V Toertocht Modemanifestatie Middelburg: Ruim baan voor nieuwe ideeën Officiële opening van Kinderdagverblijf Biggekerke Unieke triathlon in Middelburg KLM-circus trok veel belangstellenden Amerika-dag in Middelburg geslaagd Speeltuinvereniging Informatieavonden peuterleidsters VAN TEKENEN TOT WISKUNDE Surfrac Recital Toernooi Dauwendaele Nationale Zwemvierdaagse in Vlissings Sportfondsenbad SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 13 ME11987 309 MIDDELBURG - Een experiment, maar het ligt beslist in de bedoe ling om als het aanslaat dit evenement jaarlijks te herhalen. Zo om schrijft de organisatie de Modemanifestatie Middelburg die op vrij dagavond 15 mei in de Middelburgse concert en gehoorzaal wordt ge houden. Finale LERARENOPLEIDING ZUIDWEST-NEDERLAND MIDDELBURG - De spec taculaire KLM-dag op de Middelburgse Markt afgelo pen saterdag mocht zich ver heugen in een grote belang stelling van het Zeeuwse pu bliek. Schattingen zijn moei lijk te maken maar zeker is wel dat het gemiddelde bezoe kersaantal van 8000 mensen dat de witte 'tent' heeft be zocht zeker gehaald Is. Rijen wachtenden voor het gratis toegankelijke onderdeel van het gebeuren illustreren dat. Het hoge schaalmodel van het Vrijheidsbeeld vormde als verwacht de grote publieks trekker. Met op de achter grond de Lange Jan torende Lady Liberty hoog uit boven KAMPERLAND - De wind- surfvereniging „Zuid West 7" houdt op Hemelvaartsdag, donderdag 28 mei, een „Oude Knarrenrace" bij surfcentrum De Schotsman. Reden is het tienjarig be staan van de vereniging. Iedereen tot 35 jaar kan aan de race meedoen en het te surfen traject wordt op de dag zelf bepaald. Afhankelijk van de wind kan worden gekozen voor een lange-afstandsrace, een „course-race" of een drie- hoeksbaan. De surfers komen samen om 11.30 uur en de start is om 12 uur. Aansluitend wordt een barbecue gehouden voor deel nemers met „aanhang". Hier voor moet vóór 24 mei worden ingeschreven op postbus 518, 4330 AM Middelburg. MIDDELBURG - De Zeeuwse ren- en toerclub Theo Middelkamp houdt zon dag weer de .Abdij Diwas Sport" toertocht. De fietstocht, waarin zowel individueel als in clubverband kan worden meegereden, gaat over afstanden van 30, 70, 120 en 210 kilometer. De laatste route, die van 210 kilometer is de zogenoemde Dammenroute en gaat over Schouwen-Dui- veland, Goeree-Overflakkee en Voome-Putten. Ingeschreven en gestart moet worden op het Middel burgse Abdij plein bij het res taurant aldaar. Gestart wordt er van 8 tot 14 uur. MIDDELBURG - In de Lu therse kerk aan de Zuidsingel in Middelburg wordt zondag een liederenrecital gegeven door de sopraan Marjanne Kweksilber en de pianist Leen de Broekert. Marjanne Kweksilber is be kend om haar vertolkingen van muziek uit de Barok en Romantiek en heeft ook op het gebied van hedendaagse mu ziek haar sporen verdiend. Zo treedt zij geregeld op met G us tav Leonhardt, Ton Koop man en Reinbert de Leeuw. Het concert met Leen de Broekert bestaat uit liederen van Schubert. Aanvang 16.00 uur. de bezoekers van de Middel burgse Markt afgelopen zater dag. In het kader van de Ameri ka, Nu of Nooit-campagne heeft de KLM dit voorjaar ze ventien steden in den lande aangedaan om het vakantie land Amerika extra onder de aandacht te brengen. Met de lage dollarkoers, de verlaging van de KLM-tarieven en de vele mogelijkheden in The States, is Amerika als vakan tiebestemming dichterbij dan ooit en