Goed gevuld Uit-programma komende week Nico Scheepmaker Schotse Folkband in Razzmatazz VOORRONDEN IN HEEL DE PROVINCIE Vlissings popfestival bijna rond 't Pand viert lustrum Zondag premiere in mini-theater Artiesten-cafe opgericht in Middelburg Babysitrevue Drie is teveel en kindertheater Windsurfclub Kreekrakkers nu ook in Midden-Zeeland Stille Tocht voor Argentinië Vlissingse CFO bijeen SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 18 MAART 1987 313 NIEUWS VAN HET STADHUIS ZEELAND - Jongerencentrum 't Beest in Goes heeft dit jaar de primeur van de voorronden voor het Rythm 'n Boozefesti- val, dat donderdag 30 juli in Vlissingen wordt gehouden. De eerste van die voor ronden - die gehouden worden onder het motto Hit'm or Lose - vindt plaats op 25 april. In tegenstelling tot vorig jaar, toen Hit'm of Lose op één lokatie werd afge werkt, gaan de voorronden nu de provincie in. In totaal hebben zes zalen hun mede werking toegezegd. De laatste voorronde is in juni in Middelburg. Hit'm or Lose kende in 1986 de eerste uitvoering. In totaal werden toen vijf voorronden gehouden in jongerencentrum De Piek in Vlissingen. Daarbij was gekozen voor een indeling naar muzieksoort. Een onafhankelijke jury wees na elke voorronde een winnaar aan, die tijdens het openluchtfestival zou optreden. Dit initiatief werd mede mogelijk ge maakt door: de provincie Zeeland, gemeente Vlis singen, Flitecar, Anjerfonds Zeeland, Gimmick en Studio Ron Konings. Publiek Vijf bands MIDDELBURG - Het Uit- programma voor komende week is afgeladen en geva rieerd. Een kindertoneelstuk, poppentheater voor volwasse nen, populaire en licht klas sieke muziek-werken en een heuse klucht. Vanavond, woensdag om 20 uur is in de Middelburgse Schouwburg De Babysitrevue te zien. Met teksten en regie van Haye van der Heijden, muziek van Henny Vrienten brengen onder anderen John Kraaykamp junior en Sylvia Millecam een mengeling van musical, blijspel, ka ba ret en toneel. De Babysitrevue is een thriller met veel verluchtende intermezzi. Naast Kraaykamp en Millecam spelen ook Jan Mesdag, Maeve van der Steen en Carolien Somerwil belang rijke rollen. Het stuk gaat over mensen die uit elkaar gaan, bij elkaar terug komen en steun zoeken. Een kind van met elkaar overhoop liggende ouders wreekt zich op de babysits omdat hij in hun vader en moeder en richt de revolver. Vanavond is de afloop te zien in De Schouwburg. Vrijdagavond 20 maart is het de beurt aan de muziek. In de Concertzaal in Middelburg treedt vanaf 20 uur Nigel Og- den op. Het theaterorgelcon cert van de Brit levert uitvoe ringen op van nummers als Sweetheart of my dreams, Su san's secret, Serenade for a wealthy widow en Those were the days. Ook een potpourri van beroemde marsen staat op Ogdens programma. Ook op vrijdagavond is vanaf 20.30 uur in de Middel burgse Schouwburg het Caba ret Dubbel en Dwars te zien met hun nieuwe programma ARNEMUIDEN - De Bra bantse surfvereniging De Kreekrakkers gaat in Midden Zeeland een twee domicilie zoeken. De vereniging heeft een behoefte aan een nieuwe windsurfvereniging geconsta teerd in het middenzeeuwse en houdt naar aanleiding daar van op zondag 22 maart, aan staande zondag een informa tie-middag in Het Surfhotel in Arnemuiden. Dat moet ook het hoofdkwartier worden van de nieuwe club. De informatie- -middag begint om 14 uur en duurt tot ongeveer 17 uur. Alles over de windsurfvere niging wordt dan uitgelegd en er is tevens gelegenheid om actie te