ZHV hoofdsponsor Ronde van Midden Zeeland Waar voor uw geld... I Hardy Optiek I Groep nam nieuwe nummers op DREAMS DIE FIRST? ISAARDSER' GEWORDEN Eerste NVVAG praktijk van start Gevonden in Vlissingen Uw beste keus voor bril of lenzen. GOES - De Zeeuwse wielerfans en wel licht ook velen van buiten de provincie zien weer al reikhalzend uit naar de 28e editie van de Ronde van Midden-Zeeland, die op zaterdag 23 mei wordt verreden. Daarin zullen ook dit keer weer profs en amateurs in actie komen. De organisato ren van het grootste Zeeuwse wielerspek takel hebben dit jaar als hoofdsponsor aangetrokken de Onderlinge Ziektekos tenverzekeringsmaatschappij ZHV, geves tigd in Goes. De ZHV, die landelijk opereert, vond haar baker mat in 1928 in Zeeland. Aanvankelijk was men een puur regionale verzekeraar, maar door de ontslui ting van Zeeland gingen de poorten van ZHV ook open voor niet-Zeeuwen. Een constante groei was daarvan het gevolg. Vooral na 1965, toen men 15.000 verzekerden telde, kreeg men de wind in de zielen. Momenteel staan er bij de ZHV 130.000 verzekerden geregistreerd. En men heeft een zeer stevige finan ciële positie. Ontspanning Startplaats Ondernemers Profs Kelly Bijdrage Finish Hardy tovert met met kortingen want hij rekent de prijzen van monturen, glazen en lenzen meteen de eerste keer al goed uit. Daarnaast doet hij geen enkele concessie aan kwaliteit, voorlichting vooraf, service achteraf of vakmanschap bij de oogmeting en geeft op brillen bijvoorbeeld een unieke garantie zwart- op-wit. Steeds meer Vlissingers ontdekken dat ze ondanks dat alles bij Hardy Optiek geen stuiver meer hoeven te betalen dan elders. Dat noemt Hardy terecht '100% waar voor uw geld' optometrist OV ANVC contactlensspecialist f Bellamypark 38 - Vhssingen - 01184 12010 f Cassette Af Optredens Ronde start bij Massee-Goes Bij de ZHV is men van me ning dat gezond leven bij draagt tot lagere kosten in de gezondheidszorg. Receratieve sport is daar een belangrijk onderdeel van. Maar eveneens, zo stelt men, professionale topsport zoals die bedrvene wordt tijdens de Ronde van Midden-Zeeland, want die moedigt aan tot sport als ont spanning en lichaamsbewe ging- Sponsoring van d eop de In ternationale kalender als wedstrijd van de 2e categorie geplaatste Zeeuwse klassieker is voor ZHV dan ook een lo gisch gevolg, naar men ons meedeelde. Ook het verhogen van de naamsbekendheid onder een jonge generatie Zeeuwen is daarbij een aardige bijkom stigheid. Door het aantrekken van een nieuwe hoofdsponsor zal na een onderbreking van zes jaar de start van het wie- Ierevenement weer plaatsvin den in Goes. Dat gebeurt op het terrein van Massee BV, een bedrijf dat reeds voor de zesde keer een belangrijke sponsor is van de Zeeuwse Ronde. Bij Massee, aan de Verrijn Stuartweg in Goes- Zuid werd vorige week een of ficieel tintje gegeven aan de realisatie van Goes als start plaats. De Goese burgemeester mr. W. Blanken, die onder andere tot de aanwezigen behoorde, achtte het een goede zaak dat het startschot weer in Goes zal klinken en benadrukte dat dit in hoofdzaak te danken is aan het enthousiasme van de plaatselijke ondernemers. Onder het toeziend oog van de voorzitter van het organi serend comité Piet Louwerse en enkele andere comité-le den, de Zeeuwse prof renner Maarten Ducrot en de heren E. Westveer vand e ZHV en P.C. de