Een hele dag in het zadel voor Vijvervreugd Comitee Behoud Vissers- en Koopmanshaven: Middelburgse Catrien Keim wint grote KLM-Amerika-reis I II i HET WEEKBLAD WAAR JE LEKKER VOOR GAAT ZITTEN i 8 INDE SCHELDEBODE Open Dag Gewestelijk Arbeidsbureau Middelkamp-renners van Parijs naar Middelburg VLISSINGEN - Een roestige ladder en een haveloze ronde muur: deze zaken hou den de heren Van Es en Visser uit hun slaap. De roestige ladder van een meter of zeven is de enige manier waarop loodsen aan wal kunnen komen in de Koopmans haven. Het rondeel ligt tussen de Koop manshaven en de Vissershaven in. Deze Vlissingse havens behoren tot de laatste stukken zeewering, die worden aangepast aan de Delta-normen voor de veiligheid. Als het in 1973 aan de plannen van Rijkswaterstaat had gelegen, was nu de Vissershaven gedempt en zou daar een grote parkeerplaats zijn aangelegd. Bij de Koop manshaven zou Vlissingen van de zee worden ge scheiden door een muur van drie en een halve me ter hoog en een zware dijk. Zo ver is het niet geko men. Kentering Standbeeld HEB JE 'N W00NIDEE? WELKOM BIJ LUNDIA! kali Museum J.P.A. Rossël Taken DC lP<wr<Hj St. Jacobsstr. 24-26 VLISSINGEN Telefoon 19698 Lyon snow denim spijkerbroek va 75.- u M 1 M DAT BETEKENT VOOR U: MEER KLANTEN, MINDER KOSTEN. KIJK MAAR: LAAG TARIEF, HUIS AAN HUIS AAN HUIS. IEDEREEN KRIJGT 'M IEDERE WEEK, GOED GELEZEN, KRAAKHELDERE DRUK. SCHELDEBODE: UW RESULTATENBLAD. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren. 34e jaargang. Oplage: Editie Vlissingen 22.800 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg 21.300 ex. Gemeenten: Arnemuiden. Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. UITGAVE ZEEBRA WEEKBLADEN WOENSDAG 13 MEI 1987 Kantoor: Torenstr. 5, Vlissingen. Tel. 01184-19910. Openingstij den: 08.30-12.30,13.30-17.00 u. Advertentie-exploitatie: J. v. Emden, tel. privé 01184-60369; Jos Rentmeester, tel. privé 01195-379. Redactie: Redacteur: Luc Vranken, tel. privé 01184-62280. Correspondente: Marloes Wilbers, tel. privé 01180-16920. KANTOORJQRENSTRAAT 5 - VLISSINGEN - TEL 01184-19910 - POSTADRES POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGFN MIDDELBURG - Op de jaarlijkse (eestavond van de Zeeuwse Ren en Toerclub Theo Middelkamp opperde toerafdeling voorzitter Rob Voet het idee. De stemming was uitgelaten en de wieleren- thousiastelingen leefden zich uit na een zwaar seizoen. Wat zeurde die voorzitter nu Op een dag van Parijs naar Mid delburg fietsen. Niemand krijg je zo gek! Voorzitter Rob Voet had zijn voorstel echter niet als grap bedoeld. In het jaarlijkse zoeken naar nieuwe fietsuit- dagingen voor de leden kwam hij op Parijs-Middelburg, een monstertocht van ruim vier honderd kilometer. Rob Voet: „Ik ben met mijn idee daarna naar het bestuurd gestapt en die gaven mij en thousiast alle medewerking. Ik kon aan de slag". Tijdens het verder uitden ken van de plannen bedacht de in Middelburg woonachtige Voet een nieuw aspect bij Pa rijs-Middelburg. De deelne mers moesten zich gaan inzet ten voor een goed doel. Door individuele sponsoring per ki lometer kon er geld bijeen ge bracht worden en dat wordt nu besteed aan de aanschaf van tandems voor de pupillen van Vijvervreugd in Middel burg. „We willen die mensen ook het plezierige van het fiet sen laten ervaren", motiveert Voet die keuze. Donderdag 18 juni wordt 'De Dag' voor de vijfentwintig Middelkampers van Walche ren en De Bevelanden. Woens dag 17 juni vertrekt het gezel schap met bus naar Parijs. Daar overnachten ze en om drie uur donderdagochtend zitten ze op de fiets. Donder dagavond om ongeveer 20 uur hoopt het gezelschap voor het stadhuis in Middelburg ont vangen te worden door burge meester Rutten. Op die eerste braderie-avond worden ook meteen de bij elkaar gefietste tandems overgedragen - wor den aan enkele Vijvervreugd- afgevaardigden. Als Middelkamp de over nachting de huur van de bus en alle bijkomende kosten zelf moet betalen, wordt het zelfs nog geld bijleggen. Voor zo'n onderneming, zo stelt voorzit ter Rob Voet duidelijk, heb je hulp nodig van het bedrijfsle ven; sponsoring