Techniek vernieuwt badmode "P Sportmode met multi-plezier PRIK ZONDER PARDON UW EIGEN KORTINGBALLON MET DE LENTE VOOR DE DEUR KIES NU VOOR KLEUR 1987 19.95 Trap stofferen met tapijt: 71: Overgordijnen vitragecollectie, - Rolgordijnen, - GRANDIOZE COLLECTIE TAPIJT - VINYLS - MARMOLEUM Beenmode als trendsetter Zwempak met Olympische allure Ffl GOES, Couwervestr. 51, tel. 01100-13525 MIDDELBURG, Korendijk 34, tel. 01180-23632 KRUININGEN, Zandweg 20a, tel. 01130-2626 SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 25 MAART 1987 Dynamisch Rolletjes... Tennis mm '•mm. mm WIE WEET, HEEFT U EEN KAMERTAPIJT OF GORDIJNEN VOOR DE HELFT VAN DE PRIJS WANT VOOR IEDERE KOPER - EEN PRIK IN DE BALLON EN DE KORTING KOMT TE VOORSCHIJN op 2.00 - 4.00 - 5.00 breed O O n AAA vanaf w9iB p.m. t/m A.UUU.1 p.m. U zoekt kleur? Tapijten in honderden kleuren, effen, gemengd en gemêleerd Te zien op de rol, grote stalen en kleine stukken Alles gratis gelegd en met jute rug gratis ondertapijt! in vele kleuren en dessins op 2.00 - 3.00 - 4.00 breed vanaf. kwaliteit als vanouds, kleuren van vandaag Wist u het nog? arbeid incl. lijm Ui - U zult het misschien niet geloven, maar overtuig u zelf van onze collectie. in zeer veel kleuren en dessins. Gratis gemeten en genaaid! - Nu ook kleur '87 in onze orachtiq te combineren met uw overqordiinen. prachtig genaaid! overgordijnen. Gratis gemeten en horizontale en verticale jaloezieën, te kust en in kleur! Graag tot ziens op de Korendijk 34 in Middelburg 315 DE nieuwe bad- en strandmode vraagt om durf. Hoewel de modellen vaak geraffineerd eenvoudig zijn gehouden, zijn de modieuze ontwikkelingen op dit gebied revolutionair te noemen. Dankzij nieuwe printtechnieken kunnen we ons deze zomer hullen in exotische dessins, gloednieuwe kleuren en metallic-glanzende stoffen. Met het badpak in de absolute hoofdrol. De techniek staat voor niets. Daarom kunnen we deze zomer in brons, zilver en goud over het strand paraderen. Dankzij een nieuwe manier om stoffen te bedrukken - met behulp van lasertechniek- is plotseling vrijwel alles op bet gebied van kleuren en dessins mogelijk. Dat de ontwerpers daar gretig gebruik van hebben gemaakt, spreekt vanzelf. Schitterende kollekties vol verrassende kombinaties zijn daarvan het resultaat. Kleuren hebben een intensiteit gekregen die aan vuurwerk doet denken. Nieuwe kleuren als 'goudvis-oranje' en 'kreefterood' vallen dan ook extra op. Exotische dessins in primaire tinten, zonnige pastels, ze hebben stuk voor stuk een bijna transparante helderheid. Metallic- kleuren zijn verwerkt in opmerkelijke dessins, zoals Egyptische en Incamotieven, krokodillen-prints en geometrische figuren. Verder zien we veel nieuwe toepassingen van materialen als laqué (hoogglans), frotté (met een rul oppervlak), chintz (glanzend), seersucker (met bobbeltjes- struktuur) en wetlook-glanzende materialen. Veel variatie ook in de oppervlak testrukturen, van ribbeltjes en ruitjes tot en met leer- prints en schubbetjes. De denim-look, die vorig seizoen al hier en daar opdook, hoort er nu echt helemaal bij. Met stiksels en al, of met grafitty-achtige letteropdruk in felle kontrastkleuren. Bij dit alles is een hoofdrol weggelegd voor het badpak, dat wegens enorm sukses opnieuw werd geprolongeerd. We kunnen er gerust van uitgaan, dat het badpak een blijvertje is, dat zich regelmatig vernieuwt. De trend voor deze