Haze van Massee werden daarna de sponsorcontracten ondertekend. Voor ZHV plaat ste directeur L. Kraak zijn handtekening en voor Massee B.V. directeur H. Heijstek. badkamers en moderne keu kens te kijk gesteld, CV-appa- ratuur, elektrotechnische arti kelen, ijzerwaren, tegels, tuin- artikelen, kortom teveel om op te noemen. Het groothandelsassorti ment van Massee bestaat uit 30.000 artikelen. Door de start te doen plaatsvinden van de renners- en reclamekaravaan op hun terrein, alsmede het beschikbaar stellen van een klassementspremie, hoopt Massee een belangrijke bij drage te kunnen leveren aan het welslagen van de Zeeuwse Ronde. Het deelnemersveld in de Ronde van Midden-Zeeland ziet er zowel kwalitatief als kwantitatief zeer goed uit Bij de profs rekent men op zo'n 150 vertrekkers, verdeeld over zestien ploegen van maximaal twaalf - en minimaal zes ren ners. Alle Nederlandse en Bel gische formaties zullen verte genwoordigd zijn. Daarnaast drie Engelse teams, twee Spaanse ploegen en een Franse ploeg. Massee is een typisch Zeeuws bedrijf, dat al bijna 160 jaar in onze provincie ope reert, maar ook ver daarbui ten. In de fraaie showroom zijn onder andere eigentijdse Vele coureurs van interna tionale faam zullen op de Zeeuwse wegen acteren. Zo als: Sean Kelly, Eric Vande- raerden, Joop Zoetemelk, Teun van Vliet, Adrie van der Poel en Steven Rooks. Ook bij de amateurs kan men bogen op een acceptabel deelnemersveld. Er staan 21 ploegen van zes man inge schreven. Deelname staat open voor internationale en districtsselecties, gastrenners- verenigingen én clubploegen. Vele bekende wielerclubs uit ons land zullen van de par tij zijn, waaronder twee teams van de ZRTC Theo Middel kamp, terwijl de andere Zeeuwse wielerverenigingen WV Zeeland en WV Zeeuws Vlaanderen elk met één ploeg in het strijdperk komen. De amateurs vertrekken op het Massee-terrein om elf uur (afstand 160 kilometer) en een uur later gana daar de profs van start (afstand 220 kilome ter). De finish van beide wed strijden ligt op de Houtkade in Goes, waar vanaf kwart over twaalf afwachtingswedstrij- den zullen worden gehouden voor nieuwelingen, liefheb bers en skeelers. (ADVERTENTIE 100% L. Kraak (zittend links) voor ZHV en P.C. de Haze voor Massee, tekenen het sponsorcontract met de Ronde van Midden Zeeland. Staande van rechts naar links: Mw. W. Blanken, Maarten Ducrot, Piet Louwerse, voorz. R.V.M. Zld., H. Heijstek, directeur Massee, E. Westveer, ZHV, Marco Eversdijk, Ad Verburg en Joop Bouman (comitéleden). - FOTO.t«nr»e<)eJoog« VLISSINGEN - Een druile rige koninginnedag in een eta blissement op de Vlissingse boulevard. Voor een interview met Zeelands bekendste pop groep Dreams die First? is hiernaar uitgeweken omdat het in het open jongerencen trum De Piek te rumoerig is. Het optreden dat de band daar die middag zou hebben in het kader van de heropening, kan wegens ziekte van toetsenist Herman Haas geen doorgang vinden. „Zonde", zegt manager Her- bert Kats, „dat we noodge dwongen niet kunnen spelen. Elk initiatief op het gebied van het behouden van podia in Zeeland (aan uitbreiding hoef je niet eens te dénken) moet je als band ondersteunen, on geacht eventuele bezwaren die je tegen andere dingen hebt". Geen optreden dus, wel een gesprek. Reden is het verschijnen van een cassette, „No rest, No sleep", waarop zes nieuwe