Wie helpt oud-Vlissinger Volgende maand Scheldebode/KLM-prijsvraag Groots KLM-spektakel in Zeeuwse hoofdstad Amerika, nu of nooit Leren modeshow in La Folie met Centerfold HET WEEKBLAD WAAR IE LEKKER VOOR GAAT ZITTEN LEKKER VOOR GAAT ZITTEN Woensdag en donderdag met Middelburgse ontwerpen Raad Valkenisse Jazzband in Middelburg Raadselachtige foto roept vraagtekens op 33 RUITER 301 V MIDDELBURG/AMSTERDAM - Op de lijst van meest favo riete vakantiebestemmingen neemt bij veel Nederlanders Ame rika, de nieuwe wereld, een topplaats in. Geen wonder! Want tussen "California" en "New York Island" en tussen de "Redwood Forests" en de "Gulf Stream waters", zo als een populair Amerikaans liedje ons vertelt, strekt zich een toeristisch paradijs uit, waarvan de aantrekkelijkheden dikwijls alleen met superlatieven zijn te beschrijven. Amerika, en meestal wordt daar dan de Verenigde Staten mee bedoeld, is een groot land, dat - om het wat overzichtelijker te maken - is verdeeld in 50 staten. Het is een weergaloze vakantiebestemming met boeiende, dy namische steden, waar de wolkenkrabbers getuigen van mense lijk vernuft, scheppingsdrang en organisatievermogen. Maar ook een land waar men op verhaal kan komen in de stilte van een on gerepte natuur in talloze nationale en provinciale parken. Zelfs voor de meest verwende vakantieganger biedt Amerika een keur van ongekende mogelijk heden. Op het gebied van cultuur (musea, filmin dustrie), amusement (ontelbare pretparken), tech niek (ruimtevaart), culinaire genoegens (van ham burger tot en met kreeft) en natuurschoon (regen wouden, woestijnen, bergketens en duizenden kilo meters lange zandstranden), vervult Amerika de wensen van zowel de avontuurlijke als van de meer luxe ingestelde toerist Dia-, filmshow NU VERSCHENEN: Magazine J.P.A. Rossël MIDDELBURG - Manita, Hedwig Samson en Michael Telepary hebben één liefde gemeen: leer. Hedwig: „Leer is er al heel lang en zal nooit ver dwijnen" en Manita: „Het is heel natuurlijk en biedt veel mogelijkheden en is boven alles mooi". Alle drie zijn ze al jaren bezig met hun ideeën over leer te vertalen in het ontwerpen van kleding met als uitgangspunt het natuurprodukt. Kortgeleden vonden ze elkaar en het idee tot een modeshow met leer als spil waarom alles moet draaien werd gebo ren. Woensdag 25 en donderdag 26 maart wordt het gebeuren onder de sprekende noemer „Nasty lea ther exclusive fashion show" aan het publiek ge presenteerd in club La Folie aan het Middelburgse Damplein. Donderdag is Julia Loko het muzikale intermezzo en de ongetwijfeld in leer gehulde leden van Centerfold geven op woensdagavond het ge heel nog meer cachet. ZOEK JE WOONIDEEËN? WELKOM BIJ LUNDIA! Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren. 34e jaargang. Oplage: Editie Vlissingen 22.800 ex. Gemeenten: Valkenisse. Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg 21.300 ex. Gemeenten: Arnemuiden. Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. DE SCHTCJiEBODEj Cl Kantoor: Torenstr. 