naar aanleiding van de campagne verwacht de KLM 15000 vluchten extra te boeken naar de Verenigde Staten. Middelburg was de laatste stad in de reeks in het land. Op de Middelburgse Markt waren naast het Vrijheidsbeeld en de witte koepels meer Amerika- achtige toestanden te beleven. Breakdancers gaven om het uur een geslaagd optreden en een kraam met echte, Ameri kaanse popcorn (alles gratis) was zeer in trek bij de bezoe kers. Ook de American Football- players baarden opzien in het straatbeeld. De muzikale on dersteuning werd prima ver zorgd door een streetband en optredens van Rick Dean. Ook de jongsten hadden het prima naar hun zin. Naast popcorn konden die ook nog de hand drukken van een levensgrote Donald Duck, Mickey Mouse of Goofey. Het Vrijheidsbeeld en de Lange Jan samen op een plaatje. Dat unieke feit was alleen afgelopen zaterdag op de Middelburgse Markt vast te leggen. - foto foto zesa Vlisslngen Zomerkamp Medewerkers van het Woltershuis begeleiden een zomerkamp voor kinderen van zes tot en met twaalt jaar van zaterdag 11 juli tot vrijdag 17 juli in Zeeuwsch-Vlaanderen. Er wordt overnacht in groepstenten en overdag is er sport, theater, droppings, spel enzovoorts. Op dinsdagavond 16 juni is hierover in het Woltershuis een informatie avond. Voor informatie: Kees Cats- man, het Woltershuis, Hogeweg 103-105, telefoon 01184-14660. Gevonden voorwerpen Bij de gemeentepolitie te Vlissin- gen werden in de periode van 29 april tot 6 mei de volgende voor werpen aangegeven: bankbiljetten - SÓS-pijl - wimpel - twee dames horloges - kleding in tas - sport- broek - trui - leren portemonnee - twee losse sleutels - drie sleutels met gele hanger - sleutel aan zwarte label - vijf sleutels aan rode Henk Geelhoed, bedrijfslei der bij De Kapper in Middel burg en Cora Zuidema, coördi nator bij de MDGO-school in Vlissingen zijn van mening dat er in Zeeland op modege bied te weinig gebeurt, terwijl er voldoende „in huis is". „Steeds meer mensen kijken naar hun uiterlijk", aldus Henk Geelhoed. „Door het or ganiseren van een modemani festatie met jonge Zeeuwse ontwerpers hopen we de men sen van nieuwe ideeën te voorzien en de ontwerpers wat meer bekendheid te geven." Er is gekozen voor een geva rieerd avondvullend program ma, mode gecombineerd met muziek en dans. De deelne mende ontwerpers zijn: Han- neke Krès, dessinontwerp sters; Ankie Feldbrugge, ont werpsters van o.a. kleding in grote maten: Michael Telepa- ry, ontwerper en musicus, maakt veel gebruik van leer, HenK-jan Mabelis, ontwerpt „stijl"-kleding en Mozes Te- lussa, die speciaal voor deze manifestatie een totaal nieuwe collectie ontwerpt. De kleding wordt geshowd door het modepromotieteam Alienne uit Vlissingen. De kapper en de leerlingen van de afdeling mode en kleding van de MDGO-school verzorgen een eigen show. Iedere deelne mer zal door middel van een diapresentatie bij y worden ingeleid. Tussen de presenta- tieblokken door zorgen ver schillende Zeeuwse bands en de dansgroep stichting Dansz voor muzikale afwisseling. De modemanifestatie zal, zoals bij grote shows gebrui kelijk is, worden beëindigd met een finale waarin elke deelnemer de twee beste ont werpen toont. Mevrouw Rut ten, echtgenote van de burge meester van Middelburg opent de manifestatie en de avond als speciale gaste bijwonen. Kaarten voor de modemani festatie kosten 15.