nummers van Dreams die First? in de nieuwe bezetting te horen zijn. Sinds het ver schijnen van de elpee 'Dare to Dream' - die vorig jaar april verscheen - is er tot tweemaal toe een personeelswisseling geweest: eerst werd Wim Rey- nierse op drums vervangen door Martin Koster, en sinds een maand speelt Han Dasse- laar op bas in de plaats van Peter Pruyssers. Daarvoor speelde Dasselaar in de Vlissingse groep Noiz Boiz, een formatie die nogal experimenteel bezig was. Daarnaast deed hij veel ses- siewerk. „Ik ben voornamelijk bij Dreams die First? gekomen om in een echte 'live'-band te kunnen spelen, want steeds maar in een studio, dat werkt niet inspirerend, op een gege ven moment gaat daar de kick vanaf. En het is een ontzettend leuke band, we hebben hart stikke veel lol". Met de nieuwe bezetting is ook de muziek fundamenteel anders geworden. Waar de meeste bands het concept vol gen van, steeds verfijnder en gladder' lijkt Dreams die First? een andere weg te gaan. Gitarist Peter Wessel: „de cassette klinkt veel 'smeriger' dan de elpee, in wezen zijn we ermee terug naar af gegaan". Zowel met 'nieuwe' band als met de cassette is hij uiterst tevreden. Manager Herbert Kats voegt daar aan toe, dat naar zijn mening de energie veel duidelijker aanwezig is op de nieuwe demo als op de elpee. „We hebben nu zeg maar twee 'aangrijppunten': de zang van Karin (de Cock) en het gitaar spel van Peter, waardoor het geluid van de band ook veel herkenbaarder is geworden". Het nieuwe geluid, bekwaam maar eenvoudig, weerspiegelt ook de houding van de band ten opzichte van de platen maatschappijen, met wie de contacten er nog liggen van vorig jaar. Die houding is er een van 'niet teveel met je hoofd in de wolken lopen'. „In de eerste plaats zijn we muzikanten, en we maken muziek omdat we dat leuk vinden; niet vrijblij vend, want daar heb ik een he kel aan. Maar we kijken er wel voor uit om te gaan den ken dat wat wij doen uniek is. We gaan ambities zeker niet uit de weg, maar we blijven realistisch" zegt Peter Wessel. Horizonverbreding behoort zeker tot die ambities. Vorig jaar was de band te gast in het radioprogramma, 'Countdown café', en de nieuwe cassette moet dan ook het visitekaartje aan een groter publiek wor den. Volgens Herbert Kats is dat mogelijk omdat de muziek stukken toegankelijker is gaan klinken. „We zijn 'aard ser' geworden", zegt hij. Waar komt toch dat vraag teken in de Naam Dreams die First? vandaan? Zangeres Karin de Cock; „Ik ben een dromer. Dreams die First?, zonder het vraagteken, klinkt veel te pessimistisch. Is het wel zo dat de dromen het eerst sterven? Ik denk het niet". Daarmee verwoordt ze de instelling van de band: al tijd blijven doorgaan, ook al gebeuren er soms dingen die minder leuk zijn. „Idealen zijn belangrijk" zegt Peter Wessel, „evenals het vermogen om al tijd optimistisch te blijven". Dromen, een belangrijke in spiratiebron. Ook op de cas sette staat een nummer met dat thema'Sweet dreams (are made of this)', een cover van een nummer van de Eurith- mics. De stem van Karin de Cock doet overigens hier en daar dénken aan die van An nie Lennox. Onlangs gaf Dreams die First? in Goes een try out met de nieuwe nummers en de nieuwe bassist, en ook voor de komende maanden staan er concerten op het programma. Naast de voorrondes van Hit 'm or loose (waarvoor de groep zich