Nieuwe tijdelijk verpleeghuis Grootse Antiekbeurs in Middelburg Project kunstzinnige vorming op Streekschool Vouwblad „Wantij Afval-actie Valkenisse SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 6 ME11987 313 Spannend Zeeland Verandering MIDDELBURG - In de lange betegelde gangen klinkt een doordringende bel. De deuren van de klaslokalen zwaaien open en een vloedgolf van scholieren overspoelt de ruimte. Na een paar minu ten is het weer wonderlijk stil en leeg. Kortom: een gebruikelijk beeld van een school, in dit geval de Streekschool aan het Molenwater in Middelburg. Voor de eerstejaars KMBO, Kort Middelbaar Be roeps Onderwijs en voor leerlingen uit de niet-be- roepsgerichte opleiding, was vorige week niet zo'n normale schoolweek. In plaats van de vakken, die horen bij hun opleidingen detailhandel, admini stratie, horeca metaalbewerking enzovoorts, maakten zij gedurende vier dagen onder leiding van gastdocenten kennis met kunstzinnige vakken, in de vorm van een aantal workshops. - FOTOZESA Econoom Bergshoeff bij toeval I Uitprogramma I in de politiek blijven hangen DUIVELAND - De officiële installatie van Duiveland's nieuwe burgemeester vindt plaats op 7 mei. Op verzoek van dan burgemeester A. Bergshoeff zal dat gebeuren in het verenigingsgebouw van Nieuwerkerk. Hij heeft mogen kiezen tussen Oosterland en Nieuwerkerk en koos de laat ste. Een week eerder is Berg shoeff al in functie: per 1 mei is Middelburg's CDA-wethou- der in Duiveland benoemd als opvolger van J. van Bommel. De eerste storm die zijn be noeming teweeg bracht is ge luwd. De meeste bloemstuk ken zijn verwelkt. Bergshoeff is nog even 'gewoon' wethou der en bereid zich voor op het burgemeesterschap. Vastom lijnde plannen heeft hij nog niet Dat kan ook niet, want Bergshoeff heeft wel een lange staat van dienst op het ge meentelijk/bestuurlijk vlak; deed zo'n beetje alles al op dit gebied; is loco-burgemeester maar had nog nimmer zelf de eindverantwoording. En dat is nu juist wat hem zo trekt in zijn nieuwe baan: het dragen van de eindverantwoording. De stap Woerden-Zeeland nam het echtpaar Bergshoeff in navolging van zovelen: na een vakantie in Sint Laurens. Eerst een stuk grond gekocht, toen een huis gebouwd en pas later een baan in de provincie gezocht. Na de spoorwegen Even terug naar die ge denkwaardige dag: dinsdag 7 april. Bergshoeff: „Die benoe ming kwam natuurlijk niet helemaal als een donderslag bij heldere hemel. Per slot van rekening had ik gesolliciteerd, was een van de 52. Twee we ken daarvoor begon het voor mij en m'n vrouw pas echt spannend te worden. Op dins dag ben ik bij minister De Ko ning geweest en ik mocht op vrijdag naar Den Haag bellen voor de uitslag van de sollici tatieprocedure. Toen wist ik al, dat de keus op mij gevallen was, maar dan ben je nog niet benoemd: er moet nog gekeurd worden enzo. Nou, toen dat ook achter de rug was werd me meegedeeld dat ik op dins dag -7 april dus- telefonisch door de Commissaris van de Koningin in de provincie Zee land dr. Boertien de bevesti ging van mijn benoeming zou krijgen, 's Middags had ik nog niets gehoord en om vier uur had ik commissie financiën die ik zou voorzitten. Iedereen die er van wist was zenuwachtig. Om vijf over vier ging de tele- j foon en kreeg ik m'n benoe ming te horen. Ik heb eerst m'n vrouw opgebeld, want ja: j we hadden wel ergens op gere kend, maar zeker wisten we I het niet. Op zo'n moment moet er toch van alles geregeld worden al was het alleen maar een kwestie van 'iets in huis halen'. Ik heb verder de com missie gelaten voor wat ie was, heb m'n spullen ingepakt en ben naar huis gegaan. De telefoon stond niet stil, er wer den veel bloemen gebracht en later de post. Leuk, erg leuk. Tot kwart over twee die nacht hadden we mensen over de vloer. Allemaal fijne, positieve I reacties. Nu nog overigens, als ik