- en zijn verkrijgbaar bij de deelne mers en het Middelburgse WV. GOES/ZIERIKZEE/TER- NEUZEN - Onder de titel „Bouwen aan ons beroep" heeft de Stichting Overleg Kindercentra Zeeland, in sa menwerking met de vakbon den Abva/Kabo en CFO, drie informatie-avonden georgani seerd voor leidsters van peu terspeelzalen en kinderdag verblijven. De bijeenkomst bouwt voort op de vorig jaar gehouden themadag JPeuter- leidster... een beroep?" Een van de knelpunten die toen besproken werden, is het ontbreken van een landelijke regeling betreffende func tieomschrijving en salarisre geling voor leidsters in zelf standige speelzalen. Zo'n rege ling is wel voor leidsters in in gebouwde speelzalen en kin- derdagverblij ven. De leidsters van kinderdag verblijven hebben vooral kri tiek op de financiële onder waardering ten opzichte van leidsters in het sociaal kultu- rele werk. Verder is er onge noegen over het onderscheid in salariëring tussen assis tent-leidsters en leidsters en over de vervanging tijdens va kanties. Er is gebleken dat de kin deropvang in Zeeland nog nauwelijks is vertegenwoor digd in de belangenorganisa ties, zoals de werkgeversvere niging Kindercentra (WKC), vakbonden en de overheid. De informatieavonden worden gehouden: op 12 mei in De Veste in Goes, op 21 mei bij de Stichting Jeugd in Zierikzee en op 25 mei in peuterspeelzaal De Salamandertjes in Temeu- zen. Aanvang telkens 20.00 uur. VLISSINGEN - Speeltuin vereniging Vlissingen-Oost aan de Irislaan/vd Helstlaan houdt zaterdag vanaf 10 uur 's morgens een groots opgezette rommelmarkt-fancy fair. De opbrengst van deze dag is voor de aanschaf van nieuwe speel tuintoestellen, in het bijzonder een nieuwe trampoline. De dag zal feestelijk begin nen met de uitreiking van de eerste, speeltuinstrippenkaart aan een medewerkster van de Nuso-Zeeland, het overkoepe lend orgaan van het Zeeuwse speeltuinwerk. Deze strippenkaart geeft de bezitter recht op 3 gratis dag bezoekjes aan de kleine speel tuin. Van deze strippenkaart zijn er 500 gedrukt, die hoofd zakelijk verspreid gaan wor den op Vlissingse scholen. Ook op zaterdag worden strippen kaarten uitgedeeld. Met dit nieuw initiatief hoopt het speeltuinbes tuur wat meer leden te winnen. Na de overhandiging van de speeltuinstrippenkaart gaan de kramen met tweedehands spullen open en ongeveer half- elf worden er waardevolle spullen geveild. Naast de ver koop van allerhande materia len zijn er enkele kramen op gesteld met spelletjes, als pop- naam raden, en de spiraal. Ook worden de bezoekers in de gelegenheid gesteld om een computerhoroscoop te kopen en gefotografeerd te worden als Pink Panther of als mon ster. In de middag krijgen de be zoekers een programma voor geschoteld met onder meer een play-back-show door de speeltuinkinderen, een optre den van de 14-jarige bandpa- rodist Arie J. Krotenkoker en een optreden van een poppen theater. en van duits tot gezondheidskunde. ZWN biedt je vele mogelijkheden. In exakte vakken. In kreatieve vakken. In talen, huishoudkunde, gezondheidskunde, mens- en maatschappij vakken. Naast een lerarenvariant is in sommige vakken een vrije studierichting. Voor een baan in het onderwijs, maar meer en meer ook daarbuiten. Met doorstroming naar andere studies. Ondersteund door talrijke studentenvoorzieningen als bibliotheek, crèche, kantine, dekanaat enz. Kom in ieder geval naar onze informatiemarkt voor late kiezers: dinsdag 19 mei van 15.00 tot 20.00 uur. Brasserskade 1, Postbus 2907,2601 CZ Delft