Argentijns meisje zoekt penvrienden Randgroepjongeren knappen school op II Tennisclub De Schelde jarig Nieuwe bezoektijden Streekziekenhuis Opnieuw schaapscheer*eest op boerderij 'De Klepperhoeve' VOOR'N ZACHTE PRIJS Popgroep zoekt versterking Fles na jaar gevonden op Walchers strand B (jan Vrijwilligers nodig voor evenementen M V ZOUTELANDE - Je zou ze de kost moeten geven, de grappenmakers die vanaf de Zeelandbrug of het veer Vlissingen-Breskens een fles in zee gooien met als afzender op de begeleidende brief het een of an der exotisch land. „Weer zo'n lolbroek", dacht de heer Kleinepier uit Zoutelande toen hij kortgeleden een groene fles met als inhoud een brief vond. Wandeling Kurk Boot yy MIDDELBURG - Een kleuterschool heeft ogenschijnlijk niets te maken met „randgroepjongeren" (jongeren die om de een of andere reden niet in het systeem van „naar school gaan" of „doen als ieder een" - willen - passen en vaak als proble matisch ervaren worden). In de wijk Mid delburg-Zuid komen de twee begrippen wél bij elkaar. Daar is een aantal zoge noemde „randgroepjongeren" bezig met het opknappen van een oude kleuterschool tot jongerenontmoetings- en werkplaats. Cahit Gunuc (17), Joop Rijpsma (15), Mark van Wingen (17) en Ronnie Huysman (16), zijn allemaal leerling van de Streekschool in Middelburg. Het verbouwen van de school is onderdeel van hun op leiding. Het betreft overigens geen gewone oplei ding. De jongens werken op een werkplaats op het industrieterrein „Ramsburg". Streekschool Motivatie WIL JE MEER WOONRUIMTE? WELKOM BIJ LUNDIA! DAT BETEKENT VOOR U: MEER KLANTEN, MINDER KOSTEN. KIJK MAAR: LAAG TARIEF, HUIS AAN HUIS AAN HUIS. IEDEREEN KRIJGT 'M IEDERE WEEK, GOED GELEZEN, KRAAKHELDERE DRUK. SCHELDEBODE: UW RESULTATEN BLAD. J.P.A. Rossël V Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren. 34e jaargang. Oplage: Editie Vlissingen 22.800 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle.- Editie Middelburg 21.300 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. Kantoor: Torenstr. 5, Vlissingen. Tel. 01184-19910. Openingstij den: 08.30-12.30,13.30-17.00 u. Advertentie-exploitatie: J. v. Emden, tel. privé 01184-60369; Jos Rentmeester, tel. privé 01195-379. Redactie: Redacteur: Luc Vranken, tel. privé 01184-62280. Correspondente: Marloes Wilbers, tel. privé 01180-16920. 301 INGEN Zo goed als elke dag maakt de heer Kleinepier (70) een fikse strandwandeling. „Om fit te blijven", legt hij uit. Zit het weer mee, dan schroomt hij niet ook na het middageten er nog eens op uit te trekken. Vorige week leverde dat een fles op maar daar stond hij niet van te kijken. „Je vindt zoveel troep als je er een beetje vroeg bij bent. Flessen met een brief heb ik ook al vaker ge vonden". Verschillende zaken wezen er echter op dat er met de fles die vorige week werd gevon den iets bijzonders aan de hand was. De heer Kleinepier: „De kurk van de fles is op een spe ciale manier afgedicht. De brief was bovendien netjes te gen de wand van de fles ge plakt, zodat het goed leesbaar was". De zeventigjarige Kleine pier ging het Spaans waarin de brief gesteld was boven de pet en hij riep daarom zijn schoonzoon, de heer Schoen maker, te hulp. Die ging aan het vertalen en kwam op het volgende uit. „De briefschrijfster heet Carolina Susana Cortes uit Buenos Aires, Argentini"e. Ze is vijftien jaar en heeft de fles in zee gegooid vanaf een boot. Waar die op dat moment voer is niet duidelijk. Wel is zeker dat dat in januari 1986 was. Ze wil graag corresponderen met leef tij dsgenoten". De familie Kleinepier is heel benieuwd waar de fles te wa ter is gegaan maar wil het cor responderen met het Argen tijnse meisje niet aan zichzelf voorbehouden. Daarom het adres: Carolina S. Cortes, V.Obligado 2450 4-to 'C', 1428 Buenos Aires, Republica Ar gentina. „Een eigen plek is broodnodig" Leraar en