dus. „De medewerking op dat punt kan ik alleen maar als geweldig omschrijven. Ik kan me voorstellen dat gegadigden denken 'daar komt er weer een' ons initiatief is niet het enige dat om steun vraagt. Ik heb niets gemerkt van beden kingen of dergelijke. Iedereen was heel enthousiast om fi nancieel te helpen en daardoor heeft het uiteindelijk door gang kunnen vinden". De Algemene Zeeuwse in Middelburg werd als sponsor, het eerst benaderd. Die zegde medewerking toe. Piet Vos kamp, rijwielhandelaar in Middelburg, zorgt voor de tan dems tegen een schappelijke prijs, de ploegleiders wagen van de renafdeling gaat mee voor niks. Ook op verzorgings gebied kwam er steun. Jan Raas zelf stelt het eten samen van de Middelkampers en stelt gratis Wander en Isostar-pro- dukten beschikbaar, Het be drijf Huissoon Sport levert wat noodzakelijk materiaal en de Ra bo-bank zorgt voor broeksponsoring. Zonder vervoer kom je ner gens. De fraaie bus voor ver voer, die tevens gaat dienen als bezemwagen is beschik baar gesteld door Carlier. Naast het enthousiasme van de sponsors leeft de monster- tocht ook bij de heren cou reurs. Rob Voet: „Aan het be gin zeiden velen dat het me nooit zou lukken vijfentwintig man bij elkaar te krijgen. Bin nen een dag na de publicatie in het clubblad had ik al tweeen dertig man bij elkaar". Nu al heeft de actie iets op geleverd. De aanschaf van twee tandems voor Vijver- vreugd staat nu al vast. Voor achttien juni zullen daar zeker nog meer exemplaren bijko men. Wie het initiatief Fietsen voor fietsen' van de wielerve- rening Middelkamp wil steu nen: Rabobank tnv Fietsen voor Fietsen bankrekening nummer: 38.53.21.7.91. Rob Voet, Ko Zembsch en Piet Voskamp zijn druk doende met de voorbereidingen van de mon stertocht Parijs-Middelburg op 18 juni. Het bij elkaar gefietste geld wordt gebruikt voor de aan schaf van tandems voor de pupillen van Vijvervreugd. - foto foto zesa llllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllfilllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllliflllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllflilllllllllllllllllllllllllM Plannen zijn niet volledig (door Marloes Wilbers) De heer Visser is voorzitter van de Stichting Stadsherstel en beide heren zijn leden van het comité Behoud Vissers- en Koopmanshaven. Zij vertel len: „Het comité Behoud Vis sers- en Koopmanshaven heeft samen met de Stichting Stadsherstel jaren geknokt om deze plannen te verijdelen. We waren in die tijd nog loods, nu zijn we gepensioneerd, maar vrije tijd haddert we niet meer. We wisten, dat we aan een goede zaak bezig waren en dat redelijke mensen te overtui gen zouden zijn". „We hebben fotoconstruc ties gemaakt en een maquette, waarmee we lieten zien hoe men vanaf het Bellamypark tegen een blinde muur aan zou kijken, als de plannen van Rijkswaterstaat klakkeloos werden gevolgd. Er zou geen enkele binding meer zijn met de zee. Gevraagd en onge vraagd gaven we onze mening. Aan Provinciale Staten, alle politieke partijen, Gedepu teerde Staten. We publiceer den in de landelijke pers, in het Zeeuws Tijdschrift, de Bond Heemschut De ma quette en fotoconstructies werkten als een schrikbeeld. Men heeft ons dan ook wel eens demagogie verweten". „Gelukkig hadden we de tijd mee. Zo in die zeventiger jaren kwam er een kentering in het denken, ook bij Rijks waterstaat, waarin na de vei lige Deltahoogte en het kos tenaspect ook het esthetische een plaats kreeg. Daarnaast kregen we steun van veel sympathisanten. Een aantal zonen van loodsen, die in Delft planologie en bouwkunde stu deerden, stond ons bij met raad en daad. Een provinciale werkgroep kreeg de opdracht om naar alternatieven te zoe ken". De heren Visser en Van Es zijn geen geboren Vlissingers, de eerste komt uit Rotterdam, de tweede uit Temeuzen. Toch hebben ze zich met veel ener gie voor Vlissingen ingezet. „Vlissingen heeft heel wat klappen gehad. Twee keer, in 1809 en 1944 werd Vlissingen bijna met de grond gelijk ge maakt. Wij krijgen de indruk dat echte Vlissingers alles over zich heen laten komen. De Schelde vrat met de werf de