderwerp is dit keer een commandant die vlak voor zijn pensioen nog een heldendaad wil verrichten door alle kleine criminaliteit weg te vagen. Het inroepen van een burgerwacht, een zo genaamde COP, is daarvoor noodzakelijk. Die moeten wel opgeleid worden en daar zijn Police Academy's voor. Police Academy 4 is te zien in Alhambra op vrijdag, za terdag en zondag om 19 uur. Zondag is de film ook om 14 uur te zien. GOES/MIDDELBURG Blokker organiseert voor de derde keer een grote school prijsvraag. Een prijsvraag waar je heel eenvoudig aan kunt meedoen. Wie voor 5.- aan schoolspullen bij Blokker koopt, krijgt in de winkel de deelnemerskaart. En met een keuze uit maar liefst 250 schoolartikelen, is het niet echt moeilijk om hieraan mee te doen. Nieuw in de Blokker- schoolcollectie zijn de series van b.v. Miami Vice, Pour Elle en Malmö; agenda's, ringban den, penetuis, schriften en nog veel meer. Verder zijn er heel veel artikelen in de nieuwste modekleuren uitgevoerd (mint, blauw, rose en oker geel), zodat alles in één kleur gekocht kan worden. Keuze uit maar liefst 10 soorten agenda's, fineliners, ball points, passersets, jeans tas sen, rugzakken, calculators. Kortom, de moeite waard om bij Blokker te komen kijken voor schoolspullen en mee te doen aan de wedstrijd, waarin de deelnemer kans maakt op één van die 10 Commodore Amiga-500 home computers ter waarde van 1595.-. Of op één van de 100 andere prijzen zoals walkmans, horloges of een jaarbonnement op het popblad naar eigen keus. De uitslag van de wedstrijd wordt vóór de herfstvakantie in de winkel en in deze krant be kend gemaakt. MIDDELBURG - Het Zeeuws Steunpunt voor Kunstzinnige Vorming en Volwasseneneducatie de aanbodbrochure „po diumkunsten" voor het voortgezet onderwijs uitgebracht. De brochure bevat ruim 45 voorstellingen en projecten op het gebied van toneel, dans, muziek, theater met poppen, kleinkunst, (panto)mime en ander theater. De brochure, die is verzon den aan alle scholen voor voortgezet onderwijs in de provincie Zeeland, opent met een terugblik op het school jaar, dat thans ten einde loopt. In het schooljaar 1986/1987 kwamen door bemiddeling van het Zeeuws Steunpunt bijna 100 voorstellingen en projecten tot stand. De totale kosten hiervan bedragen 157.000,-. Dit bedrag komt uit gemeentelijke en provinciale subsidies en schoolbijdragen. De brochure laat per ge meente zien wat er aan finan ciële middelen beschikbaar was en welke activiteiten in de betreffende gemeenten plaats vonden. Ruim 14.000 leerlingen bezochten de voorstellingen of deden mee aan projecten. Het Zeeuws Steunpunt zal direct na de zomervakantie - en in een enkel geval daarvóór - bijeenkomsten met de scho len beleggen om over het aan bod van gedachten te wisselen. MIDDELBURG - In de periode van 16 t/m 21 juni 1987 zijn bij de ge meentepolitie te Middel burg de volgende voor werpen als gevonden aangegeven: stamkaart maandabonne ment; goudkleurige broche met boerenknopjes; leesbril, metalen montuur (halve gla zen); bril in groen étui; zwarte leren jas; kinderjack, maar 134, bruin; grijze portemonnee, inhoud geld; bruine leren por temonnee aan koord, inhoud geld kaartje jachtwerf De Arne; wit portemonneetje, in houd autosleutel huissleu tels, geld; bankbiljetten; witte campingtafel; blauw/wit kin derparapluutje; notitieboekje mini piano; schooltas met inhoud; sleutels; dameshor loge met rode wijzerplaat en witte leren band; digitaal hor loge met metalen band. Dieren: hond. soort Ierse Setter, kleur