Telefoon 015 - 134947 Toestel 132 Het kinderdagverblijf in Biggekerke 'in gebruik'. Zaterdag gaat het als stichting officieel van start. - foto kees de kroo BIGGEKERKE - Zaterdag aanstaande wordt het Kinder dagverblijf ,,'t Klokuus" in Biggekerke om 10 uur officieel geopend. Tot nu toe was het kinderdagverblijf alleen par ticulier initiatief. Sinds kort heeft het zich ontwikkeld tot een reguliere instelling, georganiseerd in een stichting. Van het verblijf wordt voornamelijk gebruik gemaakt door kinderen van het platteland. De officiële ingebruikstel ling geschiedt door de burge meester van Valkenisse drs. W.J. Plomp. Na de openings handeling is er tot 12 uur gele genheid de ruimte te bekijken. Bij de opening is er voor de kinderen een clownsduo aan wezig, en wordt de muziek verzorgd door de heren Sjef Hermans en Geert de Heer. Het Kinderdagverblijf is ge vestigd op het Kerkplein 7. hanger - zeven sleutels aan ring - drie autosleutels aan hanger - drie sleutels in etui - beige rugzak. Aan gegeven dieren: bij partikulier zwarte bastaard hond, bastaard setter en zwart/bruine poes. Samenkomst De Volle Evengalie Gemeente Be- réa houdt een bijzondere samen komst op zondag 17 mei in de openbare basisschool de Stellepit, Kleiweg 1bij winkelcentrum Pape gaaienburg, aanvang 19.30 uur. Er wordt gezongen onder begeleiding van violist Peter van Essen en ge sproken door evangelist Ben Hoe kendijk. Assertiviteit Het VOV Vlissingen geeft een as- sertiviteitskursus voor vrouwen van tien bijeenkomsten 's avonds, waarin onder meer aan de orde komt: opkomen voor jezelf en je mening duidelijk leren uiten. Op 20 mei is een informatie-avond hier over, aanvang 20.00 uur, in het VOV-gebouw aan de Julianalan 13, telefoon 01184-17819. Coopertest Op vrijdag 15 mei houdt Zeeland Sport een Coopertest op de kunst- stofbaan te Vlissingen, waarin men in twaalf minuten een zo groot mo gelijke afstand probeert af te leg gen. Inschrijven vanaf 18.00 uur in het clubhuis van Zeeland Sport aan het Baskenburgplein. Bossenburgh Het wijkkomitee en het bestuur van de wijkvereniging Bossenburgh houden op donderdag 14 mei een gezamenlijke openbare vergade ring om 20.00 uur in het houten gebouw van openbare basisschool de Houttuyn. Leger de Hells Kapitein en mevrouw W.J. Omlo nemen afscheid van de plaatselijke afdelingen van het Leger des Heils te Vlissingen in een openbare bij eenkomst op zondag 17 mei om 16.00 uur. Expositie In De Gevangentoren zijn van 9 mei tot en met 3 juni etsen en ge mengde technieken te zien van Pe ter Oosterbos, dagelijks vanaf 11.00 uur. Zijn werk is abstrakt en heeft een calligrafisch karakter. Vogelasiel Mevrouw Louwerse-Wattel, mede werkster van vogelasiel de Mikke, verzorgt op dinsdag 19 mei een le zing met dia's over het werk van het asiel, op uitnodiging van "Onze Parkieten" in de bovenzaal van sporthal Baskenburg, aanvang 20.00 uur. Belangstellenden zijn welkom. Middelburg Zelfbezinning Op dinsdag 19 mei houdt het Cen trum voor Zelfbezinning een bij eenkomst in de Concert- en Ge hoorzaal (ingang Verwerijstraat) om 20.00 uur. Theo Mens houdt een lezing over "Intuïtieve ontwik keling en creativiteit". Voor inlich tingen: Hannie Staal, Segeersingel 124, Middelburg. Soosavond C.O.C. Walcheren houdt een soos avond op woensdag 13 mei van 20.00 tot 24.00 uur voor alle ho moseksuele mannen en vrouwen, voor het laatst in het Jongerenge- bouw van de FNV, Dam 12-14. De