ook als ondersteunende act heeft ingeschreven) treedt zij op 25 juni op tijdens een popfestival in het Middel burgse Hof van Tange. Twee dagen daarvoor 23 juni, geeft de band een concert in Goes. Speciaal aan dat concert is, dat naast een eigen optreden, sa mengespeeld zal worden met de Engelse zanger Kevin Vil lage. Goede hoop voor de toe komst hebben ze, de muzikan ten van Dreams die First? „Op de cassette staat zelfs een nummer dat het in zich heeft een zomerhit te worden", zegt Herbert Kats. Lachend. Dreams die First? V.Ln.r.: Peter Wessel, Karin de Cock, Han Dasselaar, Martin Koster en Herman Haas. - foto co coppoolse VLISSINGEN - De eerste groepspraktijk van de Neder landse Vereniging Voor Alter natieve Geneeswijzen, gaat op vrijdag 8 mei 1987 van start en wel in de gemeente Valkenis- se. Het hoofdbestuur van de NWAG is in eerste instantie akkoord gegaan met één zit tingsdag per week, in afwach ting van meer beschikbare ruimte. Voorlopig is de ruimte voor de periode van één jaar gehuurd. De spreekuren zijn iedere vrijdag van 09.00 uur tot 21.00 uur, maar dan wel op af spraak. In de avonduren is de praktijk voornamelijk ge opend voor die mensen, welke overdag niet kunnen. Het be stuur rekent er op zo snel mo gelijk voor hele dagen te kun nen gaan starten. Het spreek uur wordt gehouden in het ge meentelijk centrum „De Cou- burg" aan de Duinweg no. 4 te Koudekerke. Voor uitkerings gerechtigden en bejaarden gelden speciale tarieven, daar de NWAG een non-profitin- stelling is. Afspraken kunnen alleen gemaakt worden via het secretariaat, tel. 01184- 65200. Enige disciplines, die aanwezig zijn, zijn o.a. een magnetiseur, een homeothera peut, een kruidentherapeut, een elektro acupuncturist, een j voetreflexzonetherapeut(e) een Gemmo- therapeut(e)een aroma-therapeut(e). Een heel belangrijk J gegeven, is dat vóóraf de kos ten worden medegedeeld, welke zo laag mogelijk zijn gehouden, vanwege de non- profitinstelling van de vereni ging. VLISSINGEN Aquaria Aquariumvereniging de Purper- kop houdt open dagen op 7 mei van 19.00 tot 22.00 uur en op 9 mei van 13.00 tot 17.30 uur. Naast veel informatie wordt een dia- schow aangeboden, in het clubge bouw aan de Breestraat 8. Bingo Op 8 mei wordt de laatste bingo avond van dit seizoen gehouden in het clubhuis van V.C. Vlissingen aan de Irislaan. Vanaf 20.00 uur draaien de bingo en het rad van avontuur op volle toeren. Vakantiebonnen De Bouw- en Houtbond F.N.V. afdeling Vlissingen geeft gelegen heid voor het verzilveren van va kantiebonnen en/of rechten R.B.S. voor schilders en baggeraars op 13 en 20 mei van 18.30 tot 20.00 uur, R.B.S.-rechten op 27 mei en 3 juni van 18.30 tot 20.00 uur in het bondskantoor aan de Eedestraat 2. Loterij Op zaterdag 9 mei vindt tijdens een feestavond van de V.C. Vlissin gen de trekking plaats van de drie hoofdprijzen van de grote loterij. Alle lotenbezitters (leden en niet- leden) zijn op deze avond met live muziek van de band Musette wel kom vanaf 20.00 uur in het clubge bouw aan de Irislaan. Bloedafname Het Nederlandse Rode Kruis af deling Vlissingen houdt een bloed- afname-avond op 13 mei vanaf 19.00 uur in de scholengemeen schap voor beroepsonderwijs aan de Zaaihoekweg 1. Alle gezonde mensen tussen 18 en 65 jaar wor den opgeroepen om zich op te ge ven of inlichtingen te vragen, tele foon 01184-63387. Cursus