de stad in ga word ik nog geregeld staande gehouden". Burgemeester A. Bergs- j hoeff. En dat voor een 'jongen' die j het nut van studeren niet zo erg inzag en de HBS niet af maakte. „Ik denk dat ik te speels was nog. Sport vond ik toen veel belangrijker: voet- ballen, volleybal en waterpolo. Nog vind ik sport belangrijk. Ik tennis, surf en sinds kort durf ik af en toe eens op een racefiets te gaan zitten, maar ik weet niet of ik dat doorzet". Enige gelijkenis met een an dere illustere, fietsende CDA- er is er volgens hem in het ge heel niet... Hij werd 48 jaar geleden ge boren in Woerden. Gaf na de vierde klas HBS de brui aan de studie en trad in dienst van de Nederlandse Spoorwegen op kantoor in Utrecht. En zag toen wel het nut van studeren in en begon aan een in drukwekkende 'inhaalrace' wat dat betreft, te beginnen met Nederlandse Handelscor respondentie. Daarna riep de dienstplicht (tankcomman dant). Praktijkdiploma boek houden, MBA, SPD I en SPD II, MO-economie volgden elk aar in snel tempo op en in die tussentijd werd er ook nog ge trouwd. MO-economie deed Bergshoeff met in het achter hoofd de mogelijkheid om le raar te worden. Hij stond ook voor de klas, maar vindt zelf dat hij daarvoor niet in de wieg is gelegd. Hoewel... „ik heb eens een examenklas eco nomie overgenomen en dat was best wel leuk. Die jongens zijn gemotiveerd". Econoom A. Bergshoeff, de nieuwe burgemeester van Duiveland werkte hij op een accoun tantskantoor in Amsterdam en na de Zeeuwse kennisma king op het verivicatiebureau van de Vereniging Neder landse Gemeenten (VNG). In 1970 werd hij chef financiële administratie bij de gemeente Borssele. Politiek geïnteresseerd was hij ook al vroeg. AR-man Bergshoeff bezocht indertijd trouw de vergaderingen van de kiesvereniging en een lo gisch vervolg is dan, dat er op een gegeven moment ge vraagd wordt om op de kies lijst te willen staan. „Voor die tijd heb ik nooit ambities ge had in die richting. Ik vind wel, dat als je het eens bent met een bepaalde politieke partij, zo'n partij niet alleen gebaat is bij het stemmen op die partij. Dan moet je in mijn optiek ook daadwerkelijk meedoen. Kort en goed: een maal op die lijst moet je ook rekening houden met de mo gelijkheid in de raad gekozen te worden. Vanwege mijn werk bij de VNG kon dat niet, dus heb ik geruild en stond toen op de elfde plaats is dus een niet verkiesbare plaats. Toen ik later in Borssele werkte kon dat wel en zo be landde ik in 1970 als derde op de lijst in de gemeenteraad van Middelburg en werd ook gekozen. Het was de tijd nog van apparte lij step CHU, ARP en KVP. Wel was er een geza menlijke fractievoorzitter en dat werd ik in 1972. Omdat Beinema naar de Tweede Ka mer ging werd ik tussentijds tot wethouder gekozen en ben dat nog steeds", aldus Berg shoeff over zijn politieke car rière in vogelvlucht. De wet- houderdfunctie in Middelburg is en full-time baan. Hij kreeg onder meer financien in z'n portefuille, maar ook econo mische zaken, sociale zaken, volksgezondheid en milieu, ruimtelijke ordening en plan ning. Sinds drie jaar is hij daarbij loco-burgemeester. „Ik ben eigenlijk blijven han gen. Kwam in het circuit te recht en vind dat boeiend en aantrekkelijk. Bestuurlijke taken liggen me wel, maar ja: de eindverantwoording heb je nooit. Vandaar dat ik besloot om een burgemeesterspost te bemachtigen. De concurrentie is echter moordend... Voor Duiveland alleen al 52 kandi daten, maar ik heb ook meege maakt van 103". Uiteraard is hij in Duive land geweest voor oriëntatie, al in oktober voor het eerst. Is later 'op 't hof' geweest bij (lo co-burgemeester) Op 't Hof en heeft een positieve ervaring met zijn nieuwe gemeente. Kent inmiddels de politieke si tuatie, weet dat de sterke SGP-fractie liever een andere (SGP) burgemeester had ge wild en begrijpt dat ook. Toch denkt hij het wat dat