Geslaagde feestavond jarige LTC De Schelde Veel bezoekers en tevreden middenstand Gevonden voorwerpen COS vormt adreslijst Hardrock SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 3 JUN11987 313 films Fluoride-concentratie stabiel Orgelconcerten VLISSINGEN - On danks alle (eventuele) verhuis-perikelen waarmee de Lawn Ten nisclub De Schelde te kampen heeft, stond de viering van het vijftig jarig bestaan van de Vlissingse tennisvereni ging toch in de eerste plaats in het teken van plezier. VLISSINGEN - „Vol gend jaar zeker weer", riepen organisatrices Emmy Acda, Jose de Vries en Rita van Lin den enthousiast na af loop van 'hun' derde Vlissingse Modedagen afgelopen weekeinde. Hun enthousiasme na de officiële afsluiting door de heer Van Gent van de Stichting Vlissingen Promotie was terecht. De Vlissingse Modeda gen kenden een hoog be zoekersaantal, een te vreden Vlissingse mid denstand en de gehele presentatie van het ge beuren was van een prima niveau. Seizoen Variatie ter en zilveren broeKstukken uit particulier bezit door mevrouw S.C. de Casembroot-baronesse van der Feltz. Op de scheeps- en visserijzolder zijn in het Kader van het VOC-jaar enige scheepsmodel len uit de 17e eeuw van Marinus Schram te zien. MIDDELBURG - In de pe riode van 1 tot en met 15 mei 1987 zijn bij de gemeentepoli tie te Middelburg de volgende voorwerpen als gevonden aan gegeven: blauw/groen damesvest maat S; beige sjaal; rode tricol blouse, maat 42 rose geruite rok rode lederen stropdas groen regenjack in groen etui maat ES; donkerblauw jack maat 146; zwarte lederen por tefeuille, inhoud kleingeld sleuteltje, koffiebonnen; wit/ crème-kleurige damesporte monnee, inhoud geld; dame sportemonnee, inhoud Euro- chequepas geld; blauw por- temonneetje, inhoud geld lichtbruine portemonnee, in houd kleingeld; plastic bood schappentas, inhoud pantalon lichtbeige; zwarte PTT-tas inhoud post; blauw nylor tasje; plastic tas, inhoud brei naalden, dienblad, boeken quartz horloge, digitaal, wil lederen bandje; goudkleurig dameshorloge; fotocamera stukje bewerkt koper; postei in koker; grootverpakking shag; bruin lederen agenda bankbiljet kaartje AMRO- bank; sleutels; 1 sportschoen zilveren schakelketting; zilve ren ringetje bewerkt mei blaadjes; 2 helmen (wit er zwart); spade. Dieren: hond, soort Sim Bernard, zwart/bruin; boxer bruin, witte bef, grijze ketting zwarte kater; zwarte honc (verm. Groenendaeler), pen ning bruine halsband. Op 6 mei 1987 zijn in Mid delburg de volgende in Tref- center gevonden voorwerper gedeponeerd: giropas; ANWB- pas; mapje, inhoud verzeke ringsbewijs, bibliotheekpas giropas, videotheekpas zwarte map met opschrift Stu dentenvereniging HEAO Vlis- singen; bruin knijpportemon- neetje, inhoud kleingeld groene portemonnee, inhouc diverse pasjes; diverse (zonne brillen; witte kralenketting zilver (kleurig) armbandje gouden oorbel (hangertje) blauw/groen gestreepte sjaal rose/lila/paars/zwart/wit ge blokte sjaal; cyclaam-kleurige sjaal; bruin/groen/beige ge blokte sjaal; mouwloos bad stof vestje, maat M; hand schoenen; witte ceintuur bruine riem; plastic regen kapje met witte stippen; gee. boodschappennet; zwart op vouwbaar nylon tasje; wil boodschappennet; 2 brillene- tui's zonder inhoud; bruine plastic borstel; speelgoeddie ren (2 hondjes en 1 aapje). VLISSINGEN/ MIDDEL BURG - In Alhambra I draait Police Academy nummer vier. C.O.P. oftewel 'Burgers vegen het land van de misdaad schoon' moet Lassards kroon stuk op diens carrière worden, nu hij op het punt staat met pensioen te gaan. Lassard gaat ervan uit dat er, om het van dalisme en de kleine crimina liteit een halt toe te roepen, een burgerwacht moet komen. Op het juiste moment weten onze politiemannen en hun burgeraanhang zich aan de ondergang te ontworstelen. Zij kunnen eindelijk hun ge schiktheid bewijzen en weten hun daden in roem en helden dom om te zetten. Eind goed, al goed, op naar Police Academy 5, onder het motto 