zien. Een funsurfwed- strijd vindt op diezelfde mid dag plaats en is georganiseerd door diezelfde Kreekrakkers. Aan die funsurfwedstrijd kon overigens meteen deelgeno men worden. Niet leden beta len een tientje inschrijfgeld en de inschrijving kan tussen 11 en 11.30 uur. De skippersmee ting is om 11.45 uur en de eer ste start is om 12 uur. De Kreekrakkers is een fors groeiende vereniging. Ze is ge start in 1978 met 48 leden maar dat is inmiddels uitgegroeid naar tegen de vijfhonderd. Daarmee worden De Kree krakkers een van de vier grootste windsurfverenigin- gen van Nederland. Met leden van Tilburg tot Middelburg zijn De Kreekrakkers inmid dels een begrip geworden in het surfwereldje. Het bestaan van het Veerse Meer als perfecte locatie om de sport te beoefenen is de ver eniging al vaker opgevallen maar nu worden er spijkers met koppen geslagen. Met Het Surfhotel als basis, willen De Kreekrakkers gezellig, en ge richt deze sport ook in het middenzeeuwse beoefenen. De Kreekrakkers hebben wat te bieden. De training zo wel van de jeugd als van vol wassenen gescheidt door gedi plomeerde instructeurs en is geheel gratis. Plankenberging is een stuk goedkoper en tien maal per j aar komt er een ver enigingsboekje uit waarin le den allerlei nuttige informatie tegenkomen en bovendien gratis kunnen adverteren. Gratis douchen is een trek ker voor potentiele leden maar ook een hele serie leuke jaar lijkse evenementen maken De Kreekrakkers tot een actieve cluib surf-enthousiastelingen. Een maal per jaar vindt een grote feestavond plaats met li- ve-muziek en een grote loterij. Ook jaarlijks is de surfvier- daagse met een barbecue en een herinnering. In Arnemui den staat deze vierdaagse ge pland van 27 tot en met 30 mei. Een maal -per jaar staat er ook altijd een gratis barbeeut aan zee te gebeuren. Ook dt veiligheid wordt in het oog ge houden. Er staat altijd bi; wedstrijden een gediplo meerde EHBO'er klaar eer omroepinstallatie, een serie portofoons en een snelle vijf entwintig pk-sterke rubber boot. De contributie, al negen jaar hetzelfde bedraagt maximaal vijfenzestig gulden. Jeugdigen en hele gezinnen betalen min der. Zelfs in de winter houden De Kreekrakkers activiteiten. Bij voldoende ijs heeft de club er inmiddels een gewoonte van gemaakt ijssurfwedstrijden te organiseren. Wie de bijeen komst in het Surfhotel niet wil afwachten kan bellen met mensen van de oorspronke lijke Brabantse vereniging. Voorzitter Rene Broos 01650-45783, secretaris Dion Wevers 01608-16183 en de pen ningmeester Leo Adriaansen is bereikbaar onder nummer 01641-4670. De spelers van De Babysitrevue, de mengelmoes van toneel, cabaret, musical en blijspel die in de Middelburgse Schouwburg te zien is. De Vogelaar. De teksten zijn van Jack Spijkerman die ook de zang voor zijn rekening neemt Adrie van der Wulp speelt toetsen, gitaar en zingt eveneens en Joop van Dijk doet naast zang ook het toet- senwerk. De Vogelaar is het derde theaterprogramma van het Cabaret Dubbel en Dwars. Mag ik even afrekenen en Le vend Verbrand gingen De Vo gelaar vooraf en die leverden Dubbel en Dwars een gedegen reputatie op als makers van krititsch geengageerd cabaret waarin de steeds terugkeren humor garant staat voor een fikse vaart in het programma. De rode draad van De Voge laar is de vader/zoon verhou- VLISSINGEN- Ter gele genheid van de 52e Boeken week van 18-28 maart houdt Nico Scheepmaker op donder dag 19 maart een lezing in de openbare bibliotheek