begeleider Nico van Munsteren: j.Deze jongens zijn zonder uizondering mis lukt op gewone scholen en ook het Kort Middelbaar Beroeps onderwijs (KMBO), een scha kelopleiding tussen het ge wone middelbare onderwijs en dé arbeidsmarkt, heeft hen niets te bieden. Op de werk plaats zijn ze met hun handen bezig, zonder schools gedoe." De kleuterschool is hun eerste „grote klus"; normaal maken ze vooral dingen voor scholen en peuterspeelzalen, zoals trimwerktuigen en zandbak ken. Ook het maken van cross auto's en het sleutelen aan brommers behoort tot de be zigheden. Echt ervaring heb ben ze dus niet, maar dat is geen probleem. „Die komt vanzelf als je bezig bent", zegt Ronnie. Is het werk zwaar? Joop: „Nee, dat valt wel mee. Het is wel frustrerend dat er zo vaak dingen kapot gemaakt worden. Dan heb je iets ge maakt, en dan blijkt de vol gende dag dat er 's nachts mensen geweest zijn die ver- "1! t-aazeji es uurwerkmakerij vakkundige reparaties van horloges en klokken Gespecialiseerd in alle merken quartz horloges Di.-do. 14.00-17.00 uur Vr. 19.00-21.00 uur 5»2 Se Koudekerkseweg 106 Vlissingen - 01184-14780 83 VLISSINGEN* - De cultu rele raad in Vlissingen is mo menteel volop aan de voorbe reidingen bezig van het zo- mërprogramma. Tot en met augustus vinden in Vlissingen meer dan 200 voorstellingen en concerten plaats. Ook exposities van beel dende kunst en fotografie zijn in het programma opgenomen. Uitvoerige informatie over de evenementen wordt gegeven in 'de bewaarkrant' van Vlis singen Maritiem. Deze wordt eind mei huis-aan-huis ver- preid, De Culturele Raad is op zoek naar vrijwilligers die een handje willen helpen tijdens de diverse evenementen. Belangstellenden hiervoor kunnen informatie inwinnen op het nummer 01184-14928/ 16672. Vrijwilligers krijgen een reis- en verblijfkosten en een kleding vergoeding. nielingen hebben aangericht Als ik wist wie dat waren..." Het project heeft zijn oor sprong in 1981. De schoolhoof den van de Christelijke en Openbare basisscholen in Zuid en een verontruste moeder van een „probleemkind" na men toen contact op met de Stichting voor Sociaal Kultu- reel Werk „De Hayman". Re den was bezorgdheid over een aantal jongeren die toen de wijk „onveilig maakten". De vraag was, of er niet iets kon komen om die jongeren van de straat te houden. Het bekende verhaal. Cas Dijkstra van „De Hay man": „er is toen een werk groep ontstaan die met de ge meente in overleg is getreden. Die had op dat moment geen geld ter beschikking, maar we kregen wel de tip dat deze kleuterschool (Klein Poorters- hof) vrij was. We hebben toen de gok genomen. Het gebouw kregen we gratis, en voor ver dere financiële hulpmiddelen hebben we enkele fondsen en bedrijven aangeschreven." Dankzij onder andere het Ko ningin Julianafonds wisten de initiatiefnemers ongeveer 16000 gulden bij elkaar te krij gen. „En dat moest voldoende zijn", zegt Dijkstra. Van de ge meente kreeg men de garantie dat de kleuterschool in elk ge val vijf jaar behouden kon worden en in maart 1985 kon de ontmoetingsplaats „profes- sorisch ingericht" geopend worden. Omdat er te weinig geld was om de school door vakmensen te laten verbouwen, werd ge kozen voor vrijwilligers. „De Hayman" nam contact op met de streekschool. Veel jongens van die school waren ook be kend bij de Stichting voor So ciaal Kultureel werk. Het con tact verliep vlot In februari van dit jaar werd met de bouw begonnen. Nico van Munster: „eerst met acht jongens, waar van er nu drie meedoen in het „werkervaringproject", een voorbereiding op deelname in het maatschappelijke arbeids proces en een vervolg op de leerwerkplaats, en nu dus met vijf. Het is overigens steeds een komen en gaan van nieuwe mensen. Volgende week gaan we de buitenkant schilderen met een grote ploeg van twintig man en na de zo mer gaan we verder met weer anderen." Met de