'Geef me de vijf. Police Academy 4, Alham bra I, donderdag, dinsdag en woensdag 20.00 uur, vrijdag en zaterdag om 19.00 en 21.30 uur, zondag en maandag om 14.00, 19.00 en 21.30 uur. Platoon, de film, die 'de waarheid rond Vietnam ont hult', draait in Alhambra II, donderdag, dinsdag en woens dag om 20.00 uur, vrijdag, za terdag en zondag en maandag om 19.00 en 21.30 uur. Zondag en maandag is om 14.00 uur De Speurneuzen te g zien, een geheel Nederlands gesproken film over Sherlock Basil Holmuis contra profes sor Ratbout Rattatoei en het aardige meisje Olivia. Nieuw in de Middelburgse filmtheaters is A Room With A View, in Engeland uitgeroe pen als beste film van het jaar. De regie is van James Ivory, Maggie Smith speelt de hoofd rol. Lucy Honeychurch, een jong Engels meisje, is met haar nicht Charlotte als chaperon ne, op réis door Italië. In een pension in Florence krijgen ze niet de beloofde kamers met uitzicht op de Arno, iets waar over ze zeer teleurgesteld zijn. Na veel aandringen aanvaar den ze de aangeboden kamers van de heer Emerson en zijn zoon George. Tussen George en Lucy ontstaat het begin van een romance, hetgeen voor Charlotte aanleiding is direct met haar nichtje uit het pen sion te vertrekken. door natuurgidsen op 3 en 10 juni om 19.30 uur. Verzamelpunt Veter mansstraat/van Driellaan bij de bushalte. Van deze wandeling is een boekje verkrijgbaar. Stulf'ns in De U.V.V. Middelburg houdt een stuif'ns in op vrijdag 12 juni vanaf 11.00 uur in het U.V.V. gebouw, Herengracht 52. Na het koffiedrin ken is er een lunch, en daarna ge legenheid om spelletjes te doen en te kaarten en zo meer. Vóór 9 juni opgeven bij telefoon 01180-34305 of 26290 na 18.00 uur. Er is een stoeltjeslift aanwezig. Popfestival O.J.C. Midgard in de Kuipers poort sluit het seizoen af op 20 juni met een popfestival van 14.00 tot 24.00. Bands vanuit elke muzie krichting krijgen de kans zich ge durende ongeveer één uur te pre senteren. Zij krijgen een onkosten vergoeding. Voor aanmelding, re acties en suggesties, kan men zo zich spoedig mogelijk wenden tot Midgard, Kuiperspoort 12, 4331 GS Middelburg, telefoon 01180- 14281. Welkomdienst De laatste - feestelijke - Wel- komstdienst voor het seizoen wordt gehouden op zondag 7 juni in de Nieuwe Kerk in Middelburg, aanvang 19.00 uur na een kwartier samenzang. Voorgang is ds. J. Dubbink, hij koos als thema: „In Vuur en Vlam!?" Verdere mede werkenden zijn: het koor Sjaloom uit 's-Gravenpolder, Pauline Stroo- snijder aan het orgel, het Jeugdor kest van ONDA en Bram Beekman. Expositie In de Kunstuitleen, Kuiperspoort 22, is van 6 juni tot en met 18 juli een expositie te zien van penseel tekeningen van Vanita J. Noest. Op 6 juni om 16.00 uur geeft Paul Boersma de perfomance „Paul Boersma opent een tentoonstel ling". Het werk van Vanita gaat over theater, of het er ooit niet is en zo ja waar. Openingstijden: van dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur, donderdags van 19.00 tot 21.00 uur. Concert Het Mandoline-orkest Con Amore onder leiding van dirigent Jo Eckhardt geeft een concert op woensdag 3 juni in de Nederlands Hervormde Kerk te Zoutelande, aanvang 20.00 uur. Medewerking wordt verleend door het kinderkoor De Duinzangertjes onder leiding van J. Hekhuis. Zuid-Afrlka In de week van 22 tot 28 juni worden in heel het land collectes gehouden voor het African Natio nal Congres. In Middelburg is de organisatie in handen van de Werkgroep Zuidelijk Afrika, die de opbrengst heeft bestemd voor een scholingsproject in Tanzania. Daar worden mensen opgeleid, die gaan werken aan een nieuw Zuid-Afrika, zonder apartheid. De werkgroep roept mensen op, die willen collec teren, ieder uurtje hulp is welkom. Opgeven bij Henk Meijer, Noord- weg 59, Middelburg, telefoon 01180-16818. Expositie In Galerie De Wijnstock in de Bellinkstraat exposeert Piet Rijken van 6 juni tot 31 juli schilderijen, gemaakt naar onderwerpen, die letterlijk voor de hand liggen. Wat