betreft niet echt moeilijk te krijgen gezien zijn ervaringen in het verleden. „Vorig jaar om maar eens een voorbeeld te noemen, ben ik met algemene stemmen tot wethouder herkozen. Dat zegt dunkt me genoeg. Ik denk dat het me wel zal lukken om met alle partijen te kunnen samenwerken; conflictstof is er niet wat mij betreft". Er gaat veel veranderen in het leven van het echtpaar Bergshoeff in de nabije toe komst: hij van bestuurder in een grote stad naar burge meester in een relatief kleine gemeente. Van grootschalig naar kleinschalig. Zij: van werkende gehuwde vrouw met nog de zorg voor een dochter thuis naar het opzeg gen van de baan en burge meestersvrouw worden zon der kinderen in huis. „Ik denk dat de overgang voor mijn vrouw het groots zal zijn", op pert Bergshoeff. „We hebben twee kinderen, een zoon en een dochter. Onze zoon is al het huis uit, maar onze dochter niet. Die studeert VWO en we gens haar studie verhuist ze niet mee naar de overigens fraaie ambtswoning in Nieu werkerk. Het zal stil worden in huis: door-de-week zijn we kinderloos, maar die twee zul len in het weekeinde best wel naar Nieuwerkerk komen. Het zal even wennen zijn, vooral voor mijn vrouw die haar werk ook opgeeft. Ze heeft al aangekondigd niet echt een verenigingsmens te zijn, geen ambitie te hebben om in aller hande verenigingen te zitten, maar ik denk dat ze wel wat te doen krijgt In ieder geval gaat ze met me mee als ik m'n eer ste officiële handeling moet verrichten: op 8 mei al is me gevraagd de Rabo-bank Oos terland te openen". Tot slot: de ambtswoning in Nieuwerkerk zal nog even leeg blijven staan. Pas in juli ver huist het echtpaar Bergshoeff. Tot dan heeft Duiveland een forens als burgemeester. MIDDELBURG/VLISSIN - GEN - Het toneelstuk „Agnes van God", een mystieke thril ler met onder anderen Linda van Dijk wordt woensdag 6 mei opgevoerd in de Middel burgse Schouwburg. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 2 mei in de Middelburgse concertzaal een uitvoering van het Nederlands Kamerkoor om 20.00 uur en in de schouwburg de Nieuwe Dansgroep met „Figure in Mo vement", om 20.30 uur. Haye van der Heyden (ex- Purper) is met zijn eerste solo- programma in het Vestzak theater in Vlissingen, op 22 en 23 mei. Aanvang 20.30 uur. Het Roots-festival wordt gehouden van 15 mei tot en met 6 juni, in De Zwaan in Oost-Souburg, en het Vestzak theater en „Brittania" in Vlis singen. Het programma: Mo- kolokwe uit Mozambique, vrijdag 15 mei in de Zwaan; Thione Seek uit Senegal, vrij dag 29 mei in De Zwaan; zon dag 31 mei in het Vestzak de Zuid-Amerikaanse muziek groep Kimsataki; vrijdag 5 juni Jiljilala uit Marokko in Brittania en tenslotte Jove Stojiljkovica uit Joegoslavië, ook in Brittania. Alle optre dens beginnen om 20.30 uur. VALKENISSE - Met als doelstelling de mensen te be wegen tot een bijdrage aan de vermindering van de afval stroom heeft de gemeente Val kenisse in samenwerking met vier basisscholen een afvalac- tie ontwikkeld. In het kader van het „Euro pees jaar van het milieu" zul len de leerlingen van de vier basisscholen in de gemeente - te weten De Sprong - Imma- nuel, De Schute en Willebror- dus - een enquête houden on der de bevolking van Valke nisse, waarmee de gemeente hoopt conclusies te kunnen trekken waarmee initiatieven kunnen worden ontwikkeld om bij te dragen aan de be scherming van het milieu in Valkenisse. Het programma van de af- valactie ziet er als volgt uit: de actie wordt op vrijdag 1 mei op de scholen ingeleid door bur gemeester W.J. Plomp van Valkenisse. De leerlingen spe len op die dag een rollenspel: de enquête vindt plaats in de week van 4 tot en met 8 mei. De in totaal 143 leerlingen on dervragen dan 858 gezinnen. In de week daarna worden de resultaten per school sa mengevat en besproken en dinsdag 19 mei wordt de actie officieel afgesloten in de