5, Vlissingen. Tel. 01184-19910. Openingstij den: 08.30-12.30,13.30-17.00 u. Advertentie-exploitatie: J. v. Emden, tel. privé 01184-60369; Jos Rentmeester, tel. privé 01195-379. Redactie: Redacteur: Luc Vranken, tel. privé 01184-62280. Correspondente: Marloes Wilbers, tel. privé 01180-16920. ITGAVE ZEEgRA WEEKBLADEN WOENSDAG 18 MAART 1987 M KANTOOR: TORENSTRAAT 5 - VLiSSINGEN - TEL 01184-19910 - POSTADRES: POSTBUS 5051 - 4380 KB VL'SSINGEN VLISSINGEN/CAPELLE A.D. IJSSEL - De heer R. Ver meulen is een zeer gemoti veerde oud-Vllssinger. Gebo ren en opgegroeid in de Schel de» tad is hij enige tijd geleden uitgeweken naar Capelle aan de IJsseL Daar is hij werk zaam op het gemeentehuls. Vlissingen blijft hem echter boeien. In zijn vrije tijd heeft de nieuwbakken Zuidhollan der er een hobby van gemaakt oud Vlissings materiaal te verzamelen. De groei van zijn privé Oud Vlissingen verloopt voorspoe dig maar kortgeleden is de heer Vermeulen toch vast ko men te zitten. Hij staat voor een raadsel wat betreft een oude ansichtkaart die hij in het Vlissingen van de tijd waaruit het prentje stamt, niet thuis kan brengen. Aaltje Jacobse Hoffmann, die woonde in de De Ruij ter straat in Vlissingen, heeft op 9 juli 1905 de kaart weggestuurd en de heer Vermeulen zit met de handen in het haar wat er nu op het prentje te zien is. Waar is dat ding genomen? De De Ruij terstraat was een zijstraat van de Koningsweg. Op de hoek van de Konings weg/De Ruij terstraat bevond zich in die tijd het bekende Hotel Albion. Op de foto waar het om gaat zijn twee dames in Arne- muidse klederdracht te zien, één uiterst rechts en één op de achtergrond. Bij een van de dames staat .Aaltje" geschre ven. „Voor de hand ligt", zo vertelt de heer Vermeulen, „dat Aaltje Jacobse Hofmann gefotografeerd is, samen met een aantal andere dames bij haar huis in de Vlissingse De Ruij terstraat". „Uit de foto's die ik bezit van de De Ruij terstraat maak ik op dat er bijna uitsluitend alleen hoge panden met twee woonlagen hebben gestaan". Op de ansichtkaart betreft het echter twee huizen met één woonlaag met direkt daarop de dakkap. Linksboven is de daklijst te zien". De heer Ver meulen vraagt zich dan ook af of er wellicht toch lage huizen hebben gestaan in de De Ruij- terstraat, maar dan meer in de richting van het zogenaamde Tramlaantje. De heer Vermeulen: „In verband met de aanwezigheid van twee Amemuidse vrou wen heb ik ook nog even ge dacht aan de Marinestraat, de Prinsenstraat, de Oranjestraat of de Baljuwstraat maar daar stonden volgens mijn gege vens geen bomen. Hetzelfde type woning als op de foto stond ook in de Dijkstraat en zijstraten daarvan maar uit archiefmateriaal van om streeks 1905 blijken ook hier geen bomen te staan". De heer Vermeulen oppert zelf als suggestie dat de foto dan wellicht in Clijvestraat, Bouwen Ewoutstraat, Kas teelstraat, Glacisstraat, Hobe- instraat of Aagje Dekenstraat is genomen. „In die straten stonden wel bomen en ook dit type huis kwam er voor". Als belangrijk punt noemt de heer Vermeulen nog de aanwezige honde- of leeuwekopjes boven de deur- en raamkozijnen. Hem ontbreekt echter ook de logica waarom het ansicht kaartje in een van die straten genomen zou zijn. Waar is het afgebeelde plaatje genomen en waarom is dat daar gebeurd? Wie de heer Vermeulen kan helpen: R. Vermeulen, Roos van Dehama-erf 2A, 2907 EA, Capelle aan de Ussel, telefoon: 010-4581846. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIin (ADVERTENTIES) In het eerder genoemde liedje is er sprake van, dat het Amerikaanse vakantiepara dijs er voor iedereen is (this land was made for you and me). Dit gaat zeker -op voor vele Nederlandse vakantie gangers. Want dank zij de voordelige dollarkoers en uiterst scherp geprijsde vlieg- tarieven is Amerika een va kantiebestemming geworden, die meer dan ooit binnen het bereik van veel consumenten is gekomen. Om de vele aantrekkelijk heden van Amerika te tonen gaat KLM Nederland, de com merciële organisatie van de KLM in haar thuismarkt, op tournee met een groot Ame rika spektakel. Zaterdag 9 mei is het gebeuren op de Markt van de Zeeuwse hoofdstad mee te maken. Middelburg is de laatste stad in een reeks van 17 die de Amerika Nu of Nooit campagne aandoet Het is gratis voor het publiek toe gankelijk. Van een echte show kan be slist worden gesproken, gezien de vele evenmenten die zich rond KLM's "Amerika Nu of Nooit" campagne zullen afspe len. Er is voor jong tot oud heel wat te beleven. Tijdens KLM's "Amerika Nu of Nooit" campagne kan het publiek van de volgende attrakties genieten: Er worden optredens ver zorgd in de muziektent door een 12 man sterke jazzband. Breakdancers vertonen hun spierverdraaiende kunsten. Er worden American Foot ball demonstraties gegeven, verzorgd door de Nederlandse American Football Federatie in samenwerking met een plaatselijke vereniging. Levensgrote Disney-figu- ren, Mickey Mouse, Minni Mouse, Pluto, Donald Duck en Oom Dagobert, willen graag met iedereen op de foto (ver geet uw camera niet of huur er een voor 3,- per half uur bij de Nikon-stand. De Kodak Co- lor Gold film wordt er gratis bij geleverd). Er gaan diverse keren per dag streetparades door de om geving van het evenement, compleet met jazzmuzikanten, cheergirls, breakdancers, Dis ney-figuren, sandwichmen, American Football spelers en hostessen. Op het nieuwste Philips su per-grootbeeldscherm worden films over Amerika vertoond. Een door Kodak verzorgde fototentoonstelling toont Amerika in al haar facetten. Er zijn live uitzendingen via de statelliet van Amerikaanse TV-programma's mogelijk ge maakt door Philips, samen met de PTT. Voor de kleintjes worden de hele dag Walt Disney-teken- films vertoond. American music, dans en een schat aan vakantie-infor matie verzorgd door de deel nemende reisorganisaties: American Express, Arke, Hol land International, Necker- mann, NRV Holiday, Special Traffic. Een aantal met de KLM meewerkende partners geven informatie en doen allerlei leuke en interessante aanbie dingen in hun stands: Coca- Cola, Uitgeverij Oberon (o.a. Donald Duck), Nikon en de Nederlandse American Foot ball Federation. Alle aktiviteiten rond het grootste ooit door de KLM ge organiseerde Amerika-evene- ment, spelen zich af in en rondom twee zgn. Expobiles vrachtwagens, met grote uit vouwbare en opblaasbare ten ten en een muziektent. Met zulk een wervelende show om Amerika aan de man te brengen, spreekt het haast vanzelf, dat een aansprekend symbool gebruikt moet wor den. Voor de organisatoren van KLM's Amerika Nu of Nooit campagne stond het van het begin af aan vast dat dat sym bool niets anders kon zijn dan het Vrijheidsbeeld. De bekende fakkeldragende schone, ontworpen door de Franse beeldhouwer Frédéric- Auguste Bartholdi, vormt im mers al meer dan een eeuw op haar vooruitgeschoven plaats bij de haven van New York hét beeldmerk van de nieuwe wereld. De echte Miss Libby (zoals het beeld in Amerika ook wel wordt genoemd) hiervoor te gebruiken zou een ondoenlijke zaak zijn. Daarvoor is de ran- kogende dame iets te zwaar. Ze weegt 225.000 kg. Vandaar dat men koos voor een minder "zwaarwichtige" replica. En om het geheel goed transportabel te maken ver vaardigde men