als waardeloos wordt weggegooid, is voor Piet Rijken waardevol, en krijgt op zijn schilderijen een nieuw leven. Openingstijden: donderdag en vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur, zaterdag van 11.00 tot 12.30 uur, en van 14.00 tot 17.00 uur. Bomenbuurt Het huurdercomité WSW/Bo- menbuurt houdt een openbare ver gadering op donderdag 4 juni om 20.00 uur in wijkcentrum Midden hof, zaal 8, Kanaalstraat 64, Oost- Souburg. Aan de orde komen on der meer huurverhoging, en de proef doucheruimten. Expositie Van 6 juni tot en met 19 juni ex poseert Coralie Bohncken olieverf schilderijen, portretten en miniatu ren in de consistorie bij de Kapel van St. Maarten te Hoogelande. De openingstijden zijn dagelijks van 14.00 tot 18.00 uur. Uitslag verloting De uitslag van de verloting van de Grijpskerke Ringrijdersvereni- ging is als volgt: 39-92-236-278- 288-586-600-634-645 (hoofd prijs)-! 121-1181 -1419-1505-1561 -1574-1739-1869. Van de op brengst wordt 110,- beschikbaar gesteld aan Sport steunt Zonne veld. De prijzen kunnen worden af gehaald bij W. Brouwer, Burg. Bouwmanstraat 6, Grijpskerke. Bijeenkomst Women's Aglow Fellowship- Zeeland, een internationale, inter kerkelijke organisatie van Christen vrouwen, houdt de laatste bijeen komt van dit seizoen op woensdag 10 juni, aanvang 9.45 uur, in hotel Terminus, bij het station in Goes. Centraal thema is „aanbidding", er is een optreden van de drama- groep Reflection uit Middelburg. Er is kinderoppas aanwezig. Voor in lichtingen: mevrouw Ekkebus, tele foon 01180-29928. Tentoonstelling Vanaf 5 juni is in het Zeeuws Museum, afdeling Natuurhistorie, te Oostkapelle, een tentoonstelling te zien, gemaakt door cursisten van de Natuurgidsenopleiding, on der de titel „Een stukje natuur het jaar rond". De opening wordt ver richt door mevrouw Kruithof-Bak, cursusleidster van de KNNV-werk- groep Natuur- en Milieu-educatie. T entoonstel 11 ngen Van 6 juni tot 26 september zijn bij de Stichting „De Schotse Hui zen" te Veere klederdrachtmutsen in kant te zien uit de verzameling van mevrouw Eva de Kam-de Feij- Vlissingse Modedagen succesvol verlopen Later in Engeland zegt Lucy 'ja' op het huwelijksaanzoek van de vormelijke Cecil Vyce, van wie ze de eerste kus nog moet krijgen. Door een samen loop van omstandigheden hu ren de Emersons een huisje in Lucy's woonplaats en zo wor den de twee jonge mensen weer met elkaar geconfron teerd... A Room With A View, Elec tro, elke dag behalve zondag, om 20.30 uur. In Meccano draait voor de tweede week The Mosquito Coast met Harrison Ford in de hoofdrol als fanatieke uitvin der, die naar de binnenlanden van Honduras trekt. Hij speelt deze rol zo overtuigend, dat je hem het liefste van het film doek zou willen zien verdwij nen. The Mosquito Coast, Mecca no, donderdag, maandag, dins dag en woensdag om 20.30 uur, vrijdag, zaterdag en zondag om 20.00 uur. In The Color Of Money gaan hoofdrolspelers Paul Newman (Oscar als beste acteur) en Tom Cruise een confrontatie aan op het groene biljartlaken. The Color Of Money, Mec cano, vrijdag, zaterdag en zon dag om 22.30 uur. In de middagvoorstelling van Meccano, zaterdag, zon dag en woensdag om 15.00 uur, de Deense tekenfilm Samson Sally, twee walvisjes, wiens bestaan in de toverachtige we reld van de oceaan wordt be dreigd door walvisvaarders en radioactief afval. Samson gaat op zoek naar zijn idool Moby Dick, die leeft ergens in Atlan tis... Maggie Smith in A Room With A View. MIDDELBURG - De fluori de-concentraties in de Zeeuwse buitenlucht zijn in de periode van april 1985 tot en met maart 1986 op een verge lijkbaar niveau gebleven ten opzichte van het meetjaar 84/ 85. Uit door Provinciale Water staat verrichtte metingen rond het Sloegebied en de omgeving van Sas van Gent is gebleken dat de fluoride-concentraties minder uitgesproken hoog zijn. De ontwerp-grenswaarden - waarschijnlijk worden in 1988 bij Algemene maatregel van bestuur officiële grens