spreken Het V.O.V. geeft een cursus „Spreken voor een groep" in het gebouw de Wijzer aan de Juliana- laan 13. Er worden twee cursussen gegeven: een op acht maandag avonden van 19.30 tot 21.30 uur vanaf 11 mei en een op acht woensdagochtenden van 9.15 tot 11.45 uur vanaf 13 mei. Op woens dagochtend is kinderopvang aan wezig. Bergingskelder De bergingskelder voor rioolwa ter in de Paardenstraat wordt offi cieel in gebruik gesteld door de wethouder van Openbare Werken, de heer W. Wisse, op woensdag 13 mei om 15.00 uur. Avondvierdaagse De 27ste avondvierdaagse in Vlissingen wordt gehouden van 11 mei tot en met 14 mei, georgani seerd door wandelsportvereniging De Vrolijke Tippelaars onder auspi ciën van de Koninklijke Neder landse Bond voor Lichamelijke Op voeding. Er wordt gelopen over 5, 10 of 15 kilometer vanaf clubhuis Zeeland Sport aan het Baskens- burgplein. Start voor alle afstanden op maandag, dinsdag en woens dag om 18.30 uur, op donderdag start de 15 km om 17.30 uur, de 10 km om 18.00 uur en de 5 km om 18.30 uur. Voor inlichtingen, tele foon 01184-64753 of 18273. MIDDELBURG Viswedstrijd De Hengelsportvereniging Mid delburg houdt op zondag 17 mei in samenwerking met de firma Bram- metje Dump voor de derde maal een grote internationale viswed strijd op de stranden bij Dishoek. Er wordt gevist van 11.00 tot 14.00 uur. Ook jongeren vanaf 8 jaar kunnen inschrijven. Inschrijvingen of inlichtingen bij Brammetje Dump telefoon 01180-25600 of na 18.00 uur bij het secretariaat 01180- 27169. OJEC HET OJEC, Overlegorgaan van Joden en Christenen in Nederland, houdt een open avond op 7 mei in De Hoeksteen, Roozenburglaan 22 te Middelburg om 20.00 uur. Het thema van deze avond is „Lezen Joden en Christenen dezelfde bij bel?" Het forum is samengesteld uit leden van christelijke en joodse zijde. Alliance Fran$aise De laatste koffiecontactochtend van dit seizoen wordt gehouden op woensdag 13 mei van 9.30 tot 11.00 uur in restaurant De Abdij aan het Abdijplein. Besproken wor den ieders wensen en ideeën voor het komend seizoen. Medewerkers fietsenstalling De bewaakte fietsenstalling Delta Cycle zoekt medewerkers, omdat een aantal mensen betaald werk heeft gevonden. Menssen, die tussen de 16 en 20 jaar zijn en (nog) geen betaald werk hebben gevonden, kunnen tegen een vaste onkostenvergoeding meedraaien in de stalling. Voor inlichtingen: Bureau Baanlozen Service, Stad huisstraat 1, Middelburg, telefoon 01180-35790. Borstvoeding De moedergroep La Leche Lea gue houdt dinsdag 12 mei een in formatie-avond voor (aanstaande) moeders over het geven van borst voeding, om 20.00 uur in de W. Arondeusstraat 52. Op woensdag 20 mei is een tweede bijeenkomst om 10.00 uur in de W. Arondeus straat 10. Kinderen mogen meeko men. Zanggroep Op zondag 10 mei, zondag Jubi late, treedt in de Lutherse kerk aan de Zuidsingel een zanggroep op onder leiding van de heer H. van Winkelhof, aanvang 10.00 uur. In deze „dienst voor iedereen" wordt weinig gesproken maar veel ge zongen. Vrije School Op zaterdag 9 mei wordt in de Vrije School aan de W. Arondeus straat 59 (Klarenbeek) een open baar schoolfeest gehouden vanaf 10.00 uur. Leerlingen van 6 tot en met 16 jaar laten iets zien uit hun lesprogramma. Om 11.00 uur is er koffie, een boekentafel en een kleine tentoonstelling. Experimentele dienst Zondag 10 mei is er om 16.3C