raadszaal van het gemeente huis. Daarbij zijn afvaardi gingen van leerlingen aanwe zig, samen met de burgemees ter. De conclusies van de actie worden eind mei gepubliceerd in het gemeentelijk voorlich tingsblad en de schoolkranten van de vier scholen. MIDDELBURG - De staats secretaris van Welzijn, Volks gezondheid en Cultuur heeft de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland (SVRZ) vergunning verleend voor de bouw van een tijdelijke voor ziening naast het verpleeghuis „De Herengracht" (depen dance "Der Boede") in Middel burg. Dit semi-permanente gebouw krijgt een capaciteit van 25 bedden voor psycho-ge- MIDDELBURG - Op vrij dag, zaterdag en zondag vindt in de Schouwburg, aan het Molenwater te Middelburg de jaarlijkse voorjaars antiek beurs plaats onder auspiciën van antiekbeurzen organisatie Vromans-Vlissingen. In ver gelijking met de vorige beur zen is het aantal deelnemers met 6 gestegen, wat duidelijk maakt dat deze beurs de afge lopen twee jaar bij de anti quairs zelf naam heeft ge maakt. Want het publiek heeft altijd de weg naar de Schouw burg weten te vinden wat mede te danken is aan de hoge kwaliteitseisen die door an- tiekbeurzen organisatie Vro- mans worden gesteld. Van nieuw of nagemaakt antiek is op deze beurs, waar zelfs op beursdagen gecontroleerd wordt op naleving van de kwaliteitsvoorschriften, dan ook geen sprake. De vaste bezoekers aan deze antiekbeurzen weten intussen wat zij de komende dagen aantreffen in de Schouwburg een uiterst selecte en geva rieerde kunst en antiek op ve lerlei gebied. Op het gebied van art-deco en jugendstil „De Haas" uit Almere.. De heer De Haas is in het bezit van unieke gesigneerde glazen en diverse andere voorwerpen uit de art- nouveau/art deco periode. Voor advisering en informatie v.w.b. deze stijlperiodes kunt u altijd bij hem terecht. Voor Assen Muntenmuseum zou u alleen al de beurs moeten be zoeken om de collectie missla gen te bewonderen. Een mis slag is een munt die verkeerd óp het muntplaatj e is gedrukt. B.v. half of scheef. Misslagen komen ongeveer 1 op de 1.000.000 voor. Dus wie er ook één heeft, kan er het best maar erg voorzichtig mee omgaan. Het museum doet zeer veel aan voorlichting en taxaties van munten. Daarnaast is er een collectie postzegels en eer- s te-dag-enveloppen op de beurs aanwezig. Opvallend is het unieke zilveren comfoor uit 1870 en de daarop tentoon gestelde theepot met bijbeho rend melkkannetje uit 1880. Meesterteken van Kempen uit Voorschoten tevens voorzien van de keuren, Lopende Leeuw-, Minerva (belasting) teken en jaarletter 1880. Dit laatste is te bezichtigen op de stand van Vromans Antiek uit Vlissingen. Bij Solo Antiek uit Den Bosch vindt u in de collec tie antieke sieraden en horlo ges o.a. platina, gouden en zil veren armbanden, parels en antieke sloten. En uiteraard een behoorlijke collectie zak horloges van eenvoudig zilver tot 22 karaats goud uit de 18e eeuw. Het assortiment is groots van opzet en zeer geva rieerd. Er zijn meubelstands met meubelstukken uit bin nen- en buitenland. Fraaie zil vercollecties en prachtig Chi nees porselein. Uit alles blijkt dat de komende antiekbeurs in de Schouwburg te Middelburg heel veel heeft te bieden. Evenals bij de vorige gelegen heden mogen ook ditmaal weer talrijke bezoekers wor den verwacht. De openingstij den zijn vrijdags van 16.00 tot 22.00 uur. Op zaterdag van 11.00 tot 18.00 uur en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. riatrische patiënten en moet worden opgeheven als Lz.t. een nieuw verpleeghuis in de Zeeuwse hoofdstad is gereali seerd. Met de 35 al bestaande bedden in „De Herengracht" komt het totaal nu op 60 plaat sen. De uitbreiding is noodza kelijk ter leniging van de ver- pleeghuisnood op Walcheren. Het ligt in de bedoeling be gin mei de aannemer de op dracht voor de bouw van het noodgebouw te verlenen. De oplevering wordt eind septem ber/begin oktober voorzien. Daarna zijn nog enkele weken nodig voor de inrichting, zodat de eerste patiënten eind okto ber opgenomen kunnen wor den. De totale investerings kosten bedragen 975.000.