zomer schrijft bijvoorbeeld dubbele of aangerimpelde schouderbanden voor, een T-rug of bedekte schouders in kombinatie met een ballerina-halslijn. Er zijn verschillende stijlen die zich duidelijk van elkaar onderscheiden, doordat ze elk hun eigen karakteristieken hebben. Geen enkele vrouw hoeft nu nog lang te zoeken naar badmode die haar op het lijf geschreven is. Tenzij ze natuurlijk niet kan kiezen uit het enorme en zeer gevarieerde aanbod... Helemaal in is de safari-look, ongetwijfeld in navolging van de op de film 'Out of Africa' geïnspireerde bovenmode. Badmode, bedrukt met jungle-taferelen vol wilde beesten of zich rond het lichaam slingerende reptielen, lijkt inderdaad regelrecht 'out of Africa' te komen. Afkomstig uit de Pacific zijn de fruitige dessins en de afbeeldingen van exotische bloemen en planten. Mexico en Egypte vormden de inspiratiebron voor multi-colour dessins in mettalic op een donker of een wit fond. De motieven komen terug op de badmuts die in ere is hersteld. Wie liever wat dichter bij huis blijft, maar wel wil opvallen, zal zich thuisvoelen in de steeds populairder wordende 'Funny fifties'- en zestiger jaren-trend. Een eerder verhullende dan onthullende modelijn, die veel te raden overlaat. Je waant je weer terug in de tijd van de rock en roll bij deze trend, waarin ruimbemeten bovenstukjes en grotere slips het beeld bepalen. Hooggesloten tops, soms compleet met kraagje of col, horen er eveneens bij. De taille wordt extra geaccentueerd door een ceintuur - meestal in contrasterende materialen en/of kleuren, soms extra breed, vaak voorzien van een aparte versiering. De klassieke, wat strenge navylook zet door. Met badmode in een rustig streepmotief, in blauw, wit, rood en zwart, maar ook met dessins die aan de scheepvaart zijn ontleend, zoals trossen, ankers en stuurraderen. Deze stijl is natuurlijk pas 'af met badges, emblemen, koperen knopen en toepasselijke accessoires zoals de bekende matrozenmuts (mét pompoen!) en de kapiteinspet. Er is bij deze badmodelijn kreadef gewerkt met garneringen zoals strikken en strikjes, plooi-effekten en sieraad-achtige dekoraties. Maar er werd beheerst mee omgesprongen, zodat het totaalbeeld gedistingeerd en verzorgd is. Ook de glimmende, glanzende en glitterende materialen werden toegepast, zij het heel geraffineerd, wat een glamourachtig maar beschaafd effekt heeft RWIJL tijdens de eerste moderne Olympische Spelen 9ó in Athene maar O van 18 vier soorten zwemwedstrij den plaatsvonden (de vrije slag over verschillende afstanden en de 'matrozenslag' - met één arm!) staan er tegenwoordig reeds zeven verschillende disciplines op het programma van de wereldkampioenschappen. Even veelzijdig zijn de zwempakken van de Golden Cup collectie met hun op functionaliteit en snelheid gerichte coupe en verwerkingswijze. Oriëntatie op Amerika is merkbaar in 'Stars en Stripes' en in fosforescerende effen kleuren. Bovendien trekt de hoog uitgesneden beenlijn de aandacht Geheel in contrast daarmee staat een kleine, modieuze collectie badpakken, die daarnaast aan de sportvakhandel worden aangeboden. Hier geen opgedrukte dessins, maar overwegend materiaal met optische effecten, zoals lycra met keramische opdruk, geplet lycrasatijn of een combinatie van glanzend en mat, verkregen door een mixture van lycra laquée met Dorlestan en - niet te vergeten - de goudlamé-folieprints, vervaardigd met