volgende soosavond is in de eigen ruimte in de Eigen Haardstraat. Ledenvergadering De RPCU, rechts protestants christelijke unie, te Vlissingen houdt haar jaarlijkse algemene le denvergadering in de Marnixkerk te West-Souburg op 18 mei om 19.30 uur. Na de pauze spreekt de heer van der Weele over "Ingrij pende veranderingen in onze ge meente!" Concert Op vrijdag 15 mei geeft het Her vormd Kerkkoor een concert in de Koorkerk te Middelburg om 20.00 uur. Verder werken mee: ge mengde zangvereniging Excelsior uit Verseke, Freek de Keizer, orgel en Martijn Verburgh, cello. De op brengst komt ten goede aan de ak- tie Middelburg-Karmel. Ouder enmlddag De MDGO-Agogisch Werk heeft in het kader van de themaweek "Wel zijnswerk voor ouderen" een mid dag voor ouderen georganiseerd op 14 mei van 13.45 tot 16.00 uur met cabaret, "hints" en bingo, ledereen van 55 jaar en ouder is welkom bij de Stichting Welzijn voor Ouderen, Molstraat 13. Natuur Natuurgidsen van de natuurgid- senkursus Walcheren willen samen met belangstellenden een wande ling maken door het Nollebos, op donderdag 14 mei, dinsdag 26 mei en donderdag 11 juni. Verzamelen op het parkeerterrein bij de kano vijver, aanvang 19.30 uur. Zangavond Op 15 mei wordt in de Gerefor meerde kerk te Arnemuiden een grote zangavond gehouden ter ge legenheid van het 12'/2-jarig be staan van het jongerenkoor Sja- loom. Diverse koren, een organist en een dwarsfluitiste werken hier aan mee. Er is ook gelegenheid voor samenzang. Aanvang 19.45 uur. Gesprek soch tend De ouderencontactgroep voor ouders van MBD-kinderen houdt een gespreksochtend op 15 mei van 10.00 tot 12.30 uur over het thema "Hobby en vrije tijd", in het PMD-gebouw, Zonnebloemstraat 53 in Goes. Voor inlichtingen: tele foon 01100-14901 of 01104-639. CDA-vrouwen beraad Het CDA-vrouwenberaad Zeeland houdt een algemene jaarvergade ring op- woensdag 20 mei in de Prins van Oranje in Goes, aanvang 19.15 uur. De bijeenkomst is vanaf 20.15 uur openbaar, mevrouw Lui- ten-Möchen spreekt dan over "Het CDA-vrouwenberaad op weg naar 2000". De organisatie (en deelnemers) van de Trio Triathlon Estafette in Middelburg dinsdag 19 mei, van links naar rechts Lo Polvliet op skeelers, hoofdorganisator Frans Wassink en Johan Antheunissen. - foto zesa MIDDELBURG - Het aan tal triathlons is inmiddels niet meer te tellen. Het is een snel groeiend spektakel dat bij sporters en publiek erg hoog aangeschreven staat De pres taties van Nederlandse triath lon-atleten is daar natuurlijk debet aan. In Middelburg staat komende dinsdag 19 mei een heel bijzondere triathlon te gebeuren. Rond het Na dorst-sportpark gaat om 18.45 uur de Trio Triathlon Esta fette van start met als onder- MIDDELBURG - De voet balvereniging F.C. Dauwen daele uit Middelburg houdt op de zaterdagen 16 en 23 mei voor de tweede maal een toer nooi op het sportpark aan de Kruitmolenlaan. Het toernooi is groots opge zet met deelname van alle pu pillen-elftallen en alle senio ren-elftallen. Het toernooi begint zater dagochtend met wedstrijden van de E- en F-pupillen naast Dauwendaele van de volgende elftallen: Noormannen, Ka- pelle, Krabbendijke, Lebo, Apollo, Hoek, Robur, Hoede- kenskerke, Schoondijke en Hansweertse Boys. 's Middags spelen de le en 2e elftallen van Wissenkerke, Nieuwland, Kruiningen, GPC, Seroos- kerke en VCK. De zaterdag daaropvolgend spelen 's morgens de D-pupil- len. Deelnemende clubs zijn Kloetinge, Patrijzen, Hein- kenszand, Schoondijke, Wol- phaartsdijk, Kwadendamme, Krabbendijke. SKNWK, Apol lo, Hansweertse Boys, Waarde en Lebo. 