- ex clusief btw. Naar verwachting zal tegelijkertijd met de semi- permanente voorziening een belangrijke renovatie plaats vinden van het oude gebouw „De Herengracht". Een zaak voor de eigenaresse, de ge meente Middelburg. Onder meer zullen dan de brandvei ligheid, de cv-installatie en de daken aangepakt worden. We gaan eens een kijkje ne men. In het horecavaklokaal glibberen we bijna uit over de vette vloer. Hier wordt name lijk met vet geboetseerd, het zogenaamde reuzelen. De do cent is blij met deze kans om zijn leerlingen een oud vak bij te brengen, waarvoor anders in het lesprogramma geen ge legenheid zou zijn. Op de werktafels is een leerling be zig met het boetseren van jon kies voor moederhaas, die al parmantig gereed staat op een zilverkleurig dienblad. Bij de workshop mode ziet het lokaal er door de naaima chines, lapjes en ander naaige rei bijna huiselijk uit. Enthou siast zijn de leerlingen bezig zelf ontworpen dessins op stof aan te brengen. Hun gastdo cent, een mode-ontwerpster, vindt het leuk, dat de leerlin gen zelf ontdekken "Hee, dat kan ik ook". De docent, die de workshop Airbrush geeft, blijkt een ver woed aanhanger van deze techniek te zijn. „Het is al zo oud als de mensheid", zegt hij. „Je kunt er hele fijne nuances mee aanbrengen. Het lijkt dan echter dan echt en je hebt heel weinig verf nodig". Wat de leerlingen wel wat tegenvalt, is de voorbereidingstijd, waarin getekend en geknipt wordt, vóór ze zich met het spuitapparaat kunnen uitle ven. Op naar de volgende work shop. Die bevindt zich in de dependance van de Streek school aan de Oostperkweg. Stagiaires van een Tilburgse academie geven een workshop "hout". Moeilijker dan het hout blijkt het bewerken van een aantal van de leerlingen te zijn, om ze tot aktie over te ha len. Onder het motto "bewe ging" heeft een groep van sloophout al een complete mo tor in elkaar gezet en er wordt gewerkt aan voetballers-in- actie. In dezelfde ruimte wordt een grote berg schroot en be tonijzer omgelast tot voorwer pen, die de inventaris vormen van het gemiddelde plein: een parkeermeter, een klimrek en een kraam. Een aanvankelijk sceptische leerlinge laste, toen ze eenmaal een bumper in haar handen kreeg, een schit terend schip in elkaar. Weer op weg. Nu naar de Klovenierdoelen, waar we buiten al horen welke work shop hier gegeven wordt. On der leiding van twee leden van de band Car Trouble wordt hier naar hartelust ge"jamd". Het ritme klinkt zo aansteke lijk, dat we er moeilijk wegko men. Maar we hebben nog net vijf minuten voor de work shop "computers", die op de zelfde verdieping bezig is. We hadden ons niet hoeven haasten, want van pauzes hebben de computer-worship pers nog geen tijd. Ze zijn niet weg te branden. "Load, cancel, save, help ik ben mijn teke ning kwijt". Hun begleider komt van het bedrijf IMHA uit Goes, dat ook de computers beschikbaar heeft gesteld. Hij zegt: „We laten ze hier werken met tekencomputers en niet met computerspelletjes, want dan waren ze helemaal niet meer weg te slaan". Met een druk op een knop toveren de leerlingen de schitterendste kleurcomposities te voor schijn. De ochtend is om. We heb ben geen tijd meer om te gaan kijken naar de workshops zeefdrukken, dansen, video, fotografie en schilderen. De mensen, die deze "pro- jectdagen kunstzinnige vor ming" hebben voorbereid en coördineren zijn Jaap van Mourik en Cees Roest, docen ten Nederlands en Maatschap pelijke oriëntatie aan de Streekschool, in samenwer king met Nico Out van het Zeeuws Steunpunt "Het is de derde keer, dat we deze work shops organiseren. Het is een uniek gebeuren, min