opknapbeurt gaat het iets minder voorspoe dig dan de bedoeling was. Om dat de kleuterschool eigenlijk al voorbestemd was om met de grond gelijkgemaakt te wor den, dienen grote delen volle- De oude kleuterschool die onder handen wordt genomen door leerlingen van de Streekschool. - FOTO FOTO ZESA dig vervangen te worden, zo als de grondbalken. Van Mun ster: „we dachten dat we het allemaal wel even zouden doen met een paar plankjes voor de ramen, maar dat bleek toch tegen te vallen." Hij vervolgt: „En we wer ken natuurlijk met arbeids krachten die wel voortdurend gemotiveerd moeten worden. Het is echt niet zo dat ze hier 's morgens vrolijk fluitend aan het werk gaan en het altijd even leuk vinden waar ze mee bezig zijn. En dan moet ik ze wel eens bij het biljart of het tafelvoetbal weghalen en ze aan het werk zetten. Hou het er maar op dat het sommige dagen gewoon lekkerder gaat dan anders." Cas Dijkstra: „Het zijn nu eenmaal geen lie verdjes, dat weten we. Voor deel van een ontmoetingsplek als deze is wel, dat ze als groep aanspreekbaar zijn, als er iets gebeurd is." De officiële opening in een vernieuwd gebouw van de Jongeren Ontmoetings Werk plaats (JOW) Poortenshove zal nog wel even op zich laten wachten, ook omdat in de va kanties niet gewerkt wordt Voor activiteiten is het ge bouw tussen de opknapwerk- zaamheden door wel geopend. Die bestaan uit computer- en naaicursussen, en verder is er gelegenheid om te biljarten of te tafelvoetballen. Voorop staat het sociale aspect „En geloof me", zegt Nico van Munster „dit is echt broodno dig, verder is er voor die jon gens niets dan verveling." ADVERTENTIE) VLISSINGEN - De Lawn Tennis Club De Schelde viert komende week feest Op 1 juni is het precies vijftig jaar gele den dat de vereniging werd opgericht De jarige tennisclub met als „thuisbasis" De Nolle aan de Burgemeester van Woelderenlaan startte de acti viteiten in 1937. Nu, in 1987, kan De Schelde bogen op bijna zevenhonderd leden. Een halve eeuw LTC De Schelde kan niet onopgemerkt voorbijgaan en een groot aan tal enthousiaste leden binnen de club staat daar borg voor. Een gedegen jubileumboek van A. Bode, W. van Hanegem en A.J.L. Osté, stipt elk histo risch feit aan dat zich in de af gelopen vijftig jaar heeft voorgedaan. Woensdag 27 mei vindt in Racketcentrum Vlis singen (Jarinohal) een feeste lijke receptie plaats van 17.30 tot 19.30 uur. Zaterdagavond 30 mei is er een grootse feestavond op po ten gezet In hotel-restaurant- café Britannia-Watertoren wordt vanaf 20 uur de ver jaardag uitbundig gevierd. Cabaret muziek en dans wis selen elkaar af en zorgen voor een avondvullend programma. Er is overigens nog geen duidelijkheid over de toekom stige lokatie van de LTC De Schelde. De Vlissingse ge meenteraad moet de eventuele uitbreiding van de camping naast De Nolle nog altijd be handelen. LTC De Schelde is fel tegen een gedwongen verhuizing. De Nolle wordt beschouwd als een „eigen, unieke plek van de vereniging" en zeker een ver huizing naar een stukje Bone- dijke Sportpark is het slechtst denkbare alternatief. Niet om dat de tennissers van De Schelde zich te goed voelen om naast hockeyers en voetballers hun sport te bedrijven, maar puur om praktische redenen: een krappe, afgelegen, onbe schutte accommodatie. Mocht de raad toch kiezen voor uitbreiding van de cam ping, dan heeft de tennisvere niging zelf als nieuwe behui zing het stuk grond achter het internaat in Paauwenburg voorgedragen. Het internaat wil dat stuk (de helft van het totale sport veldenterrein) graag aan De Schelde verkopen en de ge meente staat welwillend te genover haar taak om daar dan voor De Schelde nieuwe banen aan te leggen. Dit hele plan moet echter nog door de officiële gemeentelijke molen. (ADVERTENTIE) Je bent welkom in onze ongewone winkel. Vol grote en kleine ideeën voor slapen, studeren, spelen