Vlissin gen. De aanvang is om 20.00 uur. Nico Scheepmaker schreef onder meer proza en poëzie en vertaalde uit het Russisch. Voorts schreef hij een tijdlang talrijke rubrieken, zoals Hop per in de maandageditie van de Volkskrant. Sinds '75 is hij verbonden aan een reeks pro vinciale bladen en schrijft hij dagelijks onder de signatuur Trijfel. Naast dit literaire optreden van Nico Scheepmaker be steedt de bibliotheek Vlissin- gen enerzijds aandacht aan de boekenweek manifestatie 'Amsterdam, culturele hoofd stad van Europa 1987' middels een boekentafel geheel gewijd aan Amsterdam met z'n vele facetten. Overigens schreef Rudy Kousbroek voor deze gelegen heid het essay 'Nederland: een bewoond gordijn'. Anderzijds wordt er aan de hand van een 3 tal panelen met foto's en tekst een indruk gegeven van het leven van Tessa de Loo, de schrijfster van het boeken weekgeschenk, de novelle 'Het Rookoffer'. Bij deze kleine tentoonstelling hoort een uit voerige keuzelijst, die belang stellenden gratis kunnen mee nemen. OOST-SOUBURG - Voor de Zeeuwse Folkclub 'Razzma tazz' zal op zaterdag 21 maart de Schotse Folkband 'Caper- caillie' optreden. Aanvang 20.30 uur. 'Caperaillie' is een jonge, op het vaste land van Europa nog niet zo bekende band. De Schotse groep heeft al wel naam gemaakt in Groot Brit- tannië, door optredens voor radio, tv, clubs en festivals. Ook hebben zij diverse gram mofoonplaten uitgebracht. In 1985 maakte de groep een toer- nee door Canada. Hun Kelti sche muziek is heel geschikt om de lente mee te beginnen. Zes enthousiaste Schotten zor gen voor een prima sfeertje met hun traditionele 'Gaelic songs and instrumentals', on dersteund door een tiental in strumenten. Razzmatazz is te vinden in Oost-Souburg aan de Middelburgsestraat 113. MIDDELBURG - Het is dit jaar al weer vijf jaar geleden, dat vrouwenhuis 't Pand aan de Kerksteeg in Middelburg officieel werd geopend. Dit lustrum wordt gevierd op vrijdag 3 april met een feeste lijke receptie voor alle belang stellenden van 16.00 tot 18.00 uur. Tijdens deze receptie blikt Tineke Boomsma op haar eigen manier vijf jaar terug en vijf jaar vooruit. Om ongeveer 17.00 uur spreekt wethouder Vinke, coördinerend wethou der voor emancipatiezaken van de gemeente Middelburg, de aanwezigen toe. De muzi kale omlijsting tijdens de re ceptie wordt verzorgd door het Scaldis Trio. 's Avonds is er een feestelijk programma voor alle vrou wen, vanaf 20.00 uur. Er zijn optredens van Hennie en Aag je, met een eigen liedjespro gramma en van a capella zanggroep The Golden Waves. Irma, begeleid door Barbara op de piano, zingt liederen uit de jaren twintig/dertig. Daarna is er gelegenheid om te swingen op muziek, gepre senteerd en samengesteld door Tineke en Puck. Vrouwenhuis 't Pand is een ruimte voor vrouwenactivitei ten en wordt beheerd door de VOS-werkgroep, de vrouwen bond FNV, de Rooie Vrouwen en vrouwentheatergrep Zilt. Behalve door deze vrouwen groepen wordt 't Pand ge bruikt voor activiteiten als een eetgroep, lijf groep, de cursus Vrouw en Werk, de fotocursus, het smartlappenfestival, de bibliotheek en sinds kort iedere vrijdag de café-avond. MIDDELBURG - Op don derdag 26 maart wordt er weer een stille tocht gehouden in Middelburg. Dit zal dan voor de twaalfde keer zijn, dat er zo'n tocht gehouden wordt. Het Zeeuws Comité Stille Tochten bijft aandacht vragen voor de mensen die het zwij gen is opgelegd in Latijns- Amerika. Ditmaal wordt extra aandacht gevraagd voor Ar gentinië, waar een paar weken gelegen een wet werd aange nomen, die een einde wil ma ken aan de berechting van de militairen die zich misdroegen in de jaren van de diktatuur. De „Dwaze Moeders" van de Plaza de Mayo vragen de steun van alle moeders uit de hele wereld om opnieuw het onrecht aan te wijzen en aan de kaak te stellen. Vandaar dat wij deze keer weer voor Argentinië lopen. 