bruin/grijs; hond, reu, Saluki, donker bruin/lichtbruin. VLISSINGEN Recordpogingen Tijdens het Jongerenspektakel Dog-Day-festival, dat van 3 tot en met 8 augustus wordt gehouden in het Noilebos, kunnen allerlei re cordpogingen worden gedaan. Deze worden opgenomen in het Gumess Book of Records en in een apart Vlissings Recordboek Tijdig aanmelden bij S.K.W. het Woltershuis, telefoon 14660, waar een Guinessboek ter inzage ligt. Promotieteam Voor hetzelfde Dog-Day-festival zoekt S.K.W. vrijwilhg(st)ers van 15 tot 20 jaar, die een promotieteam willen vormen en overal bekend heid willen geven aan het festival van 27 juli tot en met 7 augustus. Wie mee wil doen, kan schrijven naar S.K.W. Vlissingen, Postbus 5004, 4380 KA Vlissingen, telefoon 14660. Pasfoto meesturen. Rock Roll De rock roll band Johnny and the Sukkels treedt op m bar-dan- cmg lm Weissen Róssl aan de Aagje Dekenstraat, op woensdag 8 juli, aanvang 22.00 uur. Zij bren gen bijna alle hits uit de late jaren vijftig. Gevonden voorwerpen Bij de gemeentepolitie te Vlissin gen zijn in de periode van 17 tot 24 juni de volgende voorwerpen aan gegeven: geld, bril met halt mon tuur, kinderboek, bruine kmjppor- temonnee, bruine portemonnee, 4 sleutels aan ring, etui me 5 sleu tels, losse sleutel, 3 sleutels aan la bel, linnen tas met inhoud. Aange geven dieren: in asiel zwarte kat en bastaard foxterrier, bij partikulier geelgroene parkiet. Gerbrandystraat Het wijkkomitee Paauwenburg wijst in een schrijven aan de Vlis singse gemeenteraad er op, dat in het financiële meerjarenoverzicht geen gelden zijn gereserveerd voor de herinrichting dringend noodzakelijk om verschillende re denen, waarvan zij er één naar vo ren schuiven, namelijk het vervoer van gevaarlijke stoffen door deze straat. Emancipatieviering Op vrijdag 3 juli wordt in het V.T.V.-gebouw achter het Basken- burgplein de Emancipatieviering van de Surinamers gehouden. Het (eest begint om 21.30 uur en duurt tot 3.00 uur. De muziek wordt ver zorgd door de formatie Masterblas- ter en de d.j.'s Dennis en Harold. De organisatie is in handen van de Stichting Surant. Voor reserverin gen: telefoon 01184-19824. Snuffelmarkt Op zaterdag 4 juli wordt een groots opgezette toerstische snuf felmarkt gehouden op het parkeer terrein aan de Boulevard van 14.00 tot 21.00 uur. Op drieduizend vier kante meter wordt door meer,dan tweehonderd kooplieden, voorna melijk partikulieren, heel uiteenlo pende waar aangeboden en ook voor de inwendige mens wordt ge zorgd. MIDDELBURG Noodopvang De Noodopvang Walcheren van het Leger des Heils is van Vlissin gen verhuisd naar de Hoogstraat 14 in Middelburg. Voor wie dat no dig heett wordt hier dagelijks van 21.00 tot 8.30 uur een bed, brood en een luisterend oor aangeboden. Vandaag 1 juli, wordt een open dag gehouden van 10.00 tot 22.00 uur. Muurplanten De werkgroep natuur- en miheu- edukatie van de KNNV houdt van avond, 1 juli, een excursie langs de bijzondere planten en bloemen, die groeien op Middelburgse muren. Aanvang 19.30 uur bij het stand beeld van koningin Emma op de Dam. Carillon Vanaf 1 juli speelt het carillon van de Lange Jan op hele uren Al lemande van Tielman Susato, kwart over een motief uit The Flo wers of Edinburgh, op halve uren Alman van John Buil en kwart voor weer een motief uit het enoemde volkslied. Orgelconcert Op dinsdag 7 juli wordl een con cert gegeven in de Nieuwe Kerk te Middelburg door de bekende Haagse organist Sander van Ma rion, aanvang 20.00 uur. Dit in het kader van