behulp van een speciale druktechniek. Mannen kunnen zich volgens de laatste mode kleden: in bermuda's met bijpassende Hawaiï-shirts. EEN jaar of tien geleden zag je ze alleen nog maar aan de overkant van de oceaan: rennend in het Centralpark in New York en op de Sunset Boulevard in Los Angeles. In Europa verschenen ze voor het eerst in 't Londense Hydepark en langs de Thames-oever. Inmiddels is joggen ook bij ons al lang een vertrouwd verschijnsel. De aerobic-rage kwam eveneens vanuit Amerika en via Engeland ons land binnen, gevolgd door een algehele fitness-rage, die dezelfde weg aflegde. In die storm van sportiviteit werd tennis tot een volkssport en zelfs de deftige golfsport verovert Nederland (op dit moment zijn er al z'n 35.000 golfers en 40 officiële banen). Voor sporters en sportievelingen zijn er dit voorjaar tal van makkelijke fitness- of vrijetijdspakken te koop. Noem ze geen joggingpakken meer, want ze zijn stuk voor stuk multifunktioneel. Bijvoorbeeld pakken en losse onderdelen in geweven katoen of sweat-uitvoering en nog vaker in een combinatie van beide materialen. Zo zijn er talloze shorts en broeken, singlets, polo's en T-shirts, blousons en bloezen in overeenkomstige kleuren en materialen, die eindeloos gecombineerd kunnen worden. Op sommige kledingstukken is een sportfiguurtje afgebeeld, dat kan een golfspeler, een aerobic-ster, een tennisser, een zwemster enz. zijn. Die prijkt dan ook als applicatie op de geweven borstzak van een polo bijv. maar kan ook 'all-over* zijn geprint op broeken, bloezen, shorts enz. Shorts en bermuda's zijn er in veven katoen voor dames en en wel van boxer tot zeer uitgewerkte shorts toe in allerlei zonnige dessins en uni pastels. Nieuwe sport- en trainingspakken (of après-sporttenues) zijn er ook in glansnylon, voorzien van een comfortabele katoenen voering (die helemaal in de mouwen doorloopt). Er zijn ook sweatpakken en losse onderdelen in sweatstof, die veelal inzetten in geweven stof laten zien. 't Omgekeerde dus. Zijn ze volledig in sweatstof uitgevoerd, dan is er toch wel ergens een inzetje te zien, bijv. in gebreide rib. Die inzetten zijn meestal toon-in-toon gehouden of gestreept. Nieuw zijn ruime opstaande kragen, evenals oprolbare capuchons, die met klitteband aan de achterkant kunnen worden vastgezet tot een soort rolletje om de nek; de polo sluiting in sweatstof is een beetje over. Ook broeken zijn er in sweat of geweven stof met gebreide inzetten in zowel uni als uni met strepen. In polo's van een mooie kwaliteit katoen worden getrokken naalden toegepast. Frisse pastelkleuren als geel, lila, koraalrood, lime (groenig), turquoise en wit komen in de kledingstukken steeds terug. Vaak zijn wit -en in de aanvang van het seizoen ook zwart- basis kleuren. Uni plus uni, uni plus strepen of uni met sportfiguurtjes zijn consequent in die modekleuren uitgevoerd. Zo is combineren kinderspel. Niet alleen sinds steeds meer jeugdige spelers op de tennis-courts spectaculaire successen behalen, heeft deze 'witte sport' voortdurend aan populariteit gewonnen. Sedert in 1892 de eerste internationale plaatsvonden, is de ledentoeloop bij de tennisclubs constant gegroeid. Uiteraard is inmiddels ook de tennismode veranderd. De tennis- outfit moet gemakkelijk zitten en praktisch zijn. Hoewel de kleding het figuur weer wat meer accentueert -er komt een vrouwelijke touch in het spel- mag de