26 maart dus, het programma is als volgt: 10.15 uur: Stille tocht vertrekt vanaf de Loskade te Middelburg; 11.00 uur: Aan bieding petitie aan de Com missaris der Koningin of aan iemand die hem vertegen woordigt, op het Abdij plein - 11.30 uur: Korte gebedsdienst in de Hofpleinkerk. Het Zeeuws Comité Stille Tochten vraagt betrokkenheid en solidariteit met de „moe ders" tot uitdrukking te bren gen door mee te doen aan het hele programma, of aan een onderdeel daarvan. Voor na dere informatie: H. Jiskoot- v.d. Vegt, Ravelijn de Grena dier 7, Goes. 01100-11203. ding. De Vogelaar is de vader die meer houdt van de natuur als van de mensen. Jack Spij kerman is actievoerder en uit eindelijk model voor het con flict tussen Vogelaar en diens zoon. Joop van Dijk en Arie van der Wulp zorgen voor de muzikale ondersteuning. De eerste reacties op De Vogelaar, die begin december vorig jaar in premiere ging, positief. The Stuffed Puppet Theatre brengt aanstaande zaterdag, 21 maart, het stuk Manipula tor/Underdog, een Neder landstalig poppenspel voor volwassenen. Manipulator/Underdog is het nieuwste programma van de poppenspeler Neville Tran ter die in feite in zijn eentje het hele Stuffed Puppet Thea tre is. Het eerste deel van zijn productie Manipulator, gaat over poppen die op zoek zijn naar een speler. Vergeleken met het tweede gedeelte, Un derdog, is deel 1 een aardig heidje. In Underdog zien we het verhaal van circusbaas Laza- rillo die zijn dertigjarige zoon aan een ketting meesleept De zoon heeft al vijftien jaar niet meer gesproken en niemand weet waarom. Op een avond dwingt de va der zijn zoon te praten met vijf poppen die in de arena van zijn circus optreden. Zo niet dan laat Lazarillo hem achter in het dorpje waar het circus is neergestreken. Het blijkt dat de godsdienstwaanzinnige moeder de oorzaak is van het voortdurende zwijgen van de jongeman. Voor het optreden ontmoet de zoon De Dood en wordt hem de keuze duidelijk. Of zelf sterven of zijn vader vermoorden. Joop Doderer, Hans Bos kamp, Nelleke Burg en auteur en regisseur Jan Blaaser zijn verantwoordelijk voor Drie is teveel, een klucht die in de vijftiger jaren volle schouw burgzalen trok. Dinsdag 24 maart is het stuk in de Mid delburgse Schouwburg te zien. Het begint om 20 uur. Juist op de dag dat de fami lie 's Gravensande bezoek krijgt uit Amerika valt de huisknecht Emiel (Guus van der Made) van de trap. Enny, de dochter van de familie (Nelleke Burg), helpt hem daarbij een handje. De val is de aanleiding voor allerlei ko mische en ongewenste situa ties Uiteindelijk komt alles op zijn pootjes terecht Woensdag 25 maart vanaf 15 uur is in de Middelburgse Schouwburg Het Verdronken Land van Milo te zien. Het is een theaterproductie voor kin deren vanaf acht jaar en duurt een uur. De Coöperatieve theatervereniging Mevrouw Smit heeft dit stuk gemaakt naar aanleiding van het vijf jarig bestaan van de club. Het is een sfeervol verhaal van Milo, Lot en Hanne die op zoek zijn naar het paradijs. Met z'n drieen trekken ze dag in dag uit met hun kleurrijke wagens langs een