waarden vastgesteld - zijn in het afgelopen meetjaar niet overschreden, aldus het rap port. Daarin staat verder dat het hoogste daggemiddelde aan MIDDELBURG - Het Cen trum voor Ontwikkelingssa menwerking Zeeland (COS- Zeeland) is op zoek naar adressen van groeperingen en organisaties die zich vanuit Zeeland bezig houden met ontwikkelingssamenwerking. De gegevens worden ver werkt in een binnenkort uit te geven tweede editie van de Adreslijst Zeeland en de Derde Wereld. Zij die in deze adreslijst opgenomen willen worden kunnnen de benodigde gegevens vóór 15 mei opsturen naar het COS-Zeeland, Dam 47, 4331 GG Middelburg. Tele fonisch bereikbaar op maan dag en donderdag onder num mer 01180-25347. Het gaat om: - de naam van de betreffende groep of orga nisatie met adresgegevens van secretariaat of contactper soon; - een korte omschrijving van doelstelling, samenstelling en doelgroepen; - een korte schets van activi teiten die ondernomen wor den. Als lengte van de bijdrage geldt een omvang van om streeks honderd woorden. fluoride is gemeten in Sas van Gent. De hoogst gemeten dag waarden zijn op alle meetpun ten terug te voeren op nabij gelegen industrieën die fluor uitstoten. In het Sloegebied zijn dat Hoechst en Pechiney, de meetpunten in Zeeuwsch- Vlaanderen worden beïnvloed door Zuid-Chemie en de be drijven Ugine Kuhlman en Sidmar (ten zuiden van Zei- zate in België). MIDDELBURG - In Hard- rockbar American op het Plein 40 in Middelburg treedt vrij dag de formatie Sleazy op. De hardrockband werd in 1984 opgericht. Aanvankelijk werden alleen covers gespeeld, van onder meer Judas Priest en Iron Maiden. Na een juiste zanger gevon den te hebben kon worden ge werkt aan het live-gebeuren. Sleazy heeft inmiddels bewe zen een wilde en professionele act te kunnen combineren met een prima geluid. Het reper toire van de band bestaat uit twee covers en 18 eigen num mers. Het optreden begint om 21.30 uur. MIDDELBURG - In de Nieuwe Kerk in Middelburg wordt in de zomermaanden weer een aantal orgelconcer ten gehouden. De concerten staan onder auspiciën van de Stichting Orgelcentrum. Traditiegetrouw wordt het eerste concert gegeven door de bekende Kampense organist Klaas Mulder. Dat is op derde pinksterdag (9 juni). Dezelfde organist verzorgt ook het slot- concert. Overige optredende organisten zijn Rutger van Mazijk, Jos van der Kooij, Bram Beekman, Jaap Kronen burg, Sander van Marion, Herman van Vliet en Vincent de Vries. De befaamde organist van de Sint Eustache kerk in Pa rijs treedt 28 juli op en een week daarvoor is het de beurt aan het Canadese jongenskoor „The British Columbia Boys Choir" uit Vancouver (21 juli). In de uit te voeren program ma's wordt werk gespeeld van bekende organisten als Buxte- hude, Guilmant, Vierne, Wi- dor en Zwart. Een deel van het cabaretgezelschap zet de oprichtingsvergadering van vijftig jaar geleden neer. Van links naar rechts Sjefvan Wij nen, Hans v.d. Linden, Rob Luituheler, Mar van Strien, Truus Gillesse en Barbara Lijnbach. - foto fotozesa Afgelopen zaterdag, 30 mei, vond in Britannia- Watertoren aan de Vlis singse Boulevard de groots opgezette feest avond plaats voor leden en genodigden. Op deze avond werd vrolijk te ruggekeken op de halve eeuw De Schelde en ook huidige situaties op en rond de tennisbanen van De Nolle, de thuisbasis van De Schelde, werden door een uitgebreide ca baretgroep komisch neergezet. Voor alle leden herkenbare situaties werden door een ge zelschap van in totaal 34 man nen en vrouwen op het toneel van de De Ruyterzaal in Bri- tannia-Watertoren vertolkt en dat bleek een gouden greep van de feestcommissie. Het ca baret, dat als rode draad door de feestavond heenliep, sloeg goed aan bij de ruim vijfhon derd feestvierende tennissers die de jubileumavond bezoch ten. Muzikale intermezzi nam The Riverside Combo voor hun rekening. Zowel na de pauze als na afloop van de wervelende finale van het ca baret trad dit Vlissingse gezel