het beeld uit een kunststof die via lucht druk de karakteristieke vorm van Lady Liberty aanneemt. Tijdens de Amerika Nu of Nooit campagne zal Lady Li berty een in het oog springend symbool vormen met haar hoogte van ruim 20 meter (ho ger dan een gebouw van 5 eta ges). De bekende Belgische ci neast René van der Eynde heeft een wervelende film- en diashow voor Amerika ge maakt. Onder auspiciën van de reisorganisatie Arke en KLM Nederland wordt deze show vertoond in de 17 steden waar de "Amerika Nu of Nooit" campagne wordt ge houden. De toegangsprijs be draagt 8,50 per persoon en in de Zeeuwse hoofdstad is deze show op dinsdag 12 mei in De Schouwburg te zien. WordPerfect voor PD DOS/MS DOS Nederlandstalig55.- Werken met wordperfect (met versie 4.2)69.- in voorraad bij de COMPUTERBOEKEN- SPECIALIST: In het kader van de Ame rika Nu of Nooit aktie heeft de KLM een speciaal, rijk geïllu streerd, kleurrijk Amerika Magazine laten vervaardigen, formaat 30 X 40 cm. In dit 64 pagina's tellende magazine treft men een schat van infor matie aan over de onbe grensde mogelijkheden die Amerika als vakantieland te bieden heeft. Aan de hand van artikelen van bekende Neder landse auteurs èn Amerika- kenners als Max Dendermon- de, Ethel, Portnoy, Fons van Westerloo en Jan Willem van de Wetering, wordt de lezer bij de hand genomen om Ameri- ka's speciale sfeer beter te le ren kennen. KLM's Amerika Magazine is voor het publiek te koop voor de prijs van 3,-. Paul Krugerstraat 55-57 VLISSINGEN 01184-12733 van c^faaisn a§ £5 uurw*rkmak*rij vakkundige reparaties van horloges en klokken Gespecialiseerd in alle merken quartz horloges Di.-do. 14.00-17.00 uur Vr. 19.00-21.00 uur Koudekerkseweg 106 Vlissingen 01184-14780 tandprotheticus Kunstgebitten, reparaties en vernieuwingen Lady Liberty. Met een hoogte van 20 meter vormt het met perslucht gevulde Vrijheidsbeeld een ware blikvanger tijdens KLM's Amerika Nu of Nooit show. UIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIUIillHlllllllllllllllllllllillllllllllHIHIIIIIIIIIIIIIIlilllllllllllllNII iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiieiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Spec, voor slechtzlttende protheses en Ingevallen gezichten Spoedig klaar. Tel. afspraken 01184-14533 Hobeinstraat 52, Vlissingen KOUDEKERKE - De ge meenteraad van Valkenisse komt morgen, donderdag 19 maart bijeen voor de maande lijkse openbare vergadering. De raad van Valkenisse begint om 19.30 uur te vergaderen en dat gebeurt in het het gemeen tehuis in Koudekerke. Op de vergadering komt on dermeer aan de orde een voor stel tot vaststelling van het Meerjarenprogramma van 1987 tot en met 1991 voor Stads- en Dorpsvernieuwing, een voorstel tot het verlenen van subsidie voor verbetering van de duinwandelpaden en een voorstel tot vaststelling van de bedragen voor het kleuter- en lager onderwijs over het eerste half jaar van 1985. Een ander agendapunt is een voorstel tot het verlenen van subsidies ten behoeve van diverse toeristische attracties. „Leer krijgt in doorgaans in modeshows maar weinig de bod. ruimte", vertelt Hedwig Sam son, „en we willen door middel van dit naar buiten treden in één keer dat gebrek aan aan dacht goedmaken". Voor het publiek in La Folie staat een vier uur durende modeshow op het programma met allemaal ontwerpen van de drie genoemde jonge ont werpers en onderverdeeld in vier