leeggewaai- de, witte kust. Als ene Sloep opduikt, een mysterieus figuur die Lot naar een andere we reld wil brengen en dat heeft vele gevolgen. Sterke punten van Het verdronken land van Milo zijn de spanning, de sfeer en de overvloed aan requisie- ten. VLISSINGEN - Op vrijdag 20 maart zal in „het Anker", Bonedijkestraat 163 te Vlissin- gen de jaarvergadering, te vens familieavond, gehouden worden van de CFO afdeling. Bij de bestuursverkiezing zijn aftredend en herkiesbaar de heren J. Pattenier, A. Voogd en L.F. Waterman. De heer J. van de Broeke is niet herkiesbaar. Namens de vakgroep gepensioneerden wordt de heer W. Kruit kandi daat gesteld. Na een kort huis houdelijk gedeelte zullen de jubilarissen van 25, 40 en 50 jaar gehuldigd worden. De toneelvereniging „Tot Leeringhe ende Vermaeck" uit Veere zal op deze avond de klucht „De onbetaalbare lood gieter" opvoeren. De aanvang van deze avond is kwart voor acht. MIDDELBURG - De raad van de gemeente Middelburg komt volgende week bijeen voor de maandelijkse openbare vergade ring. Maandag 23 maart Is het te doen en het begint om 14 uur In het Middelburgse stadhuis. Een fikse agenda bevat liefst 32 ver schillende onderdelen waarover de bestuurders van de Zeeuwse hoofdstad met elkaar van ge dachten moeten gaan wisselen. Naast de steeds terugkerende agendapunten zoals mededelin gen en Ingekomen stukken en rondvraag staan er een aantal aansprekende zaken op de lijst. Ondermeer de aanvraag voor gemeentegarantie voor Estrada BV voor de aankoop en de verbou wing van het pand Markt 79 tot bioscoop komt al vrij vroeg in de raadsvergadering aan de orde. Een andere zaak die geld kost, is de vraag of de raad bereid is tot een bijdrage in de bouw van 33 be jaardenwoningen aan de Vrijland straat. Ook de aanschaf van een auto voor de dienst gemeentewer ken komt aan de orde en ook het MIDDF.LBURG herstel van de plastiek Tanja aan de Lange Delft, dankbaar object voor de toeristen in de Zeeuwse hoofdstad, staat op de agenda. De vervanging van de geluidsappara tuur van de Middelburgse Schouw burg is het negentiende agenda punt. Het onderwijs vormt een fiks aandeel van de zaken waar de raad zich maandag gezamenlijk mee bezig houdt. De c.v.-installatie van de Buiten- hoveschool, vergoeding van de kosten voor bijzondere werkzaam heden aan de Casembrootschool zijn aparte agendapunten. Ook het dekken van de kosten voor nieuwe vloerbedekking in de Rentmeester- school, het beschikbaarstellen var een krediet voor het dakherstel var de Torenhoveschool en de aan schaf van tuingereedschap, tuin- berging, tuinkasje en buitenzonwe ring van de gymzaal van de Kli- mopschool zijn de overige prakti sche zaken op onderwijsgebied die de 23e aan de orde komen in de Middelburgse raad. Een diepzinni ger zaak op onderwijsgebied is de toepassing van artikel 74 van de Wet op het Basisonderwijs voor de bijzondere basisschool De Wegwij zer. Een standpuntbepaling wa' betreft de oprichting van een oude- renraad en de relatie tussen ge meente en gecoördineerd oude renwerk is op de rondvraag na he laatste agendapunt. MIDDELBURG - Jaren ge leden keerde het echtpaar Ro binson terug in Nederland. Na jaren in de Canadese provin cie Alberta gebivakkeerd te hebben, kozen ze nu voor Mid delburg. Eenmaal gesetteld in de Zeeuwse hoofdstad misten ze iets. Mevrouw Nicky Ro binson: Jin Canada kenden we het zogenaamde Coffee House. Amateur artiesten konden daar in een ontspannen, geze- lig sfeertje hun kunsten