halve stad op. Voor de bouw van de Hema werd een hele wijk gesloopt. Wij zijn overal in de wereld geweest en we hebben gezien hoe het wel zou kunnen en niet zou moeten". Het comité heeft bereikt, dat de havens open blijven. De Vissershaven wordt jachtha ven en krijgt een ru'euwe sluis en de Koopmanshaven wordt ommuurd. Toch is het comité pas echt tevreden als het hele projekt goed is afgerond. „Het rondeel bijvoorbeeld, het is een geregistreerd monu ment, maar in de plannen wordt het in haveloze toestand gehandhaafd. Waarschijnlijk stort het bij heiwerkzaamhe den in elkaar. Wij vinden het een blamage om de toeristen een nieuw ingerichte haven te laten zien met het rondeel als een „puist" daar midden in. Neem het dan gelijk mee in het plan, zodanig dat het hecht en sterk en in herkenbare vorm gehandhaafd blijft". Maar ja, het valt buiten het bestek en niemand kan of wil het betalen. „Datzelfde geldt voor de ij zeren loodstrap. In de Vissers- haven komt er een ponton en een loopbrug voor waterspor ters, in de buitenhaven van Vlissingen is er een ponton en een loopbrug voor personeel van Rijkswaterstaat, in de Sloehaven is er een ponton en een loopbrug voor bootlieden en passagiers, maarde loodsen die de Koopmansha ven binnenvaren moeten ge noegen nemen met een ijzeren loodstrap, zeven meter hoog. We zijn niet bang om te klim men maar je moet je voorstel len hoe die ladder eruit ziet: vies en glad". Dat deze loods- ladder een bezienswaardig heid en uit de tijd is, blijkt uit het feit dat de Duitse televisie een en ander uitvoerig filmde. „Wo seht man so etwas noch, nichtwahr?" Op een hoorzitting in fe bruari jongstleden presen teerde het bureau voorlichting van de gemeente Vlissingen de plannen voor de beide havens. Een Belgische loods reageerde spontaan: „Als je net een moeilijke reis achter de rug hebt met het onvermijdelijke geklauter op een hoge bulk carrier, dan ervaar ik de en tree in Vlissingen als een re gelrechte kaakslag voor de loods". Behalve het rondeel valt ook het Keizers bolwerk met het standbeeld van Michiel de Ruyter buiten het gebied, dat op Deltahoogte moet worden gebracht Bezorgd stellen de heren Visser en Van Es: „Het Keizersbolwerk ligt wel ver der van het heiwerk vandaan dan het rondeel, maar ook hier is de onderhoudstoestand niet zo best. Het vreemde is dat in verband met het heien in de wijde omtrek wel de toestand van de huizen is bekeken, MIDDELBURG - De win naar van de grote KLM-prijs- vraag is bekend. In de loop van vorige week werd de Mid delburgse Catrien Keim thuis gebeld. Alleen het ouderlijk paar was aanwezig en die konden niets anders dan door verwijzen naar Catriens werk: het kantoor van de PZEM in de Zeeuwse hoofd stad. Daar opgebeld viel ze compleet stil. Onze prijs maakte (gelukkig) indruk. Haar slagzin: Ik zou het liefst met vakantie naar Amerika gaan wantik zou wel eens als kleine wurm in de grote appel willen staan. Afgelopen zaterdag tijdens de grote Amerika -dag op de Middel burgse Markt nam ze twee tic kets in ontvangst voor een reis naar New York. Het was vol bezaaid met re acties op de de redactionele burelen onze krant. In totaal zijn er tegen de tweeduizend inzenders geweest die kan een kansje hebben gewaagd. Velen getroostten zich de kleine moeite de Lezer-service bon in te sturen naar onze postbus. Dat maakte de keuze niet gemakkelijker maar het uizoeken van de stroom reac ties was leuk werk. Catrien Keim uit Middel burg kwam als beste uit de bus. Zoals zovelen had zij om te beginnen de juiste foto nummers bij de juiste onder schriften gezocht. Het cruciale beoordelingspunt was natuur lijk de (beruchte) slagzin. Zij kwam met de kleine wurm en de grote appel en werd daarmee winnares. Zij neemt haar schoonzus Paulien mee naar New York. Er waren meer goede inzen dingen maar een gedeelte van de reislustigen viel bij voor baat af door een te late inle verdatum van hun produkt. Binnen de stroom van over blijvers bevonden zich veel enigzins dezelfde slagzinnen. Oplossingen als 'want dat is het land van de onbegrensde mogelijkheden' was er een die veelvuldig was terug te vin den. Ook de kreet dat' Amerika als vakantieland al lange tijd op de eerste plaats van het verlanglijstje staat' werd vaak op de Lezer-service bon neer gepend. De echt originele slagzinnen waren schaars. 