de zomeravondconcer ten, georganiseerd door de Stich ting Orgelcentrum. Onder de titel „het verleden speelt nog mee" brengt van Manon werken van Scheidt, Buxtehude, Pasquini, Wi- dor en anderen. Expositie Op zaterdag 4 juli opent me vrouw Hoogendijk-van Duijn, bur gemeester van Kortgene, een edu- katieve expositie van tekeningen, voorstudies en schilderijen van Adri Karman, onder de titel Signa turen. Concert De muziekverenigingen Cres cendo en Sursum Corda geven een concert in de Zionskerk in Oostkapelle op vrijdag 3 juli om 20.00 uur, met medewerking van organist Bram Beekman. Hel pro gramma vermeldt werken van on der meer Haydn, Handel en Men- delsohn-Bartholdy. Het gespecialiseerde Jeugd- en Volwassenen werk in Zeeland houdt op donderdag 2 juli een provinciale sportdag voor alle leerlingen van ZMLK-scholen. Dat gebeurt op de speelweide op het terrein van 'Vijverjeugd' in Middelburg. ZMLK staat voor Zeer Moeilijk Levende Kinderen, waarvoor er in Zeeland vijf scholen zijn: de Kli- mopschool uit Middelburg, de Willem-Alexander- school uit Oostburg, de Beatrixschool uit Zierikzee, de Deltaschool uit Goes, de Regenboogschool uit Hulst en Jacob Catsschool uit Terneuzen. In totaal doen 110 leerlingen mee, in de leeftijd van 7 tot en met 20 jaar. Zo'n 50 docenten en assistenten zorgen op de dag voor deskundige begeleiding. Tijdens deze eerste sportdag voor ZMLK-scholen wordt door de leerlingen een gevarieerd spelcircuit afgewerkt. In totaal zijn er vijf verschillende circuits oplopend in moeilijkheid. Dat komt neer op 45 verschillende spelen en spelletjes. De teams zijn sa mengesteld uit leerlingen van de verschillende scholen door elk aar. Voor de start om 10.45 uur wordt begonnen met een geza menlijke 'trim-je-fit oefening'. In de categorie 'eenvoudig' wor den spelletjes gedaan als torens bouwen, vissen opvangen en ge luiden -lotto. Het aanbod vermeldt verder onder meer ezeltje prik, 'aardappelpoepen' en een verkleedrace. In de categorie, 'iets moeilijker' worden onder meer een kussengevecht, een wielrenwedstrijd, een een hardloopwedstrijd gehouden. Na het spellencircuit wordt een lunchpauze gehouden, waarna om 13 uur een voetbalwedstrijd begint. Om 13.30 uur wordt touwge trokken en de prijsuitreiking begint om 14 uur. De sportdag wordt georganiseerd door de gezamenlijke ZMLK-scholen in samenwerking met de Zeeuwse sportraad, de Nederlandse Sportbond voor Geestelijk gehandicapten en de afdelingen Ge specialiseerd Jeugd- en Volwassenenwerk van de SPZ. OOST-SOUBURG - De Openbare Basis school H.K. van Duy- venvoorde houdt op vrijdag 3 juli een uitge breide muziekavond. Van 19 uur tot 22 uur staan in de verschil lende lokalen van het schoolgebouw aan de Souburgse Dongestraat tal van muzikale activi teiten op het program ma. Vanaf 18.45 uur wordt iedereen op straat door middel van een fanfare opmerkzaam gemaakt op het gebeu ren in de school. Naast optredens van alle verschillende groepen van de Van Duyvenvoorde-school, die allemaal iets anders opvoeren, staat er nog meer op het pro gramma. Een groep Jazz bal letdansers verzorgen een op treden, het Twirlteam Zeeland is aan het werk te zien, er wordt barbershop singing ten gehore gebracht en discomu- ziek, een platenruilbeurs, vi deo, een muziekschoolinfor matiestand, een tentoonstel ling van muziekinstrumenten vullen het programma verder aan. Bij goed weer wordt er buiten een terras met muziek ingericht. Versnaperingen zijn daar ook volop te krijgen.

Scheldebode | 1987 | | pagina 13