ofmeer uit nood geboren, toen wegens bezuinigingen van rijkswege de hobby-gerichte vakken werden geschrapt. Wij zien als taak van de Streekschool ook de persoonlijke en maatschap pelijke vorming van de leer lingen. Daarbij hoort ook een stuk creativiteit. Kunstzinnige en culturele vorming is ge woon een onderdeel van mens en maatschappij. De gastdocenten halen we overal vandaan, uit heel het land. Het zijn heel gedreven mensen, die niet dagelijks voor de klas staan en de leer lingen heel onbevangen tege moet treden. Mensen uit het bedrijfsleven, stagiaires, mu zikanten van Car Trouble en Zilte Swing, een mode-ont werpster, kunstenaars en ook een paar docenten van de Streekschool zelf. Sommigen doen het al voor het derde jaar". Op de rondgang langs de workshops bleken de leer lingen heel verschillend te reageren. Het varieerde van geen seconde opkijken van de computerknoppen, wat staan te ginnegap^n boven het rundvet, tot aan enkele hout- workshoppers, die op de vraag of ze het leuk vinden, ant woorden: „Nee, maar de gast docenten zijn wel aardig". Die indruk komt overeen met de ervaringen van de coördinatoren. Bij de evaluatie van afgelopen seizoen, bleken de leerlingen over het alge meen te reageren met „We zien het nut er niet van in, maar het is wel leuk". Jaap van Mourik zegt: „Sommigen beginnen heel onverschillig, maar staan na een paar dagen al glunderend naast een werk stuk van sloophout Ze ont dekken nieuwe vaardigheden. Sommigen hebben voor het eerst van hun leven een zaag Een glibberig werkje: boetseren met vet/ of lasapparaat in hun handen. Deze vier dagen werken door over het hele jaar. Je leert je leerlingen anders kennen, en wij kunnen in onze vakken aansluiten bij werkvormen en onderwerpen uit de work shops". De heren Out, van Mourik en Roest beschouwen dit pro ject als uniek in Nederland, qua schaal, variatie en kwali teit. Zij hebben er dan ook veel moeite mee, dat er nog steeds geen toezeggingen zijn van de gemeente voor een financiële subsidie. De school draagt tot nu toe de financiële lasten. Op de presentatiemiddag, die de workshops afsluit, pre senteren de leerlingen hun re sultaten. Behalve een tentoon stelling is er een modeshow en een optreden van de popmuzi kanten met eigen nummers en bekende werkjes als "Get Back" en "House of the rising sun". Met tegenzin maken ze plaats voor een optreden van de Argentijnse Clown Leonar do. Hij overbrugt met gemak de afstand tussen een aanvan kelijk sceptische houding van de scholieren naar een toene mend enthousiasme. Die pres- tatie zou symbool kunnen staan voor het hele projekt kunstzinnige vorming van de Streekschool. 99 MIDDELBURG - In de nieuwe „Wantij", tijdschrift van de Zeeuwse Milieufedera tie (ZMF) wordt aandacht be steed aan de ecologisch meest waardevolle droge gebieden in Zeeland. Vragen zijn: wat is de waarde van de dijken en waardoor worden ze be dreigd? Zeeland lijkt steeds meer een provincie te worden die verbonden is met het woord 'afval'. Bij de kerncentrale komt een nieuwe opslagplaats en het chemische bedrijf OCS wil zich in het Sloe gaan vesti gen. Reacties hierop van Jan de Vries. Bijzonderheid in het nieuwe nummer is een extra vouw blad. Dit jaar zal er vanaf nu telkens zo'n blad verschijnen. In de eerste uitgave gaan Li- sette Boot en Jan de Vries in op de zeeuwind. Onder de titel 'Een frisse wind door Zeeland' wordt uitgelegd hoe particu liere burgers het gebruik van windenergie kunnen stimule ren. Dit kan door lid te worden van een collectieve windmo lenvereniging. Deze vereni ging koopt gezamenlijk wind molens, om kosten te bespa ren. Het extra vouwblad kan ook los gekocht worden. In dit nummer van wantij verder verhalen over ruilverkaveling, de Westerschelde als natuur gebied voor vogels, en de Jeugd Natuur- en Vogelwacht op Schouwen-Duiveland.

Scheldebode | 1987 | | pagina 13