verto nen. Mijn man en ik namen ook zelf als vocal en guitar duo Nicky and Martin deel aan zulke evenmenten. Hier in het Zeeuwse misten we dat". En kele vrienden/collega's wer den bijeen geroepen en een nieuw Zeeuws cultureel ini tiatief was geboren: het ar tiesten cafe. De locatie is het Middelburg MINI-theater aan de Verwijerijstraat, het eerste artiesten cafe is zondag 22 maart vanaf 20 uur en omdat het de eerste keer is, is de toe gang gratis. De officiële noemer waar onder het artiesten cafe door het leven gaat is 'een ontmoe tingsplaats voor liefhebbers en beoefenaars van akoesti sche muziek'. Martin Robin son, een geboren Engelsman: „Voor deze soort muziek werd eigenlijk weinig gelegenheid geboden in Middelburg. De jazz komt hier wel aan bod en ook de popmuziek is goed te volgen. Waar wij ons op rich ten is wat meer de country- rich ting maar dat is niet echt heel strak afgebakend". De premiere van het gebeu ren vindt dus zondag plaats maar het is de bedoeling een maandelijks terugkerend evenment van te maken. Het Middelburgse mini-theater is de vaste locatie. „Compact en gezellig, precies wat we zoch ten", vertelt Nicky Robinson. De eerste uitgave van het Artiesten Cafe is gratis maar dat blijft niet zo. „Na deze in troducerende aflevering wil len we wel een bescheiden en tree gaan heffen. Zodoende kunnen we in de toekomst ook eens een gevestig iemand in ons genre naar het mini-thea ter halen voor een optreden", aldus de organisatrice/ arties te/ presentatrice van het eerste artiesten cafe. Het artiesten cafe is niet ontstaan uit onvrede met het Cultureel Cafe, een dergelijk maandelijke cultureel even- ment in de Middelburgse Schouwburg. Nicky Robinson: De initiatiefnemers van het eerste Artiesten Cafe aanstaande zondagavond in het Middelburgse mini-theater. Van links naar rechts: Martin Robinson, Nicky Robinson, Marianne Colijn en Jim Denton. Afgezien van Marianne treden ze ook allen zelf op. Op de foto ontbreekt 'man van het eerste uur' Rini Schilders. - FOTO: FOTO ZES/ „Wij traden op in het eerste Cultureel Cafe. Hoewel de or ganisatie toen behoorlijk ram melde, hebben we niet daarom voor dit artiesten cafe geko zen. Het Cultureel Cafe biedt ruimte aan artiesten van alle richtingen, wij willen het bij de muziek houden". bleek niet alleen uit de reac- Winnaar ties, maar ook uit de bezoe kersaantallen. Iedere voorron- Het Zeeuwse publiek en de de, ongeacht de aard van de deelnemende groepen wisten ten gehore gebrachte muziek, dit initiatief te waarderen, zo trok ruim tweehonderd toe schouwers. In totaal traden tijdens de voorronden negen tien bands op, afkomstig uit alle delen van Zeeland. De Zeeuwsch-Vlaamse formatie Draften Blues werd uiteinde lijk tijdens het festival aange wezen als winnaar en ver diende daarmee een plaatop name, wat mogelijk gemaakt is door het Anjerfonds Zee land. De single, die deze groep maakte, werd in december '86 ten doop gehouden. Gezien het succes van vorig jaar houdt de organiserende stichting Rhythm 'n Boo ze ook dit jaar weer voorronden en werkt daarbij ook nu weer nauw samen met de Culturele Raad Vlissingen. Om het Zeeuwse karakter van Hit'm or Lose te benadrukken, wor den de voorronden niet langer op een lokatie afgewerkt. Hit'm or Lose '87 speelt zich af in zes zalen, verspreid over Walcheren, Beveland, Schou- wen-Duiveland en Zeeuwsch- Vlaanderen. Deze opzet biedt enerzijds het voordeel, dat het publiek niet steeds naar dezelfde zaal hoeft te komen