zo essentiële bewegingsvrijheid niet worden belemmerd. Wikkel- en drapé-effecten, broderie anglaise evenals optisch kant geven, naast de grote favoriet het poloshirt, de toon aan. Broekrokken met een golf- vouw, shorts in alle mogelijke lengtes, maar ook de klassieke plooirokjes behoren steevast tot de uitrusting. De speelsters komen de tennisbaan op in het wit, gecombineerd met de pasteltinten roze en turquoise, en soms ook met de wat sterkere tinten cyclaam. lagune of capri. De kleding van de mannen vertoont een ietwat strengere stijl, waarin de coupe-lijnen duidelijker tot uiting komen. Poloshirts van gemerceriseerde katoen of piqué, effen of bedrukt -zowel all-over als met ingeweven repeterend motief- worden samen met shorts van gemakkelijk te onderhouden polyester of geplet polyamide/katoen gedragen. De basiskleuren zijn: wit, ciel en turquoise, opgefleurd met de opgedrukte kleuren arktisch blauw, azuur en lagune. Vanzelfsprekend zouden bij een partijtje tennis de bijbehorende accessoires, zoals pullovers en slipovers, sokken en petten, zweetbanden voor hoofd en polsen en warm-ups niet mogen ontbreken. nu in bovenkledin motieven, materialen en VORIG seizoen al, signaleerden we een aantal trends in beenmode, die op z'n minst vooruitstrevend te noemen waren. Steeds meer zien we ïding erialei dessins die een seizoen éérder reeds het been sierden. Beenmode lijkt dus 'n trendsetter te worden. Het been is het aan deze status verplicht om dit seizoen weer een stapje verder te gaan. Nieuwtjes op het gebied van beenmode zijn er inderdaad. Bijvoorbeeld de (plaatselijke) flockprints (dessins aanbebracht met heel fijn schuim), al dan niet in kombinatie met strasseffekten. Geen bloem- en kantmotieven meer, maar afbeeldingen van een meeuwtje, een pijltje, een strikje, een bekend merkje enz. Is de kous of panty geheel gedessineerd, dan is in elk geval het dessin kleiner, fijner dan voorheen en rustig gehouden. Uiteraard heeft de beenmode het kontakt met de realitiet niet uit het oog verloren en blijven de nieuwe trends uitstekend passen bij wat er aan bovenkleding op de markt is. Zo wordt ruimschoots ingespeeld op de safari-look (u weet wel, 'Out of Africa'), met panties, sokjes of kniekousen in safari-kleuren en dessins. Ook bij de beenmode staat kwalitiet hoog in het vaandel en wordt aan de afwerking zeer veel zorg besteed. De perfekte en vaak met fraai kant uitgevoerde afwerking van het pantybroekje is daar een voorbeeld van. Nieuw bij de kousen is de aangebreide jarretel, een bijzonder mooi alternatief voor het bekende jarretelgordeltje. Het draagt aangenaam en kan in een handeling /orden aan- en uitgetrokken, terwijl het jarretel-effekt behouden blijft. De kous met ingebreide kouseband is al korte tijd bekend. Die is er thans in een uitvoering die absoluut niet kan afglijden, aangezien de band aan de binnenzijde is voorzien van antislip materiaal. De kousen zijn er in effen en in fantasie uitvoering. Ook de kategorie steun- en massagepanties volgt het modebeeld tegenwoordig op de voet. Ze waren er al in verschillende materialen en kleuren, waardoor ze voor 't oog niet van 'gewone' panties te onderscheiden waren. Maar ze zijn er nu ook in de jongste mode-kleuren en in dessing (b.v. een lengte-streep). Funktioneel en modieus worden dus ook in de beenmode uitstekend gekombineerd. TAPIJTCENTRUM ZEELAND

Scheldebode | 1987 | | pagina 15