en wonen. Waar wij je graag helpen je eigen kreatieve wensen uit te werken. Want alles kan met Lundia's simpele ruimtesysteem. Levering uit voorraad, f -- - W|5«,H Welkom, de koffie staat klaar. ULUIHIlclJ Parkeren bij de winkel. «p™*»/»»" lunoiabreda Houtmarktpassage 24-26, Tel. 076-143731 MIDDELBURG/VLISSIN- GEN - De Stichting Streekzie kenhuis Walcheren wijzigt met ingang van 1 juni de be zoekregeling voor klinische patiënten. De bezoektijden van het Gasthuis te Middel burg en het Bethesda-St Jo- sephziekenhuis te Vlissingen zijn hiermee gelijk getrokken. De nieuwe regeling sluit beter aan op de aankomst- en ver trektijden van het openbaar vervoer. Tevens wordt de mo gelijkheid, om met de hoofd verpleegkundige een andere bezoektijd dan de vastgestelde bezoektijd af te spreken, ver soepeld. De nieuwe bezoektijden zijn als volgt: Alle afdelingen (behalve psychiatrie) 's middags 14.00-14.45 uur 's avonds 19.00-19.45 uur zondagochtend 10.15-11.00 uur niet voor de lokatie Vlissingen en de bewakingsafdeling in Middelburg. Afdelingen psychiatrie woendagmiddag 14.00-16.00 uur ma. t/m vr. 's avonds 19.00-20.30 uur Voor weekenden en feestda gen gelden bezoektijden als op „alle afdelingen". (ADVERTENTIE) tandprotheticus Kunstgebitten, reparaties en vernieuwingen Spec, voor slechtzittende protheses en Ingevallen gezichten Spoedig klaar. Tel. afspraken 01184-14533 Hobeinstraat 52, Vlissingen VLISSINGEN - Een onlangs nieuw opgerichte popgroep met ervaren muzikanten Henk Witteveen (gitaar) Edwin Thenaart (gitaar) Dirk v. Amerongen (bas) en Jos Rent meester (drums) zoeken al een tijdje een zanger en toetsen man. De muziekstijl van deze groep ligt in de lijn van Gary Moore, Bryan Adams, Dire Straits, Thin Lizzy enzovoorts. De groep beschikt over een prima oefenruimte en voor de gevraagde artiesten is er eventueel apparatuur aanwe zig. Bel voor informatie Jos Rentmeester, tel. 01195-379. MIDDELBURG - Ook dit jaar vindt op de kinderboerde rij 'De Klepperhoeve' te Mid delburg het traditionele schaapscheerfeest plaats. Op 30 mei a.s. is het weer zo ver en ook dan zal de gehele boerde rij weer in het teken staan van dit grootse feest. Traditioneel is inmiddels de presentatie van oude ambach ten. De meest uiteenlopende oude beroepen worden weer aan de hedendaagse bezoeker getoond. In principe zijn het oude beroepen, die direct of indirect te maken hebben met het boerderij-gebeuren en ze ker hebben ze te maken met het verwerken van boerderij- produkten. Daarnaast zijn er vertegenwoordigers van di verse verenigingen die zich bezighouden met de natuur in zijn algemeenheid en met de dieren in het bijzonder. Dit alles wordt gepresen teerd in een veertigtal kramen die over het gehele erf van de boerderij staan opgesteld. Uiteraard staat het scheren van de schapen die dag cen- traal. Een twaaiftal schapen zullen worden ontdaan van hun wintervacht en dit alles zal gebeuren op de ouderwetse manier. Dit scheren vindt in principe de gehele dag plaats met tussenpozen van plm. een half uur, zodat bezoekers ge tuige kunnen zijn van dit scheren. De dag wordt feeste lijk opgeluisterd door een af vaardiging van het Middel burgs muziekkorps en door een volksdansgroep. Uiteraard ontbreekt het drankje en het hapje niet Gezien de bezoe kers-aantallen van de laatse jaren - tussen de 3.500 en 5.000 mensen - mag men conclude ren, dat dit feest nog steeds en steeds meer in een behoefte voorziet De grootste en onbereken baars te factor is echter het weer. Hopelijk zijn de weergo den de organisators ook dit jaar weer goed gezind en hoopt men de bezoekers in een prettige ambiance te mogen begroeten. Het feest begint om 10.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Volwassenen betalen 2JS0 en tree en kinderen tot 14 jaar mogen gratis naar binnen. Het scheren van schapen

Scheldebode | 1987 | | pagina 1