en anderzijds geeft het de deelnemende groepen de kans in een voor hen vreemde omgeving op te treden. Hierdoor maakt een groter publiek kennis met hun muziek. Ten opzichte van de eerste uitvoering van Hit'm or Lose zijn nog enkele wijzigingen ingevoerd, die de aantrekke lijkheid van de voorronden voor zowel het publiek als de groepen verhoogt (mede dank zij de aanwezigheid van pro fessionele geluids- en lichtap- paratuur). Zo zal niet langer tijdens iedere voorronde een winnaar worden aangewezen. Dit betekent, dat het in theorie mogelijk is, dat meer dan één groep uit een bepaalde voor ronde wordt aangewezen voor deelname aan de finale tijdens het Rhythm 'n Boozefestival. De finalisten worden uiterlijk 1 juli via de pers bekendge maakt Hoewel er zes voorron den worden gehouden, drin gen slechts vijf groepen door tot de finale. De inschrijving voor Hit 'm or Lose sluit maandag 6 april. Tot die datum kunnen belang stellende groepen zich aan melden via Rhythm Booze, postbus 490, 4380 AL Vlissin gen. De aanmelding dient ver gezeld te gaan van een biogra fie van de groep en een demo tape. De eerste voorronde speelt zich af in jongerencen trum 't Beest in Goes op zater dag 25 april. Een week later is Hit 'm or Lose in jongerencen trum Brogum in Zierikzee en op zaterdag 16 mei betwisten de groepen elkaar in het Le- deltheater in Oostburg een fi naleplaats. Zaterdag 30 mei is Hit 'm or Lose opnieuw in Zeeuwsch- Vlaanderen. Dan is jongeren centrum Nu in Hulst de plaats van handeling. Ovezande - jongerencentrum De Klomp - is op zaterdag 13 juni aan de beurt en de laatste voorronde wordt in Middelburg afge werkt. Dat zal zich op 18 juni afspelen, maar de lokatie (de stichting heeft nog geen keuze gemaakt tussen de twee moge lijke zalen) zijn nog niet be kend en worden in een later stadium gepubliceerd. Wed- strijdformulieren zijn ver krijgbaar bij platenzaken en jongerencentra in Zeeland. De stichting Rhythm 'n Booze streeft er naar per voor ronde vijf bands op te laten treden. Het eerste optreden tijdens een voorronde begint om 20 uur (en daar wordt, zo als het publiek vorig jaar dui delijk is geworden, strak de hand aan gehouden). De voor renden zullen telkens rond 23.30 uur zijn afgelopen. De jury zal evenals vorig jaar bestaan uit onafhanke lijke muziekdeskundigen. De namen zijn nog niet ingevuld, maar zeker is, dat de jury zal bestaan uit twee door de pro vincie Zeeland aangewezen le den, twee popjournalisten, een geluidstechnicus en Klaas Overdam (werkzaam bij de Culturele Raad Vlissingen), die als voorzitter zal optreden. De jury, die de groepen tij dens de finaleronde op 30 juli beoordeelt, bestaat uit een aantal landelijke deskundigen op het gebied van popmuziek, aangevuld met een Zeeuwse delegatie. Presentatie is in handen van Hans Walraven, die het geheel vorig jaar ook gepresenteerd heeft Het prijzenpakket, dat voor de winnaars beschikbaar wordt gesteld, zal - zoals het zich nu laat aanzien - de ver gelijking met vorig jaar glans rijk kunnen doorstaan. Hoe wel overleg daarover nog gaande is, ziet het er naar uit, dat de provincie Zeeland de aanmoedigingsprijs voor jong Zeeuws talent van 5.000.- dit jaar voor het eerst ter be schikking zal stellen van een popgroep. De provincie kent deze prijs toe aan de winnaar van Hit 'm or Lose. Overige sponsors zullen zijn: Heineken, provincie Zee land, gemeente Vlissingen, S.M.P. Rotterdam, Studio Ron Konings en Gimmick.

Scheldebode | 1987 | | pagina 13