'Snecma' uit Parijs is te zien bij de wedstrijden van de 3e en 4e en 5e elftallen. De Franse club speelt dan samen met Middelburg, Nieuwland, Hansweertse Boys, GPC, Zee land Sport, Serooskerke en Veere. delen skeeleren (droogschaat- sen), lopen en fietsen. Het bijzondere van de Trio Triathlon is dat er een team van drie personen nodig is om het sportieve gebeuren af te werken. Elk lid neemt een on derdeel voor zijn rekening. En de tijd van alle drie bij elkaar vormt de totaaltij d. Het skeeleren is een uitzon derlijk onderdeel in de triath lon. Er moeten op de Trio Triathlon in Middelburg vijf tien kilometer afgelegd wor den op de 'wegschaatsen'. Lo pen is het tweede onderdeel van het gebeuren. Tien kilo meter moeten er verslonden worden. Het fietsen is het laatste on derdeel. Bijna dertig kilome ter op de tweewieler sluiten het gebeuren af. De start van het gebeuren is aan de Prooyense weg in Mid delburg. Het secretariaat is in de kantine van De Nadorst ge vestigd. Vanaf 17.45 uur tot 18.30 kunnen de startnummers afgehaald worden. Om kwart voor zeven barst het geweld los. Inschrijven kan altijd nog. De organisatie kan bemidde len in het samenstellen van de trio's. Contactman is Frans Wassink 01180-15183. Met name skeelers zijn nog nodig voor de Trio Triathlon Estafette in Middelburg. Hoofdsponsor van het gebeu ren is Jan Wagemakers uit Oostkapelle. VLISSINGEN - Dit Jaar houdt het Sportfondsenbad - Vlissingen voor de 13e achter eenvolgende keer de Nationale Zwemvierdaagse. Het zwemmen van dit eve nement houdt In, dat men ge durende 4 dagen elke dag 500 meter zwemt. Kinderen tot 10 jaar zwemmen elke dag 250 meter. Dit jaar vindt de Zwemvierdaagse plaats van 18 tot en met 22 mei. Er wordt gezwommen in de binnenbaden en na afloop mag nog gezwommen worden in het sub-tropische golfslag-re- creatiebad. Dit jaar staat de zwemvier daagse in het teken van Uni cef. Bij inschrijving ontvangt men naast de speciale zwem vierdaagse krant, een sticker en de deelnemerskaart een speciale „zwemmen voor Uni- cef-sponsorkaart". De bedoeling van deze spon sorkaart is dat de deelnemers proberen sponsors te vinden (bijvoorbeeld familieleden) die bereid zijn, de zwemmers tij dens die zwemvierdaagse voor elke 100 meter die gezwommen wordt voor een bepaald be drag te sponsoren. Het totaal door de zwem mers bij eengezwommen be drag wordt uiterlijk 20 mei bij de receptie van het zwembad afgedragen. Het zwembad zal dan zorg dragen voor storting bij Unicef. Degene die het hoogste be drag bijeen zwemt, kan een passende prijs tegemoet zien. Ook de vele scholen van de ge meenten Vlissingen en Valke nisse doen mee met deze Zwemvierdaagse, en dus ook zwemmen voor Unicef. De school, die het hoogste bedrag, gerelateerd aan het aantal zwemmers, bijeenzwemt, ont vangt ook een leuke attentie. Het Sportfondsenbad-Vlis singen is een van de eerste ba den in het land die mee doet aan deze speciale „Zwemvier- daagse-Unicef activiteit". Het bad wordt in dt kader aange kleed met vlaggen en posters van Unicef. Tevens is er de ge hele week een stand met Uni- cef-artikelen, ingericht door de afdeling Vlisingen van Unicef. Op donderdag 21 en vrijdag 22 mei kan men de di verse artikelen kopen. De stand is geopend van 15.30- 19.30 uur.

Scheldebode | 1987 | | pagina 9