schap op en zorgde er mede voor dat de feestavond tot in de kleine uurtjes massaal werd bijgewoond. Van Gent van de Stichting Vlissingen Promotie deelde mee in de feestvreugde ach teraf. Hij verklaarde in zijn slotoespraak het seizoen 1987 wat Vlissingen aanging voor geopend en sprak vol lof over het Vlissingse initiatief. En een opgetogen Emmy Acda na de laatste wervelende show van het professionele model lenbureau Visage: „Zie je nu wel dat er in Vlissingen alles te koop is"!. De grote variatie in het aan bod van kleding voor zomer en zelfs najaar was dan ook op vallend. Zo goed als alle stijlen werden op de plankier die op de Kleine Markt was opgesteld getoond en over de manier waarop niets dan lof. Vakkundig, tijd nemend voor het publiek en de gezellig vlotte duo-presentatie maar tevens grappig speels speelden de modellen in op het publiek. Zonder te overdrijven vulden de mannequins en dressmen van het bureau Visage (Zut- phen) ook elkaar aan. Nette kleding werd afge wisseld met het showen van een 'jongere' garderobe en daartussen maakte een iets gewaagder scene waarbij een jongeman slechts een zwem broek overhield en verrassend VLISSINGEN Op gepaste momenten ivoren er wat gewaagde onderdelen binnen de modeshows te zien. Hier een voorbeeld uit de laatste show op zaterdagmiddag. Ook dit is allemaal te koop in Vlissingen. gezelschap kreeg van een blonde schone in fraai badpak, voor nog meer zout in de pap. Op de presentatie van wat de Vlissingse middenstand aan kleding te bieden heeft was toch weinig aan te mer ken. Verbaal en muzikaal werden de modellen van Vis age uitstekend begeleid, de plankier gaf voldoende over zicht en ruimte voor een dui delijk blik op de kleding en geen enkel model viel op in ne gatief opzicht wat hun over komen naar het publiek toe aanging. Emmy Acda: „We kunnen alleen maar hopen dat de sponsors, onmisbaar bij zo'n evenement en de Vlissingse zaken volgend jaar weer mee doen. Wat ons betreft gaan we zeker het lustrum volmaken". Voetbaltoernooi Op zaterdag 6 juni wordt op de velden van sportpark Baskenburg het jaarlijkse Interculturele veld- voetbaltoernooi gehouden van 10.30 tot 16.00 uur. De opening wordt verricht door een vertegen woordiger van de gemeente Vlis singen, die ook een beker als hoofdprijs ter beschikking heeft gesteld. Fietskamp Sociaal Cultureel Werk Vlissin gen organiseert een fietskamp door België voor de week van 11 juli tot en met 18 juli voor tieners van 12 tot 16 jaar. Er zijn nog en kele plaatsen vrij. Wie zin heeft in dit avontuur kan voor inschrijving of informatie terecht bij Bert Stuit, telefoon 01184-71718. Gevonden voorwerpen Bij de gemeentepolitie te Vlissin gen zijn in de periode van 20 tot 27 mei de volgende voorwerpen aan gegeven: bril, metalen montuur, pluche speelgoedbeest, wekkerra dio, zakrekenmachine, herenhorlo ge, blauw gestreepte rok, grijze jongensjas, lichtbruine portemon nee, broche annex hanger, 4 sleu tels in etui, 4 sleutels aan 2 ringen, 5 sleutels aan label, 2 sleutels aan ring, losse sleutel, fietssleutel, 2 sleutels aan hanger, linnen tas met inhoud. Aangegeven dieren: in asiel zwart met witte kater, bij parti culier zwarte bastaardhond, collie, reu, labrador, reu. Strandloop Op dinsdagavond 9 juni houdt Zeeland Sport de traditionele su- perstrandloop over tien Engelse mijlen. Het secretariaat is geves tigd in het strandpaviljoen De Nolle (sponsor) op het Nollestrand bij het windorgel. Daar wordt ook ge start om 19.15 uur, er wordt gelo pen tot het eind van de boulevard in Zoutelande, en terug. Olympische dag Op zaterdag 6 juni houdt de werkgroep Sport en Spel van de Stichting Mae-Uku een olympische dag van 10.00 tot 17.00 uur op het sportcomplex Baskenburg. Het is een atletiekevenement, waarvoor verschillende instellingen Neder landers en Medelanders zijn uitge nodigd. MIDDELBURG Wandeling Over het Natuurpad Klarenbeek wordt een rondwandeling verzorgd

Scheldebode | 1987 | | pagina 13