uur een experimentele dienst in de Hofpleinkerk te Middelburg. Voor ganger is ds. Dubbink. De dienst, waarin ook gedoopt wordt, heeft als thema „Afgodsbeeld of Gods beeld?" Demonstratie Op 12 mei, de dag van de ver pleging worden landelijke acties gehouden tegen bezuiniginger binnen de zwakzinnigenzorg. Er worden ballonnen verkocht en om 15.00 uur vertrekt een demonstra tieve optocht vanaf het Hof var Tange naar de Abdij, waar enkele sprekers het woord voeren. Op 6 mei wordt om 19.00 uur de laatste voorbereidingsvergadering gehou den in de eetzaal van Vijvervreugc aan de Koudekerkseweg. Voor meer informatie: Henk Meijer Noordweg 59, telefoon 01180- 16818. Tentoonstelling In de Kunstuitleen, Kuiperspoon 22, worden tot 30 mei aquareller en tekeningen tentoongesteld var Klaas Gubbels. Zijn „tafels" zijr een weergave van zijn gevoelens en gedachten. Van Vera Galis zijr in mei, juni en juli metalen objecter te zien. De tentoongestelde werker zijn te koop met een provinciale subsidie van 20%. De openingstij den zijn: van dinsdag tot en me zaterdag van 13.00 tot 17.00 uui en donderdag van 19.00 tot 21.0C uur. Prestatleloop De stichting Terre des Hommes houdt vrijdag 8 mei weer een pres tatieloop door bos, duin en stranc over 4 en 9 kilometer. Start orr 19.00 uur bij Camping Dishoek. De opbrengst komt ten goede aan kin deren in nood. Schoolvoetbal Op 13 mei worden op het terreir van de S.V. Nieuwdorp de Zeeuwse kampioenschapper schoolvoetbal 1987 gehouden. Ei wordt gespeeld in wedstrijden var tweemaal tien minuten van 13.15 tot 17.50 uur. Om 18.00 uur is de prijsuitreiking. Er doen scholen ui heel Zeeland mee. Autopuzzelrit Buurthuis de Zwaan te Oost Souburg houdt zaterdag 9 mei eer autopuzzelrit. Inschrijving en star bij het buurthuis van 12.00 to 14.00 uur. Deelnemers krijgen n< afloop een aantal vrijkaartjes voo de dansavond. Dansavond Buurthuis de Zwaan houdt of zaterdag 9 mei een dansavonc voor iedereen vanaf 20.00 uur. Me dewerking wordt verleend door he duo John en John. Kleverskerkedag Op zaterdag 16 mei wordt ir Kleverskerke de zogenaamde Kle verskerkedag gehouden, georgani seerd door de Nederlands Her vormde Kerk. Van 10.00 tot 16.CX uur zijn er in en om de kerk allerle activiteiten, zoals verkoop var tweedehandse en zelfgemaakt» spullen, kinderspelen, muziek doo Arne's Genoegen van 11.00 to 12.00 uur, wedstrijden, rad var avontuur, zelf etsen maken, en noc meer. De opbrengst komt ter goede aan de kerk. VLISSINGEN - Bij de Vlis singse gemeentepolitie zijn in de periode van 22 tot 29 april de volgende voorwerpen aan gegeven: Bankbiljet met pakje shag, damesbril, herenbril met bruin en metalen montuur, contactlenzen, krat limonade, pootaardappelen, herenhorlo ge, bruine portemonnee, bruine portemonnee met on dermeer een ring, gouden sla- venarmband, sleutel aan ring, vier sleutels aan een plastic hanger, drie sleutels aan twee hangers en een blauwe kin- dertas.De aangegeven dieren van deze week. Bij particulier een valkparkiet, een boxer een bruin-grijze poes, een zwarte jonge poes, een poes met een witte bef. In het asiel is een bruine bastaard reu aangegeven. Voor inlichtingen over de gevonden voorwerpen kan men van maandag tot en mei vrijdag van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur terechf op het politiekantoor in Vlis singen.

Scheldebode | 1987 | | pagina 9