categorieën die allemaal een eigen show krijgen toebe deeld. Op woensdag wordt om 20.15 uur begonnen met de zo genaamde Shaggy look. Dat houdt in voornamelijk in alle daagse kleding in een ietwat ruige stijl. Om 21 uur is het de beurt aan de Western Look. Hierin komt veel suede aan Na die Western Look is er tijd voor een pauze. Om 21.30 uur zal het damestrio Center fold die pauze met hun aanwe zigheid opluisteren. Le Chic is de naam van het derde pro grammaonderdeel en laat de sjieke leren kleding van Mani- ta's, Samsons en Telepary's hand zien. Over elven is het de beurt aan de Nasty Look, een hele aparte en nieuwe stijl die volop ruimte biedt voor uit eenlopende creaties. Dertien modellen waaron der tien dames verzorgen het showen van de leren ontwer pen en die groep, uitgezocht door de ontwerpers zelf, heb ben inmiddels zestien oefen sessies achter de rug. Donder dag, de avond van de tweede uitvoering van de „Nasty lea ther exclusive fashion show" wordt hetzelfde programma geboden. Alles begint dan ech ter een uur later en voor het muzikale intermezzo zorgt Ju lia Loko. De leer modeshow doet het zonder speaker: Manita, een van de ontwerpers: „We zoe- gen voor een passende, stijl volle omgeving waarin de le ren kleding goed tot zijn recht moet komen. Samen met de muziek, moet de kleding als het ware zelf spreken, van daar dat we geen begeleidend commentaar verzorgen". Een enorme trekker, die precies past in het plaatje van de avond is Centerfold, zonder meer het meest in oog sprin gende damestrio van Neder land. Laura Fygi, Rowan Moore en Cecilia de la Rie staan voor sex, glamour maar zeker ook klasse. Het begon met de single Bad Boy. Vele optredens en gewaagde foto sessies volgden. Pump it up schopte het tot TROS Parade plaat en Oor lijsste deze hit in bij de vijf beste singles van 1984. Ook Rough deed van zich spreken in de zomer van 1985. Optredens in West-Duitsland, Spanje en zelfs Japan waren daarvan het gevolg. Center fold is inmiddels een begrip geworden, bekend bij iedereen en nog lang niet aan het eind van de mogelijkheden. Woens dagavond ondersteunen ze de leer show in Club La Folie en zijn „live" te zien in Middel burg. De Middelburgse stoffen zaak La Vaca, De Kaper en de Goese goud- en zilverzaak Goldy verlenen medewerking aan de leer modeshow in Club La Folie. (ADVERTENTIE) Je bent welkom in onze ongewone winkel. Vol grote en kleine ideeën voor slapen, studeren, spelen en wonen. Waar wij je graag helpen je eigen kreatieve wensen uit te werken Want alles kan met Lundia's simpele ruimtesysteem. [Levering uit voorraad. I „„.l.'K'l Welkom, de koffie staat klaar. LlIllulclJ Parkeren bij de winkel. a if—LUNDIA BREDA Houtmarktpassage 24-26, Tel. 076-143731. MIDDELBURG - Na het geslaagde jubileumfeest van de Jazz Activiteiten Stichting Zeeland (JASZ) begint in april weer de reeks van maande lijkse concert- en dansavon den. Aanstaande zaterdag 21 maart, speelt in de Klove niersdoelen in Middelburg The New Orleans Second Line Jazzband.$einde vet 1 kolom De naam van de band duidt op de stijl die ten gehore wordt gebracht namelijk New Or leans Revival. Het orkest is nog vrij jong en kan nog niet bogen op een goede reputatie. De individuele musisci hebben wel al hun sporen op jazz-ge- bied verdiend. Enkelen maak ten ondermeer deel uit van The New Orleans Wildcats en The Jeggpap New Orleans Jazzband. W

Scheldebode | 1987 | | pagina 1