'Dan kom ik nooit meer terug' meldde een grappenmaker kort van stof maar ook lange gedichten kwamen voor. De oplossing Ik zou het liefst met vakantie naar Amerika gaan want op een vaste oeververbinding kan ik niet wachten' deed mee tot het laatste selectiepunt. Ca trien Keim 'een kleine wurm' uit Middelburg' is echter de gene die met haar schoonzus Paulien een datum kan gaan plannen deze zomer voor een verblijf in de 'grote appel'. Je bent welkom in onze ongewone winkel. Vol grote en kleine ideeën voor slapen, studeren, spelen en wonen. Waar wij je graag helpen je eigen kreatieve wensen uit te werken. Want alles kan met Lundia's simpele ruimtesysteem Levering uit voorraad. Welkom, de koffie staat klaar, j Parkeren bij de winkel. II jUlKIldJ LUNDIA BREDA Houtmarktpassage 24-26, Tel. 076-143731. mi maar niet van het rondeel en het Keizersbolwerk". De Vissershaven krijgt een bestemming als jachthaven. „Wij hebben daarnaast gepleit voor een functie als museum, maar dat is niet gelukt. De jachthaven wordt geëxploi teerd door een particuliere uitbater, die om de zaak ren dabel te maken zoveel moge lijk jachten een ligplaats moet geven. Daarom was er geen ruimte voor een schip als de Schorpioen, dat is erg jam mer". „Willen ze de mogelijkheden van de jachthaven goed be nutten, dan moet men nu in actie komen: publicaties in watersporttijdschriften, af spraken over reglementen en dergelijke. Ook is er een wachtsteiger nodig, want bij binnenkomst is de waterdiepte bij laag water maar 1.10 me ter". MIDDELBURG - Naar aanleiding van de officiële opening van de nieuwbouw van het Gewestelijk Arbeids bureau Walcheren houdt dit arbeidsbureau op zaterdag 16 mei een open dag van 's mor gens 10.00 uur tot 's middags T6.00 uur. Het nieuwe arbeidsbureau is gevestigd aan de St. Sebas- tiaanstraat 12 (tegenover Bo denplein) te Middelburg. Tijdens deze open dag kun nen alle belangstellenden vrij blijvend kennis maken met het dienstenpakket van het arbeidsbureau. De mede- werk(st)ers staan klaar om de (ADVERTENTIES) tandprotheticus Kunstgebitten, reparaties en vernieuwingen Spec, voor slechtzittende protheses en ingevallen gezichten Spoedig klaar. Tel. afspraken 01184-14533 Hobeinstraat 52, Vlissingen gewenste informatie te geven en het gebouw te laten zien. De belangrijkste taak van het arbeidsbureau is mensen die werk zoeken en werkge vers die werk aan te bieden hebben bij elkaar te brengen. Hiertoe is een uitgebreid dien stenpakket samengesteld dat onder meer bestaat uit: Algemene informatie ver strekken over; aanstelling en ontslag, arbeidsovereenkomst, subsidie-mogelijkheden, om en bijscholing, de arbeids markt-situatie, solliciteren Beroepen- en Studie-Infor matiecentrum: informatie over: beroepen, opleidingen, cursussen. Werving en Selectie: advi sering m.b.t. personeelsvoor ziening, bekendmaking van vacatures via vacaturebank en vacaturelichtkrant, wer ving en selectie van sollicitan ten. Begeleiding van werkzoe kenden: beroepskeuze-advise ring, beroepenvoorlichting, medische advisering, scholing, behulpzaam zijn bij het vin den van vacatures. Het nieuwe Arbeidsbureau is elke werkdag open dag en wel van 09.00-12.30 uur en van 13.30-16.00 uur; bovendien op woensdagavond van 19.00- 20.00 uur. WEEKAANBIEDING ■5? ■SS1 van czHaaxen uurwerkmakerij vakkundige reparaties van horloges en klokken Gespecialiseerd in alle merken quartz horloges Di. - do. 14.00-17.00 uur Vr. 19.00-21.00 uur Koudekerkseweg 106 Vlissingen - 01184-14780 De symbolische ticketoverhandiging op de Middelburg Markt afgelopen zaterdag. Het Amerika- Nu of Nooit-circus is hier in volle gang. Catrien Keim is de met bloemen getooide jongedame. Naast haar de KLM-vertegenwoordiger voor deze regio, Martin Clarijs. Twee fraaie KLM-stexvardessen, Mickey Mouse en een American Football-speler completeren het feestelijke plaatje. - foto foto zesa

Scheldebode | 1987 | | pagina 1